2. 3. 2016

– v módech Dominace/Běsnění je bug, který neumožňuje vejít znovu do bitvy po výběru tanku, vývoj na opravě pracuje
– podle Storma se jeho tým zabývá stále tímtéž, balancem hry, staré problémy platí a staré sliby taky
– v ruské komunitě je mírný zmatek, nikdo nechápe, jaktože je Storm najednou ke všem tak zdvořilý; Storm sám tvrdí, že si dal předsevzetí, že svoje chování vůči komunitě zlepší
– ohledně počtu map Storm prohlásil, že je pravděpodobné, že se celkový počet sníží; mapy ovšem budou lepší
– někteří hráči píšou na fóra, že se jim nelíbí nové zvuky a ptají se, jestli by bylo možné pustit si ty staré; Storm vysvětluje, že to bohužel možné není, protože oba typy zvuků běží na zcela odlišných systémech a provozovat oba najednou by bylo velmi složité
– v 9.13 je bug, který neumožňuje hráčům prohlédnout si klanové kamufláže, pracuje se na opravě
– zkušení hráči, kteří hrají pro zábavu lowtiery, se až překvapivě často ptají na systém, který byl nyní na lowtierech zaveden, kdy se drasticky snížil počet expitelných modulů; podle Storma jde o dávno přijaté a velmi hluboce rozmyšlené rozhodnutí s cílem zmenšit překážky pro začínající, nebo velmi mladé hráče; na ruských fórech se trhla lavina, ve které se hráči předhánějí v postování fotek mentálně postižených dětí a ptají se, jestli Wargaming „začínajícími hráči“ myslí je
– jeden z hráčů napsal na fórum, že našel bug, kdy mizí kruhy kolem základen a zobrazují se omylem na místech, určených pro jiné herní módy (např Střetnutí); zatím se neví, jestli vývojáři tuto věc řeší, zatím mu na to nikdo neodpověděl
– mapy Staligrad, Charkov a Vichřice, dávají na průměrné nastavení grafiky výrazně menší FPS, než ostatní mapy
– WG považuje za logické, že některé mapy jsou pro počítač složitější, než jiné, nicméně všechny mapy od 9.1 testuje na velmi širokém spektru počítačů od velmi slabých až po ty nejsilnější; stále se snaží FPS na mapách zvyšovat
– vývoj ví o bugu, kdy minimapa zobrazuje chybně pozici hráče, pokud se po zničení vlastního tanku přesouvá mezi tanky ostatních hráčů
– Storm ví o tom, že skutečné brzdovratné zařízení na věži T26E4 Super Pershing je trochu jiné, než to ve hře, důvodem jsou technická omezení

Napsal Redakce WoT.cz

Redakce WoT.cz čítá proměnlivě zhruba šest až osm lidí. Šéfredaktorem je Kirukato, carramba66 mu stále ještě pomáhá, než se z WoT.cz stáhne kompletně. WittmanSVK a vlodek73 překládají hlavní QA. O WoT Konzole píše taťka Martin. O novinky z War Thunder se stará Onovo.

28 komentářů k “2. 3. 2016”

 1. black_adder napsal:

  Slusny Storm? tleskam :)

 2. Aethain napsal:

  A mě se právě ty nové zvuky líbí hodně.

  • Geokex napsal:

   Mě ne. Po výstřelu jsou všechny stejné. Teď aspoň pozdáš jestli střílíš ze Stuarta nebo E100vky…

  • Wotan napsal:

   me se tak zalibili ty novy zvuky ze se mi hnusi hrat aktualni WOT dokud nepridou na ostry server 😀

   • Rajcatko_1 napsal:

    Stáhni si lepší zvuky z aslaina :) Sice trošku žerou FPS ale hraje se to s nimi fakt skvěle.

 3. kisda napsal:

  Serb uz uplne skoncil?

 4. Astelman napsal:

  mne sa tieš moc nepačia tie zvuki ale je to o zvyku každi si zvykne 😀

 5. Hacker napsal:

  Aha počet map se sníží, no nejlépe tak na 3-4 alespoň už potom nebudou muset vysvětlovat proč hráči dostávají pár map pořád dokola.

 6. SteelFox napsal:

  Add „ohledně počtu map Storm prohlásil, že je pravděpodobné, že se celkový počet sníží; mapy ovšem budou lepší“ … takže úpadek WoT bude pokračovat. Naprosto nevěřím, že mapy budou lepší. A další snižování počtu map bude jen nadále zvyšovat nudu z dlouhodobého „obehrávání“ notoricky známých a tisícekrát okoukaných map. Nevím, kdo je ve WG zodpovědný za mapy, ale těžce pokulhává.

  Add „systém, který byl nyní na lowtierech zaveden, kdy se drasticky snížil počet expitelných modulů“ … takže k drastickému snížení map na lowtierech přibylo ještě drastické snížení expitelných modulů ? To si někdo ve WG myslí, že neustálý odliv hráčů bude nahrazen cvičenými opicemi nebo robotickými šváby ? Lowtiery byly kdysi zábava i pro zkušené hráče. Pak ale WG svými stupidními kroky lowtiery ale totálně zmršil – já na ně už prakticky nechodím (… a tohle byl asi záměr WG, aby cvičené opice nebo robotičtí švábi měli ode mě pokoj).

  Mámm takový pocit, že WG už funguje jak ruská „duma“: dumali, dumali … i h**no vydumali. Sliby Viktora K. jsou jednoduše jen prázdné sliby.

  • Ejha napsal:

   Presne 😛

  • jmeno1 napsal:

   A já mu věřím, že to tak bude! Storm nikdy nelže. Např. Malinovka bude vylepšena tím, že úplně spálí všechny keře a stromy…

   • hoholu napsal:

    a přejmenujou ji na PL 1944… :)

    • black_adder napsal:

     osobne nechapu proc kritizujete zjednoduseni na low tierech. vy vsichni do jednoho co tady postujete jste snad uz nekde dal a nemusite si honit ega na 1ckach. jejich zamer – zjeduseni hry zacatecnikum – je pro me srozumitelny. nekteri uz fakt musi pico**at do vseho.

     • SteelFox napsal:

      Tak moment, black_addere, pokud nechápeš .. tak se důkladně zamysli !
      To co ty nazýváš zjednodušením, je záměrné „uřezání“ fungujících částí hry způsobem: „Auto bylo ok, ale protože někteří méně inteligentní řidiči stále bourali, odmontovali jsme autu kola. … Pak si stěžovali na vzduch v autě, a protože tihle méně inteligentní jedinci nejsou schopni otevřít okno, vymlátili jsme okna v autě .. atd.“.
      WoT hraji hodně dlouho a byla to dobrá hra i na lowtierech. Proto jsem si koupil i spoustu tanků na lowtiery a čas od času jsem si šel zahrát jen tak pro zábavu – o jakém honění ega to tady žvaníš ? Tebou nazývané „zjednodušení“ je série záměrných kroků ze strany WG vedoucích k tomu, aby hráči hrající WoT několik let prostě na lowtiery nechodili (… a peníze vložené do lowtier tanků tito hráči de-facto vyhodili z okna … tedy nacpali je do chřtánu WG). WG na to ještě záměrně vymyslel hanlivý výraz – „pedobearing“ (nováčci jsou „šikanováni“ zkušenostní převahou hráčů veteránů), namísto toho, aby WG (nejen) na lowtierech upravil MM tak, aby zkušení hráli proti zkušeným, a nováčci proti nováčkům. Co na tom, že by hráči museli čekat na bitvu o něco déle?
      Ok, WG dlouhodobě dokazuje, že na hráče-veterány kašle. Ale … každý nováček se postupně stane hráčem-veteránem. Naskýtá se proto otázka pro jakéhokoliv nováčka WoT: má vůbec smysl začít cpát peníze do firmy jako je WG, která chce jen kasírovat prachy, ale problémy neřeší, resp. je řeší tak, že nabízí stále méně?

     • black_adder napsal:

      ja wotko hraju pres 3 roky a low tiery nebyly nikdy zabavne, nevim na co potrebujes mit 5 perkovou posadku na T1, nevim na co potrebujes mit ventilacku. apod. WOTku ubyva hracu, a potrebuji aby ti novi u toho zustali, nevim co na tom nechapes. Ty uz si veteran a ze si 1 z bambilionu ktery grindi low tiery jejich nazor nezmeni. nikdo ti low tiery nezakazuje jezdit jen zapomen na vybaveni. aspon usetris ne?

     • SteelFox napsal:

      Sorry, ale:
      1) Pokud tebe nebaví lowtiery, je to tvůj problém.
      2) Vystupuješ tady jako někdo, kdo není schopen pojmout problém jako celek. Ve svém prvním příspěvku jsem totiž jasně napsal (… a nebuď líný a ověř si to): „Pak ale WG svými stupidními kroky lowtiery ale totálně zmršil – já na ně už prakticky nechodím“. .. Takže nemám na žádném lowttieru 5 perkovou posádku, dokonce ani 3 perkovou.
      3) Nevím, co nechápeš na tom, že je naprosto neetické a nemorání vykašlat se na jednu část zákazníků, zvláště pak na tu část, která doposud na WoT přispěla nejvíce.
      4) Nejen já, ale drtivá většina hráčů nepotřebuje na ničem šetřit a nic zjednodušovat. A dokonce jsme schopni vlastní hlavou zvládat komplexní věci. Pokud to ty nedokážeš – měl pro tebe a tobě podobné WG zachovat značně zjednodušenou verzi zábavy, např. „Chaffee rallye“, „Karl“, „tankový fotbal“, apod.

  • OiWar napsal:

   zabudol si na to že tý retardi bez mozgu sa tak dostanú na tier 6 za 1/3 čas než by sa tam skutočne prepracovali a potom už už sa ani na tom tiery čo je najviac zábavný nebude dať hrať— a to už nehovorím o tom že príde do X tieru blbec s 3500 bitkami a určite nebude fialovy…..

   • SteelFox napsal:

    Naprostý souhlas. Je to jako domino: nezkušení hráči se rychleji dostanou na vyšší tiery – začnou si stěžovat – WG zase „uřeže“ další funkcionalitu. … Výsledně hráčům, kteří hrají WoT několik let, konečně dojde, že i když Viktor Kislyi halasně prohlašuje, jak mu jde o dlouhodobý vztah s hráčem, de-facto dělá naprostý opak – zvýhodňuje zelenáče, kteří si k WoT sotva čichli (… a kteří do WoT – na rozdíl od hráčů-veteránů – nedali skoro nic).

 7. Lonewolf napsal:

  Pomalu bych přeorientoval tento server na AW a WT U wotka furt dokola jen tlachy a tlachy nic se nemění

  • 12Stig12 napsal:

   Nechci ti kazit náladu, ale podle mě víc lidí sem chodí na zprávy z WoT a navíc tyto otázky a odpovědi tu byly od začátku webu. Pokud chceš fan web o AW tak si ho založ

 8. destro napsal:

  v ruské komunitě je mírný zmatek, nikdo nechápe, jaktože je Storm najednou ke všem tak zdvořilý ….. 😀 mi po..r, to je jak hlavni zprava na titulni stranku pro novinky cz 😀

 9. liberator1970 napsal:

  Nenašel jsem větu „Až to bude,tak to bude“.Asi se ve WG fakt něco děje. 😀