1000 věcí, co mě serou: YouTubeři

Protože jsem také, ehm, ehm, „YouTuber“ a znám se s autorem stejnojmenného hejtu z populárního blogu 1000 věcí, co mě serou, nemohl jsem si odpustit ho vydat i zde. Curvekiller svolil, proto se pořádně usaďte a užijte si první a poslední echtovní hejt na tomto webu.

Autor: Curvekiller, 1000vecicomeserou.cz

Na internetu se pohybuju dnes a denně, je mým rajónem i mou krví. Přesto jsem ještě donedávna netušil, že existuje něco jako YouTuber. Holt jsem jiná generace než ti dnešní mladí. Občas radši ani nechci vědět, co mezi nima frčí. Nejspíš bych na to civěl se stejným opovržením, jako se před deseti lety koukali na naše zájmy a náma cloumající fenomény tehdejší třicátníci – a odplivl si, zablekotal, že svět se v kravskou řiť obrací, a dál žil v přesvědčení, že zatímco naše dětství a dospívání bylo nej, teď je to ryzí zlo.

Takže když na mě vyskočilo slovo YouTuber, přišlo mi to stejně divný jako výrazy Facebooker, Seznamář, Googlil nebo Mimibazarník. Nonsens… a navrch kokotina. Jenže oni opravdu existujou! Jejich revírem jsou dětský pokojíky, temný sklepení, pařanský doupata i nevábný kutlochy, jež nikdy nepoznají vůni ženy. Jejich živinou je poptávka po dementních humorech a publikem mladý duše, který nehltaly Eso, Magion ani Receptář, ale rovnou se jich zmocnil YouTube a sociální sítě.

Mňo, a v týhle bažině se rodí stovky, ba tisíce videí. Stal se z toho v zásadě obrovskej byznys, takže se odtud rekrutuje i nová elita národa. Šmarjá, dyť voni jsou slavnější než Jitka Zelenková s bratrama Nedvědovejma dohromady! Ať už se povrchně vykecávaj o hrách, napodobujou svý zahraniční vzory, pokouší se o vtípky, z nichž by jednomu slezly nehty na nohou, anebo kutěj různý zoufalý pranky, omladina na ně kliká a kliká a kliká a my, co máme stáří nad 30 a IQ aspoň nad 102,3 bodu, tak se chytáme za hlavu a říkáme si, safra, to je úpadek, kdyby to tak viděli Sovák s Menšíkem a panWerichem, ty by mrdlo.

Fakt u většiny z nich nedávám víc jak minutu. Pak se musím jít uklidnit. I civění do výlevky v dřezu na mě působí příjemněji a intelektuálně mě víc stimuluje, než tahle virtuální křeč. To se stává. Ale víte, co je na tom nejsmutnější? Že to dělaj kluci chytrý a šikovný, většinou ty nejschopnější, best and brightest svý generace. Jenomže ví, že aby byl úspěch, musí být pitvořeníčko a šaškec před kamerou – asi jako když třeba Lou Fanánek Hagen svý básnický střevo věnoval diskotékovejm Šmoulům.

Smutnej příběh. Můj synovec se mnou asi nebude souhlasit, pro něj to budou hrdinové… ale když vidím třeba libovolný video místního krále YouTuberů, slovutnýho GoGomana, jehož odebírá víc lidí, než kolik čumí na Události, okamžitě mě zadusí pocit, že se naše civilizace prokopala zas o pár desítek mil blíž k peklu.

Zdroj: http://www.1000vecicomeserou.cz/915-youtuberi

Napsal carramba66

Zakladatel WoT.cz, tvůrce série recenzí a komentovaných replayů na YouTube, šéfredaktor magazínu Deník Nooba. Autor sbírky pro válečné veterány.

47 komentářů k “1000 věcí, co mě serou: YouTubeři”

 1. carramba66 napsal:

  Cha, má pravdu! Ještě že jsem jenom takovej video-přicmrdávač… Ale asi to pošlu akcidovi :)

  • Leon IV. napsal:

   No zkus to 😀 treba s tebou potom ještě promluví 😀

 2. elmikkycze napsal:

  Ámen. Víc bych souhlasit nemohl.

 3. jmeno1 napsal:

  Hmm, co taková pičovina dělá na relativně slušném webu, kam člověk rád zajde na info.

 4. SC0RCH3r napsal:

  Nah, nedávno o tom byl článek v Levelu (nebo to bylo Score? :D), ono je to tím, že Československá Youtube scéna je fakt katastrofální.
  Né, že by tu nebyly světlé výjimky,například zrovna kanály zaměřené na WOT jsou obecně na vyšší tvůrčí úrovni…

  • carramba66 napsal:

   Žejo? 😀

   • SC0RCH3r napsal:

    No, ono je to tím, že WOT, ač se to nezdá, má kapku vyzrálejší publikum a není to hra, kde by se člověk mohl výrazně spolehnout jen na to, že bude reagovat na to, co se ve hře děje bez nějakého umu s tím, že se bude spoléhat čistě na svojí osobnost. Právě proto je Minecraft ta hra kolem které se všichni tihle „kvalitní youtubeři“ lepí. Čímž neříkám, že Minecraft je špatná hra, ale herní scéna CZ/Sk youtubu je tím fakt přesycená.

    Ale to všechno by mi dejme tomu nevadilo, toaletní humor ve všech formách existuje a bude existovat a čas od času nezaškodí. Co mě ale štve je to, že spousta youtuberů vydělává dost nepoctivími metodami. Tj. že přídou za herním vývojářem s nabídkou, že za například 10 000 Kč dají like oficiálnímu traileru, nebo že 100 000 natočí pozitivní video, které se tváří jako „recenze“. Tohle je dost nekalý a dost neregulovaný byznys, který se bohužel nedá prokázat. Samozřejmě díky tomu existují i opačné extrémy, kdy ať řeknete o hře cokoliv pozitivního, najde se někdo, kdo vás obviní, že jste podplacení a že si vás někdo koupil, ačkoliv to může být váš upřímný názor.

    Overall…je youtuber a je Youtuber, každého by měl člověk posuzovat individuálně. Ona až zestárne ta mainstream generace diváků, tak se třeba kvalita cz/sk youtube taky zlepší 😉

    • HunnterKiller napsal:

     Bože… Furt ten minecraft. Mi řekni kdo to dneska točí přičemž na to jeho kanál není přímo zaměřen? Tahle mánie už přešla snad před rokem minimálně a furt tu na to někdo bude brečet -.-.

     • SC0RCH3r napsal:

      Nezlob se na mě, ale nečetl jsem tady jediný komentář kromě mého, který by si na to stěžoval. Jestli tě obtěžuje můj názor na tvůrčí kreativitu youtube kanálů ohledně Minecraftu, pak se ti hluboce omlouvám a polib mi výfuk, protože sekce komentářů k vyjádření názoru slouží 😛 😀

      Faktum je, že vývoj mainstream kanálů cz/sk scény tolik nesleduju, nejsem výzkumná agentůra, který by se tímhle zabývala. Dělám závěry z toho, co občas zahlédnu a faktem je, že Minecraft býval tou hrou, který doslova každý „obecně nevyhraněný“ letsplayer dělal, to jestli tomu tak je pořád, nevím, vím jen co na mě občas vyhodí doporučení od YTB (a to je katastrofa). Pravá katastrofa je ale v tom, že každý takový mainstream kanál za sebou táhne stovky až tisíce „přicmrndávacích fandovských kanálů“, kde lidi neví, co točit, ale chtějí být na youtube, jelikož mají pocit, že je jejich existence by měla ozářit život každému člověku na planetě. A tak se stane, že točí video, kde neví, co říkat, kvalita je bídná a video je obecně o ničem a jeho autor se zpravidla snaží získat diváky tak, že to propaguje v komentářích u jiného známějšího LetsPlayera, případně výměnou („já budu tvůj subscriber a ty budeš můj“) a takovýhle „autoři“ pak většinou vykazují znaky 12letého děcka, protože přiznejme si to, tihle ti to nejvíc dělají, nepříjmají jakoukoliv kritiku ani rady, jsou sprostí jako parta dlaždičů a gramatiku ovládají asi tak jako před týdnem importovaný arab. A nejvíc takových lidí jsem zaznamenal právě kolem Minecraftu.

      Čímž samozřejmě nechci říct, že ve WOT scéně takové nemáme, nebudu jmenovat, ale i tak má robikon_ pořád vyšší průměrnou kvalitu, než to co občas vyleze odjinud (alespoň obstojně píše a ty jeho příspěvky na foru mají nezměrnou komediální hodnotu) 😀 😀 😀

  • SurreyCZ napsal:

   Mám dojem, že to bylo v obou 😀

   • HunnterKiller napsal:

    Tvůj názor jsem ti nechtěl vyvracet. 😀 Jen jsem ti chtěl říct, že i ten blbý mainstream se mění… Abys ve staří neumíral v omylu, že je minecraft stále mainstream… 😀
    Snad v každého mainstreamu i když už dávno není mainstream se někdo chytí a pokračuje v něm i po přechodu mainstreamu… Minecraft byl mainstream, Challange bo jak se to píše byl mainstream (To když někdo dělá nebo žere něco nenormálního) a i když už to mainstream není tak i v tom prostě někdo pokračuje… Proto ten minecraft tam na tom youtubu stále můžeš potkat :)

  • JH napsal:

   nemuzu rict, ze bych taky podobne „elitarske“ picoviny necekal.

 5. SurreyCZ napsal:

  No zrovna ten GoGo, to je dobrej idiot 😀
  Jinak ale ne každý je hned automaticky kripl, kterej se ještě kriplí takto veřejně :) Já vlastně mimo WoT koukám akorát na Agraela a 067Bok.

 6. Tomáš napsal:

  no tak sorry, ale tož to je taková píča že větší svět neviděl, hyperaktivní puberťák co má piču co na práci tak natáčí sám sebe jak mu mrdá v dyni…fakt super…!

  • to bych nikdy ne napsal:

   jenže smutnější je, že většina mladých řekne že neví kdo je hitler, ale ví kdo je gogoman, i když je to totální kokot. tak se sortě jeho fanoušků líbí, bohužel, internet je přístupný prakticky komukoliv, žádné věkové omezení neexistuje, tak zbývá jej zavést, a nebo počkat až ty děti, které to žerou, vyrostou.

 7. Sigmoel napsal:

  No ale boužel se to už dostalo i do televize ….. to Hrajeme s alim blbost největší ……

 8. Smrtka GT napsal:

  zahraji si na českého patriota (nezlnalce angličtiny, nebo ignoranta cizích jazyku/ nazvěte si to jak chcete): Šefe a český dabing, je kde? Nebo aspoň titulky? 😀

 9. el barto napsal:

  tak takovech blbcu jako je GoGo je plne youtube to ja si tam obcas nahraju povedenou bitvu z wotka toto mi hlava uz nebere

 10. patasek napsal:

  Tak jsem si přivodil trauma. Při čtení článku jsem pustil video a můj skoro sedmiletý syn zpozorněl a řekl “ to je Gogo.“ Co k tomu dodat.

  • carramba66 napsal:

   😀

  • Corwin22_CZ napsal:

   Celkem chápu.
   Osobně jsem zvládl 1:04 z toho videa a vypnul to. Tohle jsem vážně nepotřeboval vidět.. :-/
   Asi patřím do skupiny „co máme stáří nad 30 a IQ aspoň nad 102,3 bodu“…

  • JH napsal:

   a co tim chces rict? ze tvuj syn je idiot, jak tady naznacuje vetsina prispevku odeslanych univerzitnimi profesory?

   • Corwin22_CZ napsal:

    Nějaké osobní trouma v poslední době? To mě sice mrzí, ale běž se vypouštět jinam. Troubo

 11. Tomas napsal:

  On podle mě není takovej idiot, ale pěkně mu to vydělává a když lidi chtějí idiota, dá jim idiota a dobře si žije. Ted nevím přesně, neznám ho, ale nedávno v nějakým pořadu říkal, že od 100 000 odběratelů tě to uživí a on tuším říkal že má 900 000 a nemusí nic jinýho dělat, bydlí ve vlastním bytě a žije si velice luxusně. Tak proč nedat lidem co chtěj a ještě ho to asi baví. Teda pokud si ho s někým nepletu :)

 12. Easton_cz_sk napsal:

  Pripadáš mi ako moji rodičia. Nevedia pochopiť ako ma môže baviť wotko, nevedia pochopiť prečo pozerám do mobilu atď. Ja tiež nepochopím prečo pozerajú romantické filmy… A teraz čo? Napíšem o tom na internete? Načo? Nemá to žiadny zmysel. A podľa mňa je oveľa lepšie pozerať YouTube ako piť alkohol, drogovať, fajčiť. Keď vám to príde lepšia možnosť mali by ste sa ísť liečiť. Mne príde totálne hnusné, keď ľudia smrdia po cigaretách, sú opití alebo zdrogovaní a tiež sa nad tým nezastavujem, je to ich život a tu to končí.
  Vlastne prečo by mal Gogo meniť štýl videí? Nepochopím. Keď má zhliadnutia a stále mu stúpajú odbery nieje žiadny dôvod meniť videá.
  Ty tu tiež hovoríš, že keď sa vám nepáči čo tu píšem tak sem nechoďte. Keď sa ti nepáči čo natáča, tak na to nepozeraj.
  Ajtak väčšinu detí absolútne youtuberi neovplyvnia. Je to ich vec čo pozerajú.

  • HunnterKiller napsal:

   Sdílím tento názor. :)

   • carramba66 napsal:

    No já jenom upozorňuju, že autorem je kluk z 1000vecicomeserou, nikoli někdo z WoT.cz. Ale přišli mi to zábavné, proto je to tu :)

    • Easton_cz_sk napsal:

     Myslel som, že keď to tu zdieľaš, tak s tým súhlasíš. Ale keď to berieš s humorom tak ok. Ale výtvory, čo tu uverejnili niektorí ľudia sú fakt smutné. Totálne sa mi zhoršila nálada. Po prečítaní článku som bol znechutený a po prečítaní komentov až dokonca smutný. Ďakujem za skazený deň(nemyslené zle) :(.

    • Willy_Fey napsal:

     No já bych řekl, že svět se točí pičů ke zdi. Lidi opravdu degenerujou, zasírají si hlavu balastem a kdyby došlo k nějakému průseru, tak jsou v pasti. Celá ta naše „západní “ civilizace pěkně degeneruje a zbytek světa ji časem sežere.

     • HunnterKiller napsal:

      Co zbytek světa? Piču u zdi máme už jen díky tatarkám jenž nám sem přisrali jen kousek ze slovenska… 😀

     • mawerix napsal:

      AMEN

     • JH napsal:

      jj, trava byvala zelenejsi a lidi tak nejak nezdegenerovani. a ted jeste ty zasrane „nezapadni“ kultury. chtelo by to nejakeho Putina, aby to tu dal zase do late, ze?

 13. nevim napsal:

  takový kreténi s IQ po 80 jako Gogo ty mají fakt velký přínos pro náš národ !!! – přesně jak to tam píše chudák Werich, kam jsme to ohledně humoru dopracovali :(

 14. marhi napsal:

  Nechápu, co je to za k…., o co jde? Asi jsem holt už stará páka, a co se týče videí o wot holt někdo na to má a někomu to jde hůř. Dobrej hráč nemusí bejt zákonitě dobrej spíkr, ovšem co to je dnes vada řeči když to může běžět i v telce……

 15. Hunacam napsal:

  Pointa v tom videu chybí protože je to sestřih, ne celé video. Chápu tvůj názor že se ti to nelíbí, ale nemusíš o tom říkat že je to hnůj. Ten člověk se totiž snaží pobavit. Je pravda že ty videa jsou spíše pro mladší publikum, ale například náš učitel chemie ho sleduje :D. Kdyby ses s nějakým youtuberem znal osobně, tak uvidíš že za kamerou je to úplně jiný člověk než v normálním životě.

 16. frisami napsal:

  no tak to je dobrej idiot, ten GoGoMan…

 17. G_J_Rasputin napsal:

  Zlatí moje dokumenty ty jsou aspoň poučné :)

 18. Levelercz napsal:

  Chudák. Lituju rodiče, že maj doma retarda :(

  • Filipson napsal:

   Gogo má momentálne prenájom, auž má 18 rokov, toto natáčel keď mal 16

 19. Delta napsal:

  Sovák s Menšíkem a ani pan Werich nepotřebovali ke svému vyjadřování používat nevhodná slova.

 20. nehned napsal:

  Pro mě v poho Sice by mě jeho videi mohli mučit , kdyby mě nutily se na to koukat , ale chápu to .. I on bude za za pár let nevěřícně koukat s otevřenou pusou co mladý dokážou udělat ,jen aby se odlišily.

 21. zdimacka_a_michacka napsal:

  Článek jako prase, debilní video k tomu, ztráta času…
  Ještě Car66 napsal první a zároveň poslední hejt.

 22. Ban a nan napsal:

  Ať si točí třeba nahou prdel. Je mi to jedno. Pokud to nepůjde na veřejnoprávní TV. A i potom by mi to asi bylo jedno. Prostě na to se na to nemusím dívat. Moje dcera tyhle videa sjíždí a ani to mi nevadí. „Čistému vše čisté. Ať každý má co rád. Jedno je jisté, nikdy nejsme akorát. „

 23. Filipson napsal:

  Ano, GoGo takýto bol ale to bolo pred 2 rokmi, teraz sa už GoGo úplne zmenil, môžete si pozrieť jeho terajšie videá, už skoro vôbec vo videách nenadáva, ak ničo povie hneď to vypípa, už dospel, je mi 18 a keď toto natáčal mal 16, čo je dostatočný čas na to aby viac dospel. Už takýto nieje.

 24. were napsal:

  co to je za uchylnýho maďara v tom videu?

  btw: je mi teprva 28 (tim padem nesplňuji věk nad třicet) a taky se chytám za hlavu

 25. Lucka napsal:

  Hodně dobří youtubeři jsou JeliMANI :) ale zatím je moc lidi nezná
  https://www.youtube.com/user/TomasShoot1/featured