Insider: Jak vývojáři mluví o hráčích?

Tentokrát pro vás máme slušnou nálož informací ze zákulisí vývoje World of Tanks. Vývoj například hovoří o hráčích. Co si o nás myslí? Nic moc dobrého. Taky se v zákulisí řeší problematika mizejících střel, nové tanky a nové mapy. Opět bude co číst.

– některé vývojáře pobavilo uvedení premium tanku Calliope ve War Thunder, podle nich je to ryzí pay2win
– janpoští uživatelé často dělají modifikace sami pro sebe (ne pro japonskou komunitu, pro sebe samy a nejde o žádné cheaty)

Cheaty ve World of Tanks
Vývoj prověřuje klanové války, jak moc se v nich používají nedovolené módy. V Rusku už je hotovo, v Americe se s tím začíná, v Evropě je proces někde uprostřed. Přičemž každý, kdo hraje esport, musí hrát bez jakýchkoli modifikací. Jakýchkoli. Klient musí být zcela čistý. V Číně se modpacků používá velká spousta, v každé bitvě jsou to v průměru skoro dva uživatelé s nějakým cheaterským modpackem. V EU je to 0,44 uživatele na bitvu v USA 0,46 v Rusku 0,5, Asii 0,6, v Koreji 0,2. Partner v Číně to nicméně neřeší.

Kanonenjagdpanzer
Stroj projde ještě jedním kolem rebalancu, než nahradí Jagdtiger 88mm. Má totiž problémy s kanónem, díky tomu, že nemá omezený MM. Čili kanón asi dostane buff. Neví se ještě, jestli se bude upravovat jak základní, tak premiová penetrace (200/260), testy ukázaly, že stíhač je pohyblivý a má dobré camo. Další testování bude nicméně probíhat znovu od začátku.

Japonský Tiger
Otázka: „Japonský Tiger?“
Odpověď (SerB): „Budou se otvírat peněženky“

Koridorové mapy:
Vývojář #1: S touhle trollovací logikou je třeba i tak oblíbená mapa, jako Himmelsdorf, technicky obrovský koridor.
Vývojář #2: Termín „koridor“ neexistoval do doby, než ho někdo propíchnul a od té doby je „koridor“ úplně všechno.
Vývojář #3: Držkuj na mapu, tým, čety, zásobníky (ano, to se děje), hráče z jiných zemí (další rasistický trend z amerického serveru), hru jako takovou ale nikdy, nikdy, nikdy se nekoukej na to, jak hraješ sám.
Vývojář #1: Kdybysme dělali všechno, co chce každý jeden hráč, tak není žádná hra!!! Když jim to spadne, tak nikdy nepřiznají, že to byla jejich chyba a protože za to nemůžou, jdou nadávat jiným.
SerB: Buď v klidu, nikdy jsme je neposlouchali.

Pozn. carramba66: Jestli se tam vedou tyhle řeči, tak pak docela chápu, proč je WoT tak v prdeli, jak je. Koridorovitost map je problém úplně zjevnej, stejně jako to, že hra je díky míchání casual a hardcore hráčů zejména pro druhou skupinu nehratelná. Jak dlouho už říkáme, že je ve hře potřeba balancovat nejen tanky, ale i hráče? Roky. Zajímalo by mě, jestli to někdo z vývojářů vůbec hraje, zjevně ne. Ještě že World of Warships dělá jinej tým, než ta banda amatérů v Minsku.

Mapa Dálnice
Dálnice byla stažena z testu, protože místo toho, aby se hra stala díky novým kopečkům a možnosti krýt se dynamičtější, hráči mezi úkryty přeskakují jako žáby. Dělostřelectvo je díky tomu nepoužitelné a akorát se kempilo. Díky tomu byly na testech velmi dlouhé bitvy, nejdelší ze všech. Městečko na jihu pak bylo často jako kryt často využíváno k snadnějšímu vítězství. Mapa proto bude na severu ještě trochu více upravena, možná se rozšíří ta zástavba, aby se zabránilo kempení a přeskakování mezi kopci.

Pozn. carramba66: Přesně to se o téhle mapě říkalo, hned jak se objevila, že ten kopec uprostřed pustiny je kokotina, že to dopadne jak s kopcem na El Hallufu, že na jeho okrajích bude většinu bitvy kempit půlka týmu. Poslouchal nás někdo? Neposlouchal. Hraje to v Minsku někdo? Nehraje. Tak se pak nedivte.

Změny dělostřelectva
Kdysi se uvažovalo, že by se dělostřelectvo změnilo na jakousi verzi útočných děl, která by střílela jenom HE a na krátké vzdálenosti (jako KV-2), nicméně vývoj i testeři to nepřijali příliš dobře, proto se to zastavilo. Tanky byly příliš slabé a až příliš připomínaly všechno v současné hře, co má derp kanóny.

Rebalanc dělostřelectva je stále v řešení, vývoj nechce jít cestou zvyšování ROF a snižováná alfy. Na vysokých tierech by pak například nikdo nebral arty do CW a na T6/T8 by je nikdo nebral do módu Opevnění, protože dělostřelecké spotřebáky by byly lepší a artyny by akorát zabíraly slot pro klasický tank. Vypadá to tedy, že rebalanc artyn bude udělán přes rebalanc HE munice. Nějaké návrhy už jsou.

Tanky, které se špatně expí
To, jak složité je expení některých strojů, jak hráče jejich hraní vytáčí, WG nebere při sestavování stromů v potaz. Například Chi-Ri je tank velmi těžký na osvojení (stejně tak např. Churchill TD a AMX40). Nicméně jeho topové dělo se zásobníkem je vykoupením, přestože stále chce trochu toho skillu.

Zde vývojáři varují, japonské heavyny budou stresující na hraní všechny. Díky tomu by měly teoreticky dostat buff. Problém je, že zkušení hráči je budou přeskakovat přes free XP a proto s nimi budou hrát zejména jen ti zbylí hráči. Čili pokud chcete rebalanc tanků, začněte všichni hrát AMX40, prohrávejte s ním a pokud vás bude dostatek, WG si toho všimne. Příklad: B1 je buffnutá a je to zabiják, kdekoli se objeví, tedy pokud potká cokoli na svém tieru a nižším. A tak jediná věc, která stahuje jeho statistiky do normálu, je jeho nepoužitelnost proti vyšším tierům. WG mu ale nemůže dát omezený MM, protože by to dopadlo jako s B2, která má VIP MM a díky tomu je možné si s ní snadno nahrát celkové WR.

Vývojáři hodnotí verzi pro Xbox One
Všem se to moc líbí, nicméně rozhodli se jít cestou, kterou se na PC verzi nejde, budou mít vlastní tanky, například Chaffee s věží AMX-13. Vývoj PC verze se proto zajímá alespoň o grafické funkcionality, jako je např. počasí. Nicméně stejný vývoj nelze použít na PC verzi, kde existuje mezi hráči velká roztříštěnost kvality hardware, proto se PC vývoj raději zaměří na vlastní věci – všechny tanky do HD, dokončení stromů a větví, přepracování neoblíbených map, zavedení zničitelného prostředí, atd. Rozdělit hráče podle konfigurací, jak se ukázalo s uvedením 9.0 před rokem a půl, není cesta.

Mizející střely
Problém není ani na serveru ani v hráčově klientovi, jde o chybu v engine, která nastává, když server chybně spočítá hodnotu penetrace. Vypadá to asi následovně:

– hráč se chce rozjet
– server dostane příkaz „jeď“ a odpoví klientovi „teď právě jedeš“
– později hráč zpozoruje nepřátelský tank, takže klient odešle na server informaci „vidíme tank“
– hráč na tank vystřelí
– klient pošle na server informaci, že bylo vystřeleno a server začne počítat přebití, dráhu střely, její penetraci, atd. a spočítá, jestli bude penetrovat, nebo ne a když ano, tak jakou dá DMG a jestli poškodí nějaké moduly
– BigWorld engine, který běží zároveň s výpočty na serveru, ovšem chybně interpretuje informaci z klienta a odešle informaci „nic se neděje“
– server se v té chvíli začne „dohadovat“ s engine, že odeslal data, nakonec ale má navrch BigWorld
– server tedy rezignuje a do klienta pošle informaci, žádný tank tam nebyl
– herní klient zobrazí hráčovi střelu, která najdnou zmizela, nebo prolétla tankem jakoby nic

Zdroj: http://ritastatusreport.blogspot.cz/

Napsal Redakce WoT.cz

Redakce WoT.cz čítá proměnlivě zhruba šest až osm lidí. Šéfredaktorem je Kirukato, carramba66 mu stále ještě pomáhá, než se z WoT.cz stáhne kompletně. WittmanSVK a vlodek73 překládají hlavní QA. O WoT Konzole píše taťka Martin. O novinky z War Thunder se stará Onovo.

115 komentářů k “Insider: Jak vývojáři mluví o hráčích?”

 1. lukes231 napsal:

  kdyby někdo z WG hrál wot tak tá hra by vypadala ůplně jinak, to co mě na ní sere nejvíc jsou ty artyny, jasně že by byly v poho kdyby neměli ten pohled z ptačí perspektivy, už by se proti nim dalo bojovat. však oni se probudí až vyjde AW a prům wn8 se sníží na takovejch 500. Ale to už pro tu hru bude stejně pozdě. Je pozdě už teť.

  • Tonda233 napsal:

   No WG nějaká průměrná WN8 nezajímá, spíš je zajímá průměrný příjem z jednoho hráče……..

   • lukes231 napsal:

    to je smutná pravda

    • DJW_ napsal:

     Máme tu šťastné zajtrašky s kapitalizmom, tak čo to riešite – jasné že ich zaujíma jedine ako vás dostať o prachy, kým to ešte ide. Ak nie ste spokojní, nehrajte to. Ja som ako platiaci spokoný nebol a prestal som. Občas si sem len chodím prečítať a zasmiať na tom, čo zas WG dodrbalo.

  • jmeno1 napsal:

   Co kdyby sis vytáhl hlavu z prdele a začal skutečně hrát? Artyny jsou dneska nic. To, že se trefí jednou za 20 her je k smíchu, akorát noobové jako ty budou pořád nad něčím brečet.

   • Miner68 napsal:

    Pane klikař, laskavě táhněte doprdele !

   • Mysel napsal:

    Oni proste nepamatujou casy, kdy arty k necemu byly a taky dokazaly fakt zatopit. Oni to nezazili. A pokud by mel nekdo brecet nad soucasnym stavem delostrelectva, tak urcite ne ti, kdo arty nehraji.

 2. lukes231 napsal:

  pokud by dali těm blbostem (artynám) na předek 300mm a rychlost 20km/h, odstranily arty aim a nechali jim jen HE munici, byli by dokonale vykompenzovane.

  • dabler napsal:

   300mm? a díky takovejmhle debilům hráče nikdo neposlouchá

   • Adrike napsal:

    Ano, 300mm pancier na artyne je sice blbost ale furt je to lepsie jak pohlad zo SATELITU !!!! a to ze davaju 2500 dmg na ranu je pičovina jak hovado

    • lukes231 napsal:

     přeně, radši víc „T95″ a obrovskym derpem nabitym HEčkama než aby mě někdo vykliknul přez celou mapu za full
     .

    • dabler napsal:

     Tak artynám dát pancíř to je hovadina na tom se shodem. Ale ta třída těch vozidel tu zůstat musí. A ten pohled taky by měl zůstat, protože pak by jedinej způsob jak s artynou zahrát je stříletl na slepo na čtverečkách po minimapě. A to s nabíjením 50s nejde takže by museli posílit rychlost nabíjení a vážně chceme dalším fv? A jak zamezit tomu, aby (i když tyhle rány jak ty říkáš, jsou víceméně o náhodě) ti nedávaly arty takový rány. Jednoduše. Sebrat AP, ty by tam neměli vůbec bejt. A další snížit průbojnost HE. Protože artna ti nikdy nedá takovou dmg pokud ta střela neprojde. To je sice v pořádku, protože bych řek že když ti v takový plechovce jako je tank vybouchne dělostřelecký granát tak by tě měl vyndat na ránu, ale aby se to vyřešilo vidím jako jediný řešení snížit HEčkům penetraci.

     • Antinacista napsal:

      Podle mě je hlavní problém v systému střelby a míření…v opravdových válkách se počítala vzdálenost tanku a nějaké další aspekty…tedy to uměli pouze zkušení velitelé…realita ve WOT-30 zelených kroužků a mezi nimi tank… to míření nemůže být lehčí (zvládne to skoro každý)…
      …Můj návrh je takový: artyny nebudou mít pohled z ptačí perspektivy…budou mířit tak že budou vědět vzdálenost tanku a podle toho budou mířit…A takhle se povede skutečný záměr WG znevýhodnit kempení(tak střela bude letět úplně přesně, u současných wot tanků člověk v podstatě nemíří…a to je kompenzováno přesností střelby)…a takhle bude pro hráče o hodně větší výhoda být v pohybu a bude to o míli realističtější hra(samozdřejmě že WOT je spíše arkáda)…v bitvě trefit s takovým hummlem nebo M7 priestem(kteří dle mých znalostí skutečně bojovali) jedoucí tank nemohli trefit…vhtělo by to takové míření jako v historiském módu WT tam by hráč musel pořádně vyvážit oblouk střely a vzdálenost…to by bylo teprv míření.

  • Lovec111 napsal:

   Z arty môžu urobiť prdlajs. Keďže tvoje riešenie je na prd a aj to mierne spomínané počítať uhol a tak je na… Ale len preto že na to sú mapy 1×1 km malo. Ak chcete hrať bez arty zapnite si misiu zabi arty alebo spotni arty a arty nebudú 😉

  • jmeno1 napsal:

   Co je to ten arty aim?

 3. il_lucky napsal:

  Bože čo máte furt s tým AW? je to už trapné jak tu o tom každý básni a pri tom to má viac chýb jak celé WoT. To som zvedaví kolko hráčov tam bude a zase bude do toho jebať peňáze ked už najebali do wotka.

 4. onovo napsal:

  lol calliope pay2win? pobavilo- ve chvíli kdy je velká část wot pay2win, tak je to takové….

  • dabler napsal:

   Tak tohle jsem nikdy nepochopil. Vysvětli mi prosím kde přesně je WoT p2W. A calliope se dá dost dobře považovat za p2w , protože si jistě viděl co to má za vybavení a kolik to stojí.

   • gumimeda05 napsal:

    KV5, E25…? 😀

    • dabler napsal:

     Tak to fakt ne. KV-5 je plná weakspotů (že R2D2?) a nemá pene. A E25 má dvě věci camo a dpm. A ano camo má, ale to má i hodně dalších obyč tanků a super DPM? To taky uděláš na obyč tancích. X medka mají skvělou DPM a jestli chceš něco menšího než X budiž. V garáži mám neprémiovej stroj 5 urovně co má rychlost, věž ,rychlý zaměřování a nabíjím s tím 1.90 bez jídla. A ten stroj je M7 překvapivě neprémiová a za kredity.

     • MisterFart99 napsal:

      KV-5 a E 25 se teď daj sehnat jen těžko. Lepší příklad p2w by byl SU-122-44, IS-6 a podobné russian bias. Mimochodem M7 je šrot.

   • onovo napsal:

    no tak, pokdu chceš hrát pořádně na IX-X tieru, musíš mít něco na „živení“- prém. účet nebo prém. tank- nebo jsi odsouzen na nekonečné vydělávání na V rancích….o tom jak goldy, vybavení apod mění hru(a o prém. tancích které jsou trošku mimo škdoa mluvit)
    jinak proč má takovou cenu? kro mtoho že rakety jso usměšné a blbě se s niam střílí, ta cena je kvůli tomu „aby toho nebyl spam“, protože kdyby to stálo podobně jako ostatní tanky tak máš na začátku bitvy po pár dnech jenom raketové přípravy….

    • dabler napsal:

     Tak s tím uživit to máš pravdu, ale dá se to+osobní mise, který ti ty kredity doslova cpou. Navíc ti WG prémiáky dává zadarmo v misích . A s calliope se vážně tak blbě nehraje a pokud by neměla bejt p2w tak proč stojí víc než 4 premiák.

     • onovo napsal:

      protože to je trololo a chtějí zabránit spamu- na některých malých mapách(karélie apod) by se to pár výcvikovkách pálilo jen na spawn….tom sue chce zamezit- nejspíše do doby než přijdou i jiné „raketové“ stroje

      no nevím- rakety po zásahu vybuchnou a ta 75mm…..

   • 12Stig12 napsal:

    p2w – Pz II J

    • dabler napsal:

     Ano, ale nevšiml jsem si, že j v prodeji

     • hoholu napsal:

      tak to jsi asi zaspal 1.4.2015!

     • jmeno1 napsal:

      hoholu: Jo, tank T-3 za 2.500,- Kč. Ty jsi spad z višně. Navíc je prostřelitelný, akorát debilové jako ty to neumí.

     • Gil-galad napsal:

      jmeno1 – zepředu AP max Marder a FCM, jinak gold, zboku už i AP, ale některý potřebujou pořád gold a některym ani ten nepomůže

     • beroun napsal:

      Já ho prorazím v pohodĕ s Pz. 38 (t), a dokonce i T-46 s tím nemá problém (když teda nepočítáme že se ten stroj dá ukroutit a jako debilové čumíme na jeho přední pancíř). I Ha-Go s tou houfničkou (55mm pene s HEATama pokud se nemýlím)

      A ne, nepoužívám goldy na Pz. 38 ani s T-46, pokud teda nepotkám Matildu nebo těžkej tank. Problémy s ním mají jen kulomety, kterých je ale na nízkých tierech plno, proto je „OP“, ale všechno je o tom jaké tanky bude mít nepřátelský tým a jak málo hloupí jsou lidi co řídí tanky s penetrací vyšší jak 50.

      A ve IV. tieru už je naprosto nepoužitelný. S tím tankem bych nedokázal mít WR vyšsí jak 50%. Podle mě je na grind statů lepší takový Pz. I C nebo KV-1.

     • dabler napsal:

      hohou: jo přesně zaspal jsem tu jak ho PŮJČOVALI v balíčku za tři litry

   • hoholu napsal:

    Cromwell B…?

    • dabler napsal:

     Vážně jsem píčeš p2w tanky nebo už ti došly nápad. Jo a existuje ve WoTku Cromwell neprémiovej.

 5. il_lucky napsal:

  Keď im odstránia ten aiming,vieš mi povedať ako by asi strielali? na slepo? alebo by išli do útoku zo 400 hp a 10mm pancierom? trošku uvažuj,ja ich tiež neznášam,preto si jednu expím a mám pokoj,ako vy mne,tak ja vám.

  • jpdepress napsal:

   Jasně, takhle se schová v A1, pošle signál satelitu na oběžné dráze a čeká, až se signál vrátí. :DDDDDDD To zní o moc líp…..

   Je mi v celku jedno, jak to udělají, ale rajče nemůže nastřílet 3k dmg na osmičkách… S IS-3 taky nedá 2k ani kdyby se posral, tak proč s arty může hrát každý děcko….

   • lukulus74 napsal:

    A díváš se na průměrnou dmg slabých hráčů s artynami? A jak často jsou na spodku tabulky s 0 dmg?

    • lukes231 napsal:

     hele mě osobně nějaká prům dmg s arty nezajímá, jen mě nehorázně sere když mi někdo z 600set metru a vic sebere pulku hp bez kousky snahy. a nesere mě to jen u rajčat ale i u modrejch hráčů, nikdo by neměl mít takovou sílu že jen když klikne tak sundá tank na ranu přez celou mapu.

     • Adrike napsal:

      Presne, artyni su piča tanky… moje slova, on proste kempi v rohu mapy v kriku 1000m daleko a kazdym klikom da 1000dmg, ved to je absolutna kokocina, a ten satelit cez ktory pozera je este vecsia kokocina

     • Death_Hand napsal:

      Nemas sediet na jednom mieste. A trafit s arty instant je skor sviatok. Ked ti RNG nepraje, mozes sa posrat aj tak hovno spravis, lebo streli si letia kamsi panu bohu do okien. A mimochodom na 600m trafit pri rozptyle artyny je skor stastie a nie skill. Vsetko je to o tom ze ta scout nasvieti, arta sa na teba otoci – zamiery – domiery (6-8sek.) klikne a potom caka nejkych 3-6 sekund ako sa bozstvo RNG rozhodlo a na koho stranu sa postavilo. A ked cely tento cas po naspotovani sedis na mieste tak sa nicomu nediv a pakuj do garaze.

     • jpdepress napsal:

      nemám sedět na jednom místě? Neděláš si ze mě srandu, že ne? Kámo nenech se vysmát…

     • jmeno1 napsal:

      2jpdepress: Už jsem ti to psal, ale asi neumíš číst nebo kecáš. Dej tady záznamy 10ti po sobě jdoucích bitev, kde tě artyny významně prudí. Už teď vím, že nic takového nemáš. Jen prudíš a držkuješ.

     • jpdepress napsal:

      promiň, hráč tvých kvalit to nedokáže pochopit…. možná bys mohl přestat ze sebe dělat boha, jakým jsi a přestat obhajovat arty…

      promiň, ale musel jsem to takhle napsat

     • Adrike napsal:

      Presne, artyni su tanky pre noobov, pretoze hrat s artynou je ta najlahsia vec aku som kedy vo wot videl…. satelitovy kokoti ktory vzdy trafia lebo su noobovia

     • Lukass napsal:

      Death_Hand: Když mě houskař vypne na místě kde se minutu přestřeluju, tak si povzdechnu že se to dalo čekat a můžu si za to částečně sám. Ale aby mě vypínali za jízdy potom co se odspotnu, to už hraničí s naschválem (ne, nejedu vždycky stejnou rychlostí a úplně rovně).
      btw. když jsem měl nainstalovaný XVM, tak jsem se víc bál rudejch houskařů, než fialek :)

     • beroun napsal:

      Tak jako s Jgpz E-100 taky stačí jen kliknout a šlup, 1000 dole. A to je to dělo mnohem přesnější, má větší pemetraci, takže se častěji trefíš a skoro vždy udělíš full DMG, tank má víc HP, atd atd… každá střela je jen kliknutí… a když si myslíš že s artynou se hýbat nemusíš, tak je to protože je neumíš hrát.. když se nepřátelská artyna nehýbe nebo není na neobvyklém místě, vždy se dá podle trasírek najít, proto je třeba po každých 2 střelách se přesunout..

     • Adrike napsal:

      beroun ach boze, odinstaluj to uz… JGPZE100 neni ziaden over power stroj, nabija 21 sec, je pomaly a velky a nema pohlad zo satelitu a nestriela na 1000m, JGpze sa znicit da, artyna ne lebo je zakempena na base a len klika jak kokot, ako ho mam znicit ked je odomna 600m a chrani ho tym?????? Ako to mam spravit??? Pouc ma pan mudry… si totalne mimo, a tvoje cervene WN hovori to iste

     • beroun napsal:

      Staci mit v tymu kompetentniho artynare ktery ji vystopuje podle trasirek… Jinak JGPz je pomaly? Jinak to ani nejde s tim pancirem a s tim delem… Artyny pancir nemaji, a dokonce i tak je jich hodne pomalych… Jediny co artyny maji je ten pohled zezhora. Nic jineho uz nemaji. Presnost nikde, penetrace… Daji ranu za 1500 ale penetrujici hit je tak jednou za 10 zasahu (a zasah je jednou za 3 strely), zatimco JGPz nabiji rychleji nez artyna, trefuje se 60% pripadu, a penetruje jich 3 ctvrtiny, a pokazdy dava za 1000…

      Chtit aby artyny nemely pohled ze satelitu je jako chtit aby byl Pz. II J papirovy, to je jediny tank ktery me napada co ma jednu jedinou vyhodu. Vetsina tanku ma vyhod vic, zatimco artyny jen ten pohled zezhora. Artyna je vzdy slabsi nez ostatni tanky, nemuzes chtit aby jim odebrali jedinou vyhodu kterou nad ostatnima maji

     • Adrike napsal:

      No urcite pane klikař… az na to ze jedine tanky ktore strielaju na 1000m su artyni, a to ze sa artyna netriafa je chujina, staci ked ju riadi nooob a trafi vsetko…. niektore artyni sice pomale su ale rychlost nepotrebuju nakolko kempia 50m od zakladne… trepes blbosti, artyni su lepsie jak ostatne tanky uz len preto ze palia na 1000m a ziju do konca bitky… červeny klikač napacha viac škody jak modry hrač, lebo RNG mu praje….

  • lukes231 napsal:

   proboha přečti si vše co píšu a pak něco odpovídej a poučuj, dobře ať jim daj stejně HP jak maj TD. Ale stejně je uplně zbytečné se o tom bavit, WG nikdy komunitu poslouchat nebude.

 6. lukes231 napsal:

  il_lucky přečti si co o arty říkaj ve WG a já v druhém komentu. v závorce „jako KV2″

 7. lukes231 napsal:

  a AW ať si je plné chyb když je v tom alpha nebo beta testu. Tam mi to neva, hra musí být bez chyb když je vydaná.

  • Adrike napsal:

   Tak tak…

  • Arided napsal:

   To wot přítely taky není žádný live jak si všichni myslí wot je neco jak wows akorat déle je to oficiáně stále OBT !

   • Wysch napsal:

    Není, „přítely“, WoT byl oficiálně spuštěn před čtyřmi lety. Totéž spuštění čeká WoWS v blízké budoucnosti.
    Hra je ale massive multiplayer, a tak je naprosto ale naprosto logické, že je průběžně aktualizována různými patchi s různými označeními.

    • Arided napsal:

     Před 4 lety byl oficiálně spuštěn pro všechny ale o live nebo tak něco nikdo nepíp a stačí se podívat i na verzi hry 😉

     • dabler napsal:

      Né že by jsem ti nevěřil, ale pokud vím wysch byl WG staff takže o tom ví asi víc než ty, nemyslíš?

     • Arided napsal:

      Bůh ví jestli je to on 😀 ale i sám carramba se před zhruba měsícem pustil do této debaty a toto napsal

      : Ó nikoli wot je oficiálně skutečně stále beta tak já nvm 😀

     • Prduch napsal:

      Verze hry s tímto nemá co dělat. WoT bylo oficiálne vydáno před čtyřmi lety. To tvrdí vývojáři a ačkoliv vědí o vlastní hře celkem hovno, tohle prej vědí s jistotou. Tak tady přestaň opět trolit a zalez.

     • Arided napsal:

      A ty si upruduchni… Když myslíš :/

     • Adrike napsal:

      Nac sa o takych chujinach vobec bavite, co bolo bolo… treba sa zaoberat sučasnostou a buducnostou

     • dabler napsal:

      No i když je pravda, že tohle je celkem težký říct, protože každá MMO (kromě těch mrtvej bez patchů) se vyvíjí, takže je to beta, ale zase už byla vydaná, takžu už by to neměla bejt beta. Stejně je to prašť jako uhoď.

     • Mysel napsal:

      Kdy uz tu konecne prestanete opakova ten nesmysl o beta stavu WoT. Uz ctyri roky je vot live!
      Ze se hra dale vylepsije, to na tom nic nemeni. To je bezne u vetsiny live her. Nebo mate dojem, ze treba Diablo 3 je beta? Nebo Zaklinac 3? Taky vychazi novy obsah, taky vychazi patche.. :o))

     • Adrike napsal:

      Ano vychadzaju patche ktore idu normalne a nebuguju a nelaguju… lenze tyto prepity bolšani nevedia urobit nepojebanu aktualizaciu… a ta hra sa novymi patchmi zhorsuje a nezlepsuje, kedysi bola hra hratelnejsia a lepsia

 8. gumimeda05 napsal:

  !!! SUPER REBALANC PRO ARTYNY!!! jak často se vám stalo, že míříte na tank půl minuty a stejně minete? Mě dostkrát. Proto mě napadlo, že střely by NEBYLY MOŽNÉ zasáhnout tank, popř. zasáhnou, pokud málo/moc předsadili. Střely tedy budou pouze MÍJET nepřátelské tanky. Na T3 bych dal splash DMG kolem 50-70, na T5 kolem 150-300 a na T10 500-700. Pokud tank bude zasažen, na T3 DMG by byla 20-40, na T5 70-100 a T10 170-280. Nedávno tady byla velká diskuze k artynám, tak tady je řešení! Souhlasíte? Dejte to na forum, myslím že by to mohlo trošku WéGéčko zaujat, ale prosím, bez těch vykřičníků nahoře, chci aby to brali vážně 😀 Díky za příspěcky a odpovědi.
  PS: píšu to na mobilu, proto to na to forum nemůžu dát 😀 kdyžtak tam napište, že jsem to napsal já, ať dostanu JÁ ban.

  • Adrike napsal:

   Ne, chce to proste zrusit artyni a hotovo!!! Alebo zrusit zasraty satelit

  • beroun napsal:

   Takže splash dá větší dmg než přímý zásah? A ty jsi spadl z jaké planety?

   • gumimeda05 napsal:

    Ne, nespadl, ale pochybují, že by HEčko probilo MAUSe do střechy :))))))))))

  • Adrike napsal:

   V II svetovej tiez nemali satelit, je to totalna blbost

 9. Spratekk_CZ napsal:

  Proč by na druhou stranu vývojář nesměl říct pravdu. Pokud by se dělalo to, co chtěj hráči, tak by Maus jezdil 80km/h, na předku měl 800mm armoru, střílel ze zásobníku s dmg jako T92 a měl přesnost a doměřování Leoparda. Stačí se podívat nahoru do vlákna. Už tu jsou návrhy na 300mm armoru pro artyny. A to vymyslel jeden člověk v Česku. A takovejch jsou ve hře desítky tisíc.

  Ano, je to pokrytecký chování od WG vůči hráčům, ale jejich interní dialogy někdo vynáší ven a k lidem se to dostat nemá ba co víc: jde o to, že tohle jedna bába povídala. Že Serb sežral fufínko od Šalamouna se ví, ale pořád je to jenom drb at jsou tam jakkoliv magoři.

  Navíc pod tohle se klidně podepíšu:

  Vývojář #1: Kdybysme dělali všechno, co chce každý jeden hráč, tak není žádná hra!!! Když jim to spadne, tak nikdy nepřiznají, že to byla jejich chyba a protože za to nemůžou, jdou nadávat jiným.

  Spíš co zaujalo mě je problém s mizejícíma střelama. Jak se může stát, že se najednou v aktualizaci změní chování střely, který počítá(mimo jiné samozřejmě…) penetraci oproti minulý verzi, když se nikde penetrace takhle výrazně neměnila, aby to takhle najednou začalo šílet…

 10. Peschoss napsal:

  Carrambo většinou s Tebou souhlasím, ale třídit týmy dle hráčského skillu? To je hloupost. Ve většině online her potkáš profíky i nooby a nikde to nikomu nevadí. Daleko horší mi příjde MM. Když máš 8 tier v základu + den blbec a připluje ti za sebou 10 her z 11 v low tieru, tak to se mi zdá větší problém, než četa fialek v ruských OP medkách 10 tieru. Protože kdyby se jezdili max +-1 MM tak jim aspoň něco uděláš, takhle neuděláš stejně nic i kdyby to bylo hráčsky balanclé. Zde u nevyrovnanosti hráčů si myslim, že skvěle funguje metoda…seš lama = nehrej to, nebo když to hraješ budeš svačen. Každý by měl mít trochu té soudnosti.

  • Death_Hand napsal:

   Ono je to problem ak na jednu stranu postavy MM modro fialovy tym a na druhej strane je priemerne WN8 hracov oklo 500 tak je vysledok predom dany. Aspon trochu vyvazenia by nezaskodilo. Zacinat s tym ze niekto do cetu napise 3% na vyhru je zabava hlavne ked si v tom cervenom mori.

   • 12Stig12 napsal:

    jo máš pravdu, zrovna včera – nepřátelé: 4x fialka, 8 modrý, 3 zelení … můj tým 2x modrý, 6 zelených, 4 žlutí, 2 oranžový a 1 červenej – byla to IX bitva a po 4 minutách bylo po bitvě prohra 4:15

   • carramba66 napsal:

    Přesně tak. Zase jeden, co nechápe význam sousloví „skill MM“. Wargamingu se povedlo, když vypustil fámu, že skill MM = dobří s dobrými, špatní se špatnými, ve skutečnosti je to ale něco jiného.

    • TomCook napsal:

     Tak pak tomu ale neříkej skill MM. Skill MM přímo determinuje ten význam dobří proti dobrým,spatni proti špatným. Nazvi to MM podle ratingu daného tanku a pak bude vše v pořádku.

     • carramba66 napsal:

      Skill MM je terminus technicus, znamená jenom jednu jedinou věc a nedovoluje interpretace. Když tomu nerozumíš, tak do toho nemluv. A jestli do toho chceš mluvit, tak si o tom nejdřív něco přečti.

      Už mě fakt serou lidi, co něčemu nerozuměj, ale furt o tom žvaněj, do zblbnutí. Příklad neznalosti a nepochopení principu skill MM, kterej se tady v diskuzích neustále opakuje, je toho ryzím příkladem.

    • M7M57 napsal:

     Ono sa to pekne číta lenže ktohovie čo by to spravilo s čakaním na bitvu…Každopádne test server existuje tak prečo to nevyskúšať ?

     • carramba66 napsal:

      Ano, se skill MM bys při současném stavu serverů čekal na bitvu deset minut, zavedení skill MM by musela provázet velká investice do infrastruktury. A to je skutečnej důvod, proč to nikdy nebude, protože i když i Rusové samozřejmě vědí, že by to vyřešilou podstatnou část problémů s hratelností, proč by utráceli peníze za servery, když je můžou utratit za výlety do vesmíru, banky na Kypru, jachty na Baltu, kurvy, chlast a hromadu koksu?

      Jim úplně stačí upravit mapy tak, aby se v koridorech nedalo střílet na víc, jak 200m, čímž se setře valná většina rozdílu v posádkách, vybavení a skillu a zahraje si to s úspěchem i vožralej Ivan z Uralu.

      A mě je to u prdele, stejně už tu komedii nehraju..,

    • Peschoss napsal:

     Já to pochopil tak, možná to nevyznělo v tom co jsem napsal, že oba dva týmy budou obsahovat velmi podobnou sortu hráčů. Prostě a zjednodušeně 2 fialky na každé straně, 3 modré a tak dále. Oprav mě jestli se mílím, v tomhle se rád poučím.

 11. CZ_Bendy napsal:

  Pri prvni bitve byl kazdej lama…s nekym se to tahne dal, nekdo se vypracuje. Se staci podivat na I a nizsi boje, jak si tam hraci s 10-ti tis. bitvama a vic honej trika nad novackama a sbiraj wn8 (osobne bych ho nechal pocitat treba az od tieru IV). Kdo nechce hrat s noobama at si domluvi s wg nakej specialni vyber hracu…samozdrejme za penizky podobne jako PU 😀
  Jinak souhlasim s Peschossem- Mit tier v zakladu a bejt v low tieru neni moc prijemne…

  • Pan X napsal:

   Už je to to trapný ( Že každý byl Rajče). Kdo je stále červený i po 4K tak je prostě Lama. Nemluvím o hráčích Např 48,7K 235Wn8 To bych rovnou Banoval.

   • Peschoss napsal:

    Banovat dlouhodobě špatné hráče by bylo nesprávné. Říkám každý má mít soudnost a pokud ji nemá a nevadí mu, že je pořád na chvostu výsledné tabulky tak prosím. Ale slušnému i když neschopnému hráči by odepření přístupu do hry bylo neférové (ač samotného mě tyhle hráči dovádějí ve hře k šílenství, hlavně když jsou u mě v týmu). Jen by se ale WG nemělo vůbec řídit brečením těchto hráčů a podle toho předělávat mapy nebo upravovat. A osobně si myslím, že oni brečí ve velkém a WG na to reaguje.

    • Adrike napsal:

     Ale nevypravaj mi tu ze niekto kdo ma 100WN8 a ma 30k bitiek si nezasluzi ban, ved to musi byt totalni retard, mat taketo staty je pri normalnom clovekovi nemozne

 12. Imperátor napsal:

  k artynám: on je někdo opravdu bere do VI A VIII SH?

 13. jan napsal:

  Hráči si za to, že je teď WOT ve s*****ch můžou sami už jen tím, že tu bandu v Minsku pořád finančně podporují. Přestante jim platit a uvidíte, jak už s tou hrou začnou něco dělat.

  • TomCook napsal:

   Zastaví servery,vole.
   ..a na tyto rozumbrady (komunitu) ma vývoj reagovat..

   • Adrike napsal:

    Ale blbost, jedina zachrana tejto hry by bola ze by sa ti Ivani zacali neflakat ale pracovat, a to je mozne docielit len tak ze by sa im obmedzili prijmi…

    • Mysel napsal:

     No oni se neflakaji a pracuji. Problem je v tom, na cem pracuji. A urcite neni jenom jejich vina, ze obcas na uplnych blbostech.

     • Adrike napsal:

      A koho je to vina??? Moja nee? Oni tu hru robia je to ich vina… a oni sa neflakaju???? Maju tam ludi plnu riť a v aktualizacii ktoru robia 2 mesiace je 10 HD tankov a nejaka pičovina k tomu, to ze su maju HD tanky chybny pancier im vobec neprekaza, to ze strely zmiznu im tiez neprekaza, to ze padaju servery lebo su pretazene im tiez neprekaza, jedine co ich trapi je ze kolko penazi dostanu za to ze tam polovicu pracovneho casu nic nerobia

 14. Jelen1234 napsal:

  Bitvy 3-4 minuty arty vypínají podle xvm, každá druhá bitva končí kolem 15-0 neustálé nadávky ve hře, ne to už pro mě není bohužel jsem rozjel většinou pomalé tanky s pancířem který jsou dnes spíš k smíchu protože všude gold. Random vůbec není o nějaké taktice ale je to rally kde jeden tým rozjede druhý WG to tak chtělo a už se nic nezmění nezbývá nic jiného než to snášet nebo si ušetřit nervy a bavit se jinak.

  • lukes231 napsal:

   nejvíc mě štve že s tím nikdo nic nedělá a my si mužem jen donekonečna stěžovat.

 15. Ki napsal:

  Podle mne by mělo dělostřelectvo ve hře fungovat úplně jiným způsobem. Prostě jako ve skutečnosti salva do sektoru kterou požaduje ten co je v prvé linii. Nestřílel by jednotlivé granáty z instant killem ale zasypal by oblast náhodnou palbou třeba 20 granátu do dané oblasti a okolí. poškození by bylo malé ale třeba do více cílů najednou. Tím pádem by se možná i méně kempilo zasypávali by známé kempící místa a buď by kemper držel a kempil dál nebo by ztratil nervy a vyjel. Expy by se jim počítaly i pokud by neudělili vůbec žádné poškození jen trefili nějaký cíl. Bylo by to úplně stejné jako to svinstvo co dali heavynám že mají expy za odrazy(mít expy za to že nic neděláš je skvělá věc). Chceš hrát za klikače tak jsi jelito nepotřebuješ žádný sklil a jen klikej na sektory (souřadnice) které ti hráči nahlásí.

  • Ki napsal:

   Satelitní pohled by jim zůstal aby zaměřili oblast kam to chcou nejblíž napálit ale neviděli by na něm žádné tanky ani nepřátelské ani vlastní. Tanky by viděli jen na minimapě tak že pokud by se jelito špatně orientovalo tak palba krásně do vlastních jako se to mnohokrát stávalo ve skutečnosti.

   • Adrike napsal:

    Suhlasim, len by som zrusil ten damage keby vystrelil na vlastnych

   • Buldozer napsal:

    Jako ve skutečnosti? Chtěl by jsi rozsah výbuchu 50 – 100 metrů, někdy i víc … To by teprve byl masakr a bez míření …. Jinak k zásahu artinou je potřeba spolupráce oběti :), to si opakuji vždy když ji slíznu… Ono cca 8 s trvá domíření, pokud nejste na místo nasměrováni a musíte se pootočit, je třeba připočítat cca další 2 -3 s. Reakce na nasvícení cíle je cca 1 – 2 s, a už jsme na cca 10 – 12 s, pokud se cíl pohybuje, musí se tzv. ulovit a odhadnout kudy se vydá – další čas navíc. A pak odpal, letí, letí – další sekundy navíc, čili v lepším případě od nasvícení k dopadu střely uplyne 15 – 18 s! Stát na jednom místě, poté co jste nasvíceni cca 15 – 18 s je proti zdravému rozumu. To i já jako camper v TD mizím, tedy pokud nelovím s TD svoji obět, to si říkám, ještě mám čas, ještě mám čas a pak to přijde – booooom a jdu do garáže. Chyba není na straně artynáře, ten odvedl dobrou práci, ale je to jen a jen moje blbost. A co si budeme povídat bez kvalitního artináře v CW či SH se proti některým týmům neobejdete, jedině artina dokáže ty posery vyndat (je to závislé od mapy a zvolené taktiky).
    Pozn.: Také nemám artiny rád, ale jsou součástí hry do které patří ….

    • Mysel napsal:

     Dobry popis, presne to vystihuje, jak to funguje. Jenze kdo arty nikdy nehral, nema poneti o tom, jak to funguje. Neumi se chovat tak, aby to nesliznul. A pak je z toho cely spatny a place, kde muze.

    • beroun napsal:

     Jsou samozrejme vyjimky, nekdy se zameruje rychleji a jindy zas ma arty zasobnik, ale krome tech par vyjimek, klobouk dolu, popsal jsi to fakt dobre… A je lehke se zamerit na zacatku bitvy do mista kde se vi ze se nekdo objevi, ale pak? Pak uz se predmerovat je tezke az moc, tolik veci to ovlivnujou..

     • Mysel napsal:

      Ano, neni to nic lehkeho. Plus ten vyrazny RNG faktor. Mnohem(!) vetsi nez u jinych vozidel.

     • Adrike napsal:

      Neni to nic lehkeho, preto s artynami hraju ti najvecsi noobaci ze??? Ocividne to mas v tej hlavicke nejake poprehadzovane ne??? Citat komenty tychto oranzovych amaterov ma fakt naplna

 16. Ki napsal:

  A ještě by mohli dát malé expy všem jen za to že trefíš ale neprorazíš (když to mají heavyny naopak za dyngání)protože kolikrát takový člověk pomůže linii sice jen dingá z malým lvl do velkého lvl ale ten velký má kolikrát díky tomu bobky vystrčit čumák když má málo HP aby ta další náhodou neprošla a on nešel do kytek.

 17. Temp napsal:

  Mě teda přijde reakce na koridorové mapy od vývojářů úplně normální a plně s ní jako hráč souhlasím.
  Ano, je pár koridorových map, ale jsou taky mapy hodně otevřené. A navíc nechápu, co je na koridorech až tak špatné? Nikdy to není jen jeden koridor. Vždy jsou aspoň 3 a vždycky se dá so většiny koridorů dostat i bokem a napadnout nepřítele jinak, než čelně.

  Carambo, kdy se z tebe stala plačka? Co jsem pochopil, tak už ti není 13. Pořád si na něco ztěžuješ. Ať už na spolupracovníky (které jsi si vybral sám), tak na koridory, engine hry, vývojáře. Ty musíš mít hrozně těžký život.

  • beroun napsal:

   Souhlas… s obojím bohužel

   • Adrike napsal:

    A vy dvaja ste uplne odementneli ze???? Dvaja červeny retardi ste akurat tak, keby sa nikdy nikdo nestazoval tak by to bolo nahovno, staznosti su odtoho aby vyvojari upravili hru a aby boli ludia spokojny… ale to taky dvaja kokoci nepochopia… carramba place??? Ja placem ked vidim jaky si cerveny a aky si hrozne obmedzeni, tvoje IQ tipujem na 50, viac ne…

    • Temp napsal:

     By mě zajímalo, z čeho soudíž moji červenost a IQ. Ne, nejsem červený. Nedávno mě poptával celkem známý klan, ale bohužel na to nemám tolik času.
     Sice nejsem ani fialka, ale myslím mám odehráno a osobně se dokážu poprat s jakýmkoliv tankem v jakémkoliv prostředí. Někdy to je lehčí, jindy horší ale aspoň to není vždycky stejné. A když mám tank, co je na dané mapě horší, tak se prostě snažím hrát jak nejlépe to jde. Nebudu přece brečet v medku, že je zrovna koridor a nebo v heawyně, že mi najeli na otevřené mapě medka do boku.

     • Adrike napsal:

      Zlatinko, tak si sem napis nickname aby som vedel s kym sa bavim lebo ked zadas do noobmetru Temp tak ti najde totalneho dementa… a neviem co tu trepes o nejakom koridore ked sa bavime o staznostiach… mam najradsej expertov ktory si sem davaju nieco ine ako nickname v hre, neviem ci sa za svoj nick hanbite alebo co ale vadi mi to

    • spell1 napsal:

     No, když koukám na tebe, tat taky nejsi žádný zázrak!!
     Normálně sem nepíšu, ale když vidím jak furt někoho urážíš a sám jsi lama, tak se ozvat musím.

     • wld napsal:

      Lepsie by som to nenapisal…

     • Adrike napsal:

      Wn8 za poslednych 1k bitiek 2500, este nieco??? A ja nikoho neurazam, ja len vravim ze pise blbosti

    • Temp napsal:

     Ve hře nemám nick Temp a pokud ty máš ve hře stejný nick jako tu, tak mám o 5% vyšší WR. To k těm rajčatům.

 18. Rat155 napsal:

  Jsem moc rád, že jsem se na tuhle hru vykašlal. Zlatý WT, daleko víc v klidu hra :-).

 19. MarfyArt napsal:

  Od otevřené bety WOWs hraju převážně lodě a po všech stránkách mi to připadá jako mnohem férovější hra. Až na trochu OP letadlovky, které si na vyšších tierech říkají o nerf se to s tanky nedá srovnávat. Především ta schopnost výdělku i při prohrané bitvě, když člověk něco nastřílí a nemůže za celkovou neschopnost svého týmu. S tou trapnou almužnou co dostane ve WOT, když jeho tým rajčat prohraje se to nedá srovnávat. Letadlovky se přirovnávají k artynám ve WOT, ale to se rovněž nedá rovnat… je rozdíl když v lodích vidím útočící letku a snažím se manévrováním a protileteckou obranou proti ní bránit, než když mi přiletí oneshot „dárek“ od zakempenýho satelit klikače z druhé strany mapy… stále řeší co s artynama, ale co začít omezením jejich počtu? Už si ani nepamatuju na bitvu s jednou artynou… Nejčastěji jsou 2 až 3 a 5 není žádná výjimka… jednu artynu až dvě člověk v pohodě snese a počítá s jejich přítomností… Ale 5 artyn na mapě Redshire, Prochorovka nebo Malinovka je výsměch WG všem hráčům…