Škoda T 40 byla spatřena na EU serveru

Je to tu, Škoda T 40, československý premium tank 6. úrovně už krouží po evropských bojištích. Máme pro vás její screenshot přímo z bitvy. Potkali jste ji také? Dejte nám o tom vědět!

Zde je už sice zničená, ale i tak je to doklad, že s ní testeři po EU serveru jezdí.

Za info a screenshot děkujeme hráči SASminimalis.

Napsal Redakce WoT.cz

Redakce WoT.cz čítá proměnlivě zhruba šest až osm lidí. Šéfredaktorem je Kirukato, carramba66 mu stále ještě pomáhá, než se z WoT.cz stáhne kompletně. WittmanSVK a vlodek73 překládají hlavní QA. O WoT Konzole píše taťka Martin. O novinky z War Thunder se stará Onovo.

79 komentářů k “Škoda T 40 byla spatřena na EU serveru”

 1. Fluttershy_pony_ napsal:

  Tvl ale ta vlajka 😀

 2. Discaver napsal:

  škoda 40x že jsem ho neviděl

 3. Pet424 napsal:

  v čem je ten tank dobrej mimo to že je československej?

  • SuperRAPIT napsal:

   Dobrá mobilita. Dobrý kanon. 2 Hlavní aspekty v dnešním randomu.

 4. Lolek LOL napsal:

  nejde o nic jinýho, jak s tebe vytáhnout prachy….

  • saturn897 napsal:

   Jaaaaasněěěěěěěěěěěěěě….vlastně celý ČSR strom je udělaný jen pro to aby WG vytýhlo z čechů a slováků prachy……
   Místo toho, aby jsi byl rád. tak ihned zase tady šíříš takový posty….když to nechceš, nekupuj to….

  • Buldozer napsal:

   Nekupuj a pusť si Bolka, když jsi Lolek tak budete kompletní. A hlavně, Bolek a Lolek se dá stáhnout zadarmo … :) :) :) ty jeden Lolku

  • vrtule1892 napsal:

   Lolek LOL: a co sis myslel? Že je WG charitativní organizace? :-) :-) :-)

 5. Jahi napsal:

  Všimnul si někdo že v seznamu tanků není Š ale taková ta kostička? :)

  • Mzilla napsal:

   jop

  • carramba66 napsal:

   Jj, ale to muže být použitím XVM …

  • franta napsal:

   To bude diakritikou (ě,š,č,ř,ž,ý,á,í,é a pod.)

  • Adoleho napsal:

   ano ale to mne píše aj na telefone lebo tam mam nastavenú angličtinu( len pri kontaktoch zo starej SIMky)

 6. marhi napsal:

  Tedy jako super, ale že je tam otočenej znak to už nikomu neva.

  • Timerone napsal:

   Omg

  • Minuette napsal:

   Protože otočenej není,autoři vycházeli z téhle http://i58.tinypic.com/2rg1kc7.jpg historické fotky

   • Buldozer napsal:

    Jenže jim zatím nikdo nevysvětlil, že se jednalo o označení tanku POUZE pro přehlídku v roce 1945! Nikdy jindy se to tak nepoužívalo, tedy alespoň neznám žádnou fotku prokazující opak :)

    • pxd napsal:

     Fotek je víc a existuje minimálně jedna fotka z Afriky, kde je znak použit stejně.
     http://wio.ru/tank/sov-cz.htm

     • Buldozer napsal:

      Ano to existuje, problém je v tom, že se nejdná o výsostné označení vozidla v pravém slova smyslu, to bylo zavedeno opravdu až poměrně dlouho po válce. Tu fotka z Afriky znám, ale tam jde o symbol, že v tanku bojují čechoslováci, nikoliv o výsostné označení jako takové. A ty další jsou z přehlídky po válce, s výjimkou tanku Žižka, ale i na něm označení vzniklo pouze pro propagační účely, na strojích v boji použito nebylo. Proto jsem to napsal tak, jak jsem to napsal – žádné výsostné označení u čs armády v té době nebylo používáno, a pokud tak pouze pro přehlídku v roce 1945, to je do současné doby historický fakt.

     • pxd napsal:

      V tom máš naprostou pravdu, historicky správně by tam něměl být vůbec. Jenomže WG chce použít nějaký znak a já v tom nenajdu odpověď na otázku:
      Jaký výsostný znak použít pro tankovou techniku z období první republiky, nebo 2. sv. války?
      Proto hájím toto označení, přestože bylo použité spíše vyjímečně. Už jen z respektu před lidmi, kteří v těchto tancích opravdu bojovali a takhle znak použili, pokud chtěli poukázat na svou státní příslušnost.

     • Buldozer napsal:

      Pokud na to pohlížíš takto, nezbývá než souhlasit. Tohle je docela dobrý názor, mě to nenapadlo na to takto pohlížet, a myslím, že by to bylo rozumné a přijatelné vysvětlení pro všechny.

   • Austrach napsal:

    Na té fotce se zdá být ta vana u té T 34-85 hodně malá a ty pásy taky dost nízké. Nezdá se vám ?

 7. marhi napsal:

  Á to už se řešilo, nějakej pablb si to namaluje špatně na tank a hned se to bere za jasnou věc.
  To kulatý se nazývá kokarda a už za první republiky se používala na letadlech. Potažmo jsem ji viděl v muzeu i na spitovi.
  A otočená je proto že kdybys si s tím znakem pootočil aby to jako sedělo tak ti to nevyjde jelikož je prohozená bílá červená. Já to řeším tím znakem západních brigád. Jen mě to sere že si tohle rusák nezjistí.

  • Stinek napsal:

   Vzhledem k tomu, že jde o svislou vlajku, tak jsou barvy naprosto správně. Vlevo (hlavní strana) stříbrná (bílá) odpovídající barvě stříbrného lva (znaku Čech) a vpravo červená (vedlejší barva) odpovídající podkladu znaku.

   • marhi napsal:

    Vzhledem k tomu že je to kulatý tak je to prostě blbě. Bo my musela bejt obdélníková. Jiný tvar jiná pravidla.

    • Stinek napsal:

     Heraldická pravidla jsou jasná. Zajímalo by mě, z kterých pravidel čerpáš ty. Odkaz by nebyl?
     Nicméně nikde jsem ještě neviděl svislou kruhovou vlajku s bílou barvou vpravo. To vážně ne. Takže odkud ta jistota, že jsou barvy prohozené?

   • Buldozer napsal:

    Tak jestli kokardě – nebo česky znaku, říkáš vlajka……. Vlajka je to, co je zpravidla látkové (nebo z jiného obdobného materiálu) a pro nechápající může vlát ve větru. Zpravidla je vztyčena (vyvěšena) na stožáru nebo žerdi. Za určité situace se z vlajky může stát ještě maximálně prapor! To co vidíme na obrázku tanku, není látkové, tedy nermůže to být vlajka a neplatí tak pro to předpisy upravující vyvěšení nebo vztyčení vlajky. Zkrátka je to ZNAK či KOKARDA :)

    • Stinek napsal:

     Budiž, říkejme tomu jak chceš. Nicméně státní vlajka, státní znak a i ta kokarda vychází z heraldických pravidel. Pakliže bys chtěl mít kokardu s rovinou dotyku červeného a bílého klínu orientovanou vertikálně… Pak bílou barvu by napravo umístil jen absolutní ignorant.

     • Buldozer napsal:

      Ne, to nejde říkat tomu, jak chci já, ale takhle se to prostě jmenuje pravou terminologií. O státních symbolech a heraldice „nějaké malé“ znalosti mám, ale tobě doporučuji si přečíst něco o označování armádních letadel a vozidlech. Ne vždy je to podle heraldiky, a ne vždy to vychází z logiky věci. Jo, to je armáda, jedno je ale jisté, červená je vždy dole, a až na výjimky byl modrý klín vždy směřovaný dopředu po směru jízdy!

     • Stinek napsal:

      A kde je něco proti pravidlům heraldiky?
      O modrém klínu ve směru jízdy vím samozřejmě taky, ale to má své opodstatnění. Stejně jako jsou pravidla pro svislou vlajku visící kolmo k fasádě. Prakticky se tedy v tomto případě bílá objeví i vpravo.
      Ale pořád jsem neviděl jediný argument potvrzující úvodní slova marhi(ho): „A otočená je proto že kdybys si s tím znakem pootočil aby to jako sedělo tak ti to nevyjde jelikož je prohozená bílá červená“.
      Chceš tvrdit, že toto by bylo v pořádku? Opravdu? Nechám se rád poučit, protože nemám žádné informace o tom, že taková varianta by byla správná. Pokud je, tak budu velice rád za jakoukoliv informaci, která mě vyvede z omylu. Bez ironie!

      Vlajka vs kokarda… toto je už slovíčkaření, protože každému včetně tebe bylo jasné o čem mluvím. Jasně, chytl ses mé neznalosti, uznávám. Pokud bych se chtěl však hádat o nesmyslech tohoto typu, mohl bych namítnout, že vlajky nejsou pouze látkové. Ale o toto tu nejde.

      Nicméně k hlavnímu problému, kvůli kterému jsem reagoval na toto vlákno a budu reagovat i nadále, pokud bude někdo tvrdit, že otočení vodorovné vlajky/kokardy o 90 stupňů doprava je správné.

      A nejde mi ani o obhajobu svislé varianty kokardy, protože jsem původně taktéž očekával „klasickou“ variantu s modrým klínem vlevo, která by mi absolutně nevadila. Faktem je, že varianta uvedená Wargamingem se v historii ČS prostě a jednoduše objevila a to v období, z kterého pochází náš technologický strom. A proto jsem to dokázal skousnout.

     • Ki napsal:

      Bože Ty si jouda prostě když otočím o 90 tak logicky přehodím modrou dopředu bílou nahoru a červenou dole. Nebo ty jelito neumíš používat mozek je ten znak snad přibitý hřebíkem na středu aby se s nim točilo jak z ručičkama na hodinkách? Kua jak to dokázali namalovat na současné tanky i když jsou v armádě bezmozci tak ho asi na rozdíl od tebe mají. Pokud to ani teď tvoje hlava nepobrala tak je zbytečné tu s tebou diskutovat otočit o 90 tu totiž Buldozer myslí pouze modrým dopředu a ne otočit pouze o 90 pří nezměnění barev.

     • Tomfox napsal:

      Takze pane Stinek,
      prispevuji sem vic nez vyjmecne, ale Vase naprosta ignorace a neznalost herdiky (dokonce Ceske heraldiky!) mne dokopla Vam trochu, snad, rosirit obzor.

      Narodni vlajka: zkuste juknout treba sem… https://en.wikipedia.org/wiki/National_flag

      Kokarda: dovolil bych si to prelozit jako national mark, nebo national emblem, kouknete treba sem https://en.wikipedia.org/wiki/National_emblem, no a pak zjistite, ze obe jedno jsou.

      Co se tyce heraldiky nasi vlajky plati, ze vlajka je modrym k zerdi, cervena dole (jako kdyz tece krev) a bily (stribrny za 1. republiky) dil je nahore. https://en.wikipedia.org/wiki/Flag_of_the_Czech_Republic

      Pro visici vlajku vsak plati jine pravidlo (a pro naprosty blbce to uz dam raci v cestine): http://vlast.cz/vlajka-ceske-republiky/

      PS: Kdybyste nekdy si nebyli jisti tak kouknete na nase klanovy barvy, mame to tam spravne!!! (diky Hajis).

     • Tomfox napsal:

      Jo a omlouvam se, zapomnel jsem pripsat…
      Ve znaceni zejmena techniky a letadel za prvni republiky byl trochu chaos. Ve smyslu oznacovani vozidel, ne stabnich, prapornich, plukovnich… hierarchii. Kamarad, kterej to ma v maliku je ted vazne nemocen, takze nemohu slouzit presnymi udaji, nicmene jestli se z toho dostane, muzu z nej neco vytahnout, jestli je zajem.

     • Stinek napsal:

      Tomfox: Informace nejsou nikdy na škodu :)

      Ki: Co čekat jiného než urážky od hlupáka, který nerozumí ani psanému textu.

     • Stinek napsal:

      Tomfox: Vaše zpráva z 4:22 byla schválená až později. Reaguji tedy až teď :)

      Nevidím jediný fakt, který by poukazoval na to, že nemám pravdu. Naopak, vše potvrzuje, že mé znalosti o heraldice jsou správné. Tak jaká pak ignorace a neznalost? :) Prosím, jestli mě můžete upozornit na přesný odstavec, který poukazuje na moji neznalost a hloupost.
      Pokud si kdokoliv pozorně přečte, co jsem v tomto dlouhém a již i otravném vlákně psal, dojde k závěru, že mé závěry jsou pravdivé. Což hezky dokládají i Vaše odkazy.

      Jde o to, že hlavní barvou našeho státu je bílá/stříbrná (v heraldice, pokud se nepletu je to jedna a ta samá barva, stejně jako to je u žluté/zlaté). Tato barva je pro nás hlavní právě proto, že máme bílý/stříbrný znak.
      A tedy na vlajce, nebo kokardě vycházející z vlajkové předlohy musí být bílá vždy na té správné straně – nahoře nebo vlevo.

      Pokud se nepletu… Pakliže bychom byli arabové, došlo by ke změně a správné strany by byly nahoře a vpravo. A tak jsem pochopil úvodní příspěvek tohoto vlákna: „Pokud už svislá kokarda, tak bílá vpravo“.
      Ale s tímto já naprosto nemohu souhlasit! :)

      Tímto za mě ukončuji tuto únavnou diskuzi a přeji hezký den.

     • Buldozer napsal:

      Reagovat raději nebudu, ostatně udělali to za mě jiní a těm děkuji. Pouze konstatuji, že stále platí rčení: „Nejhorší věc na světě je srážka s arogantním, namyšleným a navíc věci neznalým blbcem.“. Bohužel jak je vidět, české školství jich produkuje čím dál více……

     • Stinek napsal:

      Bohužel kvůli urážkám musím reagovat ještě jednou:

      Je mi líto, že někteří pánové mají potřebu urážet lidi a jakmile mají jiný názor než dotyčný, pak označují právě dotyčné za idioty neznající problematiku. Možná by se to chtělo, ale prvně zamyslet o čem zde hovořím. Já na rozdíl od vás věřím, že vy ty znalosti máte (alespoň určité). Pouze se zde hádáte o správném použití emblému na armádní technice. Kdežto já o svislé variantě emblému.

      Naposled již nepoužiji svá vysvětlení, ale odkazy z webů:

      http://www.velebny.cz/zasady-pouzivani-statnich-symbolu
      25. Pro užití výsostného označení Armády České republiky (kruhový emblém) platí stejná pravidla jako pro používání státního praporu (viz pravidlo 13).
      13. … při svislém použití je klín nahoře a bílé pole heraldicky vpravo…

      http://www.mujstat.cz/velky_znak_cr.aspx
      Tedy to, co my vidíme při pohledu na štít například vlevo, je heraldicky vpravo…

      Státní vlajka, znak, emblém – vše má jasná a i docela jednoduchá pravidla pro pochopení. Jakékoliv zobrazení znaku, byť na první pohled špatné, má své logické vysvětlení. Vždy to vychází z logiky věci!

  • pxd napsal:

   Tenhle předpis platil v době 1. republiky, nebo za 2. světové války, že ho vytahuješ?

   • marhi napsal:

    Platí teď. Ty kulatý znaky se předtím nepoužívali na obrněnou techniku. Jen na letadla. Za mě když kulatej tak správně. Ale jsou dvě možnosti.
    Někdo udělá mod na otočení, anebo si tam dám ty znaky co už ve hře jsou.

    • pxd napsal:

     Že se nepoužívaly, tvrdíš ty. Že se použily, tvrdí fotky.
     Přeplácni si to čím chceš, já mám raději věci podle reality, než uměle vycucaný z neaktuálních (neaktuální v té době) vyhlášek.

     • Buldozer napsal:

      Tak to se pleteš, fotky s výjimkou této pro přehlídku nic takového do 50 let nepotvrzují! Označení pomocí znaku se na vojenské technice začalo používat až mnohem později.

     • pxd napsal:

      Nejsem si jistý, v čem bych se měl plést. Netvrdím, že takto použitý znak byl naprosto běžný a ani jsem to nepsal. Ale rozhodně neexistuje s tímto znakem pouze jedna fotka jediného tanku, viz:
      http://wio.ru/tank/sov-cz.htm

     • Buldozer napsal:

      Ano fotek je víc, už jsem na to o pár řádků výše odpovídal, ale všechny mají jedno společné, vznikly pro přehlídku, „žižka“ pro propagační účely a kokarda na tanku v Africe byla pouze symbolem, nikoliv označení, toho, že v tanku bojují čechoslováci. Kdyby to mělo být ve WoT podle historie, měli bychom tanky bez znaku a to by bylo špatně

   • Jirosi napsal:

    No ten obrazek je z prehlidky. Nikde jinde to znaceni neni jako officialni oznaceni jednotek.

    • marhi napsal:

     Přesněji jednalo se o přehlídku a v její rámci hoši oživili své stroje znakem.
     To značení těch kulatých mám pocit vešlo v platnost až někdy kolem r. 1960.
     Ale když pánovi stačí jedna fotka, a hnedle je to pravda proč ne. Ruskou trikoloru bys tam nechtěl soudruhu.

     • pxd napsal:

      Když dojdou argumenty, začne se s hanou a nadávkami? Jirosi alespoň rozumně argumentuje.
      Je mi milejší používat znak, který byť jen jednou použili lidé, kteří měli k této technice osobní vztah, než se bezhlavě řídit moderní příručkou.

      P.S. Bílou hvězdu, pokud se nepletu, zamítli kvůli už používané americké bílé hvězdě, což zní logicky.

   • Jirosi napsal:

    http://www.army.cz/images/id_11001_12000/11840/003.jpg

    Obrazek ze stejne prehlidky, celkme by mne zajimalo proc se nepouzil naky z techto znaku.

 8. Katalyzator napsal:

  Ako to, ze je nicena, to si kto rovolil toto jej urobit?! Na sibenicu s nim!

 9. Aba83 napsal:

  :)

 10. DoctorNo_CZ napsal:

  jak může bejt někdo takovej noob a hrát tank T-44???!!!

  • Buldozer napsal:

   Stejně tak, jako se někdo může takhle hloupě zeptat :)

  • Hunacam napsal:

   A co je ti sakra do toho že ten tank někdo hraje? Když ho to baví tak proč ne? Je to jeho rozhodnutí a nikdo, opakuji NIKDO mu do toho nemůže kecat.

  • Vajíčková pomazánka napsal:

   No předpokládám, že expil T-54, protože takovou plečku by jen tak for fun asi nikdo nehrál …

   • Rovano napsal:

    S T-44 jsem jezdil a je to v pohodě tank mimo public. Naopak jsem vždy nastřílel nejvíc HP z celého týmu. To že s ním neumíš, z toho nedělá špatnej tank.

   • twerk napsal:

    já teda rozhodně ano

  • marrekcz napsal:

   to je snad každého věc co hraje!! A ty mác co mluvit !!!!!

 11. LeToe napsal:

  Co je hlavně super, že se jedná o česko-slovenský strom a je tam ČESKÁ vlajka :) … na slováky se ****

  • Jirosi napsal:

   Kdyz uz je tam Ceskoslovenska vlajka, to jaksi existovala jeste pred ceskou republikou…

  • Buldozer napsal:

   Nepamatuji se, že by se na Slovensku, s výjimkou období Slovenského štátu, používalo za doby ČESKOSLOVENSKA jiné označení techniky než tehdejší ČESKOSLOVENSKÉ. To je že shodné se současným českým je úplně něco jiného.

 12. Vajíčková pomazánka napsal:

  Už tu sem delší dobu a musím říct, že někteří lidi mě začínaji fakt srát. Prvně, že přijde čs strom a všichni se nemůžou dočkat, pak, když už ví že přijde premiak, tak hned všichni říkaj, jak si ho koupí a jací to sou vlastenci a potom, když už znaj jeho parametry atd, tak tu začnou brečet, že je to jen proto aby z lidi vytahali prachy a rajčátka tu začnou brečet nad tím, jak na to nebude dát stabilizátor a že to jako goldy nebude mít apcr ale heaty, a jakej je to šit atd.. Mám pocit, že sem na wot.cz chodí z 70% hráči, kteří ty hře pořádně nerozumí, píšou tu hovna, a když přijde něco, na co čekám už minimálně přes rok, tak místo toho, aby byli rádi, tak tu začnou psát neskutečný sračky a brečet nad každou hovadinou, co se jim na těch tankách nelíbí. Nevím, jestli žili v představě, že naše tanky budou nejvíc dokonalý a brutálně OP, ale nad tímhle mě zůstává rozum stát. Pochybuju, že čs. strom bude někdy ve WT (WT nehraju a nevím, jestli je tam něco ve stylu wot – čs. prémiáky v německým stromě), Armored Warfare vidím maximálně na T-72M4CZ, ale upřímně tomu moc nevěřím. Když to tak vezmu, od doby kdy sem se o škodovce dozvěděl, mě bylo vcelku jedno jaká bude, protože hned jak bude na prodej, tak bude moje. Toť vše, vybrečel jsem se tu už dost ….

  • Jirosi napsal:

   Mozna to bude tim ze Cz-CK strom v danem obdobi neexituje. Cz-Sk ma vetsinu tanku uz ve hre davno.

  • Antinacista napsal:

   Heaty mají i nevýhody… ale zase – mám VK 30.02 D ,které má APCR ,penerace asi 175 a co proti is-3??

  • beroun napsal:

   Pravdu píšeš… co naděláš, nic. takový je život :)

   (it was so deep, já vím)

 13. Radegast napsal:

  ti co byli na vojne ví jak se toto oznacení používa.Tím pádem ví ,že tohle je špatně.Takže poměřovat pindíky si jděte jinde,

 14. Vernirek99 napsal:

  Proč má APCR když jste psali že bude mít HEAT?

 15. karlosak__cz napsal:

  zdravim vas zvanilove, místo aby jste se radovali ze budeme mit NASE tanky tady resite kokotiny 😀 mazejte platak do chatu na publik vy bando ubrecencu a neotravujte tady blbinama :-D, kdo to ma cele pak cist ?

 16. Labrador10 napsal:

  VYKASLITE SA NA TO JE TO UCET S 0 BITKAMI CIZE WG TESTER TO NENI HRAC

 17. bajnox napsal:

  jj,potkal sem ji taky :-)