13. 7. 2015

– podle interních zdrojů není v plánu přidat do WoT tanky z Xbox verze, např. Chaffee s věží AMX-13 nebo T-34 s německým 88mm kanónem
– ve WG EU byla pro neschopnost propuštěna byla řada komunitních manažerů, včetně Erissy a Grimbru z anglického fóra; WG nyní hledá kolem šestnácti nových lidí a podle našich informací je to teprve začátek; v Rusku jsou naštvaní na výkony evropské pobočky a jediným řešením je zřejmě vyházet nekompetentní vyšší management (podle našich informací jde ale povětšinou o dobrovolné odchody – pozn. carramba66)
– opravy kolizních modelů v 9.9 podle Storma spočívaly pouze v drobnostech na zádích tanků
– podle Storma je aktualizace 9.9 kvalitní a má minimum chyb a velký počet oprav
– Storm přiznal, že v „kauze M46″ se mýlil, změna velikosti je skutečně docela velká, pokusí se zjistit víc
– linie německých poválečných TD nebude
– pancíř T110E3 bude opraven ve finální verzi patche 9.9, na testu byla chyba
– nebylo ještě rozhodnuto, jestli se AFK Panther vrátí v nějaké jiné podobě
– Storm komentuje Armored Warfare: „Úspěch neleží v grafice, ale v hratelnosti. Pokud budou mít dobrou hratelnost, budou mít hráče. Pokud ne, nebudou mít hráče.“ Později dodal: „Mají problémy a některé z nich jsou závažné, víc nemůžu říct.“
– hlavně mají v SD 12 polygonů, v HD 24
– Storm k nočním bitvám: „Skutečně je potřebujeme? Co je dělá lepší, než bitvy ve dne?“ Později dodal: „První potřebujeme opravit práci se zdroji světla, potom se můžeme zabývat ostatními věcmi.“
– Storm reaguje na nápady, zaměřené proti špatným hráčům: „Špatní hráči si ve hře tajké potřebují najít své“ (pak se nedivte, že vám klesá počet lidí, co to chtějí hrát – pozn. carramba66)

Zdroje:
http://ritastatusreport.blogspot.cz/2015/07/chaffee-with-amx13-turret-xbox-exclusive.html
http://ritastatusreport.blogspot.cz/2015/07/q-1372015.html

Napsal carramba66

Zakladatel WoT.cz, tvůrce série recenzí a komentovaných replayů na YouTube, šéfredaktor magazínu Deník Nooba. Autor sbírky pro válečné veterány.

44 komentářů k “13. 7. 2015”

 1. Spratekk_CZ napsal:

  Noční bitvy nechtějte! Z xbox verze můžu říct, že je horší viditelnost pro pohyb tanku. Prochorovka ještě dobrý, ale v noci Ensk ( navíc ve verzi War) je dost šílenost. Denní světlo pro tanky je fakt lepší. Nebo jim rozsvítit světla, protože jinak to zas tak funky neni

  • Mysel napsal:

   On po tom kde kdo vola, ale malokdo si uvedomuje, jak blbou hratelnost by to melo. A aby to ve hre bylo jen na efekt? To je prece k nicemu.

   • Mysel napsal:

    PS: A osobne se domnivam, ze „historicke bitvy“ jsou lautr to same. Teoreticky hrozne hezka vec, v praxi uplnej nesmysl.

  • Piskuntal napsal:

   Mnohem lepší by byla možnost vrhat kouřové granáty.

   • Mysel napsal:

    To uz je zajimavejsi. Ale ma to taky sve mouchy, viz implementace cmoudu ve WoWS a s tim souvisejici problemy.

  • Scraft_[CZTK1] napsal:

   Z xboxu to taky znam… Dist klidne ale noc jen v pripade ze tanky dostanou funkcni svetla 😀

 2. Copo napsal:

  dúfam, že nový management bude lepší :)

 3. nick008 napsal:

  tak já se ani nedivím, čína, rusko usa i to japonsko mají poslední rok lepší akce než sponzor wg (evropský server)

 4. lukass napsal:

  Příští vánoce bude v kalendáři bt-sv jen jednou 😀

 5. marty napsal:

  no asi to jejich oddělení průzkumu, co tam mají podle Karlie, nedělalo průzkum mezi sebou, … a nebo možná že právě jejich jedinou prací bylo se navzájem prozkoumávat, mno rozkuřovaček tam asi mají dost …

 6. tesnohlidka napsal:

  Dotaz? Který stát do této hry sype nejvíc peněz? Zveřejnilo to někdy WG? Mám dojem, že propouštění manažerů EU se odvíjí od poklesu tržeb. WG začíná téct do bot. Naše jediná možnost na zlepšení je nic nekupovat. WG pak bude muset přijít s lepší nabídkou.

  • carramba66 napsal:

   Nejseš z Čáslavi?

   • tesnohlidka napsal:

    Jsem z Čáslavi.

    • carramba66 napsal:

     Tak jsem tě konečně dohnal, ptal jsem se tě tady na fóru už asi třikrát :) To logo asi zná (a pozná) málokdo, navíc Těsnohlídek… Neznáme se náhodou? Já jsem z jedné vesničky nedaleko Čáslavi na V. Směrem na Pardubice :)

     • Lubak91 napsal:

      Mají tady Čáslaváci nějaké VIP výhody? 😀 😀

     • tesnohlidka napsal:

      Ptal ses. Já jsem ti odpovídal. Ten znak patří naší základně (historicky). Divím se,že ho znáš. Jsem skutečně z Čáslavi. Tuším odkud jsi ty. A Těsnohlídek je skutečně náš rodák. Nepracuješ náhodou na letišti nebo neznáš třeba Musaciho?

  • marty napsal:

   tak tak

 7. yrots300 napsal:

  „Úspěch neleží v grafice, ale v hratelnosti“ tak proč tu hratelnost tak ku*vi…. Kdyby se vykaslali na HD a pořádně vybalancovali tanky, hratelnost map a rebalanc artyn…. -_-„

  • Andrey_P napsal:

   když byl náznak snahy balancovat tanky (nerf penetrací) to bylo nářku, teď zase nářek, že nebalancují… s mapama bych to zas tak zle neviděl, po pár průserech (severogorsk a northwest) to zase jde celkem pěkným směrem (overlord) každý musí být na nějaké mapě doma a na nějaké v hajzlu 😀 já mám poměr neoblíbených/neutrálních/oblíbených map nastavený celkem dobře, momentálně jsou těch 30 map asi jen 3 nebo 4 mapy co mi doslova zvedají tlakm jinak to ujde, arty to je ovšem uplně jiná tragédie… čisté RNG, když člověk ví kam si najet a kam střílet, tak to stejně létá dopíči, kdežto debil, co ani neví kde stojí a kam míří umí trefit nemožné za full HP, nadruhou stranu, kdyby i do artyn zavedli těžký skill faktor, tak by bylo utrpení potkat dobrého artynáře a debilové, co jen klikají a jsou rádi že jednou za 3 bitvy jim RNG nadělí by se pak motali po mapách v tancích a to taky nechceme 😀

 8. carramba66 napsal:

  Ještě jsem se poptal na to propouštění, prý je to tak, že většina lidí odchází sama, ve WG EU se prý tolik nepropouští.

  • cNNk napsal:

   Tak co si budem povidat …ona Pariz neni zrovna moc popularni. Bejt ta pobocka jinde, bylo by to s lidma asi trosku jinde. Snad uz se prihlasi nekdo za Tuccyho, aby sme zase meli nejaky akce.

 9. SurreyCZ napsal:

  – Storm reaguje na nápady, zaměřené proti špatným hráčům: „Špatní hráči si ve hře tajké potřebují najít své“ (pak se nedivte, že vám klesá počet lidí, co to chtějí hrát – pozn. carramba66)

  Carrambo, ale on má pravdu, rajčata mají stejné právo hrát jako fialky. To že kazí hru ostatním, je už jiná věc. Spíše bych viděl problém s MM, který dá do jednoho týmu 5 rajčat a do enemy jako protiváhu 5 modráků 😀

  • carramba66 napsal:

   No – a pak se diví, že jim to lidi nechtějí hrát. :)

  • Geo napsal:

   svatá pravda.. ale například omezit koupi vysokotierových premek až od určitého počtu odehraných her, aby se nestávalo že máš na tomu dvě T-34ky s wn8 35 apod.. to by jako mohli..

   • VK_31 napsal:

    Což by znamenalo další pokles tržeb…

   • PetrArcon napsal:

    Sice to vypadá logicky, ale proč ?
    Ano sice mne může štvát když je 5 VIII tanků premiových s rajčaty s WN8 35- na mojí straně, a já mám jen VI tier tank. Ale je zvláští, že v takové bitvě se mi relativně daří, a moje WN8 za takovou bitvu bývá vyšší a nastřílený dmg… vetšinou se soupeř prvně soustředí palbou právě na hloupá rajčata.
    A pokud jsou u soupeře ? ty by jsi nechtěl mít dmg zadarmo ? když ti najede T34 pěkně bokem a nechá do sebe nasypat 10 střel z T34-85 a nejlépe se nechá zabít bez toho, že by ti poslala aspon jednu střelu jako odpověď ?

    Taky jsme byli kdysi všichni rajčata, tak to berte tak, že když potkáte autoškolu co jede ve městě rychlostí 30km/h a mimo město 60km/h tak si vzpomeňte jak jste jezdili vy….

    Neomezoval bych to, ať si rajčata koupí své premiáky, mě to nevadí. Nespoléhám se na jejich tanky, předpokládám, že to je potrava pro děla soupeře, taky je musí pozabíjet.

    • Geo napsal:

     wnko ať vezme čert, ale hru to ovlivní ohromně..
     u těch vyšších tierů už se alespoň nějaký základní skill tak nějak očekává a vyžaduje.
     Když už WG nehodlá řešit skill jednotlivců, toto by pro větší klid v komunitě zohlednit mohl..
     a že by se tím připravili o tržby? nemyslím si.. ten člověk si ten tank koupí stejně, jen o párset her (týden) později, ale nebude svou nemohoucností kazit hru ostatním (viz vyjádření ostatních výše).
     nejsem zastáncem persekuce neumětelů, ale toto by se asi zohlednit mělo, aby neumětel nemohl jezdit tam, kam zkrátka nepatří..

    • T3G napsal:

     Ale kokot, vždycky všichni rajčata nejsou, já jsem například měl WN7(ne WN8) po cca 3500 bitvách skoro 1000, ale to jen pro to, že jsem se hru učil hrát a né pičovat a psát do chatu koho vymrdám do prdele, takovích lidí potkávám dnes a denně, dost. (Každopádně takovím debilům bych dal ban okamžitě, protože to je prostě kokot a ve hře nemá co dělat) Pochopím že to každýmu ze začátku nemusí jít, ale po 10 000 bitvách mít wn8 pod 500, takoví lidi bych okamžitě zabanoval. Ono někdo je holt kokot a hraje si pro zábavu a kurví hru ostatním, nebo je to člověk kterej se občas koukne do mapy, občas si nechá dát ránu aby jeho dva kolegové měli šanci vystřelit a posunout svůj tým do lepších pozic atd. Opravdu někdy nechápu co za pičuse u toho počítače sedí. Jako pokud je někdo postiženej, pomalej nebo jinak nemocnej, tam se to dá pochopit a na tyto lidi se samozřejmě tento „výkřik“ nevztahuje. Ale podle toho co vidím by byla 20 – 30 % populace na serveru „nemocná“ a tomu opravdu nevěřím.

     • Zane napsal:

      Někteří hráči na tuto hru nemají tak říkajíc buňky. Přesto je velmi baví a není důvod jim ve hře bránit. Spousta lidí v honbě za staty zapomíná že by mělo jít v první řadě o zábavu a pokud mi ke zkažení radosti z mé hry stačí, že někdo jiný hraje špatně, je možná něco v nepořádku se mnou a měl bych zkusit hru jinou. S rudochy v týmech je třeba se smířit a počítat s nimi, resp. nepočítat. Potom člověk nemůže být překvapen jejich neschopností :)

     • honza napsal:

      Bez rajcat by nebyly fialky, kdyz jsou proti tobe rajcata lehko si nastrilis, kdyz jsou s tebou a vis ze prohrajes nejspis, tak se musis prizpusobit a zkusit si nastrilet co nejvic, zase dobry ze ti nic nevyzerou. Ono kdyz mas v bitve 5 lidi ktery potrebujou nastrilet 3k aby meli prumernou bitvu a enemaci maj 15k hapek, tak potom jsou to jenom zavody o dmg kde musis bejt hodne rychlej a hodne riskovat abys aspon tu prumernou bitvu mel, taky to podle toho hodnekrat dopadne, ze mas 80% na vyhru a prohrajes, jenom proto ze ti lepsi musej delat picoviny. Idealni situace je rudy more na vsech stranach, to ses pak s troskou skillu absolutni kral a na nizsich tierech (6,7,8) je takovyhle rudy more docela bezne vec a v drtivych poctech pripadu jses schopnej tu bitvu rozhodnout sam, to na t10 uz tak easy neni. Komu vadej kecupaci (freedmg) sam je kecupak co svoji neschopnost svadi na ostatni.

  • Vajíčkova pomazánka napsal:

   Jn a jak nechtěli ten skill MM …….

 10. Geo napsal:

  *na topu

 11. Andrey_P napsal:

  Nevidím důvod, proč neudělat noční bitvy, např. formou spec. eventu, jako je dominace, na jednu mapu, jen pro lidi, co to chtějí zkusit, aby viděli, že je to k hovnu a byl by svatý klid

  • PetrArcon napsal:

   Protože s takovou mapou tedy s eventem je stejné množství práce ať je tam jen jednou nebo na týden či rok….

   Raději bych byl, kdyby se vrátili v nějaké podobě historické bitvy a nebo kdyby byly bitvy s omezením národu na stranách….. postavit ruské vs německé, japonské vs USA (to by byl masakr), francouzce vs angličany…. ale otázka je zda to by mělo smysl.

   • Geo napsal:

    myslím že nemělo.. ty tanky jsou naprosto jiné.. některé průměrné a samostatné, jiné se ale bez podpory neobejdou.. obávám se, že pokud se WG nevzdá politicky motivovaných rebalanců, národní bitvy nebudou dávat smysl a budou jen poukazovat na směšnost vyrovnanosti vozidel..

   • Spratekk_CZ napsal:

    To už bylo přece podle národů. Bitvu kde jsme měli 10x FV215 183 proti 10x Fochovi si pamatuju dodnes. Francie se nemá jak efektivně prosadit na mapách typu bažina, nebo komarin

   • lukass napsal:

    Bylo – pamatuju bitvu wtf100 vs amx50b 😀

 12. totojeto napsal:

  haha

 13. MrJurka napsal:

  – Storm reaguje na nápady, zaměřené proti špatným hráčům: „Špatní hráči si ve hře tajké potřebují najít své“ (pak se nedivte, že vám klesá počet lidí, co to chtějí hrát – pozn. carramba66)

  Takže horší hrači nesměji hrát ???

  • lukass napsal:

   Smějí, ale je nefér když se MM algoritmus snaží regulovat hráčovy statistiky složenim týmů.

 14. jmeno1 napsal:

  pokus

 15. jmeno12015 napsal:

  noch einmal