Supertest: Přepracovaná mapa Redshire

Na supertestu se objevila další verze mapy Redshire, tato mapa se tak stane zřejmě nejpřepracovávanější mapou ve World of Tanks. Ve stylu, kterým Wargaming poslední dobou kráčí, se opět zejména snižují šance, že si lamička najede někam, kde ji zkušený hráč vykostí. Jak říká Houmer, GG WG!

1 + 3 – nové budovy, které mají krýt před střelbou z kopce
2 – cesta se rozdělila, čili je možné jít dvěma směry, opět bude těžší střílet z kopce, zároveň bude těžší se sem zaměřit s dělostřelectvem, protože už nebude jenom jedno místo, kudy tanky musí projet, bude jich víc
4 – řeka teče novým korytem, kopec je díky tomu přístupný z obou stran a dělostřelecvo spodního týmu je celkem efektivně chráněno v pravém spodním rohu mapy

Jak to podle mě bude vypadat? Kempit na kopci se bude stále, stále se hlavní boje povedou v pravé části mapy a na středu přes vrcholky kopečků. Mapa je ovšem blbuvzdornější, už těžko můžete najet někam, kde se nemáte jak krýt.

Napsal carramba66

Zakladatel WoT.cz, tvůrce série recenzí a komentovaných replayů na YouTube, šéfredaktor magazínu Deník Nooba. Autor sbírky pro válečné veterány.

21 komentářů k “Supertest: Přepracovaná mapa Redshire”

 1. Zane napsal:

  Verze která je teď na publicu mi vyhovovala. Škoda ze to zase mění, snad to nebude k horšímu…

 2. Pet424 napsal:

  ach jo sotva sem se to naučil hrát musím začít znova zvyk WG…

  • roman napsal:

   Tankové bitvy nejsou bitvy na slepou bábu doma v obýváku,kde si každý najde svou skrýž…(:
   Takže uvítal bych mnohem větší mapy a mnohem více map…
   Jinak to bude jenom slepá bába =WoT ….

 3. Mr.Ares napsal:

  Aspoň to není takový stereotyp, když provede wg na mapě změnu k lepšímu tak to uvítám ale většinou je to na škodu. Já bych byl rád kdyby zcela zásadně změnily mapu prochorovka a ohnivý výběžek. Je to nuda tyhle mapy jen o kempení a spotu. Žádné taktické možnosti. Na testu v 9.9 byla upravená mapa ohnivý výběžek. V prvním kolele testu, z mapy jsem měl velkou radost konečně to nebyla jen ta nudná a kempicí mapa ale pořádná dynamická mapa kde se dalo pořád pohybovat. No a co nám s mapou wg udělalo opět ji stáhli z testu a už ji tam nedali. Podle mě ta úprava mapy byla dokonalá a wg ji mohlo nechat ve všech kolech testování testu 9.9 a pak mapu nechat i v ostré verzi.

  • SC0RCH3r napsal:

   Dle mého je Prochorovka/Ohnivý výběžek výborná mapa tak, jak je. Dá se zahrát na dost způsobů a málokdy se mi stává, že by došlo k úplnému zašpuntování…vždycky se najde skulina a na téhle mapě je většinou čitelná a pro velkou část tanků řešitelná.
   Největší haluz faktor a to, co nejvíc nutí hráče nic nedělat na téhle mapě jsou artyny, nicméně můžeš tu mapu změnit jak chceš, ale to bude v tomle základním rozpoložení furt.

   Myslím si, že 90% lidí, co jí nemá rádo, pořádně nedokáže využívat herní mechaniky / svůj tank / nemá smysl pro strategickou situaci na mapě nebo exkluzivně a pořád hraje jen německé superheavy tanky.
   Nezlob se na mě „těch dynamických map“ kde hra netrvá ani 3 minuty a hry končí 15:3 je ve hře tolik, že je mi z toho až blivno.

   To jest zase můj názor a ten je takový, že čím méně bude WG hrabat do map a do statů tanků, tím lépe. Dobrým příkladem je Bažina, každý si na tu mapu stěžoval a nakonec je na ní momentálně hra tak absolutně chaotická, že fakt nevím…

  • Easton_cz_sk napsal:

   Prokchorovka je zlá pre noobov lebo nevedia čo je spoting systém. Pre dobrých hráčov je tá mapa spasenie, samozrejme bez artýn, čo je teraz rarita.

 4. SC0RCH3r napsal:

  No jasně…zachvíli všechny keře na mapě nahradí baráky a všechny kopce budou ohoblovaný.

  Vážně už jen čekám, kdy WG dodá do map dopravní značky pro blbce.

 5. Furisis napsal:

  pekná koridorovka …

 6. M7M57 napsal:

  Ja by som tu mapu zmazal uplne a vrátil severogorsk. Škoda že to sa nikdy nestane 😀

  • SC0RCH3r napsal:

   Pán bůh s náma a Zlín pryč.

  • Easton_cz_sk napsal:

   Severogorsk bola najhoršia mapa vôbec, pravdaže po jej prerobení.
   Najlepšie je dať 3 koridori aby ľudia ktorí využívajú svoj mozog na jedno percento mali uľahčenú cestu na nepriateľskú základňu bez toho aby ich ktokoľvek ohrozoval z boku/zozadu.

 7. Bursatko napsal:

  Mě osobně se ta úprava 2. lokace docela zamlouvá. Teď je to koridor, do kterého povětšinou najedou těžké tanky a přestřelují se přes šutr. Pokud tomu všemohoucí matchmaking nedal jinak, tak jet sem se streďákem nebyl úplně dobrý nápad. Po nové úpravě by toto místo naopak nemuselo být tolik statické jako je tomu nyní. Celkově myslím, že by tato předělávka mohla docela zamíchat současným rozložením sil na bojišti

 8. CZ_Bendy napsal:

  ja uz dobrejch 500 bitev jezdim s malyma vyjimkama (napr. overlord sem mel od vydani vsudyvseho 6x) dokola 5-7 map takze kazda jina stara je pro me vlastne nova 😀

  • jmeno1 napsal:

   Musíš začít hrát i jiné tiery než 1-2. 😛

   Jinak pokud si ukládáš replaye, tak se ze záznamů dá vytáhnout kolikrát jsi jakou mapu měl. Byl jsem až překvapen, že je to relativně rovnoměrné a pokud člověk vypne módy útok/obrana, tak je na každé mapě v cca 3-6% bitev. Dělal jsem si statistiku z cca 2.500 bitev (uložené záznamy), což už je celkem průkazné.

 9. Vajíčková pomazánka napsal:

  Tak samozřejmě, když takový ti začatečnický noobove plati nejvíc, protoze ty slevy a výhodné wg balíčky se opravdu vyplati

 10. Timerone napsal:

  Za me spokojenost. Je dobre ze to menej aspon to neni furt do kola. A stezovat si na koridor a nooby atd je krasna ukazka toho jaky sme ovce.

  • Easton_cz_sk napsal:

   Lebo noob ako ty sa do toho určite rozumie. Keď ti dajú koridori si spokojný. Ešte dopravné značky aby si to mal úplne zľahčené a už nebudeš používať rozum vôbec.

   • Timerone napsal:

    Jak rikam ovce

    • Easton_cz_sk napsal:

     Vieš čo je ovca? To si akurát tak ty. Bez použitia svojho tupého mozgu súhlasíš s tým čo ti WG predloží.
     Najprv si to v hlave zrovnaj a potom niečo napíš.

 11. snorkisak napsal:

  Tak teď nastává to, že si budu taky trošku stěžovat 😀 Proč mění mapy tak, aby člověk s lehkým tankem nemohl skoro nic naspotit? Před nějakou dobou mi nedělalo problém naspotit přes 7k na pouštní řece, teď po tom co ji změnili jsem rád, když tam nasvítím 3k. Jediná mapa, kde se slušně dá na pasivspot je procha a pozice na E1 už je notně profláklá, že tam střílejí už i naslepo. Když pak potom má člověk dělat misi LT-15 na T55a a nasvítit+nastřílet přes 7k, tak se modlím i za tu profláklou prochu, protože to je zřejmě jediná mapa, kde se to dá splnit. Ještě se dá jakž-takž na Redshiru pokud jedete zhora (dle minimapy) a máte v týmu fungující artyny (aby ty těžký vyndavali při přejezdu k šutru). Uznávám, že to jde i jinde, ale to musí být zázračná shoda okolností, která není moc pravděpodobná. Takže je fajn, že změní pár map, který to potřebujou, ale chtělo by to víc map pro spottery, který tu chybí.

  • Warysada napsal:

   plně s tebou souhlasím, dodal bych snad jen ještě malinovku ale poslední dobou bliknu celou malinovku a naše tanky nejsou schopni ani střílet. Jako by byla doba taková že si hráč řekne já mu to střílet nebudu aby on dostával expy. Poslední dobou mně také nejde splnit mise 15 na spotery jak o ní mluvíš ale je tam více problémů. Třeba i to že skautů je teď plno a minule na malinovce když mi konečně padla, měla každá strana 4 scauty a to si pak nasvicuj 7k že ?