9.14: Více informací o některých změnách

Portál RU nespí a nahodil další podrobnosti o některých změnách v nadcházejícím patchi.

Indikátory na minimapě
Přidána možnost zobrazení na minimapě : současný rozsah dohledu vozidla, maximální zorné pole, stejně jako vzdálenost obrysů vozidel (tj. rozsah vykreslování).

Zelená – zobrazuje aktuální rozhled, s přihlédnutím ke schopnosti posádky a předpokládaným zařízením
Bílá barva – zobrazuje maximální rozsah sledování vozidla, který nesmí přesáhnout 445 metrů,
Žlutá – udává maximální rozsah vykreslování.

V nastavení hry byla přidána možnost zcela vypnout kruhy. O všem si rozhodnete sami.

Osobní zálohy
Po spuštění patche 9.14 lze osobní zálohy použít ve všech herních režimech kromě tréninkových bitev.

Proto byly přepracovány obrazovky osobních rezerv: přidány filtry, které umožňují uspořádat rezervy podle jejich velikosti a druhu zdroje.

Načítací obrazovka
Hráči mají možnost si zvolit formu, v nichž se bude objevovat. V nastavení existují tři typy obrazovek na výběr: jen seznam hráčů, rady, a minimapa. Pro výběr stačí označit výběr v oknu Obecné.

Napsal mamys

Ve skutečném tanku jsem strávil skoro dva roky, ale WoT mě přesto nebo možná právě proto baví.

31 komentářů k “9.14: Více informací o některých změnách”

 1. Geokex napsal:

  K ničemu, módy budu používát stejně dál :)

 2. TheDisturbed napsal:

  Je dobře že implementují některé populární mody.

  Konečně tam někdo něco dělá.

 3. Scarecrow132 napsal:

  Skvělé, zase budu moct zrušit pár módů

 4. CZ_Bendy napsal:

  az budou dve ci tri rady stani a automaticky presun bino,site… tak muzu modz odinstalovat :)

  • SIEGFRlED napsal:

   cauko … mohol by si mi povedat ako sa ten mod vola ? Pripadne kde ho stiahnem ? DIky

  • lego napsal:

   Jn, s řadami bych se ještě smířil, ale to automatický přesouvání je hodně chytlaví a snad i poslední důvod proč ještě používám módy.

 5. bibo111 napsal:

  ještě dát alespon 2 řadou garáž a damage panel a budu naprosto spokojenej

  • makavali napsal:

   a automatický návrat posádky sem v pohodě z xvm se mi to nikdy mrdne 😀

 6. KakubsSVK955 napsal:

  Súhlasím s implementovaním niektorých praktických modov ako napriklad uy spomínane 2-3 rady v garaži popripade dmg panel ale ostatné sú de facto hacky ako je na minimape zobrazene padanie, auto-aim pre artnu v odstrelovacom ržime, aimbot pre artu aj tank, lasery, x-ray, auto-extingusher,tečkovanie vystrelenia arty na mae aj pri pohlade, to su spinave hacky pre lenivcom….to rovno za pocitac dajte robota…

 7. Basic_SVK napsal:

  Rád by som sa opýtal oboznámených ľudí, čo to značí maximálna rozsah tých 445 m. U niektorých tankov a to nemyslím teraz TD je totiž dohľad v základe 400 m + pri vybavení a schopnostiach sa dostávam aj okolo 470-480 m, možno aj viac. Znamená to že ten súčastný limit 500 m bude znížený?

  • Tomas napsal:

   445 m je vzdálenost na kterou můžeš maximálně spotnout tank, ačkoli máš dohled třeba 500 m

   • SIEGFRlED napsal:

    takže viac ako 445 m view range nema zmysel ?

    • FasoZKktova napsal:

     jasne že má napr. proti tebe je súper v tanku s veľkým cammo bonusom plus aj posádka má perk na kamufláž…pokiaľ sa nehýbe a nestrieľa po tebe, s dohľadom 445m ho spotneš najskôr až keď budeš od neho 330m, ale s dohľadom 500m ho môžeš nasvietiť už pri 370m (čísla sú len odhad, priamy prepočet nepoznám, tak ich prosím berte s rezervou 😉 )

     • PetrArcon napsal:

      Nesouhlasím. Pokud budeš v „super“ tanku, s naskillovanou posádkou s 100% camo perkem, na tanku maskování, bude stát více jak 15m od křoví v přímé linii s tebou, kolem něj nebude žádný tank co by ho spotl automaticky na 50m tak do tebe bude sypat munici na vzdálenost i menší jak 100m a ty ho nespotneš i kdyby jsi tam měl všechny heblátka :-)

      A mužete tvrdit něco jiného, stává se mi to že do mne sype tank, já ho nevidím, dokud nevjede zpoza křoví nebo ho nenasvítí něco jiného. A i mě se to podařilo, sice vyjímečně ale taky.

     • manu_sk napsal:

      :)

     • FasoZKktova napsal:

      Nepochopil si, ale nevadí,, tak ti objasním celú situáciu, aby si si ju dokázal predstaviť…posádka Obj. 140 sa rozhodla zastaviť v strede lúky a kochať sa nádhernou prírodou. So svojou dokonalou kamuflážou splýva s asi 5cm vysokou trávou ako modlivka, ktorá sa práve slní na púpave asi 30cm od predného pravého kolieska. Po ľavici vidieť pásť sa stádo ovečiek a vzadu v húštine si tento krásny deň, takmer bez mráčika, spríjemňujú Janko s Marienkou. Zrazu, z ničoho nič, vo vzdialenosti 450m veliteľ periskopom spozoruje Myš s nosnou dierkou o priemere 12,8 centimetra približujúcu sa k ich pozícií. Veliteľ zareaguje a šoférovi vynadá, že namiesto toho vyprážaného syra mu manželka mala radšej urobiť rezeň. Prikáže strelcovi, aby zahájil paľbu, lenže nabíjač, starý alkoholik, včerajšiu noc opäť prechlastal a aby toho nebolo málo, v garáži zabudol komplet celú muníciu. Veľké činy veľkého muža značia, pomyslel si veliteľ a pustil sa do syra. Posádka inšpirovaná veliteľovým zapálením tiež priložila ruku k dielu. Vo vzdialenosti 380m Myš zrazu zastavila. Áno, uhádol si, syr sa už zjedol bez toho, aby uvidela, odkadiaľ tá vôňa prišla. A tak sa Myš rozhodla namieriť si to za ovečkami. Veliteľ, mimochodom po tejto akcii povýšený na majora, opäť raz svojej posádke dokázal, že dohľad a kamufláž sú moc dôležité veci a to, že keď máš základný dohľad 400m neznamená, že spotneš všetko neschované do tejto vzdialenosti. Koniec

  • SG_semda napsal:

   Ale cim vetsi mas dohled nad tu hranici, tim je větší pravděpodobnost ze toho hráče spotnes do te hranice 445 metru

  • Tomas napsal:

   A pokud by tě náhodou zajímalo k čemu ti teda může být dohled větší než 445m, když na delší vzdálenost tank nespotneš, tak odpověd je jednoduchá. Od tvého maximálního dohledu se odečítá camo faktor tanku který spotuješ a případné křoví, které ho kryjí atd. Tzn. máš dohled třeba 445 m ale tank s dobrým camo bonusem jsi schopný spotnout třeba až na vzdálenost 370 m, ale pokud máš dohled třeba 500 m, jsi ho schopen spotnout třeba už na 430m. Pokud máš ale dohled 500 m a tank který spotuješ nemá žádný camo bonus, tak ho stejně spotneš maximálně na 445 m, dál nikdy. Snad je to trochu pochopitelný z toho jak jsem to napsal. :)

 8. ___TYPHOON___ napsal:

  Módy jsou k ničemu a kupa lidí by bez nich nedokázala vůbec hrát (nebo vůbec vystartovat z garáže) … až to budete umět hrát bez módů – pak něco povídejte a pak budete teprve ti pravý a nefalšovaný hráči …

  • Tomas napsal:

   No všichni čekali až jim to tady přijde rajčák tvýho ražení vysvětlit. 😀

   • J_T_Flash napsal:

    Opravdu výstižné… Už delší dobu tady čtu, že názor , pro vás rajčat, se tu nebere, protože rajče = špatný hráč. Přitom to vaše přiblblý WN8 je jen a jen o nastřílení dmg. V bitvách potkávám čím dál víc „modrejch“ hráčů, kteří na začátku bitvy zalezou do kouta jen snajpí. Teprve ke koci bitev vylejzají z křoví a doráží některé tanky, co jsou na ránu. Vítězství je absolutně nezajímá. To jestli se vyhraje nebo prohraje je čistě na ostatních, protože tyhle „skilleři“ nikdy nehrajou pro tým, ale čistě na WN8 a pak se tady kasaj, jak jsou dobří.
    A teď do mě! Pro vás jsem určitě taky rajče. :-)

    • Tomas napsal:

     Klasickej argument špatných hráčů, ale podívej se kolik mají ty modrý a fialový hráči % vítězství. To je určitě důsledek toho, že sedí v koutě a nezajímá je vítězství. :)

     • J_T_Flash napsal:

      No comment. Zase jsi to otočil jinak. Klasika. Jak jsem psal. To jestli vyhrajou nebo prohrajou NENÍ jejich zásluha!!!! Umění dodělat poslední tři tanky, který jsou kolikrát bez modulů a s minimem HP, není pro mě zásluha o vítězství. Ale vy si to tady stejně obhájíte po svém. Takže se k tomu nemá cenu dál vyadřovat.
      Stačilo, žes mě označil jako „argument špatných hráčů“. Neříkám, že jsem superhráč, ale špatný nejsem taky. A mám větší radost i s prohry, když vidím, že se tým snažil nějak spolupracovat, než když vyhrajeme zásluhou modrýho blba! Pro pořádek: vím, že spousta modrých a fialových to má zasloužené, ale zase jich není tak moc. Prostě moje zkušenost je asi jiná. možná hraju s jinejma modrejma :-) A rozhodně to není jen otázka českých hráčů. Je to v podstatě stejný napříč světem.

     • PetrArcon napsal:

      Je jistě trochu snadnější, vyhrát bitvu, s uděláním 5-7 kill když zbývající tanky na protistraně mají méně než 20% života, a tedy stačí jedna dvě rány na zabití. Zvláště když modrý/fialový hráč, co celou dobu kempí někde v rožku a sem tam vystřelí a udílí nějaké to DMG, a když zbývají poslední tři hráči na jeho straně, tak hrdě vyjede, postřílí zbytek nepřátel a je king neboť on tu bitvu vlastně rozhodl.

      Že se 5-8 minut dvě-tři medka o dva tiery nižší rvou s přesilou pěti (nejlépe těžkých) tanků, uberou jim skoro 80% HP a pak pochopitelně zdechnou pod náporem gold ammo od soupeře, tak pak velmi smutně přizírají jak přijede super modrý/fialový hráč, dorazí těch 5 HT jednou max dvěmi ranami pak sejme otravnou arty najde poslední tank a zabije ho…. a je super skiller.

      Ano i tak se dělá WIN8

      Osobně se na WN8 už tak moc nedívám. Ano na začátku bitvy si povzdechnu kolik modrých/fialových hráčů (nejlépe ve dvou četách) je na protistraně, kolik „rajčat“/pomerančů je na mé na nevyšších tierech. A následně jedu svoje blues.

      Cíl = nastřílet aspoň 1.5 násobek HP svého tanku, zabít aspoň jednoho nepřítele, nejlépe 2-3 a pokud to jen trochu půjde tak i přežít bitvu a vyhrát.

      Ale zkuste si to s VIII medkem a i IS3 proti X tieru (E100, E50M) něco odrazit.

      Ano od hráčů s fialovými a modrými staty a hráčů s vozidly mající v názvu E100 neočekávám jinou munici než gold ammo. Chápu, že musí probít, a je jim jedno, že můj pancíř nepřežije ani jejich základní munici APCR. Neřeším to, byť by mě daleko více potěšilo, kdybych měl šanci odrazit. Holt ale není.

      Nicméně nevyhýbám se takovým hráčům. Pochopitelně pokud do mne sype AMX 13 90 full gold ammo, připadá mi to směšné, zvláště když v té chvíli sedím v M4A1 Rev. s 50mm pancířem….

    • GEN napsal:

     S timhle na 100% souhlasim.

    • Swem napsal:

     Je vidět,že jsi nikdy nezkoušel sedet v koutě a nastřílet si dmg. Pač jinak bys takto nemluvil. Z 80% případů,ti kemp nepomůže. Pro dmg si musíš dojet. 😉

    • bcstano napsal:

     tak rajcata sme vsetci…kazda farba je len ine stadium paradajky…zelena je uplne nedozreta, oranzova este nedozreta, cervena dozreta, fialova prezreta pociatocne hnijuca, modra evidentne hnijuca, cierna zhnita…akurat ze faby pre WN8 nesedia stadiam ziavota rajciny :) …ano WN8 zavisi vo velkej miere od dmg ale este aj od par inych faktorov ako fragy, prvotne spoty a tusim aj obrana zakladne ale jeho prioritny nedostatok je absencia asistovaneho dmg…bohuzial WN8 lepsie hodnoti hraca nez WG osobne hodnotenie aj ked toto rata aj s asistovanym poskodenim ale dava velmi velku vahu winratu a taktiez ciastocne zavisi o d poctubitiek. Myslim ze rozne webove sluzby maju aj vlastne hodotenia ktore su lepsie ako Wn8 co WG PR ale do modov ich akosi nikto moc netlaci co je skoda…taze zdravim vsetky spolurajcata…najlespsi je aj tak WoT v krcme s kamaratmi pri pive v teamovkach ci sa dari alebo nie 😀

 9. mida1 napsal:

  Tak aby neměli vysoký poměr vítězství když to na začátku bitvy zaparkujou a čekají na rozsvícení tanků

  • mirek311 napsal:

   Tohle jsi vystihl. Často jsem od modrásků očekával větší aktivitu a pomoc na začátku a oni kempili vzadu. Po rozjetí bitvy a pár padlých si jedou jen tam, kde je to výhodné. Doklepnout zbytek nepřátel a je to. Naopak fialky tohle nedělají. Ti vyrazí do bitvy a nemažou se s tím.