Napsal carramba66

Zakladatel WoT.cz, tvůrce série recenzí a komentovaných replayů na YouTube, šéfredaktor magazínu Deník Nooba. Autor sbírky pro válečné veterány.

24 komentářů k “Schéma pancíře IS-5”

 1. brutoscz napsal:

  Přijdou mi ty ruské tanky už všechny stejné jak medka tak i heavyny..

  • Najlvin napsal:

   Svým způsobem jsou všechny tanky stejné – kola, pásy, vež, kanón… 😀 Ale dost srandy. Jestli ona ta podobnost nebude díky tomu, že ty tanky prostě pochází ze zhruba stejné doby. Konstruktéři neměli důvod něco výrazněji měnit, když tu měli osvědčené a válkou prověřené vzory. Nevím, co bys od těch tanků chtěl víc :-)

   • BrutosCZ napsal:

    tak když to jednou funguje proč to dělat znova s jiným názvem? :-)

    • Najlvin napsal:

     Pravda, ale tak postupně přicházely nové nápady a vylepšení, ať už přezbrojení na lepší kanón, lepší pancíř a další drobné úpravy. Nicméně základy zůstávaly stejný. Třeba IS- 3 má velkou slabinu na věži, kterou se evidentně IS-5 snaží odstranit. Ten vývoj zkrátka šel postupně a nlze čekat, že další řada tanků bude úplně jiná a revoluční než ta předchozí :-)

 2. marhi napsal:

  Bojím bojím. Ne opravdu nechápu ty reinkarnace různých typů a ty obavy. Ok tak to bude mít lauf, ovšem furt je to to samé. Velká rána , velmi sporná přesnost a typicky rusky op tank. Nechápu co všechny na tom vzrušuje. Dyk je to ruská hra. A tovarišti sou nej. Za transkripci se omlouvám, ale ze školy jsem už nějakej pátek a i tu azbuku jsem už pozapoměl. ..

  • Rasto napsal:

   Prestente s vaším OP ja mám WN8 1600 a nikdy mi ruské tanky OP neprišly.
   Tank je taký OP ako ho hráte KV-1 500Xp priemer SU-85 420Xp KV-1S 550Xp
   Je to o vašom skille necháš sa trafit ruským delom za 400 a plačes nedaj sa trafiť zahraj rozumom a nebueš plakať čo je OP a čo nie Wake Up

   • MrCokkie napsal:

    No , to že máte 1 600 WNko neznamená , že můžete posuzovat , co je OP a co není . Každý tank , každý národ ma své speciality , takže je v podstatě každý tank OP v situaci , kde ten druhý nevyniká .

    • Rasto napsal:

     Ved som to napísal 😀 a mojích 16 000 bitiek si myslím že môžem niečo povedať 😉

     • Oli napsal:

      WoTko je dost o štěstí a o RNG, samozřejmě skillem taky dost dotáhneš, ale neuděláš tím všechno. Díky tomu taky prakticky nemáš hráče, kterej by měl průměrnej WR přes 70%, protože se na tu hodnotu prostě nedostaneš. Osobně si myslím, že ruský tanky i přes svojí přesnost jsou OP. Však v CW se jezděj 140ky, v osmičkách máš univerzální IS-3 a T-54lt, akorát na šestkách máš do týmovejch her lepšího brita, amíka a číňana… (kalkuluju s tím, že na šestkách už se těžáci na vyšších úrovních prakticky nejezděj). Jinak IS-5 mám v garáži a je to hodně dobrej tank, ale rozhodně je horší než IS-3. Pocitově horší pancíř, menší pohyblivost, přesnost střelby, deprese děla. Jako pozitiva DPM a podle mě mírně lepší věž. OP je hlavně akorát ten credit income 😉

     • Oli napsal:

      A to můžu napsat jako hráč s 1600 WN8! 😀 😀

 3. wofer10 napsal:

  Rasto ruske takny su op ci sa ti to paci alebo nepaci

  • M7M57 napsal:

   T29 alebo T-67 niesú OP ?

   • MrCokkie napsal:

    Ultra-OP 😀

   • wofer10 napsal:

    ber to tak kolko tankov sa pouziva v cw npr nemeckych a kolko ruskych vzdy ma rus v dacom vyhdu

  • Buldozer napsal:

   V podstatě je OP každý tank, pokud jej ovládá hráč, který ví co dělá a v tom druhém sedí ňouma, nebo-li noob :) Dámy a pánové, paušalizovat, že americké, ruské nebo jiné tanky jsou OP je pěkná hovadina hodná noobů. Ano, je pár tanků co jsou stále ještě OP, jmenovat je nebudu, protože by jim hrozil nerf :) , ale IS-5 mezi OP stroje rozhodně patřit nebude. Pokud se pořádně podíváte, tak jak píše 66, je to ořezaná IS-3, nic víc.

 4. to bych nikdy ne napsal:

  IS, IS2, IS3 , IS4, IS5 , IS6, IS7, IS8, kolik těch josipů ještě bude?

  • hoholu napsal:

   zapomel jsi na IS 10(T-10) ktery ve hre je taky ale jako 110 😉

 5. gumimeda05 napsal:

  Ty čísla jsou počítány pod jakým úhlem jsou?

  • twentykiller napsal:

   Nemyslim si, podle mne jde jen o hrubou tloustku pancire, efektivni pancir bude o dost vetsi, napr u stiky tak 200 – 240mm

   • carramba66 napsal:

    Přesně tak, je to jen nominální tloušťka pancíře, jak se zobrazuje v garáži.

  • shd napsal:

   aj tak je to jedno kedz to bude s predu papier ako je paier IS-3 … ten tank ma ine prednosti … uvidi sa ako mu uskodi 0,44 delo oproti 0,4 u is-3.

 6. jh napsal:

  Správne to chápem, že horné rohy veže budú mať pancier len 102 mm?