Viktor Kislyj k chystanému velkému rebalancu

Viktor Kislyj, spoluzakladatel společnosti Wargaming a její současný šéf, se vyjádřil k velkému rebalancu, který se podle slov vývojářů chystá.

Naši nejlepší lidé teď pracují na rebalancu artilerií a to včetně soudruha Murazora. Já sám jsem se vrátil do vedení a nyní osobně šéfuji vývoj tanků. Velkým rebalancem myslíme podívat se na každý tank zvlášť, na jeho statistiky a zpětnou vazbu od hráčů. Dělostřelectvo bude mít nové možnosti a přestane být otravné, což se i mě samotnému nelíbilo. Připravujeme dále řadu testů a experimentů.
Brzy začneme všechny změny testovat a jako vždy, sbírat obrovskou porci informací. Pokud se budou změny hráčům zamlouvat, dostanou se definitivně i do hry, v současné době jsme v pilné práci.

Napsal Redakce WoT.cz

Redakce WoT.cz čítá proměnlivě zhruba šest až osm lidí. Šéfredaktorem je Kirukato, carramba66 mu stále ještě pomáhá, než se z WoT.cz stáhne kompletně. WittmanSVK a vlodek73 překládají hlavní QA. O WoT Konzole píše taťka Martin. O novinky z War Thunder se stará Onovo.

74 komentářů k “Viktor Kislyj k chystanému velkému rebalancu”

 1. jakpumpa napsal:

  Blábláblá, další plané řeči :/

  • Steel_NightGale napsal:

   Prestaň prosím patch 9.14 bol dobrý krok v pred a ja verím že konečne začnu makať.A tie tvoje kecy si nechaj ak necheš napísať nič čo má myšlienku
   Dík

   • _BASStard23__ napsal:

    Tak po 5 letech konečně naslouchat trošku hráčům mi nepřijde moc krok kupředu. Navíc ty „vylepšení“ kolikrát ani nejsou moc k užitku, viz nová fyzika nebo vytvoření neexistujícího heavy stromu u japonců, přetížené eu servery, mizerná herní podpora atd atd….

    • PetrArcon napsal:

     Pokud ti přijde nová fyzika jako špatný krok, pak jsi hodně mimo.
     Naopak já to hodnotím velmi dobře.

     • jarnotrulli napsal:

      S tankem jsem dva roky jezdil, a věř tomu nebo ne, nová fyzika je hodně špatná. Třiceti tunové monstrum se ti při najetí na hrb převrátí, při zastavení se chová velmi podivně, v 50km/h dostavá smyk atd…. a spousta dalších nesmyslů…. Chová se to jako kdyby ty tanky nevážily řádově desítky tun, ale stovky Kg…..

     • Janda napsal:

      Nová fyzika byl sice dobrý krok. Ale je tu hromada problémů který se táhnou už roky a rozhodně se s nima stále nic neděje. Jen nás tady Victor krmí donekonečna slibama že bude líp. Hraju tu hru už 4 roky a klidně bych hrál s radostí dál i se starou fyzikou.

   • jakpumpa napsal:

    Sem se jako smí psát jen myšlenky, jo? 😛

    • makavali napsal:

     Steel_NightGale to napsal dobře drž hubu

     • jakpumpa napsal:

      makavali, jestli tak trochu nestřílíš do vlastních řad. Tvůj příspěvek má myšlenku jakou?

    • _BASStard23__ napsal:

     A ty nejsi mimo? Vždyt se ty tanky chovají jak kdyby vážili 10 gramů místo několika desítek tun.Tvoje hodnocení mě opravdu vůbec nezajímá. Píšu jen svůj názor, když se ti to nelíbí tak nemusím hned být mimo ne?

   • Ave_Brutus75sk napsal:

    jakpumpa napísal správne:blábla bá 😛 Wot by pomohlo nový engine ak by fakt chceli zlepšiť hru a nekam posunúť!!!Nová fyzika nieje moc dobrá a zvuky sú lepšie ale len motorú ale aj to by mohli dorobiť a zvuky výstrelú to je katastrofa!

  • Steel_NightGale napsal:

   A vlastne čo si dokázal ty ?? Viktor Kislyj je za hrou ktorú hráš

   • jakpumpa napsal:

    Moralisto. Nech si kecy na koledu! Myslel jsem to tak, že dokud něco neudělají, je to jen zcela nepodstatná a opakovaná informace.

   • Marian49 napsal:

    Super. Ked to sef hovori je to dobre. Tesime sa na delete aryin ☺. A tych 5rokov WG nam dalo super hru aj ked s chybami. A zadarmo.

    • Steel_NightGale napsal:

     Presne tak každý len nadáva čo je zlé ale nikto sa nepozrie na to čo je dobré a World Of Tanks má dobrých veví veľa :) Osobne WOT hrám rád a nadalej aj budem no teším sa na WOT 2 a to strašne :)

 2. jansulovsky napsal:

  dělostřelectvo přestane být otravné …, ale počkat, není to hlavní úloha dělostřelectva?:) vyhánět campery, rušit patové situace, jako třeba přestřelku mezi skálama a tak? jak to tak vidím, udělají z toho zase nehratelnou třídu, ale to se určitě bude většině líbit … :)

  • thomas2389 napsal:

   To teda bude a já doufám že je zkur*í tak že je nikdo nebude hrát minimálně půl roku :)

   • OiWar napsal:

    aby si nebol prekvapený ak mu dajú možnosť nasvietiť camperov a hneď nato druhá artyna ich odpáli…potom budete plakať že je to zase na3,14ču

  • BerounSF napsal:

   teď je to nehratelná třída, když se s tím nedá nastřílet tolik jako s ostatními tanky a WN8 je též mnohem nižší

   snad to změní

   • EASTON_CZ_SK napsal:

    WNko je tam preto malé, lebo každý s tým dokáže niečo nahrať, vpohode aj červený hráč.
    A dmg sa tam preto nedá dávať taký, ako na ostatných triedach, lebo to nieje skoro vôbec o skille iba o RNG.

    • Picollo napsal:

     S tym wnkom nesúhlasím s rng ano

     • EASTON_CZ_SK napsal:

      A podľa teba sa za hry s artynou prečo dáva malé WN?
      Priemer sa dá nastrieľať ľahko, lenže vyšší nadpriemer sa podarí len občas.

     • Picollo napsal:

      Ja s arty moc nehram ale čo si tak sledujem a porovnám si výsledky oproti tankom za takú istú dmg je rovnaké wn

     • EASTON_CZ_SK napsal:

      Veď to.
      Dajme tomu, keď dám na E-50M 4000dmg, čo pre mňa nieje problém dostanem 5k Wn8. Lenže koľko krát sa mi podarí dať s artynou 4k dmg. Tak jednu z piatich až desiatich hier.
      Ako som napísal, dať priemerný dmg s artynou je ľahké, lenže vyšší nadpriemer dávať každú hru je neuskutočniteľné.
      A preto sa dostáva málo WNka.

     • prde66 napsal:

      winko za hru s artou by som dával hodne v mínusových číslach tak – mínus 2 000 za hru v priemere a ešte 300 rokov po škole za každú hru

     • Picollo napsal:

      Odpoveď hodná tvojho nicku

   • Wotan napsal:

    tj sam hraji arty obcas take ale neni moc epic s nima hrat :/

  • PetrArcon napsal:

   Když bude arty střílet rychleji, s podstatně menším DMG = na urovni VI britského otravy, pak bude opravdu otravné a bude sloužit na rozhánění camperů.

  • strndy1 napsal:

   vyhánět kempery sozhlasím ale jako aby tě v 60km/h jízdě vypnulo dělostřelectvo fakt není fér a nebo ty šlupky za 1500 a máš na ránu 3/4 HP pryč a moduly a posádku v jetely

 3. ingmagor napsal:

  Je dobře že s tema ******* artynama něco udělají, podle mě to kazí hru protože nevystřelují kempery ale měké tanky co hrají aktivně a snaží se něco udělat … uvudíme co z toho bude, ale i za snahu +

  • pain78 napsal:

   A co jako cekas ze si aktivni hrace nechame zaklepat na dvere s prosikem jestli nas muze sundat? nejdriv sundat aktivni a pak se zamerit na camperi

   • EASTON_CZ_SK napsal:

    Lenže artyny niesú v hre na to aby dávali medká a lighty.
    Mali byť na to, aby odcampovali lenže robia presný opak a preto musia byť prerobené.

    • Maca2661 napsal:

     Já teda když hraji za arty tak se vždy zaměřuji na stranu kam jelo méně hráčů a na tanky které jsou velké nebezpečí. Třeba E5 je moc tvrdá pro mnoho hráčů tak jdu po ní. Rozhodně se nezaměřuji na lehké a střední tanky. Není sranda je trefit a když se na ně zaměřuji tak protože mě za chvilku začnou ohrožovat. Osobně si myslím že není úplně problém s artynama jako celkem, ale když jich je v bitvě moc tak budou podle mě otravovat i po rebalancu. Hraji i AW a tam jsou artyny rozhodně otravnější než ve WoT. Radší jedna rána za dlouhou dobu, která mnohdy letí do kopřiv než každou chvilku dostat za 200. Arty co mám v AW nabije zásobník myslím za 13s a má 3 náboje a každý nabije 2,5 s a to tam nemám posádku ani doplňky. Nejsem si jistej jak chce WG přepracovat arty na neotravné arty. Podle mě to moc nejde nejde. Dal bych max 1-2 na bitvu a je to.

     • EASTON_CZ_SK napsal:

      Samozrejme.
      Žiadny rebalanc byť nemusí, stačí obmedziť ich počet na jednu do každého tímu.

      Najväčší problém artýn je ich počet v hrách a to, že artynári majú xvm.

    • nehned napsal:

     Problém není ani tak v artinách , ale v XVM . Nestříli po tancích ,ale často po lepších hráčích nepřátelského týmu . Kdyby nebyly vidět v bitvě barvičky nepřátel , artináři by se více soustředily na ůkoly jaké v bitvě mají .

     • Maca2661 napsal:

      Naprosto souhlasím

     • miraM89 napsal:

      no nejdřív jsem ti chtěl oponovat … ale třeba lajty většina jezdí na WN a né na spot 😀 , arty stílí po WNku… takže? největší zlo ve hře je WN

    • TomSkyer napsal:

     Skus si niekedy s artynou trafit pohybujuci sa light alebo medko, potom tu vypisuj

    • OiWar napsal:

     artyna páli po tom čo je naspotované…za posledné 2 dni som išiel na one shoot do garáže niekoľko krát aneposerem sa z toho..

 4. Pavel napsal:

  Konečně budou mít klikači po ptákách. V současné době, zejména na X tieru, kde bývají furt 3 arty na každé straně, je to pro pomalé tanky nehratelné. A s dobrou posádkou takový klikač škodí i dobře pohyblivým cílům.

 5. Vatutin_N_F_general napsal:

  hmm nevím a možná jsem to jen přehlédl, ale uniká mi časový horizont a pokud nebyl uveden, je to jednoznačně chyba Protože chystají-li něco rázného a je celkem jedno čeho se to týká, tak nejasné formulace budou jen dráždit, otravovat a unavovat. Myslel bych si, že produkťáci, nebo sales či marketing manageři WG by toto měli vědět a podle toho řídit komunikaci. Podtrženo a sečteno rebalanc musí být a to ne protože musí být :) ale prostě protože trvalá změna v jakémkoli produktu či firmě je klíčem k udržitelnosti, ale fakt mne netěší takové období zaručených informací, a bezobsažných prohlášení.

 6. DODO_cze napsal:

  Ještě by mohl říct kdy se máme těšit na tu velkou změnu :)

 7. Suginko napsal:

  Bože Vám nikto nikdy nevyhovie…furt sa tu vadíte o tých istých hovnách dookola…

 8. domestos napsal:

  ,,A přestanou být otravné“ jo a nechtěli by jste s tím nerfnout (rebalancovat) i lighty a medka ? Ty jdou taky dost otravné ….

  • Picollo napsal:

   A k tomu sú otravné aj hevyny a tdcka takže aj tie treba nerfnut

  • hoholu napsal:

   lighty? už teď jsou vcelku na nic(medka mají s vybavením cca stejný dohled), jediný způsob jak s nimi něco zahrát tak je počkat na druhou polovinu bitvy a potom se dostat do zadu (jen můj názor)

   • speedster1944 napsal:

    Přece bys nechtěl na dálku parat x tier heavy ? :) nebo snad ano ? Demence tohle fakt

  • strndy1 napsal:

   nechceš nerfnout rovnou všechno ty ocas ? 😀

 9. Spratekk_the_Great napsal:

  Otrávená filcka s arckou je dobrá filcka s arckou. Kliknu si s tim jednou za týden jednu bitvu, ale abych v tomhle hledal potěšení, že otravuju ostatním snažícím se hráčům hru z toho nemám. Dám si bitvu, zkusim misi a jdu zase zpátky na TANKY

 10. Mzilla napsal:

  že by po 5-ti letech už něco?

 11. Tomas napsal:

  Stejně to ještě víc doserou s artinama.

 12. MagorCZ napsal:

  Kdyby to nechali jak to bylo, arty max. 7 tier, tak nemuseli dneska řešit takový kraviny.

 13. Unikitty_CZ napsal:

  Naučil jsem se jednu věc. Dokud to opravdu nebude na serveru jak píšou, WG

  • Unikitty_CZ napsal:

   (opět to tu nějak blbne)
   Naučil jsem se jednu věc. Dokud to opravdu nebude na serveru jak píšou, WG se nedá věřit ani slovo.

 14. matik75 napsal:

  arty mě nevadí – když víš jak se zbytečne nenechat trefit.a když trefí je to vždyckyjen tvoje chyba . hlavně by měli omezit počet gold munice na bitvu.

  • MrCokkie napsal:

   Tak to jsi mě dostal

  • lada napsal:

   Presne ale otazka je u kterých tanku jsou tanky ktery bez goldu o úroveň nad uz nic netenetruji u ani do slabin

 15. _BASStard23__ napsal:

  Viktor Kožený 😀

 16. onovo napsal:

  takovejch slibů tu bylo, úprava tříd medek, větší mapy, lepší optimalizace, destrukce, havoc…..
  jenomže dřív než „blízká budoucnost“ přišla do wot, já z wot odešel…..

  • borakira napsal:

   presne nastesti o tom jen kecaji a slibuji …. jakakoliv zmena se nekomu nebude libit a stejne z toho vycouvaji zase ….

   • borakira napsal:

    ja ani nechci aby se neco menilo …. podle me jak se jednou rozdaji karty tak ve hre by se uz nemely menit

 17. Rado napsal:

  zaujimave ze pred poslednym nerfom artyn nikto neplakal a nenadaval. ale ako im znizili presnost, tak vsetci iba placu. ked sa vam hra nepaci, najdite si nejaku inu. a hlavne lahsiu, aby ste si ju mohli v klude zahrat.
  banda uplakanych uboziakov.

  • lada napsal:

   Ono docela nastve kdyz nabiji pul minuty a domeruje jednku a pak ti to nahlasi tesne vedle :) jen si to zkus pane chytrej :)

  • magor331 napsal:

   Jen at brečej dál jednoruký opičky,aspon je to donutí si kupovat normální tanky… :)

 18. Deflector napsal:

  Jasne, arty je potreba rebalancnout,ale to co je nejhlavnejsi, tak neco udelat s MM..je to katastrofa,kdy to umozni 17x po sobe prohru!!!!

 19. Michael napsal:

  Líbí se mi jak všichni brečí: gold noob,fu arty,…… Osobně bych cenu gold munice snížil na cenu základního náboje,ale zároveň bych jí ubral poškození. A ať si každý vybere jestli bude radši penetrovat nebo udělovat větší DMG. A u artylerií bych snížil počet na bitvu max. 2 kousky jak v AW. Radši by se měli zaměřit na MM a kompletní zákaz módů. Potom by si nikdo nemohl stěžovat na to, že má protihráč módy a že to není fér. Osobně využívám jen hitlog a bez něj se obejdu. 😀 (jsou to jen moje názory).

 20. Calibos68 napsal:

  Pánové každej tu jenom brečí na arty ,nehratelný lighty ,nevybalancovaný mapy , brutální děla stíhačů , otravný medka a já nevím co ještě ????? Každej je chytrej ale pánové takovouhle hru není jednoduchý udělat a provozovat aby byl každej ze zhruba 1 milionu hráču spokojenej !!!!a máte ji zadarmo (záleží na každým kolik do ní vrazí peněz) tak co byste furt chtěli ???? hra je to slušná a až budou změny tak budou -nejde všechno hned . Já bych ji naopak zpoplatnil -měsíčně tak 300-500 kč . Až pak byste mělli nárok tady blbě kecat ,pomlouvat vývojáře a nadávat si mezi sebou za názory . Takže když hrajete hru zdarma tak ji hrajte tak jak je a blbě nekecejte nebo běžte hrát něco jiného a neotravujte tady vašema věčnejma uplakanejma názorama !!!!!!!! A ted´mě můžete třeba ukamenovat !!! Mě osobně se WOT líbí — je neustále vylepšovaná i když ne tak rychle ale poslední aktualizace 9.14 se povedla a dál se uvidí.

 21. nice_rng_mm napsal:

  Neslubovali pred casom nahodou, ze max. pocet artyn v jednej hre bude 3,4? Za posledny tyzden som mal 2 bitky s 5 artynami na strane nepriatela, wtf???

 22. myzrael333 napsal:

  Jen si tě dovolím doplnit, heavyny nemají žádný pancíř 😀

  • magor331 napsal:

   :DDDDDDDDDDDDDDD T10E5ka „nemá vůůůůbec žádný pancíř „

 23. moud napsal:

  Pratele, problem je v MM. Kdyby byla jedna max dve na bitvu, bylo by to bez problemu. Ale ceta 3 artyn plus jedna single v kazde 3 hre, to je k pobliti. Mam naklikano taky hodne, tak vim, o cem to je….