Čtyři z tanku a pes slaví 50 let

Populární polský televizní seriál Čtyři za tanku a pes, který před nějakým časem zavítal i do World of Tanks ve formě prémiového středního tanku 6. úrovně T-34/85 „Rudy“, slaví v těchto dnech 50. výročí svého vzniku. Protože jde o jedny z nejslavnějších tankistů v bývalém východním bloku, asi by se slušelo popřát vše nejlepší a vzhledem k věku tehdejších aktérů tohoto seriálu hlavně hodně zdraví. V článku máte kousek jednoho z dílů, abyste zjistili, o čem to zhruba je.

Upozorňujeme, že jde o seriál z roku 1964 a navíc z Polska, takže nepoměřujte kvalitou současné válečné produkce. Pokud byste si chtěli seriál stáhnout celý, můžete například na Datator.cz.

Napsal carramba66

Zakladatel WoT.cz, tvůrce série recenzí a komentovaných replayů na YouTube, šéfredaktor magazínu Deník Nooba. Autor sbírky pro válečné veterány.

14 komentářů k “Čtyři z tanku a pes slaví 50 let”

 1. depletalloy napsal:

  Jako malej, jsem to četl asi 10x.
  Asi před rokem jsem to zkouknul po cca 30ti letech znovu a celý.
  A pakliže mohu srovnat s dnešní produkcí: http://www.csfd.cz/film/395504-valecna-banda/prehled
  No, to se nedá vlastně ani srovnat.

 2. Tankaard napsal:

  No z dnešního pohledu už je to spíš pohádka, ale jako kluci jsme ten seriál a samozřejmě i knížku hltali :-)

 3. Chrastidlo napsal:

  Seriál jsem viděl jednou, ale knížky jsem četl asi 5x.
  Je to taková srdcovka :-)

 4. kolecko_salamu napsal:

  Nedávno jsem se dodíval až k dílu s příjezdem k moři a pak to utnul,budu to muset asi dorazit :)

  Ale jedno se musí nechat,Rudy je kus…ehm :)

 5. depletalloy napsal:

  Si představte, jaký to byl výkon, filmovat obrovskejma kamerama uprostřed maličkýho tanku.

 6. Spratekk_the_Great napsal:

  Proto je v průjemshopu Bromwell 😀

 7. MarfyArt napsal:

  Jako dítě jsem to nadšeně sledoval… Marusja byla fakt kočka… po létech jsem si to z nostalgie znovu pustil a nějak jsem to už prostě nedal… Ta scéna, kdy jeden zakopanej T-34 a jedno dělo 45 mm zastaví útok „Tigrů“ mě dojmula a následná scéna, kdy místo aby německé obránce v nějaké pevnůstce při nočním přepadovém útoku prostě postříleli, tak otočej samopaly jako klacky a mlátěj je po hlavičce… No, to byla pro mě konečná. :) Nicméně na hrdinskou scénu v závěru filmu Fury to fakt nemá…

  • PetrArcon napsal:

   Ale aspoň to není vykradené z jiného filmu jako Fury.
   Scéna jak vyšitá z „Zachraňte vojína Rayena“ v podstatě je to prakticky skoro kopie.
   Navíc Fury je hodně špatný film. Těch kiksů co tam je a to hlavně v závěru filmu…. Viz neschopná německá pěchota, co razuje s pancéřovkama, a najednou v dalším záběru už žádné nemají… zajímavé

   • MarfyArt napsal:

    Pokud ti připadala moje ironická poznámka o Fury, že to považuju za dobrej film, tak jsi nepochopil… Ten film je doslova otřesnej… Speciální efekty nejsou všechno a takto sračkoidní scénář opravdu nezachráněj… Ta dementní závěrečná heroická akce je pouze výrazem apelu na průměrný hamburgoidní americký mozek… Jen americkej hrdina by se přece takto neohroženě postavil v jednom tanku nepříteli.

 8. Me2d napsal:

  Taky jsem to cetl aspon 5x. Serial si nepamatuju, ale vim, ze jako decka jsme se na to divali. Ted nedavno jsem to zkousel sledovat a taky jsem to nedal. Holt je televizni tvorba uz nekde jinde. (a ne, Ulici ani Ordinaci fakt nemyslim :) )

 9. TiborM96 napsal:

  no tak dneska je povinnost prevetrat RUDYHO

 10. ___TYPHOON___ napsal:

  Tímto přeji „všechno NEJlepší“ a zároveň je mi upřímně líto – že opět ve prospěch WOT (vůbec a ani trochu se nestydí toto/tuto skvělou klasiku využívat ke svým hanebným potřebám).