Supertest: Mapa Berlín znovu přepracována

Už několikrát jsme tu psali o mapě Berlín, která by co nevidět měla dorazit do World of Tanks. Přestavena byla oficiálně na GamesComu, kde ukázali i několik screenů. Na supertestu teď byla mapa znovu upravena a my vám přinášíme její novou minimapu. Vypadá skvěle a stejně jako dříve jí vévodí dlouhá třída Unter den Linden a Braniborská brána, kde se v roce 1945 konala slavná spojenecká vojenská přehlídka.

Jak se vám mapa Berlín líbí?

Zdroj: http://ritastatusreport.blogspot.cz/2015/08/berlin-map-overhaul.html

Napsal Redakce WoT.cz

Redakce WoT.cz čítá proměnlivě zhruba šest až osm lidí. Šéfredaktorem je Kirukato, carramba66 mu stále ještě pomáhá, než se z WoT.cz stáhne kompletně. WittmanSVK a vlodek73 překládají hlavní QA. O WoT Konzole píše taťka Martin. O novinky z War Thunder se stará Onovo.

49 komentářů k “Supertest: Mapa Berlín znovu přepracována”

 1. SupertCZ napsal:

  Všechny mestské mapy se mi líbí. :) Aspon me nevyklikne klikač.

  • Antinacista napsal:

   Hmmm… to je ale chutná houska…jé tady je něaký nevinný medko….KLIK!!! jé 2000 dmg….tak a můžu si dojíst housku… :)

 2. strelec1999 napsal:

  Dalši mapa na artysave,čili pro artynáře težké hledání použitelných pozic,pro ostatní chvilky klidu +-

  • SupertCZ napsal:

   Zaplať bohu!

   • Peschoss napsal:

    Proč Vám ty artyny vaděj. Když nekempíte a umíte se krýt tak vás arty sundá možná nějakym luckem 1 z 50 her. To větší problém jsou OP ruská medka v četách na X tieru.

    • il_lucky napsal:

     Teraz ti musím daž za pravdu s tými ruskými medkami by mali niečo konečne spraviť,stačí dať 220-230 pene a to bude stačiť.

     • tomkov98arik napsal:

      by mě teda zajímalo, jestli jsi ty OP medka hrál….ono to není jenom někoho ustřílet, neříkám že je to zase tak těžký ale 220 pene ?? to by jsi skoro zepředu nic neprorval…

     • il_lucky napsal:

      O to práve ide,že sú to medká a maju byť ako podpora HEAVY tankov a nie sa jebať do prvej linie a hned ujebať 2 E100 a neviem ešte čo a ešte sa hrajú aj na scoutov to nieje podla mna normálne a ak podla teba ano,tak si pekný kokot ti poviem a o tejto hre a o tankoch vieš bačov kokot.

    • Imperátor napsal:

     koho baví se každou bitvu schovávat za šutrama jen kvůli podělaným artynám….

     • Peschoss napsal:

      schovávat? 😀 Já nevim jak ty ale dle mého je lepší přejíždět a manévrovat..ale proti tvému schovávání žádná 😀

     • Easton_cz_sk napsal:

      Je vidieť, že sa do tej hry moc nerozumieš…

     • Peschoss napsal:

      Nerozumim? Nebrečim jako 99% lidí, že ho štvou artyny. Jezdim všechny typy tanků až na scouty (nebaví mě) a jak řikm artyna mě vysvačí 1 z 50 her a to si řeknu, že jsem lama. Páč jen noob se nechává svačit od artyn.

     • Easton_cz_sk napsal:

      Manevrovanie ti postačí proti jednej artyne, ale proti trom neurobíš nič.
      Keď si na teba zasadne, tak jediné čo môžeš urobiť je skovať sa za šuter a čakať.

     • radekoskar napsal:

      no to je taky ono,oni se schovaj za šutr a čekaj,že arta zustala u baze a tudíž,že jsou od ní za překážkou,a sami si papaj tu svou „houstičku“ a defacto taky jen klikaj,no a pak strašně nechápou,že je trefím,protože jsem si popojel,jako je to u mě dobrým zvykem :)

    • Měsíčňan napsal:

     Jakej je rozdíl mezi krytím se neboli bytím v artysave pozici a kempením?
     Když na tebe najede četa medek a ty nejseš sám, tak máš nějakou šanci se ubránit, když tě smázne na ranu někdo přes celou mapu, těžko se tomu brání… Jinak si myslím, že četa BCček nebo E50Mek není o nic míň OP než četa sovětských medek … a penetračku mají úplně stejnou.

     • Jirosi napsal:

      Rozdil je v tom ze ceta BC. Bojuje 16s a 40s se schovava. Ty ostatni musi bojovat stale.

     • Měsíčňan napsal:

      Jo, to je pravda, ale za těch 16s jsou toho schopný udělat víc, než kdokoliv jinej a vzhledem k té jejich rychlosti ten jejich následnej úprk většinou není až takovej problém … prostě si myslím, že každej tank má svoje pro a proti a ano, tvrdá věž sovětských medek je velká výhoda, ale myslím si, že jinej tank bude mít jinou a chce to ji jen využít … a mimo to, nikdo ti přece nebrání hrát za ty sovětský medka taky :)

     • Peschoss napsal:

      50M i batchata v poho propares do veze..ruský medka s velkými ale s velkými problémy. Výborná děla se skvělou pene. Vysoké DPM. Skvělý pancíř a mobilita..jediné jejich mínus je deprese., Tento mínus ale díky srovnání několika map skoro vymazali. Takže za mě by se jim těžce mělo šáhnout na děla a medkům s takovými vlastnostmi snížit penku aspoň o 40. Naopak u medek jako 50M, batak, Leopard to nechat..maj nevýhody v pancíři potažmo obratnosti.

     • strelec1999 napsal:

      určitě nrfnou skupinu 3 tanků jen pro tvé potěšení

     • Peschoss napsal:

      nenerfnou, protože by se klikači zbláznili. Ale je to prostě daleko větší problém než artyny.

    • morten76 napsal:

     kvoli artynam prave musim kampit a hra je odporna

    • SupertCZ napsal:

     Ty si ze me delas prdel?! Chces mi rict, ze mam campit s medkem? A rekni mi, kam se mam schovat napr na takove prokhorovce? Boze, takove miluji.

     • Peschoss napsal:

      Na prochorovce kde lítáš na midu skrytej a vykukuješ jen věží? Tak tam dobrýho hráče za medko netrefíš za artynu ani kdybys cokoliv. To musí být hodně velký luck.

     • SupertCZ napsal:

      Netrefíš…. Fakt se asi tady nemá smysl vyjadřovat, protože většina nechápe.. Mohl bych klidně manevrovat, ale takovy gw tigr mi dá splashem klidne za 800.. Ach jo..

  • strelec1999 napsal:

   Já to myslel tak že na vetšinovem území této mapy budeme moci na arty zapomenout, nechtěl jsem flamovat proti artynam.Jinak ruská medka si podle mě nezaslouží nerf o nic víc než ostatní. E50M není tak obratne a svižné ale pomalé taky není, BC si myslím že má vše co potřebuje , rusaci nejsou např na himlu tak tvrdí a např Obj140 hoří a dostává na municy,121 je v podstatě heavy a takhle můžeme řešit všechna vozidla .Timze tu mnozí žádají nerf ruských medek jen ukazují svou kečupovou stránku :)

   • Peschoss napsal:

    artyny to budou mít obtížné. Dobří hráči si ale svůj flek najdou a rajčata si pokrájí. A ruská medka. A brát jednu mapu ve srovnání tanků neni dle mého ok. A kečupovou stránku? 😀 Je tohle tvůj ofiko nick? 😀

    • strelec1999 napsal:

     jo je a vím že nejsem unicum ale nejsem ani rajče

 3. Geokeks napsal:

  Tak to je suché :/
  Až moc symetrické…

 4. feri napsal:

  Himmelgot v dalsom vydani

 5. martinekkalb napsal:

  hezka uržite je dobra

 6. carramba66 napsal:

  Souhlas, vypadá pěkně ta mapa.

 7. nwmjmeno napsal:

  klasika…obe 2 strany do detailu okopirovane ..

  • cimak napsal:

   Protože by zase bylo plno breku, že je jedna strana znevýhodněná…

 8. _BASStard23__ napsal:

  Taky se mi docela líbí tahle mapa, ale pro TD a SPG to bude skoro nehratelné. Což mi zase tak nevadí 😀

 9. volfik007 napsal:

  no myslím si že tohle bude jedna z nejjednoduších městských map pro arty. Zelené polena po levé straně ti dovolí pokrýt spoustu uliček ve městě.
  Příjde mi to jako otočený ENSK :)

 10. Buldozer napsal:

  Obávám se, že pozice pro artiny tam jsou a docela velmi slušné, místa, kde se bude patrně bojovat, mohou artiny podle prvního náhledu celkem obstojně postřelovat a to včetně města, bohužel – stačí se pořádně podívat na mapu. Takže bych moc nejásal :(

 11. Buldozer napsal:

  Obávám se, že pozice pro artiny tam jsou a docela velmi slušné, místa, kde se bude patrně bojovat, mohou artiny podle prvního náhledu celkem obstojně postřelovat a to včetně města, bohužel – stačí se pořádně podívat na mapu. Takže bych moc nejásal :(

 12. Pet424 napsal:

  no jo město=korydory co dodat jinak mapa dobrá doufám že v ulicích budou zase ty hromady suti aby bylo kam schovat podvozek a vykukovat jen věží

 13. tanktah napsal:

  jako otočenej stalingrad jo?

 14. Pepelopez napsal:

  Nevím proč furt řešíte arty, už je to unavný jediný co teď maj je ten damage tod vše, taky se mi stane že mě sem tam sundaj, ale arty jsou na relax :-) a jen idiot co je zakempenej a někdo si ho najde a sundá tak je u mě idiot, větší problém bych vyďel v goldové munici. Jinak mapa je to hezká.

  • volfik007 napsal:

   To je fakt. Dřív jak byly goldy za goldy tak je skoro nikdo na randomu nepoužíval.
   Ted je používá každej A většina lidí kdo má WNko nad 1700 jede full gold a tím pádem pro mě nejsou dobrý hráči. Pokud neumí prostřelit tank se standartní penetrací tak jsou bohužel nuly. Pak mě baví když gold jgpz e100 mě dingne se 110 do věže. To jsem pak tak vytlemenej že nemůžu ani hrát.
   Chápu že někdy ten gold je potřeba, taky je čas od času použiju na těžký cíle. Ale jet full gold je podle mě ubohé.
   Takže ano zrušit goldy a nebo omezit počet goldu na 10% vezené munice nebo 5 kusů. A nebo je vrátit zpátky za goldy. WG by opět vydělávalo. A ubylo by druhých fialových účtu.

   • chupac_44 napsal:

    Ja si pamätám na jednu peknú hru, kedy borec v T-62A kompletne rozstrieľal heatmi moju STA-1 :-)

   • Easton_cz_sk napsal:

    Len aby si vedel, full gold chodia iba noobovia.
    Goldová munícia je asi najmenší problém tejto hry, presne tak, ako vaše „OP“ medká s ktorými vie zahrať tak možno 1% hráčov.

    • volfik007 napsal:

     Ale nejsmutnější že full gold chodí plno modrých fialových hráču….
     goldy jsou nejmenší problém? aha tak tio pozor a kde je ta stará dobrá škola kde jsi musel zjistit kde má tank weak spoty, mířit na ně? Ted naláduju goldy dám autoaim a je mi vše u prd. kam to střílím, protože to projde……
     Mám zkušenosti s FV4202 a STB, to jsou holt tanky na snajpení. A pak ruský medka (t-54, obj 430 (asi nejlepší mazlík) T62 a brzo bud i obj 140) jsou to rychlí mrchy a musíš je hrát dost aktivně a využívat jejich potenciál. S jinými medky zkušenost nemám.
     Nejsem žádnej top hráč, ale myslím si že s medkama vím jak zahrát 😉 Ale ne vždy se to povede.

     • Easton_cz_sk napsal:

      Ja som ešte fialového hráča nevidel ísť full gold, akurát tak modrého. Najčastejšie sú to žltý alebo zelený.

      A áno, nevidím v tom problém, s E100 alebo s mausom sa natočím a môžu strieľať koľko chcú.
      Je jedna vec, ísť full gold alebo nabíjať goldy na ťažko opancierované tanky, ako to robím ja.

      S medkami dokáže zahrať dobre strašne málo ľudí, čiže tu sa nedá hovoriť o OP. S artynami dokáže zahrať úplne každý, čiže čo je horšie?

     • volfik007 napsal:

      škoda že nemám aktivované replaye. byhc ti ukázal kolik fialových nových účtu jezdí full gold s FCM CDC a podobnými premiáky. Jezdím jedině EU-2 tam se těchto hráču vyskytuje mín.
      Pokud se mi nauhluje maus e-100 apodobný potvory a já vím, že ho nemam šanci prorazit, tak změním pozici.
      A s Arty dokíáže zahrát každý, ale jak? Je hraní a hraní… Dobrý hráč míří na takticky cíle. ostatní to ládujou na jakýkoli tank…
      Včera na mě vlítl b-c 25t kterýmu zbývalo 11HP, já bylk plnej s T-54 light. A co myslíš, Fialovej ocas s FV 215b 183 kterej nabíjí přes 25vteřin zničí toho b-c místo toho aby s goldama páral plný tanky… To samé je u artyn… Pokud má tank mín jak 10% života, je k prdu na něj střílet a pak 40s nabíjet……..