Video: carrambova rána roku

Napsal Redakce WoT.cz

Redakce WoT.cz čítá proměnlivě zhruba šest až osm lidí. Šéfredaktorem je Kirukato, carramba66 mu stále ještě pomáhá, než se z WoT.cz stáhne kompletně. WittmanSVK a vlodek73 překládají hlavní QA. O WoT Konzole píše taťka Martin. O novinky z War Thunder se stará Onovo.

67 komentářů k “Video: carrambova rána roku”

 1. Ondrysman napsal:

  Ale chtěl si trefit to e 100 že jo 😀

  Hotovej artynář XD

  • jansulovsky napsal:

   kill jako kill ne? 😀

  • carramba66 napsal:

   Jako mířil jsem na E-100, ale když se tam s tou M103 tak blbě motal, tak ji holt koupil. Na místech, kde se přejíždí a kde je pravděpodobnost, že tanky s nejmenší kamufláží budou naspotované (třeba Lakeville), není radno se kolem nich motat, protože koupíte jednu od artyn. :)

   • Ondrysman napsal:

    Jn chudák m103 nezačal a už skončil 😉

   • Ondin napsal:

    Nic moc, tak jsi netrefil první tank ale druhý, no a co.

 2. Miner68 napsal:

  Měl by ses stydět, takhle kazit hru ostatním…

 3. jansulovsky napsal:

  artyny prostě ke hře patří. nedovedu si hru představit bez nich.

  • HunnterKiller napsal:

   Tak to budeš asi jeden z mála :D…

  • czbenji napsal:

   Tak to já bych si to dokázal představit 😉 a pokud jsou max. 2, tak mi to vůbec nevadí, ale 3 a víc by se mělo zakázat…

  • tomino napsal:

   Já jo, v předešlé aktualizaci. To byla nádhera chytit jednou za 5 her jedinou arty :). To byly úplně jiný hry a byly parádní. Doufám, že se jim to zase někdy podaří takhle pokur..t 😀

  • Easton_cz_sk napsal:

   Povedz nejaký zmysluplný dôvod prečo do hry patria, som zvedavý…

   • Jahi napsal:

    Proti kempeni

    • Easton_cz_sk napsal:

     Hmmm, je zaujímavé, že keď je napríklad prochorovka bez artýn, trvá tak 5 minút a keď je s artynami tak trvá 10, to je veľmi zaujímavé. A proti kempeniu… Mal by si si to v hlave zrovnať. Prosím ťa, ako môže artyna strieľať na tanky ktoré campia, keď ani niesú spotnuté? Ktorý klikač strieľa Naslepo? To sú dobré otázky, že? A ďalšie prípady sú Bažina, malinovka, murovanka a ďalšie mapy, čiže proti campeniu fakt niesú.

     • Ersgon napsal:

      Musím ti to tedy vysvětlit já …….. Ve hře máš určité typy tanku na určitou práci a pokud by nebyly arty mi řekni jak by jsis představoval hru scoutu ? K čemu by vlastně ve hře byli lehké tanky s dobrým camo ? Asi mi odpovíš jako někdo kdo má růžové brýle. Přeci aby svítili pro TD, HT a MT 😀 Mno to je asi stejná hovadina jako že artyny jsou proti kempení 😛 Buď ti ocásci stojí mimo úplně hloupě mimo svůj dohled, bojí se nebo neumí prostřelit čelně tank. A pak jediný kdo dokáže zničit nepřátelský tank je arty…..
      Chceš další důvod ? A jo že jsi to ty tak přidám. Řekněme tebou zmiňovanou malinovku nebo prochorovku. Umístíme tank do T32 do pěkné dolinky kde hraje na schovaný spodek korby ………….. nikdo ho nedokáže prostřelit a on drží sám 5 trotlu co se ho bojí přejet a raději ho dingají……. Ano pro T32 super hra a pro mě ukázka jen retardace………. Takže opravím dřívější výrok…. že je proti kempení a opravím za pojem zvýšení dynamiky hry

     • Easton_cz_sk napsal:

      Aha, takže keď je t32 v prvej línii tak campí, už mi je to jasné.
      A ja som nikdy vo wotku nemal problém so žiadnym tankom ho prestreliť a keď už áno, stačí zmeniť uhol útoku a hneď je to lepšie. To, že oni pri hre nerozmýšľajú je bonus pre t32.
      A teba baví hrať proti artynám? keď ťa dajú na one shot, určite skáčeš radosťou.
      A aby si vedel, artyny niesu na odkempovanie, mal by si sa trochu prebudiť.

     • jmeno1 napsal:

      Easton: Píšeš z hladu. V dnešních koridirovkách nikoho neobjedeš a na mapách typu Bažina stačí, když zakempí TD typu prasata na bázi a nikdo nemá šanci – kromě arty. Prostě arty do hry patří, způsobuje nejmíň škody, hraje ji málo hráčů, ve hře skoro nejsou vidět, ale každý kdo dostane náhodou díky své nadutosti IK, tak okamžitě brečí, že on hrdina dostává jen od těch neschopných artyn, které ho nenechají hrát. Přitom procentuálně arty neudělají ve hře skoro nic.

     • Easton_cz_sk napsal:

      A teraz taká otázka, ako môže artyna strieľať do prasaťa keď nieje spotnuté? A keď už sa náhodou spotne, tak mi ver, že na desinach ho nebude mať problém skoro nikdo prebiť. A ďalšia vec, keď už sa spotne, kým tam artyna namieri, už dávno bude skryté a nebude spotnuté, čiže argumenty, že odkempujú, niesu moc na mieste.
      Mne ani nevadí keď je jedna alebo dve artyny, ale tri a viac je proste moc.

    • romikuscz napsal:

     Blbost na entou. Arty jsou pro lidi po logopedii, co hrají hůře než boti.

     • Easton_cz_sk napsal:

      Presne tak, klikať dokáže aj opica.

     • ico23 napsal:

      ty si celá „logopedia“, keď používaš cudzie slová, aspoň si zisti čo znamenajú :)

     • romikuscz napsal:

      Oprava lobotomii…. děkuji za upozorneni

     • jmeno1 napsal:

      Easton_cz_sk: No, koukám, že opice má v artyně větší IQ než ty, co frajere. 😀

     • Easton_cz_sk napsal:

      Ale aj keď mám menej IQ ako opica, mám stále lepšie staty ako ty, čiže budeš mať ešte menšie. Pretože, na to, aby si mal lepšie staty, potrebuješ pri tom aj myslieť, čo veľa ľuďom asi nejde keď majú také výsledky, alebo sa mýlim?

 4. galileo2209 napsal:

  Potlesk pro klikače……*clap*clap*

 5. beroun napsal:

  Gratulka, když se to povede, velice to potěší… chce to štěstí ale to ke hře patří… artyny mám rád, klidně mě hejtujte..

 6. Durambar napsal:

  paráááda :)
  ale asi by som sa nezdržal kometnára :)

 7. shd napsal:

  cus chcem sa opytat da sa nejako prehrat starsi replay z verzie napr 9.6 alebo 9,5 pripadne 9.7 bez toho aby som musel instalovat predosle verzie hry?

  mam par takychto replayov a chcel by som si ich pozret ale uz mi nejdu prehrat

 8. SurreyCZ napsal:

  Nechci toto video znehodnocovat, ale toto se děje skoro každou hru, není to nic zajímavého. Stejná věc se mi podařila včera s tím novým frantíkem na V tieru s houfnicí, byl naspotován scaut, než jsem na něj na těch cca 400 metrů doměřil, zhasl, stejnak jsem ji tam poslal a nějak jsem omylem vypnul nepřátelskou T-28, která se tam někde nenaspotovaná krčila 😀
  Mám i replay, kdyby někdo chtěl.

  • carramba66 napsal:

   Ale tady šlo o tank, který ještě celou bitvu naspotovaný nebyl, to zaprvé. Zadruhé šlo o těžký tank, smáznout skauta se 400 HP, který zhasnul, když doměřuješ, to není žádná věda. Ale zhasnout na ránu devítkový těžký tank, který ještě nikdo nikde neviděl, to se za mých deset tisíc bitev ještě nestalo.

   • SurreyCZ napsal:

    Ale já netrefil toho scauta, ale nenaspotovanou T-28 :)

    • carramba66 napsal:

     Aha, tak to cg :) Ale replay už nepřehraju…

    • jmeno1 napsal:

     Na nízkých tierech se to stává dost často. Taky jsem např. mířil na Stalingradu na KV-1 a vypnul jsem nenaspotovaného stuga, nebo jsem dal naslepo zásah dvěma tankům najednou, protože jsem čekal, že někdo bude na klasické TD pozici, ale vypnout těžáka T-9 to už je velkáááá haluz.

 9. carramba66 napsal:

  zaměřený to bylo blbě, o to víc oneshot potěšil 😀
  každopádně artyny ze spousty dobrejch důvodů do WoT patří a že by k nim choval nějakej odpor zrovna starej kliker houmer, to bych se s dovolením drobátko pousmál…

  klik, klik … klik

 10. jmeno1 napsal:

  Ty jsi pako. Carramba si blbě nepředmířil, ale naopak perfektně odhadl situaci, očekával pohyb nepřátelských tanků a jednu poustil do míst, kde věděl, že už se nepřítel pohybuje. Naopak je tohle ukázka arty umu. Stejně jako já s Wt Pz. IV s houfnicí na Murovance jsem několikrát vypnul naslepo scouta na E1. Je to ukázka nesmyslnosti TD ve hře, kdy střílím naslepo do neodhalených míst?

  Podle tebe by se měly zrušit všechny děla co by teoreticky mohly zničit soupeře na ránu, takže pokud má nějaký scout např. 560 HP, tak žádné dělo by nesmělo mít max. DMG nad 560 a ještě by se muselo zrušit bouchnutí munice. To by ale pak byla hra pro idioty a nebo jen Houmery…

  • twentykiller napsal:

   Ty VOLE, houmer_ ze je pako ? „ha ha ha“

  • carramba66 napsal:

   Ale jo, předmířil jsem si špatně, bylo jasný, že ta E-100 byla dál. Já si na tu bitvu docela pamatuju, to jsem zrovna večeřel, takže jsem většinu bitvy odehrál jednou rukou. A asi jsem snědl něco špatnýho, protože jsem dal ještě další dvě bitvy a ve třetí jsem uprostřed musel jít AFK a další půl hodinu jsem proseděl na záchodě. Kluci v četě na mě byli docela naštvaný :)

   A Houmera fakt nech bejt, Houmer je dobrej hráč, situaci si dokáže přečíst sám a když něco řekne, tak to většinou sedí. I když ten jeho rage proti artynám nechápu, protože v CW se vždycky o artyny pral.

   Ale takoví jsou ve FAME všichni 😀 😀 😀

  • Ondrysman napsal:

   Ma 40 000 bitev tak asi ví co říká

   • jmeno1 napsal:

    Má jich přes 47.000 a je to excelentní hráč, sám artyny hraje a kecá nesmysly. Asi má nějaký splín, možná dostal IK a tak si léčí osobní mindrák. Sám Carramba píše, že je to rána roku, takže celý zbytek roku jsou artyny bezzubé a jednou se trefí a Houmer_ s tím má hned problém. Jak typické.

 11. kyzmic napsal:

  Dobrá rána.. :) Taky si občas někdy zalezu do rohu jak krysa a klikám.. 😀

 12. cz_ironclad napsal:

  co k tomu říci…….https://www.youtube.com/watch?v=cj89FwyKc7A

 13. WarriorABB napsal:

  Carrambo jsi stejně retardovanej jako zbytek klikařů a kazíš ostatním hru měl by ses stydět psát tady takové srači o arty!!!!!!!!!!!!Och sry vlastně artyny hrajou jen skilleři :) :) :)

  • carramba66 napsal:

   klik klik klik… klik klik

   • PetrArcon napsal:

    já ti nevím Carramba, ale mě osobně chybí ve hře jeden typ arty. KATUŠA.
    Byla by to legrace, dal bych ji tak 2 min nabijení, a 10-20 raket salvou…. takové vyčištění prostoru.

    Nic proti artynám nemám, občas mne smázne, NO A CO, měl jsem být jinde, ale jinak jsou to pro mé scouty úžasné cíle.
    Ten krásný typ, NAJÍT ZABÍT, málo která arty vydrží více jak dvě rány.

  • blativejpeta napsal:

   pěkná rána carrambo … a ty co tu fňukaj ať jdou někam, arty ve hře prostě je a hotovo. A dobře nastřílet není jen tak, ale chce to um stejně jako nastřílet třeba s heavy. Taky nesnáším, když mě někdo takhle sfoukne, ale měl jsem holt být opatrnější. Chce to trochu sebereflexe fňukálci.

 14. Imir napsal:

  Docela by mě zajímala statistika průměrné DMG udělené za bitvu artynama(dle počtu). artyny hraju rád a ikdyž nejsem úplný rajče, tak velkou ráži s artynou mývám jen občas…( u tanku tak každou desátou bitvu)

 15. miras napsal:

  Jó, musí to být záhul na nervy. Člověk si pořídí neprůstřelný stroj, zaparkuje ho mezi balvany a pak držkuje na zbytek týmu v chatu, ať mu něco nasvítěj. A pak přiletí šupa z nebe a otevře mu tu plechovku vrchem… To jednoho tak vytočí, že musí přijít máma a dvě hodiny ho houpat na klíně, aby to rozdejchal… Pak mu koupí goldy a on si spraví chuť střílením zlatem osmičkovou hevynou do pětkových scoutů… To je víc breku, jak v kojeneckým ústavu… Buď u hry přemýšlejte a nebo hrajte něco jinýho. Nikdo vás přece nenutí nechat se vyndavat artynou… :)

 16. Lubak91 napsal:

  Taky se mi jednou podařilo na začátku bitvy smáznout nenaspotovanýho focha na ránu, když jsem mířil na IS-8 za šutrem 😀 Ale nase*e to určitě, třeba když vás sundá T-92 zepředu na ránu v obj-268 nebo jgpz-e100…

 17. jansulovsky napsal:

  artyna nemá nic kromě dmg. málo hp, přesný taky extra nejsou, jsou maximálně zavislé na týmu, hrát s ní vyžaduje dokonalou znalost mapy, pokud s ní chceš být dobrý. když sou ve hře, je to jen dobře, minimalizuje to pravděpodobnost, že hra zamrzne na mrtvém bodě. nechápu jak o nich furt můžete mluvit jako o klikačích. na artyny můžou nadávat jen campeři a těžký nehybný hovada. a jak psal kolega, přemýšlejte u hry, hněte prdelí z toho křoví a přestaňte vinit scouty a střeďáky, že to posrali. 😀

  • Easton_cz_sk napsal:

   Iba človek, ktorý absolútne nevie o čom je táto hra, može povedať, že artyny sú proti camperom. V amx 30b ma sundal artyna asi 10 krát zo 120 bitiek cca. A v amx 30 prot. Iba 4 krát asi zo 150 alebo koľko tam mám hier. A pritom s devinou som hral skôr opatrne, dá sa povedať, že som campil a s desinou chodím stále do prvej línie. A keď je podľa teba prvá línia o campení, tak potom naozaj neviem, ako necampiť.

   • jansulovsky napsal:

    přečti si pořádně co sem psal. a trochu ti to ještě poupravím, ať nerencáš. campeři, těžký stojící hovada a ti co, co se nehýbou. a pokud si někde v první lini s těžákama někde na kopečku a přestřeluješ se, tak se ti nedivím. nebo pokud seš nasvícenej jako jeden z prvních, tak po kom asi bude artyna střílet?

 18. Mates napsal:

  No, já začal hrát nedávno, mám nějakých 700 bitev, po stovce jsem přesedlal na Arty, páč mě nebavilo, jak kdejakej blb střílí do vlastních ihned po začátku bitvy. Arty jsou vždy bokem-) A taková sranda to s nima taky není. Na konci artu vždycky nahání, jako hladový vlci. Nemluvím ani o pancíři, který skoro nemá. Navíc dělomrdi patří ke každé bitvě. Naco by jste pak měli ty malý, rychlý mrchy, co nejdou ani zaměřit-)

 19. Vilan napsal:

  Otázka na carrambu: jak se dostaneš k tomu pohledu enemy? Tedy jak pak uvidím ten pohled, kdy trefíš M103, když ji můj klient nevidí?
  Díky

  • carramba66 napsal:

   Já to udělal tak, že jsem napsal všem, co byli v bitvě ve druhém týmu, samozřejmě hlavně tomu, co jel M103. Většina mi odepsala, že replaye neukládá. Nakonec mě to stálo 500g a jeden z nich mi to poslal. Pak už ti stačí jenom freecam mód.

   Proto se ty tanky pohybují tak trhaně, hra zjednodušuje pohyb tanků, které jsou dál od tebe.

   • Vilan napsal:

    Aha, OK, takže jediná možnost je replay z druhého týmu, myslel jsem, že to nějako jde „vytáhnout“ z mého replaye. Díky

 20. Luckyson napsal:

  Fakt me bavi tyhle neustale zvasty o artynach, klikani, „skillerech“ apod… artyny ve hre proste jsou a hotovo. Hrat si je muze kdo chce a nema mu do toho nikdo co kecat a jeste urazet a machrovat, kdo ma nebo nema nejaky statistiky apod. Pro WG je stejne hodnotny kazdy, kdo zaplati. Staty, skilly nikoho nezajimaji. Nelibi ? Nehraj to…