Supertest: Detailní info k polským tankům

Polákům ještě neoschly kapesníky, do kterých uronili slzy štěstí, že bude polská větev tanků (otázka, už tedy asi není jestli, ale spíše kdy), poté co se objevily první obrázky možných strojů, a už je polské weby zabývající se problematikou WoT zahrnují spoustou informací o všech možných, no jak to říct slušně? Maličkostech? Například, jak bude vypadat polský znak na věži tanku.

Momentálně se prý WG dělá z polských obrněných sil – polské letectvo.

Tak už jsou snad hotové i tváře polských posádek tanků, ty prý mají zase špatně výložky. Chlapy vám ukazovat nebudeme, koukněte se na „dziewczynki“. Mám pocit, že v reálu jsou Polky daleko pěknější.

Ještě nápisy na tanky. Písmo prý není nic moc a autentické prý snad jsou jen dva z nich.

Dále emblémy. Ty zatím nikdo nekomentoval. Buď budou v pořádku, nebo už došla energie k dalšímu hodnocení.

Nakonec premiový spotřebák, potravinové dávky. Buchty u českých posádek mě docela pobavily, i když pivo by asi bylo lepší a vhodnější. Ovšem Poláci mají chleba se sádlem!

Co asi bude muset Šarik vykopat, aby to bylo na celou větev tanků a nejednalo se pouze o klony již existujících tanků jak britských (amerických) tak i sovětských, na kterých za 2. světové války sloužili polští tankisté, nebo které se později licenčně v Polsku vyráběly? Jsem moc rád, že u českých tanků se šlo cestou, kterou se šlo (ač si o nich každý může myslet, co chce), a klonům se skoro podařilo vyhnout. Á propós, byli byste ochotni zaplatit za prémiové tanky v českém stromu, na kterých sloužili čeští tankisté v období 2. světové války na východní nebo i západní frontě, případně za licenčně vyráběná vozidla?

Napsal mamys

Ve skutečném tanku jsem strávil skoro dva roky, ale WoT mě přesto nebo možná právě proto baví.

46 komentářů k “Supertest: Detailní info k polským tankům”

 1. cz_ironclad napsal:

  Hmmm takový český Cromwell :*, hned bych nějakou tu zlatku ze šrajtofle vytáhnul :-)

 2. tamten napsal:

  Nechtějí se mi načíst obrázky :(

 3. JHfr3ak napsal:

  A co Rudy? Projde nějakou změnou pohlaví a bude se na něm moct trénovat polská posádka?

  • Crackonosh napsal:

   Snad jo, to bych si ho koupil už naprosto bez výčitek.

 4. nwmjmeno napsal:

  Momentálně se prý WG dělá 😀

 5. Potato_Haulm napsal:

  ČS Challenger by byl paráda!

 6. M7M57 napsal:

  Zaujímalo by ma čo sa stane s Rudym či ostane u rusákov alebo ho dajú polákom.

 7. Crackonosh napsal:

  K poslednímu odstavci, já bych radějc viděl takovou T-40/75 (pro ty co neví; Šlo o ukořistěný Pz. IV), nejlíp v Ausf. J variantě s odlišným motorem, možná čs. kanónem.

  Takovej V. premiák by z toho udělat šel.

 8. BlackRaven_cz napsal:

  Oni jim udělaj strom, ikdyž si ho vůbec nezaslouží 😀 a ještě budou pindat? 😀

  • martin2310 napsal:

   Preco by si Poliaci nezasluzili vlastny strom???

   • Buldozer napsal:

    Třeba proto, že na něj nemají tanky?….

    • DJW_ napsal:

     +++

    • mikemp477 napsal:

     to jsi zjistil kde??? Nebo se budeš ošívat tím nesmyslem jízda proti tankům??

     • Buldozer napsal:

      Kde? To já nezjistil, to napsala historie, stačí trochu číst a shánět si informace. Poláci dají, nezapojí-li se Serbova konstrukční kancelář, tak max. tier. IV, a to musíme zavřít obě oči a odmyslet se od reality. A po válce? No to je to samé, max. nějaký klon T-54 a pak T-72 – ten je ale moc moderní. Na strom to rozhodně není. To jsou historická fakta, ne Serbova konstrukční kancelář :) Bohužel je historický fakt, že Polsko bylo zemědělské s velmi omezeným průmyslem je nezvratitelný, byť před válkou vyráběli letadla a pár tančíků.

 9. VBA napsal:

  takle hezký polky tam nemaj ani dneska 😀

 10. DODO napsal:

  Lol ty polky takové škleby :D:D

 11. project_il napsal:

  Pšonci mají nějaké fešnější tankistky. Zmetci :)

 12. Lukass napsal:

  Prémiákový klonový války? 😀
  Pz4 sloužil, ba i nějakej tiger. Oboje už ale ve hře v prémiový variantě je, stejně tak Crom. Spíš bych byl pro VIII prémiák podle poválečnejch návrhů. Bude to další tank co nikdy nejezdil, ale bude náš! 😀

 13. BHHZdenek napsal:

  Jak se řekne polsky hořící polák ? ………………………………………………………………..plápolák :-)

 14. peggyCZ napsal:

  No co k tomu rict.
  Asi takhle, patri mezi nejvetsi herni komunity ve wot a proste si ty tanky vybreceli. WG jim z vdecnosti proste ty tanky vymodeluje.
  Kdyz tak o tom premyslim, CS tanky:
  Ltcka pomohly nemcum v bleskove valce, byly uspesne v polsku francii ze zacatku i v sssr. Dale se u nas vyrabeli tanky pro risi, treba ze zastaraleho se vzal podvozek a pouzil se dal pro jine nemecke tanky.
  Polske tanky: jako tvl jaky? Polsko existovalo jen prvni mesic valky a po zbytek valky si clovek vybavi bohuzel jen holocaust a hrstku super pilotu co letali v RAF. Nic vic.

  • Crackonosh napsal:

   Tak mi si je vybrečeli taky, to si nemyslete…

   Ale určitě těch tanků máme víc, na dvě další plný větve a pár mini-větví se ještě dostanem, Poláci maj problému ž teďka.

  • Rallytravel napsal:

   V tom případě doporučuji navštívit vojensky hřbitov u městečka Cassino v Itálii. Koukal bys kolik je tam pochovaných polských vojáků, případně si přečíst něco o operaci Market Garden, A možná bys už tohle nikdy nenapsal.

   • Crackonosh napsal:

    „Si člověk vybaví“ neznamená, že se nic jinýho nestalo.

   • DJW_ napsal:

    Nic proti poliakom – pesiakom. Ale sorry, s tankami to bola fakt mizeria a ich vetva sa neda nazvat inak ako vyplakana.
    CSR na tom bola s priemyslom o niekolko kategorii lepsie.

  • mikemp477 napsal:

   Co polská armáda na západě???

 15. MrBogy napsal:

  Jo když se jedná o poláky jsou to „jak to říct slušně? maličkosti“, ale to, jeslti je český znak na věži správně natočený nebo ne, se řeší pomalu ještě do teď 😀 A co je špatnýho na hlebě se sádlem?

  • Crackonosh napsal:

   Špatnýho není nic, prostě to je vtipný.

  • DJW_ napsal:

   Asi to, ze ak je chlieb s mastou pre poliakov PREMIOVY doplnok, tak nechcem vediet co zrali normalne :)
   Piliny, korienky a hlodavce co chcipli hladom?

 16. Buldozer napsal:

  Tedy ty „děvčata“ jim pěkně, jak to jen říci slušně, domrvili. Mají anglosaské a germánské rysy, tohle nejsou slovanské ženy…… WG zase hledalo inspiraci někde v pr….

 17. SteelFox napsal:

  Pokud se bude tech tree polských tanků zakládat na historických faktech, či alespoň konstrukčních návrzích .. ok, nemám s polským stromem žádný problém. Naopak … Polákům bych jej přál.
  Pokud si ale někdo polské tanky vycucá z prstu .. sorry, s tím nesouhlasím. Co kdyby někdo chtěl český tech tree ve WoWs ? Jasně … totální nesmysl. Takže „cucání z prstu“ .. ne !!
  A ohledně polských ženských posádek … chápu Vás, chlapi. Chtěli byste rovnou „pózy“ v plavkách a přitom byste ukusovali chleba se sádlem. K tomu pivko … a žádný problém, že ? :)

  • Crackonosh napsal:

   Takhle, vona tak půlka (možná) reálný názvy mít nebude, páč to bude něco na způsob ‚typ tanku-firma-případně rok výroby/váha‘, přič emž by se to dalo prostě nazvat 25TP (leč to byl název vymyšlenej spisovatelem, aby se to dalo jednodušejc rozeznat.

 18. wejzynator napsal:

  Me polske tanky nevadi,alespon to prida rozmanitosti ale proboha zadne kopie ruskych nebo jinych tankuv:-(

 19. jh napsal:

  Dehonestujúci článok na úrovni úrovni žiaka ŽS

 20. nehned napsal:

  Do AW prostě přicházejí polské tanky a tak WoT , pokud nechce přijít o větší počet hráčů z polska musí zareagovat . Nic víc bych v tom nehledal . Jde o čistě marketingový tah . WoT má bohužel nevýhodu , že má oproti AW menší časové období z kterého čerpá inspiraci pro své tanky do hry a tak si někdy musí některé z nich doslova skoro vycucat z prstu.

 21. Midolin napsal:

  A žrádlo budú mať krovky 😀

 22. magduskacs napsal:

  Strašne by ma potešilo,keby sa autor článku vyjadroval správne.Väčšina tankov vznikla v Československu a preto je to strom československý.Len tak na okraj pre MrBogyho znak je tiež československý.

 23. Coraxion napsal:

  Co tu řešíte za nesmysly. Do trojky postaví poláci reálně vyráběné tanky tipnul bych, že 7TP bude na III. tieru podobně jako náš LT vz. 35. Jejich tanky sice byly britské licenční konverze ale co vím vyráběly se v Polsku. Jsou na tom hodně podobně jako my.