Švédsko: Strv m/42 – úroveň 5 (MT)

Jako další švédský tank, který se objevil na supertestu je Strv m/42. Jedná se o střední tank 5 úrovně. Strv M / 42 byl společným projektem Landsverk a Volvo. Produkce byla zahájena od dubna 1943 do ledna 1945 a bylo vyrobeno celkem 287 vozidel. Strv M / 42 byl nejsilnější tank švédské armády od roku 1943 do roku 1953, a zůstal v provozu až do roku 1957. Obrázky a charakteristiky jsou níže.

Charakteristiky:
Úroveň: 5
HP: 450
Motor: 410 hp
Hmotnost: 22,491 t
Měrný výkon: 18,23 hp/t
Maximální rychlost: 45/20 km/h
Rychlost otáčení podvozku: 40 deg/s
Rychlost otáčení věže: 41,7 deg/s
Odpor terénu: 1,438 / 1,63 / 2,205
Dohled: 350 m
Rádio: 400 m

Pancíř podvozku: 55 / 30 / ? mm
Pancíř veže: 55 / 30 / ? mm

Kanón: 75 mm kan m 43 strv
DMG: 150 / 150 / 185
Penetrace: 115 / 144 / 38 mm
ROF: 12,514
DPM: 1877,1
Čas přebití: 4,795 s
Přesnost: 0,393
Čas zaměření: 2,4 s
Deprese: -15 / +25

Napsal Kirukato

Šéfredaktor webu WoT.cz a dlouholetý průměrný hráč World of Tanks, beta tester World of Warships, beta tester War Thunder: Ground Forces a alpha tester hry Armored Warfare. Kontakt: kirukato.wot.cz@seznam.cz

24 komentářů k “Švédsko: Strv m/42 – úroveň 5 (MT)”

 1. cihla963 napsal:

  15 stupňů deprese? Už teď se mi líbí tenhle stroj :)

  • Glock17 napsal:

   Matilda IV má depresi „jen“ -14 stupňů a stejně najdeš docela dost kopců, přes které prostě nevystřelí. A ještě víc kopců je optimalizovaných pro věže s depresí od -6 do -8 stupňů a těch švédských -15 bude úplně nadbytečných.

  • JohnPaulJones napsal:

   deprese se vždy hodí a čím víc tím líp :)

 2. 12Stig12 napsal:

  švédi mění pojem vynikající deprese – takovou depresi v součastnosti mají jen Max a Emil + ji měl M5 stuart

  • ing0ram napsal:

   Ještě jii má chi-he myslím

   • 12Stig12 napsal:

    koukal jsem na tanks.gg a nejví má teď renolt otsu – 22 stupňů. Jinak dost tanků s tierem I – IV má nad 15 stupňů, ale žádná V+ nemá takouvou depresi kromě emila

 3. SG_semda napsal:

  Je libo podrbat se na koulích? 😀

  • SG_semda napsal:

   Ono STRV-103 bude mít taky depresi víc než 10 stupňů myslím

 4. Scraft_cz napsal:

  A právě proto je AW da best! takovyhle hybridi xDDD ikdyby byly OP jak kráva hrat budu furt jen kdyz nebudu mit stroj na AW ( intr ) anebo FURT AŽ BRITI DOSTANOU REBALANS DĚL A ARMORU! Celkově hra se musi vybalancovat! WoT bohužel umira jak WT ( jenze Wt si G… usmrtil sam… ). jedina chyba na AW je HESH ze nefunguje jak ma jinak AW DA BEST! tihle hybridi mi přijdou jako absolutni vysmněch hračum….
  Sory mličkaři a funboyové ale nemožu si pomoct! … Z WoT je teď PÍ_OVINA ne hra

  • Tomas napsal:

   Tak alespoň o jednoho troubu na WoTku míň. :)

  • 12Stig12 napsal:

   co zkusit vyšetření mozku?

  • Glock17 napsal:

   Díky za Tvůj názor, cením si toho, že jsi obětoval trochu času a hodně úsilí, abys nás všechny tady dovzdělal. A teď už můžeš jít do prdele.

  • martin napsal:

   AW mi neprijde zase nic extra. Osobne mi graficky prijde AW nejhorsi, herne a vyvazenim je na tom asi AW nejlip. Zabavny jsou i nizky tiery. Se zbytkem souhlasim.

   Model pridavani dalsich a dalsich ufo tanku jasne ukazuje na bezradnost WG, respektive prikloneni se k tomu, aby se vyzdimalo z wotka co jeste pujde.

   Pritom je tolik oblasti, ktere by potrebovali zmenu a vylepsit – rebalanc tanku, poresit artyny, opravit MM, pridat nove nekoridorove mapy, zkusit dokoncit implementaci Havocu atd.

 5. Grass42 napsal:

  Rikalo se ze budou mit vybornou depresi, ale az tolik jsem necekal

 6. beroun napsal:

  Rozhodně lepší než Škodovka T24… Rychlý, dobrá deprese, a má DPM, což škodovka nemá… Jo, sice malá penetrace, horší přesnost a chování, ale to se dá přežít. Na pětce máloco má ty vlastnosti exra dobré

 7. Scraft_cz napsal:

  Opravdu CZ komunita je nejhorši… Horši jak polaci no vlastne vseci este semka postnete SEM MALA FUNBOY PIČA CO PŘEDPLATILA BF1 A MILUJU PTW HRY xDDD možu se vam jen smat sluničkaři… Odemne absolutni vysmnecgh komunite WoT a WT… Zdravim A-Team Wot.cz a doufam ze sou alespon trochu inteligencne nad vama

  • myzrael333 napsal:

   Já ti teda moc nerozumím. Ale chci se zeptat, takový prima kluci jako ty jste v AW všichni ? To musí být hodně kvalitní hra.

  • ESSENS_SLOVAKiA napsal:

   lolo,
   daj si to co z teba vyslo do mixeru,
   pridaj trocha chlpou nech je to oldscool,)

   prajem dobru chuť, a neprehánaj to
   lebo budeš mať tenisový lakeť.

 8. TEMPESTUS napsal:

  Ty jsi pořádnej retard scrafte!Píčo , když už tu chceš nadávat tak se nauč česky a gramatiku demente. Jdi si hrát nemastný neslaný AW a nezamořuj tenhle web tím svým genetickým odpadem analfabete.Aspoň je ve wotku o jedno retardovaný rajče míň.