carramba66 bloguje: Rok pryč, díky za něj!

Rok pryč, fíha, to to uteklo. Ani se tomu nechce věřit. Je to vůbec zvláštní, weby dělám celý život, ale u WoT.cz jsem poprvé věděl předem, že to bude úspěch. Nedoufal jsem v to, nevěřil jsem v to, prostě to bylo hned od začátku jasné. Dneska tu sedím nad klávesnicí s vědomím, že sem den co den přijdou desetitisíce lidí. Že čtou to, co tady napíšeme nebo přeložíme, že diskutují pod články, že chodí na fórum, dívají se na videa, zkrátka že to tady žije. A to je fajn.

Původně jsme vznikali čistě jako platforma, na které se budou zveřejňovat překlady z ruského fóra. Postupem času jsme navázali kontakty se supertestery, s majiteli dalších webů, našli jsme místa, odkud se dají zjistit aktuální informace dřív, než nám je oznámí provozovatel. Jak sami vidíte, dneska už Q/A dělají jen malou část toho, co tady vydáváme. Většinou píšeme o tom, co se děje na supertestu, jaké věci se chystají, co se bude prodávat a co se bude z prodeje stahovat, prostě vyplňujeme informační mezeru.

I proto jsme v těchto dnech prolomili další dvě hranice v návštěvnosti, čtyřista tisíc návštěv měsíčně a milion třista tisíc zhlédnutých stránek. Jak to tak vypadá, jsme v komunitních videoherních webech to největší, co tady kdy bylo. A rozhodně nekončíme, právě naopak, slovy Winstona Churchilla, toto ještě není konec. Není to ani začátek konce.

Co to možná je, je konec začátku. Drtivá většina z vás to neví, ale dostali jsme od několika renomovaných společností, které se pohybují ve videoherní sféře i mimo ni, nabídky na převzetí WoT.cz. Pořád bychom to sice dělali zadarmo, ale web by měl konečně kvalitní technické zázemí a já bych se nemusel na koleně patlat s WordPressem a strachovat se vždycky, když si hosting odchrchlá.

Každopádně ať už bude dole v patičce napsaný kdokoli, můžu vám slíbit, že redakce zůstane v původním složení, že se tu budete moci potkávat jak s madmanem a jeho slovenskými překlady z QA, tak s onovem a jeho War Thunderem, s Kirukatem, který pro vás hlídá zajímavé kanály na youtube, vlodkem a Wittmanem, kteří překládají a občas i s dalšími, co sem více či méně přispívají. Tedy pokud budou oni sami chtít.

Každopádně příští rok vidím růžově. Na supertest přijdou nové tanky a ty, které jsme tam už viděli, se dostanou do hry. Bude spuštěna podpora DX11 a s ní snad i mapy ve vysokém rozlišení, s hustou trávou a nádhernými efekty. Vrátí se historické bitvy od Wargamingu a třeba i smysluplná verze nové pohybové fyziky. Nové zvuky a zřejmě také nový strom – Švédové. Taky můžeme očekávat velký rebalanc artyn, první informace už máme a podělíme se s vámi o ně během vánoc. Velké změny se dají čekat i ve World of Warships, které jsou teprve na začátku svého životního cyklu a vypadá to, že vývojáři se rozhodli o jejich úspěch pořádně porvat. Snad přijdou konečně lodě jejího veličenstva, snad i linie sovětských a německých bitevních lodí a když se všechno stihne, tak i velmi očekávané německé bitevní křižníky. Na co čekám já osobně, jsou klanové funkce a mobilní verze, oboje by mohlo být velmi zajímavé. Letada už pomalu umírají, ale necháme se překvapit, třeba je Wargaming spojí s loděmi, o to bych se na jeho místě teď pokusil já.

Své si do boje o hráče bude jistě chtít říci i v Armored Warfare, s mamutí ruskou firmou za zády ani nemohou mít menší cíle. Našlápnuto mají dobře, když zlepší grafiku, hlavně modely, může rok 2016 patřit jim. A zapomenout nemůžeme ani na třetího vzadu, který ovšem v řadě aspektů ty první dva kohouty překonává o parník – War Thunder. I když to není masovka, tvrdím, že jestli má někdo potenciál k dalšímu růstu, jsou to právě pánové z Gaijinu. Jestli udělají lodě a spojí je s letadly a tanky, říkám vám, vznikne něco, co tady ještě nebylo.

No ale dost věštění z křišťálové koule. Mějte hezké svátky, ať vaše dárky udělají druhým radost, na kterou budete dlouho vzpomínat, ať pod stromečkem najdete, co jste si přáli, ať máte vždycky dost času na to, pustit si v klidu tanky, lodě nebo letadla, ať vám nelaguje internet a matchmaking vás hází vždycky nahoru. Zkrátka buďte šťastní a spokojení jak o vánocích, tak v celém příštím roce. A nezapomeňte ani na nás, prostě se občas zastavte. My tady pro vás budem.

A srandička na závěr? Na čínském serveru, který si nespravuje sám Wargaming, ale pod licencí čínská společnost Kongzhong, se objevila aktualizace 9.13 a s ní jak československé tanky, tak nová československá mapa Plzeň. Ale divte se nebo ne, protože Plzeň asi není v Číně dostatečně známá, rozhodli se v Kongzhongu, že tu mapu přejmenují. Takže v Číně se hraje na mapě … tramtadadáá … … Praha. Všimněte si v oficiální grafice těch typických věžiček ze Staroměstské radnice. :)

Napsal carramba66

Zakladatel WoT.cz, tvůrce série recenzí a komentovaných replayů na YouTube, šéfredaktor magazínu Deník Nooba. Autor sbírky pro válečné veterány.

81 komentářů k “carramba66 bloguje: Rok pryč, díky za něj!”

 1. karlosak__cz napsal:

  my hraci nemůžeme rict nic jiného nez DEKUJEME :-)

 2. Astute_Cat napsal:

  Díky Carrambo :) …. Taky ti přeju krásné a štědré Vánoce (ta čínská kulišárna mi fakt dostala 😀 😀 😀 )

 3. Black Adder napsal:

  Mno budme radi te tu Plzen nepojmenovali jako Cesky Krumlov :)

 4. Cool_gameCZ napsal:

  To byl doják.

 5. Tino napsal:

  Dakujem za čo robíš pre česko-slovensku komunitu hráčov.

 6. LOVEC_TANKOV_ napsal:

  Dakujeme ze ste 😉

 7. akalus napsal:

  děkujeme carrambo.

 8. MarfyArt napsal:

  Také přeju pěkné svátky a díky za vaši práci…

 9. jirson napsal:

  Dik a pevny nervy 😉

 10. zug007 napsal:

  Prodej to dokud je čase carrambo. Co silent kašle na WoT tak jste tu nic kloudného o proti ofic webu nevyplodili….

  • Tomas napsal:

   Jistě a proto mají takovou návštěvnost. Tvůj názor bude spíš menšinovej myslím. :)

  • BerounSF napsal:

   ehm, nic kloudného? Tak jako věc není v tom že oni napíšou něco co se v ofiko stránkách neobjeví. Všechno se tam časem objeví. Důležité je, že tady je to DŘÍV. A proto je tenhle web tak úspěšný. Jeden se dozví s časovým předstihem hodně věcí

  • SteelFox napsal:

   To zug007:

   Tobě doma říkají „Dáreček“, viď ?

   • zug007 napsal:

    Jak jsi došel k tomu to zajímavé názoru ?

    • SteelFox napsal:

     To zug007:

     Dokážeš „potěšit“ …

     • zug007 napsal:

      Možná by ses měl nad sebou zamyslet, já přinesl konstruktivní kritiku zatím co ty bezdůvodnou provokaci, tak kdo je tu potom dáreček ?

     • Devitto1979 napsal:

      Nevim kdo je dáreček, ale s jistotou vím, že ty bedeš pěkný blbeček. A jediné co jsi tu vyplodil je smrad z tve huby. Za takové stranky co vede carramba je každý z nás rád. A jak tu není nic kloudneho tak co tu lezeš. Běž se přisát k prsu a už se zdrž stupidnich komentu.

     • SteelFox napsal:

      To zug007:

      Hele zugu, dle mého názoru …:
      – ty jsi přišel s čímkoliv jiným, jen ne s konstruktivní kritikou … ta totiž říká jasně a konkrétně, co je špatně, např. „polévka je málo slaná“, nebo „kdybys zhubnul 5 kg, vypadal bys výborně“. Člověk pak má jasno, co konkrétně může udělat. … Z tvé věty: „tak jste tu nic kloudného o proti ofic webu nevyplodili“ jasně vyzařuje, že co v ní tvrdíš, je blbost. Že Carramba s kamarády „nic“ nevyplodil, s tím drtivá většina nebude souhlasit, protože to jednoduše není pravda !
      – já že přišel s provokací ? … Ale kdepak, to byl jen povzdech s ohledem na to, co tvrdím v předchozí odrážce.

   • SVK_5231 napsal:

    😀 😀

  • frishjuice napsal:

   Docela souhlasim. Njevíc mě bavili články od SS jak vnikal čs strom. Dobrý jsou taky info ze supertestu, ty se většinou daj ale najít Statusreport. Kromě těhle věcí mi taky poslední dobou schází víc zajímavých článků. Ale možná je to jen zkreslený tím že tenhle web se rozjel v době kdy vznikal čs strom (cca) a všichni hltali jakýkoliv info.

 11. Tomas napsal:

  Díky a at se daří i nadále. :)

 12. Ondrysman napsal:

  Super :) carrambo ty jsi dobrej

  • Ondrysman napsal:

   Ale odhalení by taky neuškodilo 😀

   • Crackonosh napsal:

    Sakra lidi, co to máte s tím odhalováním se? Je opravdu tak nutný vidět něčí ksicht, jen proto že je známej? Fakt nechápu tohle.

 13. Bigpista napsal:

  Kluci, díky moc! Krásné a klidné Vánoce a vše nej v novém roce vám i všem návštěvníkům WoT.cz

 14. mikesovci napsal:

  Děkuji :) a hlavně ať se daří všem lidem z redakce v příštím roce :)

 15. Bergham napsal:

  Děkuju, ne děkujeme za tenhle web. Ať moc nepadá a do příštího roku ještě více návštevníků. A na fórech co nejméně haterů. :)

 16. Saloth_Sar napsal:

  Také se připojuji s přáním klidného prožití vánoc a úspěchy do nového roku. A díky za tenhle nadprůměrně dobře udělanej web. :-)

 17. dedek7011 napsal:

  bráchové…..no

 18. kostic1305 napsal:

  Díky všem a krásné svátky! 😉

 19. hlt1 napsal:

  Také se připojím. Díky za wot cz. Pěkné svátky.

 20. GeoCZ napsal:

  díky!

 21. Arne_CZ napsal:

  Díky za namáhavou zpravodajskou práci, která vám každý den musí pojídat spoustu osobního času. Užijte si svátky, kluci!

 22. SteelFox napsal:

  Carrambo – díky moc !
  Ať se ti daří, a to nejen s wot.cz, ale i v soukromém životě.

  Všem pak pohodové vánoce a jen samé příjemné události v novém roce.

 23. morten76 napsal:

  diky za skvelou praci vam vsem co na tom makate, stastne a vesele vam vsetkym …..

 24. TheDejv napsal:

  Jen tak dál. Ať se ti daří i nadále carrambo a to nejen s wot.cz ale i ve hře a i na tom serveru Real Life 😉

 25. Rallytravel napsal:

  dík všem co se na obsahu Wot.cz podílejí a tobě Carrambo za nápad ho udělat :-)

 26. bug7312 napsal:

  Diky wot.cz.Dobra prace.Jen tak dal.A mimochodem-Carramba uz se prece odhalil;vypada jako bilej pes s cernyma usima:-)

 27. Kiposh napsal:

  Perfektní stránka. Dříve jsem hledal po netu všemožné informace k tankům. Dneska zadám tuhle stránku a nic už nehledám, vše co chci vědět tu vždy najdu. Především ten deník vývojářů je úžasný.

 28. Fluttershy_pony_ napsal:

  Ta Plzeň je hrozné špatná mapa.

 29. lukas napsal:

  Díky..

 30. Ludek_Killer napsal:

  díky, čtu denně

 31. fugi87 napsal:

  —– ZTP a ZTP-A —– vám také přejí krásné svátky a šťastný nový rok a mnoho úspěchů v tom příští roce.Doufáme že vám práce půjde od klávesnic jako v tomto. A DĚKUJEME ZA VŠE CO DĚLÁTE.

 32. can0046 napsal:

  Dobrá práce,jen tak dál…..a hezký svázky:)

 33. ajton napsal:

  Dtto a hlavně přeji tolik další dobrých počinů s podobným nebo lepším výsledkem, aby dávaly smysl k prvotní potřebě a spotřebě :) i v roce 2016. Jen tak dál.

 34. HotdogNiTe napsal:

  veselé Vánoce a šťastný nový rok! Děkujeme

 35. Krutipirko napsal:

  Pěkné svátky vám všem :-)

 36. Maras555 napsal:

  Celé redakci WOT.cz: děkuji mockrát za to, co tu pro nás všichni děláte a ať se Vám daří ještě lépe než v uplynulém roce. Přeji krásné prožití vánočních svátku a šťastný nový rok Všem :-)

 37. tankisttta napsal:

  Dakujem sa všetko carramba a pekne svaitky ti prajem a vela štastia vo wot a s tankom toldi 3

 38. Ringwil5 napsal:

  Děkuji moc za vaši práci a hezké Vánoce :)!

 39. maorececek napsal:

  Díky celé redakci Wot.cz a přeju všem šťastné a veselé :*

 40. destro napsal:

  Diky moc za vse Carrambovi, jeho tymu a tem co se podili na videjkach, jo a taky Raznarovi 😎

 41. Pet424 napsal:

  děkujem a šťastné a veselé

 42. Pepe285 napsal:

  tož carrambooo, tos mě dostal,sopél jsem utřeeel a diiik za tvou snahu Šťastné a veseleeee-Morava a okolí

 43. upr2004 napsal:

  Taktéž přeji pěkne svatky a nový rok

 44. blativejpeta napsal:

  Díky za obrovský kus práce, kterou odvádíte. Uvědomil jsem si, že společně s You Tube jste mojí nejnavštěvovanější stránkou. Ať se dál daří a bohatého ježíška.

 45. kyzmic napsal:

  Merry Christmas and a Happy New Year.

 46. tesnohlidka napsal:

  Díky celé redakci Wot.cz. Přeji všem šťastné a veslé Vánoce.

 47. okounik napsal:

  Díky, celé redakci wot.cz také vše nejlepší do nového roku. A stědré Vánoce.

 48. miras napsal:

  Díky za skvělý a zajímavý web, jen těch nahotinek by tu mohlo být víc… 😀

 49. alibaba40 napsal:

  Zmena artyn? No to som zvedavy aka…

 50. Dendo33 napsal:

  gratulujem len tak dalej :)
  Carramba odviedol vela práce a výsledok stojí zato !

 51. AdamK93CZ napsal:

  Hezký nový rok i tobě Carrambo. :-)
  Děkuji za informace kolem WoT i AW. Nemám čas zjišťovat vše okolo her, které mě sice zajímají, ale neživí mě.
  Co se týče převzetí wot.cz pod něčí vedení, pokud zůstane aktuální složení redakce, tak se budoucnosti nebojím. :-)
  PS. Ta čínská přejmenovanost mapy pobavilo. 😀

 52. TonnyCz napsal:

  Krásné Vánoce celému týmu.. Děláte skvělou práci. :-)

 53. Temnomec napsal:

  Díky za super web a také přeji hezké Vánoce a vše nej do nového roku ve všech rovinách života:-)

 54. nice_rng_mm napsal:

  GL&HF !!! :-)