Tank T-45 přichází

Za necelé dva týdny, kdy má Wargaming narozeniny (jsou naplánovány na příští víkend, konkrétně 12. srpna), můžeme očekávat tento tank jako dárek. T-45 je lehký ruský tank 2. úrovně. Na první pohled vypadá jako sovětizovaná verze maďarského lehkého tanku Toldi, nicméně jde o modernizaci známého lehkého tanku T-60.
 

Popisek tanku ve hře:
Modernizovaná verze T-60. Odlišností od původního tanku je vylepšený pancíř na věži a namontovaný 45mm 1938 kanón se spřaženým kulometem DT. V červnu 1942 byl nicméně tank prohlášen při srovnání s T-70 za zastaralý a nikdy nebyl masově vyráběn. Jediný prototyp byl odeslán na frontu.

Charakteristiky tanku:
Tier: 2 MT
HP: 140
Motor: 85 hp
Hmotnost: 6,8 t
Měrný výkon: 12,5 hp/t
Maximální rychlost: 41/15 km/h
Rychlost otáčení podvozku: 52 °/s
Rychlost otáčení věže: 34 °/s
Odpor terénu: 1,1/1,2/2,1
Dohled: 300
Rádio: 782,1

Pancíř podvozku: 25/15/(?)
Pancíř věže: 35/35/(?)

Kanón: 45 mm 20K(L)
DMG: 47/47/62
Penetrace: 51/84/23
ROF: 16,67
DPM: 783,49
Čas přebití: 3,6s
Přesnost: 0,4
Čas zaměření: 2,4s
Deprese: -6/+20

Napsal Kirukato

Šéfredaktor webu WoT.cz a dlouholetý průměrný hráč World of Tanks, beta tester World of Warships, beta tester War Thunder: Ground Forces a alpha tester hry Armored Warfare. Kontakt: kirukato.wot.cz@seznam.cz

56 komentářů k “Tank T-45 přichází”

 1. tomega napsal:

  Nez ten tank vypada atraktivne ta mapa :))

  • Marak70 napsal:

   Myslím, že jsem ji viděl jako jednu z možností v garáži přes Hangar Manager mód.

  • 12Stig12 napsal:

   je to klidné pobřeží

  • Igiss napsal:

   25 nauhlovaných na podvozku a 35 na veži + celkom silný mantlet to má, na 2 tiere – tak to možno može celkom slušne dingat. ak to bude dingat tak si to možno necham v garaži na občasne šikanovanie dvojek a zvyšovanie winratu xD.
   http://tanks.gg/wot/tank/t-45#tab:model

   • Igiss napsal:

    a to som doteraz všetky tieto „dárky“ predaval, koli potrebe slotu v garaži.

 2. cz_ironclad napsal:

  A hele, další pracholapka :-). No co, narvu do něj posádku z ltwt., dám 5 bitev a asi skončí jako ty ostatní dárky…padne v zapomnění v mé garáži :-).

  • Marak70 napsal:

   Tak nějak, jelikož je mi vždycky líto je prodat, tak se mi skladují v garáži. Ale většinou jsou nehratelné, hlavně ten Toldi mě opravdu hodně zklamal…

   • Cj007 napsal:

    hlavně se to ani nevyplatí prodat. za 2 bitvi s premium T8 máš to samé, a navíc mužeš tier 2 použít jen na nádobky na posádku

   • Glock17 napsal:

    Toldi je brutálně špatný tank díky tomu, že má o vteřinu delší reload než jeho protivníci (2,5 vs. 3,5 vteřiny). Pz IID je brutálně špatný tank, protože je to líná mrcha s omezeným množstvím střeliva. Turán je špatný tank, protože má jen 32 nábojů a hulldown totálně kazí ta rozhledna na věži.

    Poslední 2 roky bylo vydáno hodně špatných prémiáků a jen pár dobrých.

 3. Depletalloy napsal:

  To zase bude vraždění neviňátek, až tam fláknu čtyřperkovou posádku z T-54 :-)

  • pavel_13 napsal:

   😀

  • Glock17 napsal:

   Vážně? To já vezmu šestiperkovou posádku z RU251, dám ji do Pz. IIJ a vyjedu vraždit zelené pedobéry s posádkami z T-54, co machrují nad články.

   Jen připomínám, že ten mizerný kanon KL 20, co T-45 má, sebrali před nedávnem z MS-1. S ním se nedá Pz IIJ prostřelit čelně.

   • Majk007 napsal:

    já vezmu svoji Pz. 38 s posádkou, která je v ní od jakživa (3 skilly) nabiju goldy a Pz II J půjde do garáže. Ne jediný tanky na T3 který se dají hrát jsou Pz 38 a T15, možná LTP a T 127, všechno ostatní jsou krámy.

    • Glock17 napsal:

     Na to je lepší LT-38 než Pz. 38(t). A skutečným vrahem pro Pz IIJ je Pz. S35. Ten si ho vyndá kdykoliv … s prstem v nose. T-15 má špatný MM a slabé dělo, LTP má slabý pancíř a průměrné dělo. T-127 je moje druhá volba, protože pancíř dokáže hodně podržet.

     Ostatně jsem o LTP a T-127 napsal recenze na ofiko fórum.

     • Majk007 napsal:

      problém LT je, že má špatnou DPM, pz, má super DPM, slušný dohled i pohyblivost a na goldu skvělou pene 115 na goldu což je super a dá se s tím prostřelit téměř vše čelně. T15 má super dohled, dělo je sice otřesný, ale je to rychlý. Pz S35 neznám. Kdyby LT38 měla lepší dpm, byl by to fajn tank, takhle je to lepší průměr na svém tieru.

     • Majk007 napsal:

      jinak na tomhle tieru je podle mě lepší pohyblivost než pancíř – ten funguje jen někdy a dnes jsou už jsou ve hře na T3 TD s velkou pene a pak je to k ničemu. Dobrej je pancíř akorát tak proti těm kulometům.

     • Mike2051 napsal:

      LTP má dobrej pancíř. Zdá se ti, že 30mm pancíře pod docela slušnym úhlem je proti T2-3 málo? Mně se to zdá naprosto dostačující.

     • Glock17 napsal:

      Majk007: V tomhle tieru máš jen pár map, většina z nich je buď město nebo kontaktní boj (Doly). LT-38 má čelo věže 50 mm, Pz 38t měl donedávna ubohých 20 mm, dnes mu museli dát stejných 50 mm. LT-38 má hrát se zásobníkem a v hulldownu (a je těžký se mu dostat na kůži když je zakopanej za muldama na Himlu, protože než protivník projede uličku smrti, tak do něj nasype 2 zásobníky). 115 mm na průbojnosti mají oba dva.

      Kdyby všechny zásobníky měly skvělé DPM, kdo by potom hrál ne-zásobníky? Škoda T-25 má taky mizerné DPM a přesto ho lidi jezdí.

      Co se týče pancíře, tak právě takový Pz IC nadělá spoustu paseky tím, že najede do boku a vysype zásobník. Pro LTP je to smrt vždy, pro T-127 jen v 1/2 případů (pokud stihne aspoň trochu naúhlit a protivním má obyč AP munici). Obě 38 mají slabou vanu a obě zdechnou na Pz IC.

      Znám všechny tyhle tanky a mám na nich dost odjeto. Vím přesně, že Pz IC má neskutečný problém s Pz S35 a velký problém s T-127. Na oba musí mít prémiovou munici a střílet do nenaúhleného boku. Pz IC jsou hodně hrané a nějak si nevybavuji bitvu, ve které by nebyl aspoň jeden. Obvykle jsou tam 2-3 na každé straně a v četě vyzmizíkují skoro cokoliv.

      Tier3 TD jsou pro smích – pomalá, nemají věž, mizerný odměr, šílený gunhandling. Kromě FCM schovaného v keři na konci mapy nepředstavují problém. Valentine AT s houfnicí sundá na ránu Pz IC, LTP nebo LT-38, ale už ne T-127 nebo Pz S35 díky pravidlu trojnásobku ráže. A to je další malý podstatný rozdíl.

      Můj favorit je T-127, to je něco jako T-54 na tieru 3. Pz S35 je na mne až moc pomalý, ale ve městě je to bestie. Třetí je LT-38 kvůli zásobníku (rozdám tři a chytnu jednu). Pz IIJ je dobrý na trollení pedobérských čet v Pz IC (a že jich jezdí dost) a často mi s ním vychází i úhlování boků nebo zadku (hlavně se vrtět a jezdit). Pz 38t jsem jezdil v době, kdy byl totální papír a musel jsem si hrát na snipera (v čem je opravdu hodně dobrý). Úplně dole je LTP, jeho jediná výhoda je, že je zepředu fakt malý cíl.

      Mike2051: Já si pod slovy „dobrý pancíř“ představuji něco jiného, zejméona ve chvíli, kdy proti mě stojí Pz IC = ty papírové boky LTP jsou mor, mor a mor na moje nervy.

   • minduton napsal:

    Mikromaus si opět pošmákne…

 4. pavel_13 napsal:

  Dárek ? Ale za co ?
  Zadarmo jistě ne.

 5. kvarter napsal:

  Je to dvojka.bude zdarma.(hele mate uz taky 3!!reklamni pasy na teto strance??za chvili budu i adblock cpat sem,chapu ze prachy ale…)

 6. feri napsal:

  Vsetko by bolo ok, az na to, ze ked by sa autor clanku pozrel na kalendar udalosti, tak by zistil, ze oslavy 18. vyrocia zacinaju 6.8. a k tomu je aj vikendovy special. Nasledujuci vikend bude mozne si vyjazdit nejake osobne zalohy.

 7. Tenzo napsal:

  Zase ruský lehký tank, ať dají něco jiného, už mám 3. Doufám že příště bude čech, francouz nebo američan.

 8. 666 napsal:

  dobre misto v garazi :-)

 9. XYZ napsal:

  Kdo si proboha kupuje tyhle low tier prémiáky a hlavně k čemu? Premium tank má smysl od tieru VII, možná ještě stylová šestka (Fury, Rudy). Ale na dvojce vezmete např. M2 Light s rychlopalkou a nestíhate počítat kredity, tak na co platit 8 EUR?

 10. Lukluk22 napsal:

  Kolik to ma členu posadky jakp klasicka T60

  • Glock17 napsal:

   BM-2
   Bratskaja mogila ve dvojich
   bratrský hrob pro dva

 11. Lukáš napsal:

  Tento web není o CSGO tak proč jsou tady ty reklamy ???

  • 12Stig12 napsal:

   výš jak fungují google reklamy?

   • 12Stig12 napsal:

    víš*

   • Glock17 napsal:

    A to kdyby věděl, že mi tady vyskakují reklamy na dámské spodní prádlo… pch… nějaké CSGO.

    • czumyl napsal:

     proboha jaký reklamy? to je těžký si nastavit prohlížeč do normální podoby?

     • Glock17 napsal:

      A proč? Mně rekamy nevadí a taky vím, že provoz serverů a hosting není zadarmo. Alternativou k těm reklamám je totiž placený obsah serveru. A to nechci.

     • Geokex napsal:

      Mě vyskakují reklamy na WoTko, ať si to prý stáhnu 😀

 12. Timerone napsal:

  Tak jako darek misto k stani nic moc

 13. borakira napsal:

  tank peknej ale radeji bych videl dalsi tier 10 v hd nez paleni casu na tieru2

 14. PattonCZ napsal:

  Já tyto tanky rovnou prodávám.

  • Glock17 napsal:

   A proč? Stačí je přeřadit do rezervy a tam „chleba nežerou“.

   • elton napsal:

    Protoze neni schopen normalnim hranim zarobit ani tu smesnou castku, co za ty vraky dostane 😀

 15. icemaster napsal:

  Bomba 😀 bude lovecka sezona …. Vezmu PZ. II a budu lovit t-40 😀 jako jsem s PZ I. C lovil Toldiky …. 😛

  • Glock17 napsal:

   Hlavně je nenech doměřit. Ten kanon na T-45 je stejný jako byl na MS-1 (KL 20) = pokud plně nedoměří, tak skoro jistě netrefí.

   Stejný kanon má třeba k dispozici BT-2 … a všichni, co s BT-2 jezdí, používají 37mm kanon.

 16. hb74 napsal:

  Proč to těm začátečníkům dělaj? Ten tank je šrot. Nikdo rozumný s tím hrát nebude a začátečníci pokapou jako mouchy. A pak dávejte bany za nadávky, když dáváte m…y. hb

 17. Massive1100_vanilla napsal:

  Fuj, tier 2. Jeste ted se mi zveda kybl pri vzpomince na nizke tiery (ne ze by vyssi byly lepsi, ale i tak…).

 18. Delta napsal:

  Každý tank zadara je dobrý, prodávat dárkové tanky je hloupost. Když je vše vyzkoumané, tak je ke hraní alespoň na chvilku něco zajímavého, nového. Změna tříd i kategorií tanků, stíhačů i dělostřelectva při hraní WoT je příjemná změna. X jsou kolikrát velká nuda, samé taktizování, vyčkávání a změna na nižší třídu je příjemná, tam je plno hráčů co jsou v pohybu, jdou do toho bez ohledu na výsledek. Jen si hrají.

 19. Spratekk_the_Great napsal:

  Takže 17cté místo v garáži co bude čekat na pořádnej tank, kterej si tu garáž zaslouží