Navrhněte premium spotřebák pro čs. tanky!

Aktualizováno: Navrhování je ukončeno, děkujeme za všechny došlé návrhy, brzy budete mít možnost o nich hlasovat.

Jak dobře víte, všechny národní posádky, německé, sovětské, americké, francouzské, britské, japonské i čínské, mají kromě všeobecného spotřebního vybavení, jako je lékárnička nebo opravárenská sada, také své specifické spotřebáky národní.

Každý kus takového spotřebního vybavení je na rozdíl od většiny ostatní spotřební výbavy „zkonzumován“ automaticky v průběhu bitvy a přináší posádce 10% k jejímu skillu. Z 80% posádky tak najednou dostanete 90%, ze 105% máte 115% posádku. Díky tomu chlapci dále vidí, rychleji a přesněji střílí atd.
Samozřejmě to není zadarmo, každý takový spotřební doplněk nestojí obligátní 3 000 kreditů, ale rovnou 20 000. Navíc zabírá důležitý slot v seznamu používaných spotřebáků a snižuje tak počet těch, které můžete použít mimo něj, na pouhé dva. Nejčastěji se tak musíte obejít bez hasičáku a riskovat, že když vás někdo zapálí, tak uhoříte.

Na druhou stranu například u dělostřelectva jde zejména v poslední době, kdy vydělávat kredity je snazší, než kdy dříve, o poměrně rozšířený jev, mnoho artynářů obětuje hasičák za poměrně drahý, ale účinný premiový spotřební doplněk. Stejně tak lepší hráči na řadě svých tanků, zejména těch, o kterých je známo, že nemají problémy s hořením, používají tyto spotřebáky a to zejména v esportu.

Každý z národů má tento typ premiového vybavení specifický, který buďto odráží zvyklosti, nebo tehdejší válečné potřeby daného národa:
– Němci tak mají tabulku čokolády, kterou vojáci Wehrmachtu opravdu fasovali
– Sověti mají zvýšené potravinové dávky, které dostávaly v Rudé armádě úderné jednotky
– Američané mají červenou plechovku typicky americké Coca-Coly
– Francouzi mají horkou kávu a křupavý croissant
– Britové typický anglický čaj a k němu porci pudinku (v anglii je „pudding“ významem pro téměř jakýkoli dezert)
– Číňané mají porci naloženého vepřového masa
– Japonci mají onigiri, japonskou přesnídávku, založenou na vařené rýži

Jak víte, do hry by měly už letos v létě přibýt, nejdříve formou zřejmě šestkového premiáčku, československé tanky. Protože už při příchodu prvního tanku daného národa je nutné, aby do hry přibyly všechny národní funkcionality, včetně specifického premium spotřebního vybavení, rozhodli jsme se na WoT.cz uspořádat anketu o to, jaký národní spotřebák by měly mít možnost využít československé posádky.

Jako první se samozřejmě nabízí pivo, nicméně musíme upozornit, že ani alkohol, ani cigarety to být nemohou. Je tomu tak kvůli omezením, které hře dávají standardy ESRB a PEGI, což jsou organizace, které určují, pro jaký věk jsou počítačové hry vhodné (jde o ty barevné čtverečky s číslem na přebalu her). Výrobci se většinou snaží toto hodnocení mít co nejpříznivější, protože zejména v západní Evropě a USA hrají tato hodnocení velkou roli při prodejích. Například to je jeden z hlavních důvodů, proč World of Tanks nemají ani v otevřených strojích vidět lidské posádky, například na rozdíl od War Thunder, které vojáky na korbách mají.

World of Tanks má ovšem PEGI hodnocení 7+, zatímco War Thunder 12+. A budete se divit, ale ve spoustě zemí je tento rozdíl pro prodeje, nebo obecně pro rozšířenost hry, velmi důležitý.

Takže co myslíte, jaký spotřebák bychom měli mít? Navrhujte pod článkem, za pár dní vaše návrhy seskupíme a uděláme hlasování. A nezapomínejte, nemusí jít jen o jídlo!

Napsal carramba66

Zakladatel WoT.cz, tvůrce série recenzí a komentovaných replayů na YouTube, šéfredaktor magazínu Deník Nooba. Autor sbírky pro válečné veterány.

383 komentářů k “Navrhněte premium spotřebák pro čs. tanky!”

 1. carramba66 napsal:

  – řízek
  – guláš
  – nějaká polévka (česnečka, kulajda)
  – tvarohový koláč
  – párek s hořčicí
  – buchty

  Jinak prakticky všechno, co je tady: http://cs.wikipedia.org/wiki/%C4%8Cesk%C3%A1_kuchyn%C4%9B

  • mopop napsal:

   nealko pivo 😀 buřty s cibulí za mě ale v čechách je řízek tak oblíbenej že kdyby kandidoval za prezidenta tak dostane 80%…

  • palo81 napsal:

   A čo tak si pozrieť aj Slovenskú kuchyňu. Typické pre Čechov bolo uprednostňovať svoje veci. Prečo sa radšej nepozrieť aké jedlá by mohli byť spoločné.

   • xxx napsal:

    Dobře bude to knedlo haluško vepřo s čučoredkama.

   • Cj napsal:

    slovenskou ne 😀 slovensko se utrhlo a spolupracovalo s němci …

    • Suginko napsal:

     Daj si po hube!!!

    • Vajíčková pomazánka napsal:

     Je to smutný, ale je to pravda. Slovensko se 14. 3. 39 odtrhlo.

    • DJW_ napsal:

     Slovensko sa odtrhlo, lebo objektívne nemalo inú možnosť. Po tom ako nás v 1938 zradili naši „spojenci“ na západe, Československo mohlo bojovať (a krvavo by za to zaplatilo – len prvosledové jednotky prevyšovali ČS sily 3-4 násbne a následné popravy stoviek civilov ako po atentáte na Heydricha) – alebo sa rozdeliť, s tým že Tiso dostal pri predvolaní do Berlína (či Mníchova?) od Hitlera ultimátum: buď vyhlási Slovenský štát, alebo nás rozdelí medzi našich dalších „priateľov“ z Poľska a Maďarska. Vieš ci predstaviť, čo by zostalo zo Slovenska, keby opať zaniklo? Možno už nič, naši severní aj južní „susedia“ si nikdy nenechali ujsť príležitosť na ošklbanie ČSR..
     Neviem čo sa učí v Česku na dejepise, ale ak si niekto myslí že okrem pár otvorených šimpatizantov s Aďom to tu vôbec nebo také pronemecké, ako to Slovensku vytýkalo.. Okrem iného Tiso nebol zďaleka pronemecký, to skor Mach alebo Tuka – Tiso sa skôr snažil kľučkovať ako sa dalo..
     Zhodou okolností z toho Slovensko aj Česko vybruslilo pomerne dobre, dlhé roky sme úspešne spolupracovali a aj keď sme sa opať osamostatnili (lebo sa šírili reči že jedny doplácajú na druhých a zase naopak – čo bola blbosť, viď 20 rokov fungujúca ČR aj SR), no i tak sme zostali národy asi s najtesnejšími dobrými vzťahmi v Európe, či sa to pár nacionalistom páči alebo nie..
     No a k tým návrhom, čo tak kompromis? Veprové se zelím a haluškami? :) Mňa napadla ako univerzálna Kofola, ale asi by bol problém so značkou a tiež aj historicky to úplne nesedí.. Hmm, prešlo by „Kofča“ ?

     • kubik napsal:

      Aspoň jeden, čo nemám v hlave nasrané

     • kyzmic napsal:

      Jenom abysme v tom měli jasno.. Slovenská armáda společně s Německem rozpoutala druhou světovou válku útokem na Polsko.. Jinak ale Hitlera moc nemuseli.. :)

     • DJW_ napsal:

      pre kyzmic: to je rovnaká hlúposť ako keby si napísal, že Česko podporovalo Hitlera vojnovou výrobou tankov (československé tanky sa skutočne invázie do Poľska aj ZSSR zúčastnili).. Keď bolo Česko aj Slovensko okupované, tak asi ťažko si mohlo vyberať čo môže a čo nemôže. Slovenské divízie na východe mali bezkonkurenčne najvyššie percentá dezercií z celej Hitlerovej armády (aj dokonca oproti lajdákom Rumunom) – a nebolo to zo zbabelosti, ale jednoducho našim sa proti Rusom bojovať nechcelo a tak sa stávalo že nedobrovoľne odvedené celé jednotky prechádzali na stranu Červenej armády.. Naštuduj si kto bol napr. kpt. Nálepka a z koho sa vytvorila ČS- armáda v ZSSR.. (ušetrím Ti čas, boli to slovenskí dezertéri, volynskí česi a občania dobrovolníci žijúci v sov.zväze)

    • Verbant napsal:

     To chceš povedať, že v neočakávanej slovenskej vetve máme očakávať čokoládu? :-)

   • Unnamed napsal:

    Já bych vyybral spíše něco co je oboum kuchyním spolené. Buď do roku 1938 což si myslím, že určitě třeba jako jsou zabíjačkové speciality. Nebo něco modernějšího do jako třeba kofola a nějaké buchty. Ale určitě bych nedával řízek – moc zemí ho jí prostě to chcce nějaké vhodné československé jídlo.

   • Pepicek napsal:

    palo :DDDD

   • Touster napsal:

    protože je to československej strom ne slovenskočeskej

   • KakubsSVK955 napsal:

    suhlasím s tebou a ti decka tam dole by sa mali pozriet do ucebnic…sak predsa „vôbec“ nebolo SNP-Slovenské národné povstanie a ani most taký nemíme…(most SNP) a uz vôbec nemáme žiadne blbé námestie…( Námestie Slovenského národného povstania) určiťe si to všetko iba vymýšlam…

   • Czech_knedlik napsal:

    Nebudu mít v tanku, který nemá s váma nic společnýho vozit slovenský sračky.

    • DJW_ napsal:

     1, nechápem ako to môžu admini trpieť podobné xenofóbne nenávistné výplody
     2, naštuduj si históriu, vojenská výroba bežala na Slovensku už v 30-tych rokoch – v Dubnici tažké strojárstvo, v Považskej Bystrici malé kalibre. Česko malo samozrejme väčší podiel, lebo na území Česka sa nachádzalo vyše 80% priemyslu celého Česko Slovenska. Strojárenská výroba u nás posilňovala a po vojne postupne Slovensko ovládlo ťažkú vojenskú výrobu s T-34/85 povojnovými verziami, myslím že od licenčných T-54/55 sa už robilo všetko hlavne u nás..
     3. prosím odpusti si invektívy a urážanie našej spoločnej histórie, podľa tvojich rečí tipujem že ty si sa narodil až po rozdelení. Na rozdiel od Teba, ja som sa narodil v ČeskoSlovensku, za ženu mám polovičnú moraváčku a vyprosujem si podobné hlúpe klamlivé narážky.. Dnes sú Č-S vzťahy výborné, mám u Vás veľa priateľov, rovnako Č-S WOT komunita drží príkladne spolu a nemáš dôvod si o ňu obtierať jazyk.

    • Ehm napsal:

     Tak nehraj tanky 😛

     • Ehm napsal:

      puka zlý klik neschváliť to nad týmto s týmto prosím 😀

    • hirens napsal:

     ty seš hold debilní čecháček… bez morálky a kapky rozumu

   • McDecay napsal:

    většinu jídel máme společnou, tak proč to tolik řešit.? :)

  • Milanek13 napsal:

   Knedlíky však to je náš národní pokrm knedlíky knedlíky knedlíííky 😀

  • Majk007 napsal:

   Navrhuji:
   buchty a malinovka.
   Můžu se zeptat a neřeší se také jaké budou hodnosti? Zde bych se přimlouval za ty z r.1938.

  • Kubamasakrcbcz napsal:

   svíčková omáčka s 5ti kusy knedlíků 😀
   rajská omáčka s XX knedlíků
   bramborový salát Mňam
   :) :)

  • Ondrysman napsal:

   Za mě párek nebo šnicl :)

  • Majk007 napsal:

   Zde jsem našel co naši vojáci skutečně měli a vzhledem k tomu, že tento spotřební doplněk má být něco navíc, tak bylo fajn, aby to nebyl utopenec, nebo tlačenka protože to co skutečně dostávali bylo lepší např. rajská omáčka a guláš.
   Proto ještě jednou navrhuji buchty.

  • Furisis napsal:

   Pivo a párek 😉

   • cotel napsal:

    souhlasím nedokážu si představit nic víc typického pro ČR než je pivo

   • Medved napsal:

    Hele ludi, ve škole Vás nenaučili číst?

    • cotel napsal:

     učili, ale to co jsem se dočetl v textu nemění nic na tom, že nic typičtějšího nenajdete :) navíc na pivu není zas tak nic hrozného co by mělo děti zkazit a komu by vadilo, kdyby hrálo tuto hru méně děcek? aspoň by hra nekončila výsledkem 15:2 atd. navíc sledování TV není taky nijak omezeno, i když je plná reklam na alkohol 😀 škodní by na tom byl jen WG a nevidím důvod proč na ně brát ohled vzhledem k tomu, jak vycházejí vstříc přání a námitkám hráčů

     • Vajgl_vole napsal:

      No taky nechápu co je na pivu tak špatného, podle mého názoru je cola mnohem horší než pivo a to i z lékařského hlediska… 😀

     • Medved napsal:

      To by mozna zvysilo PEGI na 18, ne? Moc velka ztrata prijmu. Ale je pravda, ze minimalne na 12 by to meli posunout (Pridani osadky na tanky bez strech apod.).

  • Maxximus napsal:

   štrůdl to je jasná volba :)

  • toto napsal:

   netreba zabudať na to že je to ceskoslovensky strom.. nie cesky

  • saturn897 napsal:

   Podle mě by to mohl být klasický volební guláš 😉

  • zrouta napsal:

   obložený chlebíček

  • nick008 napsal:

   paštika s chlebem……..

  • Black_Hole1 napsal:

   1) Bramborák, ale použil bych původní název Cmunda – http://cs.wikipedia.org/wiki/Brambor%C3%A1k
   2) Řízek – http://cs.wikipedia.org/wiki/%C5%98%C3%ADzek
   3) Tatranka – http://cs.wikipedia.org/wiki/Tatranky

  • Dominator0077 napsal:

   Mělo by to být Pivo .. Nebo Řízek

  • star3c napsal:

   knedlo vepřo zelo :)

  • samil1976 napsal:

   Jestli můžu bejt tak smělej dejte mi tam hašlerky to je český až na půdu.

  • Volleysy napsal:

   Já bych navrhl buď halušky se zelím 😀 (ať z toho Slovensko taky něco má) nebo druhou čistě národní specialitku vepřové s knedlíkem a zelím

  • arzenal napsal:

   Pivo a nějakou klobásu
   Nebo nějaké tipicky české jídlo

  • OnTeCZE napsal:

   Tatranky

  • __RoboNG__ napsal:

   Kofola a horalka 😉

  • Hadesek_cz napsal:

   Buchty, nebo koláče …. jednoznačně :-) (knedlo vepřo zelo a podobné si neumím moc dobře v tanku představit)

  • McDecay napsal:

   Co takhle sklenice utopenců? :) nebo ty párky s hořčicí, ty se fasovali už v první světový. Navíc většina zpracovaných uzenin atd… pochází z československa, takže by se to i hodilo když už jde o československo :) …a ještě zpráva pro ty kteří se tu pořád hádají, má se tu vybrat nějaký spotřebák a né se tady hádat o tom která země je lepší proboha -_-

  • were napsal:

   knedlo vepřo zelo

  • Bublak_jr napsal:

   Smažené bramboráky, prosím 😉

 2. soukos napsal:

  Knedlo vepřo zelo 😀 😀 😀

  • Tajpyk napsal:

   Jednoznačně knedlo vepřo zelo…prípadně bryndzové halušky, akože som čechoslovák…

  • PegasusCZ napsal:

   to bylo první co mě napadlo a vidím, že nejsem sám, takže tohle. Pivo ani jiný alkohol to samozřejmě být nemůže, nechceme přece našim dětem ukazovat, že alkoholje něco extra…ikdyž pivo je :-)

 3. Humpy83 napsal:

  Já bych navrhoval knedlo-vepřo-zelo :), akorát nevim, jesli by se pak ti naši tankysti nesvalili do stínu svého tanku a nepodřimovali a trávili tu baštu spíš, než že by se jejich výkon zlepšil :D…

 4. kolar_david napsal:

  No já bych navrhnul pivo :-)

 5. Levelercz napsal:

  A co Pivo? :)

  • PajdaPavel napsal:

   Ty jsi kokot

  • carramba66 napsal:

   Opakuju, že ALKOHOL NEBO CIGARETY TO BÝT NEMŮŽOU. Jak u dementů…

   • Idiot napsal:

    Dobře. A co třeba pivko?

   • saturn897 napsal:

    Carambo, podle mě je to dost zbytečný tady opakovat, stejně lidi budou volat pivo do nekonečna :(

   • Volleysy napsal:

    Klid nemá cenu se vztekat. Vždyť tu máš vlastně public 😀

   • Hugo Baskerville napsal:

    Hmmm, tak bez alkoholu a cigaret mě napadá jen posilňující dávka pervitinu před bojem :)

  • Tajpyk napsal:

   Je pravda, že pivo obecně není v ČR považováno za alkohol :-)

   • eufigenie napsal:

    V tom případě spíše sklenici metanolu pro boj v noci 😀

  • TankIvan napsal:

   U někoho bych to viděl na slabikář. Mrkni na šestý odstavec.

 6. PajdaPavel napsal:

  Olomoucké syrečky 😀

  • Aethain napsal:

   Alternativně se dá použít jako chemická zbraň 😀

   • 12Stig12 napsal:

    ochromí všechny nepřátele v okruhu 100 m na 20 s a otevřená vozidla v okruhu 150 m na 1 min

  • VojtaRasp napsal:

   konecne poradny navrh 😀 podporuji

 7. Death_Hand napsal:

  Pre urychlenie tankov a zamorenie smradom navrhujem kefir a pivo.Popripade saraticu 😀

 8. Bohi72 napsal:

  Dal bych určitě pivo popř. slivovici.:-).

 9. leon IV. napsal:

  Ja bych dal Honzovy buchty. Kynuty s povidlama;-)

 10. peta napsal:

  utopenec!

 11. eufigenie napsal:

  Tlačenku s chlebem.

 12. Jimmypap82 napsal:

  Buchty s mákem, jako každý správný Český Honza :)

 13. Polanora napsal:

  Šaratice … po požití zázračného nápoje, bude mít posádka napjaté smysly na maximum

  Jitrnice – není nad dobrou jitrnici před bojem

  Kofola – není co řešit

  Bramborák – také rád

  Buřty s cibulí (utopence) – prostě klasika

  KD – sada plechovek (maso, mléko, sušenky, sladkosti….)

 14. alesh napsal:

  Řízek ani guláš České nejsou. Pro me do tanku bez piva jediné České buchty at už je nazveme jakkoli . Je to cukr a na rozdíl od vepře knedle zele dodají energii. A jsou už hotové jen na pat do pusy a dal střílet do nepřátel.

 15. Jan Jiřička napsal:

  Napadá mě ještě porce svíčkové nebo miska s gulášem :-)

 16. M0nst3rS napsal:

  Vepřo knedlo zelo – to je česká kuchyně nebo svíčková s knedlíkem

 17. slepejs napsal:

  KAPR S BRAMBOROVÝM SALÁTEM
  TATARÁK S TOPINKAMI
  SVÍČKOVÁ NA SMETANĚ

  • saturn897 napsal:

   Už vidim, jak v tanku jíš kapra a dáváš pozor na kosti 😀

  • Corwin22_CZ napsal:

   Sakra dostal jsem chuť na tatarák…

 18. 337711 napsal:

  susienky ,
  KDcka (ploska konzerva vetsinou s masom K – konzervovana D – davka),
  suchare.

 19. Plasan74 napsal:

  Jednoznačně buchty.

 20. palo81 napsal:

  Napriek Čechom napíšem jednoznačne HALUŠKY!!!!! A srať, že to Česi nejedia.

  • carramba66 napsal:

   Náhodou, já halušky miluju a dokonce je umím vařit, což je u mě fakt výjimka :)
   Rozhodně by se tam měla objevit slovenská jídla a taky se ve finálním výběru objeví.

 21. Pavel Bláha napsal:

  lanšmíd z konzervy jako v chorvatsku :)

 22. Maryskator napsal:

  a co treba Tatranka je to ceskoslovenske a celkem to i splnuje pozadavky :-)

  • radekoskar napsal:

   první nápad ke kterému mě nenapadá snad nic,co by mu šlo vytknout 😉

  • wasd napsal:

   tiež si myslím že tatranka by bolo asi najlepší kompromis a k tomu by som dodal kakao alebo nejaký iný typický nápoj 😉

  • ElSchuberto napsal:

   jo souhlasím, dobrý nápad :)

  • načomeno napsal:

   super napad. ale neni to nahodou znacka ? nebol by to problem ? cola je vseobecna neni tam cocacola ako nazov konkretneho vyrobku

   • radekoskar napsal:

    myslím,že na obale je napsáno „tatranky“,tak co třeba napsat prostě „tatranka“ :) , pojem cola pochází z originálního názvu,myslím,že by to šlo udělat obdobně

 23. marhun napsal:

  Tatranky – sbalene na cesty 😀

 24. Mates napsal:

  Je to jasné,jsme velmoc v KONZERVÁCH.Takže KONZERVA.

 25. peaker_cz napsal:

  bůček (bílé maso je nejzdravější)
  smažák
  obložený chlebíček
  škubánky s mákem
  Znojemská vokurka
  nealko pivo a slivovice

 26. Buldozer napsal:

  A co takhle: chleba se slaninou (špekem), případně cibulí. Slaninu nebo špek máme jak v Česku, tak i na Slovensku. Myslím, že toto je nám společné a jedli to i naši vojáci, tedy pokud to měli :)

 27. Karel napsal:

  Buchty
  Buřty s cibulí
  Řízek

  Ale buchty jsou jednoznačně na čele.

 28. destro napsal:

  Buchty (Honzikovky) vedou :-)

 29. Buldozer napsal:

  Nebo jen KDP (konzervovaná dávka potravin) a chleba – a jako symbol tři konzervy balené v plastu, jako byla KDP na vojně a komisárek chleba :) Ano, a bude to i historické

 30. Cj napsal:

  vepřo knedlo zelo
  buchty s mákem

  • peaker_cz napsal:

   Mák zakážou, je to droga :)
   buď tvaroh nebo povidla

 31. Roman napsal:

  Buchty nebo koláče.

 32. Starcraft275 napsal:

  1) buchty
  2) kuracie mäso
  3) sušienky
  4) polievka v konzerve
  5) palacinky
  6) rezeň
  7) malinovka
  8) minerálka
  Guláš by som tam nedával, lebo ten mi príde skorej maďarský. :)

 33. Aethain napsal:

  Řízek, Kofola 😀

 34. Valheru napsal:

  Zdravím,
  jako typické národní jídlo podávané symbolicky i při státních navštěvách bych viděl chléb se solí (případně se slaninou dle předchozích příspěvků). Jinak určitě super by byly i charakteristické jitrnice (krásná ikona) anebo buchty.
  Takže za mne:
  -chléb se solí (alternativně se slaninou)
  -jitrnice
  -buchty

 35. Pepe285 napsal:

  hele trochu retro by bylo lepší takže komisárek a špek(to musí projít unás i u SK)

 36. Majk007 napsal:

  Navrhuji:
  buchty a malinovka.
  Můžu se zeptat a neřeší se také jaké budou hodnosti? Zde bych se přimlouval za ty z r.1938.

 37. LuboBA5 napsal:

  Honza bez buchiet nedá ani ranu.

 38. Niko napsal:

  KDčka tie mali obe armady rovnake. A namiesto bia by som dal ceskym posádiam ponožky v sandáloch

 39. goood1 napsal:

  chleb a sul, jsme v II svetove valce, ne v soucasnosti

 40. lukyCV napsal:

  KDP (konzervovaná dávka potravin) nebo buchty

 41. to bych nikdy ne napsal:

  No nevim, jestli za valky byl prebytek gulase a piva.. Spis bych hledal neco typickeho pro valecnou dobu v ceskoslovensku. Carrambo nemas o valecnem stravovani sirsi rozhledy?

 42. Fousburger napsal:

  Smažák s hranolkama a tatarkou – jasná volba :-)

 43. Strasak93 napsal:

  Za mě by mělo být něco, co se opravdu za války jedlo a používalo. Každý národ má něco, co se dalo vzít do tanku… Tak jsem si trošku pohledal u strejdy googla a co jsem našel (nemusí být pravda) byl v našich řadách nejrozšířenější sýr, šiška salámu a chleba, případně opravdu klasická česká buchta… Takže jsem pro šišku salámu s chlebem a nebo české buchty :)))

 44. T3G napsal:

  Buchty , utopenec, chlebíček, ale myslím že Československé komunitě by něměli vadit BUCHTY.
  http://img.ceskatelevize.cz/specialy/kucharskapohotovost/gfx/recipes/large/421.jpg?version=2
  toto každej důvěrně zná a myslím že je to dostatečně Československé

  • nacomeno napsal:

   tiez si myslim ze by to mali byt buchty a kava ale zas podobnost s puding a caj je dost podobna

 45. drepkin napsal:

  Jednoznačně bůček :-)

  • lorensoth napsal:

   Necpal bych tam zadny hlavni jidla (smazak s hranolkama a tatarkou ) – jinac by tam muselo byt -10 % :)

   Jelikoz to ma posadku nabudit, tak kafe stopro, ale hezky cesky – turka do skla ! :)

   A k tomu trebas parek v rohliku.

 46. nacomeno napsal:

  halusky a kava
  buchty s kavou
  rizek a ovoce
  pervitin a cigarety 😀 😀 😀

  nikde niesu zakazane drogy 😀
  http://cdn4.spiegel.de/images/image-497337-breitwandaufmacher-ynfa.jpg

  nemci ho papali vo velkom cez WWII

 47. Tankaard napsal:

  určitě kynutý buchty, to je jasný :-)

 48. kamalu napsal:

  Tlačenka s cibulí

 49. J_T_Flash napsal:

  Kdo pamatujete vojenské KáDéčko, tak se mnou asi budete souhlasit. Je to (nebo spíš byla) speciální vojenská sestava konzerv pro vojsko ČSLA. Vepř a hov. konzerva, lanšmíd, suchary, žvýkačka a neuvěřitelný karamelky, který zaživa trhaly plomby ze zubů. :-)

  • penetu napsal:

   KáDéčko je dobrej nápad, taky pamatuju, ale ještě tam byla slisovaná kostka mleté kávy s cukrem. A fasoval to Čech i Slovák.

   • T3G napsal:

    Kádéčka super nápad, jako v roce 2000 když jsem byl na vojně luxusní bačka :-)

 50. TomCook napsal:

  Jestli to má kolidovat s válkou, tak krupeto.
  To se jídávalo za okupace a bojů dost. Rychlý, v té době levný, tučný, sytý.

 51. oOwowkaOo napsal:

  Jednozncne vyse uvedene KD. Je to i z vojenskeho hlediska nejpriznivejsi.

 52. Pavel Šoupal napsal:

  Birrela!!!

 53. BeetleCZ napsal:

  Jakákoliv zabijačková specialitka by opravdu mohla být společným znakem Česko Slovenska.

 54. duchacek napsal:

  Mna napada bud KD-cko, kedze to bolo zradlo, ktore vojaci mohli jest aj po 30 rokoch zo skladu 😀 ….alebo slanina, co je ludove jedlo aj v cechach,. aj na slovensku…

 55. Levelercz napsal:

  Dětem to bude stejně jedno co tam prdnou. Je to jen hra 😀

 56. Parada777 napsal:

  koukám, že když se jedná o žrádlo, tak diskuse rozhodně nevázne 😀

  • Parada777 napsal:

   P.S.: když už zakázali alkohol a cíga, co tak piko? takový typický národní výrobek 😀

  • to bych nikdy ne napsal:

   Se nediv, jeden z nejtlutsich narodu v evrope 😀

 57. Tobi_1989 napsal:

  guláše, halušky, svíčková atd. to se všechno v tanku dost blbě baští a přechovává, ale taková štangle poctivýho špeku – to jednak zbaští čech i slovák a jednak to svého času byla skutečně součást potravinových balíčků ČSLA

 58. svatej napsal:

  utopenec
  tlačenka
  chleba se špekem
  bramborák
  tvarůžky
  ZON :-)
  cokoli jinýho mimo seznam bude hroznej fail

 59. Veskis napsal:

  Pekáč českých buchet – JEDNOZNAČNĚ!

 60. Janek napsal:

  Ten smažák, to by šlo …
  Co tekhle ještě Kolalokovu limonádu?

 61. Roman napsal:

  Něco co mají Češi, Slováci a Moravané společného. Po stránce vojenské asi ty kádečka nebo koláče.

 62. ehmmm... napsal:

  1-Buchty!
  2-Tatranka
  Hlavně né halušky nemam je rád :-) :-)

 63. brutoscz napsal:

  Hele a neví někdo co nasi vojáci fasovali?? Při mobilizaci museli mít už nějaké vyfasovane veci a v pevnostech kuchyně byly taky navíc tankovr posadky jezdili taky a dokonce i bojovali v pohraničí! Jen zjistit co dostali….jinak osobně jsem pro buchty nebo jitrnice…kofola ne ta myslím přišla až po válce ne? Hodně se u nás jedli brambory s česnekem a zapijelobse to mlékem ale to je nuda

  • Aethain napsal:

   Určitě to budou nějaký masový konzervy, k tomu nějaký chleba.

 64. ico23 napsal:

  Jednoznačne paštiku :)

 65. luky2081 napsal:

  halušky

 66. pikpakpok napsal:

  obložený chlebíček – mám za to, že to je čs. vynález, nebo chléb a kus špeku

 67. Majk007 napsal:

  Majk007 napsal:
  20.4.2015 (12:43)
  Zde jsem našel co naši vojáci skutečně měli a vzhledem k tomu, že tento spotřební doplněk má být něco navíc, tak bylo fajn, aby to nebyl utopenec, nebo tlačenka protože to co skutečně dostávali bylo lepší např. rajská omáčka a guláš.
  Proto ještě jednou navrhuji buchty.
  Carrambo nezveřejníš tento jídelníček v článku, aby měli všichni inspiraci?
  Válečný jídelníček
  Každý příslušník osádky srubu těžkého opevnění měl za válečného stavu nárok denně na kávu, 0,5 kg sucharového chleba, 1 polévkovou konzervu (dršťková, gulášová, hrachová, flíčková, hovězí, hrachová s rýží), 1 konzervu masitého pokrmu (uzené maso s kroupami a fazolemi, hovězí maso s rajskou omáčkou a makaróny, hovězí maso s rajskou omáčkou a rýží, segedínský guláš, uzené maso se zelím, hovězí maso s mrkví, hovězí dušené s rýží, rizoto s paprikovou rýží, masová hovězí konzerva, masová vepřová konzerva), 50 g čokolády, půl decilitru rumu, 1 g čaje, 60 g kostkového cukru, 1 g kyseliny citrónové, 2 ks sladkokyselých okurek, 100 g kompotu a 10 g soli. Vojákům byly vydávány i svíčky, mýdlo a kuřivo.
  Zdroj: http://technet.idnes.cz/ceskoslovenska-mobilizace-roku-1938-d5v-/vojenstvi.aspx?c=A130128_150314_vojenstvi_mla
  http://technet.idnes.cz/ceskoslovenska-mobilizace-roku-1938-d5v-/vojenstvi.aspx?c=A130128_150314_vojenstvi_mla

 68. zdimacka_a_michacka napsal:

  džus v plechovce

 69. Marena napsal:

  Jitrnici,jelítko, tlačenku ,ovárek, špek , uzený:-) a kousíček chleba. 😉 😛 .

 70. lukulus74 napsal:

  Buřt s cibulí
  Řízek
  Špek
  Buchty

 71. coolio napsal:

  – Řízek
  – Párek v rohlíku
  – Pivo
  – Svíčková

  Já bych preferoval to pivo, přece jenom jsme v něm světová velmoc !! 😀

 72. jen napsal:

  buchty…

 73. hym_cz napsal:

  Jednoznačně kádéčko čili KD – kdo byl na vojně, pochopí.

 74. yoshua87 napsal:

  Utopenec
  Knedlo vepřo zelo
  Koprovka

 75. Raven_cz napsal:

  CHLEBA S ŘÍZKEM :)

 76. onovo napsal:

  slivovicu 😀

 77. Tony_Z napsal:

  1. Buchty.
  2. Zabíjačka (jitrnice/jelita, zkrátka tak něco).
  3. Utopenec nebo tlačenka.
  4. Guláš (není českej ani slovenskej, ale cpem ho do sebe už dlouho).

 78. Dragpanzer napsal:

  kádéčko, (KDP) konzervovaná dávka potravin

  Ještě bylo NDP – nedotknutelná dávka potravin. Dvě konzervy obdélnikového tvaru na sobě zatavené ve fólii jako kádéčka. V jedné konzervě byl lančmít a v druhé suchary, karamely a možná ubrousek. To už nevím. Na víčku byl otvírák. Otevíralo se to navíjením pásku plechu po obvodu v horní části konzervy.

 79. pedro3370 napsal:

  Řízek s chlebem nebo Ponožky v sandálech 😀 😀

 80. Idiot napsal:

  A co třeba tradiční český PERVITIN? Piko, czeko =D

 81. Elmikky napsal:

  Makový buchty, knedlo-vepřo-zelo, Kofola/Malinovka. Klidně i všechno dohromady. :)

 82. Jontonus napsal:

  -Chleba + paštika (dovolená v Chorvatsku)
  -Tlačenka
  -Guláš
  -Bábovka a čaj

 83. Fear014 napsal:

  A co třeba UHO 😀 😀

 84. SaF napsal:

  souhlasim že to musí bejt z prasete .
  já bych dal VEJMRDA to by k wot sedlo ale to je jen omáčka 😀
  takže ovarek s vejmrdou nebo křenem …

 85. Tasemnice napsal:

  Vepřo zelo knedlo xD

 86. Rejnok1 napsal:

  Navrhoval bych:
  PITO (nealkoholické pivo, takže snad jo)
  KOFOLA (nevím, jak by to bylo s autorskými právy)
  MATTONI (viz výše)
  Knedlo, vepřo, zelo,
  PERNÍK (jako perník a ne jako perník)

 87. cernjir napsal:

  knedlo vepřo zelo
  guláš
  koláče
  buchty
  ….popřípadě pokud by posádka měla velkej hlad tak celý prase =D

 88. RLG napsal:

  1 : pecene brambory (z taboraku)
  2 : chlieb s mastou (sadlem)
  3 : chlieb zo slaninou

 89. SG_semda napsal:

  Olomoucký syrečky
  Halušky
  Knedlovepřozelo
  Svíčková s knedlíky
  Vepřový řízek s brambory
  Kofola
  Malinovka(ne mapa) 😀
  Tvarohové buchty

 90. kilokos napsal:

  Jednoznačne KD, alebo NDP. Valec, alebo tehla.

 91. wilsonn78 napsal:

  Jednoznacne Kofola – Ked ju miluješ neni čo riešiť.

  • Parada777 napsal:

   hmm, a když vydržíš nehrát až do večera, tak uvidíš zlatou munici 😉

 92. svoby napsal:

  Bloncka s modrejma očima?

 93. Zane napsal:

  Mě se moc líbí KD nebo ten špek :)

 94. CommanderCZ napsal:

  Tvarůžky! 😛

 95. Imir napsal:

  Rozhodně chlebíček s bramborovým salátem, šunkou a vajíčkem. má to historii a je to jen u nás a na slovensku

 96. Bebinator napsal:

  Kofola a kondomy.

 97. modelar232 napsal:

  já bych dal pálenku, slivovičku, pravou domácí, ať si tomu každej říká jak chce, ale ať čech alebo slovák lůbíme ju všici

 98. modelar232 napsal:

  jo tak nesmí se alko tak ať mi ti polokomouši vlezou s ňákým hodnocením na záda

 99. Tomboid napsal:

  Myslim, ze to chce neco trvanliveho a preci jen pro cechoslovaky standartni. Navrhuji chleba s tvarohem a spekem (popr. buckem nebo slaninou). Je to dost typicke pro tvrde hochy. Tata jako drevorubec to jedl v praci furt a i dnes v 75letech si to obcas da a je vitalni az az…

 100. brutoscz napsal:

  Kondomy

 101. Walor napsal:

  PIVO + Párek, = jasná volba :)

 102. goran lamos napsal:

  halusky

 103. tankista napsal:

  Knedlíky nebo guláš nebo pivo.

 104. Krutipirko napsal:

  Československý….hm….syrečky a korbáčik :-)

 105. auron321 napsal:

  Makove Pyrohy

 106. libor napsal:

  horalky

 107. Honza napsal:

  Typicky cesky jidlo SMAZAK

 108. napsal: napsal: napsal:

  PIVO!!!

 109. Tomas napsal:

  Buchty ty jsou v našich dějinách už od pradávna.

 110. ScipioCZ napsal:

  PIVO!!!!!

 111. Ghostly3 napsal:

  Bramborák
  Utopenec
  Guláš
  Řízek
  Syrečky
  Zvěřina
  Kynuté knedlíky

 112. Johnny napsal:

  Slanina

 113. maorececek napsal:

  Svíčková
  Frgál
  Tvarůžky !
  :D:D

 114. pavelcepak1 napsal:

  Tak mě napadlo když to nemusí být jen jídlo co takhle udělat něco jako nějaký talisman pro štěstí nebo něco takového ve hře ještě nic takového není :) je to jen nápad.
  Mohly by to být např: kapesní hodinky ( s fotografií které známe s filmů ) nebo přívěšek co já vím takových možností jsou mraky
  😀
  PS : zajímal by mě Carrambův Názor :) na něco takového 😀

 115. stetka napsal:

  Ano Kofola v tu dobu existovala vy inteligenti
  za mě – řízek / bramborák
  považuji to jako ideální, nenáročné pro společné CSK

  • Aethain napsal:

   Kofola je sycený nealkoholický nápoj kolového typu, který vznikl v roce 1959 v Československu

 116. fany235 napsal:

  Já osobně bych dal guláš. Ale poněvadž to bude ČESKOSLOVENSKÝ strom tak bych dal něco společného pro oba (dříve sjednocené) národy. Proto bych dal KOFOLU (nevím jestli by byl problém s reklamou) nebo halušky.

 117. Zihla napsal:

  No přece pivo s klobásou.:)

 118. Astute_Cat napsal:

  —–> Gulášek s chlebíčkem :))
  —–> Honzovské buchty :))
  —–> Svíčková :))

  ************************************************************************************************************************************************************************

 119. Zero napsal:

  Kofola Protože je společná pro Čechoslováky

 120. Jirka napsal:

  pokud jídlo tak vepřoknedlozelo. pokud něco jiného tak plýny nebo toaleťák ..protože tak posranej národ jako jsou Češi nikde jinde není ……

 121. MrNoobie napsal:

  Buchty!

 122. cz_ironclad napsal:

  Jednoznačně BUCHTY!!! makové, tvarohové ,povidlové…..řekl bych praktické občerstvení do tanku 😀 nic se nevyleje, nerozbrindá….nabagruješ do helmy a jedeš 😀

 123. PixelCraftCz napsal:

  Já jsem pro buchty nebo pro řízek to je přece národní klasika ovšem tady je mi líto našeho pana prezidenta, becherovka tam být nemůže :-)

 124. bug7312 napsal:

  Pravda ke takova,ze podle soucasnych stndartu by tam mel byt smazak s hranolkama a tatarkou.Verte mi jsem kuchar a denne jich usmazim TUNU – fuj.Ale pokud to ma byt neco typische tschechise und slovakei,pricemz ne pivo a borovicka,tak snad jedine Slovenske halusky a ceske buchty.

 125. Jesse napsal:

  A čo tak ničo čo majú všetci v obľube – syrové korbáčiky, buchty so slivkovým (švestkovým) lekvárom a konzerva od údeneho ale vnútri domáca slivovica.

 126. koumesfabous napsal:

  Kdyby to nemělo být jídlo tak by to byly ponožky v sandálech 😀

 127. Garfield446 napsal:

  Rozhodně buřt (ne párek!! nejsme amici!) s hořčicí a chlebem :-). Kéž by mi alespoň tohle vyšlo 😀

 128. godefroy napsal:

  Knedlo, vepřo
  Gulášek
  obojí samo s knedlíkem
  eventuálně buchty

 129. Julek napsal:

  – kostkový cukr
  – chleba s povidly
  – chleba s paštikou
  – birrel
  – honzovské buchty

 130. gamekrutas napsal:

  Malinovka

 131. majatrabi napsal:

  Ja bych navrhoval :

  Honzovy buchty-je to klasika(jdes do sveta vem si buchty, v každe pohádce)
  Štanglu salamu +chleba
  Halušky

 132. Trojan5000 napsal:

  Vypražaný syr + hranolky
  Knedlo vepro zelo alias Sviečková
  Bryndzové halušky(pyrohy)
  Guláš

 133. nick008 napsal:

  stejně to bude něco jako maj ruské posádky, možná nějaká konzerva(paštika)

 134. il_lucky napsal:

  Jedlo: halušky s bryndzou,makový závin (orechový,tvarohový), gulášová polievka,parené buchty s marmeládou, ryby v konzerve, fazule v konzerve.

  Nápoj: Teplé kapučíno (čaj), Sprite, Red Bull, Late machiato, Mochito, 7-up, sirupová voda :D, teplé kakao.

  Poprípade k nápojom (alebo bez): horálka,Mila, fidorka, chipsy (slané,slaninové a pod.).

  To je asi všetko,nič viac ma momentálne nenapadá :)

 135. project_il napsal:

  houska se salámem a mlíko v bandasce / skleněný lahvi

 136. krajic18 napsal:

  – knedlo, vepřo, zelo
  – buchty
  – pikador (párek v rohlíku)

 137. nevim napsal:

  tradiční české buchty jako od babičky 😀 😀 – PS. nebo v téhle době od Babiše 😀

 138. Labrador10 napsal:

  BRYNDZOVÉ HALUŠKY

 139. Rattlesnake napsal:

  Omastený chlieb s cibuľou to isti,ale ani tie buchty s lekvárom by neboli zle. 😀

 140. Aleš napsal:

  KD-čko je klasika. Konzervovaná denní dávka potravin, viz třeba http://www.tekovzbrane.sk/products/kd-cko/

 141. fachman napsal:

  Pivo Pivo Pivo

 142. deathfacecz napsal:

  Knedlo, vepřo, zelo, klasická česká kuchyně(ano budou to nároční parchanti, takže pojizdná polní kuchyně je základ :)

 143. ladas napsal:

  Jako, nejrozumnější my přijdou ty buchty :)

 144. BooreCze napsal:

  No co jiného než PIVO ? :)

 145. šejk napsal:

  Utopenec jasná 1
  Dršťkovka
  Nakládačky (poopiční láčáky)
  Škubánky
  Bramborák
  Olomoucké tvarůžky :)
  Koláčě

 146. godo2 napsal:

  Buchty

 147. icetiger1983 napsal:

  nevím, zda to tu je, ale dal bych:
  chleba se sádlem a škvarkami
  jitrnici a jelito

 148. Vajíčková pomazánka napsal:

  Tak kdyby to šlo, tak rusákům bych dal vodku a čechoslovákům vychlazenou dvanáctku, ale protože to nejde, tak bych dal bud párky, štanglu lovečákú, hovězí guláš anebo řizek s chlebem.

 149. Torsad napsal:

  Vepře-knedlo-zelo :)

 150. Matthewrider napsal:

  -Knedlo vepřo zelo
  -párek v rohlíku
  -mattoni
  -koblihy
  -buchty
  -určitě řízek
  dál mě nic nenapadá co by mohli čsl. vojáci konzumovat za typické české jídlo/pití

 151. jija napsal:

  škubánky, halušky, jitrnice, guláš….

 152. RANKR napsal:

  No když ne pivo tak to co máme rádi k pivu !!! :-)

  vepřové koleno

  utopenec (ten nám EU chtěla zakázat .. tak na truc !!! ) :-)

 153. idixep napsal:

  a co parek v rohliku

 154. 12Stig12 napsal:

  Knedlo vepřo zelo

 155. hahaha napsal:

  SPOTŘEBNÍ DOPLNĚK:PIVO (BEER) CO VIC CHTIT DAT TAM OBRAZEK PULITRU NEBO SUDU :-)

 156. Salamantr napsal:

  Pivo, Slivovice, Sulc, Špekáčky, Prdelačka, Kejda, Frgály……… a co já vim co ještě všecko 😀

 157. Destr napsal:

  Rozhodně BUCHTY.

 158. Jarda napsal:

  PIVO, GULÁŠ toď vče 😀

 159. sufli napsal:

  a čo tak KD čko ved vojaci fasovali do čutory čaj a KD čka :)

 160. novotnak123 napsal:

  Knedlo Vepřo zelo, vepřovej řízek :-) 😀

 161. mkerci napsal:

  WoT je hra z tankami 1-2 světové války ,tak sem se zeptal prababičky (nar.1919) co jedly za 2sv. a my řekla že kvůli velkým odvodům němcům toho moc nebylo tak nejvíc se jedl CHLEBA (proto je i zvyklos hostit návštěvu chlebem) ale když se podařilo něco utajit před náckama tak si dělaly BRAMBORÁKY a pili LIMONÁDU.

 162. hofus napsal:

  a čo takto
  zemiakove pirohy s bryndzou a kyslé mlieko

 163. Wysch napsal:

  Osobně jsem navrhoval ahistorickou kofolu, typicky české koláče (můj osobní favorit), a k hlavnímu chodu buchtičky se šodó!

 164. 36912 napsal:

  Vinea , (nejake) Napolitánky napr. Horlaky, Kofola

 165. XXXXXX napsal:

  KOFOLA

 166. Fíbí napsal:

  Hmmm.. 😀 Řízek, buchty nebo třeba kulajda. 😀

 167. hoholu napsal:

  KD

 168. jakub napsal:

  Slovenské bryndzove halušky a česke pyrohy

 169. SniperKitte napsal:

  TLAČENKA S CIBULÍ!

 170. honibrk napsal:

  já bych dal pivo a nezajímá mě že nemůže být. prostě pivo a partyzánky :)

 171. Medved napsal:

  To je spam. :d

  No, Kofola s buchtou? :d Musí být jen jeden, nebo jich může být třeba pět (spotřebáků)?

 172. solid_shot napsal:

  Tatranky
  buchty
  karlovarske oplatky
  mineralni voda
  syrecky
  lentilky

 173. Vladimír napsal:

  Já bych dal klasického utopence (buřt s cibulí)

 174. solid_shot napsal:

  Jesenka

 175. Lukass napsal:

  Honza jde na zkušenou do světa, bere si buchty!
  Další na řadě je „chleba se špekem, bez piva“ 😀
  Oboje je do tanku praktický (hádám), přípustný pro druhou světovou a ať mne případně slovák opraví – vhodný pro ČS strom.

  Kofola? Smíchaná až 1960… je cool, ale do 2WW nesedí.
  Tatranka – až po 1945. Je „dobovější“ a cool, ale stejně… neni to 2WW.

  • Lukass napsal:

   Několikrát padly tvarůžky… taky možnost.
   Žerou se od Rudolfa II (Jaký jsme? Druhý :D), s dobovostí by asi problém nebyl.

   + návrh… budou snižovat camo-faktor vozidla 😀

 176. Pepelus napsal:

  Řízek s chlebem a okurkou.
  Jako každej správnej českej zájezd, musí mít takovou výbavu sebou.
  Pamatuji spousty takových okamžiků, kdy jsem v cizině / na výletu poznal čecha aniž bych s ním promluvil, jen podle toho, že vybalil řízek s chlebem a okurkou.
  Co jiného si zabalit na cestu (v tanku)?

 177. Jiri195 napsal:

  TVARŮŽKY
  UTOPENCI

 178. Gustorio napsal:

  kádéčko- konzervovaná dávka potravín (KDP)

 179. blativejpeta napsal:

  Já by jsem dal špekáčky. Myslím že je to dostatečně Naše jídlo. Na ohni je opékal a baštil snad každý. Jen musí být kvalitní a ne sračky z marketu :-)

  Pic

 180. joska40 napsal:

  Štrudl nebo buchty, to by byla nejlepší volba. Třeba řízek by nebyl moc dobrej nápad protože původně je z Itálie, ale takový Vepřo-knedlo-zelo by bylo taky určitě dobrý.

 181. germantigers napsal:

  půlitr Plzně

 182. luky napsal:

  Bohemia chips

 183. _BASStard23__ napsal:

  KDP nebo jak se to jmenuje ta vojenská strava, nebo možná i uplně obyčejná věc jako CHLÉB nebo SUCHARY. prostě něco reálného co opravdu by si dali vojáci v tanku. nějaký guláš a knedlovepřozelo nebo podobný jsou fakt trochu nereálný aby jedli během bitvy…. to si můžou dát až po bitvě v hospodě pivo s gulášem 😀

 184. AdamK93CZ napsal:

  1) Vepřo, knedlo, zelo
  2) Řízek
  3) Svíčková
  4) Buřt Guláš
  5) Tatranky
  6) Tatarák
  7) Bramborák

 185. Mzilla napsal:

  Pivo řízek a k tomu chleba ! 😀

 186. il_lucky napsal:

  Podla mňa je Vaše jedlo všetko čo existuje :) Pripadá mi to,ako keby všetko jedlo na svete vymysleli len česi…

 187. ReinoD napsal:

  Vepřo, zelo knedlo

 188. standa napsal:

  olomocký syrečky a řízek v clebu:DD

 189. MrCokkie napsal:

  Měl by jsi udělat anketu „Blbci roku“ 66tko , protože neschopnost přečíst si úvod o zákazu alkoholu a hned sem napsat PIVO!! svědčí o inteligenci . Taky tam byl borec který napsal „vepřo knedlo zelo alias svíčková“ to už vyžaduje slušnou dávku retardace

  • Buldozer napsal:

   A co teprve ten Idiot s pervitinem, ten to, že trpí demencí rozhodně nezapře :)

 190. Kozmar5 napsal:

  Pivo, řízek, guláš 100% 😀

 191. kotak napsal:

  klasické buchty s mákem a malinovku

 192. goran lamos napsal:

  horalka
  to je najlepsie

 193. alpha03 napsal:

  vsetci tu pisete vacsinou ceske jedla, no armadu sme mali spolocnu. za mna, aby sa tradicne kuchyne prelinali navrhujem bublaninu, tlacenku alebo utopence. bravcove pecene, kapusta a knedle by boli fajn, ale dat takto komplikovane nazvane jedlo do hry by asi nebol najstastnejsi napad.

  • bejkin napsal:

   Za me by bohate stacila ta tlacenka. A jak to tady tak procitam, ty buchty taky nejsou spatnej napad.

  • Lukass napsal:

   Ten obrázek říznutýho buřta nafutrovanýho cibulí ve spotřebákách při bitvě!!! 😀

 194. Riggs napsal:

  PIVO! :)

 195. peacemaker napsal:

  Ja navrhuju sandale a teple ponozky – to je typicky ceske.

  Alternativou muze byt mod, ze na konci bitvy posadka zatleska jako cesi v letadle……

  „Stydim se a stydim se hodne“

 196. livespirit napsal:

  já jsem pro tatranku :-)

 197. tři tečky napsal:

  pivo a klobása

 198. Peter napsal:

  Pivo
  Klobása
  Halušky
  Buchty
  Rezne

 199. Army26 napsal:

  Tlačenka nebo Jitrnice 😀

 200. EnerGy napsal:

  Určitě bych tam dal Pivo s Vepřo knedlo zelo, takové klasické české jídlo :)

 201. Mzilla napsal:

  Pivo,Buřt,Milku 😀

 202. Aulerius napsal:

  Karlovarské oplatky
  Bramboračka
  Kofola
  Knedlo vepřo zelo
  Sekaná

 203. Diffy napsal:

  Podle mě by to mohly být koláče. Ty jsou pro Česko ale i Slovensko hodně typické.

 204. patharca napsal:

  Řízek s chlebem 😀

 205. jájá napsal:

  Tatarák a topinky.
  Ovocné knedlíky.

 206. JJ napsal:

  Jednoznačně guláš. Narozdíl od ostatních věcí, které skutečně fasovali naši vojáci se dost liší od ostatních spotřebáků (spolu s rajskou) a je takový náš. To pivko k němu si každý domyslí a můžou u něj být i typicky české knedlíky.

 207. majorpaja napsal:

  Víno a nebo Pívo 😀

 208. Duffys napsal:

  Omg….Československej strom? jedině Pivo..čím jsme asi tak kromě korupce ve světě známý?

 209. riomare1 napsal:

  Borovičku 😀

 210. Lukaliso napsal:

  – chleba s máslem a solí
  – knedlo-zelo-vepřo

 211. Sk00py napsal:

  Asi slivovice

 212. Filipson napsal:

  Halušky

 213. antraros napsal:

  nejčeštější jídlo jsou knedlíky nebo buchty, dal bych ty knedle, každý cizinec na to hledí, některé jazyky to neumí ani přeložit :)

 214. Hellfirr01 napsal:

  Knedlo vepřo zelo

 215. Cool_gameCZ napsal:

  Nealko pivo
  buchty
  guláš

 216. M7M57 napsal:

  ibalgin

 217. Garfield446 napsal:

  Oslavujeme!!! Historicky nejvíc komentů ve wot.cz :-)

 218. xharach8 napsal:

  tak jako mohlo by to být například – Řízek s pivem 😀
  Knedlo vepřo zelo
  a nebo pořádná ohnivá voda 😀 slivovička 😀

 219. Ťůri napsal:

  Houska se salámem, čočka s párkem, jitrnice, škvarky, sekaná, bůček, tatarák, buchty, guláš, utopenci, halušky…….
  Chtělo by to něco pořádného. Kouknete v bitvě a hele, bůček, nebo čočka s párkem 😀
  Né že tam na mě bude čumět nějaká svíčková, nebo řízek….. Samozřejmě řízek i svíčkovou mám rád…. A v té anketě bych uvítal více možností odpovědi

 220. Chaffeine napsal:

  Kofola, Klobása, Placky, Přiděl minerální vody, řízek se salátem. :)
  Věci,které se dají nějak konzumovat v tanku, polévky v tanku by byly takové trochu divné.

 221. Maca2661 napsal:

  buchty
  knedlo vepřo zelo
  bryndzové halušky
  KD

  Není to jen český strom a tak si myslím, že by tam mělo být něco společného

 222. Pekac napsal:

  Jasně, že PIVO! 😀 ..a ktomu třeba vepřo – zelo nebo tu klobasku

 223. BOrecKH napsal:

  Já bych vybral utopence, chlebíček nebo banányz Lidlu :)

 224. Tonda233 napsal:

  K těm hádkách Čechů a Slováků o Československo bych jen rád připomněl, že Slovensko nemá státní svátek 28 října a tedy vznik Československa ani nepovažuje za tak významný, aby to slavili a je to pouze památný den. Ovšem Hlinkovi, který usiloval o rozbití Československa a neváhal se spojit s takovým fešákem jako byl Henlain a Esterházy, tomu jste postavili pomník, dali ho na bankovky atd. Tak jak to s tím Československem je ? Jste na něj opravdu hrdí a nebo se k němu hlásíte, jen když se Vám to zrovna hodí ? Pro mě by bylo lepší kdyby jste se k němu opravdu upřímně hlásili, protože bez Československa by nebylo Česko ani Slovensko, ovšem fakta hovoří spíše o tom že většině Slováku je Československo šumák.

 225. Daffy napsal:

  Kofola to být nemůže tu udělali až v roce 1959 !

 226. CZSoapCZ napsal:

  Pivo nebo pivo

 227. Tempestus napsal:

  Typický jídlo pro nás čechy je samozřejmě guláš takže volba je jasná,a urážet se češi se slovákama je píčovina,radši urážejte rusáky volové

 228. Luksa3333 napsal:

  já bych navrhoval knedlo vepřo zelo, guláš, a pokud to má být i trochu ke slovákům tak třeba halušky 😀

 229. KrisTix napsal:

  Knedlo Vepřo Zelo + pivo

 230. Igi napsal:

  Polní kuchyně s popisem(již zde zmiňovaných) jídel přímo ve hře. Případně gumovou Anču-tankisti zapomenou i na jídlo 😀

 231. napsal: napsal: napsal:

  Co třeba, ne coca-colu ale kofolu? Nebo stejk?

 232. napsal: napsal: napsal:

  gumídky!!! XD

 233. Voresak_cze napsal:

  Utopenci-pivo, makové buchty, vepřo knedlo zelo.

 234. Kostlivec007 napsal:

  A co třeba taková Kofola? 😀 ta je v Česku a Slovensku dost známá a žádný jiný státy ji nemaj 😉

 235. čokoládové mléko napsal:

  333 komentářů 0_o (334 s mým)

  Proboha lidi kde to berete? 😀

  • čokoládové mléko napsal:

   361 (362 se mnou) 0_o

   na to už nemám co říct…… že by nový rekord? 😛

 236. k0n0p napsal:

  Jak už tu někdo psal. Jak jde o žrádlo, tak se všichni ozvou :)

  Napadlo mně jedno. Potravinové dávky jsou něco extra, něco co má podpořit větší bojeschopnost posádky. Něco motivačního!!

  Guláše, KDčka, vepřo-knedlo-zelo je standartní jídlo…
  Blbci, co si nepřečetli začátek… pivo, alkohol NELZE !!!!!

  Motivační by mohli být ty BUCHTY nebo ŠTANGLE SALÁMU.

 237. Michal napsal:

  Chleba ve vejci :-)

 238. sprototles napsal:

  HORALKY !!! 😀

 239. Hsmeagol napsal:

  Já bych to videl tatranky a nebo gulas :-)

 240. Fanrad napsal:

  KDéčko a čutora čaje stačí :)

 241. MrCokkie napsal:

  Alkohol byl zakázán , co takhle rum , pivo , Becherovku s obrázkem M. Zemana , nebo slivovičku . Smažený sýr , sice nás malém znicil Panter , ale my jsme si v klidu dopřavali smažak s Kofolou , která sice ještě neexistovala ….řekl Josef Konopný , Velitel tanku T-34-85 s jménem „Smažáček“

 242. axmenik napsal:

  No,tak asi určitě něco českýho,žádný Wasabi 😀 Tak např:pivo,knedlíky,řízky,ženský,JO-JO mixle pixle.. 😀 😀

 243. LORDominik napsal:

  Já bych dal posádce bílé ponožky ve vzdušných sandálech.

 244. fcvotrok napsal:

  Pivo,Guláš,řízek,tuzemák

 245. Skippyn napsal:

  Typickej je párek v rohlíku,to jinde nemaj,ale za války to ještě nejspíš nebylo.

 246. vesperslasher napsal:

  Flák uzeného s okurkou, nikoho neurazí a jde ke všemu…

 247. Crack napsal:

  No určitě “ knedlo vepřo zélo “ . Nikde jinde to tak nežerou jak u nás :-)

 248. Atila napsal:

  Navrhujete tady samé dobroty, ale zkuste se přenést do té doby. Zabijačkové speciality jsou super, ale to by armáda asi neutáhla.
  Já bych to viděl tak na párek s cibulí, nebo toho utopence.

 249. H4YE5 napsal:

  Ja by som navrhoval UTOPENCOV

 250. kaka napsal:

  pivo,rum,slivovice,knedlo vepřo zelo

 251. urzi napsal:

  rizek/snicla a zemiakovy salat alebo kus slaninky s cibolou a chlebom

 252. pikaso_2014 napsal:

  Konzerva fazule a krajec chleba

 253. honzusko2 napsal:

  řízek nebo tvarohové buchty

 254. jackoneal napsal:

  nejlíp utopence

 255. jackoneal napsal:

  nejlíp utopence nebo syrečky

 256. tettex napsal:

  Což takhle ,,ŠTANGLE SALÁMU,,

 257. cvok_1 napsal:

  Kádéčko (na tom jsme přežili vojnu)
  Fazulovica s párkem
  Guláš
  Buchty

 258. carramba66 napsal:

  Navrhování je ukončeno, děkujeme za všechny došlé návrhy, brzy budete mít možnost o nich hlasovat.