Test server 9.8: Změny na mapách

Na test serveru se objevily změny na několika mapách. Zatím nebylo detailně oznámeno, kterých lokací se to bude týkat přesně, sám jsem objevil na test serveru změny na pěti: Westfield, Karélie, Pouštní řeka, Letiště a Siegfriedova linie. Všechny změny vám přinášíme v přehledné grafice a porovnání se starými verzemi map.

Minimapy jsme pro přehlednost zvětšili na dvojnásobek, nová verze mapy je vždy označena zeleným čtverečkem, stará verze červeným.

Karélie
Na Karélii je změn poměrně dost. Vlevo nahoře vznikl místo skály přístupný terén, na základnu vpravo nahoře se dá dostat jednou novou cestou. K větším úpravám došlo na obou stranách kempícího kopečku, zajedno je možné se na něj dostat z centrální části mapy, přepracována byla i část před ním.

Letiště
Zde je změna pouze jediná, dole na přejezdu u vody přibyl malý kopeček, nebo spíše kámen, u kterého se dá skrýt.

Pouštní řeka
Na Pouštní řece jde zejména o zprůchodnění části mapy ve středu, kde začíná voda. Nyní je to mělké, snadno se dostanete tam i ven, vody ubylo a tak se můžete dostat od levé základny k pravé až pod kempící kopeček prakticky nenaspotovaní. Nahoře došlo ke změně na menším z kopců, lepší hráči tam často vyjížděli a hodně nastřelovali tanky z pravé základny, které tam vyjely. Teď se celá tato oblast otevřená a přístupná z obou stran. Výhodu OP místa lze tedy vyrušit rychlým útokem na pozici kempícího tanku.

Siegfriedova linie
Zde nejsou změny úplně zřejmé, co je z minimapy poznat, je posunutí linie betonových zátarasů v levé části mapy až na její okraj, je tedy možné, že nepůjde projet za nimi a pokud tudy hráči pojedou, budou muset vjet na otevřené prostranství, aby se dostali dál. Upravena byla zřejmě i pozice u největšího domu uprostřed blíže ke spodní základně.

Westfield
Velké změny postihly vrchní část mapy, kde došlo k rozrušení dvou velkých kopců na několik menších a rozšíření vesničky. Změna je i na spodní části mapy na otevřeném přejezdu, který je nyní více zvlněný a navíc na něm vznikl nový kopec, u kterého se lze krýt z obou stran. Podobná věc vznikla i kousek dál, blíže k mostu.

Napsal carramba66

Zakladatel WoT.cz, tvůrce série recenzí a komentovaných replayů na YouTube, šéfredaktor magazínu Deník Nooba. Autor sbírky pro válečné veterány.

20 komentářů k “Test server 9.8: Změny na mapách”

 1. Andrew napsal:

  No možná konečně změny map, který dají smysl. Nevypadá to na první pohled špatně. Tak uvidíme. Snad po delší době good patch.

 2. nero_cz napsal:

  Ta nadvláda je supr

 3. jija napsal:

  Doufám,že ta karelie bude lepší, stará karelie se mi moc nelíbí. Útok úplně nesnáším, jenom kvuli této mapě jsem si vypnul mód útok.

  • Tony_Z napsal:

   Mluvíš mi z duše. Přesně z tohoto důvodu útok taky nejezdím.

   • GhostInTheFog_CZ napsal:

    Moje řeč, obrana na teto mapě je hodne jednoducha ale útok je poměrně tezky, Sigfriedova linie je v útoku bomba, ale tuhle mapu nesnáším

 4. Ondrysman napsal:

  Teď pouštní řeka nebude pouštní řeka ale jenom pouštní :)

 5. Medved napsal:

  Westfield úplně zprasili.

  • Mr. Ares napsal:

   Ne je dobřé že Westfield předělali.

   • G napsal:

    Přesně tak, děje se to u všech map čím dál k horšímu. Přece se tomu místu chudáček bezmozek nebude vyhýbat, tak mu tam uděláme koridor. Špatný hráč většinou platí než zjistí že mu je to k ničemu a pak ho hra přestane bavit. Čím později to zjistí tím lépe… tak jim musíme pomoci např. upravíme mapy. Pokut člověk střílí na červeného hráče většinou netrefí nebo ding. Už je to jen o penězích….

 6. Rejnok1 napsal:

  Siegfriedova linie nelze projet polem. Hranice vede přes zátaras. Ale po vyjeti je tam bunkr, kam se lze schovat a spotovat.

  • project_il napsal:

   a je upravená část v severovýchodní části města. Místo tří domů je tam jen jeden.

 7. Garfield446 napsal:

  Rozhodně se kompletně změní hraní na karelii(mě se to nový nelíbí). Každý camper si vjede doleva nahoru a ta spodní strana bude nehratelna pro artyny a tdcka, scouti si na ně hned najedou a artyny je zničí.

 8. jansulovsky napsal:

  Na Westfieldu neopravili most? :(

  • M7M57 napsal:

   Tiež som niekde čítal že má byť prejazdný. No uvidíme…

   • MrCokkie napsal:

    On mám pocit je , nebo byl v režimu Útoku na Westfieldu

 9. radekoskar napsal:

  Dobré animace,je to pěkně vidět :)
  K letišti: Ta plážička uprostřed je tam asi proto,že si doteď asi dost hráčů nevšimlo,že se tam už teď vedle sebe na pohodu vejde 5 tanků :)