Supertest: AMX M4 Mle.49, náhrada FCM50t

Na supertestu se objevil nový premium tank francouzské provenience. Na tom by nebylo nic až tak pozoruhodného, kdyby se nejednalo o náhradu za střední/těžký tank FCM 50 t, který se těší velké oblibě a který bude bohužel v dohledné době odstraněn z obchodu v rámci nové politiky WG nemít premiáky s omezeným matchmakingem. Zároveň je nutné podotknout, že výskyt tohoto premiáku nijak nesnižuje možnost, že se objeví druhá francouzská těžká linie.

Popisek tanku ve hře:
Francouzský těžký tank, původně známý jako „Projekt 141″. Vývoj odstartoval brzy po konci druhé světové války, protože Francie potřebovala moderní těžké tanky. Existoval pouze jako nákres.

Charakteristiky:
Tier: 8 HT
HP: 1450
Motor: 1000 hp
Hmotnost: 70 t
Měrný výkon: 14,29 hp/t
Maximální rychlost: 40/18 km/h
Rychlost otáčení podvozku: 30 °/s
Rychlost otáčení věže: 36,5 °/s
Odpor terénu: 1,247/1,438/2,11
Dohled: 360m
Rádio: 782,5m

Pancíř podvozku: 180/40/?
Pancíř věže: 250/120/?

Kanón: 105mm
DMG: 300/300/400
Penetrace: 232/263/50
ROF: 7,11
DPM: 2133,1
Čas přebití: 8,438
Přesnost: 0,345
Čas zaměření: 2,59s
Deprese: -10/+20

Pancíř:

Další obrázky:

Zdroj: http://ritastatusreport.blogspot.cz/2015/08/amx-m4-mle49-upcoming-tier-8.html

Napsal Redakce WoT.cz

Redakce WoT.cz čítá proměnlivě zhruba šest až osm lidí. Šéfredaktorem je Kirukato, carramba66 mu stále ještě pomáhá, než se z WoT.cz stáhne kompletně. WittmanSVK a vlodek73 překládají hlavní QA. O WoT Konzole píše taťka Martin. O novinky z War Thunder se stará Onovo.

76 komentářů k “Supertest: AMX M4 Mle.49, náhrada FCM50t”

 1. Discaver napsal:

  myslím že tohle bude super tank asi velký protivník pro Lowe ale tento tank mě připadá prostě ve všem lepší

  • Mike2051 napsal:

   A taky hezčí

  • carramba66 napsal:

   Souhlasím, zepředu to bude hodně tvrdej stroj. Navíc narozdíl od Loweho vypadá, že by se mohl trochu hýbat.

   • zug007 napsal:

    Parametrem nejlepší T8 HTčko i nepremiových tanků, KTčko strčí do kapsy levou zadní IS3 to ukáže až čas. Určitě to změní je moc OP a je to premiák takže to platí dvojnásob, tyhle parametry mu prostě nemůžou nechat, přijde nerf penetrace, nebo pancíře.

    • Cesarxgrimaso napsal:

     A nezapomněl jsi na T32? :)

    • hovado napsal:

     op?a v čom?pancier je na ht adekvátny delo dlho nabíja pene je tak akurát keďže jazdí z desinami.skôr buff by potreboval

   • lukes231 napsal:

    Pancířem korby připomíná proťáka(T28 Prototope).Vypadá to na silnej stroj.

  • Strennger napsal:

   Hnusne …
   zase pokazeny tank z dobreho tanku ……..

 2. 001milda napsal:

  Tak to bude luxus-jak pancíř tak dělo-takovej franc tiger :)

 3. Kubis napsal:

  Tak to abych začal šetřit, protože tenhle kousek bude patřit mezi nejlepší prémiové tanky. Ale nechci předbíhat, protože v tom určitě nějaký háček bude co se týče kvality :)

 4. Pet424 napsal:

  dobrej pancíř něco pro mě vypadá pěkně dělo taky použitelny takže dobrej

 5. Ondrysman napsal:

  Hmm.

 6. T3G napsal:

  Těch prémiáků je teď úplná morda, mám FCM a beru ho jako přerostlí medko, todle bude plnohodnotnej Hevík a na prémiák vypadá hodně dobře.

 7. miistr napsal:

  Papírově nevypadá vůbec špatně a to se mi nějak na WG nezdá 😉 Tam bude zase někde nějaký zádrhel a nemyslím tím, že bude potkávat desítky. :)

  • Discaver napsal:

   pokud se nepletu tak možná máš pravdu a název tomu napovídá aspoň o dělo které tet vypadá dobře ale chování se bojím

 8. gumimeda05 napsal:

  Tak přece budou osmičky na Kampánii 😀

 9. strndy1 napsal:

  věž 250 ? hodně slušný …

 10. DODO napsal:

  Wargamingu došli prachy ? Každý den tady čtu o novém premium tanku.
  Řekl bych že už jich je až až

  • SteelFox napsal:

   No jistě, že jim dochází dech (a prachy) …

   Spousta hráčů přechází na Armored Warfare – stačí si jen ve WoT zapnout xvm a nárůst výsktytu oranžové a červené barvy v obou týmech nelze přehlédnout.
   Co se výnosů / prodejů týká … WG chrlí jeden prémiový tank za druhým, jen aby vytřískal co ještě lze ze zarytých sběratelů. Po starém prémiovém železe už totiž neštěkne ani pes (a vysoce poptávané tanky WG zarytě nechce pustit do prodeje), proto musí WG vymýšlet různá „story“, jako: prémiové tanky bez omezeného MM, nebo .. je tady skvělý režim nadvláda (aneb jak rajčatovým hráčům co nejrychleji zpřístupnit X tanky, aby po nich začli prahnout).
   Plánovaná redukce map na nižších tierech není zase nic jiného, než snižování nákladů na straně programátorské udržby map … mapy přece nikdo koupit nemůže, za předělávání a vývoj nových map hráči nic neplatí. Čím méně jich tedy bude …
   No nic, musíme se připravit na hon na Type 59 skrze expení nově příchozích – naprosto nevzhledných – japonských krabic. Když si koupíme několik dalších garážových stání, třeba WG zase trochu finančně pookřeje …

   • Pet424 napsal:

    +1

   • Ondrysman napsal:

    Ty nikdy nezbankrotujou-ruské dědi je velmi rádi krmí…

   • Wysch napsal:

    Lololo. Proč se představují a vymýšlejí nové prémiové stroje, se můžeš dočíst třeba i tady u carramby. Nejde o to, že WG dochází dech a potřebují vydělat (naopak, finančně WG stále roste), ale jde o to, že v Rusku zkrátka prémiáky s omezeným MM rozbíjely matchmaking. A stále rozbíjí.
    Zkrátka… lololol. Budu jedině rád, když takovíhle hráči odejdou k AW 😉 Stejnou mantru jste říkali u Ground Forces a pořád prd.

    • Buldozer napsal:

     +1

    • SteelFox napsal:

     Ha ha ha …

     Tak WG finančně stále roste? No, díky WoT to určitě nebude. Stačí, aby si kdokoliv porovnal počet odehraných bitev během minulého léta s počtem bitev tohoto léto. A je jasno. A tvoje formulace „potřebují vydělat, naopak“ je rovněž pro zasmání.
     Že stávající prémiáky rozbíjely MM? A co takhle upravit stávající prémiáky a nabídnout hráčům několik variant kompenzace ? Když to šlo se SuperPershingem … proč ne teď? Kdepak, vývojáře WG je třeba zaměstnat něčím pořádným, ne jen několika kosmetickými úpravami.

     A budeš rád, pokud hráči odejdou k AW? :) Nebudeš muset odpovídat na žádné připomínky, viď? Pohoda, klídek … Jen si to užij, ale dávej bacha, aby tě někdo brzy nevystřídal. „Rošády“ s lidma jsou na straně WG běžným jevem.

     • DODO napsal:

      A co je prosimtě na AW vtip ? Tohle obvykle píšou lidi, kteří hru vůbec nevyzkoušeli….

     • SteelFox napsal:

      Jen ho nech, vždyť se sám nazývá Houmerem …

   • soundeluxCZ napsal:

    tak dech a prachy jim rozhodně nedochází……. stačí si přečíst statistiky. A co se týče premiových vozidel, musíš si uvedomit, že pulka z nich budou za ruzné eventy, ať už za CW, osobní mise a co já vím ještě. Ale změna politiky ohledně přidávání celých stromu/větví je evidentní a již i zde byla v několika článcích naznačená. :) Holt už nás moc normálních větví nečeká. No, hlavně že CS bude, na švédy se taky těším a pak se děj vůle WG :/

   • SteelFox napsal:

    Nevím, koho co odradilo, ale zatím v AW nikdo nic znova zkoumat nemusel. Ve 4.kole Early Accessu jsi sice při prvním pohledu měl v garáži pouze 2 tanky tieru I, ale při druhém pohledu jsi zjistil, že máš k dispozici takovou kupu free xp, která velikostně odpovídala všem tankům, které jsi vyexpil v předchozích kolech Early Accessu. A nebyla to nevýhoda, spíše naopak. Díky předchozím kolům už jsi věděl, které větve ti vyhovují, a přesně na ty jsi použil volné xp – takže ses výsledně dostal na ještě vyšší tiery tebou preferovaných vozidel jen několika kliknutími při investování volných xp.
    Jediné opětovné začínání z tieru I se bude konat až se spuštěním open bety, a to asi přežijeme.

    Takže vlhké sny si užij ty, a až přijde podzim, rád se kouknu, jak se budou měnit barvy jednotlivých hráčů ve Wot. Že by se podzim najednou zazelenal ?

    • dabler napsal:

     Tady se zas někdo vyzná.

    • SteelFox napsal:

     Martas: sorry, nic jsi nepochopil a leda kulovým „přispíváš“ ty sám.

     Nic neprezentuji, vyjadřuji svůj názor. A vnitřně si nemusím nic obhajovat. Hraji jak AW, tak WoT. Jediné, co mě dlouhodbě štve, je WG. A tady si nedělám sebemenší iluze, že se něco změní.

    • jmeno1 napsal:

     „Ve 4.kole Early Accessu jsi sice při prvním pohledu měl v garáži pouze 2 tanky tieru I, ale při druhém pohledu jsi zjistil, že máš k dispozici takovou kupu free xp, která velikostně odpovídala všem tankům, které jsi vyexpil v předchozích kolech Early Accessu.“

     A kolik těch free expů budeš mít k dispozici, až se hra skuteně vydá? Zase od nuly?

 11. martinekkalb napsal:

  DOBREJ TANK JE TO URČITE KDIŽ TO TAK VIPADA

 12. M7M57 napsal:

  Dosť slušné. Škoda toho weakspotu a vrchu veže. Ešte sa trochu bojím chovania toho dela…

 13. LoneWolf napsal:

  kua to je mnohem lepsi nez fcmko :)takovy zabijak tvrda vez dobry kanon s brutalni pene :)no toto ale aspoň tak poridim fcmku bratra :)

 14. Ondrysman napsal:

  Jepší vybírat z 25 než z 5 pro ty co bulí že jich je ti dost…

 15. PattonCZ napsal:

  Tak to je mnohem krásnější než FCM50t, teda podle mě :)

 16. PattonCZ napsal:

  A podle toho pancíře aspoň něco odrazí :)

 17. Wotan napsal:

  pochybuju o nem ze to bude normal premiak ke koupi – s timhle delem a pancirem? 😀 – spis bych to vydel jako odmena za CW 😉

 18. lukluk22 napsal:

  Libi se mi…

 19. strelec1999 napsal:

  50 100 a věž arl 😀

 20. Imperátor napsal:

  jen se bojim aby to taková is-3 neorobila čelně do korby

 21. jenad2 napsal:

  Je fascinující, sledovat „výkvěty na těchto diskusích“. Hloupé výplody, hráčů jež WoT nezajímá a je podle nich na nic a horší než AW – proč se zapojují do hodnocení informací z WoT – proč neblíjí své výplody do fór týkající se AW? Ještě fascinující je číst názory typu proč nabízí něco nového a pak zase proč nenabízí nic nového…._:)))) a vesměs v obou případech je vždy důvod WoT je nahouby, WoT jde do háje, WG je nenažrané, WG krachuje…._.))))) Zkuste Vy hlupáčci být trochu soudní a vyjadřovat se k danému tématu, bez zbytečného klišé a pláče a zkuste si uvědomit, že mrví je jen ten o kterém se nemluví….:)))) A mějte na vědomí, že je to „jen hra“, kterou můžete hrát ale nemusíte.._.)))

 22. HxAxNxY napsal:

  Konečně nějaký opravdový heavy tank u frantíků 😀

 23. modelar232 napsal:

  Moc OP na prémiák. Pohyblivá KV čtyřka s lepším pancířem a rychlejším dělem. Další stroj ZAPLAŤ VYHRAJ.

  • Jahi napsal:

   Další chytrak….

  • jpdepress napsal:

   Aha, tak ty jsi asi znalec, ne ? 😀 Špatnej hráč zahraje akorát s arty, ale s tankem ne :-)

 24. straksinka napsal:

  No tak ten je super :) vzhledem k tomu že moje posádky na pade kilču i pade béčku by zasloužily skily navíc určitě bych ho koupila líbí se mi :)

 25. Y.U.R.I.S napsal:

  Tak ja vám to povím tako bočný pancír 40 ? a na rovnej veži 120? to bude pekne na hovno aj ked to nauhlujete jak maria rhm to roztrhá na kusi

  • twentykiller napsal:

   Pokud zustane pancir takovej, jakej je, tak s tim nikdo uhlovat nebude, protoze proste pojede a bude dingat ( dobry mm ) a u desitek bude v druhe lajne supportit…

 26. Skreder_cz napsal:

  Páni, to vypadá hodně dobře. Hlavně dělo a pancíř předku! Vypadá, že by se mohl i hejbat. Možná jeden z nejlepších tier 8 prémiáků

 27. Scraft_cz[CZTK1] napsal:

  Fcm mi sedl a nevím jak toto no uvidíme… Stejne nezapomeň jak se s fcm dobre ramovalo!!!

 28. Pepelopez napsal:

  Ještě se uvidí jak k němu bude příznivej MM a RNG :-), ale první tvrdej francouz mimo kačenky.

  • Scraft_cz[CZTK1] napsal:

   to jo! pripomnel si mi, jak sem vytrolil jednoho polaka… ,,Tady nejsou heavyny?!“
   a já: Máš tu ,,AMX 40!“ 😀

 29. lada napsal:

  jako nahradu za fcm to moc nevidim 70 tun to i na 1000 koni je moc a hlavne kdyz to pojede do kopce oproti fcm to bude line spi takovej rychlejsi tygr2 :) to je alespon muj nazor

  • twentykiller napsal:

   O poznani rychlejsi nez KT – KT: 9hp/t, tohle 14hp/t…

 30. lukes231 napsal:

  Osobně si myslim že kdyby WG udělalo něco jako „world of tanks 2.0″ kde by napravili všechny chyby dnešniho wot, a vic spolupracovali s komunitou world of tanks by dál žilo a bylo by ještě lepší než AW.

 31. archie napsal:

  prečo chce WG tanky bez omezeného MM ???

  • Stinek napsal:

   Jak píše Wysch výše v diskuzi: „v Rusku zkrátka prémiáky s omezeným MM rozbíjely matchmaking. A stále rozbíjí.“

 32. Jirka napsal:

  že by frantíci měli konečně hewynu s nějakým pancířem ? 😀

 33. morten76 napsal:

  proc vymena? to nechapu…50 pujde do prec a daju toto? alebo dufam ze ti co ho maju , tak vam aspon zostane, pokial nie tak……inak pekny tank

  • Buldozer napsal:

   Ty jsi ale mamlas co? Jak dlouho hraješ WoT? Když se prémiové tanky odstraní z obchodu, tak ti co ho mají v garáži, těm vždy ZŮSTANE a hrají s ním nadále!

   • morten76 napsal:

    mamlas nemamals, pytam sa, tak dekuju za slusnu odpoved, je to WG od nich moze clovek cakat vsetko

  • elton napsal:

   Tem co ho maj zustane a zamena je proto, ze fcmko ma omezeny mm. To mit nebude.

 34. ant man napsal:

  taky vám ta věž připomíná Chaiotera s mantletem VII amx m4 45

 35. ant man napsal:

  zajímavej tančík

 36. elton napsal:

  Nejak mi nejde dohromady francouz a pancir 😀