Insider: Nové skilly a nerfy penetrací

Máme pro vás aktuální informace od insidera. Vzpomínáte si, jak Storm prohlásil, že uniklé nové skilly a perky jsou „fake“? Tak v jedné z nejbližších aktualizací se objeví v Xbox verzi, přičemž o jejich uvedení na PC verzi se ještě rozhoduje.

Informace, týkající se nerfů penetrací:
Informace, které unikly, byly daleko od pravdy, protože penetrace se budou týkat i tierů 8 a 9. Pod tier 8 se zatím nesahalo, je však možné, že se ještě sáhne na některé goldové náboje na nižších tierech. Hlavní myšlenkou nadále zůstává, že penetrace byla, je a bude balančním parametrem, takže není nutné se ohlížet na historii (přičemž dlouhá německá 88mm L/71 měla historicky podle tabulek penetraci přesně 203mm; ehm, zřejmě náhoda – pozn. carramba66). Čili to, co uniklo, není celé a není to finální. S jednou výjimkou a tou je nerf goldové munice na E-100 a buff její AP munice. Tato úprava vypadá po testech údajně dobře.

Všeobecně vývojáři chtějí dosáhnout zhruba tohoto stavu: (pro hightiery)
– stíhače budou mít penetraci maximálně 240-250m
– těžké tanky budou mít druhou nejlepší penetraci v rozmezí 232 – 250mm
– střední tanky mají mít penetraci v rozmezí 202 – 240mm
– lehké tanky budou mít penetraci maximálně 175 – 220mm

Čísla samozřejmě závisí tank od tanku, nicméně demonstrují dobře směr uvažování vývojářů. Interně se debatuje o tom, že 230mm pro hightier medka nebude dost ani pro střelbu do boků.
Jeden z vývojářů k celé věci dodal: „Sen každého nooba je mít tank, který všechny vlastní rány penetruje, ale zároveň všechny cizí rány odrazí. Je tedy možné buďto zvýšit pancíře, nebo snížit penetrace. A snížení penetrace skutečně JE změna, která pancíř opět vrací do hry. No a když má IS-7 nebo IS-4 na některých místech 400mm pancíře, tak to prostě znamená, že ne všechny střely projdou. Proto také pancíř existuje.

– vývoj také zvažuje odstranit T10 Fochovi jeho 155mm kanón a vyměnit jej za 120mm se zásobníkem na 5 – 6 ran
– pancíř IS-7 je v pořádku, tank zepředu hodně vydrží
– IS-4 dostal mírný buff předního pancíře
– pancíř na Super Pershingovi není chybný, to, co zobrazuje Tank Inspector, tedy tennulový pancíř za představným pancířem, je chyba programu, ve hře je vše ok
– jednou z myšlenek, jak artynám ubrat oneshotů (budou dávat hodně DMG, ale nebudou vypínat tanky na ránu) je „useknout“ udělenou DMG před číslem celkového zničení tak, aby tanku nějaká HP zůstala (podle mě a řady jiných už tenhle systém „předposledního výstřelu“ ve hře dávno je – pozn. carramba66)
– většina bugů na mapě Overlord bude v 9.8 opravena; mapa je hodnocena velmi, velmi pozitivně, hráči ji údajně mají rádi a vývoj chce proto dělat podobné mapy dál
– bude zřejmě anketa (rozeslaná hráčům), co by chtěli udělat s artynami ve hře
– na NA serveru běží kauza, ve které hráči ze severní Ameriky obviňují hráče, kteří tam mají účty, ale jsou z jiných částí světa, že jim připojováním ze vzdálených míst nadměrně zatěžují herní servery a tím zvyšují i jejich ping; podle vývoje je to naprostá hovadina
– první německá loď ve World of Warships přijde brzy

Zdroj: http://ritastatusreport.blogspot.nl/2015/05/more-insider-news-perks-penetration.html

Napsal carramba66

Zakladatel WoT.cz, tvůrce série recenzí a komentovaných replayů na YouTube, šéfredaktor magazínu Deník Nooba. Autor sbírky pro válečné veterány.

66 komentářů k “Insider: Nové skilly a nerfy penetrací”

 1. palkovicak napsal:

  Oni pořád do te hry vrtají a vrtají a tim víc se mi to nechutí a nechutí asi si koupím RC tanky a budu si hrát doma 😀

 2. k0n0p napsal:

  a o těch skillech je napsáno kde ? :)

 3. Majk007 napsal:

  Já jsem pro posílení role pancíře ve hře, ale tohle povede akorát k většímu používání goldů – pene na T10 – 240 MT??? a TD – 250??? Bohužel na tom zase nejvíc vydělají rusáci – už teď mají OP věže a teď bude problém i s korbama. No alespoň můžu začít jezdit s VK 7201K.

  • Buldozer napsal:

   Moc ne, protože GOLDY budou u vybraných tanků, hlavně TD, mít pene větší o max. 50%, a standardní goldy by měly mít pene + max. 30% penetrace standardní penetrace. Z tho vychází max. pene ve hře +// 400 mm :)

  • Polyphenol napsal:

   Nemôžem si pomôcť ale ako čítam niektoré komentáre, tak WG vám proste nevyhovie… každý je akurát tak nadmieru inteligentný a tvári sa, že vie, čo je pre hru dobré a čo nie… tým nevravím že všetko čo robí WG je správne ale prepána ani všetko nie je také katastrofálne, nikto nikoho nenútí hrať WoT, môžete skúsiť WT a čoskoro AW… ja osobne nevidím žiadny problém v tom, že do mňa niekto striela goldami (keď má na to kredity, ja určite nemám), goldi su v hre a dajú sa kúpiť za kredity, každý si ich môže nakúpiť koľko chce… ja to beriem tak, že na tom nič nezmením čím do mňa niekto strieľa, jediné čo zmením je ako ja proti nemu zahrám (ani ten gold nie je všespásny a ako vraví Akcido tak nabíjať napr.HEAT je často skôr kontraproduktívne)… Mne osobne sa ten nerf penetrácie veľmi pozdáva, pokiaľ si dajú záležať a spravia to premyslene, tak s tým nemám absolútne žiaden problém ale stále to ešte testujú a nebudem tu teraz plakať že to určite bude nap*ču (napr. Jg.Pz. E 100 bude bolieť ten nerf ale na druhú stranu ho už nebude kdekto prestreľovať aj tam kde by nemal – minule ma IS-3 prebila 3x za sebou do nadstavby a to ani nestrielala gold – aspoň som nepočul zasyčanie hoci si nie som istý či APCR syčia ale určite sa tu nájde niekto kto ma s radosťou opraví)… napr. mňa docela se*ú X medká, majú pancier (väčšinou aspoň nejaký), mobilitu a slušné delá, nečudo že prevládajú v CW atď. ale majú príliš vysokú penetráciu (počas celého expenia to tak nie je)… neviem, ale strašne ma vytáča čítať komentáre v ktorých sa ľudia tvária že všetko vedia najlepšie a jak bude všetko napiču atď… sry za sloh, čakám na ten hate 😉

   • beroun napsal:

    +1, dokud to nebude v live serveru nějakou dobu, je předčasné dělat závěry

   • Buldozer napsal:

    Souhlasím s tebou, ve hře nejsou žádné goldy, jen se jim tak říká z dob, kdy jsme je kupovali pouze za goldy. Bohužel tohle už jim zůstane. Ale od doby co jsou za kredity je to pro mě standardní munice, to ovšem neznamená, že jezdím „full gold“. Na druhou stranu jsou situace, kdy je nutno „gold“ použít, protože pro vítězství se musí použít všech dostupných prostředků, a kdo to nedělá, oslabuje tým. A s nerfem penetrací souhlasím, alespoň opráším staré dobré HT :)

   • Majk007 napsal:

    Tak APCR nesyčí, to jenom heaty. Ohledně penetrace – já jsem už dříve psal, že by mě to nevadilo nerfnout penetraci, ale vadí mě to, že goldy budou pořád (i po nerfu) jistotou a povede to k jejich většímu používání a tím se role pancíře zas tak moc nezvýší, ale zvýší se počet utracených kreditů, a tím i nutnost prémium účtů. Možná wg podezírám zbytečně, že chce touto cestou zvýšit zisk, ale já bych vedle toho upravil používání goldů a to tak, že bych omezil počet goldů na bitvu – např. max. 5-10% munice nebo na jeden zásobník apd., nebo bych ho tak 3x zdražil, aby se vyplatil používat jen ve výjimečných situacích (např. decap). Já jsem byl ještě v uzavřené betě, ale to jsem byl úplný noobik (ne, že bych byl zeď nějak dobrý hráč), takže si samozřejmě pamatuji goldy za gold, ale protože jsem hrál HT, tak jsem goldy moc neřešil. Jen mě občas naštvalo, když mě někde prostřelili, kde jsem si myslel, že to není možné, ale obecně mě to vadilo méně než dnes. Bohužel je to dost pay to win, ale i kdyby to zavedli, tak by mě to moc nevadilo, alespoň by dostalo pravý význam označení gold noob.

    • Polyphenol napsal:

     Ďakujem za vaše reakcie, nemyslel som práve vaše komentáre čo ma hnevajú (Buldozer a Majk), pod ne som to napísal skôr nedopatrením ako naschvál :) … aj mne sa veľmi pozdáva myšlienka obmedzenia počtu „gold“ munície, ktorú možno nabiť – tým by sa jej používanie naozaj stalo taktickým rozhodnutím. … Možné aj je, že WG ide iba o zvýšenie ziskov z nákupu prémiových dní a tankov… všetko ukáže čas … a ja som sa aspoň naučil že APCR nesyčí :)

     • Majk007 napsal:

      ok já si to stejně nebral osobně :) ještě k těm zvukům HE je slyšet exploze a apcr mě přišlo že mají charakteristický odraz.

     • Buldozer napsal:

      Ne, neurazil, pochopil jsem kam to směřuješ :) PS: Pokud chceš vědět čím po tobě kdo střílí, nainstaluji si nějaký damege panel, ten ti to zobrazí hned ve hře

     • Majk007 napsal:

      jo dmg panel mám

 4. myzrael333 napsal:

  Nové skilly a perky by to chtělo. Tento systém je strašně stereotypní, chtělo by to komplexnější rpg systém.

  S tou penetrací jen ať si to zkusí. Já nejsem tak dobrý, abych mohl efektivně střílet 10 tier heavyny s pene 230 mm, určitě plno unicum hráčů to zvládne, ale nejspíš taky nebudou mít s toho radost, když jim nernou pene na 5ti medkách o 30 mm. TDčka už jsou k prdu nyní.

  Naštěstí konkurence přichází právě včas !

 5. peripsen napsal:

  – na NA serveru běží kauza, ve které hráči ze severní Ameriky obviňují hráče, kteří tam mají účty, ale jsou z jiných částí světa, že jim připojováním ze vzdálených míst nadměrně zatěžují herní servery a tím zvyšují i jejich ping; podle vývoje je to naprostá hovadina – to mě dostalo :)

  • Buldozer napsal:

   No jo, co bys chtěl, přihlouplí amíci….. Ještě by mohli zažalovat WG, že k tomu nedává patřičný návod :) :) :)

   • patasek napsal:

    A pro jistotu, že v návodu ke hře nenapsali, že kouření cigaret při wotku poškozuje zdraví a způsobuje rakovinu.

 6. jija napsal:

  u Jp. e 100 to s 260 mm bude na HOVNO

 7. 12Stig12 napsal:

  bude zřejmě anketa (rozeslaná hráčům), co by chtěli udělat s artynami ve hře – má odpověď je jasná (pokud anketa bude) – smazat

  • Medved napsal:

   Presne tak, ale to neudelaji.

   • Austrach napsal:

    Artiny nesmažou. Přiznám se že jsou to docela zajímavé stroje (na pohled) a z toho důvodu by to byla trochu škoda. Navíc docela hezky se v určité fázi hry loví. Stejně bych je ale omezil a to striktně pouze na jednu za bitvu. Jenom jako takové zpestřeníčko. Aby pak kurvy nebyly v každé bitvě, to bych taky nechtěl. Hra bez úplně artin je přeci jen o něčem jiném a o to bych taky nerad přišel.

 8. yrots300 napsal:

  Aha hm… takže to shrneme: FV215b nebude mít dobré dělo kvůli ztrátě penetrace, pancíř taky moc nemá a teď ho E100 ještě snaze prostreli s AP a FV4202? Ano, to medko s hesh místo goldy… nemá šanci proti ruským medkum.. menší pancíř, nižší pohyblivost, menší penetrace, menší dmp… zápomnel jsem snad ještě na něco?
  takhle britský tanky budou ubohý proti konkurenci… Todle se mi nelíbí…

 9. Wotan napsal:

  jo 230 pene ze nebude stacit na probiti bocniho armoru 😀 hah – takova blbost – ja s E100 hraju AP a probijim vse(pochopitelne do van, slabin atd.), ALE probijim a je super tezky pomaly tank – tak neb)vidim duvod proc mi medkam nemelo stacit tech 230 😀

 10. Majkl napsal:

  Měli by vymyslet nějaké vhodné skilly a perky pro artyny.Kromě BIA,žárovky a pár dalších se ty ostatní pro artyny nehodí (hlavně u řidiče není z čeho vybírat)

 11. tomino napsal:

  Omlouvám se že vstupuji do diskuze, ale už musím reagovat.
  Nemám nic proti nerfu, ale s tím by mělo přijít i výrazné zvýšení výdělku. Několikrát jsem četl, jak se hraje málo desítek, ale co pro to WG dělá? Kdo by to hrál, když bez prémiáku se průměrný hráč nedostane do plusu. Pokud to teď ještě nerfnou….. Šestky, víc nemá smysl. Jen dodám, hraji tuto hru asi rok a čím dýl hraji, tím víc mě ubíjí WG zásahy. Rozjedu větev a když už jsem skoro u vysněného cíle, tak změní parametry tanku, tak že je úplně jinde. Přestává mě to bavit! Podpořil jsem WG několika tisíci, ale odměnou mi je čím dál horší hratelnost. Totálně to zabili misemi. Každý jede na sebe a týmová hra je v ….. Omlouvám se, musel jsem si ulevit :)

 12. Buldozer napsal:

  S cca týdenním zpožděním, ale přece. Jsem rád, že mé zdroje nejsou mimo :)

 13. Buldozer napsal:

  A pokud jsou mé zdroje správné, úprava penetrace směrem dolů postihne rovnoměrně všechny tiery, přičemž etalon je tier 10, u LT tier 8, aby se nestalo, že nějaká 6 bude na tom s pene lépe než 10.

  • hoholu napsal:

   vubec bych se nedivil kdyby prem. VI mela lepsi pene nez normalni VIII…

 14. chupac_44 napsal:

  – stíhače budou mít penetraci maximálně 240-250m

  Pene 250 metrov tak to uz je niečo; -) 😀

 15. Tomas napsal:

  budu jezdit full gold a vybavené

 16. Tobi_1989 napsal:

  – stíhače budou mít penetraci maximálně 240-250m
  to bude většinu 15cm+ stíhačů co spolehaj na pene a alfu místo přesnosti hoooodně bolet…

  – těžké tanky budou mít druhou nejlepší penetraci v rozmezí 232 – 250mm
  Tam už skoro jsou, těch pár mm už nehraje takovou roli

  – střední tanky mají mít penetraci v rozmezí 202 – 240mm
  Chudák centurion a ostatní s timhle dělem… přijde o jedinou silnou stránku…

  – lehké tanky budou mít penetraci maximálně 175 – 220mm
  Tak to aby buffli T49 😀

  • Ondrysman napsal:

   Nn centurion ma alfu 390.. To neni malo

   • romikuscz napsal:

    Mel na mysli, ze centous a výše mají v základu apcr a Gold jsou hesh. To jest jejich základní pene je i jejich maximální, nemohou přehodit na vysoko penetrujici goldy, pac je nemaji. Tak ze budou úplně k hovnu.

 17. shd napsal:

  no ja som cakal ze skor ponerfuju tie nezmysly ako jgE100 s 400 pene na golde a dalsie bullshity cez 340 pene…

  kazdopadne mohli napr hevyny zhodit na 250 pene medka na 250 tiez a tdcka kludne 270 … to by bolo odpovedajuce ….

  ak zadrbu pene 220 medkam co maju obcas problem aj na 9 tiery tak nech sa strcia to potom KUPUJEM MAUSA A TO BUDE OP TANK KED HO NIC NEDA…

  ak znizia takto brutalne pene tak hevyny budu OP kazda jedna… teraz nemam z IS-7 problem dingavat 5k staci sa vediet postavit, ked sa zadari aj 9-10k dingnem

  vsetko je to o tom ci sa clovek vie nauhlovat, skryt spodok alebo otocit vezu … hevyny ktore nedingaju az tak, maju zas super kvalitne dela

  keby ponerfovali pene tak o 10 a goldy hlavne tym TD na 330 co je uplne dost a ostatku na 310 heaty a 300 apcr tak by nebol ziadny problem

 18. adinomuco napsal:

  A to ako ze zostanu aj tie casi nabijania. Fw 215 183 nabija 30 sekund a dingne. Nikdo to hrat nebude. 250 pene je na odpis tohoto stroja.

  • Urzi napsal:

   hovno dingne ked budes strielat na urcene miesta tak penetrujes alebo si laduj goldy alebo HE

   • adinomuco napsal:

    Na dialku x pot netrafis a na boj z blizka len ras vistrelis a je po tebe.

 19. Blondakpb napsal:

  Co zase ripu do artin. Noobkovia si vyplakaly zmeny sa mi zda. Najprv odporucam zahrat si vissie tieri a potom sa zamysliet. Mam M40ku s 8palcovym delom ale to ma sakra problem sa do niecoho trafit. Uz sa mi stalo ze za hru som vystrelil 8-10 granatov a ani raz som netrafil a ani neudelil dmg. Poslat tank do garaze na ranu sa mi podarilo len 3 krat.

  • Urzi napsal:

   Za arty je tazke hrat a hraju ju len profici.Traba na to moc a casu a skillu a este neviem coho.Ale vseobecne hracov co hraju arty povazujem za velmi mocnu elitu.A ked netrafis 8-10 x za hru tak mas problem a odpovedal si si na otazku ohladom noobov :)

   • Blondakpb napsal:

    😀 si ma pobavil. Ako teda chces ovplivnit rozptyl striel ratany na serveroch?

   • fukino napsal:

    Když se zadaří stojící cíl a máš čas doměřit na max a střela letí stejně do haje tak se není čemu divit když někdy dáš dvě z deseti.Prostě Wot

   • beroun napsal:

    Já nevím jak vy ale když nepřítel stojí dostatečně dlouhou dobu, trefím se v 90% případů. Stačí mít minimálně slušnou posádku a nemineš, pokud se cíl nepohybuje.

 20. Maca2661 napsal:

  nic se nezmění jen se bude hrát víc s goldy. Stejně jako teď na plno tankách kde je malá pene vozím hodně goldů. Klasika třeba E100, T54 apd.

 21. hb74 napsal:

  Z této hry začínám být podobně jako tomino otrávený a znechucený. Dost dobře nechápu proč se vlastně hnát za 10. tiery. Pokavaď nebudu hrát klanové války, tak jsou mi vlastně k ničemu. Prodělávám ať vyhraju nebo prohraju, přeexpení je cesta trnitá bez zábavnosti (jste pouze na přítěž týmu a vyloženě záleží jak MM vás nalosuje) a ve finále WG rozhodne, že stroj je skvělý, příjde nerf a vy máte ve skladu kus drahého šrotu.
  A to jejich věčný balancování tanků. Proč číst fóra a studovat tankinspektora? na hovno. To si můžu házet kostkou a tipovat, kdy mi padne sudé číslo. Winrate budu mít 50 %, když budu hrát hodně dlouho.
  Jak říká kolega, další ubrečený rajče, HB

 22. jirka napsal:

  Já bych to nechal,jak to je.t-54 s průrazem 201 dingám i do boku, už zhoršily přesnost.

 23. Kancobijec napsal:

  Po tý změně penetrací 400 mm pancíř znamená naprostou imunito a ne že některá střela neprojde. Hovada vývojáři

  • Buldozer napsal:

   Neznám tank, který má celý pancíř 400 mm, ty ano? Který je to? :) A pokud to takhle bude, jen dobře, tanky se vrátí k plnění svých rolí, konečně bude soumrak nad tzv. „volfpacky“, které vládnou ….

   • Kancobijec napsal:

    400 mm je citace z článku:-) je to hloupost vývojářů

    • Polyphenol napsal:

     Oni pravdepodobne mysleli „magický“ ruský predstavený pancier na bokoch IS-7, mne sa zdá že ten má na určitých miestach aj 400+ :)

  • romikuscz napsal:

   Jen idiot střílí do 400mm pacire.

 24. Kancobijec napsal:

  A k těm nerfům penetrací ve WoT – Balíček AW zakoupen:-)

 25. Janek napsal:

  Úvaha … Gold, Pay to Win …

  …něco v podobném smyslu říkal Gottwy v jednom z jeho nedávném videu.

  Použití drahé munice: Pokud samozřejmě dražší munice má prům. průbojnost vyšší v řádech několika desítek procent než standardní a zda správně chápeme použitelnost HEAT a APCR.

  Co je pro vás ekonomicky výhodnější?

  4x vystřelit AP za 1000Cr a neprobít.
  nebo
  1x vystřelit dražší municí a probít.

  Popřemýšlejte.
  Toto se týká pouze a jen vašeho konta a vašeho WN.

  A dále … kterým z těchto zmiňovaných počinů nepřispějete k případné výhře resp. přispějete k případné prohře celého týmu?

  Opakuji, celého týmu.

  Popřemýšlejte.

  PS: Jinak spoustu hráčů hodně podceňuje význam HE munice a raději dingají s AP a pak nevím proč nadávají v herním Chatu na ty ostatní hráče ….

  • Maca2661 napsal:

   Přesně tak. U některých tanků použiji radši HE než gold. Třeba na IS6 gold nemá moc smysl. Co neprostřelím normální municí tak gold dost často nic nevyřeší. HE dá cca za 200 dmg a je to :)

 26. CZ_Bendy napsal:

  Tez me trochu stve ze nez dojdete k vybranemu tanku tak mu stihnou 3x zmenit parametry. To pak muzu litat z vetve na vetev a nikam se nedostat :-)
  Ps: Podle ceho se urcujou parametry WN7, 8? Vsude nalezam jen tabulky a nic blizsiho… Diky

  • romikuscz napsal:

   Vzdy je to matematicka rovnice a jsou v ni hodnoty jako : dmg, kill, def pointy, spot , win rating. V pripade wn7 slo defakto jen o toto + byl nejvetsi duraz na killu.
   U wn8 doslo k zmene, vytvorila se databaze s prumernymi hodnotami dmg, spot atd pro kazdy tank a ta nyni hraji vyraznou roli v rovnicich ( dmg ma nyni nej vahu). Chces li tedy lepsi wn8, staci najit tank se spatnymi staty co dostal buff a staci ti u nej horsi vysledky nez jinde pro pekne wn8.
   Jedinou vec co zadne wn v rovnicich nema je spot dmg.
   V dobe tvorby wn6 nebyl spot dmg publikovan WG, proto se neobjevil v zadne rovnici, Nyni jiz ho publikuji, ale zatim zadna reakce od wn9+ atd…

 27. HunnterKiller napsal:

  Pokud to tak bude tak E-100, IS.7 a Maus by opět mohla být zábava na hraní. Když si WG pohraje s artynkama vůbec se nebudu zlobit..

  • Buldozer napsal:

   Pokud to tak bude, tak budou všichni na randomu žadonit artináře, aby ty „neprůstřelné“ potvory sejmul. Ani si to neuvědomujeme, a mě na to přivedl tvůj příspěvek, že tím velmi, velmi stoupne význam artin ve hře. Ví to, ale i WG? :)

   • HunnterKiller napsal:

    To je správná úvaha. Mno uvidíme jak to WG vymyslí :)

 28. Náhodný Čtenář napsal:

  (TD pene 240-250m)
  Metrů? To jako fakt 😀