carramba66 bloguje: Nespolehlivost

Kdo sledujete populární blog 1000 věcí, co mě serou, možná si ho mým dnešním příspěvkem připomenete. Ale sorry. Jsou věci, které když vás serou, tak vás prostě serou a vy s tím nic nenaděláte.

Je mi pětatřicet, i když mi to spousta lidí, co mě znají jenom z webu, nevěří. Holt asi působím dojmem cucáka. Ale ten věk je znát a nejvíc, když se srazím s dnešními teenagery. Nevadilo by, že nezažili Československo a většina z nich dokonce ani opojení po vítězství v Naganu, že nepamatujou Klause, když měl ještě tmavý vlasy, že nevědí, kdo je DJ Bobo nebo Miroslav Sládek. Ale jsou věci, co mě fakt překvapujou.

Třeba móda rovných kšiltů na bejsbolce. V 90. letech jsme si všichni kšilty lámali do neuvěřitelných oblouků, kdo měl největší oblouk, ten byl největší frajer a s rovným kšiltem chodili jenom ti největší dementi, kterým nevadilo, že se jim ostatní smějou. Dneska je stylovka mít kšilt rovnej, i když v tom každej vypadá jako úplnej kokot. Fakt, bez výjimky. Nebo třeba záliba v youtuberech. Sám teda taky občas něco natočím, ale kromě nás, co děláme hry, ještě existuje velká silná sorta, na kterou když se podívá člověk od třiceti nahoru, tak se nezmůže na nic než ryzí „WTF“. Určitě znáte někoho z nich. Třeba takovej sestřih keců učitelky biologie. Dvěstě tisíc zhlédnutí. Nechápu.

Tohle všechno jsou ale věci, které třeba nepobírám, ale které jsou celkem neškodné. Co mě ale dokáže vytočt úplně totálně, je nespolehlivost, která je u mladší generace dneska braná za samozřejmou. Díky tomu, že dneska má i ta největší socka mobila (a fakt to tak vždycky nebývalo), není třeba problém zrušit domluvenou hospodu půl hoďky před srazem. Take it easy, kámoši se s tím poperou.

A co znamená tahle nespolehlivost náctiletých cucáků pro mě konkrétně?

Že musím hledat furt nové redaktory. Když jsem spouštěl tenhle web, říkal jsem si, pohoda, dva tři lidi seženu. Jeden bude překládat QA (díky, madmane), další bude psát o War Thunderu nebo něčem dalším, zbytek obstarám já.

Ale ty nábory jsou furt, furt, furt a ještě jednou furt to samý. Domluvím se s klukem, že bude překládat, psát, starat se o tu a tu část webu. Upozorním ho, že sice svůj nick uvidí na známém webu o WoT, na který chodí statisíce lidí, díky čemuž bude moct machrovat před kamarády ve třídě, ale že ho díky tomu čeká hlavně kupa práce. A to bohužel pravidelně ve chvílích, kdy se mu zrovna nechce, kdy nemůže, kdy by radši šel s kámošema na burgera, s kámoškama na koupák, kdy přijede strejda z Kanady, prostě kdy se to vůbec nehodí.

Pravidelně dostávám stejnou odpověď. Není to problém, můžeš se spolehnout, všechno zařídím. Takže založím account v redakčním systému, sepíšu dlouhej návod, vysvětlím mu, co a jak.

Pak to ale vždycky (vždycky!) končí stejně. Mladýmu cápkovi vydrží nadšení týden, pochlubí se ve škole, postne svůj první překlad na facebook, kde mu ho uznale olajkujou všichni WoT-pozitivní spolužáci a tím celá věc hasne. Když mu po týdnu přijede babička, tak ještě ze slušnosti napíše, abych si ty novinky o československých tancích přeložil sám. Takhle se ještě omluví dvakrát a pak už je mu to blbý, tak se odmlčí úplně. Svou chvilku slávy si zažil a co bude dál, to je mu fuk.

Vždycky si říkám, že jsem ještě dost mladej na to, abych nad youngstery vynášel soudy. Ale zkušenost se čtrnáctidenními redaktory z WoT.cz mi vždycky připomene, že jsem fakt jiná generace.

Napsal carramba66

Zakladatel WoT.cz, tvůrce série recenzí a komentovaných replayů na YouTube, šéfredaktor magazínu Deník Nooba. Autor sbírky pro válečné veterány.

84 komentářů k “carramba66 bloguje: Nespolehlivost”

 1. icetiger 1983 napsal:

  dnesni generace, my 30nici to nezname

  • roman napsal:

   NO jo,mají mobily,compa,znají to co frčí….díky tomu se cítí více dospělými,
   ale pořád jsou to ještě děti (:. Carrambo.,proto je to potřeba brát z určitou rezervou,
   a my jsme nebyli lepší.Zdraví 40cátník…

 2. atjov01 napsal:

  no 😀 vůči tobě sem taky cucák o polovinu mladší…ale když už bych tuhle „práci“ vzal bylo by mi celkem blbý toho nechat když jsem to slíbil a motivací by mi bylo to že sem dostal tu čest to vůbec překládat a že to lidi čtou 😀 a proto neumím natolik dobře anglicky a nechápu 75% vrstevníků 😀

 3. xdulgon napsal:

  Je mi 40 a pod tento článek bych se podepsal…snad bych dodal ještě něco o přebujelém sebevědomí…..

  • zug007 napsal:

   Pod to by se podepsali i 20 před 40 lety když vy jste byl cucák a mysleli si to samé o vás :-D. Nic proti pánové, ale život učí, taky jste chtěli být v 15 největší borci ve 20 jste čekali jak se z vás svět posere a 25 chápete že to nebudek tak idální jak jste si plánovali a 30 začínáte tušit že život už není jen o tom kdo má větší péro. Prostě čas lidi mění a nikdo z vás by se v jejich letech nechoval jinak, jen velmi rychle zapomínáte mládenci….

  • destro napsal:

   se svymi 40ti souhlasim, chapu a podepsal bych se pod to tez

 4. G_J_Rasputin napsal:

  mě je 25 a mám dceru a dělám dokumenty a říkám si jestli nejsem na to starej no carramba mě šokoval se svým věkem ale praci co odvádí a času co investuje do WOT.cz jako smekám před tebou

  • Scraft_cz[CZTK1] napsal:

   také předním smekám…

   • zug007 napsal:

    co smekáte ? trenýrky ? Základem informačního textu je psát celou větou :-)

    • G_J_Rasputin napsal:

     Práce ,osobní život, překlad, youtube atd atd divím se jak to stíha .mě trvá na youtube udělat dokument cca 5 až 6 hodin pravda jsem línejší človek 😀

     • zug007 napsal:

      Jednoduše je to jeho koníček, víc bych v tom nehledal. To že se koníček střetává s veřejným zájmem je náš bonus ;-). Každý chlap si najde čas na koníčky u kterých zabije většinu volného času.

 5. Scraft_cz[CZTK1] napsal:

  Carambo, vím že se TENHLE PŘÍSPĚVEK TÝKA I MNĚ ( tak asi v souhrnu ). Ano nezažil jsem, ale, slyšel jsem, četl jsem, viděl jsem. Je mi 15 a co jsem? KOMUNISTA !!! ANO jsem komunista… Serou mně nějaci zasrani Amici co si hraji na borečky! Já nejsem jako ostatní… ČTU noviny, dívám se na správy zaposlouchávám se do vyprávění načeho pana místostarosty O. Tománka kterému je přes 75… Doma mám 12 koní a kdo myslíš že to všecko obsluhuje… JÁ ! Včera jsem zpravoval vodu ( odešlo perko na košíku ve studni a čerpadlo dosloužilo )… Dělal jsem to já! Ikdyž mám teď krátký vlasy ( babička ), tak jinak mám dlouhé A NOSÍM BAREVNOU ČELENKU a nikomu to neni divny… Snažim se… Du na Lesnickou školu a to co sem napsal je o mně hodně málo! Včelařím, rybařím, starám se O VLASTNÍCH 198 kusů rostlin všech druhů a kontinentů…. PO SLÁVĚ na Wot.cz netoužím… Ikdyž bych se rád přidal… NEMOHU, JELIKOŽ +- DENĚ CHODÍM NA BRIGÁDY, A PRÁCE MÁM NAD HLAVU…

  Každý není stejný….
  … Vždy musí být originál!

  • Bigpista napsal:

   V tom případě caramba nepsal o tobě.

   • Scraft_[CZTK1] napsal:

    Dalo by se take tak rict jenze zahrnul vekovou kategorii takze se to z casti tyka i mne!

    • zug007 napsal:

     Améén, děkuji ti internete, že mi dovolíš dostatek seberflexe a pozornosti a možnost vyjádřit se ke všemu o ničem. Díky internetu nejsem v depresích že můj názor nikoho nezajímá, protože i o úplných sračkách se semnou borci hádají. Někdo za to utrácí slušný prachy v diskuzních kavárnách a nekonečné okecávání u piva, mě na to stačí internet za 199 kč měsíčně 😀

  • Ender napsal:

   Lol prej komunista:) Misto blbosti co tu pises, jsi mel spis davat pozor ve skole, to je pravopis z pomocny skoly.

   Tak uz radsi nic nepis, akorat se tu ztrapnujes.

   • Scraft_[CZTK1] napsal:

    Na pravopis se muzu vis co…

   • elton napsal:

    Víte co lidi? Já sem chodím asi z 60% kvůli těm neskutečně hubudrásajícím komentům 😀 jsem se zase pobavil.

    • zug007 napsal:

     Souhlasím, československé diskuze jsou zcela jistě nejzábavnější a nejbarvitější. Nehledě na to kolik témat dokážeme v jednom threadu rozebrat :-). Smrt moderátorům co se naší podle mě úžasnou vlastnost a barvitost našeho jazyka snaží v diskuzích usmrtit, jedinečnost a unikátnost mezi všemi národa mi, kterých si bohužel naši korektoři co se snaží vládnout digitálnímu světu, snaží omezit.

  • destro napsal:

   tady se nekdo snazi zvyditelnit ….

  • yrots300 napsal:

   táhni k čertu s komunismem nezažil si to a nemáš co o tom mlet… buď rád, že žiješ v téhle době….

   • PetrArcon napsal:

    Ano, právě protože to nezažil je z něj velký komunista…. kdyby žil v té dobře kdy všechno patřilo všem, nikdo nic neměl, až na pár vyvolených, mluvil by jinak.
    Neměl by svoje koně, a svých 198 rostlin, musel by poslouchat a držet hubu, neboť kdyby kdáknul něco podobného, a slyšel by to ten nesprávný, dostal by držkovou.
    Neměl by internet, PC, a i WoT by četl jen v časopise.

    Je mi z těchto mladých opravdu blivno.

    Jinak ale s Carrambou souhlasím, není to ale problém jen hodně mladých, bohužel tento přístup má mnoho i ve středním věku.

    Mimochodem, já už jsem starý (ne zastaralý) nějakých 46 let.

  • ratr napsal:

   Je mi tě líto. Snad ti to časem dojde. :)

  • MrCokkie napsal:

   Heh…mě je 14 let , nejsem retard jako moji „přátelé a spolužáci“ , nemastím 24/7 na Facebooku a ostatních , dle mě stupidních sociálních sítí . Jsem obyčejný , normální kluk . A to že máš 198 kousků rostlin všech barev a vůní , přestože je tvá gramatika na bodu mrazu opravdu , at chceš nebo ne , vypovídá o tvé celkové inteligenci . A nijak jsem nepostřehl carrambovu narážku na tebe , protože člověka , který dělá to , co ty..to se snad ani vystihnout nedá (pokud by nechtěl napsat sloh o dvou kapitolách..)

  • wld napsal:

   Keby nieje tych „boreckov z USA“ tak tvojich 12 koni ti znarodni JZD a tvoja rodina pozna spravodlivu ruku rolnicke tridy ty „KOMUNISTO“. Radsej studuj a poznavaj vlastnu historiu, nech opat niekoho pribuzni nemusia driet v uholnych/uranovych baniach.

 6. Aethain napsal:

  Je mi 33 a jen sem se při čtení usmíval a přikyvoval :))

 7. Scraft_[CZTK1] napsal:

  David Foukal na FB Dafca fuki foukal
  Radkova Lhota asi si nikdy neslisel ale o take dire 😀

 8. Austrach napsal:

  Příští rok mi bude 50. Nekecám. A je na mne v každém směru spolehnutí. Protože když jednou řeknu že něco udělám, tak to udělám a nemusí se mi to každý rok připomínat.

 9. Bohi72 napsal:

  Dnešní svět nechápu stejně jako vy a jsem také z generace Husákových dětí. Možná, že je to tím, že dnes neexistují Jiskry, Pionýři a Svazáci. :-) Je pravda, že jsem se naučil kolektivní práci a vážit svých slov když něco slibuji. Jinak stále nosím kšilt do oblouku.:-)

  • Buldozer napsal:

   Taky jsem jsem zažil a pamatuji: „Slibuji dnes přede všemi, jako jiskra jasná, že chci žít pro svou krásnou zemi, aby byla šťastná“
   Jinak pod to o čem C66 píše, se plně podepisuji. Je to bohužel daň poplatná době, úrovně našeho školství, tzv. volné výchově v rodinách atd… Je to něco, co někteří z nás nechápou a ani nemohou pochopit, bohužel to je asi vše co s tím můžeme dělat, protože s větrnými mlýny se bojuje velmi špatně. Věděl i rytíř don Quijote de la Mancha a jeho sluha Sancho Panza ze slavného románu.

 10. BrutosCZ napsal:

  Kdyby jsi nebyl nafoukanej egoista tak bych ti pomohl 😉 I přesto že mám tři prdele práce…

  • zug007 napsal:

   To že někdo nechápe to o čem se baví ještě neznamená že je blbec, diskuze je přínosná pro všechny zúčastněné, každý člověk má své suverénní téma kde by zrovna tebe i carambu zcela jistě nazval blbcem, to že někdo nemá kompletní informace je nedostatečná informovat ne že má člověk mozkový defekt. I když jsou tu jedinci jako godzila u kterých vy jímka potvrzuje praidlo.

   • zug007 napsal:

    Ale to přesně dělám já (nepatlám se) , někteří lidi mě nazývají trollem, někteří bezmozkem (godzila) a jiný prostě pakem (carramba). Jedno je jisté, stále jsem člověk a tudíž zástupce vašeho druhu a ať už mě kdokoli nazve jakkoli, uráží tím i sám sebe 😀

  • helf napsal:

   zdarec všem…
   pobavila mě tvoje reakce… chápu že je tu spousta řekněme lidí kterým je potřeba něco co jiným připadá jednoduché tak jiným to musíš vysvětlit PO-lopatě…ale když už se zastáváš Carramba66 (teké s ním souhlasím)¨kterému HODNĚ pomáháš s příspěvky tady na webu… ŽE SMÝŠLÍŠ O NÁS CO NAVŠTĚVUJEME TENTO WEB JAKO O cituji – mezi kterýma je valná většina blbců …
   TO JE TO CO SE MI NELÍBÍ
   je vidět co si myslíš o většině lidí pro které si se rozhodl něco dělat ve svém volném čase…
   mimochodem… je mi 40.
   jinak…jsem rád za tento web i za ostatní hráče co ho navštěvují…protože se tu jako první dovím všechny novinky ze světy WoT…. díky za to
   doufám že jsem se tě nedotkl…jen příště dej pozor na to co píšeš a vol jiná slova…
   do tanku v tank…

   • acid23 napsal:

    inteligentni clovek se pres to prenese, blbec si to neuvedomi…

    bohuzel je pravda v tom co pise houmer a netyka se to jen zdejsiho fora nebo hracu wot-ka ci jakykoli jiny hry, ale opravdu je vetsina populace chaba duchem… brano v globalu – delam ve firme, ktera ma zakazniky po celym svete a je fakt neskutecny jak bidne je na tom lidstvo s inteligenci…

 11. hb74 napsal:

  Carrambo, tak to si už fakt starej!!! To samý prožíván se svým mladým (pozn. mě 40, jemu 15). Jako vrchol dokonalosti beru, když si zapne mobil a je mu možné se dovolat.
  Ale zase nad tím nelámu hůl. Teď je nic nenutí se snažit, doma je VIP hotel. Až mu bude 20 a najde si bábu, tak se to zlomí, protože nikdo mu nebude stát za prdelí a vše bude na něm.
  Otázka co by naši rodiče řekli o nás :-)

  hb74 – 41 let

 12. Pet424 napsal:

  jo celkem pobavil ale bohužel je to pravda

 13. kolecko_salamu napsal:

  mjůzik iz vana livink fór…

  https://www.youtube.com/watch?v=_0JrmT3FjBE

  díky za vzpomínku a pobavení :)

 14. tesnohlidka napsal:

  Ahoj. Koukám, že tu jsem nejstarší. V dnešní době najít hodnou ženu, dobrého kamaráda a spolehlivé spolupracovníky je větší výhra než první ve sportce. Carrambo doufám, že vydržíš. Pokud to budeš muset řešit, že na to budeš někoho najímat tak napiš a určitě přispěji nějakou částkou. Pánové prosím vykašlete se na politiku tady je to o tankách.

 15. MlaW napsal:

  Jo rovný kšilty, to mě vždycky strašně baví 😀

  Ale zase aspoň se mám nad čím zasmát, když vidím lidi co to nosej na hlavě. Opravdu zajímavá móda, jen tak dál 😀

 16. okounik napsal:

  Mi je 33 a taky přidám postřech.Tvůj článek je úplně pravdivý, dnešní mladí neserou jen povinnosti co si domluví.Neříkám,že všichni jsou nespolehlivý, bohužel většina ano. Nemají skoro žádné vychování, mají hodně sebevědomí a chybí jim špetka úcty.

 17. PojdaTrojda napsal:

  Pánové mě je 42 a ruku na srdce to vychování nedávají do vínku sudičky…To my rodiče jsme se měly možná trošku méně snažit vydělávat tvrdý many a více se věnovat výchově svých ratolestí.teď jenom sklízíme co jsme zaseli.

 18. G_J_Rasputin napsal:

  ja bych tu neřešil proč náctileti jsou takový jací jsou ale kdo normální a spolehliví pomuže aby carramba neměl vše na sobě víte co to musí spolknout času divím se že stíha si ji zahrát WOT :)

 19. Pepelopez napsal:

  Hezky napsaný, naprosto souhlasim.

 20. Imir napsal:

  Také je mi 35. A naprosto ti rozumím. Mám absolutně stejný problém při náboru nových zaměstnanců…. Jen hromada namachrovanejch debílků a když dojde na lámání chleba… a bohužel to že jsou to občas vysokoškoláci to spíše jen zhoršuje…
  Držím ti palce

 21. Rallytravel napsal:

  Rovný kšilt jako rovný kšilt. Ale já byl king (teda tenkrát nikdo tohle slovo neznal) když jsem vyrazil s dlouhým hřebenem v zadní kapse a červenou občankou v druhé zadní kapse do ulic. A ti rockově movitější, ještě s kazetovým dvojčetem přes rameno 😀
  Je mi 49 a co mám tak zkušenost, tak prostě kolem patnácti to jsou děti a normální běloch z toho vyroste až kolem 25-30ti let. :-) Samozřejmě že existují vyjímky na obou koncích věkové kategorie :-)

 22. Tonda233 napsal:

  Je mi 40 a na svých spolužácích a kamarádech z dětsví tedy nepozoruji nějaké zvyšování morálních hodnot se stoupajícím věkem. Je to spíš o výchově a vlivu celé společnosti. A co si budeme povídat, rodiče se místo výchovávání dětí, často věnují kariéře a o stavu společnosti se tady radši ani rozepisovat nebudu…….

  • TomCook napsal:

   Přesně tady je zakopanej pes. Vezeme se na vlně „osvobození“ v devadesátých letech a extrémního individualismu. Ještě dvě tři generace a zas se to srovná.
   Tyhle mladý posrali staří.

 23. VK_31 napsal:

  39 a naprostej souhlas s článkem. Holt jiná doba…. host vyhazuje číšníka…. 😉

 24. Pavel napsal:

  Me je 33 a muzu se jen pod tohleto podepsat.Carambu obdivuju, ze ma nervy se bavit i s kupou dementu…Chodim normalne do prace, pracuju jako projektant. A jeden cas jsem si vzal na sebe adminovani na jedne strance o wotku…Vydrzel jsem to pul roku,protoze korigovat diskuzi,aby byla k tematu a ne ze si tam banda spratku meri virtualni pindiky je skutence vycerpavajici. Caramboivi drzim palce at sezene uz i nekoho spolehliveho…Ale je to spousta prace, casu a hadani se s dementy, na to upozornuju pripadne uchazece…

 25. Karaya12 napsal:

  He, mě bylo v neděli 41. Ty kšilty pobavily, je to svatá pravda :-) Ale patnáctiletý „komunista“ pobavil ještě víc :-) :-)
  Ještě bych tady dodal něco, co tady ještě nezaznělo. A sice, že dnešní děti ( a je jedno, jestli jim je 12 nebo 22 ) moc dobře vědí jaká mají práva a že je nesmí nikdo omezovat. Ale s uvědomením si, že existují i nějaké povinnosti, a že ostatní mají také nějaká práva, je to o poznání horší…

  • Pavel napsal:

   Ty ksilty me pobavily taky. Nicmene musim dat za pravdu o tom streamu a youtube… Cumim na recenze s tankama a naky videa na youtube, na serialy a tak (televizi jsem vyhodil pred deseti lety) a parkat se mi stalo, ze dojel mnou sledovany porad a pak tam byl zaznam nakehou streamera a to jsem si fakt rekl WTF? napriklad nakej mladej spratek si pomaze xicht cokoladou a u toho se nataci na stream a pak si to necha slizat od psa…nejenze je to vrchol trapnosti,ale je to jeste navic takovej debil, ze nevi, ze cokolada je pro psy a kocky jedovata…. Samozrejme bambilion shlednuti a nadsenych komentu a ja si jen rikal, kam doprdele, smeruje videotvorba….no vlastne jsem si odpovedel…

   • Ender napsal:

    Jj fatty, kterej ze sebe dela debila a maze po sobe buh vi co a lidi mu za to jeste posilaji penize. To je doba.

    • Pavel napsal:

     Oni mu za ty , s prominutim picoviny, platej? To snad ne…to je for, ze jo?

     • Elfanor napsal:

      No technicky neplatí, ale oni mu peníze darují. Pokud je to baví a jsou ochotni ho v tom podpořit, proč ne. Nikdo nikoho nenutí se na ta videa dívat.

 26. hym_cz napsal:

  Carramba ty cucáku 😀 Mi je 42 a kšiltovky za mého mládí jsme neřešili… Ale ted vážně, abych se vrátil k tvému článku. Bohužel za mne se vyučovala pouze ruština, takže pokud potřebuješ překlady budeš muset spoléhat na ty cucáky. Jinak souhlas, mladí dnes čekaj že jim vše spadne do klína a nebudou muset pro to ani hnout prstem. Další co mne překvapilo, ještě když jsem byl v klanu, bylo že rajčátka s pár bitvama se ženou do velení a nemaj vůbec žádnou soudnost. Ale bude to dobou ve škole když jsme zlobili, učitelka nas vyfackovala a nikdo si nedovoli doma nic říct a byl klid, dnes by ji vyhodili. Dnes mládež plká jen o právech, ale že k tomu patří i povinnosti na to se nějak zapomíná.

 27. Delta napsal:

  Dnes už ani podání ruky není co bývalo. Vzpomínám si, jak mě kdysi jedna starší generace můj ohnutý ksilt nazvala nehtem. Když vidím rovný ksilt, vždycky mi to připomene mé mládí a neporozumění těch starších, ale je to hnus. Hodně to nosí cmoudi ksiltem dozadu a hrajou si na americké cmoudy z osmdesátých let.

 28. Tomas napsal:

  Uplně si dovedu představit, jak podobnou věc řekl někdo před sto lety, před tisíci lety nebo v době lovců mamutů. „Ta dnešní mládež nemá smysl pro povinnost. Člověk jim řekne hlídat oheň a oni si klidně odběhnou lovit lumíky.“
  Podle mě musí každý dospět a ve svých 38 letech bych si netroufal soudit dnešní mládež, ať už nosí kšilty rovně nebo ohnutý. Myslím, že sám jsem v době dospívání nebyl jiný a rodiče nade mnou často lámali hůl. :)
  Zkuste se nad tím zamyslet trošku s nadhledem. Kolikrát se vašim rodičům zdálo, že jste nezodpovědní, není na vás spolehnutí atd.? Bože když si vzpomenu na sebe v telecích letech. Inu byl jsem pěkný kvítko. :)

 29. SC0RCH3r napsal:

  No, já bych to neviděl tak černě (=žádný rasismus) 😀
  Je mi 24, tak bych řekl, že jsem zažil kus z toho i kus z toho a za sebe říkám, že tohle je prostě typická reakce jedné generace na druhou.
  To, co si popsal, že bylo v módě, připadalo divné lidem, kterým tehdy bylo 30. Každá generace má pocit, že ta další a další po ní potáhne svět do pekel, ale spíš si prostě myslím, že je to dáno tím, že všichni stárneme a všichni máme problém chápat to, co se děje se světem. Naše babičky už nejsou ani schopné chápat,jaké možnosti a vliv má moderní technologie a proto se drží toho starého, co znají a vše nové jim připadá hloupé a cizí. Samozřejmě existují výjimky. To byla jen taková filozofická úvaha :)

  Jinak si myslím, že spolehlivost/nespolehlivost není něco, co je otázka nějaké generace, ale otázka věku. Když dáš práva a zodpovědnost někomu, kdo ještě není jako člověk zodpovědný (což je do 18ti fakt málokdo), nemůžeš čekat, že zodpovědný bude. Ale třeba znám i klučinu, kterému není ani 14 a píše wiki-stránky fakt zodpovědně a fakt na vysoké kvalitě.
  Navíc je lepší se omluvit, že do hospody nedorazím, než nedorazit vůbec bez vysvětlení 😀

  Nabídl bych se ti jako redaktor, ale už jednu takovou funkci mám na jednom webu a ani tam nic nestíhám, jsem nezodpovědný 😀 😀 😀

  • acid23 napsal:

   jestli ti je skutecne 24, tak ver, ze si kus z toho i z toho nezazil… obrat v chovani lidi po 89 byl neskutecnej…

   to s tou spolehlivosti a vekem je taky velikej omyl, driv si vyjimecne narazil na cloveka co nedodrzel slovo, ted je vyjimka na takovyho narazit…

   • acid23 napsal:

    *vyjimka narazit na cloveka co ho dodrzi…

   • SC0RCH3r napsal:

    Z toho, co popisuje Carramba jsem zkutečně kus zažil 😉 To co on zažíval jako teenager, já zažíval jako o deset let mladší špunt 😉 To, co jsem zažíval jako teenager, on zažíval z věkové perspektivy, kterou mám teď já.

    Je dobrá otázka kolik vlastně z té věkové kategorie znáš lidí? Věř mi, že je spoustu a spoustu teenagerů, co svým vkusem, inteligencí, morálkou i přístupem k životu překonávají „všechny vyzrálé jednotlivce“…jenom si jich nevšimneš, protože ti na ulici splynou v davu „normálních lidí“, zatímco spoustu jiných, co podléhají módním trendům si zařadíš do kategorie „vypatlaný teenager“ a vybavíš si je pokaždý, když o téhle věkové kategorii mluvíš.

    Spolehlivost a nespolehlivost se nedá paušalizovat, vždy to závisí na jednotlivci. Důkazem mi buď to, nakolik se ve WOT můžu spolehnout na random spoluhráče, kde je průměrný věk hráče o mnoho a mnoho vyšší, než jsou teenagerská léta 😉

 30. Spencr napsal:

  Jako HR specialist – alias někdo, kdo nedělá nic jinýho, než že vybírá vhodný lidi na různý pozice si dovolim s článkem nesouhlasit.
  Je jasný, že spousta lidí je nespolehlivejch a práce pro zdejší web je dost specifická.

  Nicméně použiju klasickou poučku, která hodnotí hlavní důvod odchodu zaměstnance, v tomhle případě dobrovolníka, i když to samozřejmě trochu zjednodušuje (nicméně platí univerzálně):
  Člověk odejde do 3 měsíců – chyba výběru, tj. nevybral si toho správnýho, prostě někoho, kdo se na tuhle práci nehodí.
  Člověk odejde do roka – chyba adaptace.
  Odejde po více než roce – chyba motivace, tj. pokud vymizí vnitřní motivace a není nahrazena vnější.

  Chybu je nicméně potřeba hledat na obou stranách. Prostě pokud si vybral člověka na základě jeho slibů, že to chce dělat a bude to dělat a pak to nedělá, tak jeho chybou je, že v podstatě lže a tvojí chybou je, že si takovýho člověka přijmul.
  Z mýho pohledu teda akorát dáváš najevo, že nedokážeš adekvátně posoudit vhodnost kandidáta o práci a dopouštíš se chyby výběru.

  Jinak fajn web
  Hau

 31. icetiger 1983 napsal:

  hodne problemu znam i ze sveho druheho konicku, vlaky, taky diky ruznym exotum jsem ja a hlavne znami s tvorbou pro takove cucaky prestali tvorit. dnesni pubertaci kazdeho poslou vite kam, nedokazou ani poprosit nebopodekovat, ochota s necim pomoc, proc, snaz se sam

  stejne to je i ve wot, random je peklo a jak clovek chytne exoty, kteri neznaji zakladni pravidlo -pomoc ostatnim nebo jedou nejak do riti a nereaguji na ostatni, tak jen prohravas

  dnesni mladez je jen utlacovana, nikdo jim nerozumi a jen oni znaji vse nej, takle to bidi oni

  carrambo neznam te jmenem, ale prosim neprestavej s webem a snad na podzim prijded do tveho klanu

 32. blativejpeta napsal:

  Ahoj. musím jen souhlasit s carrambem. Hlavní problém je myslím v tom, že mladí nezažili komunisty. Všichni znají jen demokracii. Vše je dovolené, vše se sežene, vše se může, hranice jsou otevřené….. Ničeho si neváží, neuznávají autority a spolehlivost a charakter jsou pojmy co vůbec neznají. Jsou určitě i výjimky, ale ne moc. I vojna těm mladým chybí, naučit se poslouchat a postarat se o sebe. Toť můj názor.
  Pic a přesnou mušku

 33. pacoge napsal:

  A já si tě podle hlasu tipnul do 40 :-) fakt. Já tedy 42. Když už se tady tak navzájem odkopávame :-)
  Jinak si myslím, že mládež se přizpůsobila době, hlavně prachy a mít je snadno a rychle :-)

 34. Elmikky napsal:

  Jiná doba, nic víc. Opravdu. Je to jejich doba, oni jsou ted mladí, to oni mají možnosti které jsi ty třeba neměl. Jsou jiná generace. Čím víc usnadnujících vymožeností tím méně lidí přemýšlejících vlastní hlavou.
  Kdyby tyto vymoženosti byly když jsi byl „youngster“ ty, věř mi, byl by jsi ůplně stejný, at se ti to líbí nebo ne, at se budeš snažit to popírat, prostě by jsi byl. Je to moda, jsou díky tomu oblíbení, nejsou outsideři. Chápu že tě to sere, ale odsuzovat je pošetilý. Být ty v jejich letech, byl by jsi ůplně stejný.

  PS: Vím že můj minulý příspěvek o tvé nepozornosti pravidel toho odměnového tanku byl smazán protože jsem říkal pravdu a tebe to urazilo. Pokud tu nechceš vypadat arogantně, tak tenhle příspěvek nemaž, odepiš mi proč jsi to nevzal jako chlap, když tady děláš machra jak jsi starej a moudrej.

 35. chryby napsal:

  v podstatě souhlas, jak učitel autoškoly denně konfrontace s osmnáctiletýma, kterým bych mohl dělat věkem tátu, a je to dost často na zabití

  neříkám, že je to špatně – ale je to jinak než za nás a obávám se, že jediný, co můžem je, si na tuhle „zkaženou“ mládež zvyknout :)

 36. beroun napsal:

  Souhlas, když mi bylo 12 (nyní mi je těsně pod 20), „pracoval“ jsem (zadarmo samozřejmě) jako překladatel, forum admin, atd atd. u různých internetových hrách… U toho jsem se vlastně naučil základy angličtiny a i internetu… Pravda je že tento článek mě popisuje takového jaký jsem kdysi byl, vždy jsem toho překladatele dělal v létě (a bavilo mě to, stále mě překládat baví), a v září jsem se omlouval že škola, atd., a do června jsem si neškrtl. Teď se divím že mi to vůbec žrali, čas jsem na to rozhodně měl, jen ho nebylo tolik a kdybych dělal ty překlady nezbyl by mi čas na hry…

  Nyní, i když mě láká si to zkusit (vždycky jsem takový ten člověk co rád všechno dělá a o vše se stará), vím že by mi to vydrželo tak maximálně měsíc, pak by mě to přestalo bavit (když už ty překlady dělá madman a já mám problém s inspirací, si něco vymyslet).

  Ani nevím co těmahle kecama chci říct (asi se jen pochlubit vlastním příběhem, který málokoho zajímá, tak jako většina ostatních), ale třeba v tom se dá najít něco ve smyslu že i ten největší blbec -já-, časem dospěje (většinou).
  Jó, a sebevědomí je potřeba. Pokud nevěříš, že to co děláš, je správné, nikdy nic nedokážeš. Koneckonců každý je v každé sekundě nejzkušenějším a nejstarším než jakým kdy předtím byl.

 37. Bullscz napsal:

  To co pises o rovnych ksiltech me urazi ( jsem kkt ), to si rikali i drive lide o vas co jste nosili ohnuty ksilt. V 90s byl nejvetsi mach ten co mel truckerku ( dalo by se rict ze predchudce snapbacku atd.), takze urazis i stejne stare lidi jako jsi ty. Stezujes si ze dnesni mladez je nespolehliva, to si byl i ty, kdyz jsi byl mlady, nebo si byl ta vyjimka? To si nemyslim. Aproc si zakladal tento web, kdyz na to potrebujes lidi? Kdyz jim budes platit, tak radi zustanou, dneska skoro nikdo zadarmo delat nebude :) toto je muj nazor na tento prispevek

 38. Joest napsal:

  Carrambo, s těma kšiltama se ti to povedlo, mluvíš mi z duše… 😀 Dneska když vidim „borce“ s rovným kšiltem velkým jak bigboard, tak se vždy jen pousměju a řeknu si v duchu, že kdyby prudce fouklo, zlomí mu to vaz a to kousavý mu to přinejmenším přetočí dozadu 😀 Nicméně je zajímavý, jak se trendy mění. Obrat o 100%. Nechci tady moralizovat, ale možná i proto že co se dřív prostě nenosilo, je dneska IN, a to evidentně platí a dělá se i se slibem…

 39. Urzi napsal:

  heh tak scraft cz je vlastne poloboh pretoze stiha vsetko :) vsetko okrem WoT.cz a len o to sa tu jedna

 40. HotdogNiTe napsal:

  Přečetl jsem si všechny komentáře a musim souhlasit i nesouhlasit. Tak nějak všichni se shodli, že dnešní mládež (né všichni) je poznamenána moderní dobou ve které právě všichni žijeme – a to v drtivé většině negativně. Ať to jsou již zmíněné kšilty, telefony, počítače i třeba muzika – je to jedno. Co se týče překladu na WoT.cz, tak to musim říct, že to neni žádná sranda a opravdu uznávám carrambu, madmana a ostaní za jejich čas, který nám, čtenářům obětují. Btw. zkusil jsem si to, ale bohužel… čekal jsem, že mi moje angličtina vystačí, ale ne. A tak jsme se s carrambou dohodli, že zatím ne. Jsem velice rád, že jsem měl tu možnost si to ozkoušet. Nedalo mi to, musel jsem něco napsat. Psáno na mobilu uprostřed pracovní doby – omlouvám se za případné chyby.
  Hotdog (16)

 41. tomfi napsal:

  Tak carambo, máš sice pravdu, ale jenom v rámci toho že mladí jsou holt jiní. Mezigenerační rozdíly jsou a vždy byly. Možná je dříve více srovnavala vojna, možná škola, prostě systém, ve kterém buď jsi drzel krok a hubu, nebo jsi dostal přes čumák a pak jsi drzel hubu a krok, ale mladí jsou mladí, to že nevydrží u mladého člověka zápal se dá očekávat.

  V první řadě upřímně co je má na překladech motivovat? Jednou to pro tebe nadšenec udela, ale aby stavěl nějaký překlady pro hru nad prijezd příbuzného, byl by spíš exot. Sám vís že byt jakože redaktorem je hodně plitka motivace a rychle člověka opustí.
  Dělat to navíc just in time , nebo na zavolání je spíš demotivujici. Dělat to zadarmo většině lidí nevadí ale nemůžeš počítat s tím, že by hnedka když je to potřeba zapomeli na všechno ostatní a vrhli se na práci pro tebe.
  Na pár týdnů je může motivovat zlepšování porozumneni anglictine, ale to taky tak dlouho nevydrží, protože po chvíli zjistí, že tvorba překladů je už neposouva dál.
  Co je může motivovat je dobrý pocit dělat něco pro komunitu, a takovýho člověka asi hledas, ale toho zase nebude bavit pořád jenom překládat texty…. Udělá 10, 20 překladu a uvedomi si, že dělá práci s efektem pár dnů. Ze to co přeložil před týdnem , po té práci už nestekne ani pes. Uvědomí si ze překlady čtou lidi ne proto, že je píše on, ale proto že jsou cesky a je jim jedno jestli v paticce je Martin nebo jirka.
  Nepíšu proto, že bych tě chtěl odrazovat, ale spíš ukázat ten pohled ze strany těch nejmenovaných redaktorů, a to ještě hodně skeptický. Píšu to proto, že bys měl vycházet právě z něčeho takového co píšu a přizpůsobit tomu své požadavky a způsob práce, spíš než nad tím logickým chováním brečet. Možná zviraznit autora příspěvku víc, možná jich hledat několik a koordinovat je formou kdo si to vezme ať dá vědět, mít i lidi co jsou ochotny si vzít jeden za mesic atd atd.. prostě to brát tak že lidi jsou tací a jak to s nimi dělat.

 42. dabler napsal:

  .