„Na vrcholu stromu“ se změnilo v parodii

Je všeobecně známo, že se WG rozhodl měnit systém fungování seriálu Na vrcholku stromu. Nová myšlenka je ta, že od března to budou hráči, kteří budou rozhodovat, který tank jaké třídy bude následující Na vrcholku stromu. Pokud budete hlasovat pro vítězný tank, budete mít možnost plnit speciální mise. Do tohoto momentu se mi myšlenka speciálních misí líbila, ale pak jsem se rozhodl podívat se trochu podrobněji na všechny malé detaily.

Je tomu týden, co jste mohli začít volit. Začalo to 8.února, volíte těžký tank 10. tieru, který chcete vidět v seriálu Na vrcholku stromu. Udělal jsem analýzu dosavadního hlasování. Byl jsem překvapen počtem hlasujících. Během jednoho týdne volilo pouze 12 053 hráčů.

Počet hlasujících v angličtině – k 18:00 – 15/02/2016

Když se podíváme na počet aktivnívh hráčů na EU serverech, dostaneme se na číslo 763 000 hráčů, kteří aktivně hrají WoT (zdroj wot-life.com).

Co z toho vyplývá?

K tomuto okamžiku hlasovalo na anglických stránkách pouze 1,58% aktivních hráčů. Pokud vezmeme v úvahu ještě další dva týdny hlasování a když vezmeme nějaký průměr, dostaneme se někde na 36 000 hráčů, kteří budou hlasovat. To bude fantastických 4,71% hráčů, která možnost ovlivnit tank na Vrcholku stromu zaujme. A z těchto 4,71% pouze malé procento dostane přístup ke speciálním misím.

Aktualizace

Vypadá to, že můžete hlasovat několikrát, pokud si vždy změníte jazyk na stránkách World of Tanks. Když dopočítáme hlasy ve všech jazycích, jsme stále na číslu 34 981 hlasů. To pořád reprezentuje pouze 4,58% z 736 000 hráčů. Pokud použijeme stejný scénář jako před chvílí, dostaneme se na 105 000 hlasů, reprezentující 13,75% aktivních hráčů.

Otázka zní, je to fér vůči ostatním hráčům? Znamená to totiž, že malá skupina hráčů bude kontrolovat, co uvidíme příště. Nedostatky tohoto systému jsou zřejmé. První seznam tanků přímo ukázal jednu věc. Nebudou žádná omezení, tzn. pokud právě byla Na vrcholku stromu populární Epětka, může být v dalším díle klidně vybrána zas.
Toto bude problém populárních tanků, což povede k tomu, že hráči budou volit místo ostatních linii tyto populární tanky, které už třeba mají a tím pádem nebudou příliš dostávat ze speciálních misí.

Další důležitá věc je ta, že budeme hlasovat pouze jednou měsíčně. Tzn. že celoročně dostaneme méně speciálů. V minulosti jsme měli Na vrcholku stromu 20 tanků ročně. V prosinci a lednu speciály nebyly. Nyní budeme omezeni na 10 strojů ročně, pokud nerozhodnou, že nějaký měsíc z nějakého důvodu nebude.

Korunku tomu WG nasadil tím, že zveřejňuje průběžné výsledky. To povede k tomu, že v momentě vedení IS-7 a jejího pravděpodobného vítězství budou hráči hlasovat pro IS-7, aby dostali přístup ke speciálním misím.

Napsal vlodek73

Hráč World of Tanks od prosince 2012.

53 komentářů k “„Na vrcholu stromu“ se změnilo v parodii”

 1. Tomas napsal:

  NJ nevím sice jaký mise a odměny z toho budu mít, když už E5 mám, ale jelikož vede a asi vyhraje, tak jsem to tam zmáčknul. Takhle nějak bude asi vypadat reakce většiny lidí. :)

  • SirOtilk14 napsal:

   Pro tebe Tomáši žádné, protože už jí máš 😀

   • Tomas napsal:

    Aha tak OK, myslel jsem si to. 😀 Nicméně je mi to jedno, ale normálně bych hlasoval pro E100, což nemá smysl, protože ta to nevyhraje. E5 i IS7 mám, takže nic. :)

  • Eugenio napsal:

   Nebudu pro to hlasovat, protože to nemá smysl…

   Co to je za imbecilitu? Když budou mít komunisti 10% a ostatní strany po 8% tak taky budeš hlasovat pro komunisty?

   • Tomas napsal:

    Tak to je hodně od věci nemyslíš? Hlasovat o tom kdo bude spravovat stát nebo kterej tank bude na vrcholu stromu ve virtualní hře. Navíc když hlasuju pro stranu která nevyhraje, tak získávám pro tu svoji nějaká křesla a dávám ji tak možnost zasahovat do dění v parlamentu. Až budeš mít volební právo, tak pochopíš ten drobný rozdíl. :) Myslím že jako imbecil se tady projevuješ ty. :)

 2. Wamp napsal:

  a nebo si založim druhej účet s nim to odhlasuju v poslední den hlasování se podívam co je první a zahlasuju tam s hlavnim účtem … stejně celej tenhle systém hlasování je na hovno kdyby to aspoň dali že ta anketa vyskočí v garáži na nějaký hlasování na webu se jim každej vysere

  • Eugenio napsal:

   Drtivá většina hráčů ani neví co se děje. Prostě najednou přijdou změny a pak brečej, přitom o tom bylo psáno tři měsíce

 3. schubrt napsal:

  Myslím že jsem někde četl, že tanky se nebudou opakovat a budou se střídat typy.
  To že jsou vidět výsledky hlasování je opravdu na hlavu postavené.

 4. lego napsal:

  Taky jste si všimli, že jenom v českém (slovenském) regionu zatím vyhrává E5 a všude jinde prostě IS-7¨? 😀

 5. M7M57 napsal:

  Stačilo by keby sa toto hlasovanie objavilo priamo v hre a stúpol by aj počet aktívnych hráčov čo hlasujú. Každopádne populárne tanky budú aj tak stále dostávať najviac hlasov takže neviem. Radšej by som uprednostnil aby o tom rozhodovali zamestnanci WG podla seba nie podla hráčov. A čo sa týka „špeciálnych misií“ mohli by byť pre všetkých a hotovo :)

  • Abubak76 napsal:

   Hlasování ve hře by bylo dobré řešení, ještě kdyby to podpořili nějakým „všimným“. Já taky nečtu vše na stránkách WOT.

 6. Najlvin napsal:

  Proč parodie? Jedinou parodií je to, že se lidi vůbec nezajímají o hru, kterou hrají. Protože kdyby se zajímali, tak o hlasování boduou vědět a zůčastnili by se. Osobně bych to tak černě zase neviděl Je to poprvé, co nám hráčům dají tuhle možnost. Má to své mouchy, ale to se postupem času může vychytat. Každopádně pokud si někdo chce stěžovat, že o hlasování nevěděl, tak je to prostě ryze jeho problém, že nesleduje oficiální web hry… :-)

  • Eugenio napsal:

   Mě spíš vadí, že se mise otevřou jen hráčům, kteří si klikli na to vozidlo které vyhrává

 7. k0n0p napsal:

  Je to jako volby do PS. Mel jsi moznost. Ze jsi nevolil, tvoje chyba! Je to jen ukázka toho, jestli jsou lidi ochotni něco pro hru udělat nevo budou donekonečna jenom remcat.

  Ostatně, je to první volba. V druhém kole tam už bude větší počet.

 8. Spratekk_CZ napsal:

  Pokud jsem to pochopil dobře(četl jsem letmo), tak odměny maj všichni, co volili tank co vyhrál anketu a ještě ho nemaj(nebo ho někdy dozkoumaj), nebo ti co ho v akci vyexpí? Takže mi vychází, že budu prostě pokaždý volit to, co většina, ikdyž mi je E5 u zadku jenom abych měl někdy možnost získat ty „mise“? A jediný, co z toho pro zkušený hráče plyne, že utřou nudli? Opravdu to chápu dobře?

  Pokud ne, tak mě tu nekamenujte, děkuji

 9. TTG1 napsal:

  Jde jen o návrat ke staré dobré klasice. Na vrcholku stromu totiž bývalo měsíc, pak teprve zavedli 14 denní cyklus a taky se hlasovalo pro tanky na fóru. Jen to hlasování postupem času zrušili. Navíc díky střídání tříd tanků rozhodně stejné tanky po sobě nebudou. Schopným hráčům to může být jedno, ti horší a ti co jsou pořád v práci aspoň ocení delší čas na výhodné expení dané linie.

 10. Martin napsal:

  Kdo se nezajima a necte stranky tak jeho minus. Hold nebude mit moznost hlasovat.

  • Martin napsal:

   A kdyby to chteli udelat poradne, tak tu anketu muzou dat primo do hry, kdyz tam davaji ruzny jiny upozorneni treba na turnaje.

 11. black_adder napsal:

  co je na tom za paradii? je jasne ze spocatku bude hlasovat malo lidi kdyz o tom nikdo nevi. ja se povazuji za hrace informovaneho (v ramci normy samozrejme) o to co se deje ve wotku a toto nevim. ted uz to vim dam taky hlas. jako zas nebrecte uz nad kazdou novinkou, cas ukaze. kor od autora primo clanku me to zarazi. Btw kolik % obcani jde k volba a i tak plati?

 12. WittmanSVK napsal:

  Problémom je však to, že ak už tank v garáži máte, žiadne misie nebudú…

 13. saturn897 napsal:

  No…ono taky asi spousta hráčů nezavítá na web WoTka nebo na forum….kdyby to dali nějak do hry, aby to vyskočilo po přihlášení, tak by měli daleko větší účast.

  PS: Podle mě, když jednou tu anketu vyhraje jeden tank, tak URČITĚ ten samej tank nebude v dalším losování.

 14. TiborM96 napsal:

  jasne vzdy bola na prvom mieste E5 a zrazu je tam z nicoho nic IS-7 darmo hlasuju hraci ked wg sam vybera…… tak nech idu do***** uz naozaj

 15. karosatori napsal:

  Mimořádně stupidní článek, souhlasit se dá snad jen s tím, že je nesmysl zveřejňovat průběžné výsledky.

 16. Buldozer napsal:

  Co se to tu děje? Koukám, titulek článku, jako by z oka vypadl jednomu, „horkými a zaručeně pravými“ informacemi novinkovému webovému portálu. Když čtu dále, i složení článku odpovídá onomu portálu, ano hlavně dech beroucí titulek, potom nic neříkající zpráva. Tedy pardon, matematiku autor, na rozdíl od překladů zvládá bravurně. Jen se ptám, je nám třeba takovéto fabulace? Vždyť se ještě neukázalo, jak to budou vnímat hráči, až to poprvé či podruhé proběhne. Bohužel, hanit něco, co zde ještě nebylo je typická naše vlastnost. Možná se ukáže, že je to dobrý nápad, a o hlasování se začne zajímat více hráčů. Třeba se nám to také objeví v klientovi, což by bylo rozhodně lepší řečení než portál. A to, že se o hru zajímá jen malé procento hráčů víme všichni, kdo hru hrají či hráli.
  PS: Titulek mohl klidně znít: „WG inovuje akci Na vrcholu stromu“ , A pokračovat třeba takto: Na rozdíl od starého osvědčeného systému, budou moci nyní hlasovat všichni hráči. Co to s akcí udělá, ukáže čas. Následovat by mohly další informace……

  • morten76 napsal:

   v tomto s Tebou nesuhlasim

  • nehned napsal:

   Problémem je , že celkem velká skupina hráčů aby se vůbec napapalo potřebují od maminky papaníčko donést až pod nosánek , nakrájet , předžvýkat a nechat si vpravit do pusinky. a po polknutí sousta poklepat na zádíčka aby si říhly .Už samotný pohyb čelistí při kousání jim připadá jako velká práce . A tak poté očekávají podobný servis všude a ve všem.. Jak jim vše nedoneseš až pod nos je zle . Než aby si přiznali , že je to jejich lenost či hloupost , že si informace o volbě tanků do akce “ Na vrcholu stromu“ nenašli , tak tu a jinde budou hejtit jak o život.

 17. SurreyCZ napsal:

  Ona vyhrála IS-7?? A dopr… Vždyť vyhrávala E5… a já si už šetřil na M103 :(

  • certcz napsal:

   EN web hlasoval pro IS-7 asi stejně jako CZ pro E5. Já, abych neurazul, jsem hlasoval pro obojí :-) .

 18. T3G napsal:

  Ale vzdit to navrcholku dojebali jak svina, je to uplna kokotina ,nejake voleni tanku. Meli to nechat tak jak to je a je to, proc muzou delat mise jen nekteri , co je to za cipárnu. Pred dvuoma rokama si mel 30 % income , pak to zrusili a nechali xp na posadku a nakonec pridaj mise ktere bude plnit par lidi ani o tom nebudou vedet. Me prijde ze WG potrebuje akci ktera vypada dobre na papiru, ale aby se Wargaming nepredal, jebne do podminek take kokotiny aby na to dosahlo co nejmene lidi. Tuto picovinu hraju 3 roky a ty akce jsou cim dal horsi. Sleva a bonus pres vikend je ten tam a zustala nam trapna mise, ktere udela kazdej vlcak po lobotomii.

 19. holkok napsal:

  Jeste ze uz wot nehraju:D

 20. sidy napsal:

  A kde sa dá hlasovať

 21. Rallytravel napsal:

  Tady je zase kvikotu :-) Kdo chce, tak si vyexpí co chce a kdy chce. Holt to nebude mít se slevou.

 22. twentykiller napsal:

  Ja bych dal anketu rovnou do hry, hned jak se prihlasite, aby na vas vyskocila. Tak by se k tomu dostalo vice hracu.

 23. morten76 napsal:

  je to naozaj cele spatne a katastroficke, asi to vypada tak ze tych 5 % hracov hraje WOt a zbytek su boti:):):)

  ja osobne som to necital co a jak ale az teraz mi to pripada divne , uz tu hru nehraju (sem-tam) ale klikol som na Mausa aj ked E5 klidne taky moze byt, len mi pripada fakt divne ze iba hraci E5 budu mat nejake misie a nie vsetci co sa vubec tejto klikacky zucastnili.. naozaj spatny krok od WG, tym padom je to naozaj FRASKA, skoda

 24. Buldozer napsal:

  Mně v tom článku třeba chybí zamyšlení, jak WG ošetří to, aby každý měsíc nebyl na vrcholu stále stejný tank, popř. aby se nestřídaly stále stejné typy mezi sebou. V jejich oznámení jsem nic o této situaci nenalezl – jak bych také mohl, když to píše česká sekce že? :) Naskýtá se úvaha, že tank bude z losování vyřazen, takže, když tato podoba vydrží, minimálně u posledního tanku se všichni trefí :) :) :)

 25. Maca2661 napsal:

  už se asi nedá hlasovat nebo ano ?

 26. nehned napsal:

  Nějak nechápu , proč by to měla být parodie . Prostě je tu možnost volit na stránkách WG a je na každém jestli si to tam najde a zda volit bude nebo nebude. Pokud se o hru alespoň trochu zajímám , tak si informace spojené se hrou jsem ochotný najít . A když už ne přímo na stránkách WG , tak je spousta dalších webů píšící o WoT , kde se alespoň ty nejdůležitější informace objeví .

  • Humpy83 napsal:

   To je právě problém tohoto článku, nevysvětluje proč to je parodie… Ty řeči o číslech hráčů kteří to ovlivní je kravina, hlavně proto, že před tím to ovlivnilo max WG a toto je posun, ale nese to s sebou negativa níže.

   Tohle jsou asi hlavní body, proč to zatím není moc vychytané:
   1. těch speciálů je méně (tj. tanky se protočí až po x letech – pokud vůbec – viz bod 2)
   2. nikde není řečeno, že tank po zvolení bude z příštího výběru vyřazen – může se tak stát, že některý tank nebude vybrán vůbec za celou dobu existence toho speciálu
   3. hlasování je veřejné a dá se tak „manipulovat“ – tj. počkáš si a hlasuješ až podle ostatních kvůli bonusům – viz bod 4.
   4. spec. mise získáš pouze pokud a) hlasuješ pro ten tank co vyhraje, b) ten tank nemáš ani vyzkoumaný do doby ukončení hlasování (případně ten tank vyzkoumáš během speciálu) – takže máš prostě smůlu pokud hlasuješ pro to co chceš a ono to nevyhraje a ještě větší smůlu mají ti, kdo ten tank mají…

   • nehned napsal:

    No jelikož mám 27 desítek , tak to jde stejně mimo mě . Získal jsem je bez speciálních misí a rozhodně mě neubylo .Proto příliš nechápu ty nářky tady.

    • nehned napsal:

     Tak beru z5 . Dle tohoto :
     Odměna za úspěšné hlasování Každý hráč, vlastnící vozidlo X. úrovně, které vyhrálo v hlasování navíc získá přístup ke dvěma speciálním misím. Mise se zpřístupní:

     Hráčům, kteří hlasovali pro vítězné vozidlo a odemkli jej až po skončení hlasování.
     Hráčům, kteří hlasovali pro vítězné vozidlo, ale odemkli jej již v minulosti nebo v době, kdy bylo hlasování aktivní.
     Hráčům, kteří hlasovali pro vozidlo, které nevyhrálo, ale vítězné vozidlo již mají v garáži nebo ho odemkli během trvání speciálu.

     můžu hrát mise taky

 27. Martin napsal:

  Jediny problem vidim v tim, ze hraci budou hlasovat pro to co ma nejvice aby dostali misi.

 28. 666 napsal:

  a ze byste do clanku dali odkaz na hlasovani, to uz je asi moc slozite…

 29. Swem napsal:

  Mě neva,že speciálů bude míň. Nejsem moc fanoušek maratonů,takže mít měsíc na expení je lepší než blbý 2 týdny.

 30. DeVitto1979 napsal:

  V článku o hlasování je to jasně napsáno. Jako první bude heavy,a pak další třída tanků, Buďto lehký, střední, TD, arty. Těžký už ne. A tak dál. Jen by stačilo kouknout na články na worldoftanks.eu. Tyto se ukazují při spouštění hry. Jak tu někdo psal. Někteří hráči jsou už tak zdechlí, že už ani nekoukají na základní věci. P.S. – dnes článek Na vrcholku stromu aktualizovali i s úpravou bonusů. Tak pro uplakánky a zdechláky, máte to tam jasně rozepsané.

 31. ___TYPHOON___ napsal:

  Když si to tak dáme všechno dohromady – tak celé WOT je vlastně jedna velká PARODIE … a na co – a k čemu ?! (aby obyč. lidi živili nemakačenky a hlavou přemýšlející neschopné) ???! … to už si každý rozumně přemýšlející a uvažující člověk odvodí sám (není to až zase tak těžké) !

  • 666 napsal:

   ja jsem si odvodil, ze ti jebe!

  • DeVitto1979 napsal:

   A jelikož ty jsi hlupy jako bedna kitu, tak ty jsi makačenko a suše zadiš, ze nekdy rýžuje s nohama téměř na stole a s prstem v nose. Měl jsi se lépe učit. Vzhůru k lopatě.