Supertest: Polská mapa ve dvou verzích

Včera jsme vám tu ukazovali chystanou polskou mapu, která by do World of Tanks měla přijít ve velmi dohledné době. Nese název Studyanki a vypadá velmi otevřeně, přes tradiční koridory. Jak se dnes ukázalo, mapa je testována hned ve dvou verzích, přičemž hlavním rozdílem je rozmístění budov v pravé části mapy. Screeny v článku.

Původně oznámená verze s jednou velkou budovou, připomínající tovární halu

Druhá testovaná verze s komplexem menších budov

Zdroj: http://thearmoredpatrol.com/2016/01/18/poland-map-studyanki-pictures/

Napsal Redakce WoT.cz

Redakce WoT.cz čítá proměnlivě zhruba šest až osm lidí. Šéfredaktorem je Kirukato, carramba66 mu stále ještě pomáhá, než se z WoT.cz stáhne kompletně. WittmanSVK a vlodek73 překládají hlavní QA. O WoT Konzole píše taťka Martin. O novinky z War Thunder se stará Onovo.

29 komentářů k “Supertest: Polská mapa ve dvou verzích”

 1. mad_panzer napsal:

  Mám pocit že v první verzi by se zachovala otevřenost mapy ale v druhé verzi už je víc budov tím pádem by to místo mohlo být strategičtější a tím pádem by se tam víc bojovalo já osobně chci tu první verzi 😉

 2. Steel_NightGale napsal:

  Ta ľavá strana vyzerá ako by bola vystrihnutá s komarinu 😀 línia 1,2 lesy pre TD takže camping tažký chudáci čo pôjdu v ľavo dostanú RAPE a heavy asi v pravo na strede vidím miesto pre LT ale príjde mi to že LT sa nebu mať kam schovať ako na malinovke to pole

 3. killerman napsal:

  Ja by som chcel obidva :) ale uvidime ako sa vo WG rozhodnu lebo teraz by to bola jedna z najlepsich máp aspon pre mňa kedže hrajem medka.

  • Steel_NightGale napsal:

   Vieš prečo sú fialky fialkamy lebo hrajú medká 😀

   • SC0RCH3r napsal:

    …aneb „byl bych lepší lepší, než fialky, kdybych hrál medka“? :)
    Tak je hraj a zfialověj, nic ti nebrání 😉

    • Steel_NightGale napsal:

     Teoreticky ak nemáš grambľavé ruky Medko sa dostane na pozíciu má dobré DPM a niektoré aj pancier ktorý dingne(ruské) sú to všeobecné tanky prečo myslíš že sa tažké tanky v súčastnosti nepoužívajú/neexistujú ????

     • SC0RCH3r napsal:

      Já se nehádám o konceptu medek a jejich využití, dle mého je medko nejuniverzálenější stroj ve WOT, což by taky mělo být. Z toho plyne, že má i nejvyšší dopad na hru, jen jsem narážel na to, že předchozí komentář to pojal jako něco, co je easy…není. Obecně medka ti dokáží zahrát nejlíp, ale taky je těžší se s nimi naučit, než s HTčky. Teoreticky učící křivka je k heavinám mnohem příznivější než k medkům, ale hráč, který zvládne medka, bude obecně mít lepší výsledky, než hráč, který zvládne HT.
      Bylo to hlavně narážka na to, že si to napsal, jako by každý, kdo sedne do medka měl garantovaný fialový rating a výhru v bitce.

      WOTko má s reálným tankovým bojem máloco společného. Opravdu těžké tanky se přestaly používat, protože byly drahé, náročné na údržbu a jejich použití bylo velice specifické a omezené. Střední tanky se pozvolna přeměnily na MBTčka, ačkoliv podle calibru třeba takový Chieftain klidně mohl být považovaný za HT, stejně tak dnešní MBT mají váhu i kalibr dřívějších těžkých tanků, jen k tomu navíc mají i rychlost a spolehlivost, tudíž je jejich použití univerzální.

     • Steel_NightGale napsal:

      Ano ale akonáhle sa naučíš hrať medká tvoja výkonnosť by mala rapídne stúpať :) Ale občas keď vidím Lorku ale BC tak sa my rozum zastaví čo dokážu(polamiť) 😀

     • Bellzebub666 napsal:

      je úžasny jak se vyznáš když máš odehraný 2,5k bitev a máš prd jaky tanky….

     • K_o_f_i napsal:

      Ono je to jedno, jelikož tyhle úvahy nepočítají s jedním zásadním faktem. Kdyby x lidí začalo hrát medka (zvlášť jednoho typu) a kdyby jsme fakt fantazírovali a x lidí skutečně začalo střílet tisíce dmg, stejně nezfialoví. Zvedne se limit, ze kterého se počítá wn8 pro daný tank a pro fialovou barvu by bylo potřeba nastřílet ještě víc. Tedy by stejně to x hráčů muselo být výkonnostně lepší, než ostatní. Smůla děcka, instant recept na fialovou barvu není, jen skill.

     • SC0RCH3r napsal:

      Technicky vzato to tak je, ale musíš počítat i s tím, že WN8 není úplně percentil. Jelikož spousta lidí si dá reroll nebo začne znovu na druhém účtu, nereprezentuje to úplně skill factor ve všech ohledech (tj počet hráčů ku počtu účtů).
      Obecně si myslím, že každý hráč (i rajčátka) ve WN8 ratingu při pravidelném hraní by neměli mít problém mírně stoupat, případně stagnovat = nepropadat se. Otázkou zůstává, co se stane s WN8 na statických účtech, tj jestli by modrá před rokem stačila na modrou dneska. Prakticky vzato by se přiřazení barev dle XVM mělo posouvat nějakým směrem poměrně často.

     • K_o_f_i napsal:

      Úplně ne, jelikož by se musel měnit výrazně častěji, prakticky on-line, ale obecně tak funguje a nemyslím si, že je úplně mimo mísu, když jej za něj budeme považovat.
      Reroll účet nemá na to, o čem se bavíme vliv. WN8 pro daný tank se počítá z bitev s tankem. Jestli to odehrál támhle Scorch na účtu s 14K bitvami s celkovým WN8 1400 nebo Scorch1 na reroll účtu s 1K bitvama a celkovým WN8 2500+ je fuk. Jestliže s daným tankem budou tisíce dmg střílet rajčata/fialky/opičky v zoo, posune se hranice pro WN8 pro daný tank výš. A o to jde. Neexistuje obecný způsob, jak zfialovět, protože budu hrát s nějakým tankem. Jasně, tomuhle sedne E25, tamtomu Black Prince a budou si na něm honit staty. Ale žádný tank není instant recept na fialovou barvu, protože každý tank má svou „fialovou barvu“ nastavenou někde jinde a tyto hodnoty jsou pohyblivé právě podle toho, „jak náročný na hraní“, respektive „jak to s ním lidem jde“.

      Obecně si myslím, že to neplatí. Kdyby ano, nepotkáš hrozivě špatné hráče třeba na 20K bitvách a výš. U nich se předpokládá vzhledem k datu vydání, že u toho sem tam sedí a stejně jsou mimo.

 4. dafuq napsal:

  to hej medka sú op

  • L3X1ON napsal:

   Jsou, ale málokdo si to přizná … když to někomu řekneš tak ti začne brečet že OP jsou arty a že by je měli ponerfovat 😀 přitom nejvíc OP na vysokých tierech jsou právě medka …

   • Rekzen napsal:

    Jo medko ti plácne IK a ani nevíš odkud viď? :) Medka jsou OP pokud snimi umiš zahrát stejně jako všechno ostatní, a to právě ti špatní hráči v arty neumí (hrát medka) a tak klikaj…

    • BerounSF napsal:

     Tak hlavně že medka mají 500 HP v desátým tieru, přesnost 0,8, nabíjí minutu atd atd.

     FV 183 udělá průměrně za bitvu (!) mnohem víc DMG než artyna a koncept je podobný, ale… Radši toho nechám. Nemá to smysl.

     • Easton_cz_sk napsal:

      Ak chceš hovoriť, že TDčká majú podobný koncept ako artyny, tak radšej toho naozaj nechaj. Neviem či sa stretneš s pochopením

     • Black_Adder napsal:

      To mas pravdu – nestretnes !!! Me fascinuje kdyz to tady procitam, kolik tanku je dle zdejsich nazoru OP. Fakt se musim smat, jednak to je pomalu podle vas kazdy druhy tak a jednak vubec nechapete vyznam toho oznaceni. Jo a medka sou good ale jen rukou dobrych hracu. Rajce zvladne tak akorad klikat

    • miras napsal:

     Hraješ někdy pozdě večer blbe? Po 23. hodině hrajou artyny jen fialky… Ve všech fórech a diskuzích na arty nadávaj a v noci jsou tři fialový arty v každý druhý hře… Trapáci….

   • Easton_cz_sk napsal:

    Sú OP, ale vie s nimi hrať tak 0.1% publicu.
    Čiže až tak OP asi nebudú.
    To, že s tým niektorí hráči dokážu veľmi dobre zahrať ešte neznamená, že sú lepšie ako ostatné tanky.
    Heavyny sa teraz preto vôbec nepoužívajú, lebo v každej hre je minimálne jedna artyna a koho by to bavilo robiť zo seba mech na bitie.
    Podľa mňa má každá trieda tankov svoje plusy lenže keď vyzerá tá hra tak ako vyzerá, netreba sa čudovať, že ľudia budú hrať tanky s ktorými môžu zahrať na každej mape a skoro v každej situácii.

    • killerman napsal:

     +1000

    • dafuq napsal:

     ako ja som hral z heavinami a prestal som hrať nie kôli artynam ale práve kôli medkám a pokiaľ nie si úplne blbý dokážeš s tým čosi zahrať ale ty asi blbý si …

   • ktihlav napsal:

    Napsal typek co hraje snad jen s artynama

    • dafuq napsal:

     z arty mám 20 percent bitiek a neni s nimi také ľahké hrať ako tu ostatný píšu.a z heavy mám 70 percent bitiek tak asi viem o čom vravím

 5. mikemp477 napsal:

  já bych ponechal první variantu a na okraj mapy nechal tu halu z druhé varianty ať to není tak malé, hlavně to napjení s železnicí

 6. pahlien napsal:

  lavy horny roh vyzera super pre hracov s 200 wn 😀 A1 za kopec a cakat 😀 ked to bude 14:6 sa pohnem ako hrdina 😀

  • miras napsal:

   Přesně tenhle styl hry vydívám u spousty zelených a modrých hráčů. Pěkně si s baťákem počkaj, až je skoro rozhodnuto, pak proletěj mapou a vyžerou killy… O nějaké podpoře týmu nemají ponětí. Ono jde přece jen o wn8…