AW: Přetexturovaný Stingray 2

Dostali jsme pro Vás přímo od vývojářů Armored Warfare k dispozici screenshoty lehkého tanku Stingray 2, který by se měl objevit už ve středu v evropské verzi uzavřené bety. Stingray II je novější verze tanku Stingray, vyvinutá společností Cadillac Gage pro export. Jde o lehký tank s vysokou pohyblivostí a manévrovatelností, vhodný pro průzkumné účely, pro plnění úkolů dělostřelecké palebné podpory, apod. Čelní pancíř odolá střelbě průbojnou municí z kulometu ráže 14 mm. Pro zlepšení ochrany může tank být vybaven přídavným pancéřováním. Hlavní zbraň je britský 105mm kanón řady L7, instalovaný v elektro-hydraulicky poháněné zbraňové věži.

Kanón má ejektor, úsťovou brzdu a termoizolační plášť hlavně. Zaměřovač je duplicitní, pro střelce a velitele. Tank má digitální systém řízení palby. K dispozici je systém nočního vidění, termovizní systém a laserový dálkoměr. Kanón má stabilizaci v obou osách. Doplňkové zbraně tvoří koaxiální 7,62mm kulomet se zásobou 2400 ks nabojů a 12,7mm protiletadlový kulomet M2 Browning se zásobou 1100 nábojů, lafetovaný na horní části věže. Na každé boční straně věže je čtyřhlavňový granátomet.

Za poskytnutí snímků děkujeme Silentstalkerovi, informace o tanku Stingray pocházejí z české wikipedie.

Napsal carramba66

Zakladatel WoT.cz, tvůrce série recenzí a komentovaných replayů na YouTube, šéfredaktor magazínu Deník Nooba. Autor sbírky pro válečné veterány.

4 komentářů k “AW: Přetexturovaný Stingray 2”

 1. SurreyCZ napsal:

  To je jak japonec, velká papírová loď, prostě modernější Chi-Ri 😀

 2. godo2 napsal:

  Tiež taký UFO tank. Paru kusov sa predalo do Kuvajtu inač nikde. Rýchlo zastaral. Ale po vyzývanej stránke páči sa mi.

 3. Puyol82 napsal:

  Chtěl jsem se zeptat mam balíček na Armored Warfare a je tam klíč k té betě ale zítra jsem do 19:00 v praci stihnu do te bety jít takhle večer???Nikde jsem nenašel do kolika tam je ten zvtup díky

 4. SuperRAPIT napsal:

  Zezadu vypadá, jako Americký TD 4. tieru s věží a ze zhora mě trochu připomíná T34/85