Speciální WG stream: Maüschen odložen

Ve středu se konal speciální stream s několika vývojáři společnosti Wargaming (samozřejmě v Rusku, u nás se nikdy takové věci nedočkáme). Padlo v něm několik velmi zajmavých věcí. Z nejdůležitějších zmiňme například definitivní odložení „ad acta“ devítkové německé heavyny Mäuschen, která měla nahradit VK4502B. Totéž už oficiálně potkalo i hromadný nerf penetrací, nad nímž se povede další diskuze, ale jeho implementace je nyní spíše ve stádiu velké a vzdálené teorie.

– nerf penetrací nyní nebude, vývoj bude rozmýšlet, co s ním dále
– KV-2 v HD, které bylo zveřejněno na internetu, je fake
– prohození FV4202 za jiný tank bude ještě letos
– VK4502B zůstane ve hře (v současné verzi), Mäuschen byl odložen
– sedmičkový premiák VK4502B7 nyní do hry nepřijde
– vývojáři experimentují s příjmy; například testují variantu, při které byste v módu Nadvláda nemohli prodělat
– vývoj nyní pracuje také na tom, aby hráči mohli snadněji měnit mail, pod kterým se registrovali
– mód Historické bitvy se vrátí se speciálními mapami; přepracování bude velmi hluboké
– artilerie nebude ze hry odstraněna, ale chystá se její další hromadný rebalanc
– během výročí Wargamingu bude v Rusku pro hráče připravena řada dárků (je na WG EU, jestli to bude i u nás)
– Kanonenjagdpanzer nahradí v eshopu Jagdtiger 8.8cm PaK 43 L/71; majitelé JT88 se ale nemusí bát, stroj jim zůstane, jen už nepůjde dál koupit
– Otázka: „Moderní tanky?“ Odpověď: „Ehm, ehm…“ (už cca rok a půl se spekuluje o tom, že Wargaming potají pracuje na hře s moderními tanky – pozn. carramba66)
– tráva a stromy budou přepracovány
– M56 Scorpion byl prozatím odložen
– do hry přijde československá větev; nejbližšími větvemi ve hře budou československé a švédské tanky
– do hry bude brzy implementován Sturmtiger, jako součást PvE módu, nebo nějakého zábavného módu na léto
– nebude amnestie na permabany
– ještě nebylo rozhodnuto, jakým způsobem bude do hry vložena BT-7A

Zdroj: http://ritastatusreport.blogspot.cz/2015/07/tank-wednesday-stream-q.html

Napsal carramba66

Zakladatel WoT.cz, tvůrce série recenzí a komentovaných replayů na YouTube, šéfredaktor magazínu Deník Nooba. Autor sbírky pro válečné veterány.

33 komentářů k “Speciální WG stream: Maüschen odložen”

 1. dabler napsal:

  je na WG EU, jestli to bude i u nás. Tak ten byl dobrej 😀

 2. M7M57 napsal:

  – nebude amnestie na permabany
  :O To aj niekto v tejto hre dostal ? Warpack je predsa povolený :)

  • MlaW napsal:

   Taky by mě zajímalo co musí člověk v té hře udělat, aby ho zabanovali.

   Za dobu co hraju, jsem v afektu vypustil tolik urážek (a to i rasistického charakteru), nadávek, oplzlostí, humusáren a já nevím čeho ještě. A z toho jsem měl tolik reportů (často mi bylo vyhrožováno i posláním screenů a replaye do WG) a stejně se mi nikdy nic nestalo.

   Asi ten nejhorší prohřešek (a s tím i související trest – první a poslední) jsem zažil, když jsem před zhruba dvěma lety během debaty s pracovníkem WG, který psal ve hře něco v ruštině – začal jsem mu nadávat, ať píše anglicky, nebo česky, protože je ruština jazyk dementů. Na to mi odpověděl ať nejsem drzej, nebo že mě přísně potrestá.
   Já mu na to (v angličtině) odepsal: „tvoje komoušská matka kouří č*ráky na autobusové zastávce u Petrohradu“.
   No a jaký jsem z toho měl trest? – Týdenní zablokování jakékoliv komunikace ve hře (chat, voicechat, dokonce jsem ani nemohl používat výstrahy na minimapě). Nic víc.
   Na jednu stranu je hezké že nikomu nic moc nehrozí (potřebují peníze a já tehdy do WoT nějakou tu korunu investoval), oni si raději nechají srát na hlavu…

   • Ondrysman napsal:

    Ty jsi typek kamo XD

   • KQKUB napsal:

    Sakris chlape ja sa z teba poseriemXD

   • DrRiver napsal:

    No kámo, znám to, taky jsem horká hlava a nadávek jsem do chatu pustil spoustu, nicméně chatban jsem ještě nedostal, ale na RU serveru proti tomuhle už dost bojují..
    Nedávno tu byl článek o tom, jak hráč dostal ban na základě reportů za to že je v klanu FAME a jen tak mimochodem na supportu se žádné spravedlnosti nedovolal.
    Mimo to na přelomu minulého a tohoto týdne proběhla vlna banů, která postihla stovky lidí, vtip je v tom, že všem přišel mail, že dostali 14-ti denní ban (a poslední výstrahu před permanentním banem) za to, že používají bota, makra, nebo jsou v bitvách AFK, jenže to byla naprostá hloupost, postižení byli napříč celou Evropou od rajčátek po fialky, aktivní i neaktivní a hráči s módy i bez módů.. Nikdo nevěděl, co tyto lidi spojuje a ani nechápali za co ten ban konkrétně je .. Samozřejmě to mělo za následek spoustu ticketů na support, odkud chodila stále tatáž strojová odpověď, že bylo porušeno pravidlo 4.06. Mimochodem v češtině chodili odpovědi i od zahraničních supporťáků. Nakonec, po pěti dnech, se všechno vyřešilo, když všem poškozeným přišel mail a na WG fóru byla vyvěšena oficiální omluva, že se jednalo o technickou chybu, účty byly odemčeny a proběhla i nějaká kompenzace, to se dá říct, že je všechno v pořádku , vznikla chyba(může se stát), WG ji prošetřil, přiznal a omluvil se, nicméně se opět potvrdilo, jak nevyhovující je podpora (nemyslím tím jednotlivé lidi), neboť ještě pár hodin před tou omluvou stále rozesílali „porušil jste pravidla a byl potrestán, rozhodnutí je nezvratné“, pravděpodobně mají nějakou směrnici, která jim toto nařizuje, ale to jim nemohl někdo říct, dočasně teď posílejte něco ve smyslu „celá věc se vyšetřuje“ ?? Ale hlavní pointa je v tom, že se prostě nemáš kam proti trestu odvolat, tentokrát to nakonec dobře dopadlo, protože se jednalo o spoustu lidí, ale co když se příště bude jednat o jednotlivce ?? Tím se nikdo zabývat nebude, rozhodně ne podpora …

   • Honza napsal:

    A to se tím jako chlubíš?Ty bys s takovou konverzací neměl být puštěn mezi lidi.Doufám Carrambo,že tento příspěvek odstraníte.Je mi z tohoto typka špatně.

   • F1ghter4ever napsal:

    you made my day man 😀

   • _richard15_ napsal:

    No mňa drbne XD 😀

  • Lasman67 napsal:

   neviem ako je to s inymi vecami ale poznam hraca ktory dostal permaban. Svojho casu zaplatil pozicanou kreditkou. Kreditka sa po case ocitla na dakom blackliste prislusnej banky za podozrive operacie cez internet. No a chalan dostal vyzvu nech posle obrazok kreditky ze s nou moze operovat alebo ma po ptakach. Tak mal po ptakach.

 3. standa napsal:

  můžu se zeptat ty státy u kannonejagdpanzra sou konečně že nebude mít ani 200 pene AP?

 4. HunterMajkl napsal:

  Kdy přesně má Wargaming to výročí?

 5. Warysada napsal:

  teď odběhnu od tématu ale píšete tu dva hráči nademnou – z toho co píšete je vidět že tuto hru hrajete déle a nejste žádní nobáčci. Jste horké hlavy a píšete hodně nadávek… Chlapi já sám když jsem sebevíce naštvanej tak nikdy nic nepíšu, měl jsem obrovskej problém naučit klan že při bitvách ať už v rotě nebo odřadech nebo kdekoli budu psát jen já a nikdo jiný protože každeý psal když nás tým nasral noob a spoustu dalších nadávek a mně z toho bylo zle ať jsme vyhráli nebo prohráli hned v chatu jsme se začali nadávat noob, gold noob a spoustu dalších nadávek je jedno kdo to začne stačí aby někdo napsal noob a rozběhne se vlna. Naučil jsem 30 lidí přestat psát a ignorovat když nám někdo něco napíše. Je nám lépe už nekazíme tuhle hru tímhle chováním a je to fakt hnus co šechno padá za nadávky během hry. Každý kdo takhle nadává akorát potápí komunitu těch slušnejch hráčů. Plníme si tu vlastní žumpu která má nějaký strop a já bych byl moc rád kdyby WG zakročilo a zakázalo psát do bitev. Já nevidím jedinou pozitivní věc proč při bitvě někomu psát? v četě je to něco jiného tam si asi takhle nenadáváte s kamarádem ale proč je povoleno psát všem z týmu? Nebo úplně všem? Je mi z toho zle zapnete bitvu a první co vydíte v chatu je OMG my team is fucking noob. A tomuhle my říkáme komunita? Je to sr*čka a né komunita!

  • Saloth_Sar napsal:

   Přesně tak. Já jsem si zase kvůli podobným ubožákům vypnul chat (jde to tedy jen na publicu), protože nemám rád, když nějaký takový ubožák dělá ramena v bezpečí kdesi daleko za PC. Chtěl bych většinu těchto ubožáků vidět, jestli by mi podobné věci řekli do očí (doporučil bych jim dobrého zubaře).

   • GhostInTheFog_CZ napsal:

    Přesně moje řeč
    Sam od sebe tyhle nadávky nepíšu, ale kdyz mi někdo neco napíše tak to jeho jméno dam do klanoveho chatu a je vystaráno, protože mame 99 lidi 😀

    • Warysada napsal:

     to jsi teda fakt borec. Člověk kterej to má v hlavě v pořádku to ignoruje, proč to taky neignoruješ. Když ti někdo něco napíše, řekni si o něm třeba, já nevím že jeho IQ je 0 a ty máš daleko větší IQ, na to aby si přešel to že někdo neznámý, kdo tě vůbec nezná ti zanadává nebo ne? Kdyby tuhle metodu jako ty dělali všichni, představ si jak by WoT vypadalo….

   • DrRiver napsal:

    Tak hlavně, že teď sám neděláš to samé…

    • Saloth_Sar napsal:

     …to bych neřekl, nesnažím se někoho konkrétního urazit…

     • DrRiver napsal:

      Ale tak píšeš, jak opovrhuješ internetovejma silákama a pak tu doporučuješ zubaře, podle mě je jedno, že jakoby všeobecně..

  • marhi napsal:

   Mám to podobné,
   Naštěstí… jsem byl na dovolené,
   Střílím arty pro prdel nemá je rád, topím se když to jde do kytek anebo ztráta času. Jelikož hraju public tak vím, že je to už jen čistý deathmatch ať se to někomu líbí či ne. Používám mody ale neuznávám auto aim a jiné takovéhle fičury. Spíše jen zaměřovač a ikonky na tanky.
   A rada na závěr. Nic převratného vypnout chat, vypnout všecko a mám svůj klid. Škoda jen že nejde vypnout to klikání do mapy.
   Jo a banánů jsem už pozbíral hafo. Ale je to holt ruská hra a tam je takový specifický přístup.

   • Corwin22_CZ napsal:

    “ topím se když to jde do kytek anebo ztráta času“
    Zbabělče. A ještě se chlub… :-/

 6. andys4589 napsal:

  Proč se Sturmtiger nepřidá do hry jako artyna třeba míto G.W E 100 (pokud je vymyšlený)???

 7. DrRiver napsal:

  V CW ani odřadech se taky nevyjadřuju, tam je to věc každýho týmu co si dělá.. Ale na publicu? Kde se 12 tanků rozjede jednou cestou, ty jim klikáš, aby jim došlo, že je potřeba ošéfovat taky jinej prostor, ale oni přesto jedou dál, pač nesledujou minimapu, v trojnásobný přesile se nechaj rozstřílet od čtyř nepřátel během prvních třech minut, to je pak ta hra fakt hrozná zábava.. Nebo, když se plnej tank schovává, aby náhodou nedostal hit, nechá chcípnout všechny spojence, co jsou na ránu a pak samozřejmě sám proti více nepřátelům nemá vůbec šanci.. to mě pak prostě nasere, takhle prohrát vyhranou bitvu a někde si musim ulevit 😉
  Nicméně, zkoušel jsem, jak dlouho vydržím hrát slušně a bylo to asi měsíc, než se to ve mě nakumulovalo.. pak už je to jako droga, uděláš to jednou a pak už ti to je jedno a děláš to furt a furt..

 8. kubis213 napsal:

  Takže bude čs. větev nebo celý strom?

 9. Peschoss napsal:

  Proč rebalanc artyn? Vždy platí heslo, že jen noob se nechá trefit od artyny, protože na každé mapě je x desítek míst kam se schovat 😀

  • kingofbots napsal:

   Konečně se sra.kám v rohu utne tipec,doufám…

 10. mys3544 napsal:

  Sturmtiger :O :O :O

 11. Buldozer napsal:

  Podle nejnovějších zpráv výměna VK4502B není zažehnána, co se však ví, nebude to v 9.9 a podle všeho ani v dalším patchi. Prozatím byla výměna pouze odložena, nikoliv zrušena. V současné době je několik variant řešení zda, kdy a čím ji nahradit. Rozhodnutí dle vývojářů padne v nejbližších dnech a je velmi pravděpodobné, že k výměně za nějaký tank skutečně dojde.