Hlasování: Vybírejte premium spotřebák pro čs. tanky.

Na začátku tohoto týdne jste měli možnost navrhovat, jaké premium spotřební vybavení by měly mít posádky v chystaném československém tankovém stromu, návrhů se sešlo hodně. Vybrali jsme ty nejčastější a nejreprezentativnější a dnes můžete v hlasování vybrat jeden finální, který se za vás pokusíme předat společnosti Wargaming.

Vyřazené položky
Některé vaše nominace jsme museli vyřadit. Jde o pivo, jeho nealko verzi i lihoviny, dále samozřejmě cigarety, drogy nebo prášky. Důvod je zde zřejmý, fet by nám u Wargamingu asi neprošel a alkohol nebo cigára si do hry dát nedovolí, aby jim PEGI a ESRB nezvýšili hodnocení věkové vhodnosti. Dále jsme odstranili tatranky a kofolu, obojí vzniklo až po válce a s obojím by mohl mít Wargaming potíže z hlediska využití ochranné známky. Zde malá poznámka – předpokládám, že použití Coca-Coly, dokonce s originálním logem, předcházela nějaká dohoda se společností, která limonádu vyrábí. Zde by se možná pro WG otevřela zajímavá možnost spolupráce s některým z českých výrobců, ať už tatranek, nebo kofoly. Jistě by reklamu podobného typu rádi zaplatili.

Co jsme vybrali
Ze všech došlých návrhů jsme vybrali patnáct, které se opakovaly nejčastěji, hlasovat o nich můžete níže. Při hlasování mějte na paměti, že vybíráme něco, co by měli jíst tankisté v poli. Ano, sice japonci mají onigiri a číňané kuřecí maso, to jsou ovšem věci, které se dají uchovat předpřipravené v nějakém obalu – a to i v bojových podmínkách, jako v našem případě například řízek. Naproti tomu některé návrhy, i z těch, které se opakovaly velmi často, si v tanku lze představit jen stěží, jde například o obložené chlebíčky, vepřo-knedlo-zelo nebo omáčky. Zejména omáčky (pokud nepočítáme guláš, který jsme do výběru dali zvlášť), jsou náročné jak na výrobu, tak na skladování.

Hlasujte zde

Miniaplikace

Co bude dál?
Hlasování bude probíhat minimálně několik dnů. Poté vyhlásíme vítěze a toho se pokusíme dostat našimi cestičkami k vývojářům. Spolu s vítězem pošleme do Běloruska i návrh na pivo, který se samozřejmě opakoval nejčastěji. Třeba se WG pochlapí a náš národní nápoj do hry zavede. I když pokud už chybí vodka u sovětských posádek, pravděpodobnost zavedení piva je takřka nulová.

Napsal carramba66

Zakladatel WoT.cz, tvůrce série recenzí a komentovaných replayů na YouTube, šéfredaktor magazínu Deník Nooba. Autor sbírky pro válečné veterány.

134 komentářů k “Hlasování: Vybírejte premium spotřebák pro čs. tanky.”

 1. galileo2209 napsal:

  Výpečky….se zelim 😀

 2. Ondrysman napsal:

  Za mě šnicl

 3. carramba66 napsal:

  Vypadá to na souboj buchet a řízku. Já hlasoval pro buchty :)

  • KLOAKA napsal:

   Trosku me akorat mrzi, ze zabijackove produkty jsou tak podivne skryty za parkama. Podle me by to mela byt solo disciplina 😀 nehlede na to, ze pokud vim, jsou zabijacky vcelku ceskoslovenska specialita. nikde jinde po svete se to nedela a i svejk na ne nedal dopustit :)

  • Suginko napsal:

   Buchty su take neutralne aj pre Čechov aj pre Slovakov…

  • Death_Hand napsal:

   Ale hodilo by sa dat makove buchty. :-)

  • ChlupatyKnedlik napsal:

   Já se omlouvám, ale mě přijde jako hloupost si do ČESKOSLOVENSKÉHO stromu dávat řízek, který je německého původu. To tam rovnou můžeme mít maďarský guláš a nebo španělské ptáčky 😀

   • Tajpyk napsal:

    Uplny suhlas, wienerschnitzel do ceskoslovenskeho tanku??? To ne…

    • aGr3sS0r napsal:

     Asi tak isto ako buchty, ktoré maju korene v Číne… výborne

  • sputnikcze napsal:

   řízek je spíše německé jídlo

 4. napsal:

  Škoda, že se tam nedostal KDP a nemyslím tím kopanec do prd…

 5. el barto napsal:

  Jasne ze snicl

 6. TomCook napsal:

  To hlasování je postavený na hlavu. Má tam snad být běžná vojenská menáž. A to byl řízek? Nebo buchty? Ale no tak, to snad opravdu nechceš předat WG..
  To že sebereš hlasy od lidí, kteří znají jen buchty a řízek a žádnou historickou kontinuitu přece nemůžeš vážně prezentovat jako návrh. To tam můžeš dát rovnou ten smažák, že je to typicky české jídlo v roce 2015..

  • Fear014 napsal:

   A proc by to nemohly byt buchty? Mozna to neni typicky pro armadu ale je to ceska tradice viz ceskej honza.

   • oOwowkaOo napsal:

    Ja pocital s KDckama a v seznamu se to ani neobjevilo. Samozrejme WG muze mit uz neco pripraveno a na Vas navrh nemusi brat zretel.
    Me to takhle prijde jako shozeni ceskoslovenske armady. Vemte to z druheho konce a vazneji.

   • aGr3sS0r napsal:

    pokial viem takto má byť československý tank a neviem že by slovaci mali tradíciu v buchtách… nemalo by to byť niečo spoločné pre obe krajiny?

  • Salamantr napsal:

   Aha a to co maji ostatní národy je „vojenský žrádlo“? Ty jsi taky postavenej na hlavu 😀

   • oOwowkaOo napsal:

    Kdyz uz mame takovy jidlo reprezentujici nasi, respektive ceskoslovenskou armadu, tak proc tam sazet toliko chujovin.

    • ladas napsal:

     Proč bych si nemohl vybrat co bude baštit moje posádka ? :) jen ať jim chutná nějakou masokaši z konzervy jim dávat nebudu 😉

  • Bohi72 napsal:

   Souhlasím. Na ZVS jsme dostávali KD-čko tzv. trojboj. Vepřové, hovězí maso + lunch meat. Bylo vy to věrohodné. A pokud vím, řízek pochází z Vídně, bramboráky se pečou na Ukrajině i v Rusku, vepřo knedlo zelo je v Německu také. Pak jsou už jen ty chlebíčky, buchty, halušky a olomoucké tvarůžky. Ty jediné jsou národní (ČS).

   • k0n0p napsal:

    Každá armáda měla KDčka nebo jinak nazvanou stravu. To, co se zde vybírá je MOTIVAČNÍ PŘILEPŠENÍ pro vojáky!! Stejně jako pixla Cocacoly, čokoláda, kafe se zákuskem atd.. Nebo si snad myslíte, že francouzy celou válku žraly jen croissainty ??

    • TomCook napsal:

     Ajaj, jsem hlupec. Nevím proč jsem byl pořád zaslepen na to běžné jídlo. Pravda, má to být BONUS, takže leda ty buchty..

    • Bohi72 napsal:

     To máš jistě pravdu. Určitě také ostatní armády mají něco obdobného. Američané měli i zavařované ovoce, či sušenky. Rusové chleba, špek a noviny Pravda. Ale málo kdo ví, že konzervy pro armádu byly nadstandardní nejenom kvalitou masa, ale i výší adrenalinu v něm obsažené. Zvířata před porážkou byla stresovaná a tímto se dosáhlo efektu zvýšeného adrenalinu. Určitě to bylo pro vojáky přínosné, hlavně před bitvou.

   • lukulus74 napsal:

    Řízek si přivezli přemyslovsti vojáci z obléhání Milana 1158. Akorát videnaci či ho více proslavili. Když si v cizině objednat maso upraveného na milánský způsob tak ti přinesou řízek.

  • KLOAKA napsal:

   Sice buchty nejsou vojenska menaz, ale toho casu z vypraveni a vsemoznejch snimku vim, ze rodiny, zejmena matky, davali svym synum onen satecek s dobrotama na cestu…. rozhodne nemyslim, ze by ten spotrebak mel byt z vojenske menaze… nevim jak ty ale me by erar zradlo na kurazi a moralce rozhodne nepridal…podle tyhle myslenky by mel mit kazdej narod jako spotrebak cutoru, plechovku s lunchmeatem a pytlik instantni kase…. BUCHTY RULEZZ !!

  • Buldozer napsal:

   Plně souhlasím, vojenská tradice v této zemi je jasná – KDP! Bylo to tak před válkou, (ano v bunkrech opevnění), ve válce na frontě, ale hlavně po válce. Pamětníci to pamatují, proto bych navrhl KDP a komisárek (vojenský chleba). Vše ostatní se jaksi ztrácí a je výplodem pouze fantazie.

  • bejkin napsal:

   Běžná vojenská strava = běžný vojenský výkon. 10% navíc = buchty. Tak asi tak.

  • VojtaCh01 napsal:

   A ty bys měl být ticho

 7. ot65fuga napsal:

  řízek

 8. PoP napsal:

  Proč mám pocit.. že tu někdo podvádí? 😀 jako aby Buchty dostali během půl minuty něco okolo 12 hlasů… divné ne? 😀

  • PoP napsal:

   A furt se to zvedá 😀

  • carramba66 napsal:

   Ani já, jakožto zakladatel té ankety, nemůžu sahat do počtu hlasů. Můžeš si to vyzkoušet sám na miniaplikace.blueboard.cz.

 9. Fanrad napsal:

  Za mne velkej mínus z voleb, doufám že vám padnou buchty každej hloupej Honza si je bral do světa :)

 10. Jyřý napsal:

  řízek

 11. BrutosCZ napsal:

  Těším se na Quickybabyho jak bude říkat… „what is this?…bucty?“ 😀

  • Lukass napsal:

   „BACKTY?“ :d

   • twentykiller napsal:

    Lol 😀

   • carramba66 napsal:

    V angličtině by to bylo přeložené. Nejspíš jako Cake.

    • Tech napsal:

     Cake je spíš dort né ? Opravdu netuším jak by se řekli buchty.

     • BrutosCZ napsal:

      no ten japonsky také není přeložný do angličtiny nebo češiny (protože asi není ten správný výraz jiném jazyce a myslím že buchta jako taková se přesně přeložit neda nebo jo?

     • čokoládové mléko napsal:

      Zkoušel jsem to dát do G. překladače a vyšlo mi: bun 😛

      Jako obvyklý překlad: cake
      Jako neobvyklý překlad: dumpling
      Zajímavé,některé názvy sem do dneška neznal ani já 😀

 12. marty napsal:

  s tím řízkem jste mimo tohle s česko-slovenskem nemá nic společného, to ať si sežere rakouský strom (pokud někdy bude, ale určitě jo, v planu je i thajsky, kambodžský a mexický …), nechápu co to dělá v seznamu a kdo proto vůbec hlasuje …

  • Lukass napsal:

   Britové mají čaj s dezertem, francouzi kafe, číňani naložený vepřový… Je čaj původně britská rostlina? Kafe francouzská? Vymysleli číňani prase? 😀
   Řízek neni českej „vynález“, ale v zahraničí podle něj poznáš čecha bezpečně. Dřepí na pláži a láduje se řízkama 😀
   Jak zapadne do tanku/do WoT? Myslim že dobře – trošku drobí, trošku mastí ale rozhodně je praktičtější než spotřebák jinejch národů.
   Ale ikonky spotřebáku sou malý, řízek by nebyl poznat – hlasuju pro „BACKTY“ 😀

 13. destro napsal:

  Hlavne bude potreba poslat na WG i fotku, co to jsou buchty, aby si je nespletli treba s pelmenema 😀

 14. Salamantr napsal:

  Hlasoval jsem pro BUCHTY, ale myslim si, že řízek je naprostá klasika… byť do hry ho asi nedaj 😀

 15. Walon napsal:

  Já hlasoval pro buchty, ale ta možnost zaplatit si reklamu je docela zajímavá. Pro kofolu by z toho mohl být slušnej kšeft, který by následně mohly zpeněžit i jinak.

 16. Salamantr napsal:

  A když „vojenský“ český jídlo, tak =
  VEPŘOVÝ ŘÍZEK

  Nejznámější řízek na světě je bezpochyby ten Vídeňský. Kde se však nápad obalit naklepané maso v trojobalu vzal, nikdo neví. Objevují se informace, že podobný recept používali již staří Řekové, první doložená zmínka však pochází z doby o mnoho let později, z Itálie. Tam obdobu řízku v srpnu 1848 ochutnal maršál rakouské armády Jan Josef Václav Radecký a po návratu do Rakouska předal recept samotnému císaři. Ten byl pokrmem tak fascinován, že ho okamžitě zařadil na svůj jídelníček a tím se onen Vídeňský řízek proslavil. U nás se však nedělá řízek z telecího masa (jako v Rakousku), nýbrž nejčastěji z masa vepřového. To je ten hlavní důvod proč je náš řízek menší, tlustší a prorostlejší. Podáván nejčastěji s brambory se stal i obměnou Vánočního kapra pro ty, kdož nemají rádi ryby.

  • Buldozer napsal:

   Jenže ten původní recept spočíval na obalení masa ve vajíčku a následně v italském parmazánu. Ten však kuchař rakouského císaře neměl a tak jej nahradil jemně strouhanou střídkou bílého chleba. Tolik o vzniku lahůdky zvané Vídeňský řízek, která se připravuje zásadně z telecího masa, obaluje ve střídce z bílého chleba a smaží se pouze na přepuštěném másle. Vřele doporučuji v Rakousku ochutnat, již nikdy nebudete chtít obyčejný řízek v typicky českém, hospodském provedení, který je výjimečný tím, že je připraven z podřadného vepřového masa, strouhanky ze starých rohlíků smíchaných s tvrdým chlebem a zásadně smažený v přepáleném oleji. Na jeho chuť rovněž nezapomenete :)

 17. oOwowkaOo napsal:

  Kdyz uz mame takovy jidlo reprezentujici nasi, respektive ceskoslovenskou armadu, tak proc tam sazet toliko chujovin.

 18. Swem napsal:

  Buchty doporučuje 9 z 10 Honzů 😉

  • Swem napsal:

   navíc pokud ztvrdnou, daj se použít místo munice

   • čokoládové mléko napsal:

    Poškození: 1500-3500
    Penetrace: 440mm- 920mm
    Rychlost světla
    Splash: 200m
    :PPP 😀

 19. jija napsal:

  to chce něco co skutečně jedli ČSR vojáci ve 2. světový válce.
  ZKUSTE SE ZEPTAT VETERÁNŮ CO VE VÁLCE JEDLI.

  • Milan napsal:

   nechceš tam fakt mít psa v konzervě že ne? :-/

  • aGr3sS0r napsal:

   4 konzervy : Vepřové maso, Lunch Meat, Paštika a Tvaroh (dezert) + malý vojenský otvírak a chléb…

 20. MB napsal:

  Buchty super! lepší jak čokoláda nebo croisant!

 21. Austrach napsal:

  Prosím Vás. Také jsem čekal KD-čko jakožto vojenskou klasiku. Hlasoval jsem pro řízek, protože ho mám nejraději. Pak jsem si přečetl diskusi a zamyslel se. Co by vybudilo asi tak nejvíc českého vojáka ? KD-čko ne protože to dostával přece pořád, s řízkem už by to bylo podstatně lepší ale dejte Čechovi pivo a pustí se s holýma rukama do jakéhokoliv nepřítele. Jak to že se zapomnělo na pivo ???

  • TomCook napsal:

   Ještě si přečti článek. Alko být nemůže.
   Znovu říkám krupeto. Někdo říká i krupoto. Kroupy, uzený, špek. Dlabanec jak hrom. Dyť i Voskovec s Werichem o něm mluvili v už nevím jakým filmu, jak našly plechovky s ručkou, na kterých byl nápis Krupp…hele, to bude krupeto.

   • napsal:

    Ten film se jmenuje Svět patří nám
    Krupp essen, jezte kroupy…

 22. k0n0p napsal:

  Jsem pro buchty.
  Buchty se pekli každý víkend, řízek byl spíš velmi slavnostní jídlo. To jen v dnešní době to vnímáme jako standartní jídlo.

 23. ico23 napsal:

  a kde je paštika

 24. project_il napsal:

  Dal jsem buchty byť myslím, že jako jídlo na cestu je klasikou houska se salámem :)

 25. svatej napsal:

  největší favorité v tabulce chybí…no nevadí, stejně na výsledek nikdo z WG nebude brát zřetel, takže su klidný. Doktore, taky si klidný??

 26. pepos81 napsal:

  Ty vole hosi….. Buchty a neni co resit, uz vidim jak mas po rizku chut se hybat natoz bojovat.

 27. Astute_Cat napsal:

  buchtyyyyyyyyyy !!! :))

 28. sufurky napsal:

  Neviem čo je na nejakých pepičkovich buchtach či čo to je českoSLOVENSKEHO

  • carramba66 napsal:

   Jako že na Slovensku nemáte buchty? Tak to bys mě pobavil…

   • sufurky napsal:

    Ahá to su normalne buchty, všade sa tu pisalo že nejake honzikove či frantove buchty. No, zle som to pochopil

  • project_il napsal:

   No protože žinčicu z Levoče sice zná každý jihočech ale se zbytkem republiky je to krapet horší. :)

 29. Mzilla napsal:

  To pivo ty dělal -30% ke všem 😀

 30. radekoskar napsal:

  carrambo66 možná jsi ještě měl skrýt výsledky těm,kteří ještě nehlasovali,třeba by to bylo zajímavější 😉 ale paráda :)

  • carramba66 napsal:

   To blueboard neumí. Snad nikdo nehlasuje podle toho, jak hlasují ostatní, ne?

 31. cvok_1 napsal:

  Na vojně býval každou neděli na oběd šnicl, včetně cvičení.
  Hlasuji pro řízek.

 32. kongu napsal:

  A co Kofola? 😀

 33. Lukas napsal:

  A co takhle škvarky

 34. Astute_Cat napsal:

  Ten řízek je úplný nesmysl … není ani český ( ani slovenský )

 35. SuperKravaťák napsal:

  Osobně bych tam rád viděl jitrnici, je to zabijačkový produkt, který znali lidé dávno před 2. světovou válkou na každé vesnici. Řízek mi přijde rakouský, na druhém místě bych dal buchty.

 36. palo81 napsal:

  Kľudne ste mohli dať slaninu, cibuľu, chleba a zemiaky. Myslím, že to sa dosť často využívalo v bojových podmienkach či u Čechov alebo Slovákova. O trvácnosti týchto potravín v tanku ani nehovorím.

 37. palo81 napsal:

  oprava Slovákov.

 38. Unikitty_CZ napsal:

  Otec na vojně byl u řidičů a prej co tam furt jedli na přilepšenou byl chleba se špekem. Nejlepší doplněk by stejně byl typicky československý PIVNÍ SÝR s chlebem. Ale u toho doplňku by bylo ještě +15% šance že v nepřátelském tanku co se na vás nalepí zdechne smrdem jeden člen posádky 😀
  Ostatně proti buctám nic nemám.

  • Lukass napsal:

   Nvm proč se chleba+špek neprotlačil do hlasování… v návrhách sem ho viděl dostkrát. Snad jen že to neni echt čekiše porm.

 39. Ajwo napsal:

  Helou, podle mě nic z výše uvedených, snad až na buchty, nedává smysl. Dokázal bych si v tanku představit nějaké potravinové dávky, viz.: http://server.iqsys.biz/engine/eshop/rs/image/cache/data/armik/mra/808080-500×500.jpg a ne rajskou s knedlíkem…:)

 40. spirotechnik napsal:

  A kde je slanina s cibulou? Ako nic proti ale je to ceskoslovenky strom tak aj nieco slovenske ako napeiklad ostiepok korbaciky slanina s cibulou a podobne…

 41. Starcraft275 napsal:

  Myslím si, že by sa už ani hlasovať nemuselo, keďže to je už jasné ako to dopadne 😀

 42. spirotechnik napsal:

  Za buchty a rezen hlasovat nebudem sak je to pekna blbost… a co tak kd-cka? Kazdy kto bol na vojne vie ze lansmit pasteka a mäso v stave tam musia byt a urcite sa pouzivali aj pocas vojny….

  • Dinbos napsal:

   Má to být motivační jídlo pro zvýšení efektivity posádky a né normální žrádlo… Opravdu lidi přemýšlejte!

 43. Petr napsal:

  tvl co je to tu za čabaje a khárly, že někdo hlasuje pro guláš, štrůdl, buřty s cibulí nebo řízek…..

 44. Black_Hole1 napsal:

  Původní Tatranky jsou z roku 1945, takže pokud by šlo pouze o „modernost“, tak by neměl být problém, ale jinak jsem pro bramborák.

 45. Buldozer napsal:

  Cambo, pokud vyhrají buchty (a z těch nesmyslů bych je navrhl i kdyby nevyhrály) a budeš je navrhovat, měli by se doplnit o poctivou českou meltu, „kafe“ nejen našich předků :)

  • Buldozer napsal:

   Opravuji správně má byt Carrambo66, nějak mi to blbne, nebo spíš blbnu já

   • borakira napsal:

    jj taky jsem si rikal ze by to slo doplnit o neco k piti :)

 46. GeCon napsal:

  Makove BUCHTY

 47. Baal napsal:

  Joint 😀 nebo pervitin 😀

 48. k0Lt napsal:

  No v reále by tankistu asi viac potešilo mäso ako nejaká buchta..to len taký postreh. Ale v podstate mi to je jedno i tak tie zvýšené prídeli nepoužívam.

  • GeCon napsal:

   ty si kto???
   ze si myslis co by potesilo tankistu?

   Takista je clovek ako mi,
   a ked sa tu ludia zhodnu ze makova buchta je to prave orechove,
   tak asi aj v reali by nieco taketo domace ocenili.

   • k0Lt napsal:

    Som odborník na výživu a stravovanie vo vojnovom období. Písal som, že mi to je jedno.

  • godefroy napsal:

   Já myslím, že taková buchta by si v tanku užila víc než dost a potěšila by posádku víc než řízek

 49. MrCokkie napsal:

  Nejlepší by byl stejně pečený Carramba , máme ho všichni rádi a určitě by jsme si na něm pochutnali .

 50. Akcido napsal:

  ty buchty jsou asi nejlepší varianta :)

 51. gremlin90 napsal:

  vyjste blázni dejte tam čeksé jídlo vepřo, knedlo, zelo ne to je české jídlo a ne nějaký řízek který žerem na vánoce nebo buchty ty vidim když jedu do prahy nebo když se kouknu do ječmínku 😀

 52. Niko napsal:

  A kde su K…. KDčka?????

 53. sufli napsal:

  presne tak KD čka chýbajú, základný jedálniček vojaka :)) aj v boji mali konzervy

 54. Petrynno napsal:

  Úplně to sem nepatří, ale mám celé odpoledne problém se připojit na WOTko a ani na ofiko stránky se nemůžu připojit. Mám problém jen já nebo je nás víc? Nebo je nějaká odstávka? Díky za info.

 55. Petrynno napsal:

  Na to konto bych měl pro Carrambu návrh, aby vytvořil na tomto webu nějaký odkaz v hlavním menu na něco jako „průserovník nebo zákysník“, kam by se daly posílat aktuální dotazy hráčů a další by hned na ně mohli odpovídat…že by se to nemuselo psát sem do různých témat…jako návrh jen…

  • carramba66 napsal:

   Na to máš oficiální fórum.

   • Petrynno napsal:

    Škoda, že nechceš rozšířit portfolium…takhle musím otvírat dva weby a navíc fórum mi nepřijde tak přehledné a „pěkné“ jako tyto stránky…

 56. nehned napsal:

  A co jim dát Hořické trubičky, ty jsou taky národní . A’t si kluci osladí žvot .

 57. _BASStard23__ napsal:

  kde jsou KDčka ?? ani jeden z návrhů se mi nijak moc nelíbí.
  Českej Honza jde do světa a nese si sebou uzlíček buchet, to je super nápad….omg.

 58. sputnikcze napsal:

  a proč tam neni kolonka PIVO ???

 59. Mzilla napsal:

  carrambo jaká je šance že dostaneme tohle na 100% ? 😀

  • carramba66 napsal:

   Šance, že se to dostane k někomu opravdu důležitému, je tak 5%. Ale zkusit se to má…

 60. vever napsal:

  Buchty vedou!!!

 61. Zabal napsal:

  Rozhodně řízek

 62. TTG1 napsal:

  Volil bych koflík rumu, ten prý dostávali vojáci, když šli na zteč.

 63. Domiq07 napsal:

  Halusky

 64. jackubson napsal:

  sociální dávky

 65. Ťůri napsal:

  Nevím jak vy, ale já si nedovedu představit vojáka, který dá přednost buchtám před nějakou jitrnicí, utopenci, nebo třeba pečenýmu vepřovýmu v tom KDčku….
  Kofola by byla asi trochu useless, když tam je Coca Cola, ne? -_-
  Na druhou stranu KDčka taky ne, to je podobné zvláštnímu přídělu potravy.
  A poslední. Jak by asi vypadalo, když by tam bylo napsané: České buchty s kofolou a haluškami s bryndzou? To asi ne….. Já jsem pro něco z té zabíjačky, nebo třeba pro toho utopence.

 66. Cože napsal:

  A co takhle pivo?

 67. Zuwi73 napsal:

  Eidam 30%, to je česká specialita