Pracuje vývoj na maďarském premiáku?

Aktualizováno | Podle pozdějších vyjádření přímo z Minsku, je blueprint Turánu pouze vygooglovaný a neznamená, že by se ve hře měly maďarské tanky objevit.

Ruský Wargaming vydal video „Poka vse v tanke„, aby hráčům vysvětlil, jaké zdroje informací vývojáři používají, aby vytvořili co nejlepší, historicky nejvěrnější modely tanků. K překvapení všech se za slečnou, která postup vysvětluje, objevila v jednu chvíli jako ukázka typického blueprintu, historického nákresu, který firma používá, maďarský tank z 2. světové války „Turán“.

Turán je neoficiálním maďarským pokračovatelem našich tanků LT-35 a z nich odvozených středních tanků. A stejně jako v případě T-34/85 „Rudy“, polského premiáku, se spekulovalo, že jako malá kompenzace toho, že první evropské tanky (mimo hlavních národů), které se ve hře obejví, nebudou ani polské, ani italské nebo maďarské, ale československé stroje, do hry přijdou alespoň jednotlivé premium tanky těchto národů. Samozřejmě se však pohybujeme v rovině spekulací.

Zdroj: http://ritastatusreport.blogspot.cz/2015/04/hungarian-turan-premium-tank.html

Napsal carramba66

Zakladatel WoT.cz, tvůrce série recenzí a komentovaných replayů na YouTube, šéfredaktor magazínu Deník Nooba. Autor sbírky pro válečné veterány.

26 komentářů k “Pracuje vývoj na maďarském premiáku?”

 1. Mufl0nus napsal:

  To je to překvapení? 😀

  • Alko napsal:

   Taky by mě zajímalo kam zmizelo to překvápko. Máš k tomu něco Carranbo?

 2. veverkistanec napsal:

  No je to pořád lepší než ty polský krabice na pásech většinou osazený kulometem a někdy, světe div se, i dělem.

 3. Fear014 napsal:

  Tak krabice jsou ještě dobrý já počítám stím že polsko nasadí jízdu 😀

  • 12Stig12 napsal:

   poláci zaútočili na koních na pěchotu – ovšem potom potkali tanky => byl to útok na pěchotu ne na tanky

   • Karaya12 napsal:

    Je to tak. Ale mezi dětmi je to oblíbená pohádka, že Poláci jeli na koních proti tankům, tak ji rády používají. Stačí si o tom něco přečíst…

    • Fear014 napsal:

     mě je jasný, že poláci neútočili jízdou na tanky…. leda že by měli inteligenci houpacího koně, ale prostě mít jízdu v té době mi připadá celkem úsměvné 😀

     • PanzerArthur napsal:

      „..mít jízdu v té době mi připadá celkem úsměvné“ ..úsmevné? No asi o tom moc nevieš ako pozerám ..kavalériu v tom čase používala napr. aj Ruská armáda – Kozáci. A nech to znie niekomu akokoľvek neuveriteľne, tak začiatkom vojny bolo 80% wehrmachtu hipomobilného a v podstate sa tento stav nejako výrazne nezlepšil do konca vojny. Ak sa nepletiem, tak plne mobilná (transportéri, autá atď.) bola v tom čase iba Britská armáda….

   • harantd napsal:

    počuj ty asi nevieš o tom že aj kavaléria mala protitankové zbrane … rozne granáty a aj protitankové pušky

    • Karaya12 napsal:

     Jistěže, ale přímý boj proti tankům nebyl hlavní úkol kavalerie. V případě pěšího boje prosím.

   • carramba66 napsal:

    Vydali jsme o tom clanek v jednom z poslednich Deniku Nooba.

   • leon IV. napsal:

    Oni potkali tanky z toho divodu, ze nemecka pechota se dala na prekotny ustup pred kavalerii. Proste byli nemecti pesaci dost vystraseny:-D

 4. gastonerCZ napsal:

  Ahoj carambo jen sjem se tě chtěl zeptat jestli neuděláš nejaky shrnovací článek o těch československých tancích které budou přidány do hry.

 5. cvok_1 napsal:

  Včera jsem ve zpravodajství na ČT zaslechl, že největší „Tanková bitva na českém území“ se odehrála v prostoru současné obce Ořechov v okrese Brno-venkov. Bitva proběhla ve dnech 18.–24. dubna 1945. Kupodivu zde byly nasazeny jednotky Kozáků na koních, samozřejmě proti německé pěchotě.

  • Pepe285 napsal:

   pozor,při dotyku s nepřítelem většinou sesedali a šli si to vyřídit z vočí do vočí ručně,no akoraaad tam někde u Břeclavy po překročení řeky Moravy tak natrefili na ty panciiiře coš mělo fataalníí naasledky

 6. Polanora napsal:

  Útok polské jízdy proti tankum na začátku války je PRAVDA.

  Polský jezdec byl vybaven takzvanou protitankovou šavlí, která byla speciálně upravena pro boj s tanky, délka cca 3,5m s kolečkem na konci (aby bylo možné jí za sebou pohldlně táhnout na bojišti).

  Při útoku jezdec vytáhl šavli nad hlavu a jedním mocným sekem uťal tanku hlaveń kanónu, tím byl tak zesměšněn a vyřazen z boje, musel se potupně stáhnout zpět do němecek…

  Polanora

 7. tatka Martin (xbox) napsal:

  No on ten tank zas tak maďarskej není, je to licence od Škodovky T-21 (Š-II-c). Takže to bude takovej československej premiák. :-)
  http://utocnavozba.wz.cz/tank/s-t21.htm
  http://forum.valka.cz/topic/view/104919

  • harantd napsal:

   No tak teraz poliaci a madari na nas nadavaju ze preco budu CS tanky skor ako ich … Ved pred vojnou sme boli velmoc s najmodernejsimi tankami LT vz.38 bol rovnocenny s Pz3 prvych verzii a poliaci a madari nic take nemali …. A dnes? No tak mi na SR mame asi 20 tankov (aj to v oprave) a vy v ČR mate asi 150 a polsko asi 1000 asi to sudia podla dneska … Toť vše :)