Mimořádné novinky přímo z Minsku

Přinášíme vám další nášup novinek, tentokrát z historické videosérie „Obrazy vítězství“, která je publikována na ruském serveru. Po nějaké době se vyjádřili Viktor Kislyj, šéf WG a číslo dvě, Sergej Burkatovskij, SerB. V červnu se dá prý čekat ohlášení něčeho velkého.

Viktor Kislyj se účastnil streamu k finále WG ligy a prohlásil konkrétně, že v červnu nebo zhruba někdy kolem něj, mohou hráči WoT čekat „ohlášení něčeho mimořádně velkého“. Podle SerBa jde o velmi dlouho očekávanou funkcionalitu, která způsobí velké halo. Na ruských fórech se spekuluje o tom, že by mohlo jít o nový systém vlastních úprav tanků, díky kterému byste mohli nejen u sebe na počítači, ale i přímo na serveru měnit vzhled svého tanku, například k němu přidávat postranní představný pancíř, nebo navěšovat na tanky pásové články. Vaše úpravy by tedy viděli i ostatní hráči.

V srpnu se pak údajně dají na 5. výročí spuštění World of Tanks očekávat velké akce a slevy. Konkrétně Viktor Kislyj je také prý spokojený s tím, jak si vedou World of Warships, tvrdí, že WG se poučilo z vývoje World of Warplanes. Lodě by měly být oficiálně spuštěny někdy před koncem roku.

Další informace pocházejí od vývojářů z výše zmíněné videosérie „Obrazy vítězství“:
– čety byly do individuálních misí vloženy kvůli tomu, aby hráči měli s kým probrat své úspěchy v misích
– je možné, že jako zvláštní mód bude na vysokých tierech skill MM (no hurá, kurva – pozn. carramba66)
– mód úpravy týmových bitev na 7/42 (sedm strojů, celkový součet tierů 42, např. sedm šestek) byl zvažován, testován a protože byl nehratelný, byl zrušen
– nová pohybová fyzika vám umožní dostat se na místa, kam jste se dříve nedostali, nicméně stále budou místa, kam se dostat nebude možné a to proto, aby to nenarušilo balanc hry
– je možné, že když si v rámci výše zmíněných vlastních úprav tanků navěsíte na tank pásové články, nestanou se součástí kolizního modelu a půjde pouze o vizuální úpravu (tak to bych fakt nedoporučoval, protože WG v poslední době do hry zavedlo přesný opak, například pásy, pověšené na přední části IS-4 se nově staly součástí kolizního modelu a zvyšují tedy tloušťku pancíře; dokážete si představit ten chaos, když nebudete vědět, který pás na tanku dělá tlustší pancíř a který ne? – pozn. carramba66)
– v oddělení boje s cheaty a boty pracuje kolem dvaceti lidí
– přepracované historické bitvy nepřijdou dříve, než v polovině příštího roku (na wot.cz uvažujeme, že obnovíme komunitní historické bitvy, WG nám nicméně vzkázal, že nás nepodpoří – pozn. carramba66)
– čínské stíhače tanků byly plánovány pro letošek, ovšem do hry se dostanou zřejmě až příští rok, letos by měly přijít japonské těžké tanky
– premium tanky s omezeným MM budou odebrány z obchodu, aby se zabránilo rozšíření efektu „pay-to-win“ ve WoT
– je možné, že strongholdy se kompletně změní v součást nového systému klanových válek, WG s nimi každopádně počítá i nadále
– budou nové „zajímavé“ herní módy
– je možné, že se jako alternativní podvozek do hry vrátí T-50-2
– prohození FV4202 a FV215b za náhrady nebude provedeno hned tak, ani Storm neví, kdy se tak stane
– je možné, že Havok bude kompletně zrušen a vývoj místo toho do hry zavede nový fyzikální systém realistické destrukce tanků (např. když vystřelíte a nepenetrujete, v pancíři by se udělal dolík – pozn. carramba66)
– do hry nebudou zavedeny plovoucí tanky
– rozdělení klienta na SD a HD verzi by mohlo přijít ještě do konce května
– japonské tanky nebudou nerfovány
– chystají se „velké změny“, které by měly pozitivně ovlivnit hru s těžkými tanky

Zdroje:
http://ritastatusreport.blogspot.nl/2015/04/portraits-of-victory-event-q.html
http://ritastatusreport.blogspot.nl/2015/04/weekend-errata-some-new-info.html

Napsal carramba66

Zakladatel WoT.cz, tvůrce série recenzí a komentovaných replayů na YouTube, šéfredaktor magazínu Deník Nooba. Autor sbírky pro válečné veterány.

27 komentářů k “Mimořádné novinky přímo z Minsku”

 1. Rasto napsal:

  Ja sa bojím :) oni to ešte viac poserú ako to je 😀 Namiesto toho aby konečne bola podpora 4.jadier nie hra ide na Grafike 😀
  AMD-35FPS
  INTEL-70FPS
  Na rovnakej Grafickej Karte 😉

 2. Unikitty_CZ napsal:

  „Skill MM nebude!“ V podání WG tato věza znamená: „Už na tom pracujeme“.
  Jinak World of warplanes je zkrátka průser, divím se že to už nevypnuli. Včera jsem se tam jen tak ze srandy přihlásil jestli nebudou nějaké akce které se dají využít i na WOT a v 8 hodin večer tam bylo 1874 hráčů 😀
  Ať letadla zruší a ten server dají k dispozici tankům, bude to mnohem prospěšnější než tam zachovávat mrtvou hru.

  • Tony_Z napsal:

   Pokud to vypnout, tak podle mě před zavedením lodí a lodě pak pustí právě na serverech letadel.

 3. onovo napsal:

  to je zase komedie. hodl ldoě jsou na hp „přijatelnější“ než letadla, kde bylo potřeba udělat i letový model včetně rozdělení podle výšky apod…wot i wows jsou jen „krabice“ pohybující se na jedné ploše…. takže tím je cesta o dost snadnější….
  k havocu- to se kucí ještě z těch jejich pětiletek nepoučili? britské tanky toho začínaj být důkazem 😛

 4. SC0RCH3r napsal:

  Ok, až příde do hry mód „skill-mm“, tak ten okamžitě vypínám.

  • Konias napsal:

   Je otázka, co ten „skill mm“, znamená? Jestli to, že v týmech bude stejný počet modrých, zelených a červených, tak to má něco do sebe. :)

   • SC0RCH3r napsal:

    Jenže to je právě ono „zelení“, „modří“, „rudí“…to neurčuje WG, to je práce XVM modu…oni mají „WG rating“, na který absolutně nikdo nekouká, protože oproti WN8 má mnohem menší vypovídací hodnotu. A opravdu se bojím toho, podle jakého vzorce to chtějí určovat…

    Další věc je v tom, že skill mm je potřeba jen proto, že spousta hráčů není ochotná se v té hře zlepšovat a věnovat nějaký čas tomu, aby si přečetli nějaké věci, zkoukli nějaká videa…ale mají čas na to, aby x-hodin na fóru nadávali, jak za to může WG, že nevyhrávají, jak je všechno zfixované a že oni by jinak byli fialový skilleři. Fialový hráči jsou stejně frustrovaní z červených hráčů jako červení z proher, jenže výsledkem skill-mm bude to, že červení budou fut nadávat a fialový budou více frustrovaní.

    Faktem je, že pro každého (ne stejném PC se stejným tankem se stejnou posádkou) je ten systém teď nastavený stejně, ale ten kdo je ochotný se učit, zlepšovat a je trpělivý, je zvýhodněný, což je dle mého spravedlivý. Samozřejmě další věc je „talent pro hru“, ale to WG fakt kompenzovat nijak nemůže.

    • Fear014 napsal:

     tak i podle WG ratingu se dá něco poznat lepší než nic..

     to je fakt ale to jinačí asi nebude někomu prostě stačí, když vyjede za roh a vystřelí a nějaké statistiky nebo týmová hra ho nezajímá..

     Talent pro hru WG kompenzuje RNG, které „částečně“ ovlivňuje hru.

    • AD napsal:

     Napisu to jednoduse.
     Ted : tym 1. 4 fialovi+11 rajcat tym2. 15 rajcat jak to dopadne kdyz ti 4 nebudou trolit?

     Ale pokud by to bylo 2+13 a 2+13 tak uz je to v pohode,ne???

     P.S. Skill mm se stejnak boji jen „unicum“ hraci :+)))

     • SC0RCH3r napsal:

      Ještě jednou…WG neurčuje, kdo je fialový…to dělá xvm mod. A to, že je hráč fialový, neznamená, že je užitečný k výhře/prohře.

      Viděl jsem prohrát 8 fialových (+zbytek) proti jednomu zelenému hráči s 14 rajčaty (protože ten zelený hráč jsem byl já). Ty Win šance jsou absolutní hovadina, která akorát demotivuje hráče a vytváří iluzi, že někdo je zvýhodněný…
      Ti hráči jsou fialový, protože umí hrát…jiní hráči jsou červení, protože hrát neumí.

      Ale je pravda, že je vždycky jednodušší hledat chybu v systému, než v sobě. To, že střílím do červených je snad prohřešek? Měl bych střílet jenom fialové?

      Faktem je, že 90% breku po skill-MM je od lidí, co si myslí, že by měli být fialový, ale je to ta ošklivá, ošklivá hra a konspirace WG, která jim v tom brání. Jak je systém udělaný teď, je spravedlivý pro všechny, protože v nekonečném počtu bitev ti vždy vyjde šance na výhru kolem 49.5% pokud si průměrný hráč (1% je na remízu)
      Ve skill mm se pak buď stane, že na jedné straně bude jeden „fialový“ s tierem 8 a druhý fialový s tierem 10, to je fér? A co četa fialových proti náhodně složenému týmu fialových? A nebo se budeš čekat šíleně dlouho, jelikož prostě nebude dost lidí…a vsaď se, že jestli to bude „volitelnej mod“, tak si ho většina těch „statpaderů“, na který lidi nadávaj, stejně vypne. And by all means…já ten mod hrát nebudu.

  • Spratekk_CZ napsal:

   Mohlo by se stát, že by jsi si už nenastřílel dmg, nebo si nešikanoval boty a rajčata? Zkus rozvést myšlenku

 5. il_lucky napsal:

  Mám otázku :) Keď dajú preč tanky s obmedzeným MM,v mojom prípade IS-6,čo sa potom stane? ostane mi ten tank v garáži,alebo dostanem zaneho náhradu?

  • Spratekk_CZ napsal:

   Píše se jasně, že jde o ostranění z OBCHODU. Ve hře by ti zůstaly tyto tanky pravděpodobně, ale už by se jejich počet nezvyšoval. Tohle vidim jako pozitivní věc. Je hromada hráčů, který si kupovali premiový tanky pokud měl omezenej MM. Je jich hromada a holej nesmysl. A často je v bitvě víc premiovejch VIII než standartních.

   A samozřejmě WG marketing ví, že prodat další nový kusy za 700-1000je výhodnější. Pořád jsou ve hře nadšení sběratelé

  • jmeno1 napsal:

   Zůstane ti.

   • Reaver_EU napsal:

    Tak přesně toho se obávám u svého WZ 111…

 6. kecut2 napsal:

  Podle mě po velmi dlouhé době velice pozitivní seznam změn. Jsem spokojenej, je to super!

 7. M7M57 napsal:

  – čety byly do individuálních misí vloženy kvůli tomu, aby hráči měli s kým probrat své úspěchy v misích
  Ahá. To je dôvod 😀 😀

  • Reaver_EU napsal:

   Asi jsem taky poněkud slabší v úsudku. Nepochopil jsem hloubku myšlenky…

 8. nevim napsal:

  neco velkeho jo??? – JOOOO KONECNE Odstrani artyny !!! 😀

  • M7M57 napsal:

   dreamer 😀

  • 12Stig12 napsal:

   to je dobrá myšlenka, kéž by se to stalo

  • Lovec111 napsal:

   Ja ja a dali mi ich expy ako free. To by bola peck. Ak ich totiž nerfnu nie odstránia už budú úplne nepoužiteľné. Už teraz to rieši celé rng. Vysvetlite mi ináč jednU hru s GC nič netrafim ani full domerane ani blimd. A druhu hru zase trafil aj kluckujuceho skauta na blind.
   To skôr môžeme čakať cw2:0 alebo fyziku.

 9. Tor napsal:

  Jak nebude Havok? Většina tu na to čeká, že bude brutální změna a ono zas nic. Mohly apson dat testovací server abychom věděli jak to kluci teda porsraly.