Tržby World of Tanks za rok 2015: 11 mld.

Máme pro vás zajímavou tabulku, která srovnává videoherní trh z hlediska tržeb. Máme tu největší výdělky, máme tu porovnání PC her a her na konzole a máme tu i žebříček nejúspěšnějších mobilních her. Naprostým přeborníkem je League of Legends, následovaný v celkovém žeříčku překvapivě mobilním Clash of Clans. A jak je na tom World of Tanks?

Trh s počítačovými hrami rostl meziročně o 8% na 61 miliard dolarů, což byla nejvyšší hodnota v historii. Největší nárůst zaznamenal segment digitálních her na konzole, který vzrostl o 34%, přesto však zůstal v celkovém součtu jednou z menších položek s hodnotou 4 miliardy dolarů. Nejvíce si z videoherního trhu utrhly mobilní hry, které tržily 25,8 miliardy dolarů, což byl proti předchozímu roku růst o 10%. Čísla prodejů nicméně ukazují stálý přesun uživatelů k modelu free-to-play.

Ne všechny videoherní segmenty však rostly, zatímco hry v rámci sociálních sítí zůstaly víceméně stabilní (pokles o 0,8%), hry založené na přesplatném pokračovaly ve výraznějším poklesu o 4%.

Zdroj: http://ritastatusreport.blogspot.cz/2016/01/wargamings-2015-revenue.html

Napsal Redakce WoT.cz

Redakce WoT.cz čítá proměnlivě zhruba šest až osm lidí. Šéfredaktorem je Kirukato, carramba66 mu stále ještě pomáhá, než se z WoT.cz stáhne kompletně. WittmanSVK a vlodek73 překládají hlavní QA. O WoT Konzole píše taťka Martin. O novinky z War Thunder se stará Onovo.

27 komentářů k “Tržby World of Tanks za rok 2015: 11 mld.”

 1. CZ_Bendy napsal:

  Clash of clans hraju a dost dobry :) I bez penez

 2. hoholu napsal:

  GTA 5 – nejlepší na tom je to že si koupíte GTA a potom si můžete dokoupit v MP ještě peníze do hry!!!#faktboží

 3. Tobi_1989 napsal:

  První díl Lineage ještě někdo hraje?? A nejen hraje ale topí do toho prachy? Vždyť i po tom o 5 let novějším druhým dílu dneska ani pes neštěkne

 4. darwidlo napsal:

  Vážně WoWko dělá Activision? Já myslel že to je hra od Blizz

  • Tobi_1989 napsal:

   Přesněji je to ActivisionBlizzard, někdy v roce 2008 se sloučili do jedný firmy, samostatný názvy Activision a Blizzard už neoznačujou společnost ale jen vývojářský studia

 5. smeagol_1810 napsal:

  Potom je jasne prečo sa tak usmieva na tej fotke 😛

 6. EOSák napsal:

  Kde je to „úžasné“ WT, kde je „zabijak WoT“ AW?
  Ďaleko v poli porazených!!! :-)

  • Sajo24 napsal:

   Ale ako dlho je už na trhu WOT, oproti AW?

  • H5N1 napsal:

   Jsi na špatnym „fóru“ 😉

  • eufigenie napsal:

   Tvá logika mě opravdu pobavila: „Před měsícem jsme na trh uvedli nové auto, dnes v něm jezdí již 90% světové populace a ostatní automobilky zkrachovaly.“ 😀

  • Roach2 napsal:

   EOsak tak ty jsi to zabil 😀 takovej kec jsem dlouho nevidel

 7. k0n0p napsal:

  Tak a ted bude každej chtít zadarmo nějak ten tier8 premiak :)

 8. Fluttershy_pony_ napsal:

  Doufám že lidí chápou že WG je společnost která do to ho šla s cílem vydělat peníze a ne udělat kvalitní hru, možná až na druhém místě.

  • rh1nocz napsal:

   Myslel jsem si, že tohle by mělo jít ruku v ruce…..

  • H5N1 napsal:

   Divný, lidi založí firmu za účelem zisku, kam jsme to dopracovali…

  • PetrArcon napsal:

   Ty jsi ale jouda.
   A to si myslíš, že ve společnosti WG je to banda hluboce přesvědčených anihilistů co zastávají názor, že nepotřebují žádné peníze a vše je zdarma ?

   Všechny firmy to dělají pro výdělek. A čím kvalitnější, tím více vydělávají.

   A WG na tom není až tak špatně…

 9. morten76 napsal:

  tak aspon vidime duvod proc by WG makali na hre ked netreba trzba hovori za vsetko, naco nieco menit ked poloopice platia gg

 10. Mzilla napsal:

  Pokud bude mít Mafie III český dabing tak to bude mazec 😀

  • morten76 napsal:

   hmm , nevim 1 bola famozna a dodnes pre mna neprekonana, potom bola dlaha pauza promarnenych moznosti aby vysla do sveta nejaka bezdejova romance 2 a v 3 uz vubec neverim…. ta spolecnost co vytvorila mafiu 1 zahodila do kosa zlaty dul tot vse

   • nehned napsal:

    Mafii 1 vydalo studio Illusion Softworks , kdy tento projekt vedl Dan Vávra. Vývojáři tehdy nebyly ničím omezováni a vytvořily hru ,která se velmi blížila jejich představám . Mafii 2 už vydalo studio 2K Czech (bývalý Ilusion Softworks) ,ale už pod hlavičkou světové společnosti 2K Games, které do vývoje velmi zasahovala . Část vývojářů s těmito omezeními nesouhlasila a tak včele s Danem Bártou od 2K Czech odešla. Na dvojce byly tyto omezení a představy 2K Games velmi znát a hra nedopadla dobře . Před pár lety Dan Vávra založil vlastní Warhorse Srudio a momentálně vyvíjejí RPG z temného středověku Kingdom Come: Deliverance , ve kterém se má objevit volný svět blížící se realitě skutečného života lidí v období 15. století .

    • Galileo_2209 napsal:

     No vidíš a já myslel že Dan Bárta je zpěvák 😀

    • morten76 napsal:

     aspon vidis jak je jednoduche stratiti vsetko, je to hnus, Ilusion mala byt dnes uz svetova znacka a takto…, proste aby som povedal pravdu bol by som rad za mafiu 2 v trochu lepsom kabate 1 s prefis dejom a tak dale….
     3 bude hnus ako 2…….

 11. Géza napsal:

  Spíše se divím, že tam je CF (CrossFire) s těma jejich hackerama…..