Exkluzivně: Oficiální grafika čs. stromu

S GamesComem k nám proudí informace o československých tancích nezmenšenou intenzitou. Tentokrát vám přinášíme oficiální grafiku našeho stromu, jak se bude zobrazovat ve všech propagačních materiálech hry a dále screen z jedné z nových map (zřejmě naší Plzně) a nakonec nově uniklý screen našich tanků.

Strom je oficiálně nazýván „Czechoslovakian“, nikoli „Czechoslovak“, důvod neznám, sice správně je oboje, ale já si pamatuju, že se vždycky používalo to druhé. No každopádně tady to máte.

Dále obrázek našeho premium tanku Škoda T 40, všimněte si roundelu, naší vlaječky na tanku. Sice je historická, ale stejně, vypadá to divně, co říkáte?

Žeby Plzeň?

Napsal carramba66

Zakladatel WoT.cz, tvůrce série recenzí a komentovaných replayů na YouTube, šéfredaktor magazínu Deník Nooba. Autor sbírky pro válečné veterány.

35 komentářů k “Exkluzivně: Oficiální grafika čs. stromu”

 1. Kubazjn_kapitan napsal:

  Nebo možná Ostrava….

  • Kubazjn_kapitan napsal:

   Ok tak to je Plzeň 😉

   • destro napsal:

    kladno

    • Minuette napsal:

     Rozhodně Škodovka,před lety jsem projezdil hlavní areál od Jižního přes Karlov až po N.Hospodu a některé ty lokace se od války moc nezměnily.. 😀

   • Discaver napsal:

    Nepřipadá mě to jako Plzeň protože je zde T-34 a jak víme tak Sověti Plzeň neosvobodili uvidíme naostro

    • Minuette napsal:

     Aha..takže až tam bude stát někdo s číňanem tak to bude Peking? ;D

 2. lukulus74 napsal:

  Za mě je ta vlaječka v pohodě, ale vyrůstal jsem v posádkovém městě, kde byly dva různé pluky, tak jsem zvyklý:)

 3. Pepe285 napsal:

  ehm, a co tak Ostrava? Tož ten kousek maps 😀

 4. TEMPESTUS napsal:

  To se dalo čekat že ten znak národa na tanku bude blbě,holt to by nebylo wg aby něco blbě neudělali :(!

  • JH napsal:

   Docela padák. Jako by bylo málo fotek jak ten znak má být. :-(

 5. mira023 napsal:

  Kulatá vlaječka není divná, ale správná byla na každý český vojenský mašině ( nejdřív obtisk- namočit vodou a nanést na dveře PV3S :-) , později samolepky ). Takže Ok.

  • Radegast napsal:

   maš pravdu,kulatá nenídivná,jen má byt otočena o 90 stupnu do prava

   • Stinek napsal:

    Pokud bys ji otočil o 90 stupňů doprava, byla by pak špatně :)

    • Zoumi napsal:

     Pokud je mi známo, tak by to špatně nebylo. Modrý trojúhelník se maluje blíže k přední části vozidla (Na levé straně – u řidiče je znak stejný jako na vlajce, na pravé straně je naopak zrcadlový – modrá výseč je vpravo), protože je zobrazena pravá strana tanku měl by být opravdu vpravo.

 6. Slaghammer napsal:

  Taky jsem si říkal jak tu vyřeší s tou vlajkou, češi si tu československou při rozdělení nechali.

  • Mony napsal:

   Slovaci nasi vlajku pri rozdeleni poplivali, zapalili, roztrhali atd.(v jinem poradi samozrejme) A pak se strasne rozcilovali jaktoze si ji nechavame.

 7. Smasher158 napsal:

  Někdo by měl na WG avizovat, že ta vlajka je blbě a má bejt otočená, Carrambo vy byste to mohli nějak předat viď. Jinak Váš web sleduju pravidelně, děláte dobrou práci.

 8. ratr napsal:

  Vlajecka je dobrá.. Jestli na tom chcete českou vlajku tak si ji kupte.. :)

 9. morten76 napsal:

  no konecne emblem tak ako ma byt super

 10. tafu napsal:

  !zase vy cesi mate svoju mapku a mi slovaci prd☺! vedaj tak vsetky tanky boli vyrobene a navrhnute v cesku

 11. tatka Martin (xbox) napsal:

  Československá armáda před válkou na tancích nepožívala žádné výsostné znaky, na technice bylo pouze něco jako SPZ (černý obdélník s bílým písmem). Za války se používalo označení spojenců, u britů byl na technice ČSSOB znak ČS lva na štítu s modročervenou šachovnicí. U sovětů se v podstatě žádné označení nepoužívalo, Všeobecně je označení sovětských tanků rudou hvězdou spíš vyjímkou než pravidlem. Sověti spíš používali grafické a číselné označení jednotek. A pak známá bojová hesla z propagandistických fotek.
  Po válce se arnáda postupně vrátila k předválečnému označení (v přechodném období lze nalézt fotky s praporovým označením, zejména u kořistní techniky). Po vzniku ČSLA byl zaveden kulatý znak (nevím kdy, možná až v 60. letech) tak jak jej známe dodnes, tj. kruh rozdělený na tři výseče s bílým nebo modrým lemem, používali se na bocích techniky, modrá má směřovat dopředu a červená je vždy dole. AČR provedla změnu označení, používá pouze vpředu a vzadu a ne na bocích, modrá směřuje doleva a červená je vždy dole.
  Ta fotka co je vydávána jako důkaz, je z přehlídky v květnu 45, jedná se o zapůjčený tank IS-2 od sovětů a označení je pouze lidová tvořivost vojáků. No a toto bude oficiální označení našeho stromu :-(

 12. bleba napsal:

  Nenapadlo Vás někoho, že by nám mohli dát na vánoce nějaký dvojkový Československý prémiák? Máme tam vůbec nějakého adepta?

  • tatka Martin (xbox) napsal:

   Lt vz. 34 – první seriový čs tank – vyrobeno asi 50 ks, původně jsem si myslel, že by to mohli dát jak I. tier.

  • Discaver napsal:

   ty máš docela dobré nápady ale bude to určitě LT takže já ho prodám pokud budu potřebovat místo

 13. konsimon1 napsal:

  Znak je dobře lidi :) . jsou i fotky z 2.světové války :)

 14. __RoboNG__ napsal:

  Som tu jediny co mu vadi ze ceskoslovensky znak je otoceny o 90 stupnov v smere rucickovych hodiniek? nemala by byt modra uplne vzadu?!!!