Type 62 a ISU-122S zpátky v shopu

V rámci akce „Pět let vítězství„, námi neoficiálně přejmenované na „Pět let zábavy i frustrace“ Wargaming přichází se speciální prodejní nabídkou. Když odhlédneme od ultramegavýhodných balíčků, máme tu i dva stroje, které byly už v prodeji dřív, čínský scout Type 62, mladšího bratříčka Type 59 a sovětský stíhač tanků z edice „Berlín“ ISU-122S.

Napsal Redakce WoT.cz

Redakce WoT.cz čítá proměnlivě zhruba šest až osm lidí. Šéfredaktorem je Kirukato, carramba66 mu stále ještě pomáhá, než se z WoT.cz stáhne kompletně. WittmanSVK a vlodek73 překládají hlavní QA. O WoT Konzole píše taťka Martin. O novinky z War Thunder se stará Onovo.

53 komentářů k “Type 62 a ISU-122S zpátky v shopu”

 1. Kulicek napsal:

  No já s Týpkem mám odehráno asi 3 bitev, ale, že bych si jezdil na průzkum jako pán to teda ani náhodou :) Jinak mně docela štve ta jeho cena, já ho grindil 25 dní.

 2. Kulicek napsal:

  Mělo tam být 3K bitev :)

 3. Death_Hand napsal:

  Nevraveli ze to ISU sa objavy len pri jednej prilezitosti a potom uz vobec?

  • Wysch napsal:

   Ne.

  • SteelFox napsal:

   Ale no tak, všichni víme, kolik toho chlapci a děvčata z WG napovídali. A také víme, že jejich tvrzení jsou stejně ohebná, jak gumoví medvídci. Stačí si vzpomenout např. na KV-220 … v tomto případě „již nikdy“ výsledně znamenalo „4-5x během následujícího roku“.
   Ale je mi jasné, že sis jen naschvál rýpnul, abys na známé skutečnosti upozornil ostatní …

  • Tony_Z napsal:

   Je to trochu chytání za slovíčko, ale ne. Na EU serveru byl při tebou zmiňovaný akci Cromwell B a IS-2, zatímco na RU server bylo místo Cromwella ISU-122S. Takže to tvrzení o jediné příležitosti se na EU serveru na ISU nevztahuje.

   PS: Já jsem přesvědčen, že i u Cromwella a IS-2 to časem poruší.

   • Death_Hand napsal:

    Mas pravdu splietol som to. Cromwella mam a je super. :-)

 4. 12Stig12 napsal:

  no type 62 byl zmenšený type 59 – menší, menší pancíř, menší dělo, vštší rychlost

  • Antinacista napsal:

   No mě přijde že zmenšený Type 59 je 59-16,nedává to smysl? 59 je to samé číslo jako u typa a 16 je hmotnost (t)

   • Veverkistanec napsal:

    Typ 62 je taky zmensenina, ale je těžší než 59-16

 5. Discaver napsal:

  Tohle ukazuje že se vrátí jednou Typ 59 :)

  • Wysch napsal:

   Tak určitě! 😀

   • carramba66 napsal:

    Zrovna včera jsem o tom přemýšlel (já se občas dopustím myšlenky) a po zvážení všech aspektů jsem došel k tomu, že do dvou let se Type opravdu objeví v obchodu. Sázím na to svou KV-5. :)

    • tesnohlidka napsal:

     Před nedávnem jsme tady prohlásil, že Type 59 se bude prodávat v nějakém balíku za 10 000 Kč,-. Spousta hráčů řekla, že by tuto cenu zaplatily. Carrambo udělej anketu, kolik jste ochotni za Typa 59 zaplatit.

     • SteelFox napsal:

      Type 59 za 10.000,- ??? … (.. jasně, s kupou nesmyslů v jednom pytli …) … A proč ne za 100.000,- ? Nebo rovnou za milión ? … Hráči by třeba byli ochotni prodávat svá auta nebo domy, aby si mohli Type 59 koupit. Laskavý WG by jim toto možnost určitě rád připravil jako překvapení, např. k vánocům.

      (Pane bože, ač jsem ateista, hoď už někomu pořádný šutr na hlavu, aby se probral. Nebo hoď šutr na hlavu mě. Mám totiž pocit jako Felix Holcman: „no buď jsem blázen já, nebo ..“)

     • czbenji napsal:

      A co ti na tom vadí? A co kdyby ho prodávali za 100k? To tu fňukáš, že by jsi na to neměl? Tak si řekni rodičům o větší kapesné, nebo místo sezení u takčíků jdi na brigádu nebo do práce a vydělěj si něj.
      Sakra je to jejich hra, tak když chtěj, tak ať to prodávájí třeba za milión. Když se najde někdo kdo jim to koupí… Jejich věc!!! A tebe přece nikdo nenutí to kupovat!!!

      Já bych pochopil, kdyby jste tu fňukali třeba proto, že prodávají tak, který je naprosto nejlepší v celé hře nebo na svém tieru a bylo to tak pay2win, Ale fňukat, že prodávají něco, co si většina z vás ani koupit nechce. Tomu fakt nerozumím…

     • veverkistanec napsal:

      Jde o to, ze (kdyby ho zacali prodavat) rekli ze uz nikdy v prodeji nebude

     • tesnohlidka napsal:

      Nemusí se prodávat pod názvem Typ 59. Udělají na něm nepatrné změny, dají mu kamufláž k nějakému výročí a můžou ho nazvat Typ 59 B nebo M.

     • czbenji napsal:

      veverkistanec:
      Tak za prvé, ho neprodávají 😉
      A za druhé, i kdyby ho začali prodávat, tak bych pochopil nářek těch, kteří si ho koupili/vyjezdili už dřív s tím, že už se nikdy prodávat nebude, ale nikoho takového jsem tu zatím neviděl 😉

     • SteelFox napsal:

      Ale cukrouši, opravdu tomu nerozumíš.

      Tak nejen pro tebe: Type 59 se v minulosti prodával za 6.500 goldů. Ano, slyšíš správně – „šet a půl tisíce goldů“. A teď si to sešrotuj ve svojí makovičce např. s dnešní cenou SuperPershinga, nebo nedej bože s dnešní cenou ubohé T-34-3.

      Teprve pak ti možná dojde, že tvoje plkání o částkách vyšších než 10.000 korun (ne goldů, ale korun) je …. težce mimo mísu !!!

      Pokud jsi ale zastánce sekt, tajných spolků, diktátorů a jiných protekcionářských a nedemokratických uskupení, která se vysmívají „přihlouplé většině nečlenů“, pak chápu, že ti asi lehce lezu na nervy. Pokud by ses tedy chtěl uklidnit, můžeš jít sám vykonávat nějakou těžkou manuální práci po dobu spíše delší než kratší. A zadarmo. Hodně štěstí!

     • czbenji napsal:

      SteelFox: Ne, ne, bohužel tvoje ufňukané kňourání je jediná věc, co je tu mimo mísu. A psát takové sračky o diktátorech a sektách, s tebou ty midráky a závist slušně mávají, soudruhu. Ale zkusím to napsat ještě jednou, aby jsi to byl schopen pochopit i ty.

      Mě je úplně jedno za kolik ten tank prodávali. Je mi úplně jedno za kolik by ho mohli prodávat. Tím spíš, že ho vlastně vůbec neprodávají a nic nenasvědčuje tomu, že by měli začít. Ale i kdyby, tak je to jejich hra, oni prodávají a tudíž oni si určují ceny. Na mě pak je, jestli pro mě to zboží tu cenu má, potom si ho klidně koupím i za 10000Kč, nebo nemá a pak si ho nekoupím, ani kdyby byl za jednu jedinou korunu. Tak je to jednoduché!!!!

     • tesnohlidka napsal:

      Steel Fox: Ale cukrouši Pz.Kpfw. II Ausf. J se původně prodával za 1000 goldů Ano, slyšíš správně a za kolik se prodává dnes.

     • SteelFox napsal:

      czbenji: Když někoho nazýváš soudruhem, musíš se nejprve podívat do zrcadla. Pochopil jsem, že je ti sice všechno jedno a chceš a budeš si dělat co chceš (a ostatní jsou ti ukradení), ale začni nejprve u sebe. Svým příspěvkem jsi jen potvrdil, že se opravdu považuješ za něco víc, než jsou ostatní.

      A co se jednoduchosti týká – WoT (a zejména jeho EU server) je pro WG dojná kráva. Je jasné, že jsi připraven se nechat podojit, a tak ti přeji, aby se Type 59 začal opětovně prodávat. Prasátko už máš připravené …

      P.S. Když budeš všude vytrubovat, kolik máš peněz, určitě se najde někdo …

     • SteelFox napsal:

      tesnohlidka: Děkuji, tesnohlidko, za informaci o PzIIJ. 1000 goldů říkáš? Ne, za cenu nabízenou na EU jsem ho nekoupil a ani nelituji. Stačí nabít prémiovou munici a tahle neškodná kostka železa jde do garáže.

      P.S. Na ruském serveru se aktuálně prodává GrossTraktor za 244,- korun. Že by proto, že by RU komunita neakceptovala neustálé zvyšování cen?

     • czbenji napsal:

      SteelFox: Bohužel jsi nepochopil skoro nic! Ale nejsem ani tvoje máma ani psychiatr, aby mě to muselo trápit. Zkus si ale s nimi někdy promluvit o tom, jak se zbavit závisti, možná až se ti to jednou povede, opravdu se ti hodně uleví 😉

     • Elo7 napsal:

      Já jen tak zlehka k typu 59 nebo všeobecně k prodeji nedostupných premiovych tanků. Pánové nebo mládeži zkuste se na to podívat taky trošku z hlediska majitele fy a prodejní strategie. Já být majitelem fy, tak některé, zvýrazňují pro hnidopichy slovo některé, prodejní figle dělám taky. Vždycky záleží na tom zda ten produkt někdo za tu cenu koupi. Nemohli teď koupi příště …………kdo udělal takovou legendu z typu 59…… jen samotní hráči, takže bych se vůbec nedivil, kdy by jej dali třeba na dva dny zpět do prodeje za zmiňovaných 10000,- s nějakými balíčky na zkoušku prodejnosti. Kdo jej nemá a chce jej vlastnit tak ty prachy prostě dá, někdo řekne že je to moc za virtuální tank a další na to nemá…….. To je zkrátka obchod……..je to jako z Ferrari, někdo na něho má a pořídí si ho i s nepotrebnou výbavou, protože to je Ferrari a další na něho mit nebudou.

     • SteelFox napsal:

      czbenji: Ale no tak, proč jsi rovnou nenapsal, že ti došly argumenty, a proto musíš vytáhnout „mámu nebo psychiatra“?

      Pro příště: když tě vůbec nic netrápí, tak si ušetři naprosto zbytečné příspěvky. Pusť si raději píseň „Já na to mám“ …

     • tesnohlidka napsal:

      SteelFox: Bohužel jsi nepochopil o co tu vlastně šlo. Šlo jen o to kolik jsou hráči ochotni zaplatit za něco co jen tak někdo nemá.

     • SteelFox napsal:

      tesnohlidka: Spíše jsi to nepochopil ty. Ve tvém úplně prvním příspěvku jsi uvedl „Spousta hráčů řekla, že by tuto cenu zaplatily.“ – takže kolik hráčů a jakou sumu, to jsem pochopil hned.
      Ale ty jsi nepochopil, že veškeré mé příspěvky ukazují na to, že 10.000,- je cena „mimo“ (což czbenji vzápětí ohnivě rozporoval).

     • czbenji napsal:

      SteelFox: Jistě, že jsem to rozporoval, protože pokud si to někdo za tu cenu koupí, tak ta cena mimo není! A vzhledem k tomu, že ten tank je taková legenda, tak vůbec, ale vůbec nepochybuju, že by se někdo takovej našel. Já neříkám, že to jsem nutně já, ale někdo. A dobře mu tak a odě me mu budiš přáno a doufám, že si to za ty prachy užije.
      Jinak, lidi jsou chopni utácet statísíce nebo i milióny za „ptákoviny“ jako jsou známky, panenky nebo třeba staré kola. Tak když to chtějí, mají na to, je to jen jejich věc a nevím, proč bych je měl někde přesvědčovat, že jsou úplně blbý a nevidí, jak je chudáky chce někdo oškubat! Je to prostě obyčejná věc nabídky a poptávky.
      Jediné kdy bych to pochopil a asi bych nadával taky je, pokud by se mělo jedna obnovení prodeje něčeho, co bylo při prvním prodeji deklarováno jako raritní věc a tím pádem by původní kupci přišli o jistou exklusivitu a potažmo i o cenu té původně raritní věci. Ale jinak ať si prodávají co chtějí za kolik chtějí. To je jejich právo! A moje právo je to nekoupit!

     • SteelFox napsal:

      czbenji: Takže za 10.000,- Typa nekoupíš? A jen marníš můj čas omíláním jasných věcí jako je zákon nabídky a poptávky? … Doufám, že WG dá Typa do prodeje, a za hódně velké peníze. Pak buď frajer a na místo keců zaplať.

     • Elo7 napsal:

      4Steelfox……….já ho klidně za 10000,- koupim v nějakém pro me vyhodnem balíčku s premiovym účtem a goldy……………chci ho (já si na něj i vydelam), tak si jej zkratka pořídím když ta možnost nastane. Jsou to moje peníze a já rozhodnu za co je utratim a nebude mi tady kázat nějaké děcko, že je to nevyhodne. O tom co je pro me vyhodne si rozhodnu sam.

  • SteelFox napsal:

   No, nevím, jak jsi na tohle přišel. … WG sice aktuálně přepracovává Typa 59 do HD, ale stále jej používá jako „magnet“ na všechny soutěže či události. … Jak řekl kdysi Pitkin v jednom svém vystoupení: „Víte, proč ženské mají tamto dole ? No protože jinak by si s nimi nikdo nepopovídal.“ .. S Typem je to podobně …

   (Ale kdo ví. … Třeba se opravdu jednou ve WG objeví někdo, komu záleží na přání zákazníků … zejména těch platících.)

   • Discaver napsal:

    klidně by mohli dát do soutěže M6A2E1 protože byl dřív stejně unikátní jak Pz II J o kterým jsem myslel že nikdy nebude v premiovém obchodě ale jak dali BT-SV tak to byla o hodně větší šance že bude taky nebo podobný případ je s KV-220 o kterém se taky tvrdilo že nikdy nebude a ona byla na něj i akce stejně jak na dříve vzácný Typ 62 a tet je pořád v obchodě a mohl bych pokračovat

 6. madman_24 napsal:

  Logika Wargamingu: „Máme výročie, nás darček pre vás bude, že nám môžete posielať ďalšie peniaze za imaginárne tanky v superextramegavygodných balíčkoch.“

  • Polyphenol napsal:

   Nerozumiem celkom tomu, čo sa ti nepáči … správne si napísal „môžeme posielať“ (nikto nikoho nenúti, nikto nemusí). Z desiatok podobných komentárov na tomto blogu mám pocit, ako keby ich autori mali akýsi pocit, že ich niekto núti posielať svoje peniaze WG (je to iba hra, každý má slobodnú vôlu a vlastný rozum – sám sa rozhodne či a začo peniaze pošle/nepošle) … ja osobne neinvestujem peniaze do tejto hry a darček BT-7A mi úplne stačí.

 7. nick008 napsal:

  tak asi se neprodavala jak oni pocitali, tak ji dali znova do prodeje tu isunu, nejak musi zhodnotit ty hodiny na ni co ji vytvarely, co zalezi na tom ze to je sracka, kdyz na stejnej urovni mate 100x lesi su122-44, proto v tom balicku je plno hovadin…. protoze to TD nenema cenu co ta jeji konkurence

  • dabler napsal:

   Jo, ale ta ISUna má ještě navíc jednu výhodu. Nabíječe navíc takže v tom můžeš, narozdíl od SU, trénovat celou posádku z vyšších TD.

   • nick008 napsal:

    řekl bych spíš, že je to jediná výhoda, to radši po 5 bitvách prohodím nabíječe , než se trápit s tímto střepem

 8. CZ_Bendy napsal:

  kdyz mam PU na 24 dni este a koupim tank s kterym je PU treba na 7dni tak jak se to pocita? Budu mit 31 dni PU??
  Nic nechci jen me to tak napadlo ted :)

 9. mira023 napsal:

  ano

 10. czbenji napsal:

  Zdravím, chtěl bych se zeptat na názor na toho typa? Myslím po stránce herní a po stránce osobních zkušeností.
  Tudíž, neptám se to jaký jsou WG svině, že si dovolují vůbec něco prodávat, teda prý odkrádat nebohé hráče apod., tohoto brekotu už jsem si tu přečetl dost 😉

  • borakira napsal:

   Premium LT nevim jaky ma smysl …. kredity jsou za demage

  • borakira napsal:

   hale urazet nekoho kdo ma jen vlastni nazor, nekoho kdo da vlastni kod do AW carrambovi do souteze a obcas upozorni na zajimavej clanek jestli ho tu nechcete publikovat je sice asi z tveho pohledu ok, ale pak pocitej ze takovej clovek sem uz nikdy neprijde a rozhodne pokud bude neco zajimaveho mit, necha si to pro sebe.

 11. myzrael333 napsal:

  Ta ISUna není stroj z kterýho bych měl bobky. Asi je o něco lepší než SU152ka se 122mm dělem, jenže SU152ka se správně hraje se 152kou a to už je o něčem jiným. SU 122-44 mi přijde taky lepší, nějaký pancíř a pohyblivost se schopností napadat do boku.

 12. Raders486 napsal:

  No když se na to podívám z mého pohledu, mám v garáži asi 26 premek (některé koupené, některé vyhrané a některé za odměnu). Type 59 nemám, ale vzhledem k tomu jak pozoruji jeho neustálé nerfování, tak bych si hodně rozmyslel jestli za něj vysázet 1500,- a více peněz.

 13. marty napsal:

  z*rdům teče do bot, můj slíbený „exclusivní“ tank type 62, který už nikdy nikdy nikdy nebude prodávám je opět v shopu …. heh, se jim divím že takhle veřejně přiznávají „dojíme dokud to jde“

 14. _gattaca napsal:

  Kdo nechce kupovat 62 ,ať si jezdí s wz131 a je to +- stejný až na ty kredity. Jsou to sice super stroje na zábavu, ale na 54ltw to bohužel nemá,ten je jak by řekl Forrest úplně nejvíc nejlepší :) no a teď jdu zase utratit litr za p.čovinu :)

 15. manys napsal:

  Vsak se dal ten type 62 vyjezdit a nebylo to nic exta tezkyho. Ted za to chtej jeste takovou peknou sumicku gj wg :))

 16. straksinka napsal:

  Hmm no já si teda jdu koupit Cromwell B za 370kč na RU protože jsem ho v akci na EU nestihla a budu pár dní drandit RU když mě skončilo EU prémko. Ale nechtěj mě k němu na ruském serveru nacpat ani goldy ani premko ach jo 😀 Jinak kdo nechce dávat 800 za 62 kupte si Type 64 akorát vám bude scházet jeden člen posádky toho si tam holt dokoupíte…

  • Red_Troll napsal:

   Je určite rozdiel vysoliť za niečo viac ako 13 eur a 30 eur. Kúpil som si japonského Tigra za 15,55 a stačí. Nepotrebujem kupovať predražený balíček. Čím menej ľudí tie ich balíčky kúpi, tým lepšie.