Co bude dál se zvuky ve WoT?

Vývojáři zveřejnili krátkou informaci o tom, co se bude dál dít se zvukovým pozadím World of Tanks. T9m nejdůležitějším je, že se dále intenzivně pracuje na podpoře technologie 5.1, tedy surroundu. Pokud tedy máte doma surround aparaturu, měli byste se brzy dočkat jejího plného využití a tak ještě intenzivnějšího vtažení do hry. Zároveň se vývoji velice osvědčila přednastavení, která do hry s 9.15 vložil. S těmito přednastavenými úpravami zvukového rozhraní se dá mnohem lépe pracovat s výstupy zvuků, je tak lépe možné je nastavit pro sluchátka, pro klasické reproduktory, pro reproduktory na notebooku, pro kvalitní systémy, pro různé typy zvukových karet atd.

Vývoj nadále sleduje feedback od hráčů, který se často týká například namluvení hry nebo její zvukové lokalizace do Japonštiny. Hra nyní podporuje 26 různých řečí, takže si dokážete představit, co je to za práci. Lokalizované nahrávky jsou připravovány přímo v zemích, pro které vznikají a protože je ve hře až 40 různých hlášek nebo oznámení, každá je nahrávána opakovaně, aby zněla jinak. WG proto věří, že hráči to vezmou v potaz a budou mít s předabováním hry strpení.

Napsal Redakce WoT.cz

Redakce WoT.cz čítá proměnlivě zhruba šest až osm lidí. Šéfredaktorem je Kirukato, carramba66 mu stále ještě pomáhá, než se z WoT.cz stáhne kompletně. WittmanSVK a vlodek73 překládají hlavní QA. O WoT Konzole píše taťka Martin. O novinky z War Thunder se stará Onovo.

24 komentářů k “Co bude dál se zvuky ve WoT?”

 1. SirGlorg napsal:

  LOL 40 hlasek ma byt jako hodne, kdyz je to jeste distribuovany do danych zemi? Dyt to nemuze byt vic nez den prace pro kazdy z tymu. To je teda hodne uboha vymluva 😀

 2. feri napsal:

  40 hlasok a oznameni? to je divne, ja v mojej 59-16 pocuvam dookola iba dve hlasky – „tahle se odrazila“ a „neprorazili sme jejich pancír“ :-) :-) :-)
  a teraz sup do mna, ze je to scout a delo vlastne ani nepotrebuje :-p

  • Geokex napsal:

   Kdybys používal stockové dělo, tak tyhle problémy nemáš. S goldem má to dělo kolem 180 pene, což stačí na všechny devítky do boku.

   • feri napsal:

    to je sice pekne, goldov vozim 10, ale byt po kazdej hre 20.000 v minuse nie je celkom prijemne

   • Ghost532 napsal:

    To jo. 59-16 má na goldu víc jak 190 myslím. Průbojnost na papíře je hezká věc. Ale musíš brát v potaz i ráži děla.

  • bcstano napsal:

   ale potrebuje delo lebo co som si ja vsimol tak udeleny dmg je hlavna polozka pri urcovani kolko zarobis za bitku…vsetky oststne aspekty maju nizsiu vahu…taze az ti niekto povie ze mas len scoutovat tak ho posli do pr…. :)

  • beroun napsal:

   Holt scouti jako je MT-25 nebo 59-16 jsou na prodělávání. jestli si nemůžeš dovolit prodělávat, tak si to ani nemůžeš dovolit hrát (P.S.: masochista co nebude používat goldy nepočítám)
   Na goldu to má 189, sice jako scout nic moc, ale tak nějak se to dá. Furt jsou ale lepší ty ostatní

   • beroun napsal:

    P.S.: chybí ti tam „sotva jsme je škrábli“ 😛

    • 50ShadesOfSalt napsal:

     0dmg a týpek zahlásí: Ještě jedna taková rána a je po nich 😀

 3. Imperátor napsal:

  prosím ať předabujou český posádky, to je pain in ass to poslouchat

 4. Stratos_HF napsal:

  Zvuk v 5.1 ? Hmm to bude u sousedů radostii.Už u mě dlouha ta důchodkyně co bydlí pode mnou,nezvonila.Prý sousede ztlumte tu válku . Asi na týden přestanu používat chluchátka :-)

 5. Glock17 napsal:

  Originální hlášky jsem si přeinstaloval, takže mám jen hlášky z filmů. Ale i to se po chvíli omrzí.

  • Lumperion napsal:

   ….já jsem vždy používal mod ruská posádka+rádio spojenců….to neomrzí,víc tě to vtahuje do dění kolem:)

   • Lumperion napsal:

    ….bo ta parodie v češtině je fakt děs….jak zmrvenej dabing z Mafie II:)

 6. Devaltron napsal:

  Seru jim na zvuky když mi ta podelana hra porad po aktualizaci padá

 7. fkng5 napsal:

  Nieviem ako vy, ale ja mám taký bug, že polovica hlášok ako Vyrážíme! alebo Tahle se odrazila! a to aj v českom jazyku aj v jazykoch podľa krajiny pôvodu tanku. Nevie niekto ako to vyriešiť?

  • Lumperion napsal:

   …modem:)….nevim,ja to ještě nezapnul ,tak nemam ani aktualizovano.Pried minulým patchem jsem hru odinstaloval…vycistil od všeho z WoT a znovu nainstaloval,tak doufám,ze nebudu mít pak tyhle trable:)

 8. Warysada napsal:

  píšu to všude, nikdo mně neposlouchá, žádná odpověď prostě nic. Od verze 9.14 se ve zvuku změnila jedna základní věc!
  před 9.14 to bylo takto
  Zvuky rozhraní ——-0——
  zvuky oznámení ——-0——
  Co to mělo za výhodu? Daly se vypnout ty blbé keci od velitele z tanku. Sotva jsme ho škrábli, hoří moc pěkně atd.
  V 9.1 se tyto dva posuvníky na zvuk seskupili do jednoho.
  zvuky rozhraní a oznámení ——-0——-
  Co to má za následek? Pokud máte 35k bitev jako já a nejste zvědavý na ty keci tak si radši vypnete tento posuvník což vypne blbé keci posádky ať už česky nebo národní. A vypne to i zvuky oznámení takže se pak divíte že vám někdo capnul základnu, že začíná bitva, že dalších X důležitých věcí.
  Nechci toho moc jen rozdělení těchto tvou posuvníků tak jak tomu bylo před verzí 9.14

  • HunterMajkl napsal:

   Já jsem si tvůj příspěvek přečetl. Už jsi spokojený, Akorát,že tady takzvaně brečíš na špatném hrobě.

 9. Hacker napsal:

  WG v roce 2016 oznámí, že jejich hra jednou bude umět i zvuk 5.1 co mi to připomíná…. jo tohle hra bude podporovat více jader. Co se asi dozvíme za další novinky, které někdy budou. WG mi tak nějak připomíná hledání Yetiho, hodně lidí v něj věří, ale nikdo ho ještě neviděl. Hlavně nasekat milion premiakovych klonů.

 10. Kim_Jonk_Rekt napsal:

  2016 – pracujeme na 5.1 … retardovaná hra

 11. ___TYPHOON___ napsal:

  Dejte k tomu týpka s posunkovou řecí pro neslyšící-možná že pak uženete i další lidi/hráče z řad handicapovaných … jste ubozí !