chryby: Česká komunita? Zoufalost!

Jeden z hráčů World of Tanks nám poslal článek a požádal nás, abychom jej publikovali v plném znění. My tak činíme a necháváme na vás, abyste si pod článkem řekli, jestli s názory autora souhlasíte, nebo nikoli.

Už dlouho přemýšlím o tom, že bych článkem – úvahou i já přispěl do nekonečné studnice na téma noob, gold noob, gottwy noob, všichni noob. Z různých důvodů jsem na to kašlal, ale po dnešní návštěvě wot.cz, konkrétně některých diskuzí pod články jsem vzal papír, tužku a výsledek je tady.

1) Bojuje půl planety
Patřím mezi hráče, kteří se hraní her nevěnují a nikdy nevěnovali. Tanky jsou výjimka. O počítačích nevím nic, o hrách nevím nic, o možnostech dnešních PC technologií nevím nic. Jsem pouhý konzument. A tady začíná první problém tanků.

WoT je tak extrémně povedená hra, že jí hraje těžko představitelné spektrum lidí. Třeba já a se mnou mraky dalších „nehráčů“. Jestli se WG chlubí číslem 100 milliónů hráčů a víc, obtížně lze dohledat, co je to všechno za lidi. Muži, ženy všech věkových kategorií. Lidi s nejrůznějšími profesemi, zásadně rozdílných majetkových poměrů. Hráči s různými hodnotami IQ či dosaženým stupněm vzdělání. Hráči s rozdílným počtem odehraných bitev, nemluvě o nadání zahrát bitvu červeně až fialově (skill). Věřím, že jsou tady statisíce lidí, co bojují pokaždé ve stejnou dobu, tzn. třeba jen ve dvě ráno nebo jen přes oběd. Těch odlišností bychom jistě našli víc. Snažím se vysvětlit skutečnost, že ve chvíli, kdy někoho nazveme noobem, vůbec netušíme, kdo sedí za monitorem na druhé straně. Jo, je šance, že tam bude sedět dobrý hráč, ale s mnohem větší pravděpodobností to bude rajče s tím, že má nárok být rajčetem. To je prostě fakt.

Věkem patřím mezi ty, kteří zažili vojnu, dokonce jsem se svezl v T-55 a BVP. S dětmi, jak se říká, se mi změnily životní hodonoty a tanky hraju, protože je to pro mě prima zábava. Nic víc. Mě se zeměkoule nerozpůlí, když dostanu do týmu 10 rajčat. Já se nepůjdu oběsit, když mi padne sedm proher v řadě. Je to jen hra, přeci. Už na to umím koukat s nadhledem, vím, že za WN8 1500 si chleba nekoupím.

A věřte mi, takových jako já, je nás víc. Zaprvé, znám jich pár osobně. Zadruhé – v tom počtu 100 miliónů hráčů musí nutně být početná skupina mých vrstevníků, kteří už dávno pochopili, že v životě je nejdůležitější zdraví a spokojenost. Ne winrate 52% a víc.

Je jasné, že v tak rozsáhlé komunitě se najdou jedinci, jejichž životním heslem je fialové WN8. Takoví lidé, podle mě, žijí jen pro tanky a ztrácí soudnost. Musí vyhrát deset bitev z devíti. Musí v každé nastřílet 6000 dmg. Musí být vždy toptier, protože jinak je to nespravedlivé. Šance na výhru nesmí klesnout pod 80%. A pokud bychom takové lidi chtěli pozvat na pivo, rozhodnou se podle našeho wéenka. Problém je, že pokud takovým hráčům zkříží cestu minimálně jedno rajče, hned jsou plní nenávisti, chat plný urážek a diskuze plná ubrečených blbostí. Tito zoufalci ztratili přehled o realitě a absolutně si nedokáží připustit, že pokud oni patří mezi 10% top hráčů, nutně je tady ještě 90% těch průměrných až podprůměrných. Třeba takový fluttershy_pony. Kdesi v diskuzi napsal, že je student. Určitě si tak dokáže spočítat, kolik hráčů v týmu bude slabších než on, pokud v průměru na deset hráčů připadne jeden pony a devět rajčat.

2) Goldy
Víte, já jsem dosud vlastně nepochopil, proč vlastně ta nenávist vůči goldnoobům existuje. Ta hra přeci nabízí právo výběru. Stejně jako si můžu vybrat ISU nebo borsiga, stejně jako si můžu vybrat mezi kanónem 122 nebo houfnicí 152, tak podobně si můžu vybrat typ munice. Všem ubrečeným dětem bych rád zopakoval, že goldy nejsou zakázané. Hejtit jen proto, že jsem udělal něco, co ta hra dovoluje, to je ubohé. Problém s goldy došel už tak daleko, že top hráči se ve svých komentovaných replayích omluvají, či jinak vysvětlují použití prémiové munice. Banda usmrkanců dosáhla toho, že gold je málem sprosté slovo a za jeho použití se člověk má pomalu zodpovídat jak u soudu.

Tanky hraje 100 miliónu hráčů a jsem přesvědčen, že úplně všichni chtějí v každé bitvě vyhrát. Gold je povoleno používat, gold vám ve spoustě situací může pomoci k lepšímu výsledku. Tak proč ne.

Shrnuto podtrženo. Každý, kdo alespoň jednou napsal do chatu příspěvek typu gold noob, je u mě ubrečený hlupák. Který sám sebe usvědčuje z neschopnosti. A to už vůbec nemluvím o tom, když to napíše hráč s E100, mausem nebo E3.

3) Česká komunita
Dnes jsem se v diskuzi na wot.cz dočetl, že česká komunita je v očích WG za drbany. Nepřekvapuje mě to a vůbec se nedivím. Sice si tu hrajeme na mistry světa, ale ve skutečnosti jsme opravdu jen banda ubrečených zoufalců.

Když pojedete na západ autem, zastavíte na dálnici na WC. Toaleta na odpočívadle je zpoplatněna částkou půl eura. V praxi to funguje tak, že normální člověk tam hodí minci a jde, zatímco Čech přeskočí závoru a uleví si zdarma. Takové chování je naprosto přesným příkladem toho, jak Češi se vším vydrbávají.
Jak jinak si vysvětlit brek českých hráčů nad tím, jak je WG nutí kupovat drahé balíčky, jak je nutí hrát do polomrtva nekonečné mise. Bohužel, v tomhle přilévá olej do ohně i wot.cz, který se nerozpakuje posílat do blázince všechny ty, kteří zaplatí sto euro za bezcenný krám BT-SV. Rád bych připomněl, že nikdo nemusí nic, ani sponzorovat WG. Každý na téhle planetě musí jen umřít. A na druhou stranu, všichni můžeme dělat to, co je dovoleno. Třeba utratit 100 eur za nesmysly. A nikomu do toho nic není.

Zase se vracím k těm záchodům. Každý, kdo už v životě prozřel, ví, že je normální za služby platit. Zaplatím půl eura za WC, zaplatím 100 euro za roční PÚ nebo si koupím za litr osmičkový premiák. Jinými slovy, ocením WG za jejich práci. Ta práce, bez ohledu na to, co si o tom nevděční Češi myslí, je kvalitní. Vždyť která jiná hra má 100 miliónu hráčů?

Shrnuto podtrženo. Je tu část lidí, kteří do hry investují menší či větší peníze a tím drží tanky při životě. A neberou to tak, že ta IS-6 je levná nebo drahá. To není platba za konkrétní tank. To je platba za službu. Druhá část komunity, to jsou neandrtálci. Kteří do WoT nenasypali ani korunu, ale dementních řečí mají nejvíc (čest výjimkám a veřím, že jich je hodně). A protože nezaplatí, v životě nemůžou ve hře vydělat pořádný peníze, těžko vyexpí desítku. Upřímně, hra bez PÚ je dost omezující, WG tohle (a nejen to) má skvěle spočítané. A co náš neandrtálec? Nemá pořádný tank, nemá dost tanků na mise, nemá peníze na goldy. Závist a frustrace se prohlubuje, ubrečených řečí přibývá. Zbývá český národní sport – hejtování. Vždyť anonymně jsme všichni největší hrdinové, že?

4) Gottwy a spol.
Jo, tohle mi taky leží v žaludku. Ale už ani nevím, co k tomu pořádně napsat. Snad jen to, že bych u replayů vypnul možnost psát příspěvky. Zase ta ubohá česká závist, alergie na fialovou, vlastní neschopnost. Co jiného by mohlo stát za těmi ubohými reakcemi na téma logopedie, módy nebo gold munice. Samozřejmě, řešením by byly i permabany, ale nevím, jak moc je to v lidských silách pořád dohladávat, kde jaký blbeček zrovná šlápnul do hovna a musí se o tom s námi všemi podělit. Rád bych alespoň touto cestou poděkoval všem youtuberům za jejich práci a popřál jim hodně optimismu do další práce. Protože pro většinu z nás jsou přínosem a byla by škoda, kdyby kvůli několika málo zoufalcům přestali dělat to, v čem jsou výjimeční.

Závěrem bych chtěl napsat jednu zásadní věc. Tenhle můj elaborát je adresován té části české komunity, která se na internetu či přímo ve hře zviditelňuje nejvíc. Minoritní části českých hráčů, která by místo urážek a nesmyslů v dikuzích potřebovala profackovat. Jsem přesvědčen, že těch, co v Rakousku na dálnici hodí padesáťák do závory na WC, je naprostá většina. Jen už vyrostli z puberty, v životě prozřeli a mají tisíc lepších věcí na práci, než jen kydat hnůj pod články o tancích. Tedy ti, kteří sponzorují WoT a drží ho tak při životě.

chryby

Napsal Redakce WoT.cz

Redakce WoT.cz čítá proměnlivě zhruba šest až osm lidí. Šéfredaktorem je Kirukato, carramba66 mu stále ještě pomáhá, než se z WoT.cz stáhne kompletně. WittmanSVK a vlodek73 překládají hlavní QA. O WoT Konzole píše taťka Martin. O novinky z War Thunder se stará Onovo.

360 komentářů k “chryby: Česká komunita? Zoufalost!”

 1. tamten napsal:

  souhlas, s tím koncem o gottwym souhlas na 120 %

  • prde66 napsal:

   *** múdro hororíš ***

  • vincent_vi napsal:

   druha strana mince. (31r )

   1 – NE.
   Zijeme v 21.storoci, kde online hry su sucastou zivota velkej casti „zapadnej civilizacie“. A pokial by sa autor pohyboval v hernej komunite, zistil by, ze vecsina online hier ma urcitu formu rebricka, kde sa stretavaju najlepsi hraci s najlepsimi. tzv. ranked battles. Eventualne najhorsi s najhorsimi.

   WG uz davno mohol a mal oddelit hracov podla ich vykonnosti.
   (uznavam, ze ciastocne je to mozne v team battles, resp. v clan wars ci stronghold, ale tam sa vyzaduje mat aktivnu skupinu spoluhracov.)

   My ale hovorime o pseudo „single player“ hre, kde suhlasim s autorom 100 ludi 100 chuti; a niekto by chcel hrat s ludmi, co su v jeho „vahovej kategorii“.
   (single player z pohladu hram sam doma, mam 1h cas denne, nemam klan)

   Futbal sa tiez nehra prva liga vs. tretia liga,
   alebo Mesi + FC Vysny Hrusov vs. Sparta Praha.
   A aj deti na ihrisku, ked si chcu zahrat, tak sa vedia rozdelit +/- spravodlivo.
   To ale WoT nedovoluje. Navyse moznost vidiet pseudo rating (XVM) pramo v hre az potom, co bol tym namiesany a nasledne nemoznost uhrat lepsiu hru vedie k frustracii (emociam). Vzdy je jednoduchsie najst vynnika inde ako seba, a na to idealne posluzi „rajce“. Emocie sa tazko ovladaju a nutia ludi konat skratovo. Vyvolavaju sa konflikty.

   inak doporucujem kazdemu Anglicky a Statisticky schopnemu precitat toto: rigged MM :
   http://lightquick.co.uk/world-of-tanks-is-the-matchmaker-rigged.html?Itemid=252

   2/3/4 – neriesim, s nastupom uprchlickej krizy som uz stratil vsetku vieru v spolocnost a ludstvo (I weep for humanity)

   • Buldozer napsal:

    A pokud by ses ty pohyboval v managamentu, nejlépe herního průmyslu, pochopil bys, proč to WG neudělal a neudělá. On k tomu zatím nemá a ještě dlouho mít nebude žádný důvod. Těch co by to takto chtěli je méně než 10, spíše řekněme 5-7% hráčů, a to je minorita, která jej neuživí. Jeho cílem je hru dále rozvíjet a „exportovat“ a generovat zisk. WoT nebylo vytvořeno pro eSport, byť WG tento potenciál také částečně využívá.

   • paski44 napsal:

    pises zle, pretoze pokial by neboli slabi hraci tak by nevznikli ani silny hraci. To je ako vo futbale, mas tam Real, Barcu a At. Madrir a mas tam Granadu, Levante. Niekedy za par rokov (v hre za par bitiek) sa stane ze Levante porazi Real, ale len niekedy. Keby bol MM zeby hrali fialky proti fialkam, tak by tych fialek bolo casom menej z toho MM a z cervenych hracov by sa stavali lepsi hraci. Pre nich by to bolo dobre, ale pre fialovych hracov nie, ti by potom zacali zasa plakat, tak ako placu ked ich da sucast hry (artyna) na jednu ranu. Kazdy kto hral a hra artyny, vie ze dat tank na ranu sa stava raz za cas.

    • vincent_vi napsal:

     ides na to dobre, ale s jednym doplnkom.
     Levante alebo Granada hraju La Lgia, co je najvyssia sutaz (ak ma wiki neklame).
     t.j. ono sa kvalifikovali do urcitej skupiny. A ak nebudu mat aspon nejake vysledky, tak z tej elitnej skupiny vypadnu. (recou WoT/XVM to mozno zahrnuje rozsah Excelent – Unicum – Super Unicum)
     A teda v elitnej skupine su najlepsie tymy, ale aj tie horsie (z najlepsich).

     Ale myslim, ze ak porovnas Levante ci Granadu vs. FC Kolin ci Benesov, tak dostanes rovnaku situaciu, ako ked je „Fialka v lige s Rajcetem“

     Jasne, raz za cas priatelsky zapas nieje od veci, ale z pohladu unicum hraca je hra so slabymi spoluhracmi frustrujuca – a to hlavne z pohladu kolko casu/prostriedkov uz oni do hry investovali.
     Ich motivacia je uplne inde ako u vikendoveho hraca. A to je presne zdroj problemov.

    • EASTON_CZ_SK napsal:

     vy neviete asi ako sa myslí skill MM. Zase sa vyjadrujete k niečomu, čomu nerozumiete.
     Skill MM nemá byť o tom, že budú hrať iba červený proti červeným, fialový proti fialovým atď. Je to o vyváženom počte červených, zelených modrých a fialových v oboch tímoch, aby sa nestávalo, že je 20% alebo 80% na výhru.

     • PaulDirac napsal:

      Jenže bitvy s 20% nebo 80 % na výhru jsou jedna z věcí, která udržuje slabý hráče ve hře. Systém WoT je přece ten, že když moc vyhráváš, tak dostáváš slabší spoluhráče a když mos prohráváš, tak silnější.
      Pokud by totiž slabý hráč neměl šanci být v bitvách, kde se vyhraje, tak by hrát rychle přestal. Takže systém MM se vždycky snaží o to, abys v nějakém počtu bitev dosáhnul 50 % winrate.
      A mě by to třeba zase tolik nevadilo, kdyby to byla jedna hra z desíti. Ale když jsou to 6 z 10 odehraných, tak je to špatně.

   • PetrArcon napsal:

    Nemáš až tak moc pravdu. I 2 ligový team se může utkat s 1. ligovým za jistých podmínek. A dokonce pokud podcení prvoligový tým hru, tak prohraje.

    Rozdělovat hráče podle WN8 či jiného skillu je hodně nemotorné a osobně si nemyslím, že by to bylo dobře. Jednak by jsi neměl možnost až takového růstu … zabít pár fialek… či nasyslit na tomatos. A hlavně brzo by byla segregace.

    U teamovek to trochu funguje, když jsi v 6lize D divizi nepotkáš nikoho z 1 ligy. Ale vždy (většinou) potkáš z vyšší a když je porazíš máš sakra příjem. A postupuješ výše.

    Osobně si myslím, že by bylo daleko zajímavější a účelnější změnit počet členů čety. Tak aby mohli být 5 lidí v četě. Byly by zajímavé bitky 3čety vs. 3čety, a nebo aspoň by mohlo být 5 hráčů pospolu. To pak jsou schopni se postavit i těm fialkám.

  • koone napsal:

   Souhlasím skoro se vším, ale dodal bych toto:
   WOT je neskutečně drahá hra, nemám problém s tím, když si za cca 1500 koupím hotovou hru a pak hraju jak dlouho chci, ale kdybych kupoval prémiák, goldy a tanky, za tu dobu, co hraju WOT, byl by to jinačí ranec… Takže hraju zadarmiko, protože to jde a když mám dát za vyčůrání rodiny 5 €, radši jdu do lesa, protože to taky jde… Souvisí to pouze s tím, že mi to prostě připadá nepřiměřené, vzhledem k hodnotě toho, co dostávám. A jsem spokojený, dokonce mi to celkem jde, i nějaké ty prémiové tanky jsem si vyjezdil, naposledy FVéčko… Ale je mi samozřejmě jasné, že bez platících hráčů by to nešlo, proto mě vůbec neštve, že do mě sypou goldy, je to jen hra, pouze podle mě předražená. Jo, vím, že peníze jsou relativní, pro každého mají jinou hodnotu, tak to prostě berte jen jako názor můj a možná ještě pár dalších Čecháčků… To ovšem neomlouvá hulváty a hňupy, kteří nadávají všem a na všechno, ty bych zabanoval, až by zčernali…
   Tedy jen závěrem, jde hrát bez prémiáku, bez jediného goldu a bez jediné nadávky. Howg.

   • bcstano napsal:

    …ano ide to…ja to tak praktikujem :)

    par krat som aj zvazoval ze nejaky cent utratim pre WG ale ako vravis ked za nieco zaplatim tak nieco ocakavam…a akoze sa mi cenova politika WG nepaci tak proste neplatim a drzim hubu a krok :)

   • PetrArcon napsal:

    Mohu s tebou souhlasit. 3 a 3/4roku jsem do WoT nedal ani korunu…
    Pak jsem postoj změnil a odměnil WG svými penězi.

    Když si na 1500Kč koupím hotovou hru, nevím jak dlouho mne bude bavit, A po třech čtyřech upgradech PC mi třeba nebude už fungovat. Navíc budu hrát většinou single, a nikoliv s přáteli.
    A také, nikdo tu hru nebude dále vyvíjet a měnit… tedy bude, ale musím si zase koupit další díl….

    Hry typu WoT jsou pro masívní skupinu lidí. A ať mám jakýkoliv názor na změny v WoT jsou nepodstatné. Protože ty změny jsou pro všechny. A stále se něco mění, a vyvíjí.

    Když spočítám kolik mě stála hra za poslední rok, není to nijak závratná částka. Když to převedu na celou dobu hraní je to částka relativně mizivá. Když to srovnám k částce za koupené hry v minulosti tak směšná.

    A pokud cenu kterou zaplatím ročně za dotace WG podělím na měsíce týdny a dny …. Pánové kdybych šel denně na jedno pivo, stálo by mě to více. A protože jsem abstinent mám to levnější.

    Ano lze hrát bez premiového účtu, a i bez prémiových tanků. A zábava to nebude o tolik menší. I bez goldů lze hrát. A bez nadávek taktéž.

    Ale nemám potřebu tolik šetřit na své zábavě, zábava a sporty mých dětí stojí 12x více než to co mě stojí WoT.

  • petrarcon napsal:

   Souhlasím s článkem.

 2. onovo napsal:

  bohužel, některým už nestačí hejt na WOT,AW,WT, a hejtují vše ostatní jako národní sport(a myslí si že to jejich je nejlepší, a oni jsou králi serveru).hledají různé cestičky(jak obejít a mít to zadara/levnějc), a nakonec jsou klepnuti přes prsty.Bohužel, než se x lidí koukne do zrcadla(jestli je rajčátko či fialka-výkony v bitvě a né podle „effi“), tak radši dělá hon na čísílka(wot) či národnosti(WT)..

  s článkem autora souhlasím, protože i když už nehraji WG hry, tak se všechen „hejt“ co zde byl napsán točí v každé F2P hře-protože slušní hráči povětšinou nebrečí, že tohle a tohle, ale snaží se zlepšit nebo berou hru takovou jaká je

 3. Telemotak napsal:

  Pravda pravdoucí :-) .
  Proto mám vyplej chat abych to nemusel číst.

 4. Krakenus600 napsal:

  Nebolo by placu keby goldy ostaly za goldy a ludia museli aj trochu rozmyslat a nie len bezducho palit :) Ach to boli casi.A tym balikom ak si chcem kupit tank kupujem tank nie sprostosti k tomu len aby to navysilo jeho cenu takze ano wot vas nepriamo nuti zaplatit 100 eur ak to btsv chcete.

  • Tobi_1989 napsal:

   No, kdyby goldy byly furt za goldy tak se zas řve „omg P2W vallet warrior noob“ a to při každém jednom vypáleném goldu (jinými slovy: goldů míň, hejtu stejně), páč by se goldama oháněli jen ti kterým za ně stojí za to vypláznout prachy, takže lepší by to asi nebylo 😀 Nehledě na fakt že pořád ještě jsou stroje které je utrpení přejet bez goldů – houfnice na Su/ISU-152, D.W. 2… ostatně i T-54 by bez goldů už nebyl to co je dnes – šel by pěkně sešupem z OP do UP protože jak by si někoho nedokázal objet (což třeba koridoru 4m širokým nebo ve městě 1v1 jde dost blbě) tak by mu čelně dělaly problémy i tier 8 heavy, takže si myslim že nejlepší by bylo nechat goldy jak sou a smířit se s „Haters gonna hate“ :)

   • bcstano napsal:

    tak ja bohuzial tocim T54 ako UT :) …ale myslim ze v here su ovela horsie kusky nehovoriac o tom hrat x strojov v stocku navyse s tym prudko inteligentnym MM aj ked vobec nepozeram na skill :)…bohuzial kazda vec ma dve strany a pohlad hraca ani zdaleka nie je pohlad WG…niekde je maly prienik ale inak sa jedna o dva uplne odlisne pohlady…

    • Tobi_1989 napsal:

     Tak T-54 jsem zrovna uvedl jako uplný extrém, jelikož to je zrovna ten případ kde je asi největší rozdíl mezi standartní a prémiovou municí (+129mm penetrace), jasně že má pořád spoustu jiných kvalit (mobilitu, čelní pancíř…), ale zrušení premiové munice bez náhrady by s jejími statistikami hodně zamávalo – možná by nebyla uplně UP, ale šla by rychle z nadprůměru do podprůměru.

     Jinak jasně, ty tanky co by opravdu trpěly by byly hlavně stroje na 4. a 5. tieru (kde se vyskytují Matildy, KV-1 a Hetzery) s malou pene jako D.W.2, T14 atd.

     • PetrArcon napsal:

      Goldy za Goldy ? to už tady bylo a byla to pěkná blbost.
      PROČ.

      Ať jsou goldy za kredity, jediné co bych jim změnil je výši DMG udělené MAX.

      Ano používám i tuto munici, ale snad kromě T54ltwt kde jich vozím většinu, jsou na všech tancích jen jako doplněn, nebo jistota.

      Ono když vystřelíte 15AP s těmi nastřílíte 3500DMG a jste jeden ze tří posledních tanků (na rozdíl od protihráče kde jich je 2-3x tolik), tak moc nebudete řešit čím střílíte, ale jestli máte čas zamířit, zvláště, když jste v IS3 a proti vám jede E100. Tam v takové chvíli je APCR (GOLD) jediné rozumné řešení situace.

      Ano chápu, že pak jsem už gold noob, když proti i 2 tier vyššímu tanku „zbaběle“ použiju gold ammo, abych měl maximální šanci probít tu bestii. A to nejlépe bez většího míření, protože je předpoklad že na 100% ta E100 po mě vystřelí goldové HC aby měla jistotu, že náhodou ji ta IS3 to neodrazí.

     • Tobi_1989 napsal:

      Ale já neříkal že goldy mají být za goldy, naopak jsem poukázal že dát je zpět za goldy by byl pay 2 win a odstranit je úplně by byla blbost.

      V podstatě souhlasím s tím co píšeš kompletně :)

  • BerounSF napsal:

   Já to BT-SV chci, ale přesto za něj nedám ani korunu. proč? Protože nějaký virtuální zboží se mi nezdá dostatečně důležitý abych za něho platil. A to i přesto že ho taky chci.

   Takže ne, rozhodně nikoho nic nenutí. Probuď se

  • Buldozer napsal:

   Potrefená husa se ozvala……..

 5. Johny napsal:

  Názor je názor, ale prémiová munice byla za normální goldy – od toho je to ,,premium“ munice, nejhorší je to, že efektivita tanků, kteří spoléhají na pancíř, jsou naprd. V případě, že máš tank s pancířem a blbeček ti napálí pene 330+ tak to prostřelí i člověk, který neví kam stříllet…

  Můj názor na gold munici se nezmění, dokud se neodstraní.., nebo alespoň ji dají za goldy, minimálně polovina co to střílejí by zjistili, že se jim vyplatí naučit se prostřelovat s nižší penetrací.

  • Buldozer napsal:

   No tys to ještě nezaznamenal? Prémiová munice ve WoT není již hezkou řádku „let“, zmizela tuším někde okolo patche 7.9? Nyní máme VŠEM volně dostupnou munici typu AP, APCR, HESH, HEAT a HE :) Je zcela normální, že „tankisté“ mají k dispozici rozdílné druhy munice, je to tak i v dalších hrách. A je správné, že ta s lepšími vlastnostmi (zpravidla lepší průbojností, nebo DMG) je dražší. A s příchodem nových tanků, kdy se úplně změnila dynamika her, příchodem koridorů atd., dnes není moc času hledat tzv. weakspoty. Kdo je hledá, dnes bohužel často končí v garáži, vítězí ten kdo penetruje :)

   • Karajan001 napsal:

    Buldozer – Svatá pravda

   • PetrArcon napsal:

    Ale ty jsi to Buldozer nepochopil. On to zaznamenal, ale mu se nelíbí, že to tak je. On by raději aby se hráči dělili na ty majetné, co je jim jedno zda měsíčně utratí 100-200€ za svou zábavu, a budou si kupovat za reálné peníze gold AMMO. které probije vždy a ty nemajetné co budou na ty majetné nadávat.

    Protože on nebude přeci pálit munici za 4400kr a rozhodně chce v bitvě vydělat i když nic nenastřílí a neudělá.

    A mimochodem, od doby co jsem já osobně poznal kdy použít AP a kdy „gold“ jsem nezaznamenal nijaký propad v příjmech. Ano občas prodělám 20-40tis kreditů ale většinou je to díky velkým opravným sadám, nebo mojí chybě.

   • Cermi napsal:

    Je mi trochu lito ze to je tak jak pises. Draha munice ale podle meho nazoru degraduje levnou munici (vitezi ten kdo penetruje) Proc tedy levnou? Pro ty co na drahou nemaji a chteji si pres to zahrat? Dal, na co pancir? Muzem jezdit jenom medka s 330pene. Na co tanky s pancirem? Prvne jsem to slysel od Gottwyho a libi se mi nazor snizeni pozkozeni te drahe munice a snizeni jeji ceny na uroven ostatnich. Meli bychom 3 druhy munice, kazdou s jinou vlastnosti. Jak ji uzijes a v jake mire je tva volba. (chci strilet do mouse celne za 150 nebo se pokusim najit jinou cestu?) Ktera je ta ,,goldova“? Na rozdil mezi AP a HE si nikdo nestezuje. Jinak kdyz uz jsem se rozhoupal neco napsat, tak bych chtel podekovat klukum z YT (Gottwy, BBB, Marty atp.) Obdivuju ze jste ochotny do toho vkladat tolik casu a delat to pro nas. Diky

  • 666 napsal:

   presto, ze ten clanek je i o tobe, tak stejne tady budes verejne bulet jak trilete mimino 😀

 6. Wotan napsal:

  1) souhlas
  2) souhlas
  3) souhlas, a jak by rekl muj kolega „To je to Čecháčkovství“ neboli ušetrit za kazdou cenu – a ze to muzu dost posoudit – jsem remeslnik a co nekdy ty lidi chtej to je sranda (lacine i kdyz totalne k ***) 😀
  4) souhlas
  Jen bych dodal, ze ja po delsi odmlce cca 3mesice jsem si zahral WT a WOT – zasadni rozdil u WOT jem byl rozzuren po 3 bitvach a u WT nikoli -> dumal jsem cim to bylo a – nastvali me ty slinty v cetu (prave typu noob, gold atd.) –> vypnul jsem tedy chat a ted jsem o dost klidnejsi 😉 a kdyz neco pos*** tak aspon nemusim cist ty narazky ze jsem noob atd. 😀

  a zaverem – souhlasim VŠICHNI MŮŽEM BÝT NOOB! 😀

  • Johny napsal:

   vypni si chat v nastavení, nebude tě to otravovat.

  • Wotan napsal:

   PS. mam obzvlaste rad ty gumy co nadavaji na lidi, kteri si koupili treba premiak atd. ze do toho rvou $$$ a proto jsou to hrozny *** – protoze si neuvedomujou ze prave kdyby nebylo tech *** kteri do toho ty $$$ davaj tak ani oni by nemohli hrat a hlavne ne free 😉

   • mj napsal:

    Premiáky mi jsou vcelku jedno ale goldy z toho dělají pay to win. Prostě to tak je, takže se pak nedá říct, že ten člověk má skill, když si koupí gold munici a nemusí se ani obtěžovat s mířením.

    Takže článek beru jako, že to píše nějakej tatík, aby jeho děti nebrečeli, když je někdo uráží.

    • Serizawa napsal:

     Kámo tak blahopřeji právě ses zařadil do článku jestli si myslíš že gold je něco co by si normální člověk neměl dovolit :D, 1. je to jenom hra 2 harje ji každý sám za sebe a muže si i dělat co chce, když bude chtít střílet gumové kačery tak bude střílet gumové kačery 3. co je pay to win že goldy jdou koupit za normál kredity? sám používám někdy goldy protože chci něco udělat když v té možné chvíli mi ap jsou na dvě věci.

     Takže sečte a podtrženo tvoje reakce je nádherná ukázka co bylo řečeno v té slohové práci ukázka pravého čecha.

    • poustnilyska napsal:

     takže mj, neexistující jméno a ještě meleš hovna, goldy jdou normálně kupovat za stříbrný, jen si je musíš vyjezdit, třeba tim prémiákem, kterej ti prý nevadí

     • Abubak76 napsal:

      Mám sám odzkoušeno, že prémium munici při rozumném používání jde uživit i bez PÚ do 7. tieru i s wr pod 50% a bez prémium tanků v garáži, bez klanu, bez rot a bez utrácení reálných peněz.

    • Glock17 napsal:

     Ty hra nikdy nebyla free. To je chyták pro frouby, co si myslí, že na světě je něco zadarmo. Tahle hra dělí lidi na 2 grupy – jedni (ví, že i za free hru se musí platit) hrajou a druzí (žijící v omylu, že jedou free hru) slouží jako kanonenfutr, co brečí cosi o pay2win.

     • k0n0p napsal:

      Asi každý hrajeme jinou hru…Nepopírám, že jsem do toho nehodil nějakej peníz a koupil si patrioticky T 40. Ale nemusim, když nechci… Prostě nemusim!

     • PetrArcon napsal:

      Ano máš pravdu, i když dělil bych je na tři skupiny

      1. co ví že free hra potřebuje dotace aby mohla být free, a tím mohli si zahrát s větším počtem protihráčů
      2. ti co trvají na free a nebudou přeci za nic platit = a ano díky za ně, je po čem střílet
      3. co ví že bez těch 1. by to free nebylo a ty 2. se musí naučit ignorovat.

    • hlt1 napsal:

     -100

    • Buldozer napsal:

     Nejprve si zjisti význam „pay to win“, pak tu házej rozumy. Jak jsem psal výše goldy v této hře již dlouho neexistují. Je jen AP, APCR, HEAT, HESH a HE :)

    • Picollo napsal:

     Goldy neexistujú a ani prémiová municia. Je to apcr,brať atď. A keď sa ti to nepáči ako určite ďaľšie veci načo to potom hráš? Presne ako píše autor clanku

    • Jendasek napsal:

     Jo nejspíš to píše tatík. Taky jsem. Každej jednou bude (většinou).
     Ale že by goldy byly Pay to win? tak to ani náhodou…
     Máš hafo creditů, tak si goldi jak vzteklej, chceš skoro tutově probít, nevíš přesně kam střílet, tak holt nabiješ goldy.
     A jestli si myslš že Fialky a Modrásci negolděj… Budíček… 😀
     Chryby napsal co si myslí o komunitě CS/SK hráčů a bohužel ve spoustě věcech má pravdu, teda na 99%. Bohužel. Ale ne bohužel jenom pro něj, protože CS/SK jsme všichni. Takže WoT, WT,AW a další onlajnovky jsou jenom hry.
     Máte možnost je hrát, ale taky máte možnost si vzít knížku do ruky a nesedět nasraně u compu a nadávat na Nooby. Každej má právo být Noobem, každej nějak začíná, ne každýmu jde všechno od ruky…
     Když se hra líbí tak prostě někdo koupí Prémiový účet, tank a i goldy. Je to jen jeho věc.
     Takže GLand HF.

    • PetrArcon napsal:

     Ale ty jsi taky tatík a ještě k tomu jouda.

     Gold AMMO z toho nedělají pay to win…. Nemám problém hrát bez GOLD ammo, Ale proč bych ji nepoužíval, když je ve hře ?

     To by podle tebe bylo pay to win i premium účet, premium tanky atd.

     Ještě se ti nestalo, že by tě sundal T 34/85 RUDY AP municí hned poté, co ti tento tank odrazil tvoje 4 zaručeně zamířené střely ? Mám ten tank. a věř že mnoho lidí jej nenávidí. A už se mi i stalo, že do mně stříleli vlastní, jen abych nepřežil.
     Je fakt, že jsem měl už 8 zabitích na svém kontu, a 2500DMG, a opravdu mi došly AP, co já můžu za rajčata, co tam nepřijeli ?
     Já stál uprostřed mapy, mezi 5ti zabitými tanky a jen střílel napravo nalevo. Jediná střela od artyny (to byl pak 9 kill) mě mohl zabít. A nic nestřílela.

     Nakonec jsem bitvu dohrál s posledními 3mi náboji HE, přes 3500DMG tuším 10 kill +, a s 150HP … a kdo mi sebral moje HP ? tanky co stáli za mnou a měli hrát se mnou. jen kempili u základny = tomatos.

     A podstatná maličkost, bez těch „blbců“ co do toho nasypou €€€ a $$$ by si ty osobně mohl tak maximálně o té hře slyšet. Ale moc by sis ji nezahrál.

     ty tatíku.

 7. maxikolda napsal:

  Tak jsem se donutil přečíst to celé 😀 a nezbývá než souhlasit s tím co je tu napsáno

 8. IgorBrzda napsal:

  Je to hezky napsané,bohužel si myslím,že za cca týden si na to nikdo nevzpomene a skoro nikdo si z toho nic nevezme.Protože je pohodlné nadávat za monitorem než se nad sebou zamyslet.Za chvíli zde budou zas komentáře ve stylu ,,Ty jsi rajče s tebou se bavit nebudu ty nemáš právo tu psát.“

  • karl napsal:

   A proč by si z toho někdo něco měl brát, když to nemá hlavu ani patu, ani základní nosnou myšlenku a jsou to jen splácaniny??

   • Picollo napsal:

    Dalsi o ktorom sa v tomto článku pise

    • karl napsal:

     Ten, kdo má jiný názor, zde musí být hned urážen? Raději budu mít svůj názor podložený fakty, než hloupě souhlasit s každým blábolem…. a mimochodem, já se za to, že jsem Čech nestydím…….

     • Tobi_1989 napsal:

      Tobě vadí že tě někdo urazil za vlastní názor přitom tu máš 26 komentářů ve kterých vesměs ty kdo s tebou ten názor nesdílí posíláš do blázince, označuješ za hulváty, opice, spodinu atd.a vyháníš za hranice.

      Jaká to ironie, že…

     • karl napsal:

      Já si dokážu svoje názory obhájit a vy argumentovat… myslím, že si ten drobný rozdíl přehlédl…

     • Tobi_1989 napsal:

      Aha, takže ty když někoho označíš za opici a spodinu tak neurážíš, ale obhajuješ… tenhle „drobný rozdíl“ jsem asi opravdu přehlédl…

     • vincent_vi napsal:

      je mi to luto, ale zatial si nikde nic neobhajil

     • Tobi_1989 napsal:

      vincent_vi:

      Neobhájil a neobhájí, protože když mu došly argumenty tak přestal vést diskusi a zaseknul se jak poškrábaná gramodeska na monologu „Problém tebe a tobě podobným, že neumíte argumentovat a vytrháváte věci z kontextu…. nechápete logiku a syntaxi psaného textu…..“, ať už jeho žblepty člověk opravdu vytrhává z kontextu nebo ne.

      Problém je ten že když někoho člověk nazve pologramotnou opicí tak je úplně jedno v jakém to je kontextu, vždycky to je urážka.

     • Tobi_1989 napsal:

      Pokud je deska poškrábaná stačí nadzvednout jehlu a položit jí o řádek dál – to zas nebudu učit já tebe 😀

     • PetrArcon napsal:

      Ty jsi něco obhájil ? A kdy ? Karl ? KDY a kde ???

      že by v jiné diskuzi ?

      A nebo jsi to zapomněl napsat ty argumenty.

     • Tobi_1989 napsal:

      PetrArcon:

      Karl nepotřebuje argumenty, protože on má svůj názor a argumenty jsou jen vytrhávání věcí z kontextu. Jo a může všechny kolem sebe urážet a vyhánět za hranice jak chce, protože jen obhajuje svůj názor podložený fakty a je hrdý že je čech.

      ..Totálně dává smysl 😀

     • karl napsal:

      Smysl textu ti uniká, vytrhávání z kontextu a nechápání souvislostí je ale opravdu jen tvůj problém… já tě to učit nebudu..

   • Jendasek napsal:

    Tak právě pro tebe to píše. 😀

 9. VonLuky napsal:

  Trefné, se vším naprosto souhlasím.

 10. gsx 1402 napsal:

  Pěkné,výstižné,podepisuji!!!

 11. 12Stig12 napsal:

  1) žádný učený z nebe nespad a každý má právo na chybu, já noob napíšu z 95% když hráč s wn8 1200+ to totálně zalamí (třeba s IS-3 ho sundá na boj z blízka Panther, přičemž mu Panther dám mnohom větší dmg než dostane a je to 1v1

  2)Gold noob nepoužívám, ale někdy se nad některýma hráčema velmi dlivín, když s top tierem jedou jen goldy, přičemž na AP má dobrou pene. A co nesnáším, je když opancéřovaný tank píše gold noob něčemu co ho APčkem neprorve

  3) to je holt celkově mezi čechama – nadává se na všechno možné nejen WoT či AW

  4) Myslím si, že gotwy, kromě rad ostatním, se snaží takto řešit svůj problém. Já třeba drmolim (málo otevírám ústa při mluvení) a snažím se to zlepšit tvourbou videjí (aby mi bylo v nich rozumět)

  • Tobi_1989 napsal:

   Už jsem zažil KV-1 co mě v T14 (ta věc má občas problém probít KV-1 a Matildu i zezadu) nazval gold noobem… potom co sám goldem ustřílel Su-85B a T-34 😀

 12. Fluttershy_pony_ napsal:

  Byl jsem jmenován ve článku :D.

 13. Landreon napsal:

  Ehm…..je to jen hra, ne?????

 14. Pavel napsal:

  Svata slova…!

 15. Martin napsal:

  Fajn článek , pravděpodobně stejného ročníku jako já + –

 16. Big white lens, napsal:

  Čo je zlé na tom, že niekto kritizuje ytbera za to, že používa modifikácie,
  každá neoficiálna modifikácia je svinstvo, ktoré nemá čo robiť v online hrách.

  • Serizawa napsal:

   Vítej ve světě, jestli sis nevšiml tohle se děje u 99% online her mody, addony, atd, nejde o svinstvo jde jen oto co si vývojáří nechají líbit a co zakážou. takže je chyba na straně vývojáře ne toho co to používá. Když nechají autoaim jako mod a nezakažou tak ho tím pádem povolí a je normální používat autoaim (přirovnání samozřejmě)

  • Glock17 napsal:

   Tak téhle iluze se rychle zbavte. Svět nebyl, není a nebude fér. Ani v reálném životě, ani v počítačových hrách.

  • Abubak76 napsal:

   Aha proto se postupně módy stávají součástí hry?

   Ostatně mód si může stáhnout každý. Mód nezaručuje vítězství. Módy způsobují pád fps, mohou zapříčinit pády hry, navíc čím víc modů tím menší přehled o dění ve hře a nebo zjistíš, že nevnímáš ty módy. Můj názor a má zkušenost.

 17. _BASStard23__ napsal:

  Hra je plná chyb už dlouho, nevyvážený matchmaking, přehnaně velké rng, lagování přetížených eu serverů, neochotná podpora, pro průměrného čecha předražené balíčky, atd….
  Nechápu proč stále platit, jako za nájem každý měsic…..když to jde hrát zadarmo? Kdyby ta hra byla tak dobrá, tak klidně platim ale ne za tuto hru kterou nejsou schopni doladit už 5 let. Patřím spíš k těm odbojářům vůči wg eu a tento postoj jsem zatím nezměnil.
  Promiň, ale na mě to spíš působí jako brekot starého „rajčete“ které už nechce se zlepšovat, nemá motivaci hrát líp anebo hraje jak se říká „pro zábavu“… Byl jsi například někdy v klanu? To pak ta hra dostane trošku jinej rozměr (cw, strongholdy, zábava, pokec v chatu, čety, týmovky atd..).
  S pozdravem BASStard (IDDQD)-náborový důstojník 😀

  • Glock17 napsal:

   Jedním z principů MMO her je to, že nikdy nejsou doladěné, dodělané a … a vůbec. Vždy je co zlepšovat, měnit, vynalézat, odebírat, předpracovávat…

   Podívejte se na World of Warcraft… máte snad dojem, že Blizzard není schopen dodělat hru do finální verze ani po 12 letech a 5 datadiscích???

   • Copo napsal:

    Ty si trocha mimo, ani nemusím odohrať veľa hier a vidím tu nevyváženosť v MM, hral som veľa hier a všade to bolo robené tak, aby hrali proti sebe rovnocenní hráči a takých veci je na wot strašne veľa a sú to problémy, ktoré sa dajú vyriešiť za týždeň

    WoW je kvalitná hra, ktorá sa sústreďuje iba na daný datadisk a vždy prináša kvalitný obsah a váži si komunitu, narozdiel od wot

    • Glock17 napsal:

     O tom, že MM je úmyslně nevyvážený (jedna strana by měla být mírně silnější; že je někdy o hodně silnější, to se ví dlouho, sám mám desítky screenů s ukázkami takových nerovných týmů) se mluví dlouho, WG se k tomu otevřeně hlásí. Za těch 5 let, co to hraji, jsem se s tím naučil žít a mne osobně daleko víc těší upracované vítězství se slabším týmem než bitva s nabušenou skvadrou, která nepřítele přejede 15:3.

     Ale k mému příspěvku výše – s každým novým patchem se něco předělá, upraví, zkusí, zavrhne. I WoWko prochází rebalancem tříd, novými talentovými stromy, endgame contentem, novou výbavou.

     • karlosak__cz napsal:

      +1 bitvy 15:3 jsou největší problém, nezahrajes si ani když vyhrajes ani když prohrajes , proste MM/RNG

     • Glock17 napsal:

      Já si paradoxně více zahraji v bitvě, kterou můj tým projede 3-15 než v bitvě končící vítězstvím 15-3. V té první totiž udělám nějakou dmg, v té druhé mi dmg téměř vždy vyžere někdo jiný. K čemu je mi vítězství, když nastřílím v tier8 bitvě nějakých 600-800 dmg…

     • PaulDirac napsal:

      Taky to tak vidím, dost často mám nejlepší WN8 v bitvách 3-15, protože si soupeř sami přijedou pro ránu. Kdežto při hře 15-3 si dost často ani nevystřelím víc než párkrát.

  • PetrArcon napsal:

   Tento typ her NELZE VYLADIT A DODĚLAT protože kdyby to někdo udělal, tak ta hra skončí a nebude co zlepšovat.

   Ano je plná bugů a chyba, NO A ?

   A ano, hra WoT mě přestala bavit po 3 letech hraní. Začal jsem ji po následné půlroční přestávce hrát jen kvůli synovi abych mu „pomohl“ vyjezdit nějaké tanky.
   A vstoupil jsem do klanu. A najednou WoT bylo o něčem jiném.

   Nicméně, _BASStard23_ ta hra je tak dobrá jací hráči ji hrají. Je jaká je. A za rok bude jiná, protože před rokem byla jiná. A tohle je zase mě jedno. Jestli je dokonalá či nikoliv.

   Ty jsi snad dokonalý a vyladění ?

 18. Tobi_1989 napsal:

  No, k článku:
  1) Nehejtim lidi co hrajou hůř, ale co nesnášim jsou lidi co zbytečně zabíraj místo v týmu – wn8 pod 200.
  Nehledě na vzdělání, IQ, názor na hru (tryhard vs víkendový hráč), takhle blbě (1 poškozující zásah za 2 bitvy) se nedá hrát pokud ten člověk opravdu hraje, tzn. třeba tomu nerozumí, ale něco dělá a snaží se když už ne vyhrát tak aspoň udělat „něco“ co je podstatou hry –
  Podstatou sudoku je seřazovat číslíčka do čtverců. Podstatou šachů je dát šachmat. A podstatou WoT/AW/WT je (zjednodušeně řečeno… je toho samozřejmě mnohem víc) střílet. Opravdu dobrý hráč ovládá taktiku, má rychlé reakce, umí přesně mířit a umí „číst hru“ – do jisté míry předvídat budoucí situaci podle zkušeností a standartních situací na té které mapě.
  Já třeba pořádně neumím ani jedno a chápu že jsou lidi co jsou na tom ještě hůř – to všechno může způsobit že člověk bude hrát hůř. Ale pořád bude hrát. Nebude stát s MT celou dobu na bázi. Nebude vystrkávat spojence před nepřátelská děla. Nebude mít ve statistikách IS-7 s průměrnou dmg 220 za bitvu po 13000 bitvách celkem na účtu a 120 bitvách na té IS-7 samotné. To není víkendový hráč.
  To je člověk co záměrně kazí hru ostatním – včetně těch víkendových hráčů. A to je ta sorta hráčů která mi osobně vadí.

  2) Souhlas, osobně sice goldim minimálně (přecejen grindění kreditů mě moc nebaví a speciální munice je drahá), ale fakt je že kdo chce ať si to kolem sebe metá.

  3, 4) Bez komentáře… souhlas ve všem

 19. mart_258 napsal:

  Konečně někdo, kdo to uvedl na pravou míru……

 20. BlackRaven_cz napsal:

  Dá se říci, že s daným článkem souhlasím. Možná jen malá poznámka ke goldům (ano možná budu autorem nazván uplakánkem,ale risknu jsem napsat svůj názor) Na gold munici mi vadí jediná věc – lenost. Většina hráčů je líná mířit na slabá místa a nebo třeba se pokusit tank utočit apod. , tak raději zmáčnou „2“ a ládujou goldy, Ano hraji i E3 a opravdu mě kolikrát štve, že první rána je AP a odrazí a následně se na mě sesype hrodama zlata, který můj pancíř prostě nemá šanci odolat. Ano, toto je většinou prokletí lépe pancéřovaných tanků. Potom tu máme rádoby unicum hráče, co nerozlišují typ nepřítele a páli rovnou goldy ať už od heavy až po scouta. Pro ně je sice fialová styl života, věc bez které by umřeli, ale taktika a logika jim nic neříká. Goldy a nebo raději „průbojnější munice“ je dobrá, pokud je používána s rozumem.

 21. Glock17 napsal:

  Obsáhlá odpověď:

  ad 1/ Používám nadávky docela často, jako motivátor (k vlastním spoluhráčům během odpočtu) nebo jako pokus odvést pozornost některého s protihráčů (taky funguje, jen doporučuji umět psát všemi 10 a aspoň 300 úhozů/min, jinak nestihnete psát a hrát zároveň). Když se mi nedaří, zanadávám si a hru vypnu. Je to přece zábava a ne prostředek pro hromadění frustrace. Kdo se nechce nechat frustrovat, ten ať nehraje o víkendech.

  Kdo nechce číst chat, nechť si ho vypne … nebo ať mne nahlásí, mně třídenní chat bany nevadí.

  ad 2/ goldová munice je legální, tudíž „goldnoob“ fňukaly odpálkovávám s tím, že si mohu dovolit střílet goldem (dokonce nejsem sám, viděl jsem i hlášky „Donald Trump here“). Goldnoob a podobná označení mají jediné ospravedlnění ve chvíli, kdy do vás střílí někdo goldem ač s jeho penetrací nemůže mít žádný problém vás prostřelit. A v tu chvíli to ani neberu jako urážku (vůči sobě), ale jako upozornění, že jsem trouba, co nezměnil typ náboje při posledním přebití a zbytečně přicházím o kredity.

  ad 3/ Odborně se tomu říká TANSTAAFL – There Are Not Such Things As A Free Lunch (oběd není zadarmo). Celý koncept „free“ MMO (MMORPG) je nic než marketingový chyták nezakládající se na pravdě. Platíte nebo se necháte použít (ve WOT jako kanonenfutr). Vyberte si stranu a žijte s tím.

  ad 4/ Replay je pro mne zdroj poučení i zábavy. Prostě nemusím sedět 10 minut u kompu a koukat jak to mí spoluhráči kazí (obvyklá věc v desítkových bitvách). Čeští streameři jsou natolik inteligentní, že dokázali zaujmout více lidí (blbečci to nedokáží, nikdy) a tudíž taky vědí starou pravdu – že hejtři byli, jsou a budou… a že oni sami se s tím dokáží vyrovnat. Je na každém, kolik dokáže snést (a hroší kůže vypěstovaná na internetu může pomoci v reálném životě).

  nudící se starej blb (42 let, 61 % WR), kterého neberte vážně

  • manu_sk napsal:

   K bodu 1. Nie je nahodou nadavat naokolo, dokonca na hru samotnu znak frustracie? :)
   Ja si myslim, ze ano.

   • Glock17 napsal:

    Ano, i to je možné… Ale taky se můžete pokusit spoluhráče více motivovat (jde to i pomocí nadávek … podívejte se na vojenský pořadový výcvik). Ono když vyvoláte stress, tak lidský organismus má fantastickou schopnost začít bojovat a bránit se… nebo utéci. Podrobně se tomu věnoval Bruno Selye (myslím).

  • k0n0p napsal:

   Uvedu na pravou míru tvůj poslední komentář „nudící se starej blb (42 let, 61 % WR), kterého neberte vážně“, aby se zabránilo šíření nepodložených spekulací.

   Myslim, že se nenudí. Rodina a děti nikdy nuda nebyla a nikdy nebude. Pořád je co dělat.

   Věk… Dle jeho slov to odpovídá na člověka dřívějšího data výroby. Ale jestli znáš přesný věk, jsi buď jeho známý nebo jasnovidec. Tam se asi pravdu nikdy nedozvíme.

   Hráčů „Chryby“ tam napočítáš 4 ( v různých verzích s číslem) a ten nejlepší dle WR má WR 53% a 500bitev. a pak je tam jeden co má 22k bitev a WR 49,75%. (Zbytek si dohledejte sami)

   • Glock17 napsal:

    Můj poslední komentář je o mně samém, ne o autorovi otevřeného dopisu. Ale dávám +1 za snahu.

    • karlosak__cz napsal:

     :-DD to je blbec co ? poradne nepřečíst a hnedka zase psat kktiny 😀 malem sem si cvrkl za tu plus jedna za snahu 😀

     • Glock17 napsal:

      Asi jsem ho mírně zmátl, že jsem se nepodepsal před tu moji „autobiografii“. 😉

  • Jendasek napsal:

   42 není starej, ale v nejlepších letech 😀

  • Tava1974 napsal:

   Tak věkově jsem na tom stejně a starej se necítím :)

 22. JAZITR napsal:

  Souhlas, souhlas, souhlas.
  Ačkoliv kreténů všech národností a ras běhá po celém světě mnoho, našinec nejlépe posoudí blbost domácí, neb jí tak nějak rozumí.
  I když mám někdy pocit, že propadáme přílišnému sebemrskačství, je potřeba každou lidskou pitomost označit a pojmenovat ji. To proto, aby se nám jednou nestalo, že se bude říkat: Čechy krásné – zhovadilé. Je potřeba se vzájemně kultivovat k tomu lepšímu v nás a nenechat se otrávit až trapnou ubohostí některých myšlenek.

 23. BerounSF napsal:

  Chlape, můžeš se mi někde podepsat? Jsi hvězda.

  Ámen

 24. Pet424 napsal:

  s článkem souhlasím nenapsal bych to líp

 25. Wardaddycze napsal:

  Naprosty souhlas.
  I ja se nad hrou obcas vzteknu, kdyz mam seanci nepovedenych her, ale nenadavam do chatu jak vocas. Moc dobre vim, ze chyby ve hre delam ja, ne ostatni, tak si reknu „dneska nemas den vole, ser na to“ a tak to vypnu a venuji se svym s otatnimi zalibam :) Hodne jezdim s papirovymi tanky, hodne do me strili spatni hraci s goldy… No a? Proslo by to i s klasickou munici. Jejich volba. A je jedno jestli sedim v IS-3 nebo v CDC, chovam se stejne, ale priznam se, ze jsem si na to musel prijit sam. Kdyz me sesmahne artyna v CDCcku, tak mu nepisu obligatne „fu arty noob“ atd… Napisu mu I love U too arty a kolikrat se stane, ze je to Cech a spolecne pak jedeme cetu a tak si myslim, ze by to melo vypadat :-)

 26. anonym napsal:

  VERY VERY NICE, napsal jsi to suprovně o tom žádná 😉

 27. petr_pařez napsal:

  Přesně nádhera, pěkná práce. Všechno pravda

 28. mino16205 napsal:

  Super napísané a plne súhlasím s autorom.
  Dúfam, že sa aspoň niektorí ludia po prečítaní tohto článku uvedomia a prestanú hejtit typu máš nízke wn8,wn7,winrate si teda dement, ak hráš arty, tak si retardovaný klikač apod. .., lebo kvôly takýmto ,,hráčom,, sme na posmech, už dávno nie PL, ale My…

  • Glock17 napsal:

   Oni si to neuvědomí a nepřestanou. Část z nich je natolik hloupá, že nechápe o moc víc než jednoduché povely a část to pochopila dávno, ale je jim to fuk… resp. jim to dělá radost (prudit ostatní).Více viz

   https://cs.wikipedia.org/wiki/Troll_%28internet%29

  • Jmeno1 napsal:

   +1000 Jsi uz jeden z mala co spojuje CZ a SK. Ja jsem taky jeste stara skola, o to vic to potesi. I kdyz tedy sebekriticky nejvic idiotu/zbabelcu/botu je CZ. :-(

 29. HumerH1 napsal:

  Autor má rozum.
  Autor vyjádří názor, který má každý zdravý jedinec.
  „Každý si žije život jinak, tak proč patřit do stáda?“
  Zastávám ho také, ale dělám to potichu a neřeším. Goldy užívám, a kdo píše Gold N00B má jich ještě více na skladu než já.

  • karl napsal:

   Autorův názor je názor zdravého jedince?? .-)) Každý blázen říká, že není blázen….

 30. Skreder_cz napsal:

  Souhlas tak na 30%…. RNG je ve WoT vážně na ho*** A fialky vždycky nejsou „ubožáci“ jak říkáš.

 31. Kamča napsal:

  Lidi je to VÁLKA !!! GOLDIT GOLDIT GOLDIT !!!!

  • Glock17 napsal:

   Chtělo by to trochu rozvést (s tou válkou). Doporučoval bych začít citátem Georgie Pattona. :)

 32. manu_sk napsal:

  Uplny suhlas. Neviem kde sa berie tolko nenavisti v jednej hre. Ale asi je to v nas ludoch. Minule ma chcel jeden pan z 9-TD zmlatit zeleznou palicou k tomu aj moju rodinu za to ze som sa cez pol mapy nechcel vratit s pomalou fv4202 chranit jeho kolegu v artyne, pretoze uz sme ostali iba dvaja a proti nam 6x enemy. Na konci hry som pochopil ze jeho frustracia bola zrejme z toho, ze s tier IX urobil 900dmg a WN mu kleslo o desatinu bodu. :)

  • karl napsal:

   Je zajímavé, že poslední dobou čtu na „borce“ z 9-TD stejný názor a přidám se, i já mám s nimi jen ty nejhorší zkušenosti…. střelba do vlastních, hrubé urážky pro prkotiny……. asi mají v pravidlech, hledáme všechny hlupáky a neurvalce z okolí….. nábor jistý

 33. Discaver napsal:

  co je tak těžké hrát bez PÚ v čem je to omezující ? snad aby jsem měl rychleji doexpený tank který nechci hrát

  • Glock17 napsal:

   To se těžko vysvětluje… není nad vlastní zkušenost.

  • Tomas napsal:

   Když chceš například hrát tiery 9-10, tak nejsi schopen bez PU si na to vydělat. Takže ti zbývá se babrat s low tierama nebo premiákama a na hraní s těma vysokýma si vydělat. Což je omezující. :)
   Prostě si můžeš dovolit hrát co tě baví a ne co musíš.

   • SesBuznaNahodaNemyslimSi napsal:

    Mluv(piš) za sebe s desítkama se dá vydělávat i bez PÚ

    • Tomas napsal:

     Uplně jsem čekal, který z unicumů se ozve. Uvědom si chlapče, že borců s fialovými staty je minimum. :) Takže mluvím za zbylých 95%.

    • Tomas napsal:

     Jinak pokud ti šlo o to upozornit na to, že si fialka, tak gratuluju. Povedlo se. Hluboce se ti klaním, ale pro drtivou většinu přítomných platí, co jsem napsal. :)

 34. Franta napsal:

  S něčím by se souhlasit dalo, ale řekl bych, že je to poněkud zaslepený (nebo zlostí ovlivněný) pohled z druhé strany barikády, neuznávající (stejně jako první strana) právo na jiný názor.

  Takže abych diskusi obohatil:
  1. výhry a prohry
  každý má právo hrát, jak se mu zlíbí. Ale nemá právo zakazovat jiným, aby mu sdělili svůj (byť třeba nepodložený) názor. A pokud hraje opravdu špatně, mohl by se nad sebou zamyslet a nemísto pláče nad sprostou komunitou se zkusit zlepšit.

  2. goldy
  každý hráč má právo využít ve hře cokoliv, co je povolené. Tedy i prémiovou munici. Ovšem spousta lidí bude naštvaná, pokud nedostanou žádnou šanci (například pokud T10 tank střílí T8 medko goldama – nemusí mířit, je jedno kam trefí, kamkoliv to bude na 99% průstřel). A je-li reakcí trefených „gold noob“, nevidím důvod jim to zazlívat. Ať si uleví, aspoň to nebudou dusit v sobě. Stres je lepší ventilovat. Chat se dá vypnout, tedy volba pro citlivé povahy existuje. Jistě, stejně tak si chat mohou vypnout sami a křičet doma do monitoru … ale nebude to ono :)

  3. česká komunita
  bytostně nesnáším zevšeobecňování a házení všech do jednoho pytle. Ať se týká uprchlíků, barvy pleti, nebo třeba „české komunity“. Ano, může být nemalý počet lidí, kteří takto „vydrbou“ s kdečím. Ale je to o lidech, ne o národnosti. A troufnu si říct, že většina (statisticky, tj. víc než 50% hráčů WoT české národnosti) své chování drží v přijatelném rámci. Píšeš sice, že se to týká jen minority, která je ale nejvíc vidět – ale to až jako přípodotek, čímž popíráš vlastní nosnou myšlenku sdělenou dříve. Pokud to tak opravdu myslíš, dej to jako úvod, ať je jasno.

  4. Gottwy
  souhlasím s tím, že narážky na logopedii apod. jsou ubohost nejhrubšího rázu. Ale opět, rozhodně to nebude psát většina lidí, ale jen nepatrný zlomek z nich (ostatně stačí se podívat na počet shlédnutí Gottwyho replayů a na počet těchto příspěvků pod nimi).

  Všeobecně – je to jen hra, ale protože za výhru je mnohem víc expů a kreditů, logicky hráči touží vyhrávat. O to méně her (a času) totiž potřebují na vyexpení nějakého tanku, a to více času mohou věnovat jiným aktivitám (nebo třeba hře se svým oblíbený tankem – hraju se vším, ale s lecčím nerad, vlastně jen proto, že chci doexpit všechny linie).

  Shrnutí: neříkám, že z části nemáš pravdu. Nicméně článkem na svůj úkor upíráš jiným právo na jejich názor. Pokud se ti nelíbí, co píší, reportuj je.
  Rozhodně se nepovažuju za dobrého hráče. Ale snažím se zlepšovat (jako ve všem, co v životě dělám, s průměrností se obvykle nespokojím). Když něco pokazím, omluvím se (například když trefím omylem spoluhráče, když prohraju bitvu vlastní chybou, když zabiju soupeře, který podle mého zahrál dobře, ale já měl třeba víc štěstí). Snažím se být i pozitivní, ne jen mlčet nebo nadávat. Když něčemu nerozumím, zeptám se. A přál bych si, aby se podobně chovali i ostatní – nicméně respektuji jejich právo se chovat jinak, případně mě poslat tam, kde končí záda …

  • Abubak76 napsal:

   „například pokud T10 tank střílí T8 medko goldama – nemusí mířit, je jedno kam trefí, kamkoliv to bude na 99% průstřel“

   No nebyl bych si tak jistý, už se mi stalo že jsem špatně odhad situaci, nebyl čas přebít, zapůsobila rng a prémium střela dingla o 2 lvl nižšího scouta a nebo ránu sežraly pásy.

 35. marhi napsal:

  Vod tý doby co to neprožívám tak hraju líp,
  Chat a ty ostatní fičurky jsem vypnul. Můj tank moje pravidla a je mi jedno jak to dopadne. Komu to nevyhovuje ať nehraje public,
  Po těch letech už mě nic nepřekvapí. Dokonce jsem potkal i toho vola co dostal banána za obtěžování hráčů. Blbeček mě bloknul, tak sem si šel udělat kafe a voala, pak tam už nebyl.
  S článkem souhlasím beze zbytku. Ale s dětma nezatopíš, a když jo tak se neohřeješ.

 36. Artho123 napsal:

  Paradne napsano. Souhlas

 37. mys3544 napsal:

  Nemate v plane zaviest palce hore k clankom ? Tu by som ho urcite dal :)

  • oOwowkaOo napsal:

   Jen to ne! Když už se tu nehoní barevný číslíčka, tak by se tu honili lidi za palečky, jako na jiných diskuzích.

   • Mys3544 napsal:

    Sry ale pisal som k clankom, nie komentarom. Mensie nedorozumenie :)

    • oOwowkaOo napsal:

     Aha sorry :) Přelítl jsem to a nepřečetl správně. Dík za upozorněné.

 38. myzrael333 napsal:

  2,3 souhlas

  4 supersouhlas, ale teď už je to snad v klidu

  1 nejsem si jistý, připadá mi, že nadavajï všechny barvy: rajčata, že fialka kempí nebo předčasně umře a fialce se nelíbí, když do ní rajčátko šťouchá.

 39. Starej jezevec napsal:

  Souhlasím s každým slovem. Česká povaha je zamindrákovaná, což se táhne snad již od bitvy na Bílé hoře (ale i tam vlastně za Čechy bojovali německy mluvící Moravští páni :-) Dlouho se táhnoucí mindrák. Zdechla mi koza, to přežiju jen, když zdechne i ta sousedova – to jsme, bohužel my.
  Valit si ušmudlaně a hlavně nenápadně tu svou hrdobcovskou kuličku „hoven“ a aby nebyl ten smrad tolik cítit, kritizovat hlasitě ty druhé. A hlavně ty, co něco umí. Čímž se přidávám k poděkování všem českým youtuberům, kteří hrát nejenže umí (a všichni lépe, než já, což mi nerve vnitřnosti, ale naopak jsem rád, že se mám od koho učit), ale mnozí se oe nich naučili víc, než z nevímkolika tutoriálů. Všem těm Gottwyům, SuperKravaťákům, márty_volům, Balonkům a ano, i carrambům66 velké díky za radost z pohledu na jejich youtube posty a za to, že dělají, oproti nám ostatním, hodně práce navíc. A to ne pro své vlhké sny, ale jako velkou pomoc pro nás méně zdatné a zkušené.Jsem ročník 62 a takový Gottwy by mohl být mým synem, možná i vnukem (kdybych byl v mládí trochu čipernější), ale pokud mu někdy budu psát, budu mu vykat, protože si jej za to, co pro nevděčnou českou komunitu dělá, vážím.

  • karl napsal:

   Zamindrákovaný si spíš ty, bez vlastní cti.. jsi ubohý a hloupý.. prosím už nikdy „mě“ Čecha neurážej svým průjmem, že „Česká povaha je zamindrákovaná“.. já jsem hrdý, že jsem Čech a stydím se za takové individua jako ty, že si neumí sám sebe vážit a ještě uráží ostatní….

   • miras napsal:

    +1 … bude to nejspíš nějaký německy mluvící Moravský pán… :)

 40. rdim napsal:

  Většinou s článkem souhlasím, ale i když jsem „rajče“* najdou se případy, kdy dokážu zabít 7 lidí a stejně to prohrajeme. Sice máme v týmu fialové hráče, ale prohrajeme… Pak si neodpustím nadávku „team noob“.

  Goldy vozím jen na pár tancích a to max.10 ks. Používám je jen, pokud mám neideální MM. (Např. VII v IX nebo IV v VI/VIII)
  Nadávku „Gold noob“ si neodpustím v případě, že v prvních dvou až tří minutách se náhodou spotnu s cromwellem a IS-3 (top tier) do mě vystřelí goldem. Možná na to má peníze a je to jeho volba, ale dle mě je to plýtvání peněz.

  Investovat do WG mám v plánu, ale jen minimálně, abych si koupil prémiový tank na vydělávání. Možná bych investoval více, ale museli by minimálně zabránit padání serverů (což je celkem často), nebo alespoň zařídit třetí server někde více na východě.

  Youtubery já podporuji, když vidím že se snaží pro hráče udělat maximum a používají užitečné informace. (Gottwy, marty_vole, akcido atd.)

  * – Rajče jsem, protože jsem dříve hrál jen tak, ale každým dnem mě stoupá osobko a myslím si že hraji dobře a nekazím hru.

 41. big_red_ant napsal:

  Se vším souhlasím, je to prosťe nádhera. :)

  • karl napsal:

   Není nad to být mdlého rozumu… to je pak všechno nádhera… jaká krása, mít takový život

 42. ManiaXXL napsal:

  …ako velmi by som si prial, aby to citali aj ti, ktorim to patri ….no NEBUDU
  I ja patrim k starsej generacii, i ja patrim k ludom s rovnakym nazorom a i ja som si kupil BT-SV 😉 …lebo v balicku bol ZADARMO ku goldikom, ktore mali este aj zlavu! …a za tie som si kupil rok premka.
  …a kludne si tam mohol napisat o Ceskej a SLovenskej nature zaroven …plati to rovnako. Kolko krat musim nasich upozornovat v chate, ze sa za nich hanbim. Holt, bratia sme…

  • Glock17 napsal:

   Stydět se můžete za něco, co sám ovlivníte. Stydět se nemůžete za nespecifikovanou část pětimilionové populace, která je velmi heterogenní.

   • Bananaman napsal:

    To je omyl. Stydět se lze i za něco, cos nezavinil a nemohl ovlivnit. Vezmi si třeba diskutéra Karla, stydím se za to, co píše a nemůžu to ovlivnit.

    • Bananaman napsal:

     aby nedošlo k omylu, jeho nick je KARL nikoliv KAREL

 43. ywker napsal:

  cca 60 tanku v garazi z toho 11x t10 :) za 35k bitev jsem do hry investoval jen 50kc :) a hele preci to jde i bez premka :) dokonce vlastnim i 2-3 prem tanky a taky mi je nikdo nekoupill… premko je jen zbytecna blbost co ti da vice kreditu kdyz neumis hrat hru :) jinak ceska komunita ? 😀 zlati polaci

  • Tr0ll0Master napsal:

   Tak kdyz by si tohle rikali vsichni ty drzgresle, tak nebudes mit co hrat…
   Jsem taky sporivej, ale nechapu proc bych neprispel autorum hry kterou x let hraju i kdyz to je „zly hanebny WG“ Nerikam ze musis mit vsechny premiaky, ale obcas si koupit pu nikoho nezabije.
   Pokud nejsi nejaky nebozak bez prace nebo student bez penez tak bych se stydel.

 44. Calibos68 napsal:

  Naprosto správně napsáno !!!!!! 100 % souhlasím .

  • karl napsal:

   100proc je relativní číslo.. 100proc nuly je pořád 100proc, i když to nemá hodnotu….

 45. Nommodes napsal:

  100% souhlasím. Před programátory WG smekám. Hrát jde i bez finanční investice, ale proč si za pár českých čmrdlíků občas neudělat radost? Všem ubrečánkům a křiklounům se jejich názoru jen směji. Vždyť je to tak jednoduché. Když ti to tak vadí, tak to nehraj! Tak to odinstaluj, tak se o to nezajímej a jdi na čerstvý vzduch. Najdi si jinou hru a někdy si vyzkoušej napsat sám pár řádků jednoduchého programu, zkus programovat a doladit jednoduchý program. Jojo, lidem chybí soudnost a úcta.

 46. Vatutin_N_F_general napsal:

  dík !

 47. Karel napsal:

  Hraju tanky třetím rokem.Je mě 45 let a hraju pro zábavu.Občas nabiju gold občas si udělám radost prém.tankem a je mě ulně u prdele jestli jsem noob.S článkem plně souhlasím.

 48. fugi87 napsal:

  Mám z toho článku smíšené pocity. Na jednu stranu má pravdu na druhou stranu nevím kolik bitev dotyčný má ale pokud by to hrál častěji a ne jen občas asi by změnil na některé věci názor. Protože je rozdíl hrát jednou dvakrát do týdne a je něco jiného hrát každý den několik hodin. A potkávat ty blbce co té hře nerozumím a v podstatě jí kazí ostatní je hrozný. A když už někomu nedávám že je gold noob tak se většinou tomu směje protože pálí gold do tanku do kterého to není ani potřeba př. Rhm WT E100 atd.

  • Vatutin_N_F_general napsal:

   mám dnes a nejspíše nejen dnes :), zavařen mozek, neb jsem celý den konstroval moudra během mentoringu a tak bych jen fugimu doporučil, aby se snažil vnímat pohodovost a obecný nadhled pisatele. Nikoli vlastně odkrýt, že pisatele nepochopil :):). Na začátek by stačilo kdyby pochopil že není Premier League a přesto je fajn, když člověk za svojí hrou stojí :)

 49. SpongeBob bez kalhot napsal:

  JJ, to je ta česká nátura. Všechno chceme zadarmo, ale v práci chceme nejvyšší plat.

  • miras napsal:

   A ty bys určitě chtěl všechno nejdražší a v práci děláš za pochvalu a úsměv vedoucího… Běž si honit triko jinam…

   • SpongeBob bez kalhot napsal:

    Já si možná honím triko, ale ty si honíš úplně něco jiného. Jinak děkuji za předvedení ukázkového hejtu.

 50. kakadu napsal:

  Pán bude asi filozof, ale kvůli těmto rudým krocanům, kteří nastřílí v bitvě 200 dmg a nevadí mu deset proher v řadě hromada dobrých hráču skončila.

  • PaulDirac napsal:

   Tyhle nejsou problém, hrajo blbě a maj blbý výsledky. Daleko horší ti co mají výsledku spíš nad průměerem, ale třeba s těžkým opancéřovaným tankem odstřelují zezadu, nebo jsou zcela vzadu s lehkým tankem a zkrátka nedělají ani trochu to, co je v bitvě třeba. A vy pak buď musíte s nevhodným tankem dělat jejich práci, nebo na zcela klíčové pozici mapy zůstane zcela bez pomoci.
   Tyhle lidi bych zabil a okamžitě je házím na černou listinu. A upozrňuju, že když s nima hraju znova, tak se podobné netýmové chování opakuje.

 51. fugi87 napsal:

  Jo a ještě jedno vpodstate mi přijde že tu brečí úplně stejně jako Ti na které v tom článku nadává.Nebo ne?

  • PaulDirac napsal:

   No zajímavý, ale vůbec ne. On přece jasně problém popíše, ohodnotí a zkusí i něco navrhnout. A chápe souvislosti.
   Kdežto ti, co brečí, jsou jen frustrováni z toho, že něčemu nerozumí, ale chtěli aby to bylo po jejich.
   A to, že ty ten rozdíl nechápeš, je docela symptomatický pro dnešní realitu. Většina lidí argumenty nedokáže pochopit a nakonec jim stačí, když někdo brečí dostatečně dlouho, aby mu uvěřili.

 52. Cool_gameCZ napsal:

  Za mě velký LIKE

 53. adam159 napsal:

  Ty v*le no tomu říkám článek, SUPR !!!

  • karl napsal:

   JJ, je to super, ale tak akorát do BLESKU, SUPER a AHA, tj. špína, pomluvy, urážky… no prostě klasický žumpa

 54. Radegast napsal:

  super,děkuji za připomínky.Od ted jedu full gold

 55. TarandosMegas napsal:

  To chce klid. Úroveň jednotlivých komentářů vypovídá o úrovni jejich autorů, nic více, nic méně. Ano, ti dutohlavější vždy křičí více (asi se jim líbí, jak se to rozléhá), To je stejné na všech diskuzích. Já si myslím, že normálních lidí je mnohem víc, jen nejsou tak slyšet. A s tím čecháčkovstvím – já zas viděl čtyři Němce, jak se vecpou na záchod na české dálnici za jednu desetikačku, asi tak.

 56. nehned napsal:

  Tak jsem dočetl …… a nevím . Napsané možná dobře . ALE . Bohužel žijeme v době kdy slušnost je považována za slabost a buranství ,hulvátství a morální malost se staly novou normou chování , kterou se řídí masa . Tihle (ne)lidi to považují za své právo chovat se jako prasata .Znají jen svá práva a neakceptují své povinnosti . Etika je pro ně sprosté slovo . Nemůžeš chtít od hlupáků , kteří si lebedí v anonymitě a svými zvratky do chatů a fór si dokazují svou úžasnost aby se chytily za nos a nechali toho . Pro většinu z nich je internet a jeho anonymita jediné místo , kde se můžou prosadit . Pro spoustu z nás je takovéto honění si ega hloupé a pochybné . Ale jim to stačí , nebo musí stačit, protože dál nedosáhnou .

 57. LeToe napsal:

  Obecně souhlasím, ale s bodem jedna výrazně ne. Ano, hráči mají právo být špatní, ale nemají právo kazit hru ostatním. Přeci jen jde o týmovou hru. Dokáži pochopit, že někdo nedokáže střílet weakspoty, nebo nedokáže najít ideální pozici. Ale nepochopím hráče, kteří dělají naprosto iracionální věci a nedokážou pochopit základní principy hry. Takoví ať si radši zahrají nějaký single player a nezvyšují mi tlak. Jak se v článku zmiňuje, starší mají jiné starosti – nejmladší už taky nejsem, mám spoustu jiných starostí, ale nad tohle se nepovznesu!

 58. Radegast napsal:

  Je mi Vás opravdu moc líto.Pokud někdo považuje hru za nejduležitější ve svém životě,tak je u mě totální ubožák.

  • fugi87 napsal:

   Prosím WoT.cz udělej anketu o tom kdo považuje hru za to nejdůležitější ve svém životě protože to tu čtu pořád a většinou to píšou hráči co nemají buď žádné nebo hodně špatné statistiky. Tak by mně zajímalo kolik lidí to tak má.?

   • miras napsal:

    A pak by ještě bodla anketa o tom, kdo pozná novýho člověka a hned si ho lustruje, jestli náhodou není rajče… :) Jaký musí mít člověk staty, abys s ním šel na pivo? 😀

  • PaulDirac napsal:

   Když hraju, tak v tu chvíli je pro mě to nejdůležitější na světě. Jinak by to přece nemělo cenu a ostatním bych to právě jen kazil.

 59. rh1nocz napsal:

  S těma goldama bych to tak jasně neviděl. Můj názor je takový, že to ničí balanc hry a kope hroby pancéřovaným tankům. Koukněte na takovou t54, vážně dobrý tank, kterým ale jediným tlačítkem přepnete do módu „Zničím úplně všechno“. Pokud prostě s medkem potkám těžáka kterýho zepředu neprobiju, tak nebudu goldit ale prostě ho flanku nebo ujedu, od čeho tu pohyblivost mám? Proto je pro mě je označení goldNOOB naprosto adekvátní a budu ho používat dál. Něco jiného je ale to, když rozhoduju bitvu a musím probít za každou cenu, nebo když potkám tank, kterýmu prostě neudělám vůbec nic(ale to se většinou stává jen na nízských tierech) a závisí na tom vítězství týmu, to potom chápu. Ale když potkám nějakýho hráče, co se s nagolděným medkem hned na začátku přestřeluje s nejtěžšíma heavynama, pak si vždycky vzpomenu na Hráče od Turba, a u srdíčka mě hřeje to, že takhle takhle hluboko nespadnu. Asi ve mě zůstalo trochu toho sajrajtu.. ..no… ..2. pád od čest..

 60. depletalloy napsal:

  NOOBS !!!!!!!!!!!!!!!
  Gold NOOBS !!!!!!
  .cz NOOBS !!!!!!!!!
  Gottwy NOOB !!!!!

  Čo bolo, to bolo.
  Terazky som NOOB!

 61. labuznik_cz napsal:

  Jenže tahle mince má i druhou stranu. Dám příklad z poslední bitvy. Mám Covenantra pro zábavu a občas si s ním zajezdím. Během bitvy se tým rozjel jak se rozjel protože na tieru 3,4 tak nějak nečekám sofistikovanou hru. Ovšem zaujal mě jeden cz borec v Toldi který se rozjel uplně sám nesmyslně středem k nepříteli, vystřelil jednu ránu, netrefil a umřel. Potud bych se nad tím pousmál a přešel to. Potom však celou hru spamoval jaký má pořád noob týmy, furt klikal na mapu kam má kdo jet, organizoval, radil, spílal do rajčat když nebylo po jeho apod. Když nám zůstali dva tanky proti 4, už gratuloval soupeři k výhře. Ty naše zbylé tanky celkem šikovně uhráli výhru. V garáži jsem si chlapce prolustroval. Měl odehráno asi 30 bitev s WN8 asi 800. Celkem slušně jsem mu v garáži napsal, že nemusí ostatním radit když dělají celkem to co mají a snesla se na mě sprcha všech možných urážek. Takže ano, je to hra ale NIC neopravňuje nikoho tu hru ostatním kazit. To, že je někdo rajče snad každej překousne ale když se ještě chová jako blb, tak ať jde do … o dům dál.

  • Glock17 napsal:

   Jedna z nejhorších věcí, kterou můžete udělat, je napsat blbovi, že se chová jako blb (případně že je blbem). Nikdy, nikdy nemůžete vyhrát v diskusi s blbem.

   • Vin.v napsal:

    Never argue with an idiot.
    He will drag you to his level and beat with experience :)

   • PaulDirac napsal:

    Já mu to klidně napíšu. Když vím, že mám pravdu, tak mě nemůže urazit.
    Ovšem stalo se mi, že mi jeden s ONI zabral díru, do které jsem jsem se po ráně schovával, takže jsem zkusil ujet. Ovšem soupeři mě dostali a já mu do chatu nadával do idiota, co mě zablokoval. A on se mi omluvil.
    V tu chvíli jsem se zastyděl já, že jsem ho tak urazil a on přesto svou chybu uznal.

 62. Marian49 napsal:

  Za mňa súhlas, a pripájam komentár, že hore uvedený list platí aj pre Slovákov, i keď si myslím, že slováci to berú viac ,,easy,,.

  • karl napsal:

   Ty si teda Čobol…. urážet Čechy, urážet Slováky, ale pak stejně napíšeš, že ti Slováci jsou vlastně lepší….. větší morální žumpu jsem snad neviděl

   • martin 2310 napsal:

    Nenapisal, ze Slovaci su lepsi, iba si mysli, ze Slovaci to beru viac easy….treba si uvedomit, ze Slovakov je v tejto hre mozno dvakrat menej, takze stretnes dvakrat mene Slovenskych blbcov ako ceskych. A mimochodom, nie je nahodou znamkou „zamindrakovania“ aj to, ze niekto napise, ze Coboli su lepsi a hned sa najde nejaky prskajuci Hrdobec?

    • Jendasek napsal:

     Myslím že karl odpovídá naprosto charakteru pro který je ten hlavní článek určen.
     Když si sjedu jeho příspěvky, tak je to hejtr Ten nepřestane… 😀

    • karl napsal:

     Máš problém nejen s argumentací, tak i s logikou…. souhlasíš s urážkou podle národa, ale Slováci jsou stejně lepší než Češi… vzhledem k historii naších zemí je to další urážka… pokud se neumíš vyjadřovat, tak raději nepiš….

     Pokud poměr blbců k těm inteligentnějším je všude stejný…. takže příměr Víc Čechů, víc blbců je opět mimo

     Člověče, už se srovnej a nepiš takový hovadiny

     • martin 2310 napsal:

      Ty budes asi kokot aj v rodnom liste, vsak? Nikde som nenapisal, ze suhlasim s urazkou podla naroda. A ked sme pri logike, ked stretnem v hre 100 cechov a 10 je blbcov…..tak pomerovo Slovakov stretnem 50 a z toho bude 5 blbcov. Cize blbeho Cecha stretnem skor, lebo je Vas viac. Aj ked kokotov Vas je iba 10%, tak ako nas. Hadaj aj stacilo….

     • karl napsal:

      Díky, svoji logiku, smysl pro slušnost a chápání si převedl v plné nahotě….. není co dodat….

     • Joki napsal:

      -_-

 63. TheKrzy napsal:

  Opravdu pěkný článek, dobře jsi to napsal. Osobně mám nad čím přemýšlet.

 64. Pepiczek napsal:

  Amen.

 65. Wolf903 napsal:

  Autor clanku trefil povestny hrebicek na hlavicku.. plne souhlasim se vsim.

  • karl napsal:

   Autor článku netrefil ani hřebík, natož hlavičku…… prostě vedle jak ta jedle… jen je potřeba nad tím víc přemýšlet a nejít s davem

 66. Destr napsal:

  Plný souhlas. Češi sou takový malý ufňukaný, podrazácký (a nenávistný) svině. Je to vidět u her, u německých toalet i u globálních Evropských problémů.
  Ergo souhlas – dobrý text (až na toho Gottyho, toho neznam..). Zejména mi přijde legrační ta urputnost se kterou se hráči snaží vyhrát a jak se cítí „ukřivěděni“, když se jim to nedaří…
  Díky za zveřejnění.
  Destr.

  • karl napsal:

   Svině si možná akorát ty, když dokážeš urážet lidi na základě jejich národnosti… a jehle, ono se o tom píše i v trestním zákoníku.. ty si tedy asi ultra svině, která by měla jít sedět…

  • oOwowkaOo napsal:

   Nesouhlas. !Někteří! jsou takoví jak píšeš a tento všeobecně přijímaný omyl je dán tím, že nespokojenci jsou prostě víc vidět a to všude. Prosím tedy nepaušalizovat a už vůbec ne do toho tahat EU.
   každopádně si spíš z tohoto odnáším poznatek, že na wot.cz má možnost mít každý z nás vydaný článek/myšlenku, když to má hlavu a patu.

  • miras napsal:

   Nechápu, proč, když někdo nenávidí vlastní národ a vlast, netáhne do prdele… Zmizni do tý svojí posraný Ameriky, Mongolska, Pákistánu, nebo Islandu, nebo kde ti bude dobře…

  • Glock17 napsal:

   Perfektní hejt … a dokonce jste ulovil 3 lidi. Vytiskněte, zarámujte, pověste na stěnu a navštivte Chocholouška.

 67. FraK72 napsal:

  Pěkně napsaný. Já osobně za hru utrácím, a to právě z toho důvodu, že se mi hra opravdu líbí a beru to jako takové dýško v restauraci. Jsem spokojený, tak zaplatím. To neplacení u Čechů ale taky souvisí s příjmy, které jsou u nás menší, než např. v Západní Evropě nebo severní Americe.

 68. hb74 napsal:

  Tak za mě mi vadí to zevšeobecňování čechů. Jaká typická vlastnost? Že to dělá pár lidí, ještě neznamená, že to dělají všichni. Ze všeho si vyberete to horší! Je tu spousta věcí, o co je se možný opřít v kladným slova smyslu. A pokavaď budete kňourat, budou vás tak brát. Hb74
  P.s paštiku na dovolenou neberu, v sandalech nenosím ponožky a v cizině nechávám dýžka. A přesto v pasu mám cze!

 69. karl napsal:

  Tak jako každý zde jsem si přečetl článek autora chrybyho. Z jeho strany jde spíš o povzdech nad něčím co sám dělá než nad nějakou smysluplnou úvahou, nebo co se svým textem vlastně zamýšlel. Autor článku chce úvodem přiblížit svoji osobu a docílit smýšlení o jeho osobě, že je tak nějak nad věcí a že on to vlastně vidí dobře a chce trochu umravnit tu nezbednou část české WoT komunity.

  Problém těchto vzdechů je ten, že nemají v podstatě hlavu ani patu, jsou splácány z mnoha myšlenek, které si ve skrze odporují a co je důležitější, autor se plete v jedné základní věci.

  Česká komunita je úplně stejná jako ta polská, německá, ruská či americká. Jsou zde hlupáci, jsou zde slušní lidé, jsou zde prostě zastoupeny všechny typy lidí. Nadávat na českou národnost v tomto duchu, jaký předvedl autor, je trapností jeho samého, že neumí odlišit národní „povahu“ od lidové tvořivosti a od chování lidí.

  Zákonitostí velkého počtu lidí (autor uvádí 100mil, ale reálně to bude tak 25proc, spíše méně) je ta, že se zde prostě vyskytují i jedinci slabého ducha, kteří jsou prostě výřečnější, jsou více vidět, jejich chyby jsou více prezentovány. Spojovat objektivně nějaké chování s národem, potažmo českým a potažmo to číst od Čecha je smutné. Prostě to není pravda, že Češi jsou takoví či onací. Úplně stejní jsou Němci, Poláci, Američani. Drobné odchylky lze jistě připustit, ale v rozsahu, který uvádí autor článku je to nesmysl a mě jako Čecha to uráží, že takto o mně jako o Čechovi někdo píše.

  Pokud autor chce popsat chování hráčů a napasovat ho na nějaký rámec, najdou se zde vhodnější filtry, jako je věk, pohlaví, typ vzdělání, kdy tyto sociální vazby budou o typu chování vypovídat daleko víc, než tzv. čecháčkovství. Autor článku by se měl stydět a všem slušným Čechům se omluvit.

  Odstavec o goldech nemusím komentovat, zde je stav věci popsán velmi hezky. Jsou součástí hry, každý si je může pořídit a každého naštve, kdy do jeho LT nějaký HT šije goldy… každý normální člověk si uleví a jede dál. Není na tom nic zvláštního. Hláška o gold noobs je taková zlidovělá česká hláška „jdi do prdele“, americká „fuck off“. Každý z nás ji v reálném životě proneseme stokrát za den ať se zrovna hodí či ne. Do hry samotného přenášíme vzorce chování z reálu, tak proč to řešit?

  Pokud někdo chce být k otázce goldů tzv. politicky korektní, zbavuje se pouze osobního názoru a smýšlení a nechápu proč se za goldy omlouvat. Je to asi dáno dobou, kdy se hyperkorektní politika nosí… nebo se chtějí jen zalíbit více počtu diváků? Těžko soudit….

  Ještě se vrátím k té české komunitě a k „Když pojedete na západ autem, zastavíte na dálnici na WC. Toaleta na odpočívadle je zpoplatněna částkou půl eura. V praxi to funguje tak, že normální člověk tam hodí minci a jde, zatímco Čech přeskočí závoru a uleví si zdarma. Takové chování je naprosto přesným příkladem toho, jak Češi se vším vydrbávají.“ Toto chování je příkladné pro velkou část národů. Takto se u nás v ČR chovají Poláci i Němci, Rusáci atd. Vrací mě to tedy na začátek mého monologu, nijak nevybočujeme ze vzorce neurvalého chování, jen to tak nějak sami nechceme vidět a sami sebe urážíme označováním se v chování za „typicky české“. Možná se to chce více potkat a pracovat s obyčejnými lidmi=cizinci v ČR, aby autor změnil pohled na věc, případně chvíli žít v zahraničí, aby poznal svět. A možná to chce i více pokory, aby si vážil svého Češství…

  Autor si potřeboval prostě ulevit, bez promyšlení splácal dlouhý a nudný blábol bez nějaké smysluplné pointy a nadčasovosti.

  • hb74 napsal:

   Naprostý souhlas a pěkně napsaný. Hb74

  • oOwowkaOo napsal:

   Takto to vidím taky. Díky za zpracování +1

  • DODO_cze napsal:

   Rozlišovat komunitu podle národnosti je úplný nesmysl. Potkal jsem mnohem horší hráče, kteří nebyli češi a rozhodně jejich narodnost nezačnu škatulkovat.

  • Tony_Z napsal:

   To je přesně to co bych chtěl říct, jen bych to nedokázal popsat tak korektně. +1

  • Humpy83 napsal:

   Já bych k tomu přidal ještě jeden postřeh. Autor v prvním článku tvrdí: Je jasné, že v tak rozsáhlé komunitě se najdou jedinci, jejichž životním heslem je fialové WN8. Takoví lidé, podle mě, žijí jen pro tanky a ztrácí soudnost. Musí vyhrát deset bitev z devíti. Musí v každé nastřílet 6000 dmg. Musí být vždy toptier, protože jinak je to nespravedlivé. blablabla. Opět je to házení „dobrých“ hráčů do jednoho pytle… Osobně jsem člen komunity, kde s hráči/hráčkami (ano, máme u nás i 3 holky :P) s WN8 1700+ hraji denně a ejhle. Naši velitelé jsou z 99% přesně „druh“ za kterého se považuje náš autor. Otcové kolem 40let s tím, že RL je pro ně víc než VL. ALE zároveň jsou prostě dobří hráči – to že je někdo otec, je mu 40 atd. není omluva – jen výmluva. Zároveň to s chováním. Ano, někteří dobří hráči jsou takový, ale opět je to určité procento a tím, že jich je méně (těch dobrých) i celkově těch lidí bude méně než těch, co jsou průměrní až podprůměrní a nadávají a radí všem okolo. Ono je jen na ty dobré hráče „lépe vidět“. Prostě si toho všimne každý víc, když ti nadává „fialka“ ze známého klanu.

   • Humpy83 napsal:

    Jo a dovětek k tomuto tvrzení: Jak jinak si vysvětlit brek českých hráčů nad tím, jak je WG nutí kupovat drahé balíčky…
    No ono je pravda, že nás „nenutí“, ale pro mě i pro mnoho dalších bylo k nepochopení, že např. na RU nebo NA serveru se dal tank koupit ve více variantách a dokonce i samotný a na EU pouze v balíčku s tunou věcí, co nechci a nechci za ně tudíž platit. Dnes už to tak není a proto si myslím, že to, co nazval autor brekem pomohlo všem i jemu.

  • karlosak__cz napsal:

   tak sis taky ulevil, všichni jsme si tu ulevili a ja si jdu taky …..

  • rutak napsal:

   V reakci na článek si napsal svůj názor a napsal si to hezky a věcně. Věřil jsem že nejsi žádný hlupák ale teď nevím co si o tobě myslet. Napadáš tu každého který s tebou nesouhlasí. Úvodní článek zřejmě chápu jinak než ty ale nic v něm mne neuráží a to se považuji za slušného Čecha a ne hulváta jak si o mne napsal. Ptáš se na argumenty ta ti píši že mám stejné poznatky jako chryby.

   • karl napsal:

    Mně nevadí opačný názor, vadí mi hloupý názor…. Pokud dokážeš se mnou držet krok, byť s tebou nesouhlasím, nevadí mi opačný názor

    Ale na druhou stranu, s hlupáky slitování nemám… a máš pocit, že tu většina píše smysluplně?

    Někdo si prostě jinou odpověď než ironickou či ostrou nezaslouží…..

    Je pravdou, že to je mé měřítko, ale co už…… každý to má nějak nastavené

   • karl napsal:

    A pokud jsem si přečetl ještě jednou tvoji první odpověď, reagoval jsem slušně… napsal jsem, pokud souhlasíš s urážkou, si hlupák… víc si nenapsal, takže jen předjímám… pokud… pokud to tak není, učiním jiný názor….

  • black_adder napsal:

   konecne to tady nekdo rekĺ za me. fakt se mi nechtelo vypisovat komentar k te slohove praci na urovni zakladni skoly. souhlasim s tebou takrka ve vsem. btw. Gotwy to proste nezvladl. at se na me nikdo nezlobi ale kdyz TOP streamer breci do videa ze neni nas kamarad tak to nemi uplne vsechno ok.

 70. palino156 napsal:

  Ako ja toto berem ma pravdu ale stym ze to bere ze plati wg za dobre odvedenu pracu tak s tym este nesuhlasim zatial com prekvapilamod WG je fyzika ale odladenost MM by mohla byt niekde inde aj hry…

  • palino156 napsal:

   A dalšie že ked nedam do hry peniaze ze by som si za WC nezaplatil 😀 nwm chcel by som tochto človeka bližsie spoznat lebo ludsku potrebu prirovnavat k tomu čo neni ani na životne min tak nech ide niekam ps ale prirovnanie WG k WC je dobre ludia su WC a WG je človek ktorý sa ide vysra..

 71. wooly123 napsal:

  Se vším souhlasím, ale škoda, že ti který by si to měli přečíst se na to vykašlou.

 72. rutak napsal:

  Ahoj chryby,

  děkuji za a výstižný a čtiví článek. Souhlasím s tebou ve všech bodech. Škoda že neumím tak hezky psát, taky bych něco přidal když vidím že WoT.cz je podobným přispěvatelům nakloněno.

 73. dannyslavik napsal:

  Mám všechny prémiáky za 100€ co vyšli v poslední době a nestydím se za to!!

  • SesBuznaNahodaNemyslimSi napsal:

   To je docela smutný, ještě když se chudák mamka na to tak nadřela. Raději nechci vědět co dělá, že za to má tolik peněz :X

 74. Laughing_Joe napsal:

  Naprostý souhlas s autorem…..u WOTka se chci pobavit a ne řešit WNko a statistiky…a jestli kazím nebo nekazím hru jiným? Všichni stejnou svobodu rozhodování a na public mezi „rajčata“ chodit nemusí..

  • karl napsal:

   Takže ti jistě nevadí, když si vsadíš na fotbalové utkání a tvůj vybraný tým si vezme důchodce a děcka do týmu, vždyť je to o zábavě!? Myslím, že ti to vadit bude, když v tom budeš mít prachy…. nebo když si půjdeš zahrát volejbal a dostaneš opilce a mátonohy a druhý tým bude mít samé sportovce…taky nebudeš radostí bez sebe!? Každý sport=týmová hra má své zákonitosti a jako takovou bys měl chápat i jistou spravedlnost… pokud nějakou hru nezvládáš v nějaké rozumné úrovni, neměl by si ji kazit i ostatním a nevyžadovat za každou cenu „svobodu rozhodování“.. nečiň ostatním to co nechceš, aby ostatní činili tobě… zkus nad tím chvíli přemýšlet, než příště napíšeš takový blábol…

   • Laughing_Joe napsal:

    Nepleť si prosím pojem a průjem, tady nic platit nemusíš když nechceš.
    WOTko není sport, je to hra ( od slova hrát si = zábava). Jako sport by se daly chápat max tak CW atd…a tam na rajčata moc nenarazíš…
    (Jinak to jestli hraješ jen pro zábavu nebo víc by měla hra umět rozlišit podle tvých statistik a podle toho tě nasazovat – že se to tak úplně neděje je věc jiná a je jen na majitelích hry jetli to chctějí řešit nebo ne)

    • karl napsal:

     Průjem máš možná ty… Pokud si neporozuměl smyslu nebudu se opakovat…. prostě platí „nečiň ostatním to co nechceš, aby ostatní činili tobě“… pokud hru nezvládáš, měl bys mít dost soudnosti ji opustit a hrát jiné, tzv. singl….. ale on tě to život naučí, až nebudeš s něčím nebo někým nespokojen a druhý ti řekne, že on prostě může, tak to dělá…

     • Laughing_Joe napsal:

      Asi se tak nějak nechápeme, ale ono je to vcelku jedno:
      Uvedu příklad: Můj osmiletý prcek už skoro měsíc nosí ze školy samé jedničky protože jsme se dohodli že když to vydrží 2 měsíce tak mu ten jeho vysněný T8 premiák koupím ikdyž jsem ho varoval….(jeho VN8 je okolo 800) a má max T6. Opravdu mu ho koupím a 1. ocením jeho snahu a výdrž 2 .podpořím autory hry. Klidně si pak dáme četu kde budeme třeba hodinu „kazit“ (podle tvých měřítek) hru ostatním a bude mi to úplně jedno ….je to jenom hra která nemá s reálným životem nic společného a jsou i důležitější věci než vysoké VN8

     • karl napsal:

      Opravdu se nechápeme. Předpokládáš něco, co není pravda a co jsem neřekl. Pokud tedy mám být konkrétní, tak moje “ psychologická“ hranice, kdy by podlé mého názoru hráč neměl ve hře co dělat, je Win8 500 a nižší při 5tis bitvách a vyšším počtu. Do 5tis beru hráče jako nováčka, který se to učí a má právo na chyby pod 500Win 8. Jeto ale jen moje osobní úvaha, nejedná se o žádný oficiální názor, či hodnoty, někde prezentované. Napsal jsem to takto konkrétně, protože jsme se nějak nemohli pochopit, co každý myslí.

      Samozřejmě platí, že každý si může dělat co chce, takže i mnohem horší hráči si mohou tuto multiplayerovou hru hrát bez omezení.

      Pouze tvrdím, že by každý měl mít v sobě cit pro hranici, kdy byť může hrát, tak by neměl využívat svého práva. Bavíme se tu o relativně rozumných a dospělých lidech. U dětí by tu záchrannou brzdu měl mít rodič.

      Uvádíš příklad na svém synkovi (8let). Pokud je tak schopný, že hraje za 800 Win8, osobně s tím nemám problém. Pokud funguje a chápe princip hry a hraje „relativně“ pro tým a úmyslně neškodí spoluhráčům, neřeknu popel.

      Bohužel a přiznejme si to, existují hráči, kteří úmyslně či neúmyslně na tuto hru nemají buňky. Měli by si prostě uvědomit, že nejde o single hru a i zde, jako v reálném životě, funguje jistá zodpovědnost za ostatní,

      Píšeš, že jde jen o hru a člověk by na to neměl zapomínat. Tak to možná bereš ty, ale mnozí lidé to berou vážněji, berou to jako výzvu v něco dosáhnout, našli se v této hře, mají tuto hru za koníčka a každá věc, osoba, která jim to úmyslně kazí odsuzují. Nelze se tomuto divit, protože stejný princip se dá přenést, jak jsem uvedl na příklad dříve, např. na fotbal, volejbal či jiné koníčky.

      Proč např. lidé dělají horolezectví? Vždyť z podstaty jeto holý nesmysl, riskovat život a zdraví jen proto, abych vylezl na kopec a řekl „jsem tu“ a šel zase dolů. Lidé mají rádi výzvy, chtěj mít sny, chtějí najít svoje limity. V přeneseném slova smyslu, někdo hru, v našem případě ve WoT našel smysl života, tak proč mu to kazit, když nemusíme…

      Takže snad se teď pochopíme… já nekazím lidem fotbal, protože ho neumím a max si zakopu sám o zeď, tak prosím ostatní, kteří na to nemají, aby nekazili WoT těm, kteří v tom vidí o kousek víc ne hru.

      Na závěr chci uvést, že beru WoT jako hru, svým způsobem se mi však stala koníčkem. Já za sebe proto žádám lidi o respekt a soudnost. Samozřejmě svět se mi nezboří, pokud tomu tak nebude, prezentuji zde jen svůj osobní náhled na věc.

     • Glock17 napsal:

      Otázka nízkého WN8 je otázkou kdo vlastně hraje – člověk nebo bot. Podle mých zkušeností jde z 80% o boty (WN8 500 a méně).

     • rutak napsal:

      Zdravím,

      nezlob se na mne ale nesouhlasím s tebou a dávám za pravdu autorovi úvodního článku ve všech bodech.

     • karl napsal:

      Já se na tebe nezlobím…. na svůj názor máš jistě pravdu, ale bez argumentů se dá těžko posoudit, jak to myslíš… pokud souhlasíš i s urážky národa…tak co dodat.. jsi hulvát

     • Lasman67 napsal:

      Laughing_Joe pekne si to napisal :-) . Ze drzim synkovi palec a zelam Vam obom po kupe T8 dobru zabavu

   • marty2 napsal:

    Milý karel, přeji Ti, abys žil reálný život a byl v něm úspěšný … A potom se trochu zamyslel … Držím Ti palce

    • karl napsal:

     Tyhle nic neříkající texty nechápu… máš-li co říct, napiš to, jinak mlč….. takhle by si o tobě mohl člověk rychle učinit špatný závěr…

 75. Radegast napsal:

  Táto hra je velmi poučná.Hraji ji jen kvuli tomu ,že jsem do ni vrazil už plno peněz.Takže je mi jich líto.Dokonce mě i napadne v nějaké akci zase zaplatit,aler pak naloguju,dám si pár bitev a tenhle umysl mě uplně přejde.Nedávno jsem četl,že hráčska komunita se vraci k singl hrám a múžu říct,že se jim vůbec nedivím,opustí negramotnost,aroganci a, totálni neschopnost a moudrost lidí,kteři místo prace sedí u hry a myslí si,že jsou nejmoudřejší na světě.Omlouvám s epředem hráčum na které toto nesedí,ale zároven vím,že jich mnoho není.

 76. Durambar(C66) napsal:

  Dakujem autorovy za clanok. Otvoril mi trochu viac oci a pokusim sa byt viac tolerantny k ost. hracom, pretoze niekedy neudrzim nervy na uzde a poviem aj to co by som uz za minutu nepovedal. Je pravda, ze sa niekedy po zapase ospravedlnim a na 99% to oponent vezme a dokonca vznikne aj nove “ in game priatelstvo“ ale vacsinou to neurobim a som len zbytocne vytoceny. Takze este raz dik a zoberiem si tieto rady k srdcu;)

 77. Unikitty_CZ napsal:

  No zase jeden názor, díky za něj ale připadám si jako kdyby to tu koupil Blesk.
  1. Taky si chci zahrát a v klidu, statistiky mě nezajímají, už dávno na ně nekoukám. Ale štvou mě bitvy 14:1, 0:15, 15:3, 1:14 po pár minutách boje a takové bitvy už nejsou žádná vzácnost. Na randomu se nedá na nikoho spolehnout ale když vám během dvou minut vychcípají všechny TOP tiery a na vás jedou lehce škrábnutí TOP tiery nepřítele a to se opakuje několik bitev, sorry ale to je na mě zkrátka moc. Stejné to je když převálcujeme nepřítele, je to sice příjemné ale není to ten správný pocit vítězství. Ano retardi jsou všude ale nejvíc v chatu nadávají fialky, kteří většinou mají hlavu v prdeli nebo v oblacích protože jste se je dovolili je sejmout. V poslední době mi utkvěla v paměti česká fialka v Leopardovi 1 (zjistil jsem si po bitvě) kterého jsem sejmul za 1529 s artinou který mi v garáži napsal že jsem „censored“ na všechny možné způsoby a ať si užiju banána protože mi poslal všech 10 reportů co měl. OK jenže on stál na volném prostranství zadkem ke mě, střílel do našeho tanku a já doměřeno a nabito. BAN nepřišel.
  2. Goldy ke hře patří a bohužel patřit budou. To že někdo pálí goldy ze stock kanónu, nebo z tanků co se zkrátka dostali do blbého MM a a top tiery by penetrovali leda ve snu nebo zezadu. Ano jsou i tanky kde jsou goldy zkrátka nutností viz 59-16, T14 apod.
  Jenže mě štvou skilleři co mají na AP penetraci jak hovado a oni stejně po vás metají goldy. Těm co metají goldy po lightech a artinách, ti jsou mi k smíchu. Takže jakou tedy má ve hře cenu mít pancíř? Neprobiju i když mám na to penetraci nabiju „skill“ a hotovo. Nedivte se že lidi řvou že to je P2W když nechtějí do hry hodit ani korunu a na ty goldy se blbě vydělává i když jsou za kredity, bez premia se to dá blbě dotovat.
  Ano taky občas pálím goldy ale vysloveně only gold tanky mám v garáži jen dva, T14 a hvězdu smrti.
  3. Díval se autor vůbec do ostatních jazykových verzí fóra a celkově v zahraničí? Očividně ne, nadává se tam prakticky na to samé a skoro stejně. Za to že se hojně nadává má veliký vliv neschopnost EU staffu celkově, to vám tady každý potvrdí jak se s EU komunitou celkově vydrbává. To přirovnání s těmi hajzlíky mě pomalu poslalo pod stůl a to že jsme za drbany. Omluvám se ale v Rusku a okolí jsme za drbany všichni, dodnes drtivá většina věří že k nám museli v roce 1968 vtrhnout protože nás jeli zachránit. A ten hajzlík ano na západě si rádi zaplatí, protože v tom vyrostli, tady za to může klasická česká vychcanost (a to nejsme zdaleka ještě ti nejhorší) ale Rusák by ty dveře od hajzlíků vykopl protože proč je zamčeno a venku se mu chcát nechce. Schválně si najděte na Youtube kanály Stop a Douchebag nebo Lion Versus – Ruská mentalita v kostce.
  4. Na videa koukám Youtubery neřeším, občas se tam člověk dozví něco užitečného a když se mi ten kanál nelíbí – sbohem. Mě v poslední době chytil Houmer, poradí a nehrotí. Komenty pod videi nečtu, stejně je to „studnice moudrosti“ jako na ksichtknížce.

  Tenhle článek je jen a jen názor jediného člověka a docela mě udivuje že se tu něco takového na WOT objeví. Zajímavé je že se celkově rozjela vlna nevole proti vlastním komunitám co se začalo banovat za riggování na misi na T-22sr- Zajímavé…

  • Tobi_1989 napsal:

   Ad fialka v Leoškovi:

   Chudák, hrát umí, ale mechaniky nechápe… Ono totiž sice bys mohl dostat ban za 10 reportů z 1 bitvy, ale:

   A) musí to být opakovaně – poprvé ti přijde jen upozornění

   B) busí to být 10 reportů od 10ti lidí – takhle si mamlas na tebe jen vymlátil všechny reporty co mohl využít na někoho kdo by si je fakt zasloužil a vlastně ti dal jeden…

   Co se týče CZ/SK komunity – osobně v hrách zásadně komunikuju anglicky – ne že bych se styděl za svoji národnost (ikdyž CZ/SK má druhou nejhorší pověst ve WoT a AW hned po Polácích), ale tak nějak mám pocit že když už je tu jednou jazyk kterým mluví půlka planety a půlka té druhé půlky ho do nějaké té míry ovládá tak ho sakra budu používat ke komunikaci, ať mi rozumí celý tým – nebudu si hrát na nějakou národní hrdost s jazykem kterému v týmu rozumí možná jeden a další dva pochytí co šesté slovo.

   Rusy do toho netahej. Rusové jsou rusové, ti maji do evropy (zeměpisně) daleko, ale my máme to německo hned za humny, tak by češi 2 kilometry za hranicema německa nemuseli vypadat jak jak zájezd z doby kamenný (to s těma hajzlama za 50 centů je fakt, jen většinou co jsem začil já tak čecháčci než by přeskakovali závoru radši běží 200m za dálniční odpočívadlo do křoví u lesa). Že poláci a čechoslováci jsou nejsprostší (pro slováky: myslím „sprostý“ po česku jako „neslušný“, ne po slovensky jako „blbý“) národy na EU WoT serveru nezpochybníš, ale ti poláci si aspoň kurwujou po svém, pubertální čecháčci se pokoušejí o jakouši „Czenglish“ v přesvědčení že jim budou rozumět všichni – z pseudo anglických hlášek jako „You kokots“ jsem vždycky rostl – skvělej způsob jak všem říct „jsem hulvát a navíc omezenec co neumí ani jeden cizí jazyk“ 😀

   Holt furt máme na sobě ten punc postkomunistických republik a, ruku na srdce, co se CZ/SK komunity WoT týče tak velká její část (paradoxně zejména ta v kategorii 10-14 let která neviděla komunistu ani v učebnici dějepisu) ho má naprosto zaslouženě…

   • Glock17 napsal:

    Používat simplified english se snad může, ne? K čemu se mořit se správným časováním a slovosledem když mám v týmu 3 Francouze, 2 Němce, 4 Poláky, 2 CZ/Sk, 2 Chorvaty/Srby a 2 Turky? Stejně nikdo z nich neumí Oxford eng….

    • Tobi_1989 napsal:

     Zjednodušená angličtina je jedna věc, to je OK, ale „czenglish“ je paskvil kterému nebude nikdo rozumět (často ani druhý čech ne). „you kokots“ je hovadina, protože to slovo v angličtině neexistuje. Stejně tak používat univerzálně „please“ místo „beg“ ve smyslu „prosit“ – „Get on your knees and please me“ opravdu není „klekni si a popros mě“ 😀

     A to je právě to, co spousta čechů kazí na angličtině – na skloňování, časování atd. sere pes, to kolikrát i rodilý mluvčí zmrší, ale skloňovat to „počesku“ a motat do toho česká slova – to dělá akjorát bordel…

     • Glock17 napsal:

      Hehe … tohle je věčný problém. Já se před lety učil 8 let ve škole povinně ruštinu a stejně jsem já i spolužáci vždy používali československoruštinu a soužky učitelky z nás šílely.

      A netýká se to jen Čechů, slavná je Chinglish: https://en.wikipedia.org/wiki/Chinglish

     • Tobi_1989 napsal:

      „československoruština“ to je takové to „U menja v Garsonieri godiny i pod godinami gauč“ ?? 😀

      Jinak jo, čínská angličtina je taky sranda, ale tam to je hlavně tím že z čínštiny do angličtiny se téměř nedá doslovně překládat, kdežto z čestiny do angličtiny to (až na slovní hříčky a ustálené obraty) v minimálně 90% jde bez změny významu sdělení.

     • Glock17 napsal:

      Ano, v širší rodině máme vlastní okřídlenou větu „trámvaje býli nacvaknůtyje“ jakožto originální citát mého dědy ze zkoušky ruského jazyka na VŠ (měl popsat cestování po socialistické Praze).

      Oni s tím mají problém i Japonci… asijské jazyky jsou totálně nepříbuzné s angličtinou. Čeština to má lepší, ale dovolil bych si nesouhlasit s těmi 90% … třeba slovosled je dosti odlišný.

   • Unikitty_CZ napsal:

    Tu fialku v leopardovi jsem dal jen jako názornou ukázku, že i když narazíte na unicum hráče, neznamená že zná všechno. Bohužel hodně lidí je bere jako modly od kterých přebírají jejich mnohdy dost pokřivené názory. A jinak ti chybí:
    C: Dnes již automatický BAN za reporty dostat nemůžeš, posuzuje se to individuálně poté, co se riggovalo na T-22 sr a ti co si jí poctivě vyjezdili dostávali ban jen co to vytáhli na random.

    A nechápu proč do toho nemůžu tahat rusáky? Hra je z Běloruska a sorry tam je skoro ta samá mentalita. Pracoval jsrm jak s Rusy, Ukrajinci a Bělorusy a až na pár drobných odlišností jsou to prakticky stejná hovada. Dále mě na českém národu štve nedostatek sebevědomí a to sebemrskačství. Proč by mě mělo zajímat co si o mě svět myslía musíme sebjim zavděčit, ro jim něco dlužíme? To musíme každému lézt do zadnice, nejdřív USA, pak EU a teď Číně. A stejně si z nás budou dělat pořád srandu protože jsme nějaká mrňavá zemička kdesi Evropě. Nehledě na to že by nás při první známce průšvihu nechali na pospas osudu. Sami se stavíme do téhle role. Jo znám pár uplakánků co zdrhli za kopečky stylem „sbohem saláti, tam je tráva zelenější“ a po necelém roce se drtivá většina vrátila a byli rádi že jim zůstala holá řiť.

    A slavná „číngliš“? To jsi na internetu asi nový že? Tohle si pamatuji už od spuštění slavného Xchatu, jen s rozdílem že tentokrát to bylo snad 1000x horší než teď.
    Jinak komec debat, tady se to začíná uvrhovat do temných hlubin debat alá Novinky.cz.

    • Tobi_1989 napsal:

     Tím že není dobré do toho tahat rusáky jsem měl na mysli že „našinec závoru možná přeskočí, ale rusák by ji rozkop“ tak trochu vypadá jako omlouvání omezenosti a hulvátství (některých) našinců.

     Jo, je velká pravděpodobnost že Rus nebo Ukrajinec by navíc krom vykopnutí závory ještě použitý toaletní papír mrsknul na zem za mísu (protože Ukrajina a všechno dál na východ používá odpadní trubky malého průměru kam nejde splachovat papír, tak na něj mají koše u WC – a když není koš tak to mrsknou na zem za mísu, hrozná prasárna…), ale post-sovětskou (protože jak píšeš to není jen rusko ale skoro všechny republiky bývalého SSSR) mentalitu (navíc ji zdaleka nemají všichni, tak jako všichni češi nejsou „čecháčci“) všichni známe – nemá smysl ji odsuzovat ani omlouvat, protože to je jak vyčítat vodě že je mokrá.

     Rozdíl mezi „čecháčky (ne čechy, jak říkám, je mnohem víc slušných čechů a slováků než těchhle individuí, ale „čecháček“ tak nějak víc vystupuje z davu a je vidět, čímž dělá „reklamu“ i těm normálním) a ruskými drbany je ten, že ruský drban si na nic nehraje, kdežto čecháček se v přestávkách mezi drbanstvím tváří jakoby byl hrozně hogo fogo…

   • karl napsal:

    Možná umíš anglicky (ale i o tom pochybuji), ale česky tedy neumíš ani náhodou…. do lesa asi patříš ty, jako pologramotná opice a hulvát, který si hraje na světáka, uráží svůj národ a ani neumí pořádně česky…….

    • Tobi_1989 napsal:

     Tak, a teď mi ocituj kde píšu co o lese, kde se projevuju pologramotně a kde urážím svůj národ.
     To co jsem se snažil říct je to, že největší reklamu celé komunitě (potažmo národu) jsou ti hulváti o kterých je řeč. Nevidím důvod proč by „národní hrdost“ mělo znamenat přehlížení a omlouvání hulvátských spoluobčanů? Naopak, kdo je na svůj národ hrdý ten by se měl snažit dělat něco pro to, aby měl na co být hrdý – a bohužel, krom několika specializovaných lékařských a vědeckých týmů (které patří ke světové špičce, ale bohužel nemají s herní online komunitou absolutně nic společného) v poslední době moc není na co.

     Že má CZ/SK WoT komunita druhé nejhorší jméno hned po polské není žádné vlastizrádné plivání na vlastní národ, to je holý fakt. A jestli jsi na svůj národ hrdý tak ti to určitě nepřijde jako že to je v pořádku…

     • karl napsal:

      Je to o lidech ne o národnosti… tento rozdíl je mimo tvoji rozlišovací schopnost. Česká komunita má nejhorší pověst? A kdo to říká, kde to píšou(seriozně). Opět lhaní si do kapsy.

      Národní hrdost je o tom, že nebudu srát na vlastní jen proto, že to je cool…. zbytek komentovat nebudu.. .propsal jsem v tomto fóru dost příspěvků

     • Tobi_1989 napsal:

      Stále čekám na tu citaci kde píšu jako pologramotná opice jak ty říkáš, ale jelikož jsi to evidentně nezaznamenal tak se omlouvám – zřejmě jsi na mě reagoval omylem a nejspíš jsi komentoval některý z vlastních příspěvků v diskusi který sis omylem přečetl a považoval za můj.

      A mimochodem jestli to není o národnosti tak v tom případě nemá smysl ani mít nějakou národní hrdost – v Naganu vyhráli čeští hokejisté, ne já.. Kontaktní čočky vynalezl Otto Wichterle, ne já. Regulovatelnou axiální turbínu vynalezl Viktor Kaplan, znovu – ne já. Takže vlastně nemám být na co hrdý, protože to není o národnosti ale o lidech – všichni tihle úspěšní češi mohli být klidně ze Zimbabwe a nebyli by proto o nic horší.

      To není hejt na vlastenectví, naopak, jen se snažím poukázat na dvojsečnost tvého argumentu.

     • karl napsal:

      Problém tebe a tobě podobným, že neumíte argumentovat a vytrháváte věci z kontextu…. nechápete logiku a syntaxi psaného textu…..

      – já jsem nikde nepsal a netvrdil, že si tvrdil „… pologramotná opice…“ … byl to můj příměr k tomu, že podle tebe Češi „co jsem začil já tak čecháčci než by přeskakovali závoru radši běží 200m za dálniční odpočívadlo do křoví u lesa“. Tvrdím, že do lesa patříš ty jako negramotná poloopice, protože neumíš česky.. opět v kontextu narážka na tvůj „English“ odstavec…. a jak lidi píšou.

      Pokud chceš někoho na něco kritizovat, měl bys mít tzv. „nabito“….. jinak si pouze a jen směšný…..

      A takto bych mohl do mrtě rozbírat každý tvůj odstavec, protože si ani nedáš práci, aby to dávalo smysl…

     • Tobi_1989 napsal:

      Tak znovu:

      To o chození na záchod do lesa je vlastní zkušenost – cestou do Nizozemí tam běžela víc jak polovička našeho zájezdu – o nikom jsem neříkal že je opice co do toho lesa patří, takže dokud se sám milej zlatej nenaučíš nevytrhávat informace z kontextu tak laskavě pomlč.

      Teď mi ještě jednou, žádám tě o to už potřetí, ocituj podle čeho jsi přišel na to že jsem „pologramotná opice“ (a jestli mi ocituješ někde slovo kde mám např. „č“ místo „š“ tak jsi buď absolutní idiot co se trapně šťourá v malichernostech nebo polobůh co se nikdy neuklepnul o klávesu).

      Co se angličtiny týče: Netvrdím že ovládám angličtinu bezchybně – ostatně ani se to ode mě neočekává, nikdy jsem se ji ve škole neučil. Ale domluvím se. A není to tak těžké. Jestli se dokážu na nějaké základní úrovni domluvit já, který jsem se ten jazyk nikdy neučil tak považuju za naprosto normální očekávat že se tím jazykem domluví někdo, komu ho bušili do hlavy 10 let na základní a 4 roky na střední škole – to je vše.

     • karl napsal:

      Vím, že se budu opakovat, ale “ Problém tebe a tobě podobným, že neumíte argumentovat a vytrháváte věci z kontextu…. nechápete logiku a syntaxi psaného textu…..“ nemám co víc dodat

     • Tobi_1989 napsal:

      A já se také budu opakovat, ale mohl bych ti odepsat úplně totéž, protože nejen že odmítáš odpovědět na jasně a přímo položenou otázku (Pro velký úspěco opakuji: Ocituj mi kde jsem se vyjadřoval jako pologramotná opice? Abych náhodou něco nevytrhával z kontextu ocituji ti celý tvůj příspěvek ve kterém to píšeš:
      „Možná umíš anglicky (ale i o tom pochybuji), ale česky tedy neumíš ani náhodou…. do lesa asi patříš ty, jako pologramotná opice a hulvát, který si hraje na světáka, uráží svůj národ a ani neumí pořádně česky…….“ konec citace), ale navíc sám vytrháváš věci z kontextu – jak jsem ti, snad dost zřetelně, už demonstroval o komentář výše.

 78. MustageMan napsal:

  S článkem až na WN8 souhlasím , ČESKÁ komunita patří k nejhorším a osobně se STYDÍM za to , že sem ČECH (v online hrách ofc)

  Jinak , WN8 je to jediné co mě v té hře žene dopředu a nutí mě abych se něco učit a abych hrál lépe atd.
  Dle mého názoru bez WN8 ani nemůže být zábava (pokud tedy nejste masochista kterého baví v bitvě nic nedělat a trollit ostatní)

  • karl napsal:

   Pokud se stydíš za to, že si Čech, tak není nic lehčího, seber se a vypadni pryč… o nás zbytek se neboj… v průměru zdejší inteligence poskočí nahoru, až vypadneš…

   • SesBuznaNahodaNemyslimSi napsal:

    Přesně tak,jako ve wot nikdo tě tu nedrží…

 79. SG_semda napsal:

  Poněkud pokřivenej pohled na lepší hráče, celkově to je akorát brekot

 80. HunnterKiller napsal:

  Úplně zbytečný článek :D. Za 1. To všechno co se tu píše už každý dávno ví… za 2. Článek se z části zabývá tím, že se tu lidi roštillují kvůli statům atd… A proto jsou ubrečení zoufalci… Pan autor bohužel nechápe a asi ani nechce pochopit, že v dnešní době stejně tak jako tu v Česku máme různé cizince co mají své zvyklosti tak existuje taky skupina lidí co si říkají s hrdostí hráči. Jsou to lidi kteří berou hry jako svého koníčka stejně tak jako někdo fotbal nebo hokej a prostě stejně tak jako na hokeji nebo fotbale budou řvát když to někdo neumí. Když ti ve fotbale dají do týmu např nového bránkáře a on aj po deseti zápasech toho dokázal uchytat asi tolik jako dítě v juniorské lize tak určitě taky budeš asi chytat za hlavu co je to za týpka. Pravděpodobně tu bude někdo namítat, že to nejde srovnávat, ale to už je problém ve vašem chápaní. Čest a mír.

 81. VelociraptorCZE napsal:

  Souhlasím, ještě ke prémiový munici dodal, že lidi nechápu proč na to nadávaj, na druhou stranu to stojí kredity nepřítele, tak není důvod. Ještě jsem viděl několik hráčů, co měli O-I a brečeli, že do nich lidi střílej goldy 😀

 82. martin172 napsal:

  Blbost ! toto je internet a kazdy si tu robi co chce. je to uplne zbytocny clano. Nechapem ako mozete o obycajnej hre pisat taketo basne. A tie moralisticke bullshity typu gottwy a logopedia : nikomu by som cielene nezaplatil v divadle, koncerte za to ze mu nerozumiem. ale je to youtube tam je to trochu jedno. prestante riesit blbosti a vypnite si chat to je moja rada

 83. alphadogg napsal:

  kazdy ma pravo na svuj nazor, autor to napsal hezky, moc hezky a hlavne slusne, coz se tu moc nevidi

  souhlasim i nesouhlasim, nekdy v zapalu boje to proste nejde jinak, ale dulezite je, aby rozum mel prevahu

  goldy? kdyz do me ( napr. XIII tier) jde desitka s goldem, noob to proste je a ne ani tak noob, ale sulin, ktery dle me zbytecne plytva, do hry uz jsem investoval dost a investovat budu, protoze tu hru mam rad i s jejimi chybami, mam pres 20mil. stribrnych a presto strilim gold jen na vyssi tiery, kdyz proste vim, ze na to nemam ani weakspotama, ale na nizsi tiery? max kdyz si to opet v zapalu boje zapomenu prepnout

  youtuberum drzim palce, kdokoliv z nic je borec

  musime si uvedomit, ze hru muze hrat kdokoliv, ne jen ma, ci vase vekova kategorie, ale i deti a starsi lide…
  je jasne, ze obzvlast tyto kategorie se asi neshodnou…

  • karl napsal:

   Napsal slušně? Děláš si srandu? Uráží Čechy a napsal to slušně? JE to ostuda..

   • alphadogg napsal:

    tak to bychom ho meli odsoudit za vlastizradu

    • karl napsal:

     Jsi na drogách nebo co? Mám pocit, kdybych přišel k tobě domů a začal nesmyslně urážet tebe a tvoji rodinu, tak mi min. nafackuješ a pak zavoláš policii.

     Pokud se ty stydíš za to, že jsi Čech, tak se seber a odstěhuj třeba do Indie.

     Osoba, který takto veřejně bez opodstatnění uráží mě jako Čecha, si zaslouží přinejmenším kritiku, ale spíš jednu přes hubu….

     Autor lže (uvádí nepřesné údaje) a uráží (jednoznačně napadá skupinu lidí pro národnost)… a nejsmutnější na tom je, že si to ani neuvědomuje.

     Takže tvoje úvaha o vlastizradě není ani vtipná… Tvoje příspěvky spíš vypovídají něco o tvé hlouposti, než o tom, že by měly nějakou hodnotu.

     • alphadogg napsal:

      kamarade na foru se delaji ramena, v realu bych ti naplacal na holou a bezel bys k mamince plakat, protoze slintas nesmysly, evidentne ti tece mleko po brade a snazis se byt chytry, ale nejsi ani zdaleka
      jedini, kdo tu koho urazi jsi ty a tobe podobni, autor vyjadril svuj nazor, svuj pohled na vec, pokud jsi se urazil, jsi hlupak, ktery nedokaze prijmout nazor jinych lidi, coz ostatne ukazuji i tve nesmyslne prispevky o vlastenectvi a kdejakych nesmyslech, jde jen o hru, to je potreba si uvedomit.. dal to nebudu komentovat

     • karl napsal:

      .-)) mně je 40let, měřím 190cm a vážím 120kg… mám pocit, že ramena děláš akorát ty… ale pobavil si..to jo.-)))))

 84. fugi87 napsal:

  Carramba66? JAKO VÁŽNĚ JSI DOPUSTIL ABY SE TVŮJ WEB SNÍŽIL K POPAGACI TAKOVÉHO ČLÁNKU A JEŠTĚ Z ŘAD HRÁČŮ NE REDAKTORŮ? Sleduji to tu od samého vzniku každý den ale musím říct že pokud to půjde dál takhle a touto cestou a budete tu propagovat názory jednotlivých hráčů které uráží CZ/SK komunitu tak se obávám že mi už nenabízíte nic zajímavého co mně zajímá.A POKUD TO BUDE carramba66 ČÍST DOCELA BY MNĚ ZAJIMAL JEHO NÁZOR NA TUTO NEŠŤASTNOU UDALSOT KTERÉ SE PODLE MNĚ NA TOMTO WEBU NEMĚLA NIKDY ZVEŘEJNIT. předem děkuji.

  • Tobi_1989 napsal:

   Kámo, TY podle toho STYLU JAKÝM STŘÍDÁŠ capslock a normální MALÁ písmena budeš buď CIBULKA z hnutí VOLTE PRAVÝ BLOK nebo diskutér z novinky.cz, JINAK TO nevidim 😀 😀

  • _BASStard23__ napsal:

   +1

  • karl napsal:

   Souhlasím s názorem, že takový článek se zde neměl nikdy objevit. Každý z nás má osobní názor a dokázal by naspat úvahu na téma WoT. Sto lidí, sto názorů. Pokud by byl text kvalitní, dalo by se to pro jednou snést, ale ten text nejenže není kvalitní, je urážlivý a hloupý.

   Autor by svůj názor, při konfrontaci, ani nedokázal obhájit….

   Řeknu to tak… Server WoT.cz si budoval důvěru mnoho měsíců a získal velice slušnou pověst. Ale ještě pár podobných výlevů a stane se z něj žumpa k zapomnění….

   • SesBuznaNahodaNemyslimSi napsal:

    Tak jest, autor vypadá že má nějaké komplexy z dětství….

   • marty2 napsal:

    Vidíš karle a třeba u mě si uveřejněnim tohoto článku wot.cz naopak respekt posílil. Jestli je Ti opravdu 40, tak se prosím víc zamysli … GL HF

 85. alphadogg napsal:

  nemyslim, ze je to urazlivy clanek, spis neco, z ceho bychom si meli vsichni neco vzit a trochu se obcas zamyslet
  napsal jste nekdy nekdo na chat, kdyz vas znicil nepritel, ze to dobre zahral? ani prd, jen se rozcilujete a brecite…

  • fugi87 napsal:

   Mluv za sebe.! Já nechápu proč pořád mluvíte za všechny?

  • fugi87 napsal:

   Jak můžeš vědět komu co píšu do správy?

  • martin 2310 napsal:

   Tak tu sa mylis….minule ma v Kingtigrovi zosmahli na ranu asi 2 sekundy po rozsvieteni. Jedine co som mu napisal, ze to bol fakt dobry shot a pridal som smajlika.
   A s kamosom v cate s Bromwellmi sme rozstrielali superov team, dali sme 10 killov a medzi komentmi od supera sa objavila veta…blooody good plat…..

 86. miraM89 napsal:

  Článek začal dobře – konečně někdo v mém věku a s nadhledem – říkám si. Ejhle to jsem se ale řádně sekl, zbytek článku tomu zcela nenasvědčuje.Hergot v kterém věkovém období jsi se zasekl?
  A lekce o „čecháčství“ – no paráda! a potom ještě číst komentáře typu – stydím se za to že jsem čech – ty kráso! Mám tu pro vás vzkaz: JSEM ČECH A JSEM NA TO HRDÝ!!! A jediný za co se stydím je že stejnou národnost mají i hovada která neznají ani historii a možná ani hymnu své země a pak tu píšou takové s..čky. Každý národ má svou „slabost“ – opakuji KAŽDÝ! A pokud chcete tak jděte jinam – určitě vám tam bude líp a nám tady bez takových bezcharakterních hovínek taky.
  Jinak jestli tu má někdo psát takovýto článek tak to chce opravdu člověka s rozumem,nadhledem a možná někoho kdo už WoTko spíš dohrává a dokáže ho zhodnotit.

  • DODO_cze napsal:

   Ano!

  • SesBuznaNahodaNemyslimSi napsal:

   Na co přesně jsi v Česku hrdý?

   • martin 2310 napsal:

    Na Babise 😉

   • miraM89 napsal:

    Jak dlouho jsi na světě že nevíš na co máš být hrdý? Hm? Tak až dozraješ(jestli) tak to pochopíš a rozhodně toho není málo na co můžu být hrdý. Pokud ale opravdu chceš abych to všechno napsal tak dej vědět a já se do toho až budu mít čas pustím

    • SesBuznaNahodaNemyslimSi napsal:

     Děkuji ti za odpověď hodnou malého dítěte. Měl jsem poznat již z prvního komentáře že otázka je bezcenná.

     • miraM89 napsal:

      Pfff dobře ty :) a kvůli tobě mám ztrácet čas? Ne,děkuji nestojíš za to.

     • SesBuznaNahodaNemyslimSi napsal:

      To po tobě rozhodně ani nemůžu chtít, ale čekal jsem normální odpověď KDYŽ JSI TEDA TAK HRDÝ ČECH.

     • Glock17 napsal:

      Na blbou otázku blbá odpověď.

 87. k...o...l...p napsal:

  Z 90% musim souhlasit.Holt jak pišeš hraje to X mil. hracu!Co hrac to povaha-nazor a to tady proste nezmeniš!Obamu ma rado taky 50% američanu a zbytek ho nemusi!Dela co muze ale ….to je proste zivot!

 88. Hotfaster napsal:

  2) Goldy

  Nesouhlasím absolutně co jsi řekl o goldech. Proč se tomu říká goldy, no protože to dřív bylo jen za goldy. Proč je to neférové, protože mnoho tanků díky tomu ztrácí své přednosti a tím se dostávají do nerovnováhy. Právě takový Maus nemá nic jiného než pancíř a když mu sebereš pancíř, tak na co ten tank vlastně je? Dělo je slepé, bere ze všech nejmíň a penetrace je ubohá, horší má už snad jen E100, ta ti nadělí ale průměrně 750, když prostřelí. Má silný motor, ale víc jak 20 to nepojede. Další krásným příkladem bylo VK B. Dřív to bylo nehorázný šunt, který trpěl na všechno. Byla to prostě E-75 bez pancíře. A teď? Ha, teď tu brečí ti, co střílí goldy, že jaksi nemůžou prostřelit ani dolní plát. Ale, to že se to podaří s obyčejným nábojem…Kde je ta logika? Můžeš si vybrat ISU nebo WT B., ale nejprve se k ním musíš dostat, probít se přes nehorázný počet bitev a až se k tomu dostaneš, musíš ještě hodně dělat, aby jsi měl ten tank plnohodnotný. A jak je to s goldy…proč je nenarvat rovnou do T1čky a všechny potrollím. A jak to že si někteří hráči mohou dovolit tolik goldů do každého tanku, buď jsou nehorázně bohatí nebo nám tu někde valí CWčka, ale ne všichni jsou na klanové hry. Aby bylo jasno, nebrečím na WoTu mě sere jediná věc a to, že když zahraješ 20 krásných bitev, zákon schválnosti říká, že dalších 25 bitev budeš trpět. A to jsou bitvy typu 2:15, to není bitva, to je povinná poprava, ale zřejmě je to nutné. Bůh ví.

  • miraM89 napsal:

   Boha do toho neplet – ten s wotkem prej nechce mít nic společnýho 😀

  • Samson6920 napsal:

   Absolútny súhlas. Nevyberám si takú T95 pre nič, za nič, chcem ju, pretože má dobrý pancier, ktorý je preslávil a to je tak asi všetko čo na nej vyniká (ako daň si berie absolútnu neobratnosť a pomalú rýchlosť ako u väčšiny dobre opancierovaných tankov). Prepáčte ale keď je niekto oproti mne v ISU-152 s topovým delom, ktoré má penetráciu so základným priebojným granátom niečo okolo 290mm a nabije tam gold, ktorý že absolútne nepotrebuje a namieri si to kam chce a prestrelí ma, tak sa nehnevajte, že ma to demotivuje/rozčúli… Proste ide o princíp, že keď máte strašne veľký a pomalý tank, tak sa chcete spoľahnúť na ten pancier, ktorý máte ale tých 1 000+ bitiek, ktoré ste prešli a zabrali vám kopu času aby ste sa dostali na IX. teir je vám úplne k ničomu na vašej T95, lebo vás prebije aj T-54 z predu, o tom to je….
   Ďalšia vec, s ktorou nie som spokojný… Ide o to, že je to free to play hra a zas sa objavujú peniaze, ktorými si hráč hru o úroveň uľahčí. Ako bolo povedané, hru hrá obrovské množstvo hráčov a mrzí ma, že je to zas len o tom, kto má hlbšie vrecko… Koniec koncov, nerozčuľujú ma, ľudia, ktorý strieľajú goldy v rozhodujúcich situáciach (CW a turnaje sú pochopiteľné), ale mám to chuť vypnúť v momente, kedy na vás nabehne tank, ktorý vás s nadhľadom prestrelí s HE granátom a on do vás bude šiť goldy…..

   • Vin.v napsal:

    Isu-152 nabije goldy koli nejakému japonskemu super heavy, vystreli na prebiehajúce t-71 a dingne.
    True story :))

    • depletalloy napsal:

     jj

     • Hotfaster napsal:

      Přesně tak, už jen z toho důvodu, že gold je teprve tak vyčuraná svině. Celoou bitvu se snažíš drtit tanky APčkem a pak někteří nemůžou něco prostřelit a nabijí gold a hle, ono to dinglo. Proč? RNG is here. A další věcí, co ztrácí smysl po nabití goldu jsou weakspoty, to potom je nemusí mít žádný tank. K čemu? Už jen z reality, že když by si tankisté odstřelovali poklopy, tak by teď musea těžké válečné techniky si mohli mastit kapsy s nehorázný počtem zachráněných tanků. Požeru to, že přes poklop vezmu tanku určité dmg – mán to smysl, když nemůžu prostřelit zepředu (je nutné ten tank prostě takhle obejít), ale na co tam ten teda poklop je když si ládauji goldy na tank, který je bez pancíře bezmocný. T95 je tím nejlepší příkladem…

  • vincent_vi napsal:

   to je herna mechanika.
   nie chyba hraca.
   Nevola sa to Gold, ale specialny typ munice – APCR, HEAT atd.
   cena je vyssia.

   Mne osobne to tiez vadi (napr. strasne trpim ak jazdim IS4/E100),
   ale hold, nic sa s tym neda robit.
   jazdim preto lahke/stredne tanky, ktore spoliehaju na ine prednosti

 89. _BASStard23__ napsal:

  Slušnej flame po tomhle článku, konečně se rozjela diskuze :-DD

 90. k0n0p napsal:

  149 komentů.. Až bude Carramba dělat zas statistiku, budeš v top 10 :)

  Skvělá řeč, kolego fotříku :)

 91. Janda napsal:

  Co to je za žblebt proboha ? Fňukat o tom že Češi jsou ufňukaný. Autor je tohle ? https://wot-life.com/eu/player/chryby/
  Hm, tak ještě že sem to nečetl celý, tu ztrátu času nad takovym výkalem bych si vyčítal ještě dlouho.

  • Glock17 napsal:

   Klasická chyba…

   I génius se může mýlit… a blbec může mít pravdu.

  • Abubak76 napsal:

   a co tím jako chceš demonstrovat? Každý má právo prezentovat svůj názor, nebo ne? Tvou volbou je jestli si to přečteš a už vůbec to přece neznamená, že s tím musíš souhlasit, nebo Ti je líto, že Tvoje názory nikde na webu nevisí?

  • Vin.v napsal:

   Nečítal?
   Tak prečo sa vyjadrujes?? :)))

 92. ajton napsal:

  Každý si tu najde to, co potřebuje, aby mohl být sám se sebou spokojený. Kéž by to něco bylo pro rostoucí většinu společné a naplňovalo ji pocitem být potřebnou. To je mé přání české komunitě.

 93. Václav napsal:

  Ahoj vespolek. Nejsem žádný psavec avšak této článek mě nutí dát pisateli veřejně ve všem za pravdu. Tanky hraji déle než čtyři roky a je to pro mě relax. Jsem již senior těsně před odchodem do důchodu tudíž jsem byl i na vojně. Jelikož jsem byl tankista a řídil středně těžký tank T-54 a posléze pak i mostní tank MT-55, mám s tím i osobní zkušenosti. Je mi jedno, že o mě píší že jsem noob jelikož mám odehráno přes 60.000 bitev a hodnocení “ pouze “ něco přes 4.000. Je to jen hra a když si moje vnučky chtějí hrát tanky tak je hrají. Mě jsou čísla a statistiky ukradený. Chtěl bych stejně jako pisatel článku apelovat na slušnost a kolegialitu. Vadí mi sprosté invektivy, vytlačování spoluhráčů za účelem získání jeho palpostu nebo střílení do vlastních řad a neposlední řadě rasistické urážky nebo urážky směřující na rodinu hráče. Je to podlé nízké a svědčí to o nedostatku inteligence a morálních hodnot těchto lidí. Nicméně ani tito sprosťáci mi nedokáží vzít hezký zážitek z dobře odehrané bitvy a souhry týmu. Myslím ale že WG různými misemi za účelem získání odměny či prémiového stroje pomalu ze hry vytlačuje týmovou hru. Každý se je snaží získat a za každou cenu hrát pro dosažen podmínek a je mu jedno, že s lehkým tankem z dálky jenom odstřeluje a dělostřelci jsou slepí. Těžké tanky jsou zakempené spolu se středními na kopcích a v křoví vedle stíhačů. Tím se vytrácí kolektivní vědomí, potřeba strategie a využití vlastností a předností tanků tak jak byly pro který účel navrženy. Je mi z toho trošku smutno. Nicméně jde ale hlavně o zisky WG že. :-) Přeji Vám všem jen radost ze hry.

  • karl napsal:

   S pisatelem souhlasíš, jak píšeš „nutí dát pisateli veřejně ve všem za pravdu“

   …ale na druhou stranu píšeš….

   „Vadí mi sprosté invektivy, vytlačování spoluhráčů za účelem získání jeho palpostu nebo střílení do vlastních řad a neposlední řadě rasistické urážky nebo urážky směřující na rodinu hráče“…

   Pisatel veřejně uráží Čechy, ale to ti nevadí??!!

   Tak nevím co si myslet o podobných lidech. Doporučuji si text přečíst 2x-3x, zamyslet se a pak počkat ještě jeden den, než napíšeš názor… hodně to pomůže nad takovou věcí přemýšlet a nevystřihnout odpověď hned od boku…

   Stačí pak jeden příspěvek, abys sám sebe deklasoval na úroveň spodiny bez hodnoty tvého názoru…

   • Václav napsal:

    Pisatel pouze pokazuje na vulgaritu některých hráčů české komunity W.o.T. obecně. Neuráží však český národ jako takový. Já jsem patriot pokud víš co to slovo znamená a této zemi jsem toho odevzdal dost. Avšak divím se, že sám jsi schopen někoho za jeho slušný názor srovnávat s jakousi spodinou. Kdo jsi, že si osobuješ nárok a soudíš lidi aniž je znáš???

    • karl napsal:

     Pisatel vůbec nepoukazuje na vulgaritu, uráží Čechy Wc za 50centů a sraním v lese….. tohle nemá s hrou nic společného…

     Pokud sis přečetl mé příspěvky v tomto fóru, tak asi nevíš co slovo patriot znamená….

     Jsem člověk, kterému vadí jednoznačná urážka a lhaní…. jsem ten, který má právo se proti tomu ohradit…

     Osobuji si se bránit a své myšlenky jsme zde popsal v mnoha příspěvcích… pokud ti to nestačí k pochopení, problém je u tebe a u tvé rozlišovací schopnosti porozumět termínů jak oje čest, národ, slušnost atd…

     Ale jinak doufám, že si zde mohu svobodně psát co chci, nebo mi to zakazuješ, protože s mým názorem nesouhlasíš?!

 94. feri napsal:

  cudujem sa, ze sa este neozval adrike :)

 95. marty2 napsal:

  Souhlas, autor má všech pět pohromadě

  • karl napsal:

   Autor má možná všech 5pohromadě, ale určitě mu těch 5 neleží v jeho hlavě….

   • Václav napsal:

    Oháníš se svým češstvím ale paradoxně jsi to Ty kdo se zde veřejně snižuje k urážkám Čechů neboť jsou to právě Češi kdo v této české komunitě hrají.

    • karl napsal:

     Nerozumím tomu cos napsal…. u pisatelů, u kterých cítím potenciál pochopit psaný text odpovím sáhodlouze.. u těch, u kterých ten potenciál nevidím, napíšu krátce, klidně ironicky….. neurážím, píšu tvrdě.. za svými slovy si stojím……

     Mám pocit, že u tebe píšu až moc dlouhé příspěvky…

 96. papen1975 napsal:

  Souhlas tady není co řešit

  • Marty2 napsal:

   Karle, jsi tak pohotový, chytrý a silný … chtěl bych být jako ty .. můj hrdino

 97. lukluk22 napsal:

  Myslim,ze polaci na tom nejsou o moc lepe:-)

 98. Betelgeuz napsal:

  Z mnoha myšlenkami co jsou v článku souhlasím, nicméně už samotný název je podle mého názoru alá ,,Blesk“ˇ. Sám autor píše, že tanky hrají tisíce lidí. Přirozeně i tisíce českých hráčů. A soudí podle komentářů pod články z wot.cz jak je česká komunita zoufalá. Ale stačí se podívat pořádně na autory těch nejhanebnějších komentářů (nemyslím si, že by ten zakrslej kůň, byl nejhorší) a zjistí, že to jsou pořád stejné nicky dokola, kteří by se dali spočítat na prstech maximálně obou rukou. A podle tohoto směšně malého vzorku hráčů wot autor označí celou komunitu za ,,zoufalou“. To je hodně přehnané. Do místních diskuzí přispívám jen velmi zřídka a když, tak kultivovaně a jsem si jistý, že jsem v tomto ohledu zástupce drtivé většiny představující jakousi českou komunitu. To, jak se kdo chová a jaké příspěvky sem vkládá je jeho osobní vizitkou a podle toho může být posuzován, ale není možné podle pár nevychovaných pravěpodobně dospívajích ,,spoluhráčů“ posuzovat všechny české nebo slovenské hráče wot. A úplně stejné je to jako placení toilet v zahraničí a čehokoliv jiného. Každý má své svědomí a pokud se někdo chová jako dobytek, tak by mohl být jako dobytek označen, ale psát a tvrdit, že celá skupina obyvatel je zkažená je nejen nepravdivé, ale ve vyjímečných případech i trestné. A rozhodně se nestydím zato, že jsem čech, jak tu někdo napsal. Jsem na to hrdý a pár idiotů, kteří mluví stejnou řečí a mají stejný pas na tom nic nezmění.

  • karl napsal:

   +1

  • Glock17 napsal:

   To je zajímavé … na jedné straně nesouhlasíte s paušalizováním ze strany autora textu, na druhé straně máte potřebu sám paušalizovat a zařazovat se do většiny.

   Mně osobně také vadí paušalizace, ale rozhodně se nepovažuji za součást většiny nebo drtivé většiny. Jde o můj názor, napsaný mnou, na můj vrub a nepotřebuji k tomu souhlas nikoho dalšího.

   Nebojte se napsat „já“ a stát sám proti všem.

   • Betelgeuz napsal:

    Máte pravdu, nicméně tím jsem chtěl naznačit, že ,,můj“ názor je takový, že chování, které autor odsuzuje je prací jen velmi malého vzorku hráčů, kteří na sebe pouze poutají pozornost a to i pokud to vztáhneme pouze na přispěvatele do diskuzí wot.cz. Paušalizaci se i tak nevyhnete, vždycky budete zařazen do nějakého větší celku, přestože jste individualita. A i ten celek má nějaká specifika, která se dají popsat, ale je potřeba se předtím, než to udělám zamyslet, zda a do jaké miry skutečně popisují alespoň jeho signifikatní část. A to autor rozhodně neudělal.

    • Glock17 napsal:

     Ano, chápu jak jste to myslel. Hlasité výjimky jsou vždy více vidět (romové/cikáni by mohli vyprávět) než „bezbarvá konvenční většina“. Ale odmítám to vidět tak, že se za jednoho hulváta mají stydět ostatní, nedejbože aby za něj měli mít odpovědnost. Množina „hulvát“ a množina „Čech/Slovák“ nejsou totožné, naopak mezi sebou nemají žádnou vazbu. V tom se asi shodujeme.

     • Betelgeuz napsal:

      Samozřejmě, s tím s Vámi souhlasím. Ono také označení,,hulvát“ (jeho synonyma) já chápu jako ryze individuální označení. přesto si myslím, že každá množina ( v tomto případě národnostní) má sklony k vlastnímu chápání existence a k vlastním modelům chování, které má základy v kultuře, náboženství a historii.

 99. Peschoss napsal:

  Přesně kdo jednou napsal goold noob je ubrečený hlupák… +10 :-)

 100. pacoge napsal:

  když už se tady tak hezky hádáte, tak se taky přidám. třeba „karl“ píše, že ten článek je celý špatně a je neobhajitelný, přijde mi, že to píše především proto, protože se autor naváží do čechů, a kdybys to slovo „čech“ v tom článku nahradil slovem „člověk“, pořád by to bylo špatně a neobhajitelné?
  hodně lidem zde vadí, že autor paušalizuje a shazuje čechy a oháníte se naopak hrdostí na své češství, ale když se nad tím zamyslíte, není to náhodou jen obrácená strana stejné mince? především je každý z nás člověk a být hrdý na to, že jsem černej, bílej nebo čech či rus je stejná blbost, jako nadávat, že někdo je černej, bílej, čech nebo rus. především jsme lidi a odlišná individua a každého z nás definuje naše povaha a naše chování, ne jestli jsme češi nebo poláci. takže se při hodnocení článku zkuste oprostit od toho, že autor nějak nějakou skupinu nazval, mohl ji nazvat třeba šmoulové, ale to podstatné co chtěl říct, to myslím nemění.
  mě už bylo taky 40 a 20 let jsem žádnou hru nehrál a ted hraju jen tohle. podle jednoho z přispěvatelů tedy zřejmě nepatřím do 21 století :) … jsem tolerantní a to i přesto, že do toho dávám peníze, mám to na relax a cena dle mého odpovídá tomu, co mi to dává, vytočí mně máloco, nenadávám do chatu, nikdy, ale občas reportuju, třeba ted borce, který hned po výjezdu do mně začal střílet, nechápu proč, tak jsem reportnul. ale nereportuju člověka v 8, který ani neví kde je a pokazí to, neřeknu ani popel, zaplatil si, koupil si, hraje, neumí, nedá se nic dělat. je to hra a za to, že neumí mu nadávat nebudu. ale občas se prostě najde pitomec, který je agresivní a vysírá a to je jiná věc, ale to je statisticky nevyhnutelné, bez ohledu na národnost.

  • karl napsal:

   Vadí mi to hodně, že článek je formulován tak jak je. Jde o psané slovo a není sepsáno s rozmyslem a vyváženě. 2/3 článku je hanobení Čechů. Já tvrdím ,že to je jen o lidech (mladí, stačí, chytří, hloupí), nikoliv o národu, kam rádi hlupáci paušalizují. Mnoho lidí ani nemá vlaječku národa, kterého je příslušníkem, takže dělat soudy na základě argumentů v článku je jen sprosté urážení bez faktů. Já se mimochodem nehádám, jen argumentuji…. nebo jak by měl vypadat dialog, respk .diskuze? O vyřčené, respk. sepsaného slova se nejde oprostit, to měl přece udělat autor článku, sepsat své myšlenky vyváženě a měl si je vy argumentovat, měl na to čas. Teď je čas na reakci ostatních, protože ten článek byl určen čtenářům WoT.cz a ti mají zde v diskuzi možnost reagovat…..

   • Naceradec1 napsal:

    Možná by nebylo do věci se zamyslet nad tím jestli je to hanobení čechů nebo jestli sakra takový opravdu náhodou nejsme . A já si myslím že takový z části prostě jsme ale i tak jsem rád za to co jsem. K článku se zkus postavit jako k faktům bez přívlastků . Jádro celého článku se dá přepsat do všech herních jazyků a napsat i na zahraniční fora , protože co se týče hry ( ne lesního ulevování ) je to napříč národy . Pisatel je čech a proto píše o české komunitě . Takže já článku vlastně rozumím i když se mi ne uplně líbí , neboť jsem se v něm v určitých pasážích taky občas našel (bohužel). myslím si že je na místě nechat pisatele pisatelem a napsat svůj názor na českou komunitu hráčů a ve finále zjistíš že chování hráčů ve hře je takové jaké je popsáno.

 101. bimov napsal:

  na wot.cz opět komedie :) :) … dělat něco pro lidi je vždy problém a vždy se to obrátí proti autorovi :) …..

 102. _BASStard23__ napsal:

  Ten titulek tohoto článku na mě působí jak z titulní stránky Blesku nebo Aha :-DD

 103. Martin napsal:

  Kecy .. nic vic nic min … prijde mi jako by to psal clovek ktery nehral jinou online hru, skus nekdy LOL, DOTTA, a podobne …sice se dostanes mezi lidi kteri by meli byt cca stejne dobri jako vy, ale nikdy to tak neni … ver mi nikdy …

  tohle vyladit bude vzdy problem, napady byt muzou, ale pak se zamyslis a reknes si … nemohlo by to byt potom jeste horsi ?

  a mm podle skillu, jo fialky by prestaly byt fialky …. a stalo by se to ze by lidi meli druhy treti ucty na ponizovani rajcat, jako je to u LOL treba … borec udela novy acc .. failne kvalifikaci do ligy aby padl co nejnize, a pak kdyz proti takovemu borcovi hrajes, poznas ho, protoze sam rozbije cely vas tym …

  podle mne resite veci, ktere casem nejake reseni dostanou, ale az to bude nutne nejak resit … a verte tomu, reseni se vam libit urcite nebude …

 104. SesBuznaNahodaNemyslimSi napsal:

  Autor článku? Zoufalec.

  • Václav napsal:

   Už z Tvé přezdívky jak vidno vyplývá Tvůj stupeň intelektu a tudíž to mluví samo za sebe a netřeba dalšího komentáře.

   • karl napsal:

    Jestli to jedno slovo nevystihuje názor velké části čtenářů onoho článku.. .takže s těmi soudy ostatních, bych počkal….

    • Václav napsal:

     Začni u sebe.

     • karl napsal:

      Stále nerozumím.. u sebe jsem začal, svých chyb jsem si většinou vědom…. no a teď jsem u těch druhých a bráním se jejich útokům (viz. autor článku)… no a pak postoupím a začnu jako první já, začnu taky sepisovat články na téma WoT a osobnostní rysy hráčů

      …co tam máš dál Václave?!

   • SesBuznaNahodaNemyslimSi napsal:

    Tak to nekomentuj, nikdo se tě neprosil VENCO !

 105. Dallma napsal:

  Dík chryby za výstižný článek jako bys mi hovořil z duše, ještě že jsem tak líný a nenapsal jsem ho sám, nedokázal bych tak dobře formulovat myšlenky a nejspíš by ho tu nikdo nezveřejnil :-)
  Osobně když mě lepší hráč rozseká na sračky, tak z toho nejásám, ale na druhé straně je fajn vidět jak hraje profík a také se z toho mohu něco naučit a když narazím na slabšího hráče jsem za něj vděčný, protože bez něj bych si nic nenastřílel. Za mě je to skvělá hra a WG si své peníze zaslouží.

  • karl napsal:

   Je smutné, že existuje takových lidí jako je autor článku, víc…hodně smutné

 106. Fanrad napsal:

  Takže pokud sem oranžovej a WN8 mam někde kolem 730 při 12k bitev že sem špatný hráč?

  Hra mne stejně zaujala a hraji dle nálady občas dobře občas na odstřel. Pár klanů jsem prošel a větčinou odešel pro vulgarnost hráčů, prostě když mi něco nejde tak mi to nejde a kvuli tomu se nenechám urážet. Proto poslední dobou hraji nejraději sám a chat ignoruji…

  • karl napsal:

   ..a děláš dobře…… ignor chatu je cesta, jak mít klid…

  • Dallma napsal:

   Přesně tak, nemusím hrát jak Maradona abych si na veřejném plácku mohl zahrát fotbal a stejně tak si můžu pro radost zahrát wotko když mám chuť i navzdory chudákům, kterým se bohatství života smrsklo na pouhé WN8.

 107. nehned napsal:

  Já jsem osobně za (v uvozovkách gold) drahou munici rád . Dostal jsem se do stadia , kdy už pomalu nevím co s credity . Když nepočítám artyny (které mě stejně nebaví ) ,tak mi chybí jen T 34-100 , TVP VTU , SKODA T 50 , TVP T 50/51 , TYPE 4 HEAVY , TYPE 5 HEAVY a FV 4005 . Na jejichž nákup už credity de facto mám a než je vyzkoumám, tak ještě dalších pár miliónů creditů vydělám . Prostě jsem ve fázi kdy jsou pro mě důležitější zkušenosti do posádky než výdělek . Do nedávna jsem hrál hru (ke své smůle) totálně bez goldů , protože jsem pořád na něco šetřil . Dnes jak mě MM hodí na spodek tabulky tak přebíjím na goldy a dál to neřeším , 2-3 neprobiju tank ani do weakspotu – neřeším a nabíjím gold . Beru to tak , že jednou tato drahá munice s větší penetrací ve hře je (ať už se to líbí či ne )a může si jí pořídit každý , tak proč jí nepoužívat . Tím , že jí nepoužívám oslabuji svůj tým a snižuji si šanci na výhru .

  • Dallma napsal:

   jj. občas je potřeba neduživé hře naordinovat vitamín G :-)

 108. Hotfaster napsal:

  Napadla mě ještě jedna myšlenka. Všeobecný pojem červený hráč ála rajče v hojném počtu dle zažitého faktu a v domnělé pravdy pokazí celou bitvu. A je to vůbec pravda? Je to možné, aby tým pozdechal 1:15? Já si myslím, že ne. Najdu tedy nějaké hráče, kteří jedou vpřed, náhle je objede scout a oni jedou dál jen otáčí věží, ale že ten scout je chce ukousat, to už ho nezajímá. Jo, nemá zkušenosti…pochopitelné. Naučí se. Parkát ho ten scout kousne do zadnice a už bude vědět.

  WG už jednou přiznal, že ve hře panuje určitý element, který ovlivňuje hru. Zase všeobecně považován za RNG. Určiže MM se snaží zařadit dobré hráče, nebo, abych byl férovější zkušenější hráče k týmu nezkušených hráčů. To RNG má proto svůj důvod, třeba, že se vám posledních 30 bitev dobře dařilo, a tak aby jste neodešli s dobrým pocitem, tak vám dá sodu. Abych se dostal k jádru problému, neovlivňuje RNG i průběh bitvy. Určité straně dá navrh v čemkolik – přesnosti, spotu a to rozhoduje hodně.

  Je mi až s podivem divné, že v pondělí hraji s Löwe a trefím i tu část tanku, kam bych to nečekal. A ve středu hraji také s Löwem a pomalu netrefím ani Mause….Kde je chyba?

  • Glock17 napsal:

   Chyba je vždy a u všech mezi židlí a klávesnicí… 😉

   • Hotfaster napsal:

    Tahle možnost to taky může být, ale za předpokladu, že výkon není konstantní 😉

  • vincent_vi napsal:

   pokial vies po anglicky, tak doporucujem tento clanok:
   http://lightquick.co.uk/world-of-tanks-is-the-matchmaker-rigged.html?Itemid=252

   de facto suhlasi s Tebou (a s rastucou skupinou hracou), ktory vidia, ze „nahoda“ vo WoT nieje az taka nahodna.
   ci uz MM alebo RNG

  • bykop napsal:

   Mezi židlí a klávesnicí. :)
   Teď vážně: skil MM by hře pomohl. Nechci aby hrály fialky proti fialkám, pouze aby týmy byly alespoň trochu skillově vyváženy. Opravdu je frustrující, když jsem nejkrásnější ostrov v Rudém moři :) a v nepřátelském týmu je četa tří fialek, četa dvou modrásků a pár zelených hráčů. Kdyby to bylo něco výjimečného tak neřeknu ani popel, ale bohužel to je to čím dál tím obvyklejší jev. A opravdu jen málokdy se povede bitvu se šancí na výhru 18% vyhrát.

   • Humpy83 napsal:

    Jenže toto není jen o složení hráčů, ale i o tom, v čem ti hráči zrovna „jedou“. Myslím to tak, že pokud bude top tier četa dobrých hráčů a na druhé straně low tier četa dobrých hráčů, bude to pro skill MM ok, ale pro hru samotnou už asi uplně ne…

  • romikuscz napsal:

   Panove RNG je spojene i s MM. Kdyz jsem mel – RNG den, tj sama prohra, strely nic netrefi , ci neprostreli, tak sem se jen tak zeptal sveho teamu, ktery byl zeleno modry, jak jsou na tom dnes s vyhrama. Odpoved sama prohra at delam co delam. Tak sem se zeptal nepratel, ty byly cerveno zluti a oni ze prej super den a sama vyhra. Zluto cerveny team nas rozsekal jakoby nic a to si nemel ani skrtnout. Sr todle je prace hry. A necekane byly -RNG hraci v jednom teamu !!!
   Kazdy kanon ma rozsah penetrace. Priklad 175 IS ma treba rozsah 150-200 . Nepisu to presne , jde jen o princip. No a RNG si uz samo rekne , co vam da za pene. -RNG den mate vetsinu pene na spodni hranici, proto ty “ nelogicke neprustrely „. Date si goldy, ale oni misto +- 225 jedou jen kolem 180. To same je i se zamereim. Drive se tvrdilo, ze 5% strel leti ke kruhu po buffu presnosti. :-) Keci.
   Jen RNG si muze rozhodnout, kam vase strela zatoci a kdyz mate -RNG, tak se casto netrefujete, ci trefujete do mist, kde neudelite dmg. A to je velmi dulezita informace, z pohledu procent zasahu to totiz vypada, ze se trefujete, neudeleny dmg jiz analitici WG neberou v podtaz. No a kdy rudemu teamu date +RNG, hrac se nemusi ani chtit trefit, ale RNG to udela za nej. Staci byt v kruhu zameru. A to jsou ty 15:1 vyhry. A co s fialkou ve hre? :-) V plne rychlost v zatacce dostane zasah od arty a jde do garaze.
   RNG od WG je nejvetsi oficialni cheat na herni scene v historii her.

 109. holkok napsal:

  S bodem cislo 4 velmi souhlasim.:)

 110. romikuscz napsal:

  Vite dle me to neni jen problem tohoto fora, nybrz vetsiny ceskeho naroda. Podivejte sen a nenavistne boje na Idnes ….. Lide maji v sobe negativni energii a ventiluji si ji na forech, hrach atd.
  Ja wot nehraji jiz, ukoncil jsem to kolem 7000 her a modrymi staty s 58 win. Ve vetsine her sem si musel vyslechnout, ze jsem noob co si resetuje staty, holt kdyz ja nedokazu po 7k her met modry recet, tak to nedokaze nikdo. :-) Neadvno jsem si testnul wot blitz a rovnou koupil t34 pro penizky. Jaj to sem nemel delat, hnedle jsem si vyslech na foru , ze jsem noob co kazi hru ostatnim, musim nejdriv preci neco najezdit a naucit se, nez si todle muzu vubec dovolit koupit. Mel jsem 200 her a fialovy recent, staty lepsi, nez vetsina lidi co me tam urazela. S t34 v prumeru kolem 1600 wn8, zadny zazrak, ale ne kazeni hry. ale to temto lidem nevysvetlis, ba dokonce to nema ani smysl. Oni potrebuji ventyl. Proto jiz na fora nepisi, nectu a zde to je vyjimka, nepotvrzujici pravidlo.

  • mph68 napsal:

   Kdyby nebyly povoleny mody a hlavně xvm tak by nikdo nemohl řešit kdo je fialka a kdo rajče. Ale nadávek na nooby by asi nebylo méně.
   Jinak s většinou plně souhlasím.

 111. TarandosMegas napsal:

  shodou okolností dnes vyšel článek k tématu zde http://www.osel.cz/8777-dokaze-herni-spolecnost-zkrotit-chovani-online-hracu.html
  asi wotko a jeho komunita (ani ta česká) nebude výjimkou…

 112. ___TYPHOON___ napsal:

  *SVATÁ PRAVDA* – Chlape … ty jsi vše dokázal popsat a vysvětlit jak ani já bych to nesesumíroval (a to jsem stejný případ jako TY). Je hold vidět, že se zde stále najdou lidi, kteří nejsou slepí vůči tomu co se na WOT děje (podvody, usmrkanci, povýšenci nad druhé, retardi a neandrtálci, zlodějiny, podvodnost a falešnost systému wot… atd., atd. …) a 101% vědí – o čem skutečně mluví. Chlapáku, seš „superBOREC“ a pro mě jsi „fajnový a pohodový hráč“ co se v životě neztratí a takových je opravdu málo … BRAVO a jen tak dál !

 113. joineer napsal:

  Wau, tak tohle je snad nejhezčí článek jaký jsem tu kdy četl. Díky

 114. Bambulek napsal:

  S článkem mohu jen souhlasit. Jsem na tom myšlením a podmínkami asi tak nějak podobně jako autor (vidím to stejně).

 115. Hajis94 napsal:

  Se všemi body souhlasím, ale mám výhrady k tomu prvnímu. Není pochyb o tom, že drtivá většina hráčů WoT jsou lidé, kterým nezáleží na pochopení všech principů hry a prostě jim stačí projet se s tankem a párkrát si vystřelit. Díky těmto hráčům však mohou ti lepší vyniknout, takže je prostě na tom publicu potřebují. Problém je v tom, že se tyhle skupiny nedokážou navzájem pochopit. Uvedu příklad z vlastní zkušenosti: jsem v mobilním středním tanku, mám poměrně dobrý spawn a pro naši výhru je naprosto klíčové obsadit pozici, ze které dokážu udržet nepřátelský posun, případně alespoň tanky nahitovat, budu jedině rád, když ostatní hráči pochopí můj záměr a pokusí se mi pomoci (svůj záměr většinou ukazuji na minimapě na každém začátku hry), ale problém nastává ve chvíli, kdy se začnou na začátku hry nemotorně otáčet tanky, kterým zatím není jasné kam pojedou a co mají dělat, těmto hráčům prostě nedochází, že se hraje o každou vteřinu a od startu bitvy začíná závod o získání dobrých pozic pro tým, stejně tak jako sváteční hráč nepochopí, proč se na něj někdo zlobí a proč sakra někam spěchá, tak nepochopí ani ten dobrý, že vlastně ten šmoula nepovažuje své nemotorné popojíždění za bezohlednost a nedělá to úmyslně. Teď se dostávám k další věci, je spousta hráčů (různě barevných), kteří se chovají bezohledně zcela cíleně (vytlačování před nepřátele, stání s HT přímo za scoutem atp.) a neexistuje žádný způsob jak se jejich šikaně bránit, kromě reportu což je výkřik do prázdna.. s tímto se pojí absolutně největší problém této hry a to XVM přímo ve hře alias WN8 rasismus ( focus těch lepších, nadávky ohledně WN8, úmyslná šikana podle barviček atd.) Patřím k těm, kteří kvůli XVM doplácí na focus od nepřátel i spojenců, ale hra je pro mě stále jen koníčkem a ne smyslem života, jak si nekteří o dobrých hráčích myslí. Je přirozené chtít být dobrý v tom čím se zabývám a nehledě na barvě jsme si všichni rovni a podle toho by jsme se měli také chovat a to nejen ve hře. 😉

  • romikuscz napsal:

   Přitom wn8 dokáže hodnotit jen lidi co dokáží nastrilet dmg, například profesionální spoter je z pohledu wn8 průměrný hráč. V rovnici wn 6,7,8 není obsažen spot dmg……

 116. hanszch napsal:

  Super clanek. V komentech se zde dosti hovori o MM. Proc ho nezaridit tak, jako je to treba v Lize Legeng. Osobne tyhle hry nehraju,nemam zajem klikat jako blazen. Ale tamni MM se mi docela zamlouva a mozna by se dal vyuzit i ve WoTku. Tam hraci „sbiraji“ ELO, alias Osobni hodnoceni ve WoT. Podle ELA se pak hrac dostava do lepsich a lepsich trid. Je to tam rozdelene po par set ELO bodech na tridu. Ve WoT by se napr vzalo par tisic Osobka a rozdelilo jako v LoLku. Z hracu v kazde teto tride by se nasledne tvorili tymy.
  Myslim,ze pote by byla hra vice „tymova a o taktice“. Co myslite? Napadlo me to tedko v praci pri tvoreni norem vyroby.
  At se dari :)

 117. Austrach napsal:

  Víte kdy dostanu nejvíc nadávek? Když zůstanu na mapě sám, nebo ještě s jedním či dvěma spoluhráči a nepřítel nás dostane. Nevadí že jsem se celou dobu oháněl jak to šlo, mohu mít i nejvíc nastříleno, nejvíc zkušeností a kilů, všechno jedno, já noob totální idiot a boot, prohrál bitvu.
  Když hru ale totálně zvojtím a vypadnu hned z kraje bitvy tak to se vůbec nic neděje. To je asi ten pravý čas abych se připojil k oněm pisálkům a prudil přeživší kolegy na bojišti.
  Nebojte se, nikdy na nic nereaguji a vám doporučuji to samé.

 118. Naceradec1 napsal:

  Je dobrý jak je podle délky komentářů vidět že se v článku každý našel :-)
  Přiznávám že občas jsem taky napsal nějakou tu stupiditu. Goldy používám a myslím si ,že někdy právě jen proto ,jakej pak dostanu céres :-)
  Není důvod měnit podstatně hru , i když možná lepší balanc MM by byl super. I tak si myslím že by se stejně našly hry s výsledkem 1:15.
  Práci youtuberů a recenzentů si také moc vážím .
  Doporučil bych všem premiák , jezdit full gold (není nad to když mě nějaký zvíře s odpadovou rourou místo kanonu dingne :-) ) a vypnout si chat ve hře :-) :-) . Budete mít klid

 119. Miration napsal:

  porad ta stejna pisnicka je to jenom hra, a ted neco reknu ja stejnou pisnicku,tak to proste nehrej!!!