AW: Odpovědi vývojářů #5

– v nejbližší době se vývojáři zaměří na balancování vozidel, nové mapy a vozidla, stabilitu a výkon
– následující prvky v nejbližší budoucnosti budou koncovka (mód batalion), systém velení a vylepšení postupu společně s dalšími odměnami
– mechanismus vybírání vozidel do bitvy (matchmaking) bude vylepšen, aby lépe balancoval třídy vozidel, aby nedovolil příliš mnoho vozidel jedné třídy v jedné bitvě
– v nejbližší budoucnosti nebude zaveden systém vícehlavňových reaktivních zbraní vystřelujících raketové střely
– vývojáři experimentují s mapami různých velikostí, největší mapa Reaktor má 1400 x 1400 metrů, možná budou v budoucnosti zavedeny i větší mapy
– v současnosti je ve vývoji mód, kde bude hrát na každé straně více než 15 hráčů
– vývojáři pracují na funkci záznamů, ale ještě zdaleka není připraven
– je možné, že v budoucnu budou zavedeny kamufláže, nápisy a znaky vytvořené hráči, avšak konkrétní plány zatím neexistují
– bude možné si prohlédnout statistiky hráčů i mimo bitvu, avšak standartně budou statistiky nastaveny na soukromé
– v budoucnosti bude i ukrajinská větev vozidel
– nejsou plány na omezení míst v garáži
– jsou plány na zavedení obojživelných vozidel, vozidla, která v reálu mohu plavat, dostanou delší „topící“ čas
– množství reputace a kreditů potřebných k odemčení vozidel 9. a 10. tieru je „rozumné“, aby i pravidelní hráči při troše snahy tyto vozidla odemkli
– premiová vozidla 7. a 8. tieru budou dodány az potom, co budou doány řádná vozidla 9. a 10. tieru
– premiové vozidlo bude neco mezi stockovým a topovým vozidlem daného tieru
– nadcházející PvE prvek bude zahrnovat vylepšení spawnovacího mechanismu, aby byla hra více variabilní, aby se vyhnulo připadu, kdy se bot objeví na vozidle hráče
– zpoždění střel nezaznamenává každý hráč a pravděpodobně to neí závislé na latenci, vývojáři to zkoumají
– lehké tanky nemívaly rozměření při vysoké rychlosti vozidla – to bylo problematické u vozidel jako Sheridan a nevrátí se to, ale vývojáří pokračují ve zkoumání tohoto problému
– v budoucnu bude možno upravovat hráčovu základnu podle toho, jak se mu budou postupně odemykat nové prvky
– je možné, že v budoucnu přibudou speciální vozidla dosažitelná za obtížné mise
– brzy bude k dospozici vlastní bitevní mód, bude také podporovat prvek pozorování
– není jisté, že bude pozorování dovoleno v PvE bitvách
– hlasový chat bude k dispozici v soutěžních módech
– vývojáři poodhalili neco z přicházejícího módu Územních válek, ve kterém budou prapory bojovat o kontrolu speciálních území
– tento mód bude podporovat jak prapory, tak individuální hráče
– je možné, že bude spojen s nějakou dějovou kampaní a nekterými PvE misemi
– je v plánu zavést soutěžní žebříček
– je možné, že hráči se budou moci spojovat do frakcí a odemykat unikátní odměny ziskem reputací v těchto frakcích.
– v současné době je možné konvertovat zkušenosti tanku do volných zkušeností pouze v případě, že tank vyzkoumáte na 100%. V současné chvíli neexistuje plán na změnu systému, pouze bude přepracováno rozhraní, aby bylo více kommplexní.
– členové klanů budou mít možnost v budoucnu více přizpůsobovat jejich klan.
– v plánu je přidat do hry několik zvuků, jako je např. indikace spotu apod.
– vývojáři mají v plánu implementovat možnost hlasové komunikace mezi hráči v četě, neexistují však konkrétní plány, kdy by k tomuto mohlo dojít.
– vývojáři jsou si vědomi problému s fungováním penetračních/nepenetračních obtisků (decálů), toto bude opraveno.
– možnost reportovat hráče až po bitvě je momentálně ve fázi vývoje a bude doplněna do hry v budoucnosti.
– vývojáři pracují na možnosti volby extra nízkých detailů, které by pomohly při hraní na velmi pomalých počítačích. Dojde k odstranění většiny efektů. Tento mód byl vyvinut již dříve, potýkal se ovšem se spoustou problémů (neviditelné objekty, problém s renderováním střel apood.), čili před vlastním vypuštěním do světa je potřeba tento mód zdokonalit a učinit ho více „hratelným“.
– na druhou stranu vývojáři plánují zakomponovat možnost volby extra vysokých detailů, které by využili hráči na výkonných strojích, zatím však neexistuje konkrétní plán na implementaci této možnosti.
– v současné době jsou PvE mize na nejvyšší obtížnost příliš snadné, procento výher se pohybuje mezi 80-90%. Je v plánu zvýšit obtížnost pro bitvy na 7. a 8. tearu (současně se zvýšením odměn za tyto bitvy) a dále přidat do hry nejvyšší „insane“ obtížnost, která bude skutečně obtížná (rovněž budou zvýšeny odměny)
– ve hře existuje bug, který způsobuje, že některé dovednosti velitele a posádky nejsou aktivní. Tento problém bude opraven v patchi 0.11 včetně oprav několika dalších bugů u perků, kterými disponují velitelé a posádka.
– časem bude implementována možnost získat speciální odměny pro nejlepší hráče prohraného týmu u PvP módu.
– vývojáři doplní několik dalších funkcí minimapy, jako je například lepší zobrazení pozice tanků, které žádají o pomoc apod.
– vegetace na okrajích („špičkách“) map bude přepracována v patchi 0.11 z důvodu zvýšení výkonu.
– vývojáři plánují doplnit nové achievmenty („úspěchy“), včetně některých opravdu náročných s odpovídající velkou odměnou.
– vývojáři plánují zcela přepracovat systém zkoumaných retrofitů, kdy i hráči, kteří nechtějí hrát určitou skupinu tanků a k určitým retrofitům by se tak nedostali, dostanou možnost tyto doplňky odemknout jinou cestou. Retrofity bude možné odemknout několika cestami s pomocí různých vozidel a za pomocí tzv. „výrobního“ módu, který ovšem dosud nebyl implementován.
– další uvažovanou variantou je umožnit hráčům si vybrat jakýkoliv retrofit, který chtějí, a odemknout si jeho Mk.3 variantu v případě, pokud si odemknou top tank z jakékoliv větve (hráči tedy nebudou muset hrát všechny větve stromu vozidel, aby si mohli vylepšit své retrofity)
– existují plány na zakomponování možnosti otevření dalších nastavení u velitelů, kteří dosáhli svého maximálního levelu vylepšení.
– vývojáři uvažují o možnosti koupě zdrojů na základně za goldy, finální rozhodnutí ale dosud nepadlo.
– na základě častých výsledků v bitvách (15:0) vývojáři bedlivě studují statistiky bitev. V budoucnosti bude celý systém match makingu zrevidován, další možné změny budou následovat po pečlivém analyzování dopadu na hru.
– plánuje se doplnit do hry těžké bojové vozidlo pěchoty T-15 IFV
– další dealer bude doplněn v některém z dalších updatů. Bude zahrnovat linii asijských tanků a severovýchodních evropských tanků
– existuje plán na doplnění dalšího speciálního dealera s vzácnými a upravenými vozidly, a vozidly, které se nehodí do současných větví vozidel (např. korejské tanky K1/K1A1/K2). Nastavení podmínek pro odemčení těchto větví jsou stále fázi vývoje.
– ve verzi 0.11 dostane tank Swingfire buff (snížení penalizace kamo faktoru při výstřelu), dále pak u Challenger 1 bude zlepšena palebná síla
– v prvním kroku implementace vylepšení pro tanky bude implementována možnost změny kamufláže na tancích, konkrétně volbou textury a barvy kamufláže.
– statisticky nejhorší tanky ve hře – T-72A (slabý pancíř), Starship (celkově neefektivní), Challenger 1 (nízká palebná síla), Leopard 1A5 (celkově poddimenzovaná palebná síla), projdou Statisticky nejlepší tanky ve hře – XM1 (vysoká palebná síla, celkový winrate má přes 50%), M1 a M1A1 Abrams, dostanou lehký nerf v patchi 0.11
– vývoj plánuje doplnit do hry samohybná děla tieru 9 a 10 se zpožděním, na základě všeobecných statistik a připomínek hráčů. Doposud není jasné konenčné řešení.
– na základě dlouhé čekací doby na vstup do bitvy se samohybnými děly je v plánu odstranit ze stromu upgradů u artilerie všechny retrofity. Tím dojde k tomu, že artilerie budou hrát pouze hráči, kteří je opravdu hrát chtějí a dojde také ke zlepšení celkového match makingu. Tyto změny by měly vézt ke snížení potřebného času na vstup do bitvy.

Zdroje:
http://thearmoredpatrol.com/2015/10/20/armored-warfare-developer-stream/
http://aw.my.com/en/forum/showthread.php?41241-P%C5%99eklady-ofici%C3%A1ln%C3%ADch-novinek-ze-str%C3%A1nek-aw&p=573874&viewfull=1#post573874

Napsal vlodek73

Hráč World of Tanks od prosince 2012.

11 komentářů k “AW: Odpovědi vývojářů #5”

 1. biggpete napsal:

  hurá nebudu muset grindit arty

 2. Baxler napsal:

  Trochu nechápu – „– statisticky nejhorší tanky ve hře ….. projdou Statisticky nejlepší tanky ve hře“ – projdou buffem asi ne?

 3. tifik napsal:

  Vypadá to nadějně :-) Vadí vám taky pozice zoomu kamery, který jede po skocích a ne plynule jako ve wot (tzn. nedá se naladit pohled, kdy vidíte třeba jen dělo tanku, buď snipe nebo pozice třetí osoby za tankem)?

 4. LorenSoth napsal:

  Dekuju za preklad :)

 5. Tlumex napsal:

  Potvrzuji T72U je hodne smutnej tank. Uz su v expeni za pulkou a nepamatuju, ze bych neco odrazil

 6. SteelFox napsal:

  Add „v budoucnosti bude i ukrajinská větev vozidel“ … no, větev asi ne. Zřejmě se u nějakého dealera objeví několik ukrajinských vozidel na různých tierech (.. předpokládám, že samostatný ukrajinský dealer / strom to asi nebude).

 7. picollo napsal:

  „v budoucnosti bude i ukrajinská větev vozidel“ presne tomu som nepochopil ked tu ziadne vetvy narodov niesu. a este vie mi niekto vysvetlit toto? “ následující prvky v nejbližší budoucnosti budou koncovka (mód batalion)“ to su klanove boje alebo ako to mam chapat?

 8. drotar napsal:

  Nejako tomu nerozumiem. Aky suvis maju retrofity s dobou zaradenia artyn do hry ? Priemerne s artynou cakam na zaradenie do hry tak 1,5 -2 min. Vysvetlujem si to tym, ze vo fronte je malo hracov a na tento pocet je privela artyn. Arty sa dohry dostanu max 4 takze ich vyber je zdlhavejsi.

 9. Chiron69 napsal:

  Zatím se mi jeví tato hra jako odvar wotka prostě normální arkáda o nějaké taktice zde nemůže být řeč.Kolik bylo řečí ,že ve wotku, tě zabijí na dvě rány vždyť zde je to to samé a ještě hrozně nepřehledné.Zoom je zde strašný.