Další screenshoty Škoda T 40

Máme tu pro vás další velmi kvalitní herní screenshoty chystaného československého středního premium tanku 6. úrovně Škoda T 40. Všechny jsou na mapě Murovanka a všechny jsou ve vysokém rozlišení. Co škodovce říkáte? :)

Zdroj: http://ritastatusreport.blogspot.cz/2015/08/t-40-screenshots.html

Napsal carramba66

Zakladatel WoT.cz, tvůrce série recenzí a komentovaných replayů na YouTube, šéfredaktor magazínu Deník Nooba. Autor sbírky pro válečné veterány.

74 komentářů k “Další screenshoty Škoda T 40”

 1. LoneWolf napsal:

  No paráda vypadá velice dobře,zajímalo by mě zda budou i nápisy na tanku v češtině…

 2. standa napsal:

  bude to tam jako ve warthunderu? žižka lidice ležáky atd

  • Andrey_P napsal:

   to jsou otázky jak ze školky….

  • 12Stig12 napsal:

   ne bude to akžiž, ecidil a ykážel

  • Tobi_1989 napsal:

   Nene, nápisy budou česky, ale nebudou dávat smysl, protože krom čechů a slováků si toho nikdo nevšimne. Kluci z WG si prostě cestou z konzultace na Lešanech koupili svačinu a opsali texty z obalů, takže se můžeme těšit na nápisy jako „Může obsahovat stopy ořechů“, „Tatranky Opavia“ nebo „100% pomeranč“. Ovšem po nějaké době si kluci uvědomili že to je trochu lajdáctví a že by to mohlo prasknout, tak pro ozvláštnění přidali „Neparkovat Výjezd“ z jakýchsi garážových vrat co potkali cestou, „jízdenky prosím“, což na ně pokřikovala taková paní s placatou čepicí ve vlaku a „Jarda je >vložit znak jisté francouzské automobilky zde<", což opsali v zadní uličce za jakousi vesnickou základní školou.

 3. lukluk22 napsal:

  Super

 4. Rounce napsal:

  Ty znaky na dělu to je pro první sadu ?

 5. Astute_Cat napsal:

  PARÁDA :)

 6. marhi napsal:

  Tak jako vítězné znaky bych preferoval malé kalichy, ovšem vše lepší než ty zapráskané pěticípé hvězdy. Těch už bylo dost…

 7. marhi napsal:

  Jo a ještě mi hlodá jestli ten znak není na tom tanku blbě. Si to budu muset zjistit…

  • borakira napsal:

   je blbe modra ma byt doleva a ne nahoru

   • borakira napsal:

    bila nahoru a cervena dolu

    • Tobi_1989 napsal:

     takhle je to pro WG snazší, protože neumějí používat dekály zrcadlově – klasická kokarda „červenou dolu“ by tak nutně na jednom boku musela být modrým cípem do zadu, což je blbě.

     Takhle to je sice ne zcela historicky správně, ale několikrát se to tak opravdu použilo a z pohledu Bugworldu je to blbuvzdorné.

  • Timerone napsal:

   Neni blbe opravdu sme ho driv tak meli na vozidlech

   • Buldozer napsal:

    Neměli, toto není a nikdy nebylo standardní umístění čs. kokardy, byť bylo nejméně v jednom případě použito a bylo fotograficky zadokumentováno. To je bohužel ironie osudu, ale pořád lepší, než trapná vlaječka :)

    • Mossback napsal:

     Než začnete psát o věcech, kterým nerozumíte, doporučuji knihu Československé tankové síly 1945-1992 od V. Franceva. Klasická kokarda – stejná jako na letadlech (používaná od roku 1926) – se na bojové technice začala objevovat až od roku 1963! Znak použitý ve WOTku vychází z druhého nejpoužívanějšího znaku v poválečné čs. armádě. Měli ho naši tankisté v SSSR a nechali si je na tancích i v osvobozeném Československu. Nejpoužívanější v armádě let 1945-1948 (reálně o něco déle. než to bolševici zatrhli) byla bílá hvězda na Cromwellech ČSOB, ale pod tím by Československo hledal málokdo. Za první republiky se na obrněncích až na výjimky žádné označení nepoužívalo, k odlišení stačila specifická kamufláž.

     • tatka Martin (xbox) napsal:

      Nemáš tak docela pravdu, už jsem to sem psal. Je to označení pouze pro účely přehlídky, ale nic oficiálního. Navíc ty IS-2 jsou zapůčený od sovětů.

      Československá armáda před válkou na tancích nepožívala žádné výsostné znaky, na technice bylo pouze něco jako SPZ (černý obdélník s bílým písmem). Za války se používalo označení spojenců, u britů byl na technice ČSSOB znak ČS lva na štítu s modročervenou šachovnicí. U sovětů se v podstatě žádné označení nepoužívalo, Všeobecně je označení sovětských tanků rudou hvězdou spíš vyjímkou než pravidlem. Sověti spíš používali grafické a číselné označení jednotek. A pak známá bojová hesla z propagandistických fotek.
      Po válce se arnáda postupně vrátila k předválečnému označení (v přechodném období lze nalézt fotky s praporovým označením, zejména u kořistní techniky). Po vzniku ČSLA byl zaveden kulatý znak (nevím kdy, možná až v 60. letech) tak jak jej známe dodnes, tj. kruh rozdělený na tři výseče s bílým nebo modrým lemem, používali se na bocích techniky, modrá má směřovat dopředu a červená je vždy dole. AČR provedla změnu označení, používá pouze vpředu a vzadu a ne na bocích, modrá směřuje doleva a červená je vždy dole.
      Ta fotka co je vydávána jako důkaz, je z přehlídky v květnu 45, jedná se o zapůjčený tank IS-2 od sovětů a označení je pouze lidová tvořivost vojáků. No a toto bude oficiální označení našeho stromu :-(

  • Buldozer napsal:

   Státní vlajka, či označení letadel, lodí a techniky se umisťují vždy tak, že když stojíš proti nim a díváš se na ně, tak modrý klín vždy směřuje vlevo a červená je samozřejmě dole :)

 8. PattonCZ napsal:

  To je ale fešák :)

 9. beroun napsal:

  Tomu tanku chybí buď deprese nebo lepší pancíř na věži, jedna z těch dvou, a byl by dokonalý… ale co, je to prémiák tak OP být až tolik nemůže.. pěkný ale je

 10. marhi napsal:

  No jasně zas to zkurvili, ach jo bude to chtít urgovat.

  Pro užití výsostného označení Armády České republiky (kruhový emblém) platí stejná pravidla jako pro používání státního praporu (viz pravidlo 13). Na bocích bojové techniky se umísťuje tak, aby modrá výseč byla pokaždé ve směru přirozeného pohybu vpřed.

  • Lol napsal:

   Si si vedomy toho ze je to ceskoslovensky tank?

  • Buldozer napsal:

   „Pravdu máš předsedo…“ já zapomněl, že u označení armádní techniky směřuje vždy modrý klín vpřed. Jo, to je ta hlava

 11. Jirosi napsal:

  V jakem casovem obdobi ceskosloveksko pouzivalo ten to oznaceni na tom tanku ?

  • Buldozer napsal:

   Pokud je mi známo, je zadokumentován pouze jeden tank s tímto provedením označení – fotka vznikla velmi brzy po válce, a takto označený tank (IS-2) se účastnil přehlídky v květnu 1945. Bylo to v době, kdy užití kokardy nebylo oficiálně československou armádou používáno. K označení techniky kokardou bylo přikročeno až o něco později.

   • Mossback napsal:

    Viz můj jiný příspěvek zde na stránce – známo je vám to špatně, „klasický znak“ se používá až od roku 1963, do té doby byla tato WOTková verze nejrozšířenější ze všech znaků založených na čs. vlajce. Kromě knihy Československé tankové síly 1945-1992 od V. Franceva se můžete podívat např. sem: http://wio.ru/tank/sov-cz.htm

 12. marhi napsal:

  Mám obavu že tohle se tak nějak nemění, modrá po směru jízdy, červená dole a bílá nahoře. Je to zprasený. Asi se koukli jak se vyvěšuje prápor a ne jak na voj techniku viz výše.

 13. Jirosi napsal:

  Taky mi prijde tohle oznaceni na urovni „fotky dvou USA tanku z micky mousem“ proto bude officialni oznaceni USA tanku …

 14. borakira napsal:

  napsal jsem na support ze maji oznaceni spatne … s linkem na wiki a par fotek CS tanku tak snad to opravej do vanoc :)

  • Timerone napsal:

   Oznaceni je spravne. Driv jsme ten znak meli opravdu takto natoceny.

 15. marhi napsal:

  Tak jsem si to projel a opravdu to maj zase blbě. Jinak platí bez vyjímky : Tři stejná pole, modrá ve směru jizdy pokud je znak na boku, červená dolů modrá nahoru a celé se to maluje šikmo s modrou lechce nahoru. By mě zajímalo co by se dělo v rusku kdyby otočili trikoloru. By se pos…

 16. marhi napsal:

  Oprava, modrá po směru jízdy, červená dole , bílá nahoře natočeno modrým polem lechce nahoru…

 17. Death_Hand napsal:

  A znaky slovenskeho statu nebudu?

  • marhi napsal:

   Si děláš prdel? Snad Československo… Furt se tady někdo durdí a ještě tohle. Navíc mám obavu že je to to samé

   • marhi napsal:

    Tak není se omlouvám. Možná to přidaj jako malý znak na bok, ale asi ne.
    Ale jelikož je to a bude to československá lajna, tak znak je danej. Kulatej a šmidra. Jen ty barvy jim tam letěj. To je to samý jako ty malý vlaječky co sou ve hře už teď. Na vojenskou techniku se hranatá vlajka nemaluje, patří tam kulatá. Možná byla i nějaká vyjímka v době Pražského povstání, ale to bylo spontánní. Myslím že tak pomalovali jednoho hetzera.

  • Jirosi napsal:

   Znaky nacistickeho nemecka ve hre taky nejsou.

   • MarkusMark napsal:

    ach… ďalší vygumovaný mozog sovietskou propagandou…

    • wld napsal:

     Bez si niekam v klude zahajlovat a netrap tu srackami o klerofasistickom state..

   • Death_Hand napsal:

    A tramove krize na bokoch nemeckych vozidiel su znakmi mierotvorcov a demokratov?

  • SlovenskyCHUJ napsal:

   tak budu nebo nebudu ??

 18. marhi napsal:

  Tak se omlouvám všem, otázka znaku se už řešila v jiném vlákně který sem bohužel četl až teď.
  Ale dávat ofiko znak podle fotky , a k tomu když si to tam namaloval někdo podle sebe je dost pitomé.
  Bych neřekl jak mě dokáže takováhle maličkost nas…

  • Stinek napsal:

   A proč bys dával znak z období 1963+ na tanky a prototypy z období 1950-. To je dle mě úplně mimo.

 19. zdimacka_a_michacka napsal:

  ah ta vlajka:( s klínem na sevr, .urva klín má být na západ, prostě nás chtěli .asrat….

 20. winetach napsal:

  Dovoliíl som spraviť zo zverejnených screenov vlastný wallpaper, dúfam, že sa páči
  http://tinypic.com/r/14tldnq/8
  ak sa pozdáva, tak šírte, sťahujte :)

 21. V.E.N.A. napsal:

  Koukám že budeme mít pomačkané blatníky už od koupě 😀

  • Death_Hand napsal:

   Aspon mozme pytat zlavu za ojazdene vozidlo. 😀

 22. Mossback napsal:

  Znaky na československých tancích
  Po zveřejnění screenshotů středního tanku Škoda T 40 se na internetu rozproudila debata o tom, zda je prezentovaná varianta československých znaků (s modrým klínem směřujícím dolů a červeným polem vždy vpravo) „správně“ nebo „špatně“. Není pak žádným překvapením, že vzhledem k netradiční podobě znaku se většina lidí domnívá, že se ve hře objeví znak zcela fiktivní nebo historicky jen minimálně používaný.
  Začněme ale popořadě. Wargaming mohl při hledání vhodných československých znaků vycházet ze čtyř období historie československých tankových sil: 1) první republika (1918-1938), 2) zahraniční odboj – na Západě, 3) zahraniční odboj – na Východě, 3) poválečné Československo (od r. 1945).
  1) první republika (1918-1938)
  Armáda první republiky používala na svých obrněných vozidlech jako rozlišovací prostředek charakteristickou trojbarevnou kamufláž. Československé vlajky se objevily pouze na některých obrněných automobilech (PA-I nebo PA-II Želva) v podobě plechových praporků na krátké žerdi na kapotách.
  http://obrnence.wbs.cz/znaky/zelva.jpg
  Ani nejpočetnější tanky čs. armády LT vz. 35 nenesly kromě evidenčních čísel žádné další označení. Výjimkou bylo teoreticky taktické označení používané od roku 1936/1937 při některých cvičeních (tankovým jednotkám byly přiděleny určité barvy a obrazce aplikované na boční stanu věží), ale k jeho všeobecnému rozšíření nedošlo ani během mobilizace v září 1938.
  http://obrnence.wbs.cz/znaky/taktika.jpg
  Jak je tedy vidět, období první republiky nemohlo přinést žádný smysluplný návrh na označení vozidel ve hře československým znakem či vlajkou.
  2) zahraniční odboj – na Západě
  Střední tanky Cromwell ze stavu ČSOB (Československá samostatná obrněná brigáda) byly označeny spojeneckou bílou hvězdou, znakem jednotky vpředu, bílým terčem s písmeny ČS na zádi a dalším značením.
  http://obrnence.wbs.cz/znaky/cromwell.jpg
  Několik tanků si opatřily také čs. jednotky v Africe, které z vlastní iniciativy svépomocí opravili poškozené a opuštěné spojenecké i nepřátelské tanky. Na snímku je tank Valentine se znakem v podstatě shodným se znakem použitým ve hře.
  http://obrnence.wbs.cz/znaky/valentine.jpg
  3) zahraniční odboj – na Východě
  Českoslovenští tankisté na východní frontě pochopitelně používali sovětské tanky, které u Rusů jezdily většinou pouze v základní kamufláži, tedy bez rudých hvězd jako ve WoT, ale poměrně časté byly různé nápisy povzbuzující bojovou morálku („Za Stalina“ apod.). Výše uvedené platilo i pro naše tankisty, což dokládají známé nápisy jako LIDICE, ŽIŽKA nebo OTAKAR JAROŠ.
  http://obrnence.wbs.cz/znaky/zizka.jpg
  Pokud byl na tancích vůbec použitý nějaký znak, jednalo se o nám již známý znak z WoT, který byl nakonec aplikován takřka masově – mj. kvůli jednotnosti vzhledu na přehlídkách.
  http://obrnence.wbs.cz/znaky/prehlidka_t-34.jpg
  http://obrnence.wbs.cz/znaky/is-2.jpg
  3) poválečné Československo (od r. 1945)
  Osvobozené Československo používalo obrněná vozidla z kořisti po německé armádě, dále pak tanky ČSOB a techniku jednotek z SSSR. Cromwelly nějakou dobu stále nesly bílé spojenecké hvězdy, ale ty byly postupně zamalovány. Tanky sovětského původu již byly standardně označeny kruhovým znakem s modrým klínem směřujícím dolů a červeným polem vpravo.
  http://obrnence.wbs.cz/znaky/t-34.jpg
  Lehké tanky vz. 38, resp. PzKpfw 38 (t), zavedené do výzbroje poválečné armády jako LT-38/37, dostaly na boky věží obdélníkové čs. vlajky, podobně jako bývalé německé polopásy (na fotografii je HKL 6p).
  http://obrnence.wbs.cz/znaky/lt_38.jpg
  http://obrnence.wbs.cz/znaky/polopas.jpg
  Velký počet dalších provozovaných typů vozidel (např. Hetzer aka SD 75/39-44) však žádné označení v podobě československých znaků či vlajek nenesl. Lze tedy konstatovat, že v poválečné armádě byl ve 40. a 50. letech nejrozšířenějším znakem vycházejícím z čs. symbolů (v našem případě vlajky) ten, pro který se rozhodl i Wargaming, přičemž místo druhé obsadil méně rozšířený obdélníkový prapor.
  Popsaný stav platil až do přelomu let 1962 a 1963, kdy bylo zavedeno oficiální označení všech vozidel ČSLA kruhovým znakem, obdobným jako na letadlech (na nich byl již od roku 1926), ale v menším provedení, které se používá i v současnosti takřka beze změny v Armádě České republiky.
  http://obrnence.wbs.cz/znaky/t-72m4cz.jpg
  Výsledná podoba československého znaku použitá ve World of Tanks je sice pro většinu hráčů pravděpodobně neznámá, nicméně historicky se jedná o nejrozšířenější aplikaci čs. vlajky na obrněné technice do zavedení dodnes používaných rozlišovacích znaků na počátku 60. let.

  Zdroje:
  Československá obrněná vozidla 1918-1948 (Vladimír Francev, Charles K. Kliment)
  Obrněná technika 5 (Ivo Pejčoch, Oldřich Pejs)
  Československé tankové síly 1945-1992 (Vladimír Francev)
  http://wio.ru/tank/sov-cz.htm

  • straksinka napsal:

   Nic to nemění na tom že to vypadá blbě… kdyby to bylo tak super používalo by se to dodnes… ale nepoužívá… jsi asi nějaký ovlivňovač z WG kterýho platí za to aby tu psal příspěvky chválící jejich práci že to tu tak zarytě hájíš…
   Já osobně si na ten znak udělám mód aby byla modrá dopředu a červená dole…

   • marhi napsal:

    Taky bych to tak viděl. A jak se píše více, ten kruhový znak se používá na letadlech od r. 1926. Sem modelařil letadla a proto mě hned napadlo že ten znak maj blbě. Za mě bych používal ten pozdější jelikož je tak nějak hezčí.
    Rus musí za každou cenu nasrat. Dáme vám tanky….. dáme.
    Ale znak bude tak trochu jinej. Apropo při mém věku znám jen ten kulatej peknej.

    • tatka Martin (xbox) napsal:

     Taky se mi líbí ten pozdější. Už několikrát jsem zde psal, že jde prostě jen o lidovou tvořivost vojáků a ne o nějaké oficiální označení.

     • Mossback napsal:

      Člověk si dá práci s pokud možno nezaujatým a ozdrojovaným popisem historie označování čs. obrněné techniky a čeho se mu dostane za odměnu?
      1) dozví se, že je placený ovlivňovač z WG
      2) dozví se, že Rus musí za každou cenu nasrat
      3) dozví se, že šlo jen o lidovou tvořivost a ne o nějaké oficiální označení, přestože nezapomene přiložit odkaz na přehlídky s desítkami takto označených tanků
      Tímto děkuji za zkažení nálady a potvrzení přísloví o házení perel sviním…

     • Saloth_Sar napsal:

      +1

 23. vojtech_luza napsal:

  Mossbacku dík. A neber si to tak.

 24. vojtech_luza napsal:

  Mimochodem, já sem se těšil, že tu budem denatit o gameplay NAŠICH tanků. Jsou někde alespoň náznaky jak to bude ?
  P.S. Sorry za zdvojenej post