Škoda T 40: Charakteristiky, pancíř, srovnání

No a je to konečně tady, přátelé. S tím jak autoři Tank Inspectoru opravili svůj software, je tu zase řada leaků ze supertestu. A dnes již konečně i tak dlouho očekávané informace o našem československém premiovém tanku T 40. Máme jeho popisek, jeho detailní charakteristiky, novou sadu screenshotů a samozřejmě také mapy pancíře, všichni budou spokojeni. A jak to zatím s naším tankem vypadá? Dobře. Tentokrát jsme přidali hodnocení papírových charakteristik a náš tank z něj vychází slušně.

Popisek ve hře:
Tento tank byl navržen továrnou Škoda v roce 1946 jako součást programu TVP („Tank všeobecného použití“). Projekt byl kompletně připraven, nicméně vozidlo nebylo nikdy vyráběno.

Charakteristiky tanku:
Tier: 6 MT
HP: 700
Motor: 700 hp
Hmotnost: 39,95 t
Měrný výkon: 17,52 hp/t
Maximální rychlost: 50/20 km/h
Rychlost otáčení podvozku: 38 °/s
Rychlost otáčení věže: 33,4 °/s
Odpor terénu: 0,767/0,863/1,918
Dohled: 370m
Rádio: 740,4m

Pancíř podvozku: 65/40/?
Pancíř věže: 65/40/?

Kanón: 88mm L/56
DMG: 220
Penetrace: 132 (200mm s goldem)
ROF: 9,086
DPM: 1995
Čas přebití: 6,616
Přesnost: 0,364
Čas zaměření: 2,4s
Deprese: -5/+20

Porovnání s nejbližší konkurencí:
Jak vyplývá z tabulky porovnání s nejbližší konkurencí, pro které jsme k T 40 vybrali ještě sovětskou T-34/85, britského Cromwella a kvůli shodě kanónu také německou VK3001P (všechny porovnáváme v topovém stavu), T 40 na tom opravdu proti těmto tankům není špatně.
Červeně je označena položka, v níž je tank nejhorší ze všech čtyř, zeleně kolonka, ve které je nejlepší. Už letmým pohledem zjistíte, že tank bude poměrně těžký a na svou hmotnost bude mít relativně slabý motor. Tuto nevýhodu však zčásti eliminují velmi dobré hodnoty odporu terénu. Díky tomu bude tank dobře akcelerovat, ale při delších jízdách bude ztrácet dech. Také do kopců bude o něco pomalejší.

Naproti tomu pokud jde o pohyblivost na místě, tam na tom není T 40 nejhůř, tedy pokud jde po pohyb podvozku, věž už naopak hodně ztrácí, je to dáno zřejmě velkou hmotností kanónu. Zde se tedy bude osvědčovat tradiční fígl, kdy pokud potřebujete rychle točit věž a nevadí vám, že točíte i podvozkem, tak pravým tlačítkem věž zafixujete a otočíte jí spolu s podvozkem.

Za povšimnutí stojí také 10m dohledu, které má T 40 proti nejbližší konkurenci navíc. Tato výhoda se ještě zvýrazní, pokud se podíváme na charakteristiky kanónu. Základní přesnost s nějakou tou vycvičenou posádkou a integrovaným vybavením bez potíží dostanete k hodnotě 0,32 a to už je číslo, s kterým se dá slušně snajpovat. Věděli jsme, že stroj ponese krátkou německou 88mm a tak jsme se obávali nízké penetrace, kterou tento kanón na všech tancích má, bez goldu 132 a s ním 171. Chválabohu to však vypadá, že gold bude mít penetraci 200, což už je hodnota, se kterou se neztratíte ani mezi osmičkami. Deprese je z hodnocených tanků nejnižší, nicméně není to žádné trágo, 5° je hodnota, kterou má velká spousta tanků ve hře, většinou se to dá celkem dobře vyřešit střelbou z protisvahu.

Shrnutí:
T 40 bude o něco méně agilní, než konkurenti, přesto s nimi bude držet krok. Potěší pancíř, který zřejmě tu a tam něco odrazí a také kanón, který s goldovou municí, dobrou posádkou a vybavením, to vše v kombinaci s dobrým dohledem, bude stroj předurčovat mimojiné i k roli snipera.

Pancíř:

Další obrázky:

Nakonec detailní TTD pro ty, kdo umí rusky

Zdroj: http://ritastatusreport.blogspot.cz/2015/06/skoda-t-40-czech-tier-6-premium.html

Napsal carramba66

Zakladatel WoT.cz, tvůrce série recenzí a komentovaných replayů na YouTube, šéfredaktor magazínu Deník Nooba. Autor sbírky pro válečné veterány.

62 komentářů k “Škoda T 40: Charakteristiky, pancíř, srovnání”

 1. carramba66 napsal:

  Vypadá slušně. Peek-a-boo, snajp. Prvních pár dní fullgold a bude to postrach :)

  • BrutosCZ napsal:

   Akorát furt nechápu jak mohli vyvíjet tank pro armádu operující v našem hornatém terénu jen s -5 stupni deprese…ale těším se na něj…už víme jaká bude základní barva?

   • carramba66 napsal:

    Něco jako deprese je u tanku naprosto nedůležité. Tohle je hra, normální tanky depresi nepotřebují, nestřílí na 80 metrů. Na 1km ti 1° deprese udělá rozdíl 17,5m, 5° deprese je to pak 87m. Takový výškový rozdíl se řeší v boji naprosto výjimečně, co jsem četl, tak ho řešili naposledy Izraelci, když stříleli na Syřany v Údolí slz na Golanských výšinách. Normálně ale tank zaujímá takovou pozici, aby pokryl všechno, co může na nějakou normální vzdálenost.

    Geometrie.

 2. znauron napsal:

  prosím. bylo by nějaké info. k bližšímu termínu vydání tanku do hry. moc se na něj Těším . pokud to tu někde je tak se omlouvam za zbytečný dotaz.

  • SG_semda napsal:

   zatím to vypadá že 9.11… v 9.9 přijde prémiovej japonskej Tiger, v 9.10 japonský těžáci, 9.11 T 40, 9.12 CS strom

 3. Imperátor napsal:

  škoda že není rychlejší, uvažoval bych ke koupi na SH

 4. znauron napsal:

  děkuji za odpoved. taky do něj půjdu. podle parametru moc netusim jak bude pouzitelny ve strongholdech.

 5. Mr.Unnamed napsal:

  Prosím autory tohodle webu, aby dále nezveřejňovali informace o čs. tancích. Pro mne jako pro hráče Warthunderu, který přešel z wot chytá enormně chuť si wot zahrát a o to větší hlas je slyšet z jeho peněženky kup tu T-40 ještě dřív než vypustí čs. strom (nebo větev).

  • zdimacka_a_michacka napsal:

   War thunder jeste nekoho zajima? Tam je hracu jako safranu:) hrej radsi wotko, ma to hlavu patu, celkem vis co cekat;)

  • 12Stig12 napsal:

   pokud tě WoTko nezajímá, proč sem chodíš. Už je to delší dobu co tu bylo nšco o WT

   • Mr.Unnamed napsal:

    Nikde jsem nepsal, že mně wot nezajímá a to že wot nehraju neznamená, že se nemůžu zajímat o dění a o tom co plánují přidat ve hře. A informace o WT hledat tu? Je jich tu málo spíše žádné na ně jsou jiné zdroje.

    • carramba66 napsal:

     Když se tomu budeš věnovat, můžeš o WT začít na WoT.cz psát, no problem. Nejsou informace, protože se tomu nemá kdo věnovat, to je celé.

  • MartinK napsal:

   Zase dalsi troll, co chce akorat prudit. Necekany ze na strankach wot pisou o ceskem tanku ve wot. Spis je zajomavy, ze kdyz hrajes WT, ze stale chodis sem pro informace o WOT :)

   • Mr.Unnamed napsal:

    Troll? Kdybych byl a chtěl prrudit napsal bych něco ve smyslu „heh wotko jsou jen tanky jako Rc autíčka na dálkové ovládání a taky tak vypadají“. To že ted hraju jen WT neznamená, že nemůžu sledovat co se děje ve WOTku, zejména teď když přicházejí čs. tanky, které mně zajímají a chci si sněma zahrát.

  • Mr.Unnamed napsal:

   Upřímně v současné době nemám žádnej důvod proč WOTko hrát, WT mne baví víc než WOTko. Jedinej důvod proč uvažuju, že WOT budu hrát a i solit peníze jsou čs. tanky, které určitě ve wt nebudou.
   A jen tak WT má hlavu a patu i svoje kouzlo jen ho nesmíš posuzovat očima wotkaře, a neočekávat všechny pravdla z WOT. Musíš se na něj dívat jako reálnější simulaci tanků a to že to né všem sedne. Někoho baví arkáda (a to i podle mně jsou bitvy ve WOTku lepší než Arkádové bitvy ve WT), ale co se týče reálněšího pojetí v tohle tom jasně kraluje WT, ovšem ne každý zkousne že se mu nepřítel neukáže na mapě a nesvítí mu tam červeně a ještě ho chytne za ručičku a neukáže jak vhodně zamířit. A co se týče těch hráčů nepřijde mi, že jich je málo i ve dvě ráno na RB (realistická bitva) čekám max 3 minuty. Řekl bych že méně hráčů je někdy více hráčů, wotkařsky řečeno lepší je když je základna hráčů menší než když je velká a plná rajčátek, kemperů a botů.

   • Death_Hand napsal:

    Pekne si to napisal, kazda s tychto hier ma svoje vlastne kuzlo . Je pravdou ze nie kazdemu sadne realistickejsia verzia. Hram obe viac sice wot, ale ako som pisal kazda ma pre mna svoje vlastne plus aj minus.

 6. 666 napsal:

  armor to ma jak LT… nebrat.

  • germantigers napsal:

   Který tier 6 medko má dobrý pancíř? Sklopených 60 mm je víc než dost.

 7. Prduch napsal:

  Nemusíš zde tak křečovitě dělat tvému milovanému WoT reklamu. Nic za ni nedostaneš, jen ukazuješ svoji mozkovou kapacitu. Jistě, hra plná vymyšlených a neexistujících tanků, kterou provozují arogantní zloději, má hlavu a patu. Slyšel jsem už i povedenější pohádku. Tu „O hloupém Honzovi“ znáš?

  • carramba66 napsal:

   To je na mě?

  • Buldozer napsal:

   Ta je o tobě? Naprosto by na tebe seděla. PRDUCH – je zkratka pro PRacujícího DUCHodce. Tak moc nepruď :)

 8. Grux napsal:

  Krása, bude asi nej medko na 6. tieru :-)

  • cz_ironclad napsal:

   Tak to určitě nebude. Na 6 tieru kraluje Cromwell a jště dlouho bude….., ale na T40 se hodně těším :-)

   • carramba66 napsal:

    No, vem si, že škodovka dá každý šestkový střední tank na tři rány, T-34/85 ji dá na čtyři, Cromwell s dobrým RNG na pět. To už je docela slušnej rozdíl, kterej tomu tanku bude dávat jistou výhodu na větší vzdálenost. Jednou ranou sebereš každé šestce 30% života, to není k zahození…

    • BrutosCZ napsal:

     jako bych byl ve snu 😀 těším se a nepoznáte z toho ruského tankinspektora jestli bude i trochu dobrý na kredity…(i vzhledem 6 tieru)

 9. majan napsal:

  Tank vypadá úžasně. Těším se na něj i na celou větev.
  Mi třeba do šarvátek tier 6 nejvíce sednul Firefly. A toto vypadá jako jeho krásný nástupce. Snad to tak bude. A nevíte náhodou, kolik msíců jsou 4 patche ??? Dá se počítat, že každé 3-4 týdny jeden patch ?? Čili T40 někdy za 9 týdnů – někdy v srpnu ?

  • Saloth_Sar napsal:

   Počítej spíš tak 2 měsíce na jeden patch :-(

  • carramba66 napsal:

   Odhaduje se, že v polovině srpna ten tank bude na testu.

 10. thundarr napsal:

  Neni nad to jak nabudit cz komunitu 😀 tohle bude fakticky paradicka 😀 … tesim se jako blazen 😀

 11. Ales1979 napsal:

  Sice jsem si slíbil, že za premiáky utrácet nebudu, ale tady určitě udělám vyjímku :-) …cz srdíčko zaplesá

 12. Tumič369 napsal:

  kdyby náhodou měl někdo zájem,je možno zakoupit isu 122S Berlin
  https://eu.wargaming.net/shop/wot/?item=1319

  • Maca2661 napsal:

   za ty prachy opravdu odolatelná nabídka

   • feri napsal:

    ono, ak by si chcel ten isty balicek vyskladat s takmer identickou 122-44, das za neho 9e viac.

   • Karaya12 napsal:

    Kde jinak koupíš VII. tier prémiák za 440 korun?? Na tolik totiž přijde po odečtení PÚ a goldů. To se ti zdá moc???

    • Maca2661 napsal:

     Nezdá, ale premium účet mám do konce října a prodlužovat už ho nechci. V garáži mám SU 122-44 a myslím si že bude lepší. Nemám tedy důvod kupovat.

 13. Míra napsal:

  Ještě by mě velice zajímalo, jestli budeme mít možnost na tank namontovat stabilizaci, ta mi u Cromwella zatraceně chybí. Každopádně do garáže jde na 100%.

  • carramba66 napsal:

   Na šestce se obávám, že určitě ne, to by byla obrovská konkurenční výhoda. Vzhledem k tomu, jaký je kanón, to vypadá na tři možné setupy inetgrovaného vybavení:
   – rammer, EGLD, ventilace
   – rammer, EGLD, skládaná optika
   – EGLD, skládaná optika, ventilace

 14. vassascze napsal:

  Vypadá pěkně určitě půjde do garáže

 15. thundarr napsal:

  Ta deprese je peklo vyhledem k postaveni veze by mohla byt lepsi. jsem zvedavej na rychlost, ty cisla vypadaji zajimave s tou alfou to bude konkurence pro cromwelly 😀

 16. thundarr napsal:

  A hlavne clovek si bude jezdit posadku jeste nez prijde cz strom … 😀

 17. tesnohlidka napsal:

  Tank půjde do garáže. Upozornění. Nejedná se o cz strom, ale o cs strom.

 18. Gil_Estel napsal:

  Kolik členů bude mít posádka? Z misí mám jen 4 slečny, protože nejezdím arty……..

 19. lukluk22 napsal:

  Hned jak prijde ho beru….tesim se i na CZ strom. A hodne