Porovnání „berlínské nabídky“ v Rusku a EU

Premiové tanky verzí „Berlín“ se samozřejmě neprodávají pouze v Evropě, ale také v Rusku. Prvním rozdílem mezi oběma prodeji jsou speciální tanky, pro Evropu je to Cromwell, kterého v Rusku nemají, pro Rusko naopak ISU-122S, která se neprodává v Evropě. A jak je na tom srovnání cen?

ISU-122S
Prodává se pouze v Rusku a to samostatně za 460,- Kč (v ceně je garážové stání).

Cromwell
Prodává se pouze v Evropě v balíčku s 30 dny premium účtu a 2000 goldu za 820,- Kč (v ceně je garážové stání).

IS-2
V Rusku se IS-2 prodává samostatně za 510,- Kč (v ceně je garážové stání).
V Evropě se IS-2 prodává s 5750 goldu za 1090,- Kč (v ceně je garážové stání).

T-34/85 „Rudy“
V Rusku se prodává samostatně za 340,- Kč (v ceně je garážové stání).
V Evropě se prodává v balíčku s 30 dny premium účtu a 1000 goldu za 730,- Kč (v ceně je garážové stání).

Balíček všech tří tanků
V Rusku balíček ISU-122S, IS-2, T-34/85 „Rudy“ a 14 dní premium účtu za 1300,- Kč (v ceně tři garážová stání).
V Evropě balíček Cromwell, IS-2, T-34/85 „Rudy“ a 7500 goldu za 1900,- Kč (v ceně tři garážová stání).

Pokud jde o tanky, na tom jsme rozhodně vydělali, jel jsem i Cromwella i ISU-122S a Cromwella bych nevyměnil ani za tři ISU. Ovšem ty balíčky, no, nevím. Možná se opravdu měla objevit i samostatná nabídka, škoda, že my v Evropě musíme často kupovat i to, co nechceme.

Nakonec připomínám, že odpoledne vyjde na carrambově youtube kanálu recenze na tanky verzí „Berlín“ a další nedostupné tanky, pokud jste to ještě neudělali, je nejvyšší čas k odběru.

Napsal carramba66

Zakladatel WoT.cz, tvůrce série recenzí a komentovaných replayů na YouTube, šéfredaktor magazínu Deník Nooba. Autor sbírky pro válečné veterány.

75 komentářů k “Porovnání „berlínské nabídky“ v Rusku a EU”

 1. thundarr napsal:

  Nooo jo … jen by mne zajimalo , spekulovalo se ze mozna pujde ty tanky i nejak vyjezdit … je to pravda nebo neee ? 😀

  • Stanislav Patsyuk napsal:

   Vyjazdiť cez PayPal.

  • Zipp napsal:

   V případě, že se živíš jako řidič . . . ano, můžeš si je i vyjezdit a z výplaty pak koupit :)

 2. hatifnatt548 napsal:

  „Vyjazdiť cez PayPal“ 😀 😀 😀 Už dávno som sa tak s chuti nezasmial. Vďaka Stano za túto hlášku.

 3. azonic01 napsal:

  To bude zase ubrečenejch komentářů :-)

  • thundarr napsal:

   Tak ja stejne premko chci, jen ty goldy jsou jsou navic 😀 … ale toho cromwela asi vemu :d .. nepujdu jednou do hospody 😀

  • Martin napsal:

   Nebrečím, reaguji. Přecházím na Armored Warfare. Ždímání peněz typu – kupte si pračku, dostanete zdarma strunovou sekačku, už mám dost. Až budu chtít sekačku, koupím si ji zvlášť.

   • thundarr napsal:

    jiste u AW zase zaplatis prachy zato aby ses dostal do testu .. taky ojeb … , si nevyberes 😀 chtel jsem to prubnout a jezdit nezavisle na wot, jenze jak mi prisel meil ze si muzu koupit cas na testovani, tak jsem byl dost otraveny … misto aby si vazili toho, ze jim chci pomoci s testem tak po mne chteji prachy …

    • Martin napsal:

     Ale jo, to pochopím, že z něčeho musí žít a platit vývoj. Ale myslím, že každý soudný hráč (hraju WoT od roku 2011 a něco už pamatuji) uzná, že WG se víc a víc zaměřuje na ždímání peněz, místo na kvalitu hry a komfort pro hráče. A to mi vadí.

     • Najlvin napsal:

      Jaké ždímání peněz? Nikdo tě přece nenutí si to kupovat, to je pouze na tvé svobodné vůli. Takhle prostě funguje obchod. Prodávající nabídne nějaký produkt a zákazník má na výběr, zda to potřebuje a koupí si to a nebo ne. Tak to prostě chodí.

     • Stanislav Patsyuk napsal:

      Do určitej miery ide o nepoctivosť, pretože v Rusku platia iné pravidlá a v Európe iné. Pokiaľ by bola ponuka rovnaká, v poriadku.

    • picollo napsal:

     nemusis si nic kupovat ked budu chciet tak ta pozvu aj bez platebia. teda ak si zaregistroval

   • fukino napsal:

    správná řeč

 4. Tobi_1989 napsal:

  Na CZ/SK foru hejt na balíčky vycpaný blbostma
  Na ENG foru hejt na balíčky vycpaný blbostma
  Na PL foru hejt na balíčky vycpaný blbostma
  FRA, ESP, GER, TUR neumim, ale to je vedlejší, bo ty první tři jsou v rámci EU nadpoloviční většina.

  WG EU staff má přesto drzost tvrdit že plní jen přání komunity a cena je vysoká protože EU je bohatá…

  • Najlvin napsal:

   To že nespokojení mají několikanásobně větší potřebu to řešit na fóru a stěžovat si ještě nutně neznamená, že se jedná o většinu :-)

   • carramba66 napsal:

    Jj, naljvin má naprostou pravdu, nakonec je to stejně na každém, jestli si to koupí nebo ne. Já jdu do Cromwella a T-34. Ovšem to, že cena IS-2 v balíčku v Evropě je skoro stejná, jako cena všech tří tanků v Rusku, to je s prominutím zarážející…

    • John napsal:

     když přepočítáš cenu na goldy, tak ta IS2 je na EUserveru stejně drahá, jako na RU serveru, IS2 má stát cca 5,5K goldu, na RU stojí 510 a na eu stojí cca 2x tolik ale zase tam je 6K goldu navíc => není to předražený, jen je tam navíc zbytečnšjch 6K goldu, to samý platí i u cromwell a rudyho, jediný, co mě zaráží, je cena ISU na RU serveru, SU-122-44 stojí o 400kč víc a přitom ISU je stejnej tier se stejnym dělem a skoro stejnym DPM

    • Tobi_1989 napsal:

     Já se přiznam že jsem hodně nahlodanej si koupit ten kompletní balík, bo já zas chtěl Rudocha s ISem, ale ten litr navíc oproti původnímu plánu… no, necham to projít hlavou, pokud se do te doby pochlapí a daj rozumnější nabídky tak mam jasno, pokud ne, tak holt beru buď komplet balík nebo nic.

     Počkam jak hezká bude tenhle měsíc výplata a až pak se odhodlám zabít schrödingerovu kočku :)

     • Corwin22_CZ napsal:

      Kočka je vlastně mrtvá, jen ty to nevíš… 😉

  • HumerH1 napsal:

   Pokud myslíš Kentakis, moc bych ji nebral za kompetentní osobu. Mě samotnému přijde, že spíše tlumočí, než říká svůj názor. A to se mi nelíbí.

   Ano, lidi to koupí. Proč? Jednoduché? Koukej na příklad.
   Jdu si koupit svačinu. Můj cíl je koupit si rohlík a 10dkg vysočiny.
   K rohlíku mi nabídnou ale dalších 9, protože za měsíc už rohlíky prodávat nebudou, jelikož tento má o 10% více gramů.
   V uzenářství mi nabízí celou štangli vysočiny, jelikož na kusy ji neprodávají a krájet se jim to nechce.
   Ve finále mi ještě u poklady nevydá ze stravenky, neboť vydá pouze do 10 kč, tak mi navrhne abych ji dal ještě jednu stravenku a vzal si rohlíků 100.

   A tak sedím na svačině se štanglí salámu, 100 rohlíky a jsem šťastný, že jsem výhodně koupil. Ovšem na tradiční pivo večer si nezajdu, jelikož se všechno prožral.

   • Tobi_1989 napsal:

    Tady by ta analogie ale vypadala jinak:

    Jdu si koupit chleba (rohlík je takové malé prd, navíc tier 6/7 prem už není nejnižší cenová, rohlik je tier 2-3 😀 )

    V obchodě se dozvím, že jestli chci bochník chleba, musím k němu dokoupit i allways vložky a dětský xylofon.

    Někdo by řekl „pokud se ti to nelíbí, tak to nekupuj“, jenomže já prostě chci ten chleba. Nechci maxipletýnku s mákem (T-54 1st) a toasťák (Panther88) i rustik bagetu (Su-122-44) už mám ve špajzu. Tak holt nekoupím nic. Já nedostanu co jsem chtěl a obchod nedostane peníze co bych za to jinak vypláznul.
    Obě strany „tratí“

    Někdo další by mohl říct „Když ti nabídka obchodu nesedí, nakup jinde“ Opodál stojí rybárna (WT) a za rohem staví novou pekárnu (AW). Jenže mě ryby smrděj a ta druhá pekárna bude určitě fajn a vubec, ale pečivo co tam budou prodávat bude chutnat uplně jinak (moderní tanky vs WW2 tanky) – neřikam hůř nebo líp (no, nejspíš přecejen o něco líp…), ale prostě jinak.
    A já mam zrovna chuť na tenhle chleba, ale xylofon nechci a vložky si můžu strčit leda tak… do bot. Nehledě na fakt že ta nová pekárna má sice už krásnou výlohu, ale zatím tam pouští jen vybranou společnost na ochutnávky a čert ví kdy otevřou pro veřejnost.

    Jinak co se Ketankis týče tak souhlasím, tahle osoba je forum staffák jak Láďa hruška kuchař. Občas z ní mám pocit, že když nastupovala, tak ji ukázali dva, tři posty co na forum kdysi napsala Karlie a řekli „Tohle papouškuj a když to neklapne tak začni trollit, vymluv se na ne-nonstopovou pracovní dobu a uteč“ 😀

    P.S.: Hergotfix to sem zas vyplodil takovouhle slohovku? Carramba66 sorry, já to asi fakt kratší neumim 😀

 5. OLIN napsal:

  THUNDARR tvůj názor nechápu

 6. jmeno1 napsal:

  Hele caramba66, nemůžeš se zeptat přímo někoho v Rusku, proč má Evropa pořád tak stupidní balíčky?

  • carramba66 napsal:

   Na to se ti nemusím ptát, na to už mockrát odpovídali naši komuniťáci, je to prostě nastavení jednotlivých regionů. Takhle to rozhodli ve WG EU a tak to je.

   • jmeno1 napsal:

    Jo, ale majitelé jsou v RU a možná ani neví jak je EU region nasraný. Právě proto by mne zajímala odpověď přímo z centra. No nic, budu pátrat dál.

    • Tobi_1989 napsal:

     Ale vědí. A pokud je pravda co tenkrát (tak měsíc před tim než skončil) Silentstalker psal, tak už si chystaj na WG EU dlouhej klacek..

     Ale to se jednalo o celkovou nekompetenci EU týmu (správa fora, buf report, přístup k cheatům atd), ne o ekonomickou stránku. Ta je možná v Bělorusku ani netankuje, čert ví…

 7. Cj napsal:

  do odřadů si vem type 64 s tim vyděláš dost a stoji jen 3500 goldu, ve levě i méně
  když pak v obřadech padne mise na 1000 goldů tak si ho v ingame shopu můžeš koupit

 8. MarfyArt napsal:

  Podle mě jsou sami proti sobě… Pokud by to prodávali samostatně za rozumnou férovou cenu, prodali by těch tanků kvanta… Takto to spousta lidí jen díky tomu umělému navýšení ceny nekoupí! Tohle fakt není dobrá obchodní politika…

  • azonic01 napsal:

   Třeba WG nechce aby ty tanky měl každý. Myslím si, že to mají kluci dobře spočítaný.

 9. Salamantr napsal:

  Ti WG-vlezdoprdelisté na WoT foru a kdekoliv jinde jsou fakt nechutní… Tak jako tyhle stupidní nabídky. Už aby WoT šlo do kytek..

  • MartinK napsal:

   A ze zrovna to rikas tady. Nechapu lidi co si porad stezujou, tak to nehraj a bude klid. Sobe usetris nervy a nas usetris tehle troll komentaru :)

 10. carramba66 napsal:

  Já ho přesně kvůli tomu kupuju…

 11. MarfyArt napsal:

  Jediná informace co tu nepadla je výdělečnost Cromwella B… Může už někdo potvrdit dle vlastní zkušenosti, zda vydělává jako prémiák a nebo stejně jako normální Cromwell?

  • romikuscz napsal:

   2k dmg + 1 kill normál munice na konci zivej s premiem 55k hrubeho.

 12. Honza napsal:

  a jak dloho s nim ty odrady uz jezdej?

  • romikuscz napsal:

   O jakem tanku to proboha mluvis ?

   • romikuscz napsal:

    Na nikoho nenavazujes tudíž nevidím žádné řádky na čtení. Mel jsi napsat kluci berou type64…… cronwelaB můžou brát ode dneška, tak ze zatím žádné info.

 13. Karaya12 napsal:

  Nechci se v žádném případě zastávat WG, ale po odečtení goldů a PÚ jsou ceny samotných tanků téměř stejné. Toto jsi mohl taky jen tak pro úplnost uvést v článku.
  Ale je pravda, že i já si goldy a PÚ chci koupit kdy chci já a ne kdy mi to nařídí WG!!

 14. strndy1 napsal:

  není to fér stěmi nabídkami já nechci ty goldy ale ten tank pche !

 15. k0n0p napsal:

  možná, kdyby jsme viděli statistiky nákupní morálky jednotlivých region, pochopili bysme. Myslim, že WG EU přesně ví, co má dělat, aby na nás vidělala :)

 16. zboss napsal:

  Cromwell luxusní stroj. Premko jsem chtěl stejně koupit, tak to bylo jednou platbou. Navíc do něj dostanete 200% -ní posádku s hotovou BIA, což nikde ani není napsané.

  • Stanislav Patsyuk napsal:

   Má škaredý náter a ešte k tomu hnusnú americkú hviezdu. Cromwell v britskom laku mi úplne stačí.

  • zboss napsal:

   Ten článek tam ještě nebyl v době, kdy jsem ten tank kupoval. Pane komentátor.

 17. MarfyArt napsal:

  Je to umělé navýšení ceny aby byla pro WG EU přijatelná a hlasitěji cinkla v pokladničce… Ty goldy mi tam popravdě ani tolik nevadí jako ten 30denní PŮ… Osobně si prém. účet kupuju pravidelně, ale vždy nejméně na půl roku a ideálně se slevou… 30denní účet je pak v tomto kontextu téměř jednou tak drahý oproti tomu co mám… Proč bych tedy o něco takového měl v nějakém balíčku stát? Že jim to není už samotným trapný? :)

 18. gsx1402 napsal:

  Ať si to strčí ……. .Jo přesně tam.

 19. Pavel napsal:

  Popravdě, mě osobně by asi nevadilo, kdyby tu mojí IS-2 měla půlka serveru, ale jsou někteří, kterým by to vadilo a těm WG zřejmě vyšel vstříc. Takto je tam zaručena určitá exkluzivita, stejně jako se to dělo například s Fury. V tu dobu jsem si říkal, že na to serX a čekal, až se objeví samotný tank ve hře, a ejhle, ten tank do hry nikdy nepřišel a stejně to dopadne i s těmito tanky. Možná se za půl roku objeví zase v nějakém balíčku…

 20. jan napsal:

  Byste je chtěli všechny zadarmo, maximálně za přihlášení?

  • Vladimír napsal:

   Já si třeba chtěl koupit RUDYho za těch necelých 350 kč, ale když je to v nějakem balíčku, tak to pro mne nemá cenu, peňez na jídlo je málo a já sem si zbytečně našetřil a připravil na PaySafeCard 400 kč

 21. destro napsal:

  sorry za link, ale na WG strankach stoji 3450 goldu
  http://worldoftanks.eu/encyclopedia/vehicles/uk/gb85_cromwell_berlin/
  nevite zda se daji ocekavat v blizke dobe – vyroci – slevy na premiaky, i nove ?

  • Maca2661 napsal:

   Já si počkám. Třeba to dopadne jako s balíčkem kde byl TOG a další premium tanky a potom na ně WG dal 30 % slevu tak to zatím nekoupím

  • carramba66 napsal:

   To je hypotetická cena vzhledem k tomu, že se nikdy nebude prodávat za gold. Můj Objekt 907 taky stojí 20 000 goldů, nebo tak nějak. A důležitý je to jenom kdybych ho chtěl prodat…

   • destro napsal:

    škoda, právě jsem se docela zatěšil na zítřejší slevu 30% na premiáky …

 22. ladas napsal:

  Tak to si to můžete strčit hluboko do pr**** … jako, takový prachy za pokreslenej tank ?

 23. Jakub83 napsal:

  Chcel som kupit toho cromwella ale ked sa nedá kupit samostatne tak WG má smolu

 24. Elmikkycze napsal:

  Do háje…..pëkná podpásovka…. Carrambo, mohl by jsi vypátrar jestli we try tanky nebudou prodávat samostatné treba za par dnú? Protoze jestli me, take budu velmi smutny, tolik penez do Rudyho day nemúzu.

 25. Maca2661 napsal:

  Pokud se to nezlevní tak se ještě rozmyslím jestli koupit a nebo ne. Chtěl jsem Cromwell B ale ta cena mě odrazuje. Goldů mám dost a další premium tanky už nepotřebuji. Premium účet mám až do října a prodlužovat ho zatím nechci. Za stejný peníze si přes ruský obchod koupím do WT P-51D-10 Daddys Girl a M18 Black Cat. WG dokáže nadchnout co přijde za super tanky a pak hned nas….. až se hráč dozví nabídku

 26. Vladimír napsal:

  JE TOTO MOŽNÉ??? Já jsem si chtěl koupit JENOM toho RUDYHO a ty svině to zas dají po balíčcích!!! Zbytečně sem si dával 400 kč na PaySafeCard :(

  • Stanislav Patsyuk napsal:

   Už stačí iba pridať ďalšie!

   • Vladimír napsal:

    nj, ale šetřím na řidičák a víc utratit si dovolit nemůžu

 27. easton39 napsal:

  Fakt WGčko běžte do p*če tohle není normální každej se těšil jak si koupí OP cromwella ale 800 zaten tank nedám to už si radši koupím Super Pepu !!

 28. Astute_Cat napsal:

  Už toho mám dost !!! K*RVA už !!!! koupil jsem s paysinu na Cromwella, krerý měl stát z**rven*ch 375 !!! vypíčene*j wargaming !!! parcha*t* zesra*cov* !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 29. Astute_Cat napsal:

  NA RUSKÝM SERVERU JAKO VŽDY MAJÍ NEJVÝHODNĚJŠÍ BALÍČKY … BĚŽTE DO PRD**E WARGAMINGU ZASRA**J !!!

  • Roman napsal:

   Proč se rozčilovat? Chcete naštvat WG. Tak nic nekupujte! Evropa je pro WG hodně důležitá na hráče kteří platí.

 30. Igi napsal:

  Zajímavé amíci mají taky všechny stroje a dokonce i v jednom balíku:/
  https://na.wargaming.net/shop/wot/specials/?item=1122

 31. Liches217 napsal:

  Ludia ja tých ludí čo to kúpili a tým pádom balíčky podporili huntím … som zvedavý ako si s týmto WG poradí keď sa im začnú sťažovať že ich vraždia …artiny a idem … aj heavy… a úplne top vrah týchto premium gold pack hráčov je KV-2 …. a v každej bitke zvolávam ludí nech sa pridajú … a je mi jedno keď aj vlastný tým prizabijem … minimálne HEčko mu napálim nech vie že ho za podporu gold pack taktiky WG nemám rád …mám kopu ocenení kamarát v bitke … tak ich pár týždňov kým ma to neomrzí zbierať nebudem … a čo? :D… Hold kamaráta čo si odložil prachy aby mohol kúpiť rudyho a vynechal aj cigo a pivo aby si ho mohol kupit nakolko má rád T-34-85 a toto bola podla info co bezali predbezne prenho cenovo dostupna special verzia… ked som ho rano pocul jeho hlas na skype uplne ma to znicilo … mi ho bolo tak luto … keby mozem tak mu ten tank kupim … ale nemozem nakolko si to nemozem dovolit takto … ani len sebe kupit …musim za nieco vytlacit a zviazat bakalarku … proste ma to serie … moj kamos je smutny … nech dostanem aj 10 banov tych ludi co to jazdia vrazdim bez ohladu na tym!!!!!!

  • napsal:

   Tak ty jsi dobrý „pacient“… Co je ti po tom že si někdo koupí premiák, když na to má tak ať si ho koupí. Víš hovno jestli je to někdo kdo chce expit posádku, nebo to má do sbírky, nebo jen tatínkovi vybílil kreditku, ale pořád to není tvoje věc. To jako když si někdo koupí auto od značky kterou nemáš rád tak jdeš a obtáhneš mu to klíčem? A to studuješ na vysoké??? Nech se léčit!!!

 32. TrapperCZ napsal:

  Za ty peníze jsem si koupil přístup do AW+tři tančíky, i když mne to nechytne, k WG se už vracet nebudu, za ty nervy to nestojí 😉

 33. Liches217 napsal:

  TrapperCZ, hmmm myslím že ťa to chytí ak ti nešlo o historickú techniku … ale to súdim len podla videí čo som videl …ale keď už o tom hovoríš je fakt zaujímavé vidieť top balíček od AW za cenu nižšiu ako balíček berlin tankov 3v1 :D… to je tá snaha zo strany wargamingu udržať si hráčov? 😀