Škoda T 40 wallpaper

Jeden ze čtenářů WoT.cz, winetach, vytvořil na základě zveřejněných screenshotů nového československého premium tanku a chystané československé mapy pěkný wallpaper, který kombinuje obě naše stopy ve World of Tanks.

Základní verze:

Menší rozlišení s filtrem:

Napsal Redakce WoT.cz

Redakce WoT.cz čítá proměnlivě zhruba šest až osm lidí. Šéfredaktorem je Kirukato, carramba66 mu stále ještě pomáhá, než se z WoT.cz stáhne kompletně. WittmanSVK a vlodek73 překládají hlavní QA. O WoT Konzole píše taťka Martin. O novinky z War Thunder se stará Onovo.

23 komentářů k “Škoda T 40 wallpaper”

 1. G_NEXUS napsal:

  Velmi pěkná práce, klobouk dolů

 2. mikesovci napsal:

  Moc hezký wallpaper :)

 3. Skreder_cz napsal:

  Oujee

 4. mzilla napsal:

  Dobrá tapeta ☺

 5. eVisualCZ napsal:

  Good job!!!

  Hned si to vyměním za AMX 50 100, která mi teď zdobí můj PC.

 6. Tomason51 napsal:

  Super práce, už je na ploše

 7. JH napsal:

  Pěkné,pěkné. Solidní práce. :-)

 8. Maca2661 napsal:

  díky už je na ploše.

 9. TH3_CATALYST napsal:

  Ta tapeta je naprosto skvělá. Mnohem lepší než ta kterou WG vyplodil na srpen.

 10. Ashadak napsal:

  JJ moc pěkná tapeta. Také na ploše 😉

 11. Makavali napsal:

  vždyt má tu vlajku na píču

 12. Mossback napsal:

  Znaky na československých tancích
  Po zveřejnění screenshotů středního tanku Škoda T 40 se na internetu rozproudila debata o tom, zda je prezentovaná varianta československých znaků (s modrým klínem směřujícím dolů a červeným polem vždy vpravo) „správně“ nebo „špatně“. Není pak žádným překvapením, že vzhledem k netradiční podobě znaku se většina lidí domnívá, že se ve hře objeví znak zcela fiktivní nebo historicky jen minimálně používaný.
  Začněme ale popořadě. Wargaming mohl při hledání vhodných československých znaků vycházet ze čtyř období historie československých tankových sil: 1) první republika (1918-1938), 2) zahraniční odboj – na Západě, 3) zahraniční odboj – na Východě, 3) poválečné Československo (od r. 1945).
  1) první republika (1918-1938)
  Armáda první republiky používala na svých obrněných vozidlech jako rozlišovací prostředek charakteristickou trojbarevnou kamufláž. Československé vlajky se objevily pouze na některých obrněných automobilech (PA-I nebo PA-II Želva) v podobě plechových praporků na krátké žerdi na kapotách.
  http://obrnence.wbs.cz/znaky/zelva.jpg
  Ani nejpočetnější tanky čs. armády LT vz. 35 nenesly kromě evidenčních čísel žádné další označení. Výjimkou bylo teoreticky taktické označení používané od roku 1936/1937 při některých cvičeních (tankovým jednotkám byly přiděleny určité barvy a obrazce aplikované na boční stanu věží), ale k jeho všeobecnému rozšíření nedošlo ani během mobilizace v září 1938.
  http://obrnence.wbs.cz/znaky/taktika.jpg
  Jak je tedy vidět, období první republiky nemohlo přinést žádný smysluplný návrh na označení vozidel ve hře československým znakem či vlajkou.
  2) zahraniční odboj – na Západě
  Střední tanky Cromwell ze stavu ČSOB (Československá samostatná obrněná brigáda) byly označeny spojeneckou bílou hvězdou, znakem jednotky vpředu, bílým terčem s písmeny ČS na zádi a dalším značením.
  http://obrnence.wbs.cz/znaky/cromwell.jpg
  Několik tanků si opatřily také čs. jednotky v Africe, které z vlastní iniciativy svépomocí opravili poškozené a opuštěné spojenecké i nepřátelské tanky. Na snímku je tank Valentine se znakem v podstatě shodným se znakem použitým ve hře.
  http://obrnence.wbs.cz/znaky/valentine.jpg
  3) zahraniční odboj – na Východě
  Českoslovenští tankisté na východní frontě pochopitelně používali sovětské tanky, které u Rusů jezdily většinou pouze v základní kamufláži, tedy bez rudých hvězd jako ve WoT, ale poměrně časté byly různé nápisy povzbuzující bojovou morálku („Za Stalina“ apod.). Výše uvedené platilo i pro naše tankisty, což dokládají známé nápisy jako LIDICE, ŽIŽKA nebo OTAKAR JAROŠ.
  http://obrnence.wbs.cz/znaky/zizka.jpg
  Pokud byl na tancích vůbec použitý nějaký znak, jednalo se o nám již známý znak z WoT, který byl nakonec aplikován takřka masově – mj. kvůli jednotnosti vzhledu na přehlídkách.
  http://obrnence.wbs.cz/znaky/prehlidka_t-34.jpg
  http://obrnence.wbs.cz/znaky/is-2.jpg
  3) poválečné Československo (od r. 1945)
  Osvobozené Československo používalo obrněná vozidla z kořisti po německé armádě, dále pak tanky ČSOB a techniku jednotek z SSSR. Cromwelly nějakou dobu stále nesly bílé spojenecké hvězdy, ale ty byly postupně zamalovány. Tanky sovětského původu již byly standardně označeny kruhovým znakem s modrým klínem směřujícím dolů a červeným polem vpravo.
  http://obrnence.wbs.cz/znaky/t-34.jpg
  Lehké tanky vz. 38, resp. PzKpfw 38 (t), zavedené do výzbroje poválečné armády jako LT-38/37, dostaly na boky věží obdélníkové čs. vlajky, podobně jako bývalé německé polopásy (na fotografii je HKL 6p).
  http://obrnence.wbs.cz/znaky/lt_38.jpg
  http://obrnence.wbs.cz/znaky/polopas.jpg
  Velký počet dalších provozovaných typů vozidel (např. Hetzer aka SD 75/39-44) však žádné označení v podobě československých znaků či vlajek nenesl. Lze tedy konstatovat, že v poválečné armádě byl ve 40. a 50. letech nejrozšířenějším znakem vycházejícím z čs. symbolů (v našem případě vlajky) ten, pro který se rozhodl i Wargaming, přičemž místo druhé obsadil méně rozšířený obdélníkový prapor.
  Popsaný stav platil až do přelomu let 1962 a 1963, kdy bylo zavedeno oficiální označení všech vozidel ČSLA kruhovým znakem, obdobným jako na letadlech (na nich byl již od roku 1926), ale v menším provedení, které se používá i v současnosti takřka beze změny v Armádě České republiky.
  http://obrnence.wbs.cz/znaky/t-72m4cz.jpg
  Výsledná podoba československého znaku použitá ve World of Tanks je sice pro většinu hráčů pravděpodobně neznámá, nicméně historicky se jedná o nejrozšířenější aplikaci čs. vlajky na obrněné technice do zavedení dodnes používaných rozlišovacích znaků na počátku 60. let.

  Zdroje:
  Československá obrněná vozidla 1918-1948 (Vladimír Francev, Charles K. Kliment)
  Obrněná technika 5 (Ivo Pejčoch, Oldřich Pejs)
  Československé tankové síly 1945-1992 (Vladimír Francev)
  http://wio.ru/tank/sov-cz.htm

  • J.B. napsal:

   Pěkná práce, palec nahoru.

   • Mossback napsal:

    Dík za pochvalu, bohužel si to většina lidí nadávajících na „špatné“ znaky asi nepřečte… Možná je to troufalost, ale tímto bych chtěl poprosit adminy těchto stránek – nešel by můj příspěvek zveřejnit jako článek tady na wot.cz? Ať se všichni pořád nerozčilují, že to je špatně… 😀

    • tatka Martin (xbox) napsal:

     Pěkně sepasný, ale stále je ten znak pouze improvizace vojáků a ne nic oficiálního. Já osobně bych byl pro označení, které se použává od 60. let dodnes.

     • Mossback napsal:

      Já nevím, podle mě se označení ze 60. let na tanky 30. až 50. let nehodí, ale zase musím uznat, že vzhledově by se mi zamlouvalo víc… Každopádně bych neřekl, že ten znak je improvizace – už v polovině roku 1945 (ne-li dříve) ho měly desítky tanků T-34/85 a několik IS-2. A vzhled byl jednotný, takže musel být nanášen spolu s dalším označením (např. na „téčkách“ znakem útočné vozby vedle kruhové vlajky) podle nějakého rozkazu nebo směrnice.
      http://obrnence.wbs.cz/znaky/prehlidka_t-34.jpg
      http://obrnence.wbs.cz/znaky/is-2.jpg

  • carramba66 napsal:

   Tohle je taky špatně, ve skutečnosti má být každá výseč stejně velká. Tohle je klasická vlajka a z ní vyseknuto kolečko, ale tak ti vyjde modrá menší.

 13. tenzo napsal:

  Dobrá práce. +1

  Uz mam skoro vyjezdenych 300k free xp, jen mise na ceske buchty (htc) nejdou :-(

 14. PIER_HELVET napsal:

  Ten znak mi trha oci.

 15. PIER_HELVET napsal:

  cs.m.wikipedia.org/wiki/St%C3%A1tn%C3%AD_znak_Slovenska

 16. Duffys napsal:

  škoda t 40 spatřen in game, chcete screeny? nevím, jak Vás kontaktovat 😉