War Thunder: Cromwell, Tetrarch a Churchilly

Nadešel čas představení dalších strojů, které se objeví ve hře jako součást britských obrněných sil! A kterým tankem bychom měli začít, než-li rovnou legendárním pěchotním tankem Churchill? Ve hře bude několik variant tohoto tanku. Podíváme se na ně blíže!

“Churchill” byl legendárním britským pěchotním tankem – i díky svému dobrému rozvržení a skvělému pancéřování, které bylo v pozdějších modifikacích dále vylepšováno. Churchilly byly v bojích úspěšné nezávisle na bojišti – účastnily se dokonce bitvy u Kurska, a také Korejské války. Tank sice nebyl nijak moc rychlý, ale o to lépe byl chráněn.Verze Mk.III byla vyzbrojena 6 liberním dělem (ráže 57 mm), které nestačilo k efektivnímu boji s nepřítelem na střední a velké vzdálenosti. Pokud hrajete s Churchillem, je lepší využít jinou taktiku – přiblížit se k nepříteli, a zaútočit zblízka. Také můžete využít své masivní velikosti a krýt svoje zranitelnější spojence, pokud je to možné.

V roce 1944 se začal tank Churchill Mk.VII sériově vyrábět. Tato verze byla ze všech verzí Churchillu vyrobená v největším množství. Korba tanku byla značně přepracována a lépe opancéřována. Tato verze byla ze z celé rodiny tanků Churchill tak nejvíce pancéřovaná. Na přední straně byla jeho tloušťka 152 mm, což je o více než 30% více, než disponoval jeden z jeho hlavních rivalů – tank Tiger H1, nebo E. Ve většině situací bylo velice obtížné pro tanky Tiger prostřelit Churchill zepředu. Konstrukce věže také prošla změnami. Zvýšená tloušťka pancíře vedla i ke zvýšení hmotnosti celého tanku, potažmo k jeho ještě nižší mobilitě. Tank byl vyzbrojen 75mm dělem, které bylo schopné ničit německé střední tanky.Co se týče taktiky, tak ta je podobná jako u předešlé verze – spolu se spoluhráči můžete pomocí svého skvělého pancéřování a slušné výzbroje prorážet nepřátelské linie. Pokud jste ale sólisté, moc se vám s tímto tankem dařit nebude – potřebujete spoluhráče, aby vás chránili před nenadálými útoky ze stran, nebo zezadu.

Cromwell I
Tento tank se hodně proslavil na válečných plakátech a v poválečných filmech. Věříme, že ho většina hráčů War Thunderu jednoduše rozpozná. A27M Cromwell se stal jedním z nejúspěšnějších křižníkových tanků v 2. sv. válce. Byl vybaven novým motorem Rolls-Royce Meteor, který disponoval 600 koňskými silami. Díky němu disponoval vysokým výkonem.

Napsal Onovo

Zažraný hráč War thunderu, kterému se od WG nechce hrát nic kromě lodiček. Preferuji převážně ikonické stroje, ale i na "výstřelky" se čas najde :)

24 komentářů k “War Thunder: Cromwell, Tetrarch a Churchilly”

 1. Pet424 napsal:

  jooo Cromwell :)

 2. Ondrysman napsal:

  Sry me se ty modely vuubec neliby takove vyblite

  • Tobi_1989 napsal:

   Ten Cromwell je takovej umělohmotnej, ale ta čurčka vypadá celkem dobře…

  • morten76 napsal:

   s toho si nic nerob ked som po dlhej dobe vcera hral WOt taky som sa s tej grafiky skoro doblul :)

 3. peripsen napsal:

  fuj ten cromwell je, ale hnusnej

 4. peripsen napsal:

  a pak, že ve wot jsou tanky z plastu :)

 5. urzi napsal:

  Aj sa stale cudujem ze WT este neskrachoval pri tak silnej konkurencii

  • HANS510 napsal:

   1. WT nezkrachoval protože ne každému se líbí tanky s hpčkama . WT nejde s WoT/AW porovnávat protože každá jede na jiném principu , např. ve WT znamená vyřazení řidiče dočasnou nemožnost se pohybovat alespoň to té doby než ho někdo nahradí , ve WoT znamená vyřazení řidiče pouze lehké snížení rychlosti a mobility navíc řidiče si ve WoT můžeš vyléčit ,ve WT nic takového není .
   2. WT není jen o pozemních jednotkách , jsou v něm i letecké bitvy ( v tomto ohledu nemá absolutně žádnou konkurenci mezi F2P hrami) a v budoucnosti také námoří bitvy.

 6. Vlachy napsal:

  Zdarec, asi vám ta otázka přijde hloupá, ale jak ste mluvili o tom že FCM 50T budou odstraňovat tak bude fcmko ještě teď na vánoce k dispozici a ke koupi? :)
  Děkuji

  • Lukass napsal:

   No žádná heavy náhrada u frantíků zatim hlášená neni a jestli chceš 90% jistotu – koukni na test server, jestli je v tech-tree.

 7. Lukass napsal:

  To překládal google? Srry, ale radši dvě korektury než se nechat peskovat, ne? 😀

 8. Mimalu_CZ napsal:

  dotaz na hráče WT, neber to nějak útočně, ale fakt mě to zajímá. Kolik v současnosti hraje tanky ve WT hráčů? Někde jsem slyšel že byl dost velký odliv zklamaných hráčů, je to pravda?

 9. Lama1 napsal:

  Ahoj, WT hraju, je to opravdu o něčem jiném, než WoT – od toho jsem v podstatě odešel, je jiná, než teď aktuální Armore, myslím, že hra má svůj potenciál, navíc je i graficky hezká