15. den adventního kalendáře: Vrací se KV-5

Do premiového obchodu se v rámci adventního kalendáře znovu po nějakém čase vrací i známý a oblíbený těžký sovětský tank 8. úrovně KV-5. Po změnách pancíře, kterými prošel v rámci přepracování do vysokého rozlišení, je ještě zábavnější a ještě méně penetrovatelný, než dřív. Tentokrát je s 3450 zlaťáky za cca 1000,- Kč.

Napsal Redakce WoT.cz

Redakce WoT.cz čítá proměnlivě zhruba šest až osm lidí. Šéfredaktorem je Kirukato, carramba66 mu stále ještě pomáhá, než se z WoT.cz stáhne kompletně. WittmanSVK a vlodek73 překládají hlavní QA. O WoT Konzole píše taťka Martin. O novinky z War Thunder se stará Onovo.

39 komentářů k “15. den adventního kalendáře: Vrací se KV-5”

 1. Landreon napsal:

  Oblibeny???? Proc tedy tento oblibeny tank nevidam skoro dva roky na pulicu???

  • MArtin napsal:

   asi moc nehrajes

   • SpongeBob bez kalhot napsal:

    Taky bych to tak viděl. Minimálně 2x denně ho potkávám.

    • keijei napsal:

     Nehraju už tak moc jako dřív, ale řekl bych, že KV-5 vidím stejně často jako Type 59, tedy tak jednou za měsíc a to většinou ještě dostane na zadek. Balíček není úplně marný, ale nevím jestli se ten tank vyplatí, když už dneska každý zná jeho slabá místa, je pomalý, nízká penetrace.

 2. Johny napsal:

  Pro ty,kteří tady hejtujou balíčky,tak tohle je jeden z lepších. KV5 se prodávala za přibližně stejnou cenu i bez zlaťáků .A navíc je to docela i zábavný tank,když se nedostanete do X.

 3. cavo napsal:

  Myslím že každý trochu lepší hráč vie ze ho prebije do hrnca aj s pene 132..ak schová hrniec tak je to bomba :-)

 4. borakira napsal:

  ja kv5 koupil a pak prodal po case …. do mesta byla ok, ale jinak me deptalo ze tu obrovskou pomalou krabici kazdej vidi a muze na ni strilet ….

  • L3X1ON napsal:

   Pomalá krabice která jezdí 40 za hodinu …

   • borakira napsal:

    ano vsechny HT jsou pomaly a tohle je navic i krabice 😀

  • The_FuZZ napsal:

   Prodal? Co tě k tomu vedlo? Došly ti stání v garáži, nebo kredity které si sním moh vydělat? wtf?

 5. Lubak91 napsal:

  Zábavný a oblíbený? Spíše depresivní…
  V dnešní době goldové si s ním vytře řiť kde co, a sám má velký problém probíjet i tanky svého Tieru… Jediný premiák, který jsem prodal…

 6. Steamrunner_5 napsal:

  jako s kazdym tankem se da zahrat dobra hra, diky mizerne pene je treba znat weakspoty cilu, delo je celkem presne, vyhoda je obrovska zasoba HP, lahudka je ramovani tanku kdyz se rozjede z kopce, ma silny motor a ve facehugu pretlaci vetsinu tanku, coz je zabavne pouzit pri schazovani z mostu nebo do vody, nekdy je efektivnejsi soupere utopit nez ustrilet :)

 7. Devaltron napsal:

  Hlavně ten obří weakspot hned zepředu

 8. Vatutin_N_F_general napsal:

  KV5 byla u nás doma jeden čas velmi oblíbená, stále jí i máme na jednom z účtů. Ale i ona se dá počítat mezi klasiku adventního kalendáře, tedy mezi položky, které nemají dnes již žádný jiný, než „sběratelský“ … pokud lze takto vůbec uvažovat, význam. Po rudym a očekávaném cromwellovy, což jsou kvalitní leč běžnému stroji velmi podobné kusy, nic převratného nečekám. Nedovedu si představit, že tam daj e-25, nebo typa … úplně by to zmagořilo hru. Prostě házej se balíky, který někdy koupí a někdo ne, nikoli to co chtějí všichni a šli by prodat ledvinu. Každopádně my si doma o vánocích nadělíme T-10, E-50 a LTTB a Obj 416 a tak doufám, že budou násobky, nějaké slevy z ceny stroje, levnější vybavení a tak. Podtrženo a sečteno AK funguje, udržuje mne v příjemném těšení se na vánoce a přitom nic nekupuji :).

  • SteelFox napsal:

   E25 ani Type 59 by hru rozhodně nezmagořili. Prostě by si někteří hráči konečně mohli kopit to, co opravdu chtějí a navíc by si někteří zkompletovali sbírku … Ale spokojené hráče – zdůrazňuji spokojené hráče – WG rozhodně nechce. Ti totiž nadlouho nic nekupují …

 9. norbertsch napsal:

  Ja ho tiež málo vidím na publicu, ale tak isto som prestal vidieť aj Typa 59. Takže vo všeobecnosti tieto staršie tanky sú tak ponerfované, že sú nehrateľné. Výnimka je v rukách dobrého hráča. Takže si počkám na lepší balík.

 10. marinfi napsal:

  Pre mna tam zatial okrem „Rudyho“ v docela dobrom balicku nebolo nic zaujimave.

 11. TheDejv napsal:

  KV-5 byl můj první premiák vůbec. Do dnes s mi s ním dobře hraje.

 12. Glock17 napsal:

  Láká mne ta možnost 2 nabíječů v jednom tanku (trénink posádky pro IS-7) … ale asi vyhraje kombo IS-6 + IS-2 Berlin

 13. Honza napsal:

  Pomalý tank s obrovským weak spotem ve předu a malou penetračkou. A točit se, abych ukazoval zadek na určitých místech, kde to má vůbec smysl, nepřijde mi to moc zábavné. Premiový tank má mít v prvé řadě penetraci, ať se nemusí používat goldy a pak smysluplný armor nebo mobilitu. T34 je třeba pomalá, ale výborné dělo. FCM ždáný armor, ale perfektní pohyblivost. Podobné premiáky mají smysl.

  • Tomáš napsal:

   Kde jsou ty časy kdy měla T 34 super dělo,mám na něm 3 perkovou posádku a někdy bych netrefil ani tu KV 5.

  • L3X1ON napsal:

   Prémiáky nejsou jen na vydělávání … a někomu právě o vydělávání vůbec nejde … já například jezdím s IS6 a i když je to dělo nepřesné se slabou penetrací tak když se s tím naučíš hrát tak není problém vydělat … stačí se s tím naučit nebo umět aspoň trochu hrát a jde to 😉

   • Hui napsal:

    A na co jsou, když ne na vydělávání ?

   • Honza napsal:

    Jak padlo dole, na co jsou? Třeba taková E-25 je zábavný tančík, protože má zajímavé atributy a člověk se s tím pobaví. Stejně je zábavný taky FCM, protože dokáže jezdit po mapě a měnit výsledek. T34 moc zábavná není, ale vydělává. KV-5 tam se není co učit, je to šnek, který musí spolíhat na to, jestli ho penetrujou nebo ne, úhel neúhel a dost často použít goldy, protože spoléhat na to, že trefím weak spot, když jde o výsledek, je risk. Není to dobrý premiák, podle mě ani zábavný, hlavně kvůli pomalosti. Takové tanky mají smysl u lidí, co chtějí mít většinu tanků jako trofej. Ale pokud někoho baví, nic proti tomu.

 14. SteelFox napsal:

  Kdo je doktor věd … ať koupí KV-5 … pro hlupáky není … jen kdo je chytrý – plení !

 15. LorenSoth napsal:

  Ká-Vé pětka – žere medka! :) Jdu ji zkusit, beztak už letos nic zajímavějšího pro mě nevydají :)

 16. hugo_iron_steel napsal:

  Kdy už konečně bude Cronwell B

  • SteelFox napsal:

   Kdy bude Cromwell B ? Téměř ke konci AK, aby každý nejprve utratil za vše ostatní … a ke konci koupí ještě CromB …