War Thunder: Conqueror, Challenger & Centurion

Do konce roku moc času nezbývá, a proto se z ukázkami britských strojů roztrhl pytel- dnes vám ukážeme další britské krasavce.

Centurion Mk.3:
Třetí verze tanku Centurion obdržela 20liberní dělo. Tento kanón byl unikátní tím, že byl velice účinný, a postavený na základech německého 88mm děla KwK43. Tento tank se již 2. světové války zúčastnit nestihl, ale o to víc byl úspěšnější v poválečných konfliktech – v Koreji, a dokonce ve Vietnamu. Ve War Thunderu se bude nacházet v britském technologickém stromě na 4. úrovni, a bude důstojným soupeřem pozdních variant Pantherů a T-44.

Conqueror Mk.2
FV 214 Conqueror se bude nacházet na 5. úrovni britské linie těžkých tanků. Toto vozidlo je smrtící – vyzbrojené 120mm dělem, které je namontováno do přepracované věže. Conqueror je na kategorii těžkého tanku překvapivě pohyblivý. Do jeho děla lze nabít APCR munici s dobrými parametry, nebo HESH munici. Ve hře se pokuste naplánovat svůj postup, nenechat si nepřítele vpadnout do boku – pak vaši nepřátele nebudou mít šanci!

A34 Comet
Byl dalším vývojem tanku Cromwell. Tento excelentní tank, které britské nejvyšší velení považovalo za nejlepší ve své třídě, vážil 33 tun, a disponoval palebnou silou v té době nesrovnatelnou s jinými spojeneckými tanky. Jediným alespoň trochu srovnatelným tankem v britských silách byl Sherman Firefly. Ten byl ale prakticky všech aspektech (kromě průbojnosti jeho hlavního děla) znatelně horší, než Comet. Comet byl vyzbrojen modernizovanou verzí 17 liberního děla, které svoji efektivitu již dříve prokázalo při použití v polním dělostřelectvu. Comet zdědil korbu po tanku Cromwell, a jeho věž byla znatelně vylepšena. Tento tank si stojí dobře proti oponentům na 3. a dokonce i 4. úrovni, ačkoliv je jeho odolnost přece jenom menší – to kvůli ne úplně vhodně zvolenému úhlu jeho pancéřování. Ta správná kombinace pohyblivosti a jeho zbraně z něj ale dělají vynikajícího lovce samohybných děl.

A30 Challenger
Tento tank dostal do vínku ještě silnější verzi 17liberního děla, než Comet. Tato zbraň si dokázala poradit s německou těžkou technikou i na střední a velké vzdálenosti. Oproti svým předchůdcům – tankům Cromwell a Comet, byl ale Challenger delší a vyšší. Výsledná větší váha se pak projevila na snížení jeho pohyblivosti. I přesto zůstal tento stroj dostatečně mobilní na to, aby se dal použít při prorážení nepřátelských formací. Jeho prostorná věž má vysoký profil a hodně ostrých hran, ale přesto byla mezi britskými tankisty oblíbená – kvůli velkému prostoru pro svou osádku. Prostoru v ní bylo tolik, že se o nabíjení starali rovnou dva členové – to dává tomuto tanku vynikající kadenci, pravděpodobně nejvyšší ze všech britských tanků vyzbrojených tímto 76,2mm dělem.

A jelikož se bojuje nejenom proti tankům, ale i proti letadlům,představujeme vám T17E2 a „obrněný“ automobil mk II.První vozidlo bude vyzbrojeno 2×12,7mm kulomety v plně otočné věži- druhé bude nést mohutnější výzbroj v počtu 2x20mm kanónů.

A takto vypadá celý britský strom

Napsal Onovo

Zažraný hráč War thunderu, kterému se od WG nechce hrát nic kromě lodiček. Preferuji převážně ikonické stroje, ale i na "výstřelky" se čas najde :)

15 komentářů k “War Thunder: Conqueror, Challenger & Centurion”

 1. ShadowRangerCZ napsal:

  pěkné moc pěkné už se těším na čaj 😀

 2. Pet424 napsal:

  update 1.55 vyjde do Vánoc nebo do konce roku?

 3. Lesseur napsal:

  WT je super hra . Ale to su uýž dokončene modely?

 4. CZ_Bendy napsal:

  me WT hlasi nakou chybu pri stahovani :/ Neco s mistem ci co 😀 Nevim nejsem ajtak… Komp mam pul roku a v nem jen wot a par filmu tak nevim kam se to nevejde na tech 800giga 😀

 5. TheDisturbed napsal:

  WT je moc dobrá hra , akorát mě tam zlobí ta fyzika při kolizi tanků

 6. Lukáš napsal:

  Mě se ty tanky nějak nelíbí ve wotku mi příjdou hezčí (aspon ty co jsou ve wt i wot) roztrhl se jim pytel ale hnusnych tanků :( škoda třeba tiger je nesrovnatelný wt a wot ale tohle. To je humá

 7. Pepiczek napsal:

  První dva tanky jsou fakt povedené. Zbytek je nuda.

 8. garny napsal:

  Nádherné zvuky výstřelu-to by mělo být ve wot!

 9. morten76 napsal:

  mazec idu si upgradnut wt a skusim to uz dlho slinim nad touto hrou takze dnes dokoncim AW a idu dal