TheDejvovo zpravodajství z GamesComu

Jeden z čtenářů WoT.cz TheDejv se vydal do německého Kolína nad Rýnem, aby pro vás přímo z dějiště největší evropské videoherní akce GamesCom přinášel aktuální informace. Podívejte se spolu s námi, co všechno se tam v předchozích dnech dělo.

Neděle 16:00
Poslední souhrn informací z GamesComu:
– brzy budou nové kamufláže
– arty projde v roce 2016 velkým rebalancem
– po PvE a nové fyzice přijdou nové módy s nestejným počtem hráčů na obou stranách
– WG začná uvažovat o tom, že by do World of Warships přidali ponorky
– je možné, že třídy křižníků ve World of Warships bude rozdělena na lehké a těžké křižníky
– pokud se Master of Orion osvědčí na PC, objeví se možná i na dalších platformách
– československý tier 10 bude mít zásobník a dobrou DPM
– ještě se neví, co bude s premium T-25
– všechny tři na GamesComu oznámené mapy (Polsko, Československo, Berlín) přijdou v jedné aktualizaci
– měsíční bitvy na Xbox byly populární

Sobota 14:10
Kromě TheDejvova zpravodajství tu máme i pár dalších střípků z GamesComu, které by vás mohly zajímat:

– československé tanky přijdou v 9.12 na konci roku a to i s československou mapou
– československý premiák Škoda T 40 přijde v 9.11
– z eshopu bude odebráno několik dalších premium tanků
– v roce 2016 bude ve hře ještě jeden další národ, zřejmě Švédové
– mluvit o PvE ve WoT je trochu brzy, WG celou věc testuje v různých variantách
– Japonci mají tak málo premium tanků proto, že obecně moc tanků nevyráběli
– v budoucnu budou přicházet další premium tanky, ale ne v takovém počtu, jako letos
– do aplikace WoT Assistant možná časem přibyde klanový chat
– WG pracuje na podpoře DX11/DX12 a podpoře více jader, ještě se neví, kdy bude hotovo
– je možné, že do hry přibydou nové skilly a perky, WG řeší několik možností, jak to udělat včetbě kompletního přepracování
– nové třídy vozidel ve WoT už nebudou
– mechanika více věží a více kanónů byla definitivně zavržena
– vývoj uvažuje nad přidání zadýmovacích granátů
– je možné, že japonská a čínská TD ve WoT nakonec budou, ale až zadlouho
– na HAVOKu se pracuje dál, ale neví se, kdy přijde

Sobota 12:00
Někdo teď dostal otázku na bitevní loď Bismarck a odpověděl správně, za odměnu dostal kód na bitevní loď Tirpitz. Mezi hráče jsou rozhazovány další modely od Italeri. Uvedení Tirpitze se čekalo běhe GamesComu, podle carrambových informací k němu však nedojde dřív, než ve druhé polovině srpna a spíš na jeho konci.

Sobota 10:30
Do Xbox verze prý zřejmě implementují vícedělový mechanismus, kdy bude moci hráč střílet z více děl najednou. Mezi hráče se rozhazují opět další trička, teď i herní sluchátka. Fronta na World of Tanks je překvapivě mnohem menší, než fronta na World of Warships, lidé skutečně čekají uvedení německých lodí, alespoň premiáků.

Sobota 9:25
Velký počet lidí čeká na vstup mezi turnikety a ještě větší počet před halami.

Pátek 23:25
Shrnujeme vše, co se našim zvědům na GamesComu, TheDejvovi a jeho přítelkyni, podařilo nashromáždit za materiály. Pojďte se podívat s námi.
Jsou tu nějaké herní karty, tašky, trička, puzzle a hrníčky. Dále USB disky a bonusové kódy do WoT: Generals, do WoWs, Xbox verze WoT plus nějaké invite kódy.
Zítra pokračujeme!

Pátek 18:45
Dejv s přítelkyní se přesouvají do hotelu, večer ještě přidáme další fotky z celého dne.

Pátek 17:38
Dejv se opět vrátil ke stánku PC verze World of Tanks. Kolem rozhazují kódy mezi lidi, dále mezi lidi hází i trička s potisky z her od Wargamingu. Tentokrát se mezi hráče dostalo i několik krabic modelů od Italeri. Na velkém plátně se jede četa, vypadá to, že z World of Tanks pro Xbox One.

Pátek 16:30
Tak Dejv už se dostal k stánku s mobilními zařízeními, kde řada hráčů paří World of Tanks: Blitz. Stejně jako v případě lodí a „velkých“ tanků i tady každý, kdo se dostane k zařízení, aby si zahrál, odejde s taškou plnou veteše. Jak vidíte, je v ní puzzle s tématikou WoT, opět karty, nějaká trička, atd. Mezitím jim za zády začala show, zatím se jenom tancuje. Něco by se mělo dít kolem 18:00.

Pátek 16:05
Fronta na World of Tanks: Blitz, tedy mobilní verzi WoT není až tak velká, tahle hra asi tolik netáhne.

Pátek 15:40
Tyhle plastové herní karty na GamesComu Wargaming rozdává. Snažíme se Dejva ukecat, aby mi je prodal, protože jsem zavilý hráč pokeru, asi to nevyjde :)

Pátek 14:50
Takovéto kódy jsou průběžně na Wargaming stage rozhazovány mezi prostý lid. Jsou mezi nimi invite kódy i klasické kódy na existující účty. Dole vidíte například kód na německý těžký premium tank 4. úrovně s VIP matchmakingem PzKpfw B2 740 (f).

Pátek 14:10
Fotka dnešního rozpisu akcí:

Pátek 14:00
Ve 13:30 – 14:00 zatím žádné očekávané odhalení nebylo. Zaměstnanci WG hráli na plátně četu 2x Kanonenjagdpanzer + 1x Skorpion. Mezitím rozhazovali do davu kódy na PzKpfw B2 740 (f), triška, pár klávesnic a mezi lidi hodili dokonce i Xbox One (doufám, že s tím někdo nedostal po hlavě).
Přidáváme pár fotek.

Pátek 13:00
Dejv píše, že včera na akci nefungovaly na GamesComu turnikety, které jsou potřebné pro průchod, takže tragédie. Díky nefunkčním turniketům se do prostoru akce dostal prakticky každý, dnes už je to ale v pořádku.
Na GamesComu se kolegové bohužel nedozví, kdy se německá premium loď Tirpitz dostane do obchodu, nicméně měli možnost si za něj zahrát a je možné, že ještě dnes večer nebo zítra udělají pár fotek ze stage.
Každý, kdo vystojí frontu k herním compům dostane tašku dárečků, během dne budou jejich fotky. Další informace během odpoledne.

Pátek 10:30
Máme pár fotek od TheDejva přímo z Wargaming stage. Dejv píše, že všechny prezentace jsou německy, takže pro většinu těch, kdo dojeli ze zahraničí, jsou celkem k ničemu. Taky jsou tam šílené fronty u compů, kde se něco hraje a samozřejmě všude fůry kódových žebráků. GamesCom to má prý dost špatně zorganizované. Dnes ráno prezentovali mj. nový premiák, osmičkový stíhač tanků Skorpion – waffenträgerr na podvozku Panther s dlouhým 128mm kanónem. Odpoledne bude prý odhalení něčeho zajímavého ve WoT.

Napsal carramba66

Zakladatel WoT.cz, tvůrce série recenzí a komentovaných replayů na YouTube, šéfredaktor magazínu Deník Nooba. Autor sbírky pro válečné veterány.

36 komentářů k “TheDejvovo zpravodajství z GamesComu”

 1. Rounce napsal:

  Jak dlouho se u tech komplů sedí ?

 2. gumimeda05 napsal:

  Dlouho 😀

 3. cNNk napsal:

  Tam je to furt stejny …. u WG je organizace jeste vcelku OK a fronty se hybou …u nekterych her jsou fronty i na nekolik hodin 😀 Proto jsou tam i lide, kteri sebou maji skladaci zidlicky

 4. 12Stig12 napsal:

  Odpoledne bude prý odhalení něčeho zajímavého ve WoT – japonské těžáky či čs tanky

 5. 12Stig12 napsal:

  – nové třídy vozidel ve WoT už nebudou … chtělo by odebrat arty a pak to bude super
  – mechanika více věží a více kanónů byla definitivně zavržena … škoda, jap. HT mohly být víc zajímavý
  – vývoj uvažuje nad přidání zadýmovacích granátů … ve WoT by to podle mě bylo na škodu (LT by dokázal schovat při průjezdu 1/3 až 1/2 mapy
  – je možné, že japonská a čínská TD ve WoT nakonec budou, ale až zadlouho … jasně nejdřív čs TD, jinak čínký by zase byly ruský kopie
  – na HAVOKu se pracuje dál, ale neví se, kdy přijde … tipuji min 3 roky

  • kirbek97 napsal:

   ty vedlejší děla jsou k ničemu….

  • TomSkyer napsal:

   Mechanika viac vezi bola len odlozena, toto je este stara sprava

  • Centurion77 napsal:

   Ano, arty nemám také rad, ale kdyby je odstranili, co by se stalo? Heavyny by byly silnější a s mapama – koridorovky, by to byl mazec. Už teď IS-7 na některých místech je neprůstřelna…. Takže ono to mazání artyn, nevím, nevím

   • Gil-galad napsal:

    a nebyly náhodou těžké tanky určeny k prorážení či obraně linií. jinak prý bez artyn by byly moc silné – ne musíš vědět jak na ně. když je bitva bez artyn, hned se hraje líp a musíš trochu použít mozek a těžák zničíš

   • zug007 napsal:

    IS-7 je opravdu dost odolná v hulldownu, ale jsou tanky co si s ní poradí i tak. Po remake do HD jí sice zmizel weak v levo na věži ( z pohledu střelce), ale i ted se dá do věže prostřelit z pohledu střelce 2/3 střel dokáže propálit v pravo vedle děla E100 pomocí HEATu. S goldem do rovnější částí věže jí propálí vlastně všechny T10 TDčka a s trochou štěstí se vedle děla občas zadaří i APčkem z TDčka, takže zdaleka tak nesmrtelná jak si myslíš není, problém je v tom že už i na desítkách se dostala děcka a ty neplní své role ve hře, takže pokud máš v týmu 3 TDčka s WN8 pod 1000 tak máš prostě peška, protože si neuvědomují svojí roli a nebudou to v první linii krýt odstřelováním hevy armored tanků, je to problém který má WG už dva roky co začli frčet reklami v TV a myslím si že ho nikdy nevyřeší pokud neudělají skill MM.

    • 12Stig12 napsal:

     no wn8 1000 to zvládaj, horší sou ti co maj pod 800

  • LorenSoth napsal:

   Ja osobne bych ve WoT uvital to, co s Artynama udelali v AW – pali rychle ale maji opravdu vyrazne mensi dmg na ranu (odhadem 20% dmg artyn ve WoT). Navic je max jedna na tym v bitve a navzajem maji slusnou sanci se odhalit. A kuprikladu zadymovaci / „nasvetlovaci“ munice je zajimavej napad, ale mozna uz zase ponekud OP.

 6. hráč wotka napsal:

  klidně ti ty pokrový karty prodám

 7. mys3544 napsal:

  Carrambo vies mi prosim posunut (ak by mal zaujem) kontakt na Dejva. Chcel by som od neho kupit kody na lodicky. Dakujem :)

 8. Pet424 napsal:

  čs tanky až na konec roku no alespoň bude v zimě co dělat :)

 9. gumimeda05 napsal:

  Nebylo by špatný dát určitou úlohu na jádro: 1. Jádro vykreslování tanků, 2. jádro vykreslování okolí, 3. vody… A jakmile by to vše bylo spočítaný, začala by bitva (po načítání.)

 10. 12Stig12 napsal:

  – WG začná uvažovat o tom, že by do World of Warships přidali ponorky … jen to ne
  – je možné, že třídy křižníků ve World of Warships bude rozdělena na lehké a těžké křižníky … super a ještě můžou přidat i bitevní křižníky

 11. Radegast napsal:

  Koukam ,WG,zaclo reagovat na kopirovani Cinanu Wows,kteri tam ponorky uz davno pridali

 12. Astute_Cat napsal:

  Tak bych si nechal líbit nějaký kódík na M3 light nebo pz. B2 :( ………. JINAK OPRAVDU MOC DĚKUJI DEJVOVI, ŽE PINÁŠÍ SKVĚLÉ INFORMACE Z GAMESCOMU A SAMOZŘEJMĚ CARRAMBOVI, KTERÝ TO ZPRACOVÁVÁ A PAK VYDÁVÁ :) !!! DRŘÍM TI PALCE DEJVE AŤ CHYTÍŠ NĚJAKÝ TEN XBOX (ne do hlavy 😀 ) A NEBO NĚJAKEJ SKVĚLEJ KÓDÍK :) …. ****************************************************************************************

 13. Mike2051 napsal:

  No doufám, že na ty ponorky rychle zapomenou! Jak se proti tomu asi budou bránit bitevky? No, nijak! Už tak se pořád musej vyhejbat torpédům od torpedoborců a letadel a kdyby přidali tohle, tak jsou už úplně v prdeli!

  • Gil-galad napsal:

   jj, navíc nezpozorovány by se snadno mohli dostat k letadlovkám a na konci bitvy by měla obří výhodu – sama by spotla nepřítele periskopem a ten by ji ani nespot

 14. MlaW napsal:

  Obdivuju člověka, kterej je schopnej vzdát se Brutal Assaultu a jí na takovou akci.

  Smutné…

  • TheDejv napsal:

   Hele já tam nebyl pořád u WG… byl jsem taky u Blizzardu, Ubisoftu atd…

 15. Makavali napsal:

  už zas 😀
  na HAVOKu se pracuje dál, ale neví se, kdy přijde

 16. radekoskar napsal:

  Moc děkuji těmto lidem,kteří tam jeli a dávají nám informace,já bych v těch davech asi nedokázal bejt :) A stejně tak zbytku kolektivu wot.cz 😉

  • TheDejv napsal:

   Tak víš jak… ty fronty byly sice brutální… ale když se kolem tebe pořád něco děje… tak to uteče rychle… akorát pak hrozně bolej nohy 😀

 17. Wotan napsal:

  tady ty mapy polsko a ceskoslovensko budou dobry – ale dovedu si predstavit amíky – ??? co je ceskoslovensko? a posko kde to je??? 😀

  • 12Stig12 napsal:

   amíci si polsko pletou se vším – Monkem, Indonési, Singapurem, Maltou

 18. morten76 napsal:

  fůry kódových žebráků. hahaha a proc si myslite ze tam lidi chodili???

 19. […] – 5. vylosovaný: (fotky cen zde) – GamesCom plážová taška s grafikou World of Tanks a World of Warships – invite […]