Dokumentární týden #8: Českoslovenští tankisté

Poslední díl série Dokumentární týden s WoT.cz nemůžeme věnovat nikomu jinému, než našim tankistům, na jejichž počest vznikl v roce 2003 velmi zajímavý dokument s prostým názvem Tankisté. Promlouvají v něm i ti, pro které jsme před několika měsíci pořádali sbírku. Ať už jste tenkrát přispěli, či ne, podívejte se s námi na to, jak jejich válečné osudy ztvárnilo Televizní studio Ostrava. Nakonec znovu přidáváme také výňatek z dopisu, který v rámci sbírky obdrželi od nás, hráčů World of Tanks, všichni obdarovaní tankisté. Ještě jednou jim alespoň tímto prostřednictvím přejeme vše dobré a hlavně pevné zdraví!

Výňatek z dopisu hráčů World of Tanks československým tankistům:

Pokud by se Vám někdy zdálo, že na Vás vlast zapomněla, že dnešní doba potírá vše dobré, za co jste bojovali, vězte, že lidí, kteří Vaše činy znovu poznávají a oceňují, je stále víc. A všichni chápeme, že to, čím jste prošli, jste dělali pro nás i pro všechny, kteří přijdou po nás.

Nic, co jste pro republiku vykonali, nebude zapomenuto. Váš boj za její svobodu budou studovat další zástupy mladých lidí a stejně jako my ho budou ctít a inspirovat se jím. Čteme od dětství o hrdinských činech našich vojenských jednotek na frontách druhé světové války. Známe Vaše příběhy válečné i poválečné a nikdy nebudeme schopní dostatečně vyjádřit díky za to, že jste našemu národu vybojovali ztracenou svobodu.

Přesto se svým skromným dílem pokoušíme přispět k poděkování, které v koutku duše drží každý mladý člověk. Buďte obklopeni lidmi, kteří Vás mají rádi, buďte zdraví a žijte plný a spokojený život.

Děkujeme Vám!

Napsal carramba66

Zakladatel WoT.cz, tvůrce série recenzí a komentovaných replayů na YouTube, šéfredaktor magazínu Deník Nooba. Autor sbírky pro válečné veterány.

9 komentářů k “Dokumentární týden #8: Českoslovenští tankisté”

 1. vesperslasher napsal:

  Super dokument. A celkově nápad s celou sérií hodnotím nanejvýš kladně, díky CARRAMBA66

 2. palkovicak napsal:

  Celá tato serie dokumentů je skvělý nápad Carrambo jen tak dál!!

 3. BlondakPB napsal:

  mal by si isť robyť komunitaka. :-)

 4. jájá napsal:

  Jenom 8 goldů, to by bylo docela zajímavé :)

  • veverkistanec napsal:

   Podkaliberní poškozovali dělo….to by hned omezilo používání goldů ve hře :)

 5. Tor napsal:

  Drsný. Moc pěkny dokument.

 6. dogles napsal:

  chlapi to čo ste spravili bolo úžastné nikto by to lepšie nespravil lebo vy ste išli dobrovolne a neboli ste nutený velké gesto

 7. maorececek napsal:

  Moc hezký dokument věčná sláva a čest všem veteránům i padlým.
  Osobně jsem z okolí Vřesiny (jen 2 kilometry od Klimkovic) a jsem velmi dojat co vše dokázali a udělali tito hrdinové pro svou vlast !
  Také patří velké dík Carambovi že tento dokument zveřejnil, jen tak dál 😉