Aktualizace 9.10: Maus na Kampánii

Jestli tu hru hrajete déle, tak si na to možná i sami pamatujete, bývaly doby, kdy jste s vysokými tiery mohli brázdit úplně všechny mapy. Pak Wargaming přišel na to, že když mají tanky obrovský dohled (jako třeba desítky 400, 410 nebo i 420 metrů), tak není dobré je dávat na mapy o velikosti 600×600 a přestal například na Kampánii pouštět všechno od čtyřky nahoru. V aktualizaci 9.10 přichází nová, velmi slibná funkce, která přiděluje mapy tankům podle tierů. Má jen jeden háček, vrací vysoké tiery na Kampánii a mezi nimi i desítky.

Skoro bych tipoval, že nejde o záměr, ale o bug, který bude opraven. Protože si nedokážu vysvětlit, jak může Wargaming chtít poslat desítky s jejich dohledy na tak malou mapu. Co bude výsledkem? Od začátku do konce bude většina tanků obou týmů naspotovaná. Při současné zoufale žalostné kvalitě hraní na publicu to bude znamenat jediné, žárovky budou blikat jako o život a všichni budou hledat nejbližší úkryt. Pokud se snad někdo vydá na střed a pokusí se prorazit na druhou stranu, čeká ho rychlá a bezbolestná smrt.

Pro představu vám ukážeme minimapu mapy Kampánie. To červené je označení míst, která si sám může naspotovat tank s dohledem 400 metrů, pokud si stoupne na obvyklé kempící místo do keře vedle zámečku. Jak vidíte, má bez problémů pokrytou celou mapu. Jak se někdo hne, s velkou pravděpodobností ho uvidí. A to jsou i tanky, které mají dohled o 20m vyšší

Naproti tomu například na Westfieldu ani dva tanky nepokryjí se stejným dohledem (400m) zdaleka takovou část mapy, jako jeden na Kampánii. Pro naše potřeby jsme je „postavili“ na obvyklá místa, jeden kempí v lesíku nahoře pod skálou a druhý hlídá za výjezdem z mostu.

Nakonec pár obrázků, kam všude se bude muset vydat například Maus. Na první pohled to vypadá jako slušnej průser. Snad se s Mausem na kampánii nedostanu…

Napsal carramba66

Zakladatel WoT.cz, tvůrce série recenzí a komentovaných replayů na YouTube, šéfredaktor magazínu Deník Nooba. Autor sbírky pro válečné veterány.

36 komentářů k “Aktualizace 9.10: Maus na Kampánii”

 1. vevloman napsal:

  idioti

 2. Majk007 napsal:

  lol, my jsem tam jednou jeli cw a byl to fakt mazec, ale na druhou stranu bych to chtěl zkusit (asi si kvůli tomu stáhnu test server :)

  • nic82 napsal:

   Taky jsme tam jednou jeli (8 tier) a oni měli tak 2 spotery a ostatní TD. Bylo to rychle.

 3. PattonCZ napsal:

  Tak to je dobrej bug 😀 Ale poslední době se už Wargamingu nedivím ničemu :) Bug je dneska u nich podstatě nadením v pořádku 😀

 4. Pet424 napsal:

  a to jako fakt? no jestli to pusti na live servery tak to mě *****

 5. Grux napsal:

  Jé! Kde asi zase soudruzi z WG udělali chybu? :-)
  Ale tu mapu miluju

 6. Tomáš napsal:

  až budeš příště dávat screenshoty, nastav lepší grafiku, z tohoto se mi chce zvracet!!!

 7. cNNk napsal:

  Driv tam taky T10 bylo a prave proto, ze je to kravina se to zmenilo. Nevidim duvod, proc by se to vracelo …. je to na test serveru opravdu tak nastavene (coz stejne nic neznamena) a nebo se jedna zase o reakci na vyjadreni vyvojare, ktery na tuhle mapu proste mohl jen zapomenout ?

  • Wysch napsal:

   Náhodou, způsob, jak eliminovat zakempené waffle a prasata nalezen. Jsem všema deseti pro! :)

  • carramba66 napsal:

   Jak píšu v článku, osobně doufám, že jde jenom o chybu na testu, že někdo na Kampánii zapomněl. Protože jestli je to záměr, tak se ve Wargamingu musel někdo regulérně zbláznit.

 8. RadecekH napsal:

  Nechápu ty hysterické reakce. Tak budou všichni naspotovaní. To snad není žádná tragédie. Prostě odpadne počáteční taktizování a všichni se do sebe pustí, až budou pancíře řinčet.

  • RadecekH napsal:

   A vážně jedna mapa z třiceti z toho udělá střílečku?
   Naopak, tahle mapa na desítkách je hrozně moc o přemýšlení. O přemýšlení, koho zabít dřív.

  • radopenec2 napsal:

   CS neni takticka hra? Hral si to niekedy? Ak sa pozriem na kvalitu randomu tak WoT mi pride ako nejaka casual hra pre bezmozgov :)

 9. G_NEXUS napsal:

  až budeš příště dávat screenshoty, nastav lepší grafiku, z tohoto se mi chce zvracet!!! …. já to hraji pět let na minimální grafice .. a ještě jsem se z toho nepozvracel …

 10. lukluk22 napsal:

  To bude pruser:-)

 11. SuperRAPIT napsal:

  Musím říct, s FCM 36 PaK 40 má s bio cca 500 metrů dohledu. Sice první tiery mají celkem dobrý camo faktor, ale i tak toho hodně na Kampánii vystřílím zvlášť s kanonem, který zostřuje 1,5 sekund a s DMG okolo 100 a nabíjením cca 3 a něco sekundy to je opravdu OP. 😀

 12. Pet424 napsal:

  hah ale na mě stejně nemaj čtverec A1(Kampanie) moje oblíbený místo na jakýmkoliv tieru 😀

 13. Astute_Cat napsal:

  také hraju na nejnižší detaily a nevadí mi to

 14. SteelFox napsal:

  Osobně se mi to čachrování s mapami nelíbí.

  I když je člověk ve WoT úplný nováček, tak i s průměrným IQ nemá s žádnou mapou problém. Proto se mi zredukování počtu map na nižších tierech naprosto nelíbí, sosobně kdybych mohl, udělal bych pravý opak!
  Pokud mají tanky na nízkých tierech cammo i pro zimu a poušť, proč už WG dávno neudělal mapy pro nízké tiery se zimním obdobím či s pouští? Ano, tyto mapy by byly menší, ale vytvořit je by snad nebyl až tak velký problém.
  Zastávám názor: více map – menší stereotyp a větší zábava! Vyšší počet map je přesně to, po čem nyní volá WoWs, pro WoT by průběžná tvorba noých map znamenala „živou vodu“.

  P.S. O blbostech typu Maus na Kampánii …

  • Mony napsal:

   A ja bych byl pro randomem tvorene mapy, popripade alespon randomem tvorene kere, diry po granatech, sutry a randomem spadle mosty. Uz by to nebylo typem kdo zna nejlip mapu ale uz by to bylo kdo se nejrychleji zorientuje. V realu taky nemeli jedno misto najezdene milionkrat, ale sli do mist, ktere znali max z mapek a nevedeli ktere cesty jsou zablokovane spadlym domem nebo ktery most uz nestoji. A je mi naprosto jedno ze by nekdy mapy nebyly vybalancovane. Bylo by mnohem zajimavejsi hledat si pokazde svuj kerik svou diru svuj sutr nez znat vsechny mista. A jde to videt i podle clanku. Na obou mapach dali spotery na obvykle mista. Po random mapach by zadne misto nebylo obvykle.

 15. kraken600 napsal:

  Ved oni samy písali ze pre 10 tier majú byt dostupné vsetky mapy až na Mittengard a tu druhú neviem :)

 16. radekoskar napsal:

  sry,ale já tuhle mapu nesmim,bez ohledu na tier 😀

 17. Mystery Fox napsal:

  Já to vidím ze dvou pohledů. Na jednu stranu je to fakt pitomost a pokud je to bug, tak snad bude opraven a to co nejrychleji, ale tak zase…kdyby tohle nastalo jednou za čas, třeba jen tak „for fun“, mohla by to být i legrace :) Ale opravdu jen jednou za čas.

 18. k0n0p napsal:

  taky bych z toho nedělal vědu. Není-li to bug, je to jen na zkoušku, jelikož se snižoval dohled většiny tanků a velmi brzo se zjistí, je-li to krok správným směrem.
  Kampánie je asi extrém a bude to opravdu jen o kempení :)