War Thunder: ASU-85

Větev lehkých tanků v sovětském technologickém stromě končí v tuto chvíli poválečným PT-76. Tento stroj se nachází na 4. úrovni, ale 5. je stále prázdná. Představujeme ASU-85, který strom doplní právě na 5. úrovni. Co je ASU-85?

ASU, nebo-li aviadesantnaja samochodnaja ustanovka (ze vzduchu vysazené samohybné dělo), vyzbrojené 85mm dělem, které vzniklo v poválečném Sovětském svazu za účelem podpory sovětských parašutistických sil. Mělo být vysazováno ze vzduchu a podporovat přímou palbou jak útočící, tak bránící se jednotky. Toto samohybné dělo je přímým následovníkem ASU-57, které od roku 1959 nahradilo ve službě.ASU-85 bylo postaveno na základech obojživelného tanku PT-76, který již naši hráči dobře znají. Kvůli snížení rozměrů a zvětšení kompaktnosti ale ASU-85 nedostal otáčivou věž – dělo bylo namontováno přímo na trup. Díky tomu je ASU velice podobné klasickým samohybným dělům – disponuje nižším profilem, zvětšeným prostorem pro osádku, která díky tomu mohla ve vozidle efektivněji fungovat a také rychle nabíjejícím dělem. Kvůli vysazování ze vzduchu musel být celý stroj co nejlehčí. Z toho vyplývá tloušťka pancéřování, které je velice lehké (maximálně 45 mm zepředu), ale poměrně skloněné.

Ve hře zapadá ASU-85 do role lehké a mobilní podpory: ačkoliv má do své 85mm zbraně zásobu jen 39 kusů munice, dokáže střílet vylepšenou poválečnou munici. Hlavní výhodou vozidla je jeho nízký profil a celková velikost, což se skvěle hodí pro provádění přepadů ze zálohy. Můžete rychle zabrat bod a čekat na postupujícího nepřítele, nebo jednoduše zaútočit z jedné strany a rychle změnit pozici – to je styl, který si všichni vlastníci tohoto stroje brzy osvojí. Důležité pravidlo zní: vždy se snažte vystřelit jako první a snažte se nebýt zasaženi. Pokud se naučíte střílet přesně a rychle a na nic nečekat, sedne vám ASU-85 skvěle.

Napsal Onovo

Zažraný hráč War thunderu, kterému se od WG nechce hrát nic kromě lodiček. Preferuji převážně ikonické stroje, ale i na "výstřelky" se čas najde :)

7 komentářů k “War Thunder: ASU-85”

 1. Nadeo napsal:

  A nič o Raketenjagdpanzer 2 ?

  • Onovo napsal:

   všechno bude, dočkej času(btw, dneska je stream takže bude možná větší článek :) )

 2. PattonCZ napsal:

  To chci do Wotka. :)

 3. morten76 napsal:

  Pokud se naučíte střílet přesně a rychle a na nic nečekat, sedne vám ASU-85 skvěle.

  jasne, to zalezi na mne je mi to jasne lol:):):)

 4. morten76 napsal:

  ale zase na druhu stranu… tady to lieta presne sorry

 5. Traze napsal:

  Bude to IV rank nie V. Oprav si clanok

  • Onovo napsal:

   je to V rank- Tento stroj(PT-76B) se nachází na 4. úrovni, ale 5. je stále prázdná. Představujeme ASU-85, který strom doplní právě na 5. úrovni. Co je ASU-85?