Dokumentární týden #4: Stalingrad

Dnes si v naší sérii dokumentů, připomínajících vývoj 2. světové války, připomeneme nejslavnější bitvu všech dob, Bitvu u Stalingradu. Už sedmdesát let víme, že to bylo právě zde, kde se 2. světová válka zlomila a s ní i celá historie lidstva. Od Stalingradu už německá armáda ustupovala až do Berlína. Dnes si na pomoc vezmeme ne tak populární, přesto vcelku dobrý televizní dokument Souboj vojevůdců a na stalingradskou bitvu se tedy podíváme očima jejich dvou hlavních protagonistů: polního maršála Pauluse a generála Čujkova.

Napsal carramba66

Zakladatel WoT.cz, tvůrce série recenzí a komentovaných replayů na YouTube, šéfredaktor magazínu Deník Nooba. Autor sbírky pro válečné veterány.

1 komentář k “Dokumentární týden #4: Stalingrad”

  1. borakira napsal:

    az bude clanek o berline tak to smaz pls. carrambo … v rusku se prodava balicek jak tu byl popsan za nizke ceny a v evrope neni rusky td v prodeji a zabalili to s goldama a premium uctem za dost vyssi ceny. i delka akce v rusku je delsi … ani se nepise o specialni posadce s BiA na nultem skillu …. no tak nevim …. nejde o penize ale sere me ze z evropy chteji vytahat vic penez a ze neni rusky td u kteryho jsem doufal bude jako u jedinyho premiaku 5 clenu posadky. asi to na just nebudu kupovat ….