15. 7. 2015

– pásy „nežerú“ poškodenie, ako tvrdia niektorí hráči
– API mantle od AMD nebude podporované vo WoT
– podpora viacerých jadier v roku 2015? „Žiadne sľuby“
– Storm potvrdil: SLI má konflikt s novým TXAA anti-aliasingom
– je možné úplne vypnúť expózie a dymové efekty v hre
– ruskí hráči sa stále sťažujú na spam v chate pri vytváraní dynamických čát. Vývojári diskutovali o pridaní možnosti vypnúť tieto správy, ale zatiaľ žiadny záver
– Storm poslal trojstranový list modelárom a historickým konzultantom v súvislosti s problémami s modelom tanku M46 Patton
– Storm v súvislosti s tým, prečo WG vedome vydalo zabugovaný model: „Poviem to tak: problémy v komunikácii medzi oddeleniami.“
– Storm odpovedal na obvinenie, že tiene v 9.9 vyzerajú zle tvrdením, že takto sú tiene realistické
– v 9.9 je bug, pri ktorom tiene niektorých objektov proste zmiznú za určitých okolností, Storm o tom vie
– Storma sa pýtali, či si ako vývojár myslí, či mala byť aktualizácia 9.9 vôbec vydaná, tvrdí, že áno, ale až po opravení bug so zombie tankami
– dnes sa Storm zaoberá hrubými mantletmi (možná oprava T32)
– príliš dlho sa vám načítava bitka v 9.9? Stormova odpoveď je defragmentovať pevný disk.
– veľa, veľa hráčov hlási opakované pády klienta 9.9, Storm zbiera spätnú väzbu a vyšetruje
– Storm nesúhlasí s návrhom „riešenia“ SPG tak, aby sa znížilo priemerné poškodenie o polovicu a obmedzil sa ich počet na 1-2 v týme
– +/-2 MM je „základnou súčasťou hry“, nebude znížený
– zatiaľ nie sú žiadne plánované zmeny na monitorovanie systému frekvencie vo WoT
– európsky server bude mať čoskoro možnosť získať prémiový tank A45
– tréningové miestnosti pre jedného človeka nebudú pridané, taktiež ani herné módy na klientskej strane hry (to by vyžadovalo prenos časti serverového kódu do klienta a to sa nestane)
– RNG na presnosť v rámci zameriavača je identické pre všetky vozidlá
– súčasný pancier T110E3 je finálny, nebudú žiadne ďalšie zmeny
– v 9.9 bolo lemovanie okolo dela (kde sa delo spája s mantletom) tanku M6A2E1 zväčšené a stenšené. Kvôli tomu je mantlet veľmi jednoducho penetrovateľný. Bude to opravené.
– Storm je veľkým fanúšikom série Fallout

Zdroj: http://ritastatusreport.blogspot.nl/2015/07/15072015-q.html

Napsal madman_24

Hráč World of Tanks od apríla/dubna 2012 a člen klanu CS Army od augusta/srpna 2012. Zároveň zástupca šéfredaktora najlepšieho WoT webu v Československu.

66 komentářů k “15. 7. 2015”

 1. Gunhawk1803 napsal:

  Ten tank A45 by bol odmenou za nejaku misiu?

 2. wasd napsal:

  nech ide do prčic že Storm nesúhlasí s tým čo sa týka SPG nikoho to nezaujíma a len prospeje hre samotnej

  • jmeno1 napsal:

   Mně to zajímá a souhlasím se Serbem., Jen bych je omezil na max. 3 na tým, aby lidi nepindali. Artyny se objevují následně:
   0 arty 12% her
   1-2 arty 64% her
   3 arty 23% her
   4-5 arty 1% her
   Dělali jsme opakovanou statistiku na tierech 6-10. Problém je, že lidi hrají jak joudové a mají tendenci si pamatovat to špatné, takže jednu hru ze sta kde dostanou IK si pamatují a těch 99, kde se jim nic nestalo berou jako samozřejmost.

   • Tomas napsal:

    Jouda promluvil :)

   • kingofbots napsal:

    To nejsou tvé statistiky,nechlub se cizím pěřím.Jako jouda hraješ právě ty,LAMO!!!!

    • jmeno1 napsal:

     Statistiky jsou statistiky. Nechápu o čem to točíš. Takhle se prostě artyny ve hře vyskytují. Si to zkus chvíli sám a budeš to mít stejně.

     Jinak koukám na tvé statistiky a vidím, že z tebe mluví frustrace z tvých výkonů za poslední týden. Jo, to není jen o tom hrát pedobear tanky, ta IS-7 bude něco stát. 😀

     • jpdepress napsal:

      Jednou bych ti přál, aby každou hru artyna se koukla na tvoje jméno a řekla: HA HA, tak ty si nezahraješ! Spotnu se na 2 sec a on to prdne 5 metrů ode mě – IK.

      Víš, artyny se bohužel zaměřují na lepší hráče a věř mi, je nezajímá, že třeba ty jsi někde na poli, oni si počkají na ty lepší hráče – aby přece neudělali takovou škodu…

      I jedna arty dokáže sakra ovlivnit hru…Vždyť, co je vůbec na arty těžkýho? Nuda..

     • jmeno1 napsal:

      2jpdepress: Ty sám jsi důkaz, že kecáš. Kdyby sis opakovaně kvůli artynám nezahrál, tak nemáš takové výsledky jaké máš.

      Artyny se podle statistik hrají z cca 10%, tedy v průměru 1,5 arty na tým a věř mi, že to přesně odpovídá těm detailním statistikám co jsem uvedl. A klidně si veď svoji statistiku po bitvě který tank nejvíce ovlivnil bitvu a zjistíš, že ta artyna je tam minimálně.

      Ano, občas IK zamrzí a není to příjemné, ale to platí i pro různé TD. A pokud ti vadí, že se artyny zaměřují na lepší hráče, tak bys měl bojovat ne proti artynám, ale proti XVM, což je největší rakovina této hry.

     • jpdepress napsal:

      I kdyby byla 1,5 arty na hru, tak si prostě nezahraju, dokud nepočkám na los, kde není žádná. 90% arty má XVM a prostě na tebe ani nejdou – tak to nevidíš ze stejnýho pohledu. Z deseti her s arty umřu 6-7x právě kvůli ní – kvůli tomu, že nějaký žlutý sluníčko to prdne vedle mě.

      A to nedej bože o heavy, s tou se neschováš, prostě to nejde.

      Proč mi teda nevadí XVM u všech ostatních typů tanků? No, to bude asi tím, že jenom skvělý arty hráč musí dát přece toho nejlepšího.

      Já bych chtěl, aby dobrej hráč nastřílel s arty klidně 3k, ale aby nějaká průměrná lama měla podobnej dmg, to je přece naprosto nelogický.

      P.S. Klidně s tebou dám 10 her v četě a uvidíš ten sekec mazec. A věř, že celou hru nemůžeš brát z jedný arty safe pozice – to už je lepší dezertovat do další bitvy.

     • jmeno1 napsal:

      No, když ty hraješ jenom samé těžké pomalé tanky. Já hraju bez výjimky úplně všechno, všechny národy, typy, takže pak takové problémy nemám. Tanky co kempí (TD nebo určité HT či MT) mi moc nesedí, takže artyny po mně střílejí minimálně; nemají moc šancí.

      Střílet po pomalém pancéřovaném cíli jako jsou těžká HT je jejich primárním úkolem, takže když sis holt vybral tento druh techniky, tak musísš počítat s tím, že po tobě půjdou i bez XVM.

      PS: Já čety nehraju, jen zcela výjimečně se synem. Jsem samotář.

     • jpdepress napsal:

      Aby nedošlo k omylu, heavy jsem přestal hrát komplet, krom IS3 a E5…Se štěstím se s tím dá zahrát. Momentálně hraju komplet MT, pořád v pohybu, párkrát za bitvu zastavím a střílím, jinak spíše z pohybu.

      Nejlepší je arty pořekadlo: Campíš? Jdeme po tobě!
      Problém arty je, že oni focusují aktivní hráče a tak jenom campení podporují (takže vlastně ve hře jsou úplně za jiným účelem – to nikomu nevadí)

     • kingofbots napsal:

      Pche,noobe.Nauč se hrát něco jiného než ukemepené klikače :-) Jsi opravdu velká lama a ta taky pěkně nechutně fluše kolem sebe :-))

     • kingofbots napsal:

      K tvému zápisu o mém účtu,právě jsi předvedl ukázkový náběh na vidle,jsi lama a ještě méně chápavá,proto ti jdou jenom artyny,není třeba moc přemýšlet,že? :-)

     • jmeno1 napsal:

      No, co koukám, tak co jezdíš ty rychlé ruské medka, tak máš WR k 60% a přežití k 40%. Pokud by tě zabily ze 65% artyny jak píšeš, tak by to znamenalo, že tě artyna vypne každou 3 bitvu. Neříkám, že to není možné, ale byl bys statisticky výjimečný. Můžeš poslat deset po sobě jdoucích záznamů bitev pro kontrolu? Ne, že bych ti nevěřil, ale říká se důvěřuj, ale prověřuj. 😉

     • jpdepress napsal:

      Neexistuje spíše nějaký program, co ti ukáže, kdo tě zabil? Pochybuju, že by jsi se koukal na 10 replayů.

     • jmeno1 napsal:

      2jpdepress: Já se nekoukám, vždycky si to nahodím na wotreplays a tam se podívám. Je to celkem rychlé.

      2kingofbots: Ty se přejmenuj na kingofidiots.

     • kingofbots napsal:

      Právě ti vyšlo video ty LAMO…speciálně pro tebe,neraď někomu jak a co hrát,když jsi sám absolutně tragický a jediné co ti trochu jde je klikat po mapě.

     • jmeno1 napsal:

      2kingofbots: Nějak ti tečou nervičky. 😛 Hrát OP pedobear tanky a mít 1000 bitev s příznivým MM je celkem na pohodu, co? Ale jak tak koukám, tak už ti to končí, tak nedržkuj, šoupej nohama a až budeš mít 26000 bitev a všechny státy, větve atd. jako já, tak se můžeš ozvat. You kingofidiots! 😛

     • Easton_cz_sk napsal:

      Súhlasím s jdepress vo všetkom.
      Ja viem, že je ťažké pochopiť, že keď máš dobré staty tak idú po tebe artyny ale je to tak. Keď máš napríklad 13 90 a si fialový a vedla teba stojí maus tak artyna strelí do teba len aby zabila lepšieho hráča. Keď to nezažiješ, tak to nepochopíš.

     • jmeno1 napsal:

      2Easton_cz_sk: Já XVM nemám, ale pokud bych viděl stát scouta AMX 13 90 vedle Mause, tak jdu po scoutovi, protože je pro arty podstatně vyšší riziko a navíc mám podstatně větší šanci, že mu dám IK, což znamená, že je o dělo u nepřítele méně. A Mause si můžu pak vychutnat. Je to logické.

      A jinak fialek jsou tuším 2% a modrásků kolem 5%, ale na artyny si stěžují hráči bez rozdílu skillu, paradoxně spíše rajčata více než ty fialky. Dále arty map je kolem 20%, zbytek jsou města, členité a nepřístupné mapy, takže arty je svými možnostmi silně limitována. Po patchi 8.6 artyny skoro zmizely a s nimi i scouti. Pak WG zavedlo mise a přidalo scouty T-8 a artyn je zase víc. Občas se jim povede nějaký slušný zásah, ale skutečnost je taková, že bitvu ovlivňují minimálně. Je to všechno jen v lidské mysli, kdy máme tendenci si pamatovat to špatné a proto víme kdy nás zlá arty trefila, ale nepamatuje me si bitvy, kde neudělala nic.

      Jinak aby sis nemyslel, nejsem artynář, hraju všechno bez výjimky, hra mne hodně baví a myslím si, že arty do té hry patří a momentálně je i docela slušně vybalancovaná. Sám už je hraju minimálně, protože nedokáži ovlivnit bitvu. Podstatně víc udělám v Bulldokovi, než v jakékoliv artyně, klidně i T-10.

     • kingofbots napsal:

      Jsi hloupejsi,jeste nez jsem si myslel,treba te to nekdy napadne,docela se bavim jak tady lama rozhazuje moudra :-)
      Plna huba kecu a tragicke vysledky s tebe delaji nastupce nejznamejsiho trolla na foru….. Klik bote :-)

     • jmeno1 napsal:

      Zcela evidentně si neumíš ani zjistit s kým komunikuješ. Jinak bys věděl, ža artyny už skoro nehraju a statistiky na to co hraju a jak, mám víc než dobré. Taky by sis měl rozšířit slovník, ono používat jenom jedno slovo pořád dokola taky něco ukazuje. Takže šup, šup, utřít nos a spinkat. Večerníček už skončil, tak do postýlky.

      PS: A prosím, neplevel už tento topic. S ostatními se dá rozumně komunikovat, ale s imbecilem a la kingofidiots to nejde. Díky.

     • kingofbots napsal:

      Vim moc dobre s kym komunikuju :-) vychazejici star fora,ktera cpe sve moudra vsude,kde se jen malou zminkou nekdo otre o klikace….uvidentne to moc nedavas co? :-)
      no musim jit spinkat,rad jsem si pocetl tvuj stale dokola stejny zapis :-)
      Diskutovat s tebou moc nejde,protoze meles stale to stejne.
      Klik bote :-)

     • Easton_cz_sk napsal:

      Ak sa nemýlim, povinnosťou artýn je ničiť ťažko opancierované tanky a TDčka.
      A podľa toho čo si napísal, to očividne robíš aj ty. Povedz mi, načo je vo futbale brankár ktorý útočí?
      A možno je 20% máp kde sa artyna nestratí, ale na každej mape môže dať IK. A keď sa na mňa/teba zamerá, tak ťa nepustí. Napríklad teraz nedávno som išiel z E75. Ich sedmičková lorrka dala 10 výstrelov, z toho 10 bolo smerovaných na mňa a 5 trafil, čím ma aj zabil. A hádaj koľko mal dmg? Presne tak 1920. Takže keď sa na teba nejaký idiot zamerá, tak môžeš robiť čo chceš, ale neubrániš sa.
      A len aby si vedel, každú fialku ktorú poznám, nadává na artyny.

     • jpdepress napsal:

      Přesně tak, arty, která mě zabije má skoro vždy stejný výsledný dmg… To mám ještě štěstí, že nejsem fialka, kterou focusujou nejen arty, ale všichni, protože přeci musí zabít fialku, aby se cítili, jak kingové.

      Nejlepší je, když čekám na hru bez artyn, a tu následně neskutečně prodám 😀 Potom si zase musim oběhnout koloběh: Start bitvy, hledat pozici arty safe/pomoci týmu, přežít bez dmg/arty IK…

      O tom ta hra přeci není, nebo jo?

     • ico23 napsal:

      +1 :)

   • Zipal napsal:

    +1

   • LOLness123 napsal:

    Tak ja pořád schytávám to 1%

    • jmeno1 napsal:

     Lžeš! Pokud nehraješ arty v četě tak je to nemožné. Vsadím se s tebou, že když tady postneš 50 po sobě jdoucích bitev, kde nebudeš v arty, tak ty bitvy s 4-5 artynama tam budou max. 2 (dávám si rezervu pro matematickou odchylku :-P).

    • kingofbots napsal:

     S klikacem se nedohaduj,konkretne tahle lama,ktera,ma jen naklikano je jako stekli buvol,ktery se svych easy play artynek nevzda :-)

     • jmeno1 napsal:

      petr novak: A podival ses jestli vůbec arty hraju? Ty jsi přesně ten typ artyhatera. Žiješ ve svém světě paradigmat a realitu přehlížíš. A tak je to u valné většiny stáda.

   • beroun napsal:

    Kápl jsi na to… Ono i kdyby artyny měli rozptyl 10m každých 100m, lidé by si furt pamatovali na ten jeden hit každých 1000 bitev a stěžovali si jak je furt artyny sundávají..

    • jpdepress napsal:

     Pokud by hráč, který chce jet v arty (sám, v četě), pak by měl mít zakázané XVM, stejně, jako jeho kolegové v četě.

     Pak bych neřekl ANI POPEL.

     Jenže, když někdo má 1000 wn8, tak na něho arty ani nejdou a myslí si, že je to vybalancovaný jak prdel na hrnec.

   • pec77 napsal:

    coz takhle skil posadce-arty vystrelila-sesty smysl,spis sedmy….

 3. Makavali napsal:

  my co máme intel/nvidia super

 4. Martas napsal:

  čo sa stalo s klanom calm? bol som na dovolenke

  • SlovenskyCHUJ napsal:

   to by ma tiež zaujímalo, bol to dobry slovenský klan

  • M7M57 napsal:

   Čo by sa malo s ním stať ?

   • radekoskar napsal:

    no že není… ! jakto,pokud můžeme vědět?díky

    • chupac_44 napsal:

     Deti majú letné prázdniny, asi preto 😉

     • chupac_44 napsal:

      Nene pane Houmer_ já nemám potrebu nikoho urážať. Myslel som to tak, že deti majú prázdiny, viacej času trávia vonku u vody, hrajú sa vonku, sú u babičky na prázdninách, na tábore, fetují atď..ale áno pravda je aj na tvojej strane, určite sú takí, ktorí trávia celé dni pri WOT…

      A ak ťa to upokojí, kľudne si hlavu o stenu buchnem 😛

     • Brb napsal:

      A za pul roku zanikne a bude novej klan….Again
      To uz zacina byt smesne jak furt neco zanika a zase se tvori……at mi nikdo nerika ze to neni detska mentalita

     • Easton_cz_sk napsal:

      Keď nevieš, čo za tým je, tak načo sa do toho staráš? Ty decká mentalita.

 5. picollo napsal:

  vcera som nainstaloval novy patch a zo 7mich hier mi t 4 krat spadlo. GJ storm. ako vravis najvydarenejsi patch za poslednu dobu

  • Gunhawk1803 napsal:

   Mne to este ani raz nepadlo.

  • Maca2661 napsal:

   Mě to spadlo 4 x za sebou při načítání do bitvy. Vypnul jsem to neměl jsem na to

 6. Drzka napsal:

  defragmentovat disk pri ssd mi to isto pomoze ,vcera som to videl u QB a divil sa ze ako dlho mu to nacitava ,updatol som aj ja a cuduj sa svete doteraz som cakaval na odpocet 3-5s teraz ma to pripaja 15 sek pred koncom timera ,uzasny pokrok a optimalizacia ….

 7. Tech napsal:

  Tak hlásím Win 8, HD klient padá při načítání každé druhé hry, to je opravdu nejpovedenější patch za poslední dobu. Serb wins again :-)

 8. egoxx napsal:

  muzu jen potvrdit padani hry, u me je to kazda 5 hra. Takze zase povedeny patch 😛

  • tesnohlidka napsal:

   Mám SD klienta. Včera cca 30 bitev bez problému.

  • egoxx napsal:

   myslim ze je uplne jedno kdo jakeho ma klienta SD a nebo HD proste to zas WG pos…o !!!

 9. KajaSan napsal:

  Oni v té aktualizaci udělali něco s artynama?. tři bitvy po sobě netrefím vůbec nic, vše lítá někam za nebo před, a když už trefím tak poddamage jak kráva…

  • tesnohlidka napsal:

   Pokud někdo udělal něco dělostřelectvu tak jen dobře. Poslední dobou každá druhá hra po třech dělech na každé straně. To je peklo!

 10. KajaSan napsal:

  jo, padá….dneska už třikrát, hraju bez modů i s modama, a padá po každé páté hře, to se zas něco povedlo

 11. morten76 napsal:

  tak a je to v prdeli , je to uz final ,, tato hra nikdy nebude dobra artyny nenerfnu a neznizia pocet…a +-2mm dalsi fail ktory nebude opraveny ..ach jo skoda

 12. beroun napsal:

  Mě stačilo dát zpět složku Awesomium (bez které mi to nešlo spustit), a teď to funguje normálně… Grafiku mám furt na minimum a přesto se mi zdá lepší než dříve, a k tomu mi FPS stoupla z 15 na 20… Po technické stránce PRO MĚ super patch, ale po herní nic moc, furt to lamím a umírám z prvních, ale to už je chyba mezi monitorem a židlí :)

 13. bucinka23 napsal:

  dospely a deti. Co mate proti artynam? K tejto hre to patri. Ja osobne nevlastnim ani jednu artynu a ani nechcem, ale neplacem tu nad nimi nech znizia pocet a podobne revi. Ak to clovek vie hrat tak mu nevadi ani arty a ani MM. A ked uz moc placete, tak si jednu artynu zadovazte a budete aj ty noob klikaci ako to vravite. Prijemny den

 14. DJexpert napsal:

  – príliš dlho sa vám načítava bitka v 9.9? Stormova odpoveď je defragmentovať pevný disk.

  Sice to nehraju už nějakou dobu. Ale hold asi zdefragmentuju to moje SSD. Myslíte, že mi škodu Storm nebo Serb zaplátí? 😀