25. 8. 2015

– Otázka: „Proč nebuffnete 113?!“ Odpověď (člen balančního týmu): „Pokud bychom to udělali, Maus by už byl zase nejhorší…“
– Otázka: „Storme, proč nám o buffu 113 říkají tohle?“ Odpověď (Storm): „Balanční tým má svůj vlastní typ humoru :)“
– Storm zvažuje, že přestane odpovídat na otázky a bude jen sbírat feedback, protože se ho štve, jak hráči často jeho slova překrucují
– další videa z vývoje už WG dělat nebude, protože když se věc nepodaří (Havok), vede to ke spoustě nadávání a negativní reklamy pro WG

Hlavní problémy podle hráčů (sestavil Storm):
– matchmaking a točení stále stejných map
– dělostřelectvo
– mapy
– role pancíře ve WoT

(carramba66 – s tím se dá souhlasit, pokud prvním bodem myslí zejména balancování nejen tanků, ale i hráčů)

– podle Storma byly staré mapy úplně stejně „koridorovité“, jako to hráči tvrdí o těch nových
– nebude možné překotit lehké tanky na střechu díky blízkému výbuchu HE munice velkého kalibru, nicméně bude to možné nárazem nebo chybnou jízdou po špatném terénu

Zdroj: http://ritastatusreport.blogspot.cz/2015/08/25082015-q.html

Napsal carramba66

Zakladatel WoT.cz, tvůrce série recenzí a komentovaných replayů na YouTube, šéfredaktor magazínu Deník Nooba. Autor sbírky pro válečné veterány.

55 komentářů k “25. 8. 2015”

 1. 12Stig12 napsal:

  Hlavní problémy podle hráčů (sestavil Storm):
  – matchmaking a točení stále stejných map
  – dělostřelectvo
  – mapy
  – role pancíře ve WoT

  více méně jsem to trefil:
  12Stig12 napsal: 24.8.2015 (11:10)

  tak hráči si stěžují na to samé – MM, arty, tanky (rajčata co neumí hrát – viz IS-7 je to co vím velmi dobrý stroj, ale spousta lidí má IS-7 jako první X tank a neumí hrát a zhoršují mu statistiky), mapy… – takže by jim ten průzkum nic nepřinesl

  • romikuscz napsal:

   Nad tím vším je schováno nepozorovaně všemocné RNG. To stojí za tím co dokáží arty, či všechny nelogické blbosti, které se dají potkat jen a jen zde.

   • gastonerCZ napsal:

    Ted delam 15 misu na Koncepta s LT a cekam na mapu malinovku a prokhorovku/obnivy vybezek a jednu z techto map chytnu 1 z 100 bitev a misto toho dostavam samy mapy na kterych se to proste neda

 2. Smasher158 napsal:

  Pravda MM dela hrozny veci, hlavne nevyrovnany tymy podle skillu hracu. Mimochodem dneska jsem potkal na randomu Patton 59, medko 8. tieru a dojel jsem si pro neho ‚-)

 3. Naew napsal:

  113 už od svého zavedení do hry nutně potřebuje buff. Znovu se ukazuje jak jsou statistiky úspěšnosti tanků zavádějící pokud se nebere v úvahu průměrná úroveň hráčů, kteří s ním hrají.
  S ohledem na to jak málo těchto tanků se na EU,RU,NA vyskytuje lze snadno odhadnout, že ho vlastní spíše kvalitní hráči a sběratelé. Pak nutně statistiky tanku neodpovídají tomu jak by s ním zahrál průměrný hráč Wot, a může se podle statistik zdát, že je vyvážený. Přesto absolutně není.

  • Daniel7246 napsal:

   Mám 113 je to moje druhá X vadí mi to že je to spíš medko než hevyna všichni mě pářou do korby jako nic… Bodejť má jen 120 mm amor sice sklopeny ale stále málo a věž mi prostreli taky ikdyž ne všichni zase na druhou stranu je rychlý ale i tak je nic moc.

   • Měsíčňan napsal:

    Já tomu asi úplně nerozumím, ale není mi jasný, proč někdo jede lajnu na tank, na kterej potom nadává. Jasně, pochopím, když už někdo neví co by, tak rozjede něco dalšího, ale když to má být jeho druhá desítka? Vždyť je všude spousta replayů, recenzí atd. nehledě na to, že i v ofi popisku je „It is one of the few „heavy-medium“ tanks in the game…“ tak co pak člověk může čekat?

    • denmoor napsal:

     Nemluvě o možnosti vybrat si a vyzkoušet na testu.

    • ratr1 napsal:

     Já třeba jezdim lajny jen tak pro srandu.. Už dávno cíleně nejedu jednu lajnu jak zombie.. Na tento tank jsem už na 7 tieru a pomalu expim dal. At chceme nebo ne ta lajna není vůbec špatná jen ta odměna za to ze to dojedes stojí za prd ale s každým tankem se da zahrát a to ze stim neumíte vy neznamena ze někomu nesedne :)

 4. Jan Jiřička napsal:

  Matchmaking má chybu ne v hráčích,ale v tancích, když vám padne desítková bitva s 5 a 9 desítkama, tak je to problém. ne když vám tam narvou plnej tým oranžových a na druhé straně plný zelených sem tam fialových hráčů, to si myslím že je chyba v hráči že už si řekne že to nemá cenu a vzdá to.

 5. Hunacam napsal:

  WoTko je docela v pohodě, ale nejvíc mě štve že dostávám furt stejný mapy. Jako hrát na Erlenbergu tři bitvy z pěti mě fakt nebaví….. Ta mapa mi dřív nevadila, ale to že jí dostávám furt dokola mi ji zprotivilo.

  • Měsíčňan napsal:

   Na druhou stranu už na ni musíš být úplnej expert, ne? :) Znát dokonale mapu, to taky není k zahození ;-D

 6. Pet424 napsal:

  no ty odpovědi Storma jsou někdy opravdu ftipný

 7. wasd napsal:

  ten prvý bod čo sa týka MM a stejné mapy….nebudem určite jediný ani posledný keď budem tvrdiť že, je to vážny problém tejto hry….pancier ani arty mi už tak nevadia ale ten nevypočítatelný MM je ako to blbé RNG, f*ck s takým systémom……mali by brať na vedomie že čo hráč to ich pán lebo žijú z hráčov tak by im mali vyhovieť, nie zas každému ale toto je najviac opomínaný problém v hre tak preto……ja viem dokonalá idea sa konať nikdy nebude jedine tak na svetého dindi ďakujem za vypočutie ma…..

 8. lukes231 napsal:

  Největši problém jsou arty a skill mm, s tim ostatnim bych se dokazal poprat.

  • SlanejCukr napsal:

   Když se hýbeš, nejezdíš na otevřené pláně a schováváš se, není to problém.

   • Imperátor napsal:

    jo to řekni třeba takovýmu GC

    • beroun napsal:

     GC má přesnost 1,2 (nejnepřesnější tank ve hře myslím), to jako chci vidět 2 bitvy po sobě jak všechno trefíš (pokud se nepřátelé nechovají jak batole)… v jedné bitvě se to stát může, z těch vznikají ty „epické“ bitvy s artynou, ale 2krát po sobě, to neuvěřím dokud neuvidím

   • feri napsal:

    skus sa hybat s mausom na malinovke, prochorovke, el halufe atd…

    • jmeno12015 napsal:

     To jsou tři mapy a ten zbytek? Tam si artyna ani neprdne.

     • Easton_cz_sk napsal:

      Fakt si túto hu nehral.
      Artyna už dokáže zahrať aj na mestskej mape, ak sa dobre postaví.

     • Vajíčková pomazánka napsal:

      +1

     • jmeno1 napsal:

      Nesmysl. Ukaž mi bitvy kde bude arty na topu na Himlu, Ensku, Stalingradu a de facto všude mimo otevřených map. Možná jednou za tisíc bitev, když bude mít dobrý tým a jinak bude ráda, když se za bitvu jednou trefí.

     • pupo napsal:

      Ty jsi dobrý jantar. S GC te dokáže dobrý hráč vypnout i v uličce smrti a věř mi ze tam prostě kurva nemáš kam ujet

     • jmeno1 napsal:

      :-D, Tak si to zkus ty jantare. Najeď do uličky smrti s artynou a garantuju ti, že ani nestačíš vystřelit. Já to totiž zkoušel několikrát s Obj. 261 a nejde to. Se zaměřením 11-13 vteřin nemáš šanci a bez zaměření s rozptylem 1,2 m střílíš pánubohu do oken. Artyhateři jsou jen brečící sračky.

     • Binford80 napsal:

      Pupo nemyslí, že tam pojede na hulváta jako TDéčko, lamko

     • EASTON_CZ_SK napsal:

      vo wotku je 6 mestských máp a na ostatných sa artyny vôbec nestratia, čiže neviem o čom tu trepeš.

     • pupo napsal:

      Mluvil tady snad někdo o tom ze bych tam s artynou jezdil? Nemusis tam jezdit stačí se postavit za baráky naproti uličce a můžeš tam střílet takže fek off

     • pupo napsal:

      Prostě alibisticke myšlenkové průjmy špatných hráčů. Kdyz se na tebe artyna zaměří tak si můžeš třeba lámat ruce ale stejně te dřív nebo později klikne. Prý musíš se hýbat takové lidi bych preventivně vyfackoval aby se vzpamatovali

     • romikuscz napsal:

      Nebo blbost typu arty safe. Todle může říct jen noob. Bohužel je za vším často xvm. Záříš v teamu a už si nezahrajes, pac po tobě jdou všechny arty. Nedej bože když expis pomal, těžký tank.

   • Vajíčková pomazánka napsal:

    Kamaráde ty máš nahranejch kolik bitev ??…. 200 ? 300 ?

 9. Ghostly3 napsal:

  „– další videa z vývoje už WG dělat nebude, protože když se věc nepodaří (Havok), vede to ke spoustě nadávání a negativní reklamy pro WG“
  Heh, když se něco nepodaří, zajímavé je to, že se v poslední době nedaří nic, že ? 😀

 10. themimone napsal:

  ale balanční tým pobavil :)… nicméně 113 na mě teda opravdu působí jako dost smutný tank, který za vyexpení moc nestojí

  • SteelFox napsal:

   Čínský technologický strom ? Zapomeňte na něj. Kdo ještě Čínu nehrál, ani se do toho nepouštěj.
   Balanční tým z WG nejenže neumí udělat atraktivní čínský tier X, ale ani dodnes nevyřešil problém Type 59 tak, aby mohl dát tento tank do prodeje všem zájemcům.
   Ubohou předraženou „náhradu“ (T-34-3) totálně podělal, při uvedení do hry byla tato „náhrada“ tragická.
   Vývojáři z WG jsou zkrátka břídilové … nic víc.

   • jenad2 napsal:

    Nechápu v čem vidíš problém Type 59? Všichni zájemci jej mají možnost vyhrát v různých soutěží, jež WG pořádá. To že tank nedává do prodeje, je holt rozhodnutí ne problém. A Tvůj problém je, že nejsi schopný jej vyhrát.

    Spíše než vývojáři z WG, jsou břídilové jež produkují obdobné výplody jako ty. Vývojáří z WG na rozdíl od Tebe stvořili hru, jež hraje hodně hráčů a jež je živí. Cos dokázal Ty??

    • SteelFox napsal:

     V čem je problém Type 59 jako prémiového tanku z pohledu balancu ? Stačí se např. podívat na statistický server http://www.vbaddict.net … Type je dlouhodobě mnohem lepší, než další prémiové tanky na VIII. tieru (T-34-3 a 112), a co je ještě tragičtější, než standardní střeďák na VIII. tieru (T-34-2). Pancíř věže Typa holt odpovídá výborné devítce. … Proto jej WG stáhl z prodeje. Když má prémiák na VIII. tieru lepší technické parametry než „všichni okolo“ (a přitom byl mnohem levnější na pořízení než jiné prémiáky), je to zkrátka problém.
     A co takhle manipulativní přístup ze strany WG? Upravit Superpershing nebyl problém, ale Typa .. ne, ne , ne. Raději jej necháme tak a budeme jej používat jako mrkev na oslíky. … Můžeš se těšit. S příchodem těžkých japonských tanků určitě přijde soutěž, první cena je jasná dopředu. A až soutěž skončí … můžeš mi vyprávět pohádku o „všech“ zájemcích, kteří Typa vyhráli.

    • romikuscz napsal:

     Ioi. Pro kolik horních top hráčů jsou tyto soutěže určeny? Pro normálního pracujícího rozhodne ne. Tak tu nekydej tyhle blbosti. Normální pracující nemá sanci.
     Typa přitom při přechodu do HD ještě bufnou. Prodávat ho nemůžou, pac by si nikdo už jiný medko ani nekoupil.

     • jenad2 napsal:

      Soutěže jsou určeny pro všechny, kdo o ně mají zájem. Normální pracující (za něhož se považuji i já) jej klidně může vyhrát a ani nemusí být „Top hráč“ – za něj se také nepovažuji. A co jsem si všiml, Type 59 není jen cenou v soutěži týkající se mistrovství ve WoT. Takže nekydám jako ty blbosti – normální pracující má šanci, jen chtít a něco dokázat……. :-) Prodávat ho mohou, ale nechtějí viz příspěvek Martase.

   • DveStranky napsal:

    Já Typa 59 mám a vytáhnul jsem ho na 5 bitev po delší době. Jeho nesmírnou výhodou je omezený MM. Proti devítkám jsem hrál jen jednou. Mezi osmičkama je to pořád parádní tank. V jedné bitvě jsem měl včera 2075 exp za prohru a 107k čistého.

    • romikuscz napsal:

     Při přechodu do HD dostane výrazný buff pancire…..

   • SteelFox napsal:

    Kdyby Typovi ubrali na předním pancíři věže (aby jej neměl o 30 mm lepší než standardní osmička T-34-2), ztratil by kouzlo hned. .. A chudák WG, už mu do soutěží zbyla jen jedna atraktivní cena a nic jiného jako cenu připravit není možné … třeba teď bude novým hitem TOG II, o toho se v soutěžích určitě hráči poperou.

    • jenad2 napsal:

     Seš hlupáček co nechápe, že? Kdyby vyhrávali všichni nebyla by to soutěž…(mimochodem já ho z jedné takové soutěže mám a to se nepovažuji za výborného natož výjimečného hráče – když chceš pohádku ) . Každý tank má oproti jinému +a i -, proč by měli být všechny tanky shodné??? Měl by sis vážit možnosti získat za trochu své šikovnosti cenu, jež by jsi si musel jinak koupit – i když se jedná o TOGa a ne tu zbytečně flusat ten Tvůj jed.

     Padá z Tebe snůška hloupostí a bylo by vhodnější je psát si na papír a neobtěžovat v diskusi

     • SteelFox napsal:

      Tak hlupáček jsi ty sám, a ještě k tomu pokrytec. Pokud používáš nesmysly o soutěžích jako argument, nejprve všem řekni, že Type 59 byl v minulosti na prodej za 6.500 goldů, a bez soutěžení (ti, co si budou muset kvůli soutěži pořídit všech 9 japonských těžkých krabic, vypláznou za místa na stání a skillové posádky daleko více, a to jim ještě nic nezaručí … a navíc se budou většinu času jen otravovat, třeba kvůli artynám).

      Takže otravovat v diskuzi totálními nesmysly přestaň ty sám, zvláště pokud nemůžeš položit na stůl jakýkoliv logický argument podložený skutečnými čísly..

     • jenad2 napsal:

      Opravdu seš hlupáček a měl by sis přečíst, to co jsem napsal…hlavně tu poslední větu.

 11. Rounce napsal:

  Role pancíře ve hře jo kdyby nedali goldy za stříbrný, ale nechali jak to bylo od začátku jenom pěkně za goldy tak mět větší pancíř by měl výhodu co ted moc neplatí

 12. T3G napsal:

  Pancíř je celkem v pořádku a to i díky hráčům který na randomu potkáš, většina neví kam střílet a ktomu haluz RNG a pancíř jakž takž funguje. MM je opravdu divnej, ale světe div se včra jsme vyhráli hru 28% šanci na win s Cenťákem mě to hodilo do desítek ( jako skoro pokaždé) a soupeřův team se na murovance zastavil a les sme jim pohaluzi vymlátili. Hra byl vyhrána s velké části díky artynám. Dostáváme se k největšímu problému a tou jsou arty. Prostě RNG u artyn bude dělat bordel, arty je ten prvek ve hře který potřebuje balanc jako sůl. Pokud se hraje ve hře 3 vs 3 arty a na jedné straně se všichni trefí a na druhé nikdo, hned to na bojišti mění poměr sil a pak takové bitvy většinou končí 12:3 atd. Navíc mě teda strašně může nasrat one shot od artyn, nebo jedna rána za 70-80 procent mích HP a rozmrdaná posádka, to opravdu na hratelnosti nepřidá. Artyny můžou být super counter na dobré hráče, ale musejí mít menší RNG faktor, nižší alfu a větší splash aby to fungovalo podobně jako výstřel od klasického tanku, teda nemyslím zrovna prase :-)

  • DveStranky napsal:

   Nebylo by od věci, kdyby Caramba66 udělal zase takovou úvahu o možnostech, které připadají v úvahu se změnami u dělostřelectva. A třeba i s nějakou anketou jen tak pro zajímavost. Jednu takovou úvahu už myslím dělal, jak dopadne nerf penetrací. Já osobně bych u artyn přivítal, kdyby to aspoň hlásilo který čtverec artyna zaměřuje nebo něco podobného.

 13. antikove1 napsal:

  nevím, ale 113 mě příjde jako dost dobrý tank