Porovnání PzKpfw 38(t) a LT-38

Dnes jsme vám ukázali první obrázky a také kompletní charakteristiky chystaného československého lehkého tanku LT-38. Jistě pro vás není překvapením, že tento tank už ve WoT vlastně je a to jeho německá varianta PzKpfw 38(t). Všichni, kdo s ní hrají (stejně jako já) a milují její zabijácký 47mm kanón Škoda (stejně jako já) budou jistě zvědaví, jak si chystaný Čechoslovák stojí ve srovnání se svým mladším německým bratříčkem.

Jako vždy, všechno se pozná až na testu, ale základní filozofie tak, jak oba tanky Wargaming pojal, jde poznat už z čísel. PzKpfw38(t) sám o sobě je mezi trojkovými lehkými tanky spíše ten pomalejší, československá LT-38 je na tom pak ještě hůř. Ačkoli mají oba tanky stejnou maximálku, rozdíl v měrném výkonu je propastný, čs. verze je jednoduše podmotorovaná a bude proto o dost méně svižná.

Naproti tomu překvapila síla věže, 50mm na 3. tieru je opravdu velmi slušná hodnota, i když je pancíř kolmý. Stačí si připomenout, že 50mm má (na bocích) i PzKpfw II Ausf. J, legendární pevnost. Wargaming tak chytře do charakteristik tanku vtělil rozdíl toho, jak jej chápala československá a německá branná moc. Zatímco pro československou armádu to byl jakýsi „hlavní bojový tank“, pro armádu německou to byl ryzí lehký tank, který měl k tomu odpovídající úkoly.

Dalším rozdílem je samozřejmě kanón, u kterého neporovnáváme některé charakteristiky, protože v mechanice WoT se ROF nebo DPM u zásobníkového a nezásobníkového kanónu jednoduše porovnávat nedají. Pz38(t) se ve WoT proslavil svým vynikajícím topovým kanónem, kterým nemá problém s podporou premium munice párat ani pětky (já sám jsem s ním jednou ustřílel osmičku – pozn. carramba66). Přestože čs. verze nemá takovou ráži, ponechává si skvělou penetraci goldu a navíc má slušnou penetraci i na základní AP munici. Zaměření je mírně pomalejší, ale celkově se dá říci, že kvalitu kanónu ukáže až skutečný test ve hře, je možné, že to bude zabiják, je možné, že to bude propadák.

Porovnání charakteristik obou tanků

Napsal carramba66

Zakladatel WoT.cz, tvůrce série recenzí a komentovaných replayů na YouTube, šéfredaktor magazínu Deník Nooba. Autor sbírky pro válečné veterány.

17 komentářů k “Porovnání PzKpfw 38(t) a LT-38”

 1. SASminimalis napsal:

  Jak tak koukám, tak DPM nic moc…:/

  • Hunacam napsal:

   DPM u zásobníku není důležitá, tam je hlavní poškození na celý zásobník, což je u tohodle tanku docela slušná hodnota.

   • Majk007 napsal:

    no není, přebití za 2s je hrozně moc, když uvážíš že s Pz38 máš 2,11s (bez čokolády), tak je tahle hodnota směšná a ten zásobník je úplná kokotina

    • Hunacam napsal:

     Na přebití mezi ranami jsem nekoukal takže se omlouvám, že jsem plácl takovou hovadinu. 😀 Ale zase, můžeš s Pz38 naprášit bez goldu kožich KV-1? A už vůbec ne zepředu (82 pene u Čecha stačí na i předek KV-1, ale musí se umět mířit, za to u Němce možná zadek pokud není pod žádným úhlem :D) Ale tak je pravda že oproti Pz38 náš kousek ztrácí, ale tak je to jen super test, všechno se ještě může změnit.

   • beroun napsal:

    na celý zásobník slušná hodnota? 120? vždyť to je stejný jako T1 Cunningham, dokonce i Cruiser III (dvojka!) je v tomhletom lepší.

  • Rekzen napsal:

   Ale tak je to autoloader

 2. andys4589 napsal:

  Hmm ta tabulka. Nepsali jste tu že tu někdy přibude takový
  „tank inspector“ zavedený v formátu těchto tabulek ???

 3. gumimeda05 napsal:

  Pancíř věže OPOP

  • SlanejCukr napsal:

   Dokonce lepší pancíř než na některých pětkových tancích 😀

  • Adrike napsal:

   Ta kopula nema 50mm, ma len 25 alebo 30 takze OP OP sa nekona….

 4. Discaver napsal:

  ta penetrace wow s tím to bude fakt postrach serverů

  • Adrike napsal:

   Urcite ano, ale teraz sa vrat do reality… ten tank je šrot, proti V si skoncil, a na III su aj lepsie tanky

  • lukuk22 napsal:

   Myslim ze ani nahpdou,pene je vcelku dobra az silena ale za to nici to nabijeni toho zasobniku…vystrelis 3 rany a nez nabijes tak te sundaji…v tom je cruseidr IV daleko daleko lepsi..a je to vcelku i rychly dobry tank..moc rad sem snim jezdil..skoda je jen to ze me to hazelo furt k V tierum…proto jsem ho nakonec prodal ale presto jsem odjezdil skoro 400 bitek z WR 62% proto si myslim ze ten nas cech to nebude mit ani nahodou..

 5. T3G napsal:

  je to crap :/

 6. karlosak__cz napsal:

  nechapu jak to můžete resit, vy to hrajete první tyden ze verite nejakym cislum které WG uvede ? to se teda divim vasi naivite, vzpomente si na tygra u sikmookych , po tom co to pustili do hry to slo prostřelit cimkoli kamkoli, takze se uklidnete se spekulacemi a počkejte az s tim budete jezdit, zadne číslo které WG nekde uvede nemusi byt pravda, a povetsine taky není ….. a krap to je , zajima me to az od tyru 6 nahoru ta vetev

  • beroun napsal:

   no, a někdo se divil? Vždyť je to Tiger ze sedmiček, ten taky toho jaksi neodingá… ale jo, dobrý dobrý tak si teda počkáme, ale nevím jestli to něčemu pomůže…