Statistiky supertesterů

Vždycky, když tu zmíníme mýtický „supertest“, vyvolá to zájem. Supertest je přitom sdružení úplně normálních hráčů (nikoli expertů na testování nebo herních profesionálů), kteří testují různé části nových funkcí a obsahu. Teoreticky jsou všichni vázáni smlouvou o mlčenlivosti, ale o tom, jak se to dodržuje, se můžete přesvědčit i na našem webu. Supertest funguje výhradně na ruském serveru, byl dříve i v Evropě, ale WG ho po sérii úniků zavřel s naivní představou, že jim zabrání.

Tento post na oficiálním fóru (na jeho … ehm, ehm … „uzavřené“ části pro supertestery) ukazuje, jaké mají jednotliví hráči winrate, resp. kolik hráčů má jakou úspěšnost. Jak vidíte, je celkem 629 supertesterů (což je podle mě zoufale málo na to, aby se něco skutečně otestovalo, ale zoufale hodně na to, aby nebyly žádné úniky – pozn. carramba66), přičemž nějčastější procento výher je 52% – 53%. Hráč, který daný post na fórum vložil, Marokko, je vedoucí supertestu.

Zdroj: http://ritastatusreport.blogspot.cz/2015/05/supertest-statistics.html

Napsal carramba66

Zakladatel WoT.cz, tvůrce série recenzí a komentovaných replayů na YouTube, šéfredaktor magazínu Deník Nooba. Autor sbírky pro válečné veterány.

18 komentářů k “Statistiky supertesterů”

 1. beroun napsal:

  A jak se vlastně ti supertestři vybírají?

  • carramba66 napsal:

   Na ruském fóru se můžeš přihlásit (pokud máš v Rusku účet) a oni to pak posoudí. Samozřejmě ale na kupu přihlášek je minimum vybraných.

 2. RockefellerCZE napsal:

  No ty podmínky musí bejt hrozný, už ve World of Warships, kde jsem alpha tester jsem musel souhlasit s tunou podmínek o mlčenlivosti atd… :) Co teprve tenhle vyšší level 😀

  • Eugenio napsal:

   Mi povídej 😀

   Jako já hrál alfu i ve Warplanes a než mě vybrali, tak jsem čekal půl roku skoro…

   Poté jsem měl možnost vidět jak celou myšlenku hry poslali do (k)olen

 3. SurreyCZ napsal:

  Carrambo, když už vidím něco o T-44-122, v Tank Inspector je ISU-130, co to je? V bitvě jsem to nikdy neviděl.

  • hoholu napsal:

   T-44-122 = T-44 s topovym delem IS
   ISU-130 je asi isu s delem SU-100Y

   • SurreyCZ napsal:

    Já se ale ptal, co je ten tank zač 😀

    A není to dělo z SU-100Y, už jen podle tvaru a délky.

  • Johny napsal:

   ISU-130 je tank pro moderátory a má dělo z IS ( 175pen 390dmg)

  • david_ryger napsal:

   Ruský hrač Jove delal video o tom isu je to tier VIII a orej je to slabý ale dělo z isk to fakt nema as tak slabí to není.

 4. hb74 napsal:

  carrambo, co přesně obnáší definice winrate? Já měl za to, že je to počet vyhraných bitev k celkovému počtu. Ale proč je průměr posazený okolo 52%. Já bych čekal okolo 48 – 49 % , když k tomu připočtu i remízi. Nebo se to hry započítavaj i boti, který nesou ten trpký úděl proher? hb

  • beroun napsal:

   Prostě jsou supertestři o trošku výš než průměr, ale právě že skoro v tom není rozdíl, vętšina nejsou žádní skilleři… dokonce i já mám 54% a to jsem docela červenej

   • hb74 napsal:

    jasný, to je statistika z normálního hraní. Já jsem pochopil, že je to statistika z toho testu, sorry a dík HB

 5. feri napsal:

  no, neviem, ja som z matematiky nemal nikdy zle znamky, ale tomuto akosi nerozumiem – ako moze mat 93% hracov zo vsetkych win rate cez 50%? to by museli vsetci vacsinou vyhravat, kto je potom v porazenom time? jedine, ze zvysnych 7% hracov ma odohratych mnohonasobne viac hier ako ti ostatni…

  • Karaya12 napsal:

   To nejsou procenta, ale počty hráčů.

   • feri napsal:

    pozri si graf. (31+16)/629=7% hracov DO 50% win rate.

    • Karaya12 napsal:

     Jj, máš pravdu. Mě zmátl ten nejvyšší sloupec :-) Ale jinak to je tak, že je to jen vzorek hráčů a procenta jsou z publicu, jak píše kolega pode mnou.

  • HunnterKiller napsal:

   Protože ty procenta asi nenahráli přímo na supertestu, ale na publicu.